Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 júniusi babák fórum

2020 júniusi babák (beszélgetős fórum)


134. szokeciklon (válaszként erre: 133. - Rebecca0511)
2020. febr. 10. 08:50

És most hogy a család kiakadt, elbizonytalanodtatok?


Nálunk, ha lány lett volna, már azelőtt megvolt a név, hogy megfogant a babánk, nekem az anyukám meg a nagymamám akadt ki, hogy jaj, az olyan nem szép név...kettő szóval lepattintottam őket, hogy ok, akkor nem kell szeretni majd, de akkor is ha lány lesz, az lesz neve...! Mondjuk én elég harcias típus vagyok :D Azóta csönd van! Mewg ha nem tetszik nekik a fiú nevünk, sem érdekel, a mi gyerekünk lesz :)

2020. febr. 9. 09:05

Sziasztok

48 kg 😊 gyermekkorban voltam annyi kg.

Én eddig 3 kgt híztam, de nekem elég nagy ( 104 kg) volt az indulási súly.

Nálunk is volt egy név amit kiválasztottunk... De a családtagok kiakadtak.... Úgyhogy a név kérdés még átgondolás alatt van.

Holnap megyek vissza a kórházban, remélem minden rendben lesz, és hazajöhetek 😊

Amúgy teljesen jól vagyok már.

132. szokeciklon (válaszként erre: 131. - Svenna)
2020. febr. 8. 20:03
Már mi is vagy azt mondjuk: Te gyerek ❤️
131. Svenna (válaszként erre: 129. - Rebecca0511)
2020. febr. 8. 12:36

Szia,

Én 48kilóval kezdtem, de a 7-16 hetig nagyon hányós voltam, most vagyok a 22hétbe és már feljött 6,7kiló.soha nem voltam még ennyi. Már a gatyókon a cipzárat nem tudom felhúzni 🤪😂 de nem látom olyan vészesnek a hízást még mert inkább pocira ment. 😀 Meg egy kicsi ide oda még 😁

Igen nekunk is megvan már a név! Már úgy beszélünk hozzá, h a nevén szólítjuk. 😀

130. szokeciklon (válaszként erre: 129. - Rebecca0511)
2020. febr. 7. 14:34

Én 6-ot, de előtte 7-et fogytam...mondjuk kb. 2 számmal kisebb ruhát hordok, mint a terhességem előtt, minden ruhám esik le rólam...szóval érdekes a 6 kiló hova jött fel :D


Nálunk már megvan a név :)

2020. febr. 7. 12:25

Sziasztok

Kérdésem lenne, tudom minden terhesség és kismama más, de érdekelne, hogy ki hány kgt hízott idáig??

Neveken gondolkoztatok már??

128. Rebecca0511 (válaszként erre: 126. - Szokeciklon)
2020. febr. 7. 12:23

A vörösvérsejtek meg a fehérvérsejtek... Novemberben éppen határ alatt volt, most már jóval.

Erős kiscsaj lesz biztosan 😇

Amúgy meglepően sok ilyen eset van, a kórházban vagy 4 kismama volt ugyanezzel a panasszal...

2020. febr. 7. 11:00

Sziasztok!


Mi tegnap voltunk a dokimnál, a vérnyomásom a szokásoshoz képest alacsony volt, írt fel Sorbifer vastablettát is, megbeszéltük a terheléses cukortesztet...blőőeeeee, már most utálom előre...!

Persze kukkoltunk is :) éppen csuklott egyet a kisfiúnk, aztán szokásos apa pózban elaludt :) De azért még bevágott egy durcis képet, tipikus "hagyjatok már békén" fejet :D Nem szereti az UH-t :) De a képen, amit kaptunk, egyértelmű: az én kis turcsi orromat örökölte >3

126. szokeciklon (válaszként erre: 125. - Rebecca0511)
2020. febr. 7. 10:56

Biztos, hogy minden rendben van/lesz! Nagyon szívós kisbabád van, amennyi minden történt Veletek, szóval ne aggódj :)

A vérkép mely értékei lettek rosszabbak, mint novemberben?

2020. febr. 6. 15:25

Sziasztok

Hétfőn reggel volt egy kis barnás folyásom... Kedden már a kórházba voltam, magnézium injekciókat kaptam, most jöhettem haza. Babával mint rendben van, minden nap volt ultrahang 😊 Néztek olyat is, hogy a köldökzsinórba, hogy megy az áramlás. Kaptam plusz egy gyógyszert. Volt vérkép, mivel nekem novemberben volt az utolsó.... Hát jóval rosszabb lett, mint akkor... Pedig szedem a terhes vitamint, magnéziumot.... És mégis...

Mi hétfőn megyünk a genetikai ultrahangra - Czeizel intézet 4 D. Remélem minden rendben lesz.

Szép napot mindenkinek 😊

124. Svenna (válaszként erre: 123. - Szokeciklon)
2020. febr. 6. 14:38

😀 😀 Minden rendbe lesz!!!

Jó mozizást!!!! 😉

Mi majd csak egy hónapja múlva megyünk!

123. szokeciklon (válaszként erre: 122. - Svenna)
2020. febr. 6. 14:10

Nálunk is apára hasonlít: kopasz és van pocakja :)


3 óra múlva már a dokinál leszünk, annyire izgulok ilyekor, hogy minden rendben legyen :S

122. Svenna (válaszként erre: 121. - Szokeciklon)
2020. febr. 6. 11:10

😀 A miénk a fejét fogta,, h ne mâr, már megint itt vagytok 😁😁😂

De olyan szépen lehetett látni a kis (nem is olyan kicsi 😁) kezecskéjét,a férfiasan szőrös izmos karját 😂😂🤗🤗

121. szokeciklon (válaszként erre: 120. - Svenna)
2020. febr. 6. 10:44
Érdekes, lehet a genetika is közre játszik :) Mondjuk tuti, mert képzeljétek el, eddig minden UH-n a kisfiúnk mikor megunja a kukkolást, úgy teszi az arcához a kezét, ahogy a férjem szokta alvás közben :)
120. Svenna (válaszként erre: 119. - Szokeciklon)
2020. febr. 6. 09:06

😀 😀 A régi praktikák, előérzetek, hat igen sokszor beválnak 😀😀

Amugy én is eszem sokszor a kukoricát,meg tudok enni egy dobozzal is egyszerre 😁😂es nekunk is kicsi boy lesz 😉😊♥️👣

119. szokeciklon (válaszként erre: 118. - Svenna)
2020. febr. 6. 08:54
Én hallgatom nagyim tanácsait, 3 gyermeket szült és nevelt fel (köztük a szuper apukámat :) ), de többségében azért már kicsit elavultnak érzem, hisz a világ változott 60 év alatt :) Mondjuk az vicces volt, mikor a 12.hét környékén kérdezte, hogy a kukoricát meg tudom-e enni? Mondom persze :) Akkor fiad lesz, mikor apáddal voltam terhes, csak kukoricát ettem szinte :D ...kisfiam lesz :)
118. Svenna (válaszként erre: 117. - Szokeciklon)
2020. febr. 5. 20:13

Igen ez így van valószínű, mindenkinél más, mindenki máshogy is éli meg. 😀

Ismerek olyat is aki semmit nem szedett, es megis egészséges a gyerkőc.

Ki tudja igazából mi a jó, lehet csak a gyógyszeriparról szól itt sokminden.

Azért a nagyszülők idejébe szerintem nem igazán szedtek gyógyszert és valahogy mégis egészségesek voltak, sőt régebben talán tovább is éltek az emberek mint most..

Uu kicsit elkanyarodtam,, sorry 😬😀

117. szokeciklon (válaszként erre: 116. - Svenna)
2020. febr. 5. 18:42
Szerintem ez is olyan, hogy egyén függő :) Kinek mi a jó! Nincsen két egyforma ember és terhesség sem szerintem :)
116. Svenna
2020. febr. 5. 17:48

Nekem nem mondta a dokim h ne szedjem a terhesvitamint, de azt se h vasat szedjek mellé.

Nekem a magnerotot mondta h mindenképpen szedni kell reggel este, es tovabbra is a terhesvitamint. Max kesudiot, es brokkolit 😀De semmi mast 🤪

Kellene mellé még több mindent??

115. szokeciklon (válaszként erre: 113. - Nagy.henrietta)
2020. febr. 5. 13:04
Nekem azt mondta a dokim, hogy felesleges a második félidőben :) no meg mint Pintér Andi, én is könnyen hízok, meg is lett az eredménye (6 kg plusz, mondjuk előtte 7-et fogytam a rosszullétek és étvágytalanság miatt).
114. Pintér Andi (válaszként erre: 113. - Nagy.henrietta)
2020. febr. 5. 11:46
Könnyen hízok. Ennyi csak az oka.. 🥺
113. nagy.henrietta (válaszként erre: 112. - Szokeciklon)
2020. febr. 5. 11:35

Miért nem lehet terhes vitamint szednetek?

Nekem mondta a doki, hogy szedjem nyugodtan és pluszban adott hozzá vas tablettát, de nem tudom, hogy mi a neve.

Valamint szedek még Magne B6-ot, kálciumot és D3-at.

112. szokeciklon (válaszként erre: 111. - Pintér Andi)
2020. febr. 5. 10:40

Köszi :) Nekem is 20.hétig lehetett terhesvitamint szedni, azóta maradt a magnézium, C-vitamin plusz Omega 3. :)

Holnap kifaggattom a dokim is, hogy mi legyen :)

111. Pintér Andi (válaszként erre: 110. - Szokeciklon)
2020. febr. 5. 08:47
Szia! Én Ferratabot szedek. Van benne folsav és c vitamin is. A dokim "leállított" a terhesvitaminról és ezt ajánlotta helyette plusz írt fel D vitamint. Semmi mellékhatása nincs, ha csak az nem, h azóta nem küzdök a "reggeli nagy rutinnal" 😁.
2020. febr. 5. 08:29

Sziasztok! Holnap végre randizunk a kisfiúnkkal, megyünk a dokinkhoz, lesz UH is :) Tegnap este nagyon éreztem, hogy mocorog, most vagy azt jelezte hogy jól esett a vacsora neki, vagy hogy induljak mosogatni! Az apja szerint mind a kettő miatt :D


Kérdésem lenne megint :) Ki milyen vasat szed? Sajnos nekem alacsony lett a vasam, 2 naponta kéne szednem, de rosszul vagyok tőle :S Így csak hébe-hóba veszek be egyet. Tuti , hogy emiatt is vagyok nagyon fáradékony még mindig. Van valami ötletetek? Köszönöm előre is :)

109. Svenna
2020. febr. 3. 13:11

Nekem is első baba, ezért félek talán annyira,, meg be tudok pánikolni sajnos a félelemtől, fájdalomtól..

De csak biztos kezekbe lesz az ember 😀

Aztan masok is túlélték már, ezzel nyugtatom magam!

2020. febr. 3. 09:46

Sziasztok! Én Bp-en a SOTE II. Női klinikán fogok szülni. Jelenleg magán rendelésre járok és a dokim ott dolgozik, ezért esett a választás a klinikára. Mi rákérdeztünk az anyagiakra és a rendelések*10 lesz a szülés ára.

Én egy kicsit félek a szüléstől. Első babánk lesz és még nem tudom, hogy milyen érzés. A dokiban 100%-ig megbízom, csak a fájdalom miatt félek. De lesz ami lesz. Természetes útnak indulunk, aztán majd menet közben kiderül, hogy a vége mi lesz.

107. szokeciklon (válaszként erre: 104. - Svenna)
2020. febr. 3. 08:29
Nekem első baba lesz a kisfiam, nem félek a szüléstől, 120%-ban megbízom a dokimban, em érdekel nekem mennyire fog fájni, csak a gyermekem legyen jól!!! Természetes úton szeretnék szülni, de majd az lesz, ami a legbiztonságosabb a kisfiamak :) Az egyetlen, hogy nagyon szeretnék majd 1 vagy max. 2 ágyas alapítványi szobába kerülni, én sem voltam még soha kórházban, nem szeretnék 5-6-8 ágyas szobában 3 napig sem lenni :)
106. Svenna (válaszként erre: 105. - Rebecca0511)
2020. jan. 31. 18:47
Én nagyon félek, barmelyik úton jön. Maga a fájdalomtól rettegek, meg attól a kiszolgáltatott helyzettől. Szinte nem is voltam még kórházba,, aaaa, 😖🤪
105. Rebecca0511 (válaszként erre: 104. - Svenna)
2020. jan. 31. 16:35

Szia

Az első lányom császárral született, magas vérnyomás miatt 12 éve. Az orvosom azt mondta, hogy nem kockáztat, a 38. héten megcsászároz, ha addig kitartunk 😇

A pénz.... Szerintem kérdezz rá konkrétan, de felénk úgy van, hogy amennyit egy rendelésen fizetsz * 10. De nálam azért az is kicsit döntő lesz, hogy mi történik majd a szülés alatt után....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook