Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2639. Zokniszörny (válaszként erre: 2637. - Silverfox91)
2020. dec. 13. 11:54
Örülök neki, hogy ilyen nyugis baba. :) Nekem a környezetemben rengetegen terhesek most, de ha belegondolok, hogy esetleg itt lennék egy újszülöttel, hát nem nagyon jön meg hozzá a kedvem 😅 bennem sajnos elég mély nyomokat hagyott az első pár hét Lilivel. Úgyhogy ilyenkor némán irigykedem, akinek ilyen könnyen mennek az első hetek :)
2638. Silverfox91 (válaszként erre: 2637. - Silverfox91)
2020. dec. 12. 17:01
Fogzást akartam írni a végén, csak az autokorrekt átírja 😅
2637. Silverfox91 (válaszként erre: 2635. - Zokniszörny)
2020. dec. 12. 16:55

Egyelőre nem vészes, a kicsivel nincs sok gond. Olyan mint Luca volt, csak még nála is kevesebbet sír. :) Éjszaka is megetetem, aztán teszem vissza a kiságy a, alszik is tovább. De ha netalántán nem alszik el a cicin, akkor is szép csendben elvan amíg el nem alszik, kifejezetten elaltatni nem nagyon kellett még :) Simán alszik Luca zajongása mellett napközben, elég jól tűri Luca szeretetrohamait is 😅 Időnként elkezdi ezerrel puszilgatni, még addig nem hagy nyugton, amíg az ölébe nem adjuk. És azt is szóvá teszi, ha este még nem tesszük be a szobájában lévő kiságyba. Úgyhogy tulajdonképpen együtt alszanak, Luca sem ébred fel szerencsére, amikor Vince enni ébred. Szóval eddig nem nagyon lehet panaszom, tényleg ritka, hogy Vince nagyon sirdogálna, vagy hogy éjjel lenne kedve ébren lenni. Nem mondom, hogy sose hangoskodik este, de ritka, akkor azért kihozom hozzánk, plusz babaöbölben alszik, amit ki tudunk hozni magunkhoz, ha nagyon vészes estéknek néznénk elébe.


Pont azon gondolkoztam, hogyha Luca bölcsibe járna, és csak kettesben lennénk itthon Vincével, királyi dolgom lenne 😄 Hízik is szépen, a kórházból kijövős súlyához képest már kb egy kilót hízott, ha így halad csütörtökre, amikor egy hónapos lesz, eléri a plusz egy kilót a születési súlyához képest is. Úgyhogy éjszaka én már nem is keltegetem, ébredjen amikor jól esik neki :)


Mondjuk az vicces, hogy mostanában pont mondtam már, hogy mondhatjuk, hogy Luca szobatiszta és ágytiszta, erre tegnap és ma délután is bepisilt, hiába mondtam, hogy bilizzen. De a nap többi része, még az este az oké. Amúgy is úgy vettem észre, hogy inkább akkor van baleset, amikor az apukája is itthon van.


Ami talán kicsit megnehezíti a dolgot, hogy ahogy észrevettem, Lucánál már benne vagyunk a dackorszakban (de ez már a szülés előtt is észrevehető volt), gyakran megmakacsolja magát, és sok a nem, trükközni kell, hogy elérjen nála az ember dolgokat.


Szóval eddig kb ilyen, aztán majd ha Vince többet lesz ébren, még jön majd a fogyás, egyebek, meglátjuk hogy lesz :)

2636. nikoletta93 (válaszként erre: 2634. - Zokniszörny)
2020. dec. 12. 15:25
Itt is csak Levi az, aki nem pelenkás :) illetve van még egy 4 éves SNI-s kisfiú, aki már szobatiszta (autista). A többiek 2 évesek, gyakorolják velük a szobatisztaságot, viszik pisilni a wc-be bizonyos időnként.
2020. dec. 12. 14:56
Neked milyen a két picivel Silverfox? Nagyon megterhelő?
2634. Zokniszörny (válaszként erre: 2633. - Nikoletta93)
2020. dec. 12. 14:55
Ez Lilinél is így volt eleinte, pár pici baleset előfordult, meg amúgy volt, hogy ő már szólt, de a gondozónők nem kapcsoltak időben (saját bevallásuk szerint). Náluk a csoportban ő az egyetlen, aki nem pelenkás.
2633. nikoletta93 (válaszként erre: 2632. - Amberwaves)
2020. dec. 12. 00:19

Kialakul azért, tudod hullámvölgyek mindig vannak és lesznek is. Pont ezekből fog tanulni és egyre ügyesebb lesz.

Nálunk a bölcsi miatt újra becsurgat, de nem vészes, a nadrág felfogja egy kb tenyérnyi mennyiséget és utána szól a bölcsis néniknek. Nekik szerencsére ez nem probléma, gond nélkül kicserélik. Majdnem minden másnap van napi 1x becsurgatós baleset.

Érdekes módon itthon viszont nincs baleset, időben szól. Jó mondjuk új környezet, sok játék, gyerek, valószínűleg nem figyel úgy mint itthon.

2020. dec. 11. 21:29

Nálunk valamiért a védőnő már most megcsinálta a kétéves státuszt, most először mondtam elég sok mindenre "nem"et. Beszéd az egyetlen, amivel nem volt gond, de ilyeneket, hogy színek szerint válogatni, meg két lábbal ugrani, az én lányom nem csinál... (most csak ezekre emlékszem.

De szerintem ezeken nem szabad fennakadni, minden gyerek más.

Amúgy volt csodás kb. két hetünk, mikor teljesen csurimentes volt, igaz nem szólt általában, de ha rátettem a bilire, pisilt. Aztán jöttek a balesetek, ma meg lepattan a biliről, aztán öt perc múlva nem hogy becsurrant, de jóval nagyobb mennyiséget elenged :/

2631. Zokniszörny (válaszként erre: 2630. - Silverfox91)
2020. dec. 11. 21:12
Igen, szerintem engedd el, ezt úgysem lehet siettetni.
2020. dec. 11. 11:29
Jó, hogy itt vagytok lányok, kicsit megnyugodtam most. Azt nem nagyon tudom, hogy én mikor kezdtem el beszélni, de arról gyakran mesélnek, hogy apósom nagyon későn kezdett, és azt olvastam, hogy az ilyesmi apai ágon öröklődő dolog, szóval lehet akár emiatt is. De mindenesetre még várok türelemmel. Csak szegényt lehet sokszor zaklatom ezzel, próbálok kicsikarni szavakat, amivel nyilván nem segítek a dolgon. Ahelyett, hogy örülnék a sikereknek, például, hogy gyakorlatilag szobatiszta, és egyelőre nem is nagyon van visszaesés a kistesó után se.
2629. nikoletta93 (válaszként erre: 2628. - Zokniszörny)
2020. dec. 11. 08:21

Igen, sajnos itt is lusták kivinni levegőre, kb 2x szoktak egész héten... 😑 Inkább átmennek sószobába, tornaterembe, vagy csak bent játszanak tovább.

Viszont tény, hogy ha utána levegőzünk, kicsit jobb lesz a helyzet. Valószínűleg az lesz a ludas akkor.

2628. Zokniszörny (válaszként erre: 2627. - Nikoletta93)
2020. dec. 11. 07:54

Igen, eleinte nálunk is ez ment, a nap végére engem is teljesen leszívott a viselkedésével. Aztán pár hét alatt normalizálódott a helyzet.

Nem tudom, ti egyébként mennyit voltatok a levegőn, de Liliéket gyakran nem viszik ki olyankor sem, amikor mi egyébként kimentünk. Szerintem simán ettől is lehet frusztrált (Lilin legalább nagyon látszik, hogy voltak-e kint, vagy nem).

2627. nikoletta93 (válaszként erre: 2626. - Zokniszörny)
2020. dec. 10. 23:58

Amúgy igen, Levi is akkor borzasztóan hablatyol, csak ugye halandzsa :D de idegen helyen valóban csendes. Hát azért nagyon várom hogy meséljen mi volt pl. bölcsiben.

Egyébként nálad is frusztráltabb lett bölcsi után, még az elején? Levi bent jól érzi magát, alszik, stb, de aztán ahogy elhozom, csapkod-hisztizik, semmi nem jó neki. Gondolom így vezeti le a feszültséget, ott szabály és rend van, itt meg ugye otthon. Annyira sajnálom szegényt, mert közben látom hogy próbálná elmondani hogy mi a baja, de nem tud... És így teljesen leszívja az energiám estére. Ideiglenes megoldásként kint vagyunk levegőn, hintázik, motorozik stb, de egyre korábban sötét van és hidegebb is. 😫 Remélem lassan abbahagyja azért.

2626. Zokniszörny (válaszként erre: 2624. - Nikoletta93)
2020. dec. 10. 22:05

A fiúk elvileg eleve lassabban indulnak meg a kommunikációban :)

Lilinek egyébként akkor ered meg a nyelve, ha komfortosan érzi magát egy társaságban. Ezt onnan is látom, mert a bölcsiben eleinte kb 1 hét késéssel mondták, amiket mi már hallottunk tőle addig, vagy ha kevésbé ismert emberekkel van, akkor is kevesebbszer szólal meg :)

2625. Zokniszörny (válaszként erre: 2622. - Silverfox91)
2020. dec. 10. 22:00

Én csak magamról tudok nyilatkozni, mert én két éves koromig egész biztosan nem beszéltem, anyu még a gyerekorvosnál is rákérdezett, hogy minden oké-e. Aztán 2.5 éves koromban meg már énekeltem a Hull a pelyhest (júniusi vagyok). Állítólag összetett mondatokban kezdtem egyből beszélni.

Szerintem ne izgulj, ha egyébként úgy látod, mindent megért. Lilinél is szinte egyik napról a másikra indult be a dolog.

2624. nikoletta93 (válaszként erre: 2623. - Nikoletta93)
2020. dec. 10. 21:53
Pedig amúgy azt hittem, hogy majd a bölcsitől húú beindul a beszéde, de 10 gyerekből csak 2 beszél (és ritkán, keveset), szóval szerintem Levit nem is fogja majd motiválni :D
2623. nikoletta93 (válaszként erre: 2622. - Silverfox91)
2020. dec. 10. 21:48
Itt sincs fejlődés. Maximum annyi, hogy ha mondom neki hogy apa, anya, mama, papa, miau meg ilyesmi egyszerűbb, visszamondja, de magától nem mondja egyáltalán. Én nem aggódok annyira, úgy tudom hogy 2.5 éves korig normális, de 3 éves kor a határ. Nálunk sokan később kezdtek el beszélni, jómagam is. Be fog az majd indulni :)
2020. dec. 10. 17:13
Akiknél eddig nem nagyon volt beszéd, nálatok volt mostanában fejlődés? Nálunk semmi sajnos :( oké, hogy most itt a kistesó, de nem vettem eddig észre, hogy különösebben visszaesést okozott volna bármiben, vagy nagyon zokon vette volna a dolgot. Mindenesetre most már kicsit kezdek izgulni a dolog miatt. Mert egyébként meg annyira értelmes, semmi másban nem látok lemaradást. Nem nagyon tudom, hogyan tudnék segíteni neki.
2621. Zokniszörny (válaszként erre: 2620. - Nikoletta93)
2020. nov. 26. 21:37
Nálunk ugyanez volt, mikor kezdtük a beszoktatást :D előtte való héten megfázott
2020. nov. 26. 15:03

Pfff, most így a bölcsi beszoktatás előtt megfázott. :(

Remélem hétfőre jobban lesz, tavaly is pár napos volt a náthája, hátha most is. Pedig amúgy nem beteges, tavaly is 1x és idén most lett először náthás. Csak az időzítés volt mindig rossz (karácsony, bölcsi). Most azért kicsit ki vagyok akadva :(

2619. Zokniszörny (válaszként erre: 2617. - Nikoletta93)
2020. nov. 25. 14:31

Nekünk az első 3 hónap volt durva, abból is a legeleje, az első 6 hét. Nekünk a szoptatás nehézségei nagyon sok szenvedést okoztak. Aztán szép lassan könnyebb lett, de nálunk is kb fél éves korától éreztem azt, hogy tényleg minőségi változás történt.

Lili szerencsére nem sírós gyerek, elég stramm kiscsaj, és sokat segít, hogy most már sok mindent mond. Nála inkább az a nehéz, hogy dührohamos fajta.

2020. nov. 25. 13:16

Emmával nagyon nehéz volt az első fél év, ő is rengeteget sírt, és nap közben alig aludt, volt, hogy 8-16-ig egyáltalán.

De most is gyakran hisztis - szerintem - ok nélkül.

A másodikkal csak könnyebb lehet...

Tegnap voltunk 12 hetes UH-n, úgy tűnik, minden rendben. Rengeteget tornázott, olyan fura, hogy még nem érzem, de az még odébb van.

2617. nikoletta93 (válaszként erre: 2615. - Zokniszörny)
2020. nov. 25. 11:10

Kertes házban is ugyanúgy felmászik mindenre, csak megsúgom :'D pedig előtte mi is olyan 40 nm-ben éltünk, de valahogy nyugodtabb volt, bár lehet mert még nem járt :D

Szerintem amúgy nyugodtan kimehettek majd utcára 2 hetes babával, bár fogalmam sincs hogy lehetne kivitelezni egy izgő mozgó totyogóval 🤔

Jaj de irigy vagyok, szeretnék én is kisbabázni :D pedig Levivel rettenet nehéz volt az eleje, nonstop sírt. Utólag persze már tudom, hogy mert nem bírta a tápszert, 5 hetes koráig kellett pótlás (ugye mindenérzékeny volt). Utána jobb volt egy fokkal, de így is sokat sírt mindenért, olyan másfél évesen javult csak a helyzet :D de most is pl képes elsírni magát egy full idegen helyen, de figyelemeltereléssel abbahagyja.

2616. Silverfox91 (válaszként erre: 2615. - Zokniszörny)
2020. nov. 25. 10:46

Igen, Lucára sem lehetett sok panaszunk. Egy kicsit talán hasfájós volt, nehezebben kakilt, amiatt voltak nehezebb napok. Egyelőre úgy fest, hogy Vince könnyebben intézi ezeket a dolgokat. Persze ez még változhat, nagyon kis pici még. De talán azért mutat valamilyen alaptermészetet az, hogy egyelőre ilyen kis nyugis.


Fú, Lucát sem győzzük néha kergetni itt bent. Most egész jó, mert az apukája elviszi minden nap sétálni, de asszem elég nehéz lesz amikor letelik a két hét, a kicsivel nagyon kimenni még nem lehet majd, szegény Luca is bekényszerül a lakásba. De hát majd túl leszünk ezen az időszakon, aztán akkor.jobb lesz :)

2615. Zokniszörny (válaszként erre: 2613. - Silverfox91)
2020. nov. 25. 10:01

Mondjuk ha jól emlékszem, Luca is egész kis nyugis újszülött volt, nem?

Amúgy biztos cukik lehetnek, Lili imádja a babákat, szerinten szétölelgeti majd a kistesót :)) (nem, nem aktuális :D)

Lili amúgy nagy franc, határozottan huncutságokat követ el, felmászik mindenhova, az energiáinak egészen biztosan kevés ez a 44 nm... Pedig délelőttönként kint van 2 órát, meg bölcsi után 1 órát játszóterezünk... Remélem, elköltözünk 2022-ben egy kertesbe 😅

2614. nikoletta93 (válaszként erre: 2613. - Silverfox91)
2020. nov. 25. 09:30

Nagyon cuki :)) de akkor tök jó, hogy eddig nyugis baba, könnyebb így mellette-együtt.

Igen, sejtem mi lehet az a visítós hisztihang, Levinél fél éve van :D

2613. Silverfox91 (válaszként erre: 2612. - Nikoletta93)
2020. nov. 25. 07:09

Egyelőre egész jól mennek a dolgok, bár most két hetet itthon van az apukája, úgyhogy talán még kevésbé vette észre, hogy kevesebb figyelem jut neki. Még eddig Vince nagyon nyugis baba, tényleg eszik alszik kakil kb, nem sokszor halljuk a hangját. Amikor ébren van, akkor is tök nyugdíjban elnézelődik. Éjszaka is egész vállalható eddig, egyszer volt, hogy valami bánthatta, és akkor éjféltől ötig nem nagyon tudtunk aludni, de egyébként csak enni kelt fel 3-4 óránként, egyelőre vissza is alszik a cicin, úgyhogy altatni sem kell.


Mondjuk azt nem állítom, hogy Lucára nincs hatással a dolog egyáltalán, tegnap produkált egy bepisilést fektetéskor az ágyába (nem álmában, még bőven ébren volt, simán szólhatott volna, egy jó ereje ilyenkor mindig kikéredzkedik bulizni), plusz rátalált egy rettenetes visító hiszti hangra.

De egyébként aranyos, van, hogy kedve támadt odabújni Vincéhez, megölelte, simogatta, a cumit ha kell, ha nem, a szájába akarja nyomni 😅 szerintem amúgy még uncsinak gondolja, bár ez nem csoda, hiszen sok reakciót még nem kap a kistesótól.

2612. nikoletta93 (válaszként erre: 2603. - Silverfox91)
2020. nov. 24. 23:07
Hogy vagytok? Luca hogy fogadta a kistesót? :)
2020. nov. 24. 23:07
Persze most 3 napja üres pelussal kel...
2610. Zokniszörny (válaszként erre: 2609. - Nikoletta93)
2020. nov. 22. 23:49
Jaj bocsi, nem akartam lerontani a reménysugarat :D biztos jobban alszik majd :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook