Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2609. nikoletta93 (válaszként erre: 2608. - Zokniszörny)
2020. nov. 21. 22:57

Jólvan, azért nem kell elkeseríteni :D:D

Viccen kívül, Levinek elég rapszódikus az esti alvása. Van amikor hetekig 1x kel, van amikor hetekig 10x is...

Azért gondolom amúgy, hogy hátha bölcsitől jobban alszik majd, mert amikor nyaraltunk akkor végig átaludta az éjszakákat. És végig üres is volt a pelenkája. Szóval ebben reménykedem :D

2608. Zokniszörny (válaszként erre: 2607. - Nikoletta93)
2020. nov. 21. 19:20
Hát, Lili ugyanúgy kel, mióta bölcsis, de hátha :)
2020. nov. 21. 10:02

Amúgy mi végül skippeljük az éjszakai szobatisztulást több okok miatt is: újra többször kel éjszaka, nem jött be a bugyipelus (olyan csöves-pisiszaga lett tőle, hogy már minden reggel meg kellett mosnom a popóját, pedig ugyanaz a pelusmárka 🤷) és nem tetszik neki a kétrészes pizsi sem 😆 úgyhogy egyelőre lábfej nélküli rugiban alszik. Legalább a takarót elfogadja és szereti 😁

Úgyhogy majd később, talán karácsony és szilveszter között, akkor szabin lesz a férjem is, és tudna segíteni a lepedők stb cserében, mert valszeg egyből kisgatyában toljuk majd, pelenkával nem együttműködő. De hátha a bölcsi miatt átalussza az éjszakát végre 😊

2606. Amberwaves (válaszként erre: 2599. - Silverfox91)
2020. nov. 20. 13:17
Gratulálok, jó egészséget mindkettőtöknek! :)
2605. Zokniszörny (válaszként erre: 2603. - Silverfox91)
2020. nov. 19. 21:11
Nagyon helyes :D
2604. nikoletta93 (válaszként erre: 2603. - Silverfox91)
2020. nov. 19. 18:20
Már kész férfi akkor 😁
2020. nov. 19. 18:02
Köszi lányok ☺️ Egyelőre jó nagy cicistának tűnik 😆
2602. nikoletta93 (válaszként erre: 2599. - Silverfox91)
2020. nov. 19. 16:20
Sok szeretettel gratulálok! Isten hozott, Vince! 😊
2601. Silverfox91 (válaszként erre: 2600. - Zokniszörny)
2020. nov. 19. 15:21
SOTE 1-en
2600. Zokniszörny (válaszként erre: 2599. - Silverfox91)
2020. nov. 19. 15:07
Gratulálok!!! Melyik kórházban vagytok?
2020. nov. 19. 14:57
Na megérkezett végre Vince :) 3590gramm, 56 centi. Összességében sokkal gyorsabb szülés volt mint az első. Fél hatkor éreztem először fájást, 10:55-re pedig ki is bújt. A vége mondjuk nehezebben sikerült, de hát fél kilóval nehezebb is lett mint Luca volt, úgyhogy nem csoda, hogy kicsit jobban megdolgoztat ott a végén :)
2020. nov. 18. 21:22
Doki különben rendes nagyon, mindig nyugtat, hogy ez még nem számít túlhordásnak. Meg a kórház szerint kéne mindennap ctg-zni, tegnap voltam is, de ma reggel mikor beszéltem vele, mondta, hogy ha izgulok menjek be, csinálnak ctg-t, de mivel tegnap is minden rendben volt áramlással is, azt mondta, hogy szerinte inkább pihenjek, még amúgy is tele van minden covidossal, nehogy összeszedjem. Ha még mindig nem lesz bába, akkor majd holnap ctg-zünk. Tuti lenne olyan doki aki már siettetné kifelé a gyereket. De alapvetően azért jobb lenne, ha magától indulna szerintem.
2597. Zokniszörny (válaszként erre: 2591. - Silverfox91)
2020. nov. 18. 21:03
Hát bent csak nem marad :) remélem, minden rendben lesz :)
2596. Zokniszörny (válaszként erre: 2592. - Nikoletta93)
2020. nov. 18. 21:02
Lili is imádja a babákat, és rengeteget babázik, de én nem vágyom jelenleg második gyerekre :D naaagyon ritkán beugrik, de gyorsan el is múlik.
2595. Amberwaves (válaszként erre: 2593. - Silverfox91)
2020. nov. 18. 20:33

Drukkolok nagyon! :)


Egyetlen menstruáció alapján nálunk június 1. lenne a kiírt, de tegnap voltam dokinál, és megint pontosan egy héttel elmarad a méret.

Pedig május 25. jó lenne, az az egy nap hiányzik a családi számsorozatból :)

2594. Amberwaves (válaszként erre: 2592. - Nikoletta93)
2020. nov. 18. 20:30
Mi szülészetinken az a protokoll, hogy 41. héten indítanak, 42-et nem várják meg, hiába nincs gond :/
2593. Silverfox91 (válaszként erre: 2592. - Nikoletta93)
2020. nov. 18. 18:14
Úgy látszik akkor ezek a második gyerekek nagyon kis kényelmesek 😅 De azért igyekezhetne már kifelé. Mindenki állandó készültségben van, azok is, akikre számítunk, hogy majd vigyáznak Lucára a szülés alatt, arról nem is beszélve, hogy már nagyon kiváncsi vagyok a pofijára :)
2592. nikoletta93 (válaszként erre: 2591. - Silverfox91)
2020. nov. 18. 10:15

Én is gondoltam rád hogy vajon mi lehet veled. Előbb utóbb ki fog bújni, unokatesóm 2.gyereke pl. 42 héten jött.

Én most utólag bánom, hogy nem vagyok terhes :D most nagyon vágyom a 2. gyerekre, de mire megjött ez a vágy, muszáj visszamennem dolgozni picit. Levi mostanában nagyon szereti a kisbabákat, meglát egyet az utcán vagy képen, felsikkant egyet és rögtön megsimizné :D amikor nálunk volt egy kisbaba, folyamatosan tolta elé a régi babajátékait :D egyszer poénból kérdeztem hogy szeretne-e kisbabát, ajtó felé mutatott hogy hozzam is. Szerintem jó tesó lenne :)


Mindenesetre kitartást!

2591. Silverfox91 (válaszként erre: 2590. - Amberwaves)
2020. nov. 17. 22:16
Még egyben 😅 Sose gondoltam, hogy ennyire megvárat. A kiskönyvbe november 11 volt a céldátum, aztán próbálgatta számolni a doki, hátha kicsit el lett számolva, akkor azt mondta, hogy lehet inkább 14, vagy 15 a helyes dátum (a legelején nem ő volt, helyettesítették), de hát már ezeket is meghaladtuk 🤦 Most már tippelni se tudok, mikor jön végre ki. Kb két hete még izgultam, hogy na mi lesz, ma már teljes a beletörődés, hogy egyszer csak kijön, már izgulni sincs nagyon kedvünk rajta 😂
2020. nov. 17. 20:37
Silverfox egyben vagytok még? :)
2020. nov. 12. 07:29
Nálunk most valami új éjszakai pisirutin alakul Lilinél, mert ma reggel is bepisilt, de már felült és kiabálta, hogy apa, apa! (Nem tudom, miért neki). Elvitte az apja pisilni, de a bilibe nem ment semmi már. Visszajött, cicizett egy picit, majd mondta, hogy "anya kaki", úgyhogy velem viszont még a bilibe landolt egy szép adag pisi. 🤷(A pisit is kakinak hívja). Na hsát kíváncsi vagyok,mi lesz belőle
2588. nikoletta93 (válaszként erre: 2587. - Silverfox91)
2020. nov. 11. 15:43

Jaj de ügyesek vagytok! Csak így tovább! :)

Mi közben szereztünk Levinek bugyipelenkát, kétrészes pizsit, és végre megszerettettem vele a takarót is, így most elvileg készen áll minden :D már csak rá kellene szánnom magam :D mert sajnos pelenkában nem túl együttműködő, nagyon tiltakozik az éjszakai wczés ellen, így ráhagytam. Hátha kisgatyában menni fog, de itt tuti lesz 2-3 baleset az elején, és aztán talán...

Nappal szerencsére a hasmenéses incidens óta tökéletes minden, szépen szól, már külön jelzi a pisit és kakit is (mindkettőnél ágyékára mutat, csak kakánál rámutat az orrára is, hogy büdi 😆). Remélem majd bölcsiben is jól fog menni, nem esünk vissza megint.

2020. nov. 11. 14:54
Túl vagyunk két pelenkamentes éjszakán :) eddig minden oké :) bár ma reggel jól megszivattam magamat. Felébredt olyan negyed hét, fél hét felé, még tök kómás volt, szóval vissza is aludt volna egy kis ivás után. Csak mivel egyébként éjszaka nem ébredt, azt gondoltam, hogy tuti kell pisilnie, ki is raktam bilire, és csak vártam, vártam, hogy legyen valami, de 20 perc múlva is semmi, csak azt ertem el vele, hogy jól felébredt, nem ment a visszaalvás. Ja és persze vagy egy óra múlva pisilt csak megint.
2020. nov. 9. 12:14

Ebben van valami, Levi ugye nyár óta pelus nélkül alszik nappal, és szintén úgy van hogy kb 3-4 hétig balesetmentes, aztán zsinórban 3-4 napig baleset van, aztán megint 3-4 hétig balesetmentes. Gondolom rájött hogy nem jó buli a pisis dolog :) érdekesek ezek a kis visszaesések. Lehet éjszaka is így működne.

Na majd rászánom magam és kipróbálom pelus nélkül éjszaka is.

2020. nov. 9. 11:33
Ja, egyébként vicces, mert kb 3 hétig nem volt éjszaka baleset, aztán nem tudom, mi történt, de 3 êjjel is bepisilt szombatig zsinórban. Cuki volt, mert a 3. alkalommal felkelt, és azt kiabálta, hogy apa, apa, apa :D én meg nem értettem, ott nyugtatgattam, aztán akkor vettem észre, hogy pisil 🤦😅 de már ügyesen tudja mondani, hogy kaki, úgyhogy mondtam neki, hogy legközelebb azt kiabálja inkább :D
2584. Zokniszörny (válaszként erre: 2581. - Nikoletta93)
2020. nov. 9. 11:23

Hát ez nekem is dilemmám volt nem olyan rég. Én levettem róla a pelust éjszakára is, a pisis cucc meg kellemetlen volt neki, úgyhogy hamar kialakult, hogy vagy felébred rá, hogy pisilni kell, vagy visszatartja reggelig. Nálunk amíg a pelus fent volt, nem volt együttműködő. Szóval majd kitapasztalod, de Lili sírva tiltakozott a random bilire ültetések ellen, amíg pelenka volt. Én akkor nem is erőltettem 2-3 alkalom után.

Silverfox, én is megpróbálnám éjjelre elhagyni, a legnagyobb "baj", ami történhet, egy ágyneműcsere :)

2583. nikoletta93 (válaszként erre: 2582. - Silverfox91)
2020. nov. 8. 21:17
Pedig a helyedben szerintem megpróbálnám, ügyes kislány már ;)
2582. Silverfox91 (válaszként erre: 2581. - Nikoletta93)
2020. nov. 8. 10:11

Felébresztgetni szerintem sem érdemes. Ki fog alakulni anélkül is a dolog :)


Engem az készít ki, mikor felkel, de nem pisil, csak magamból tudok kiindulni, hogy dehát reggel ha felkelek, automatikusan irány a wc, akkor is, ha pisiltem éjszaka. De láthatólag neki csak később kell tényleg, mert nem pisil be, csak simán később pisil. De van, hogy csak két órával ébredés után, olyankor, már tűkön ülök 😅 de azért alapvetően, ha éjszaka nem pisilt, akkor jellemzően van rögtön pisi.


Tegnap este amúgy egy gyáva kukac voltam, mert felvette szépen egyedül a pizsinaciját, csak ugye pelust nem vett alája, de még az este folyamán, a százezer bilire keredzkedés közepette csak rácsempésztem. Pedig tényleg vagy két hete száraz a pelus éjjel teljesen.

2020. nov. 8. 08:56

3 napja elkezdtünk éjszaka pisilni, vagyis pisilnénk, mert szerintem csak azért ébred fel 1-2 körül, mert pisilt a pelusba. Hiába kértem elalvás előtt, hogy ne pisiljen a pelenkába, majd megyünk wc-re. Ennek ellenére ráültettem, hogy ide kell, nemtudom lesz-e értelme. Szerencsére könnyen visszaalszik, ezzel nem lesz probléma.

Reggel tök száraz pelussal kel, szóval ha sikerülne hajnalban pisilnie a wc-be, végighúzná az éjszakát. Amúgy is úgy kel fel reggel, hogy nem kell pisilnie, olyan 1 órával később szokott.

Nemtudom, hogy erőltessem-e a wc-zést, vagy hagyjam és majd kialakul? Úgy működne, hogy felébresztem mondjuk fél 1-kor és ráültetem a wc-re, de ezért nem akarom ébresztgetni, amúgy is meg kell tanulnia jelezni.

2020. nov. 5. 12:15

Itt meg ahogy leírtam hogy kb jó minden, jött a hasmenős vírus, fogzás vagy fene tudja, és kénytelen voltam megint ráadni a pelenkát 2 napra, mert pont esküvő, vacsora is volt és nem tudtam volna maximálisan rá figyelni. Így is nyakig összefosta magát 2x, de nem volt szívünk hamarabb eljönni mert egyrészt húgom esküvője volt, másrészt borzasztóan jól érezte magát 😅 meg amúgy is volt elég váltásruhánk, tusoló is volt az étteremben, úgyhogy majdnem mindegy volt hogy itt vagy otthon vagyunk vele.


Szerencsére elmúlt, persze most is van kicsi pelenkazavar - kisgatyába kakál vagy felkeléskor direkt pelusba kakál, pedig nem szokott, bár ma már nem csinálta, valószínűleg nem tetszett neki hogy utána megmosom a popóját :) és ma végre szólt is.


Ezek a hasmenések annyira be tudnak zavarni :(

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook