Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1548. Zokniszörny (válaszként erre: 1547. - Amberwaves)
ápr. 17. 19:18
Igen, sok hülye ötletet/tanácsot kap az ember, nekem a kórházbeli tanácsok miatt lett szívás a szoptatás, csak túlságosan kimerült voltam ahhoz, hogy utánanézzek dolgoknak, meg is lett az eredménye...
ápr. 17. 17:45

Zokniszörny, schann, most kicsit megnyugodtam, pár héttel ezelőttről teljesen úgy emlékeztem, hogy itt mindenki három óra, vagy afelett jár :)

Zokniszörny emlékszem, kérdeztelek is a mellgyulladásról, mert én is átestem rajta. Azóta "csak" sebesedés van, de azzal is vigyázni kell. Jól teszem mellre, csak egyrészt nem ritkán 40 percig is rajta van, másrészt pár hete elkezdte húzogatni, ha meg elveszem, hogy csak játszik, akkor sír.

Annak idején volt egy óra szerinti szoptatási időszakunk védőnő és orvos tanácsára - na három.órát akkor se tartottuk - és akkor sikerült egy hét alatt szinte semmit nem hízni, így megyünk az ő étvágya szerint.

Megnézem a csoportot, köszi!

1546. Zokniszörny (válaszként erre: 1544. - Schann)
ápr. 17. 15:27

Nálunk a reggeli adag sok is, szerintem ezért is nehezebb számára.

Próbáld ki, hogy napközben többször kínálod, akkor este hátha nem kel annyiszor. Én legalábbis úgy látom, ha napközben sokat cicizik, akkor éjszaka max egyszer-kétszer kel, persze nem mindig jön be, de hátha :)

1545. Zokniszörny (válaszként erre: 1543. - Schann)
ápr. 17. 15:23

Oh nálunk is eszik éjjel is, nem is akármennyit, viszont amíg nem fekve szoptattam, engem is kiborított a dolog. Párom ötlete volt egy olyan nagy párna, amire rá tudom úgy hajtani a fejem, hogy akár ülve is tudok aludni, megváltás volt... esetleg próbáld ki, hogy beszerzel ilyen nyaktámasztós utazópárnát.

Nekünk tök változó, milyen hosszan eszik, van, hogy 2 perc, van, hogy egy óra, meg amúgy gyakran csak játszik a cicin, meg magyaráz neki, cuki amúgy :)

1544. schann (válaszként erre: 1542. - Zokniszörny)
ápr. 17. 15:19
Erdekes mert nalunk is a hajnali (napi elso) a keserves, akkor fel orankent keri magat mellre, hogy sikeruljon neki, addig csak bealszik, felebred, bealszik, stb. Talan azert mert akkor nem mozognak mint napkozben, hanem csak fekszenek. Mindenesetre bosszanto mert ot ez ebreszti, pedig szerintem meg aludna tovabb.
1543. schann (válaszként erre: 1540. - Amberwaves)
ápr. 17. 15:16
En szinten igeny szerint szoptatom es jelenleg nappal 2,5-3 orankent keri, ejjel viszont 2 orankent mostmar 1-2 hete. Biztos reszben visszaalvashoz/megnyugtatashoz hasznalja ejjel de rendesen eszik nem csak parat kortyol. Idoben mondjuk gyors, 10-15 perc alatt vegez ejjel is nappal is. En is surunek erzem, plusz baromi faraszto mert a fekve szoptatas nem megy, kikeni pedig nagyon rossz az agybol ennyiszer. (Egyebkent velunk alszik) De talan ahogy a 6-8 oras esti alvasok megszuntik egyik naprol a masikra, talan ez a nagyon suru ebredes is elmulik majd, legalabbis ezzel nyugtatom magam 😀😀
1542. Zokniszörny (válaszként erre: 1537. - Schann)
ápr. 17. 15:14
Hát ma úgy nézett ki az este, hogy fél 8tól aludt hajnali 1ig, majd keltem 2.50kor, meg 4.40 körül, aztán már talán csak 6.15kor, de akkor indult is már a nap (pontosan nem emlékszem, mert mellettünk alszik, csak félkómásan mellre teszem, de fekszem, szóval van hogy visszaalszom kb azonnal). Nekünk eddig egész ügyesen kakilt, most valami miatt reggel van egy 2 órás kínlódás vele.
1541. Zokniszörny (válaszként erre: 1540. - Amberwaves)
ápr. 17. 15:09

Igény szerint szoptatok, nagyon sokat olvastam a témában, mert ha visszaemlékszel/olvasol nekem nagyon meggyűlt a bajom a szoptatással az elején, durván sebes mellbimbó, kétszer antibiotikumos mellgyulladas, tejkő, volt itt minden...

Szóval: nekem a babám bazi sokat van mellen, átlagban kétóránként, de van, hogy egy óra se telik el két cicizés közt, illetve egy-egy szopi simán eltart fél óráig, de a lefekvés előtti szopinál volt nemrég egy kétórás. Szopizás közben olyan hormonok termelődnek, amik álmosságot okoznak, így teljesen normális, ha a baba elalszik közben (meg anya is, rám remekül hatnak ezek a hormonok 😁). A szopizások hossza 4 hónapos kor körül változik, amikor meg 5 perc alatt végeznek, mert érdeklődni kezdenek a külvilág iránt.

A babák azért kelnek fel ilyen sűrűn, mert fejletlen az idegrendszerük, és a hormonális folyamatok miatt szopizás közben tudnak visszaaludni a legkönnyebben. A fejletlen idegrendszer miatt van az is, hogy segíteni kell nekik az elalvásban (kivéve néhány szerencsésnek, akinek nem 😊). Én az esti altatást szopival intézem. Gondoltam rá, hogy nem a legszerencsésebb, de ez a legnyugodtabb módja, plusz hosszú és pihentető éjszakát biztosít. Lehet majd ez később okoz problémát, de engem azzal is riogattak, amíg előszeretettel aludt rajtunk, hogy majd nem tud elaludni másként, hát ehhez képest teljesen magától leszokott erről.

Fb-n van egy szuper csoport: Szoptatási tanácsadás kérdezz felelek néven, nagyon ajánlom, rengeteg tudás és tapasztalat gyűlt itt össze, és adott esetben szakemberek válaszolnak a témában.

1540. Amberwaves (válaszként erre: 1539. - Ágio8405)
ápr. 17. 14:29

Utánaolvastam, utoljára Ungváry Renáta könyvét, és nagyon megnyugtatott, hogy jó dolog az igény szerinti szoptatás.

Csupán irigykedtem a fórumtársakra, mert senkinél nem olvastam ilyen sűrű evést, illetve azért is örülnék a hosszabb szünetnek, mert a cicim nem bírja - nem tíz perc alatt végez - plusz gondolom többet aludna éjjel és nap közben is, ha nem ébredne állandóan arra, hogy éhes.

Bár meggyőződésem, hogy az éjszakai szopizás nagy része már csak komfortszopizás.

1539. Ágio8405 (válaszként erre: 1538. - Amberwaves)
ápr. 17. 11:58
Miért kene 3 óránként? Mert a régi tankönyvek azt irtják? Szerencsére a babák azt nem olvasták... A baba nem csak étkezés miatt kér cicit. Nem szeretnéd igény szerint szoptatni? Ha eddig nem olvastál utána érdemes elolvasni milyen folyamatokat indít el a szopas a szerveztében. Mikben segíti, pl kakilasban hasfájasban stb.
ápr. 17. 10:22

Bárcsak ilyen problémánk lenne, hogy nappal sokat alszik a gyerek :D

Utolsó bejelentkezésem előtt nagyon ritkán sikerült elaétatni, állandóan nézelődött vagy sírt, amint leraktam, kipattant a szeme. Na a védőoltás nálunk csodát tett, aznap aludt délelőtt és még délután is. Azóta délelőtt fixen alszik 1-1.5 órát, délután sajnos még vannak gondok, de semmi ahhoz képest, hogy reggel hattól, vagy ha szerencsénk volt délelőtt tíztől este hatig egy szem hunyást nem aludt.

Vettünk mei tai hordozót, eddig egyszer használtuk, jó darabig sírt, mert ott volt az orra előtt a cici, de nem ehetett :) aztán nézelődött, majd mire elaludt, már végeztem is és persze nem sikerült hordozó nélkül tovább aludni.

Este soha nem akar aludni, fél tíztől próbálkozunk, gyakran csak a szopi segít, de olvastam, hogy nem helyes összekapcsolni, mert csak így tud majd elaludni. Mondjuk azt észrevettem, hogy napközbeni szopinál így gyakrabban belealszik.

Sajnos még mindig kétóránként enni kér, nagyon ritka, hogy három óráig kibírja.

Voltunk gyógytornán, sikerült barátnőmhöz kerülni. Elöl gyenge a nyaka, úgyhogy felülésezünk.

1537. schann (válaszként erre: 1535. - Zokniszörny)
ápr. 17. 10:18

Akkor ti is nagyon szerencsesek vagytok alvas szempontjabol, mi az ejjel is 4x keltunk 😔

Ebbol mondjuk 1 kaki miatt volt, mert rendszerint hajnalban tor ra es az mindig nagyon nehezen akar tavozni :/

1536. Silverfox91 (válaszként erre: 1535. - Zokniszörny)
ápr. 16. 23:29

Hát igen, nincs sok sírás-rívás szerencsére, az időnkénti esti nyűgösségért is csak magunkat okolhatjuk, ha elhúzzuk a lefektetést. Szokták mondani, hogy biztos azért ilyen nyugis, mert alapvetően én és a férjem is azok vagyunk. Kolléganőim mondták, hogy Luca olyan baba, amilyenről keringenek mendemondák, hogy létezik ilyen nyugis gyerek, de eddig nem láttak rá bizonyítékot 😄

Akkor leszünk meglőve, ha a következő az ellentéte lesz, szerintem fogalmunk se lesz róla, mit kezdjünk majd vele 😆

ápr. 16. 21:24

Ja, viszont nálunk este héttől kb reggel fél 7ig alszik (mi egy ágyban alszunk, este lefekvéskor van egy maratoni cicizés, de még ha azt le is vonom, akkor este 8tól alszik). Bevallom, olyankor általában én is hulla vagyok, úgyhogy nekem ez így jobb (meg ha így ha nem alszom, akkor van kis énidőm, vagy kettesben).

Silverfox, nekem úgy tűnik jó kis nyugis babád van :)

1534. Zokniszörny (válaszként erre: 1530. - Schann)
ápr. 16. 21:19

1 órát, másfelet bír ébren, nem érdemes nagyon húzni, mert kiborul. Viszont jellemzően nem alszik hosszan (egy óra elteltével már örvendezni szoktam, hogy hú de sokat alszik😅), de azt 5-6 alkalommal is egy nap. Állítólag mi is utáltunk aludni a párommal.

4 hónapos kor után csomó gyerek elkezd sűrűbben ébredni, elvileg ez is az alvási fejlődés része.

1533. Silverfox91 (válaszként erre: 1530. - Schann)
ápr. 16. 19:27

Ne is mondd, rettegek, hogy egyszer elromlik a gyerek 😂 a nappali alvás elég változó nálunk, mostanában elég rövideket alszik,korábban simán végigaludt két evés között, most jellemzően egy órát vagy kevesebbet alszik egyhuzamban. Bár ez lehet már azért van,

mert ahogy nő, kevesebb az igénye. Vagy csak este kialussza magát 😅

1532. schann (válaszként erre: 1527. - Zerika)
ápr. 16. 19:06

Jo lenne ha ujra visszaternenek a jo szokasukhoz 😀 Azt en is olvastam mar, hogy nyaron szamolni kell vele, hogy gyakrabban fognak ebredni mert megszomjaznak.

Az meg eleg kiabrandito, ami az allami csiposzuresen tortent veletek.

1531. schann (válaszként erre: 1525. - Zokniszörny)
ápr. 16. 19:03
En is probaltam, hogy megvarom mi lesz a vergodesbol (fejforgatas), hatha visszaalszik de nem. Siras a vege, ugyhogy valoban jobb csirajaban elfojtani ha kezd ebredezni 😀
1530. schann (válaszként erre: 1528. - Silverfox91)
ápr. 16. 19:01

Fu ez olyan szepen hangzik, hogy alig hiszem el 😀

Most azzal kiserletezunk, hogy toljuk mi is is ilyen fel9 fele az alvast, mert eddig 7kor mar tul szokott lenni a furdesen. Hatha igy jobb lesz de nem konnyu, mert masfel ora ebrenlet utan nappal is mindig igenyli az alvast. Altalaban csak egy fel orat, ebed utan meg egy nagyobbat, de van, hogy nagyon rosszul jon ki, peldaul fel8kor mar beajul, ugyhogy kitolni is nehez a nap veget. Nappal mennyit bir ebren lenni nalatok?

1529. Zokniszörny (válaszként erre: 1527. - Zerika)
ápr. 16. 18:49
Én kerek 4 hónapja nem alszom, már annyira megszoktam, hogy néha felébredek magamtól :D
1528. Silverfox91 (válaszként erre: 1524. - Schann)
ápr. 16. 17:05
Nálunk egyelőre tartja a jó szokását, kilenc körül lefektetjük (én egyébként nem szoktam bent megvárni, hogy elaludjon, letesszük, aztán elég hamar elalszik magától, ritkán kell visszamenni hozzá), és mostanában szinte mindig hét körül ébred. Hétvégén rendes volt, visszafektettem, és még kilencig aludt, de persze nem ez az általános, főleg mert hétköznap úgyis kelünk mi is.
1527. Zerika (válaszként erre: 1524. - Schann)
ápr. 16. 16:38
Nálunk is volt, hogy este 10-től reggel 6ig aludt. Most este fél 9 körül alszik el és 2 körül és 5körül ébred, aztán 7körül. Nálunk elég meleg van és szerintem szomjas is lesz. Én is amikor megébredek meghúzom az üvegemet. Februárban én is örültem, hogy átalussza az éjszakát, erre tessék... :-D De így sem panaszkodhatok, mert a tesóméknál sokkal rosszabb volt a helyzet. Szoktam ábrándozni, hogy milyen jó lenne reggel 8ig legalább folyamatosan megszakítás nélkül aludni
1526. Zerika
ápr. 16. 16:32
Képzeljétek elvittük magándokihoz Hannát, hogy csináljanak uh-t is és kiderült, hogy teljesen egészséges a csípője. Még tornáztatni sem kell, mert 90/90-es. Valószínű a dokit akinél voltunk megfizeti a cég, aki a pelenkát árulja és felírja ezért pár gyereknek. Nagyon kedvesen elmagyarázott mindent a doktornő. Anyósom egészségügyis és az ő ajánlása alapján mentünk hozzá, mert ő ismeri, úgyhogy megbízom benne. Sokkal alaposabb volt még a fizikális vizsgálatnál is. Ráadásul olyan szépen bánt a babámmal, hogy Hanna össze-vissza mosolygott neki, a tegnapinál meg üvöltött ezerrel.
1525. Zokniszörny (válaszként erre: 1524. - Schann)
ápr. 16. 15:24

Nálunk van egy nagyobb alvás az elején (4-6 óra), onnantól nagyon változó, néha óránként kel utána, de van, hogy csak egyszer-kétszer. Pontosabban nem kel, mert amint vergődni kezd, én azonnal mellel kínálom, így nem ébred fel, és 5 perc alatt megvan az egész. :)

De ez még változni fog nagyon sokat ahogy olvasgattam, pozitív meg negatív irányba is.

1524. schann
ápr. 16. 13:08

Nalunk is jellemzoen balra forditja a fejet, a gyerekorvos is eszrevette, azt mondta egyelore probaljuk otthon ravenni, hogy masik oldalra is ugyanannyit nezzen, ha nem megy akkor devenyeshez vigyuk. Azt mondta a latasaban is problemat okozhat kesobb. Mi tettunk jatekot a pelenkazon a jobb oldalara, tobbet is nezett arra igy. (Ma mar kezd kicsit birkozasba atmenni a pelenkcsere, igy csak engem nez es nevet rajtam)

Az en kerdesem feletek az lenne, hogy ti hogy alltok az ejszakakkal?

Nalunk 7-10 hetes kora kozott eleg alomszeru volt, 8tol jellemzoen 3-4-ig aludt. Viszont azota nem tudom mi tortent, de 2-3 orankent ebred ejjel is, es eszik. Bealszik egybol altalaban, nem kell visszaaltatni de megis eleg faraszto. Plane, hogy elhuzta mar a mezesmadzagot, hogy amugy at is tudja aludni az ejszakat. A ti babaitok mennyiszer kelnek?

1523. Zokniszörny (válaszként erre: 1522. - Silverfox91)
ápr. 16. 11:44

Mindenkinek van egy kedvencebbik oldala, de jelezhet izomletapadást, merevséget. Ajánlom a [link] c. kiadványt böngészgetni, illetve dévényes gyógyzornásznak megmutatni a babát, ha aggódsz. A kevésbé kedvelt oldalt lehet motiválni, hogy arra nézzen, zajokkal, kedvelt tárgyakkal, szoptatási pózokkal.

Zerika, a babád érdeke a terpeszpelenka, nyilván kényelmetlen neki. Unokahugaimnak szintén kellett, a nagyobbik még így is gyógytornára szorul.

1522. Silverfox91 (válaszként erre: 1520. - Zerika)
ápr. 16. 00:19
Nálunk sem volt uh. Egy kis tornáztatás kell, de azt mondták, nincs semmi komoly. Ami viszont kicsit zavar engem, hogy amikor fekszik a hátán, jellemzően balra fordítja a fejét. Nem tűnik úgy, hogy különösebben a nehezére esne a másik irányba néznie, mégse egyformán néz minden irányba. Remélem ez most még nem jelent semmit, de odafigyelek erre. Konduktornak, gyógytornásznak, vagy hasonlónak azért szívesen megmutatnám, én megnyugodnék, ártani meg ugye nem árt :)
1521. babocak000 (válaszként erre: 1520. - Zerika)
ápr. 15. 22:36
Szia!Nekünk volt uh igen,és a lelet is azonnal megkaptuk.A doki sietett szintén,kb futószalagon működött a dolog.5 percet töltöttünk bent.
1520. Zerika
ápr. 15. 19:42

Sziasztok!

Mi ma voltunk csípőszűrésen. Azt mondták, hogy merev a csípőízület, 90/85 fokos lett az eredmény. Ez fogalmam sincs, hogy mennyire számít durvának, ráadásul csak kézzel vizsgálta meg a doktornő a picikém. Azt mondta, hogy tornáztassam és használjunk terpeszpelenkát. Egy hónap múlva vár minket vissza és majd akkor röngenezi ha kell. Semmi kérdésemre nem kaptam választ, illetve hajtot kifelé, mert elsőre a pelusról kérdeztem és közölte, hogy majd a gyógyászati szaküzletben mindent elmondanak. Hát nem tudom, hogy láttatok-e már ilyen pelust... Az én babámat láthatóan zavarja. Ráadásul eddig már tök.szépen oldalra fordult magától, most meg úgy marad, ahogy leteszem. Nektek csináltak uh-t?

1519. Silverfox91 (válaszként erre: 1518. - Titanilla1)
ápr. 8. 14:01
Igen, végül voltunk mi is. Csak nem hat hetesen, mert mondta a gyerekorvos, hogy mivel influenza szezon volt, ilyenkor csak azoknak ad beutalót, akiknek feltétlenül szükséges, mi csak most, 10 hetesen mentünk, mire vége lett a szezonnak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook