Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
tegnap 21:14

Nagyon ügyes mindenki🤗

Itt is beindult a mozgásfejlődés és fogfejlődés is 😢 ennek a kettőnek meg is van eredménye éjszaka, de tegnap határozottan jobb volt amikor beadtam a Nurofent, mert már kikészültem az óránkénti kelésről 🤦 szóval most is kapott, remélem ma is jobb lesz. Már lehet érezni az ínyén a fogát, csak még nincs áttörve. Várom hogy vége legyen 😂

Mozgás: kúszik, mászik bár az utóbbit még kissé viccesen csinálja: lábait pakolja szépen előre, kezeit nem mindig és ugrik egyet mint a béka, aranyos nagyon :) de néha sikerül ráéreznie és akkor megy szépen. Azóta csak földön akar lenni 😁 sőt, napokban fel is ült többször önállóan! Mászás közben behúzta a térdeit, eldőlt oldalra és a fenekére huppant 😊😊

A szekrényajtó atb nyitogatás nálunk is nagyon megy 😁

Ja és elkezdett "értelmesebben beszélni" is, ajajaj vavava bababa ilyenek 😊

tegnap 20:59

Nagyon ügyes :)

Lili is lassan kiül/feláll, pár hét szerintem, jelenleg robotszerűen mászik :)

A blw-vel jól haladunk, szuperügyesen eszik, és közben hümmög (ezt a cicimnek is csinálja 1-2 hete😅)

Schann, majd meséld el, hogy sikerül a különalvás.

1786. Silverfox91 (válaszként erre: 1785. - Schann)
tegnap 10:56

De szuper!

Simán lehet, hogy erről van szó, mert nalunk is, mióta a mozgásban ugrasszerűen megnőtt a fejlődés gyorsasága, a korábban az egész éjszakát átalvó kislányunk minden éjszaka megébred egyszer, és reggelizéshez is korábban ébred mint azelőtt. Persze tudom, hogy ez még mindig elég laza, csak azért mondom, hogy az alvási szokások tényleg összefüggésben lehetnek a mozgásfejlődéssel is :)

Állati cuki ez a korszak is szerintem. Ez a kommandózás minden fele 😍 Meg nekünk le kellett szerelni a fiók fogantyúját, mert rájött, hogy ha belekapaszkodik, ki tudja húzni. És miközben maga felé húzza, egyúttal a felsőtestét is felemeli, és akkor bele is tud kukucskálni. Mindenesetre félő volt, hogy odacsípi az ujját, úgyhogy inkább megelőző intézkedést hoztunk :) meg lejjebb raktuk a kiságyat is, mert ha így halad rövid időn belül meglepetésszerű felkapaszkodás várható :)

1785. schann
tegnap 08:41

Sziasztok!

Kepzeljetek egy icipicit javult az alvas (illetve visszaallt a korabbi 1,5-2 orankenti ebredesre-azert ezt is lekopogom gyorsan).

Hat fog az nem lett viszont 2-3 nap alatt megindult mint a golyo (felig kukac felig maszas), megtanult felterdelni, tegnap pedig felallni! Bizom benne, hogy ezen dolgozott az idegrendszere ennyire es ezert volt ennyire borzaszto nyugtalan ezer ebredessel teli ejszakank az emult 1-2 hetben.

Ezzel valoszinuleg veget is er az egyuttalvos palyafutasunk mert a 2 parnabol allo barikadot mar siman atmassza. 🤦‍♀️

1784. Amberwaves (válaszként erre: 1783. - Zokniszörny)
aug. 20. 10:32
Ez meg a leszűrt változatnak felel meg 🙃
aug. 20. 09:03
Anyukám azt mondta, hogy rizsnyákot a tehéntej helyett keszítettek régen, ha nem volt anyatej. Tehát ez elvileg egy rizstej féleség.
1782. Silverfox91 (válaszként erre: 1781. - Amberwaves)
aug. 20. 00:25
Én olyan hippeset vettem, ami a teljesen natúr, talán rizspép a neve, vagy simán rizs, és most ugyan nincs előttem, de abban elvileg nincs semmi a rizsen kívül.
1781. Amberwaves (válaszként erre: 1779. - Schann)
aug. 19. 21:33

Schann, Silverfox91 köszi!

Az nem volt egyértelmű, hogy főzés után le kell-e szűrni, és a szűrleményt kell-e felhasználni, de így már értem.

Néztem a bolti pépet, de elég sok plusz anyag van benne.

Az alkalmazást már egyszer letöltöttem, de még nem mélyedtem el benne 😁

1780. Silverfox91 (válaszként erre: 1778. - Amberwaves)
aug. 19. 20:04
Én is azt a változatot szoktam készíteni, amihez csak vizet kell adni. Elvileg nincs benne semmi adalékanyag, plusz biorizs, ha lehet hinni ezeknek a feliratoknak.
1779. schann (válaszként erre: 1778. - Amberwaves)
aug. 19. 19:41

En adtam kesz rizspepet is, azt ugye csak forro vizzel ki kell keverni, es foztem rizsnyakot is. A rizst jo alaposan atmostam (igy csokken az arzentartalma) es sok vizzel megfoztem. Miutan jol szetfott en hozzaadom a gyumolcshoz es osszemixerezem.

En a ManoMenu alkalmazast hasznalom egyebkent, ott vannak receptek/otletek eletkor szerint is, alapanyag szerint is.

aug. 19. 18:00

Sziasztok!

Összezavarodtam. Aki készít rizsnyákot, hogyan teszi?

Mindent adtam három napig magában, de gondoltam a meggyhez készítek rizspépet, mert a védőnő amúgy is erőlteti, hogy a kalória miatt legyen az is. Recepteket nézegetve jutottam a rizsnyákhoz, de van, ahol a rizspép szinonimájaként kezelik, míg más oldalon a szitán áttört keveréket érti alatta 🤔

Ráadásul ezeket több helyen hasmenés esetén javasolják, nem szeretném, ha székrekedése lenne a babusnak...

1777. Zokniszörny (válaszként erre: 1776. - Schann)
aug. 15. 20:29
Ma úgy ette a banánt, csak lestem 😅
1776. schann (válaszként erre: 1773. - Zokniszörny)
aug. 15. 16:20
Ja igen az ugye mas megkozelites. Akkor mar lesz mivel tepje cafatokra 😀
1775. schann (válaszként erre: 1774. - Amberwaves)
aug. 15. 16:20
Nalunk se szokott a vasarnapi menu resze lenni 😂
1774. Amberwaves (válaszként erre: 1771. - Zokniszörny)
aug. 15. 14:22

A védőnőtől kapott táblázatban is így szerepel 7 hónapos korban: fejessaláta (főzeléknek megfőzve)

De amúgy ezelőtt én se hallottam róla :)

aug. 15. 13:12

Én a blw miatt belenyomom a gyerek kezébe eredeti formájában.

Amúgy képzeljétek, kibújt az első 2 fog! Bár még csak negyedig vannak kint.

1772. schann (válaszként erre: 1771. - Zokniszörny)
aug. 15. 08:52
Akkor mas hogyan vezeti be a fejessalatat? 🤔
1771. Zokniszörny (válaszként erre: 1770. - Schann)
aug. 14. 15:23
Salátafőzelék? Ilyenről még nem is hallottam :)
1770. schann (válaszként erre: 1768. - Zokniszörny)
aug. 13. 08:01
Jogos csak a krumpli azert eleg joker. Pl salatafozeleket azert nem kapott eddit mert mivel suritsem 🤷‍♀️ De aztan lehet edesburgonyaval fogom, nehany krumplis kiserlet utan a cukkinit is igy adtam neki es az egyik kedvence lett.
1769. Silverfox91 (válaszként erre: 1768. - Zokniszörny)
aug. 12. 22:18
Hát ez ilyen zöldséges dolog volt. Amugy meg egy csomóra rá van irva, hogy benne hozzáadott só, cukor, egyebek, ezzel csak nem hazudnak. Nyilván sokkal jobb amit magam csinálok, de azért nem látom annyira vészesnek ezeket sem, ha megkeresem a megfelelőt. És persze amikor csak lehet hazait a legjobb adni nekik :)
aug. 12. 21:42

Mi is haladgatunk a blw-vel. Eddig nagyon tetszett neki a sárgabarack, az alma, meg az uborka. Paradicsom is bejövős.

Szerintem egyszerű: amit nem akar megenni, ne erőltesd, mert nyilván nem véletlen. Adj neki mást :) Engem pl. a sztrapacskával lehet kikergetni a világból.

Az üveges bébiételek viszont szupercukrosak, én kerülném a helyetekben.

1767. Silverfox91 (válaszként erre: 1766. - Schann)
aug. 12. 19:16
A krumpli eleinte nekünk is nehezen ment. Nálunk is a gyümölcs a menő. De aztán rájöttem, hogy nálunk az a trükk, hogy együtt kell ennem vele. Ha látja, hogy én is eszek, rágok, egyrészt kinézi a számból, de ami a jó benne, hogy így azt is megeszi, amit amúgy fintorogva fogad. Ezzel a módszerrel eddig mindent megevett 😁 Répás krumplit, sőt brokkolis krumplit is 😉 Meg ez a módszer meg is gyorsította az étkezést, mert ha csak őt etettem, kb a kaja felénél elkezdett bámészkodni, az előkét nyalogatni, a kezét enni. Így meg folyamatosan nyitja a száját :) Mi egyébként a 100 grammot még nem sokkal haladjuk meg, de elvileg az már egy teljes étkezésnek számít. Amikre egyébként nálunk nagyon nagy fintorgás volt, az az üveges bébiétel. Csak egyet-kettőt próbáltunk ki, mert mondták, hogy érdemes otthon kóstoltatni, hogy ne legyen ismeretlen neki, mert aztán ha megy az ember valahova, és tényleg nem tud neki mást adni, és akkor nem akarja megenni, az kellemetlen itthon azért tudok gyorsan csinálni neki olyat, amilyet szeret.
1766. schann
aug. 12. 17:24
Nektek van olyan alapanyag amit rettenetesen elutasit? Mindenki azt mondja, hogy sokszor kell kinalni es egyszercsak elfogadja. Hat nalunk akarmivel is probalom kinalni, a krumpli a leggyuloltebb. Nagyon szepen eszik egyebkent, minden gyumolcsot szeret, 150 grammokat siman megeszik, de inkabb ehsegsztrajkol minthogy krumplit egyen (persze kap akkor mast)
1765. Zokniszörny (válaszként erre: 1759. - Schann)
aug. 12. 11:11
Én egy mellből szoptatok csak, szóval ismerem az érzést :)
1764. Zokniszörny (válaszként erre: 1763. - Picibh1)
aug. 11. 23:21

Ez tök megnyugtató, amit írsz :) és hogyan álltatok át az önálló alvásra?

Amúgy én is mindig erre gondolok, mikor rajtam alszik el pl. hogy ez úgyis csak pár év, aztán 14 évesen meg majd csak odaböffenti, hogy "van itthon kaja?" Akkor majd úgyis nosztalgiával fogok erre az időszakra gondolni :)

1763. picibh1
aug. 11. 17:12
Én az első kisfiamnal megszenvedtem mert borzasztó rossz alvó volt, még 1 évesen is a kezemben aludt el. De harcokhoz és síráshoz nem volt erőm így úgy voltam vele majd kinövi, nem fog örökké a kezembe férni.. most 2 éves és nagyon ügyesen befekszik az ágyába és elalszik. Nem bánom azt az 1 évet soha nem jön vissza már és nem vesztettem semmit csak simán vele voltam. :) nyilván egy nem első babánál pl most ez már nem olyan egyszerű mert sokkal kevesebb időm van de a nagyot apa intézi este én meg a kicsit így neki is jár ugyanaz.
1762. Zokniszörny (válaszként erre: 1760. - Amberwaves)
aug. 11. 15:07
Csináld úgy, ahogy neked jó :) nem fog egész életében szoptatva ringatva elaludni :)
1761. schann (válaszként erre: 1760. - Amberwaves)
aug. 10. 21:43
Nagyon okosak am! Tudta, hogy ott nincs mas alternativa. Nalunk az apjanal is pillanatok alatt elalszik, nalam azert sokszor szereti igenybevenni a teljes reperoart. (Enekles, cici, hurci)
1760. Amberwaves (válaszként erre: 1754. - Zokniszörny)
aug. 10. 21:30

Annyira irigylem a higgadtságod, vagy nem is tudom, minek nevezzem :)

Pont így csináljuk mi is, ringatás, szopizva elalvás. Csak én aggódok, hogy mikor fog tudni elaludni magától, mert ez elvileg nem jó, és nélkülünk ezért sem alszik vissza ha megébred.

De erre mondta a fodrász, hogy ő minden, hibának mondott dolgot elkövetett, többek között mellette aludt és cicivel a szájában szenderült álomra, de tudta, hogy 20 évesen már nem így lesz 😁

Próbálok nem rágörcsölni a témára, de pl. anyós ma csak úgy elaltatta náluk oár perc alatt! Mondom elaludt?? Igen, berakta az utazóágyába, pár percig gőgicsélt, aztán kész. Hát én most beraktam az ágyába, miután az álmosság jeleit mutatta - elkezdett forgolódni, hintázni, majd sírni...

1759. schann (válaszként erre: 1756. - Zokniszörny)
aug. 10. 19:56
Nem. Eleve nagyjabol csak az egyik oldal jonne szamitasba mert van az evos cici meg az elpilledos cici 😅
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook