Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1936. Silverfox91 (válaszként erre: 1935. - Titanilla1)
tegnap 20:02
Neugranormont még nem próbáltuk, de most elkezdtük, amit felírt a doki, meglátjuk mi lesz (de amennyibe került, tuti felkenem az egészet, nincs az az isten, hogy a kukába dobjam 🤣)
1935. Titanilla1 (válaszként erre: 1926. - Silverfox91)
tegnap 19:50
Micu is ilyen extrém pelenkakiütéses , neogranormon a popsikenőcse , ha egy napot mással kenem , már meglátszik. Azt próbáltad? 2 nap alatt helyrehozta szépen. Sem a surocream , sem az orvos által felírt nem segített.
1934. Zokniszörny (válaszként erre: 1931. - Nikoletta93)
tegnap 16:46
Anyum elmondása szerint mi tesóimmal mindhárman stabilan szobatiszták voltunk éjjel-nappal 2 évesen. Hasonlóan csinálta ő is onnantól, hogy tudtunk ülve játszani (vagyis onnantól ültünk stabilan a bilin ugye). Azt mondta, nagyon hasonló az ec-hez, ahogy régen csinálták.
tegnap 16:44

Ezt javaslom mindenkinek, akit érdekel: [link]

Pucér popós megfigyeléssel érdemes kezdeni, rengeteg jel van, csak pelussal takartan nem feltétlenül áll össze a kép. Sokkal egyszerűbb, mint ahogy először hangzik, Lili kb azonnal rájött, mit akarok tőle.

1932. Amberwaves (válaszként erre: 1926. - Silverfox91)
tegnap 14:06

Durván hangzik, szegény babus, remélem mielőbb segítenek a krémek!

Én most ketestem rá, mi az EC, nem hallottam róla :)

Szerintem Emmánál nagyobb matrica nincs, éjjel-nappal rajtam lóg, de nem sejtem, mikor pisil. Kakiját vezetem, mint annak idején anyukám az enyémet két éves koromig, de semmiféle tendencia nincs, és előjelet sem látok, csak amikor már folyamatban van 😂

tegnap 13:50

Én is olvastam az EC-ről, bár én azt majd 1 éves korától szeretném alkalmazni, előtte nem nagyon merek :D a "kakijelet" azonnal felismerem, de a pisit még nem, az totál random, és féltem az itteni szőnyegeket :D majd ha költözünk akkor ott talán könnyebb lesz.

Egyébként anyukám is ezt csinálta és a húgommal 15 hónaposan lettünk szobatiszták nappal. Éjszakára még pelenkát viseltünk.

1930. Silverfox91 (válaszként erre: 1929. - Zokniszörny)
tegnap 09:36

Igen, az ec-ről hallottam már :) végül is mostanában amúgy is pucér popsival mászkál mindenfelé, én meg szurkoloj, hogy ne épp ott jöjjön rá az ihlet, ahonnan nehéz feltakarítani 😆 szóval ha action van, végül is rá is lehet tenni gyorsan a bilire. Bár tény, hogy azt nagyon nehéz észrevenni, hogy mikor készül pisilni, a kaki egy fokkal könnyebb.

Azért lassan csak túl lesz rajta. Az más kérdés, hogy ezek még csak az első fogak, hátravan még pár 😅 De tényleg egy kis hős. Szerintem ha ilyen lenne a popsim mint neki, hááát, gyanús, hogy én már eléggé nyafognék 😆

tegnap 09:14

Sajnálom Silverfox. Nálunk is jön Lili foga felül, de csak kicsit hisztisebb, szerencsére.

Hallottatok az EC-ről? Én 2,5 hete abba is belevágtam Lilivel, tök jó! (Igen, én vagyok az alteranyu 😃). A kaki azóta fixen a bilibe, vagy a wc-be landol, a pisikből is párat sikerül bilibe. Lehet, hogy ez nektek is segítene Silverfox, mert nem üldögélne a kakijában.

1928. picibh1
tegnap 04:03
Igen mi pürézünk de pár hete már kezébe kapja a kiflit, almát, banánt stb és úgy eszi vagy darabolva az etetőszékről. A pürét sem csinálom már teljesen pürére, egyel kanyarral előbb leállítom a turmixot mnt eddig :Dd3e szi ügyesen
1927. Silverfox91 (válaszként erre: 1926. - Silverfox91)
tegnapelőtt 21:53
Ja és hát a hízás az nem nagyon ment az utóbbi két hétben, de legalább nem is fogyott. 7700 gramm, és 70 centi.
1926. Silverfox91 (válaszként erre: 1921. - Zokniszörny)
tegnapelőtt 20:39

A puha dolgokat elfogadja darabosan is, pl banánt, meg a pürét is igyekszem úgy csinálni, hogy egy részét lepürésítem a szokásos módon, egy részét meg kisebb darabokban hagyom, de tényleg nagyon nagyon apró kockákban csak, mert ha nagyobb darabok vannak krumpliból vagy répából, az nem jön be neki. Gyümölccsel persze más a helyzet :)

Nálunk most az a szívás, hogy a fogzás miatti hasmenés miatt nagyon leállt az új ízek bevezetése, mert nem merek adni semmit addig, amíg nem látható, hogy esetleg valamitől menne a hasa, mert hát folyamatosan laza a széklete szegénynek. :( Elég extrém méretű sajnos nálunk ez a dolog, borzasztó nehezen bújnak ki a fogak. Ma vissza is vittem az orvoshoz szegényt, mert a popsikiütésen nem nagyon segített semmilyen gázi praktika, továbbra is rettenetesen piros. Mondta is az orvos, hogy ez bizony fájhat már neki eléggé, szerinte is elég csúnya :( mondott egy csomó dolgot, hogy fertőtlenítsem le betadinnal, mossam le kamillával, a fürdővizébe tegyek szódabikarbónát (azóta olvastam is a neten, hogy ez tényleg tök jó pelenkakiütésre), plusz felírt egy gyulladáscsökkentő krémet is, amit a sima popsikrém alá kenjek (tipikus módon pont ez a legfontosabb nem volt a gyógyszertárban, holnap kell visszamenni érte :( ). Meg mondta, hogy bar szinte teljesen biztos benne, hogy a fogzás az okozója a dolognak, de a bizti kedvéért csináltassunk székletvizsgálatot. Hát meglátjuk mi lesz.

De amúgy szerintem Luca nagyon jól viseli a dolgot, nincs rossz kedve, max egyszer-kétszer nyafisabb, kicsit talán ragaszkodóbb a szokásosnál, meg a napközbeni alvás az ágyikóban most elég nehezen megy, de este szerencsére nincs gond, végigaludta az éjszakákat mostanában. Szóval az én szememben egy kis hős, hogy így bírja ezt a kellemetlenséget 🤗

1925. Amberwaves (válaszként erre: 1921. - Zokniszörny)
tegnapelőtt 19:31
Nálunk elég nagy az ellenállás, néha csipeget csak gyümölcsöt darabosan, illetve sajtot eszik. Mást nem, ha darab marad a pürében, nem tetszik, ha külön adom, nem kell.
1924. Zokniszörny (válaszként erre: 1922. - Schann)
tegnapelőtt 18:48
Csak 1 centi és 140g a különbség, nem vészes :)
tegnapelőtt 16:16

Pürében darabos ételek, szóval kb olyasmi mint zöldborsófőzelék. Bár külön pürét és külön darabosat is elfogadja (pl keksz, párolt zöldségek, ilyenek), igazából Levinek szerintem tökmindegy csak legyen kaja a szájában 😅

Na jó, Levi is 8.5 hós, mire 9 hós lesz lehet meglesz a 12 kg is 😂 na jó azért remélem nem.

1922. schann (válaszként erre: 1921. - Zokniszörny)
tegnapelőtt 16:04

En nem is mertem hozzaszolni ehhez 😂 (7,6 kg, 69cm😅)

En probalkoztam a puret darabosabba tenni de az valami elkepeszto hisztit okozott. Inkabb nem evett semmit...

Viszont kulon eszeget szepen. Kapott mar babacsintat, parolt zoldseg darabkakat, ugy nagyon tetszik neki.

tegnapelőtt 15:04

Mi ma voltunk státuszon :) Lili 70 cm és 7740g (a születési 3300g volt). Egyébként 24-én lesz 9 hós.

11 kiló, azta😃 szerintem Lili már bőőven el fog múlni 1 éves, mire 11 kiló lesz.

Akik püréztek, ti már egyébként kínáljátok darabossal a babáitokat? Csak pont most volt kérdés a védőnőnél, hogy "szájához emeli-e a darabos ételt", emiatt vetődött fel bennem.

tegnapelőtt 09:44
Szerintem Levinek előbb lesz triplázva a súlya mint 1 évesen 🤷 most 9 hósan ő is 11.3 kg, egyébként 3980 grammal született. Mi a 80-asokat most nőttük ki, bár 77 cm de van hasa meg combja 😆
1919. Zokniszörny (válaszként erre: 1918. - Picibh1)
okt. 13. 21:53
Igen, nagyon durván repül az idő, kicsit felfoghatatlan nekem...🙄
1918. picibh1
okt. 13. 21:51

Igen régen ez volt a mondás, 6 hóra duplázás 1 évre születési súly triplázása 'illik'. De a mi védőnőnk is azt mondta, hogy ez teljesen egyéni ha megfelelőem fejlődik egy kisbaba nincs semmi gond ha a számok nem stimmelnek. Nálunk pl 3440 volt a születési de már 9 hós mérésen 11 kiló volt. Nincs két egyforma ebben sem. :)

Olyanok nagyon már, annyira furcsa nemsokára szülinaposak!

1917. Zokniszörny (válaszként erre: 1916. - Amberwaves)
okt. 13. 21:46

A hozzátáplálás kezdetén előfordulhat, ha jól tudom + mozgásfejlődés is bekavar. 1 éves korára szokták mondani, hogy megháromszorozza a születési súlyát, szerintem ahhoz viszonyítsd kb (de ez se szentírás, elvileg nincs semmi, ha nem háromszoroz.) WHO percentilis táblázatban is meg tudod nézni, hogy okés-e a dolog.

Bevallom, Lili júliusban volt utoljára mérve (holnap megyünk a 9 hós státuszra), de elkezdtük a 74-es bodykat használni, illetve elég jó kis pocakja lett, szóval ránézésre nincs gond.

okt. 13. 18:21

Nálunk a védőnő ajánlotta a Sinemilt még a hozzátáplálás elején, mert szerinte jobb hozzákeverni a gyümölcsökhöz, hogy ne legyen olyan savas. Nem vettem meg, rizsnyákot kevertem, amikor úgy gondoltam.

Viszont épp akartam írni, hogy mi nagyon lecövekeltünk 8.35 kg-nál és 70 cm-nél. Szerintem a betegség miatt nem tették szóvá, de ha ez így megy, a végén nekünk is kell valami külső szer.

1915. schann (válaszként erre: 1911. - Zokniszörny)
okt. 13. 15:58
Igen hizasra. De nekunk volt egy ido amikor rengeteg bukott, akkor mondta opcionak a gyerekorvos, hogy ezzel a suritovel lehet segiteni ezen is. (De en vegul nem adtam, a bukas meg elmult)
1914. Silverfox91 (válaszként erre: 1913. - Nikoletta93)
okt. 13. 15:03
Hát annyira nem méregettem, de majd figyelmesebb leszek. Szerintem holnap visszamegyünk, hogy adjon valamit a popsijára, amit lehetett, azt mi már megtettük :)
okt. 13. 15:01
Popsijára szerintem kérj gombaölő kenőcsöt, az másnapra el fogja mulasztani.
okt. 13. 15:00

Nem hízik eleget?

Levinek is hasmenése volt a fogzástól de ettől függetlenül szépen hízott/hízik, nem kellett Sinemil és hasonló. De persze ha nem hízik akkor oké, egyéb esetben felesleges.

1911. Zokniszörny (válaszként erre: 1910. - Schann)
okt. 13. 11:52
Én úgy tudtam hogy ezek nagyon nehezen hízó, esetleg koraszülött babáknak valók, azért csodálkoztam...
1910. schann (válaszként erre: 1909. - Silverfox91)
okt. 13. 08:11

Ugyanaz mint a sinlac, surito tapszer. Nekunk azt mondtak, hogy refluxos babaknak valo meg azoknak akik nem hiznak. De ha bevalik erre is es szegenyen semmi se segitene mar akkor en is adnek barmit.

Itt tovabbra is 0 fog 😭

1909. Silverfox91 (válaszként erre: 1908. - Zokniszörny)
okt. 12. 21:25
A hasmenés miatt írta fel, hogy keverjek a kajákhoz neki belőle. Szóval nem kizárólag azt eszik, csak keverek a gyümölcshöz, zöldséghez, doktornéni szerint kicsit talán tovább bent tartja a bélrendszerben az ételt 🤷‍♀️ Igazából már úgy vagyok vele, hogy adok én bármit, amit felírnak, csak alakujon szegénynek a dolog, mert már nagyon piros a popsija, hiába szellőztetem, kenem. Mivel folyamatosan jön ez a széklet, nem nagyon tud begyógyulni neki :( persze lehet, hogy ez megnem kirívó eset, csak eddig sosem volt gond a bőrével, ez a fogzás tette be a kaput.
1908. Zokniszörny (válaszként erre: 1905. - Silverfox91)
okt. 12. 21:14

Hogyhogy felírták nektek a Sinemilt?🤔 Mert az a leírása szerint "speciális gyógyászati célra szánt tápszer". Amúgy nem csoda, hogy kellemes az íze, 20g cukor van 100g-ban, majdnem annyi, mint egy nesquik gabonapehelyben :)

Nálunk továbbra is 2 fog van.

okt. 12. 14:44

12 😆 Azért durva, hogy ilyen nagy különbségek vannak 😲

Egyszercsak ki fog bújni az a fogacska is, Levinél is nagyon sokáig tartott 😊 aztán hátha a következők pikkpakk kibújnak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook