Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
982. picibh1
tegnap 15:50
Szintén! :) nekünk W a vezetéknev kezdőbetűje, egy kimondva jól hangzik egyben. De a férjem azt mondta a szülésig még bármi lehet. Hetekig Zsombi volt de mindenhol csak Zsombikkal találkoztunk, egy rakattal így közölte az nem lesz.
981. schann (válaszként erre: 980. - Picibh1)
tegnap 15:28

Szuper! :D Nem olyan azonnal rávágós név ez, még ízlelgetjük de egyelőre ez tűnik befutónak.

Kisfiúnak nem könnyű dolog ez, nekünk legalábbis :D

980. picibh1 (válaszként erre: 979. - Schann)
tegnap 15:20
Basszus :D mi nagyon egyhúron pendülünk, még itt is megy a kínlódás de most épp Vince :D
979. schann (válaszként erre: 978. - Danc)
tegnap 12:47

Nekem a kismamák látványától is hónapokig összeszorult a gyomrom, haragudtam is magamra sokáig emiatt...

Még mindig nincs eldöntve biztosra, de a Vince eddig a legesélyesebb.

978. Danc (válaszként erre: 942. - Schann)
okt. 13. 09:47

:) :) Kicsit azért fáj olvasnom az írásaitokat, meg rossz a baba ruhák mellett elsétálni a boltban, de nem baj :)

Olvasva titeket remélem ragad rám némi tudás :)

Név választás sikerült azóta? :D

977. babocak000 (válaszként erre: 976. - Agci113)
okt. 12. 22:30
Köszönöm válaszod!Eléggé édesszájú vagyok,úgyh.lehet ez is közre játszott.Finom azért nem volt,de se émelygés,se hányinger.Csak éhgyomri eredményt tudok mondani,az 4,4.A cukorivás utáni eredmény kedden lesz meg.Remélem jól alakult az is.Beparáztattak így is,hogy fehérje volt a vizeletemben,vérnyomásom meg enyhén emelkedett volt a múlt héten.
976. agci113 (válaszként erre: 975. - Babocak000)
okt. 12. 21:04

A babycontrollt nagyon dícsérik, a kórházakban is ezt használják a koraszülött osztályokon, s ha jól tudom magyar termék. Még az angel care-ről hallottam jókat, az talán picit drágább, de ebben nem vagyok biztos :)

s mennyi lett a terhelés eredménye?? nekem is most sikerült annyi citrommal bekevernem, hogy szinte már jól esett :D :D

okt. 12. 20:30

Sziasztok!

Túl vagyok én is a cukorterhelésen.Nem volt olyan szörnyű,mint ahogy a környezetemben sokan előadták.Gyorsan lehúztam a lötyit.🙂

Légzésfigyelőt tud valaki ajánlani milyet szerezzek be?Olcsóbb,drágább?Esetleg konkrét márka?

974. Zerika (válaszként erre: 958. - Silverfox91)
okt. 12. 18:32
Csontikáji és pocakkörmérete alapján is nagyobb a babónk. Nem bánom, mert izgulok a gdm és magasvérnyomásom miatt, hogy elég erős legyen ha esetleg előbb kikívánkozik :-)
973. Zokniszörny (válaszként erre: 972. - Maba)
okt. 12. 16:27

Nagyon intelligens lehet, ha ilyeneket kérdez. Legközelebb szerintem mondd meg neki, hogy eddig nyilván mindenki benézte a másik 30 centis gyereket, de ő a röntgen-szemeivel remekül látja.

Utálom az ilyeneket 😅

Amúgy meg ne foglalkozz vele, hogy mekkora, ha te jól érzed magad és egészségesek vagytok. Én már megkaptam azt is, hogy 6 hónapos terhes létemre milyen kicsi a hasam, meg azt is, hogy milyen nagy. (Háziorvos 3 hete: "még nem is látszik semmi" - 4 napja: "szép nagy hasa van, ahhoz képest, hogy csak 24 hetes".)

Szerintem szard le, engem hidegen hagynak már ezek.

972. Maba (válaszként erre: 969. - Agci113)
okt. 12. 15:29

Köszönöm 😘

Amúgy csak azért akadtam fenn rajta, mert egy védőnőtől (nem saját, hanem egy ismerőstől) is megkaptam már ezt, hogy jó nagy ez a pocak. A háziorvos konkrétan azt kérdezte hogy tuti 1 baba van és nem 2? Én meg még sosem láttam magam ilyen szépnek, szóval elmehetnek a búsba 😀 Amúgy elég nehezen nyúlok, iszonyatosan feszülök, néha úgy érzem szétszakadnak odabent a dolgok.

Sote II-re szerintem lazán bejöhet bárki... Annyi, hogy a betegfelvételnél be kell jelentkezni, annyit kell mondani, hogy szülésfelkészítőre jöttél, kell a tb kártya és 1 perc múlva lehet is menni. Semmi közöm amúgy még a kórházhoz, mert magánrendelésre járok és vidéken intézem a vérvételeket is, mégsem firtatta senki, hogy mit keresek ott.

971. Zokniszörny (válaszként erre: 970. - Zokniszörny)
okt. 12. 13:05
U.i.: megnéztem, nekem is ilyesmi, és ugye "egyidősek" vagyunk. Ha nagyon aggaszt a dolog, lövök neked képet magamról.
970. Zokniszörny (válaszként erre: 967. - Maba)
okt. 12. 13:03

A kettőnek nincs köze egymáshoz, nyugi 😊 a pocak mérete sok mindentől függ: milyen magas vagy, mennyi a magzatvíz, hanyadik terhesség, milyen erősek a szalagjaid és a hasfalad. A baba mérete ettől egyáltalán nem függ, sőt, vannak olyan kismamák akik apró pocakkal is majdnem 4 kilós gyereket szültek, de olyanról is hallottam, hogy valakinek a hasa tényleg hatalmas volt, és nem volt 3 kiló sem a babája.

Fura, hogy a háziorvos orvos létére ilyenekkel sokkol... mondjuk az enyém se teljesen százas 😂

969. agci113 (válaszként erre: 967. - Maba)
okt. 12. 12:52

Sztem nem nagy, hanem nagyon cuki pocak ez!!!! :) mindenki más, biztos,h a bogyókád is rendben van!!!

A sote IIre gondolom csak sote II-sök mehetnek, ugye?? 😋

968. Maba (válaszként erre: 966. - Agci113)
okt. 12. 11:30

Megint kiakadtam :D Ikrekkel szerintem a 9 kiló nem sok... Még akkor sem, ha most épp a cukrod nem jó. Nem értem ezeket a dokikat.

Én Sote II., ott már szeptember közepe óta megy a szülés felkészítő, ami izgi, arra be szoktam menni.

967. Maba
okt. 12. 11:26

Sziasztok! Ma voltam a terheléses vérvételen, sikerült csak egy kisebb hányingerrel túlesni rajta.🙂

Voltam háziorvosnál is, aki szerint 25+2-höz képest nagy pocakom van. Remélem ez nem azt jelenti, hogy a leányzónk is sokkal nagyobb mint kellene. Jövő héten megyünk 4d uh-ra, ott kiderül. Tettem fel egy pocak fotót, tényleg nagy? 🙄

966. agci113
okt. 12. 10:40

sziasztok lányok! Bocsi,hogy kicsit eltűntem, mi is lakás eladásban/keresésben vagyunk,és durván fogytán az idő ;)

nagyjából azért visszaolvastalak titeket, látom volt téma a súlygyarapodás. Én 26 hét alatt híztam 9 kg-t az ikrekkel, amire tegnap azt mondta egy dietetikus, hogy hát ennyit kellett volna kb összesen híznom....hát nem tudom, azért ikrekkel az össz 9kg az kevésnek tűnik,dehát ki vagyok én, hogy ezt megítéljem??;) most én is diétázom, mert a terhelt cukrom 7,7 lett. Azóta méricskélem, és nem nagyon megy 7 fölé, aminek örülök :D egyébként már betöltöttük a 26.hetet, és megy a mocorgás ezerrel, iszonyatosan jó érzés :)

Ti fogtok menni szülésfelkészítőre vmikor?? én ugye a sote 1-en fogok szülni, ott még nem udták megmondani mikor indítják...

ja, és hátha érdekel valakit: az asti bababoltban november 8-án 16 órakor ingyenes laktációs előadás lesz :)

965. Silverfox91 (válaszként erre: 961. - Titanilla1)
okt. 12. 09:51
Én 2700 gr voltam, férjem 3700 grammal született, szóval ezek alapján szinte bármekkora lehet :)
964. Zokniszörny (válaszként erre: 962. - Schann)
okt. 12. 08:07
Nekem erre az orvosom azt mondta, hogy a magzatok a 12. hétig fejlődnek egyformán, utána már kijönnek az egyéni eltérések, mind a fejlődés ütemét, mint a méretet tekintve.
963. schann (válaszként erre: 960. - Zokniszörny)
okt. 12. 07:40
Egyetértek! Nálunk eddig fejvégű volt mindig, most éppen harátfekvésben van. Mondta a doki, hogy még van helye is és ideje is forgolódni :)
962. schann (válaszként erre: 958. - Silverfox91)
okt. 12. 07:37

Engem a 20 hetes genetikain ijesztettek meg, 2 héttel nagyobbnak is mérték és a becsült súlya is 375 g volt, hatalmas babának tűnt.

Tegnap voltam 25+4 naposan újra, 890 g és teljesen átlagos méretű. Szépen nő, csak nem olyan drasztikusan mint az elején tette úgyhogy te se aggódj még :) Plusz sokszor hallani mennyire félrementek ezek a gépi becslések.

961. Titanilla1 (válaszként erre: 958. - Silverfox91)
okt. 12. 06:47
A férjed születési súlyát nézd , ne a jelenlegit !! :D Az enyém is 192 centi , és is magas vagyok , de egyikőnk sem volt 3 kiló mikor születtünk , sőt a férjem 2600 gramm. A gyerekek 2550/2550/2450 grammok , most a lányok 172/186 centik , a fiam 194. A combcsont hosszúsága mutatja most hogy magas lesz a baba. A 18 hetes uh-on 34 mm volt , a doki mondta is h jó hosszú lába lesz. /mondjuk fura lenne nekünk alacsonyabb gyerkőcünk/ Ne aggódj, örülj neki h nem picike. Engem mindig megijesztettek , pedig csak genetika , minden okés volt :)
960. Zokniszörny (válaszként erre: 958. - Silverfox91)
okt. 11. 22:43

Bátyáméknál kb ugyanez volt a leosztás, 3 kg-san született "csak" unokahugom, pedig a bátyámra ütött, már most nagyon magas 😊

Nikoletta, az enyém is gyakran van harántfekvésben, de mondjuk nekem volt olyan ultrahangom, ahol meg pont "szülőpozícióban" (fejjel lefelé) feküdt 😊 szerintem ne aggódj emiatt!😊

959. nikoletta93 (válaszként erre: 956. - Zokniszörny)
okt. 11. 22:05

Ma voltam dokinál, szerencsére nincs semmi baj a vesémmel, szóval valószínűleg az van amit írtam, hogy a gyomrom feszíti a bordáimat azon az oldalon.

Képzeljétek el, még mindig harántfekvésben van a baba, 16, 20, és most 25 hetesen is. Remélem egyszercsak befordul, bár doki inkább azt tapasztalta hogy általában így is marad végig, de csodák mindig vannak.

Na sebaj, ha császár lesz, császár lesz. Csak picit félek tőle :(

958. Silverfox91 (válaszként erre: 957. - Zerika)
okt. 11. 17:38
Hát a súly alapján sem lehet gondolom száz százalékosan megtippelni a korát. Én tegnap voltam ultrahangon, 24 hetes vagyok, ilyenkor ahogy nézegettem 600 gr körül szoktak lenni, na most az én pocaklakóm már 663 gr :) mondta is a doki, hogy szép nagy baba. Kicsit azért betojtam, hogy mekkora lesz majd a végére, mert én 162 cm vagyok, viszont a férjem 191 cm, szóval benne van apakliban, hogy az apja méreteit örökli. Azért remélem nem lesz óriásbébi 😂
957. Zerika
okt. 9. 21:58
Ma voltunk babamozin. Kicsit nagyobbak vagyunk méret alapján, mint amire eddig tippeltek (rendszertelen mesi miatt van a becslés). 1270g-osak vagyunk és 29 hétre tippelt most a gép. Folyamatosan mosolygott a kis szerelmünk. Nagyon jó élmény volt, úgyhogy aki teheti ne hagyja ki és menjen! ;-) Aki kíváncsi annak feltettem a fotót az adatlapomhoz
956. Zokniszörny (válaszként erre: 953. - Nikoletta93)
okt. 9. 13:29

Nekem ugyan nincs ilyen problémám, de amit hallottam, hogy a terhesség során a szervek szétcsúsznak, a bordák kihajolhatnak, szerintem simán lehet, hogy ettől fáj egy pontban. Vagy a bébi előszeretettel van ott, és nyomja, nekem pár napig 2 hete a gyomromat nyomta, elég durván fájt. Közben kedvesen rugdosta is 😅

Ami még közrejátszik ilyenkor, az a hirtelen megnőtt súlytól a hátizmok kinyúlása és meggyengülése, ilyenkor terhestornát érdemes csinálni.

A vércukor terheléses cumót nekem 2 munkanap alatt megcsinálták.

A haskeményedésre az orvosom az alábbiakat mondta: a haskemémyedés erős, görcsös, ritmikus fájdalom. Ha csak simán kemény a hasad, az szimpla méhösszehúzódás, vagy a gyerek nyomja valahol. Ez nem ugyanaz, mint a méhszalag feszülés, ami húzódás érzés.

955. babocak000 (válaszként erre: 953. - Nikoletta93)
okt. 9. 11:58
Szia!Nekem szintén szokott fájni a hátam.Középen,és csak az egyik oldalon(jobb)kb ott ahol a melltartópánt fut.Masszírozás enyhít rajta,de minden héten előjön.
okt. 9. 11:53

Sziasztok!

Lakásfelújítás volt nálunk,így eltűntem egy picit a fórumról.Most visszaolvasgattam🙂.

Savasodásnál nálam az vált be,hogy tényleg elkerültem a paradicsomos,szaftos ételeket,pörköltöket és társait.Lehetőleg gyógyszert ne szedjünk rá,ezt a tanácsot kaptam,és valóban javasolták a háztartási kekszet.Ami szerintem semmit nem ér.Jelenleg 24 hetes vagyok,január végi szűlés várható.Súlygyarapodásom 5 kg eddig,nem vagyok vékony,80 kg fölötti,soha,sem az orvos,és sem a védőnő nem teszi szóvá,így nem értem nálatok miért vannak kiakadva,valakinél olvastam.Cukorterhelés a héten lesz,kicsit izgulok,mert volt fehérje a vizeletemben,bár lehetett hüvelyváladék is,ezzel bíztatnak.Az eredményt azonnal megkapjuk?(ti már túl vagytok rajta,ezért kérdezném)

Vérnyomásom reggel jó,napközben 130 fölötti.Ödéma nincs.Tehát bizom benne,hogy nem leszek terhességi cukros.

Haskeményedésnél mit kell érezni?Ha az egész has kemény?Vagy az is haskeményedés,ha csak a hasam egyik részén pl jobb oldalon érzem,hogy feszül egy ideig?

Pocakom nem túl nagy,mivel alapból is nagyobb a súlyfeleslegem,ha úgy öltözöm,még mindig nem mondja meg egy idegen,hogy terhes vagyok.Baba méretei tökéletesek,tegnap volt uh.

okt. 8. 22:08

Sziasztok! Valaki küzd derék-hátfájással?

Én most leszek 25 hetes, és valahol hátul bal borda alatt kb. tenyérnyi területen tompán nyom valami. Arra gondoltam, hogy talán étkezés után megtelítődik a gyomrom és az nyomja a bordám-tüdőm, mert leginkább étkezés után fájdogál, de nem is tudom... mindenképpen meg fogom említeni majd a dokimnak, a héten megyek hozzá, csak hátha valakinek van ilyen problémája és tud rá megoldást. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook