Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 júniusi babák fórum

2020 júniusi babák (beszélgetős fórum)


104. Svenna
2020. jan. 31. 15:42

Szia Rebecca!

Üdv köztünk 😊


Hat elég sokmindenen keresztül mentél,, reméljük most már a szebb része következik 😀


Én Nyíregyen fogok szülni.

Nem paráztok a szüléstől? Ki hogy van vele?

Termeszetes úton vagy valaki kimondottan császárral?

Na meg a pénz, felétek mennyit szoktak adni, vagy a doki megmondja konkrétan??

103. szokeciklon (válaszként erre: 102. - Rebecca0511)
2020. jan. 31. 11:46
Én Budapesten, a Bajcsyban, ott dolgozik a világ legtündéribb dokija, az az enyém :)
102. Rebecca0511 (válaszként erre: 101. - Szokeciklon)
2020. jan. 31. 11:17

Én még pontosan nem tudom. Vagy Dunaújváros Kolos doki, vagy Győr Lendvai doki...

Győrből költöztünk Dunaújvárosba.... Azért nem ugyanaz a két kórház..

Te??

101. szokeciklon (válaszként erre: 100. - Rebecca0511)
2020. jan. 31. 11:12

Szia,


Üdv itt :) Kislány :) A sok kisfiús kismama után :)


Huh, még olvasni is rossz volt, amiket átéltél! Most már remélem minden rendben lesz :)


Kérdés: Ki hol fog szülni :)?

2020. jan. 31. 10:28

Sziasztok

Szeretnék csatlakozni én is, 20.hét júniusi baba lesz, kislány. Második baba lesz, 12 év sikertelenség után. Terhesség alatt volt minden, kórház - vesegyulladás, 15.hétig hányás. Egy kétszer élvezett Nifty teszt.... Sok aggódás... De most már élvezni szeretném 😊

99. szokeciklon (válaszként erre: 98. - Svenna)
2020. jan. 29. 08:27

Igyekszem nem paramamizni, de első baba és egyelőre még a sötétben tapogatózom, hogy mi merre hány méter :D És az UH-n nyugszom meg, mikor látom, meg hallom a kis szívdobogását!


Tegnap voltam a védőnőnél, ő is azt mondta, hogy most még ezek ilyen finom mozgások, amiket érzek, ne aggódjak!

98. Svenna
2020. jan. 28. 15:53

Jaj, és utóirat: Szőkeciklon ne légy paramami!!!!! 😉

Minden okés, ne aggodj!!

(bár én is aggódok néha...én a vércsoportom miatt, 0-, 🤪🤪 es kicsit parázok h babócáé milyen lehet vajon, remeljuk nem +, A doki nyugtat, h van megoldas mindenre, de na... azért izgul az ember)

97. Svenna
2020. jan. 28. 15:42

Szerintem mindenki mashogy érzëkeli, ezen ne idegeskedj!!!

Még csak most fog beindulni igazán!

Meg én itthon vagyok egesz nap szoval van időm figyelgetni 😀 ha valamit csinalálok akkor nem is figyelem annyira. Szóval ne bánkódj!!!!

Nemtudom ki hány kg körül van, én vékony voltam mindig is, most is csak 53vagyok,es azt mondják a vékonyabbak jobban megérzik.

Én nem tudom kiolvasni rendesen, de valami olyan van írva a papíromra h lepény háttér, vagy hátsó... (nem ír szépen a doktorúr 😬)

96. nagy.henrietta (válaszként erre: 94. - Szokeciklon)
2020. jan. 28. 14:19

Nincs mitől félned. Mindenkinek máskor kezd el mozogni.

Én már december közepén éreztem, hogy mozgolódik, igaz, akkor még nagyon gyenge érzés volt. Most én a 21. hétben vagyok, de most már erőteljesebb rúgásai vannak a kicsinek, de még most sem olyan erős, hogy fájjon. Jobban étkezések után szokott aktívabb lenni, meg akkor amikor a munkából hazaérek és lefekszem a kanapéra.

Nekem is mellső fali a méhem tapadása.

95. nagy.henrietta (válaszként erre: 91. - Svenna)
2020. jan. 28. 14:12

Igen, tisztán ki lehetett venni a száját és a nyelvecskéjét. A doki rá is nagyított a UH-nál, hogy jobban lehessen látni.

Nekem is mocorog minden nap már. Pláne azután, ha eszek. Azután kb fél óráig érzem, hogy mozgolódik. Hol erősebben, hol gyengébben.

94. szokeciklon (válaszként erre: 93. - Sikeresnő)
2020. jan. 28. 14:02
Fogalmam sincs hol tapad, nekem eddig nem mondták :( Na de jövő héten megyek úgyis a dokimhoz, többek között erre is rá fogok kérdezni! Köszönöm :)
93. sikeresnő (válaszként erre: 92. - Szokeciklon)
2020. jan. 28. 13:34

Szokeciklon, a méhlepény Neked hol tapad?

Nekem mellső fali, tehát elől tapad, és mondta is a szonográfus, hogy emiatt később fogom érezni a mozgást, és nem lesz olyan "durva", "fájdalmas" a rúgkapálása..

Sokszor érzem én is a kis drágát, de inkább csak olyan gyengén böködve, úszkálódva.. olyan kis "kedvesen".

2020. jan. 28. 12:11

Én most rendesen kezdem magam rosszul érezni :(

22-hétben vagyok, de azért én még annyira nem erősen érzem a mozgását a kisfiamnak...vagy nem mindig tudom, hogy ez Ő???!!!!

91. Svenna (válaszként erre: 90. - Nagy.henrietta)
2020. jan. 28. 11:33

Úuu de klassz, tényleg látszott rendesen h nyújtogatta a nyelvecskéjét??

😀 De jóó!! Kis bogyóka! 😀

Ma én is megyek dokihoz, remélem csinál ultrahangot!!

Mar akkorákat mocorog, h még én is meglepődök!kis boxoló!

Nektek is szép napot!!! 😉

2020. jan. 28. 11:02

Sziasztok! Tegnap voltunk dokinál. Minden rendben volt. Babócánk nyitogatta a száját és nyújtogatta a pici nyelvecskéjét. Már alig várom, hogy a kezemben tarthassam.

A derekam még mindig fáj egy picit, de már nem olyan vészes. Valószínűleg a múltkori takarításnál megerőltettem magam egy kicsit.

Szép napot mindenkinek

89. Svenna (válaszként erre: 87. - Nagy.henrietta)
2020. jan. 27. 12:52

Nekem se faj a derekam szerencsére.Reméljük Neked is elmúlik hamar.

Nekem reggelente ahogy felkelek, és még félâlomba nyújtózok, neha a hasam alja szokott picit megfajdulni, olyankor gyorsan abbahagyom a nyújtózást 😀

Meg mindig attól félek, hogy éjszaka megnyomom, ahogy félig felhúzott lábbal, kinyúlt békapózba alszok.

Jó mozizást mára!! 😉

2020. jan. 23. 10:51

Nekem nincsen szerencsére, felkelni azért nem bírok, mert álmos vagyok :D Korán van a reggel 6 óra, dolgozni meg muszáj menni :)


A mi kisfiúnk is mozog, vagyis azt gondolom hogy amit érzek, az már Ő :) Valamelyik nap félórán keresztül jobbról balra, balról jobbra mozgolódott, mert éreztem, de inkább a bal oldalon érzem... (remélem ez tényleg ő és nem epekő vagy valami??? bocsi, paramami vagyok, de durván).


Nálam a reggeli öklendezés jött vissza, meg az átvágytalanság...néha már magamba kell valamit erőltetnem, mert nem éppen jó dolog ha nem eszek semmit :(

2020. jan. 23. 09:27

Sziasztok! Ti hogy vagytok a derékfájással? Nekem kb 2 napja nehezen megy a felkelés. Annyira fáj a derekam, hogy majd kiesik a szemem. Ha már most ennyire fáj mi lesz később?

A babóca nagyon jól van. Tegnap már a párom kézzel érezte, hogy mozog a pocakomban. Szerintem focista lesz, mert izeg-mozog. :-)

Hétfőn megyünk ismételten dokihoz, már alig várom, hogy lássam.

Szép napot mindenkinek és jó babavárást.

86. Svenna (válaszként erre: 84. - Szokeciklon)
2020. jan. 18. 15:51
Igen ën is így vagyok vele h mindig nézném mit csinâl 😁
2020. jan. 17. 16:21
Bicaj
2020. jan. 17. 15:38
Mi is tervezzük a 4D-t, olyan 27. hét környékén :) Pedig legszívesebben mindennap mennék és nézném :D
83. Svenna (válaszként erre: 82. - Nagy.henrietta)
2020. jan. 17. 09:55

Igen én is olvasgattam h ilyenkor is meglehet csinálni mert most még belefér egészbe a képernyőre, de érdemesebb 24-30héten csinalni mert akkor mar van rajta egy kis zsírréteg, ës jobban látni a pofiját is. Meg akkor mar fel lehet fedezni hasonlóságokat 😀 bár én mar a leges legelső képről lâttam h tiszta apja lesz, 😁😁😁

Hat szerintem mi is várunk még, de nagyon kiváncsi leszek rá!! 😉

82. nagy.henrietta (válaszként erre: 81. - Svenna)
2020. jan. 17. 09:42

Én is ugyan ezeket érzem. Elsőnek azt hittem, hogy valami olyasmit ettem, amitől felpuffadtam, de a doki mondta, hogy ez már a pici.

Nekem is első baba és furcsa is volt, hogy ilyen hamar megéreztem, de mondták, hogy mindenki másképp éli meg.

Mi fogunk menni 4D-re, de majd csak 1-2 hónap múlva. Megkérdeztük a dokit, hogy mikor érdemes elmenni. Ő azt mondta, hogy a 6-7. hónapban, mert akkor már szinte mindene ki van fejlődve és elég jól lehet látni. Most még elég "Ufó" feje van a kicsinek és nem azt a képet fogja mutatni, amit mi várnánk.

81. Svenna
2020. jan. 17. 09:29

De jo h minden rendbe volt!!(Nagy Henrietta)

Olyan jo ilyenkor újra és újra látni a picúrt!! 💗😁

Nekem a 15héten éreztem egy nagyon furcsa dolgot, mintha bukfencezett volna, és átúszott a masik oldalra, nagyon furcsa érzés volt, a férjem is pont hallgatta. Nagyon intenzív volt, és ezért is furcsa mert ahogy olvasgatom sokaknak csak 18,20heten kezd el mozogni. Nekem azota a 16héttől folyamatosan érzem a kis rebbenéseket, nem tudom mashogy leírni olyan mintha kis izom rángások lennének. Néha előre tolja magát akkor lehet érezni h kicsit keményebb ott a hasam, kicsit kidudorodik, de csak par másodperc, olyankor feszít is a hasam. De tenyleg furi mert azt írjak h első babások később érzik meg.

Csajok, gondolkodtatok már a 4d ultrahangon? Fogtok csinaltatni? Ha igen hanyadik hétre tervezitek??

80. szokeciklon (válaszként erre: 79. - Nagy.henrietta)
2020. jan. 17. 08:34

Örülök, hogy minden OK volt az UH-n :)


Én eddig 2x éreztem csalhatatlanul, hogy mozog, de mivel első baba, nem tudom hogy amit érzek az már ő vagy nem :)! De akkor 2x semmihez nem hasonlítható érzés volt, azóta meg csak ilyen fura mozgások vannak :) Mindig azt mondom, hogy lehet csak a gulyásleves volt :D

2020. jan. 17. 08:02

Sziasztok! A tegnapi UH nagyon jól sikerült. Igaz a pici végig aludta a vizsgálatot, de mindene szépen fejlődik. Mi június 7-re várjuk, de jön amikor jönni akar.

Én s reggeli rosszulléteket megúsztam. Néha volt émelygés meg szagérzékenység, de semmi különös. Nálam párszor jelentkezik a gyomorégés, de sajnos én terhesség nélkül is savas vagyok, így ez nem újdonság számomra. Ha odafigyelek az étkezésre, akkor nincs semmi baj.

Viszont nálam a viszketés jött elő. Most fogok menni vérvételre, hogy kizárják az epepangást.

Ti érzitek már, hogy mozog a babócátok? Én december 17-én kezdtem el érezni, és azóta minden nap egyre erősebb a mozgása.

78. Svenna
2020. jan. 16. 11:51

Én júni 11re vagyok kiirva, de mindig valtozik 😁 volt mar 14, 13.Én vékony vagyok ezért nekem már látszik azért rendesen a pocak!

Engem nagyon levert a hányós korszak, sőt kaptam el hanyós virust is amikor reggeltől estig hanyatam, es ügyeletre is kellett mennem, de hálIstennek úgy tűnik h megszünt, erre ma tessék fejfájás hányás!!! Kicsi fiam megkínoz!!😉

2020. jan. 16. 11:00

Mi a hétfői UH után június 7., de úgyis akkor jön, amikor szeretne :)


Én az első trimeszterben csak émelyegtem, hányni nem hánytam, na meg rengeteget aludtam, este 6-kor már simán :D Aztán jött az étvágytalanság, fogytam is, de a pocim megfelelően növekszik, most már egyre többen méregetnek, de kérdezni még nem kérdeznek (akik nem tudják) :) Most új a néha rám törő gyomorégés, illetve visszatért a reggeli öklendezés :(


Tornára nem járok, otthon szoktam kismama torna videókra tornázni, de nagyon ritkán, mert a napjaim hiába irodába telnek, eléggé pörgősek, este még ugye a háztartás, magánélet,jól esik pihenni :) Na meg a férjem sem engedi, hogy otthon pörögjek :)

76. Zsugabubus33 (válaszként erre: 58. - V36)
2020. jan. 16. 10:44
V36! Neked kiderült már a Nifty eredménye? Kislány? :) Hogy vagy?
2020. jan. 16. 10:33

Nem semmi! Tényleg fiú dömping van :)

Ki hányadikára van kiírva? Nekünk eddig 2020.június 17-et számoltak, méretek alapján most picit előbbre hozták, június 14-re. A védőnő szerint betöltött 18 heteshez képest elég nagy a pocakom, valszeg jó nagy lesz a végére! :O :D

Nekem nincs egyenlőre még gyomorégés, stb. A hányingeres időszakot is nagyon jól megúsztam, szóval nem panaszkodhatok.

Jár valaki esetleg tornára, jógára, pilatesre? Én pilatesre járok (kifejezetten kismamáknak), és nagyon jó, tudom ajánlani mindenkinek! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook