Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2789. Silverfox91 (válaszként erre: 2788. - Zokniszörny)
2021. jún. 20. 08:22

Hát tavaly volt olyan, hogy az esernyőktől volt nagyon beparázva, de asszem ezen már túllendült. Idén meg akkor ijedt meg nagyon, amikor a nagyszüleinél lévő hintába beleült, és sokkal nagyobbat lengett mint a játszótéri hinták, mert egy fára van felrögzítve. Na akkor ahogy az meglendült, olyan pánik lett úrrá rajta, tisztára lefehéredett, remegett. Azóta sem mert beleülni 🙈


Gratulálok az esküvőhöz 😊

2788. Zokniszörny (válaszként erre: 2787. - Silverfox91)
2021. jún. 20. 00:58

Én sem kértem epidurálist, szintén azért, mert halálos félelmem, hogy bármit a gerincembe szúrjanak. Inkább bármilyen fájdalmat átélek 😅


Amúgy ti tapasztaltok olyat a gyerekeknél, hogy félnek bizonyos dolgoktól? Nálunk most a zajoktól van para, pl a rigó éneke valami oknál fogva irtó ijesztő. Vagy pl most itt az egyik játszótéren volt zenélés, bűvészkedés, és attól is félt. Jövő hét pénteken esküvőnk lesz (mi eddig nem voltunk házasok apával), és kicsit aggódok, hogy meg fog ijedni a hangos dolgoktól, pl taps, bulizene, iylesmi. Ráadásul ő lenne az egyik koszorúslányom is.

2787. Silverfox91 (válaszként erre: 2785. - Amberwaves)
2021. jún. 18. 19:57

Sógórnőméknek született most babájuk, szintén faros volt a baba, de náluk fel sem merült sajnos a rendes szülés. Pedig ez alapján lehet ment volna neki. Vagy nem tudom az mennyit számít, hogy neki első gyerek volt.


Az epiduralist amúgy a gerincbe adják ugye? Bennem mondjuk fel sem merült, hogy kerjek, mert nekem irtó ijesztő a gondolat, hogy oda szúrjanak 🙈 mondjuk nyilván, ha pl császárra kerülne a sor, nem nagyon lenne valasztása az embernek.

2786. Silverfox91 (válaszként erre: 2785. - Amberwaves)
2021. jún. 18. 19:54

De jó :) akkor jó gyerek nagyon. Mostanában amúgy nálunk is az van, hogy fél négy, negyig alszik rendesen egyhuzamban a kicsi, onnantól meg kb oranként felébred. Úgyhogy bar ilyen Lucával sose volt, Vince a hajnalt már nálunk tölti 😅 mondjuk ha nem lenne bent a szobajukban Luca is, akkor lehet altatgatnám ott, de lehet akkor se lenne kedvem óránként felkelni, egyszerűbb csak odafordulni, ez tény :) remélem amugy visszaáll majd arra, hogy evés utan alszik több órát egyben, mert most a foga miatt volt ez szerintem.


Megértelek totál, hogy nem partolod, hogy Emmát viszik csak el, simán lehet, hogy zokon veszi, hiába tök jó program amúgy. Nálunk ilyen csak egyszer volt, de nyilvan az ilyen alkalomszerű dolog nem viseli meg annyira a gyerekeket, mint a rendszeres. Luca is olyan különben, hogy mondjuk hétvégén mondjuk neki,.hogy menjen el játszóra apával, amíg en főzök ilyesmi, de rögtön az a reakció, hogy menjen Vince is. Pedig amúgy a játszón nyilván tökmindegy, hogy ott van-e vagy sem, nem vele játszik még nyilván 😅

2021. jún. 18. 16:20

Sziasztok!


Köszönöm a gratulációkat :)

Egyelőre tart a rózsaszín köd, volt pár nehezebb nap, de szépen alszik három órákat, csak hajnalban vagyunk fent állandóan, 4-6ig soha nem alszik valamiért.


Zokniszörny: Nem hiszem, hogy a faros szülés miatt volt fájdalmasabb, hanem mert lecsúsztam az epidurálisról, mert későn mentünk be 🤣

Elsőnél még nem értékelte kellőképp, többet vártam tőle, de most már tudom, milyenek a fájások fájdalomcsillapítás nélkül... Elég nagy a gátsebem, nem tudom, ez mennyire volt szükséges, de a különbség igazából annyi, hogy két fájással többet szenved az ember, mert nem folyamatos a kitolás,hanem - asszem mikor a feneke jön - két fájásnál nem szabadott nyomni, hogy kicsússszon.


Emma is pont ilyeneket művel, mint amit írtok, mindent ő akar csinálni, nem segíthetek se cipő levételben, vagy ha felborul a húzogatós kutya a küszöbön és átteszem, fogja és visszateszi a küszöb elé...

Szegénynek most nehéz, bölcsibe se szívesen megy, anyósék péntek-szombatra el szokták vinni (én nem akarom, de szerintük ezzel segítenek), ott látszólag jól érzi magát, de fél napig nem jön hozzám meg az apjához, nem adhatunk puszit, nem érhetünk hozzá - meg van sértődve. Ma mondta is, mikor említettük, hogy megy a mamához meg a papához, hogy "nem".

De apjával már sok vitánk volt ebből, és anyós is hajthatatlan 😔

Szobatisztulás is kb. ugyanott tart, mint fél éve, nem szól, max ha pár csepp bement, vinni kell.

Azért hugit látszólag szereti, puszilja, simogatja, sajnos sokszor nem is keseredik, ha a baba sír. Remélem majd javul a kis lelke, mert megvisel engem is, főleg, hogy ma azt mondta nem is akar mamáékhoz menni, eddig meg sikongatott, ha meglátta őket...

2021. jún. 9. 08:11

Na talán itt is alakul valami. Elkezdett szavakat visszamondani, bár még csak én értem. Pl. állj föl - á főő, feküdj - fekűű, csoki - oki, cukor - ukóó, ilyesmik :D

Ezzel annyi időt nyertünk hogy végül nem júliusban kell mennünk beszédindításra, hanem szeptemberben, ha nincs változás.

2783. Silverfox91 (válaszként erre: 2782. - Nikoletta93)
2021. jún. 2. 14:29
Nálunk egész jól beindulta szókincs gyarapodása. Igazából már nem is tudom pontosan összeírni, mennyi szót használ, mert mindig van valami új, meg egész könnyen utánunk is mond dolgokat, de 70 szót egész biztosan használ rendszeresen. Igaz, ezeknek a java két szótagú csak. Meg mondatokba még nem nagyon rendezi, de mivel most így beindult legalább a szókincs gyarapodás, így kezdek megnyugodni, hogy lesz ebből valami, gondolom lassan jönnek majd a mondatok is.
2782. nikoletta93 (válaszként erre: 2781. - Zokniszörny)
2021. jún. 2. 10:32

😂😂 ha Levi beszélne, tuti ő is ilyeneket mondana :D

Összeszámoltam amúgy, 25 szavas szókincse van. Elég gyengén állunk.

Viszont elkezdtük az éjszakai szobatisztaságot, mert heti 1x van pisis pelus és nem fogok még egy havi peluscsomagot venni, amiben 30-ból 26 üres marad. Eddig jól megy, bár eddig összesen 1x sikerült bilire ültetni, amúgy tiltakozik. Inkább kibírja reggelig, pedig szegény hajnalban eléggé ficánkol. De ő tudja 🤷🏼‍♀️😅

2781. Zokniszörny (válaszként erre: 2780. - Nikoletta93)
2021. jún. 1. 21:12

Ilyet Lili is szokott :D amúgy ő mostanában azt játssza, hogy kéri, hogy mondjunk neki valamit, pl.:

- Anya, mondd nekem, hogy pakoljak össze.

- Jó. Pakolj össze.

- NEM!!!!

:D

2780. nikoletta93 (válaszként erre: 2779. - Silverfox91)
2021. jún. 1. 08:27
Igen-igen! Tegnap is szétszórta az autóit, gondoltam akkor sorbarakom mert leült olvasni. Erre földhöz vágta magát, még jobban szétdobálta az autókat, természetesen üvöltve, aztán csendesen, mosolyogva sorbarakta ő 🤦🏼‍♀️
2779. Silverfox91 (válaszként erre: 2778. - Nikoletta93)
2021. jún. 1. 07:34
Akkor tegnap volt valami a levegőben, mert itt is brutál állapotok voltak 🙈 egyik hisztiből a másikba esett. Ebéd előtt fél órát verte magát a földhöz, hogy ő márpedig joghurtot akar enni (amire mondtam, hogy semmi akadálya, kiváló desszert lesz, csak előtte tessék enni mást is), aztán meg gondoltam csinálok Vincének palackból meg babból zörgős játékot. Addig oké, hogy ő akarta beleszórni a babot. Nyilván mellément egy csomó. Na és itt kezdődtek a bajok. Merészeltem elkezdeni felszedni. Addig nem nyugodott, amíg újra direkt szét nem szórta és szedte fel ő 😂
2778. nikoletta93 (válaszként erre: 2777. - Silverfox91)
2021. jún. 1. 00:29
Akkor elszomorítalak, fiúknál is vannak durva esetek 🤣🙈 ma újabb dackorszak hullám van, ha ránézek, üvölt. 🤦🏼‍♀️
2777. Silverfox91 (válaszként erre: 2775. - Nikoletta93)
2021. máj. 31. 15:19
Szó mi szó, nálunk is eleg nyugis a második gyerek, bár nekem annyira nem szembetűnő a különbség, mert szerencsére Luca is egész békés baba volt. Az más kérdés, hogy Vince még javíthat a dackorszakban, mert most vannak súlyos szituk 😂 bár lehet az fiuknál eleve jobb egy kicsit? 🤔 Majd meglátjuk 😊
2776. Zokniszörny (válaszként erre: 2775. - Nikoletta93)
2021. máj. 31. 14:19
Bátyáméknál is így volt :D
2775. nikoletta93 (válaszként erre: 2772. - Amberwaves)
2021. máj. 30. 01:06
Nagy gratula! :) Reméljük ő most "buddha-baba" lesz. Általában a második gyerekek azok 😁
2774. Silverfox91 (válaszként erre: 2772. - Amberwaves)
2021. máj. 29. 23:03
Gratulálok! Ügyesek voltatok :)
2773. Zokniszörny (válaszként erre: 2772. - Amberwaves)
2021. máj. 29. 20:59
Gratulálok!!! Nem volt nagyon fájdalmas, hogy farral bújt ki?
2021. máj. 29. 12:04

Sziasztok!


Gondoltam jelentkezem a hírrel, csütörtökön 38+5 napra megszületett ketteske :)

Végig faros volt, orvosom szerint automatikus császár. Amit én nem szerettem volna.

21-kor kezdődtek a fájások, elég összevissza, 3-9 percesekig, aztán rendeződött 6 percesre, bepakoltunk, addigra sűrűbb.

Kiderült négyujjnyira tág vagyok, lent a hasam, ügyeletes szerint semmi akadálya, hogy a faros gyereket természetes úton szüljem meg. Nagyon boldog voltam.

1:30kor világra jött Anna, 3480 gramm és 51 cm.

Már most csodagyerek, kétszer kel éjjel, folyamatosan őrjöngő szobatársa mellett is békésen alszik, hallásvizsgálat szerint jól hall :) Nem ilyen babához vagyok szokva, remélem így is marad.

Ma megyünk haza.

2771. Zokniszörny (válaszként erre: 2765. - Silverfox91)
2021. máj. 7. 06:40
Őszintén szólva nem gondoltam rá, hogy idén oviba adjuk. Nekünk nagyon bevált a bölcsi, Lili nagyon szereti, normálisak a gondozók. Még picinek érzem az ovihoz :) egyébként én is arra gondoltam, hogy nem januártól, hanem inkább csak jövő ősszel adnánk oviba.
2770. Amberwaves (válaszként erre: 2769. - Amberwaves)
2021. máj. 5. 21:52
*csak kakinál jelez
2021. máj. 5. 21:50

Kicsit régen jelentkeztem, de nem felejtettem el a csoportot :)

(Sőt, sokszor eszembe jut, mert a júniusi babás az elején Facebookra költözött, és nem tudom, ezért van-e, de nem túl aktív...)


Szóval mi márciusban voltunk egy hetet bölcsibe, de aztán a vírus erősödése miatt családi nyomásra nem mentünk többet, múlt szerdán kezdtük újra. Akkor 1-1.5 órát voltunk ott, és azt figyelték, én hogy bánok a gyerekkel, ott se hagytam egy percre se. Most jeleztem, hogy remélem nem a nulláról kezdjük - így egy hónappal a szülés előtt. A nénink már első nap felvette a kontaktot Emmával, másnap már 15 percre ott is hagytam. Holnap már reggelizni is ott fog, és ebéd után megyek érte, egyelőre így járunk. Állítólag ha a védőnő ír ajánlást és lesz hely, mehet a baba mellett. Nagyon tetszik neki, bár ma azért mikor mondtam, hogy elmegyek, akkor megölelt, utána meg a kisgyermeknevelőt is... Mondta is, hogy ma bújós volt.

Pisi ügyben abban maradtunk, hogy pelus marad a biztonság kedvéért, de viszik a wc-re (első perctől szépen ráül, pedig itthon csak a bili, viszont továbbra sem szól, ha kell neki pisilni, csak akkor jelez). Mert ugye az egész bölcső pelusos... Eddig száraz volt a pelus, kopp-kopp (5ösben viszem, 4est hagytam ott, így észrevenném).

Beszéd miatt anyukám állandóan nyaggat, hogy bezzeg én mennyivel többet beszéltem ebben a korban. Na most ezzel eddig is elégedett voltam, rengeteg szót tud, szépen rakja össze a mondatokat, tény, hogy rajtam és apján kívül nem mindenki érti. 11en vannak a csoportban, abból egy kislány szókincse elképesztő (olyan szavakat használ, amit még én se, pl. könnyezik, tarkó ☺️), egy kicsit több szót tud nála, ketten néhány szót meg ndanak, a többiek szinte semmit. Szóval senki nincs lekésve semmiről! Én meg letettem arról, hogy itt majd megindul a beszédfejlődés 🙊

Bár hétfőn hazafelé szépen mesélt: baba sírt, baba ne sírj (megvigasztalt valakit - mondjuk túlságosan is simogatja a többieket, akik ezt általában nem tolerálják), Emma motor, Emma rajzol cica.

Oviba terveink szerint jövő szeptembertől visszük majd.

2021. máj. 5. 17:00
1
2767. Silverfox91 (válaszként erre: 2766. - Nikoletta93)
2021. máj. 5. 15:06
Hát igen, ebben is abszolút van valami, amit írsz, lehet nem olyan könnyű menet közben becsatlakozni egy csoportba. Csak hát én még itthon vagyok, így meg állami bölcsibe nem nagyon veszik be, max fizetősbe, az meg úgy érzem nagyon késői lenne neki, ha csak jövő szeptemberben kerülne közösségbe. Azért bízom benne, hogy egy óvodai csoportba nem olyan vészes menet közben csatlakozni, mint mondjuk egy iskolás osztályba.
2021. máj. 5. 14:50

Nem iratjuk be, jövő ősszel megy majd. Egyrészt nem akartam szeptembertől 2.5 évesen oviba járatni (itt a környékén mind a 4 ovi vegyes csoportos, durva lenne valamennyi 6-7 éves közé is rakni, messzebbre meg nem szeretném vinni), januártól sem szerettem volna, mert egy összeszokott közösségbe új ovitársként megjelenni sem túl jó helyzet - magamból kiindulva, nehezen illeszkedtem be anno. Úgy gondolom, egyelőre bölcsiben jobb helye van, kevesebb a szabály és kevesebben is vannak, jobban odafigyelnek rá.


Hát nálunk a beszédben annyi fejlődés van, hogy már fixen elköszön másoktól, vagy köszön nekik. Pápá :D még mindig olyan 15-20 szavas szókincse van hangutánzókkal együtt. Szóval alig haladunk :( júliusig remélem beindul, addig belefér állítólag.


De legalább bölcsiben 1 hónapja kisgatyában van, 1 baleset volt csak, mert nagyon hisztérikusan sírt egy játék miatt :D

2021. máj. 5. 13:43

Ti beiratjatok már idén az oviba az aprótalpúakat?


Nálunk kellene valami orvosi igazolás az óvodaérettségről, de mivel én csak januártól szeretném, hogy járjon, elég előtte 30 nappal beszereznek elvileg. Mondjuk most még szerintem bár sok tekintetben totál érett már rá, de azért a beszédet még bőven kell fejleszteni, de nyilván fél év múlva már valószínűleg teljesen jól fog menni, mert az utóbbi időben tök sokat fejlődött, van remény 😁 mondatok még nincsenek, de szerintem ha tartja ezt a fejlődési tempót, akkor hamarosan azok is lesznek.


Hú, és képzeljétek, a picuri meg még nincs 5 és fél hónapos se, és már elkezdett kúszni, nagyon belelendült, megint eljött az az idő, hogy a lábunk alá kell nézni, mert pillanatok alatt máshol van. Na meg pl a bilit is jobban el kell dugni, mert hát az is irtó csábító egy dolog 😂 vagy egy hónappal hamarabb kezdett kúszni mint annak idején Luca 😲 meg elkezdtem kóstoltatni vele a gyümölcsöket, mert bár eddig kizárólag anyatejet kapott, kezd eléggé megállni a hízásban, alig bírom vele tartani a tempót tejjel, meg hát ennyi mozgással nem is csoda, ha több energia kell. Szóval elkezdte kóstolni a dolgokat, de eddig semmivel sem sikerült átütő sikert elérni, kb ilyen kavéskanálninadagok mennek csak le 🙈 Na ebben viszont Luca ügyesebb volt szerintem, nem fintorgott ennyire a karjára. Bár tény, hogy ő még most is nagyon jó evő, kb csak a friss salátalaveleket nem eszi meg 😅

2764. nikoletta93 (válaszként erre: 2762. - Silverfox91)
2021. máj. 4. 08:04
De cuki :D igen, Levivel is szokott lenni hasonló. Odamegy a bilihez, elkezdi lehúzni a naciját, aztán hirtelen eszébe jut a 3 kedvenc plüsse, így elviszi őket egyesével pisiltetni, majd kitörli mindegyiknek a fenekét, és mire ő kerül sorra, naci lehúzás közben bepisil 🙈 de azért a nagyja bilibe ment kapkodva 😁
2763. Zokniszörny (válaszként erre: 2762. - Silverfox91)
2021. ápr. 26. 09:50
Lilivel is volt pár hete, hogy annyira élvezte a játszózást, hogy addig-addig húzta a hazajövetelt, hogy miután kezet mostunk, szó nélkül becsorgatott :D annyi volt benne, hogy lemászott a székről, a fürdőszobaszőnyeget meg amúgy is ki akartam mosni. 🤷😆
2762. Silverfox91 (válaszként erre: 2761. - Nikoletta93)
2021. ápr. 24. 10:04

Ügyik vagytok :)


Nálunk is már önálló bilire menetel van (wc-t szintén nem nagyon szereti használni), illetve pisilni szoktam azért küldeni, mert azzal előfordul, hogy benézni a dolgot. Egyik nap jó sokat ivott, vacsitól még mikor felkelt, elkezdte keresni a bilit (becsúszott kicsit a szokásos helyéhez képest), plusz jól kipuccolta magát (harisnya, dupla szoknya stb... 😂), szóval mondta is, hogy pisi, de mire megtalálta a bilit, plusz elkezdte elhúzni a sok cuccot magáról, addigra nem bírta tovább és vetkőzés közben becsurgott. Azért megdicsértem, hogy a szándék az maximálisan megvolt 😄 De legalább lakóval már ezer éve nem volt baleset, azt könnyebb azért egy kicsit irányítania ilyen szempontból szerintem.

2021. ápr. 24. 07:55

Na lányok, amióta bekeményítettem bölcsiben, egy csöpp baleset sem volt. A héten is végig tiszta volt. Ennyit számít...

És itthon is végre annyit fejlődött, hogy fixen magától megy a bilihez! A nagy wc-ről inkább leszoktunk, nem tetszett neki hogy azt itthon nem tudja önállóan használni. Eddig inkább szólt, nagyon ritkán kereste fel a wc-t/bilit.

Cserébe az éjszaka pelusban újra van pisi, bár nemsok. Legalábbis reggel jó sokat pisil :D szóval valószínűleg valamikor hajnalban el kellene vinni, de őszintén nemsok kedvem van hozzá 🤣 néha azért van száraz pelus is. Na majd.


Bánom amúgy, hogy nem szóltam előbb bölcsiben, sokáig húztuk ezt a dolgot.

2021. ápr. 13. 18:15

Nálunk sincs tv megvonás, én is a mértékkel, és minőségi tartalom híve vagyok. Egyszerűen vannak olyan pillanatok, még napok, amikor életmentő 😂 rászolgált a nevére, hogy villanypásztor, mert ha mese előtt hagyom ott, akkor kb biztos lehetek benne, hogy nem zaklatja Vincét, viszonylag nyugodtan intézetek ezt-azt 🙈

Nekem most a pagony tv oldala jön be, pont azért, mert valamennyire hasonlít a sima meseolvasásra, mert nem a szokásos mozgókép, állóképek vannak minimálisan megmozgatva, és gyakorlatilag a mesekönyvet olvassák fel. Pl Boribon, még Julia Donaldson könyvek, szóval viszonylag értelmesen.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook