Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1629. Zokniszörny (válaszként erre: 1627. - Schann)
tegnap 23:22
Nekünk Lili két hete nyűg szinte egész nap. Nem sír, csak nyűglődik, meg amúgy elterelhető a figyelme, (olyankor néha kacag hangosan). De nekünk sincs még fog. Állítólag vannak babák, akiknek hónapokig is eltarthat a dolog. 😕
jún. 13. 15:28
Hát én nem tudom, hogy a meleg miatt, vagy nálunk is jön lassan a fog, de a napközbeni alvás nekünk is nehezebben megy most. Pedig látom rajta, hogy fáradt. Én is próbálok pancsolással hűsíteni, de hát igen, nem lehet egész nap a vízben se.
1627. schann
jún. 13. 08:44
Nalunk a melegtol is szornyen szenved ( tobbszor is pancsol medenceben napkozben-addig minden csucsszuper), meg ez a fog is mar nagyon nyuzza. Mostmar nagyon kijohetne de en tovabbra is csak az inye alatt latom, hogy ott feherszik. Eljatszogat szepen aztan egyik pillanatrol a masikra hatalmas orditas, akkor hideg cumi, gelek, babusgatas mire megnyugszik majd kezdodik elolrol... multkor delelott semmi alvas nem ment emiatt ezert vegul adtam neki nurofent. Na attol meg egesz delutan aludt mint a bunda. De nem lehet gyogyszerezni allandoan...ugyhogy mostmar tenyleg kijohetne :(
1626. picibh1
jún. 13. 05:55
Zsombim inkább visszább vett az evésből a nagy melegben bár én adok neki vizet is. Neki 5 foga kibújt már. Kitartást a kisnudliknak :)
1625. Titanilla1 (válaszként erre: 1621. - Nikoletta93)
jún. 11. 20:41
A foga bújik felül , de a meleg is biztos rátesz , szegény nagyon nyügi :(
1624. Zokniszörny (válaszként erre: 1621. - Nikoletta93)
jún. 10. 10:26
Lili nyűgösebb, nehezen bírja a meleget.
1623. nikoletta93 (válaszként erre: 1621. - Nikoletta93)
jún. 10. 10:22
Na semmi, úgy látom hogy kezd kibújni az egyik foga, látom a csücskét. Ez mindent megmagyaráz 😅
1622. Silverfox91 (válaszként erre: 1621. - Nikoletta93)
jún. 9. 20:36
Luca nem lett különösebben nyűgös, viszont a szokásosnál hamarabb ébred, mint szokott, gondolom szomjas lesz szegény ebben a nagy melegben hamarabb.
jún. 9. 16:56
A ti babátok is nyűgös ettől a váratlan nagy melegtől? Az enyém 2 napja nyávog, csak pelusban hajlandó megmaradni kint az udvaron is. Éjszakára azért adok rá body-t :D
1620. Zokniszörny (válaszként erre: 1615. - Amberwaves)
jún. 5. 13:08
Amúgy köszi, akkor nem segítünk rá a kúszásra :) nálunk egyébként az átfordulás tök jól ment, de mostanában nyomja ki magát a karjával, és úgy fordult át, volt nagy koppanás, úgyhogy azóta megint nem mer átfordulni...
1619. Zokniszörny (válaszként erre: 1615. - Amberwaves)
jún. 5. 12:47
De a mi lányaink pont egy napon is születtek :)
1618. Amberwaves (válaszként erre: 1617. - Zerika)
jún. 4. 15:16

Nálunk semmit nem csinál, volt, hogy nem is látta a gyereket, mert aludt.

A mérési adatokat az orvos által kitöltött kiskönyvből írja le, kitöltünk egy kérdőívet a fejlődésről és ennyi.

1617. Zerika (válaszként erre: 1615. - Amberwaves)
jún. 4. 14:03

Még nem is hallottam, hogy szemészetre kell vinni. Nálunk a védőnő mindig megvizsgálja a szemét, belevilágít neki és ennyi. De majd akkor rákérdezek nála.

Tettem fel friss képet

jún. 4. 13:48

Ja, és a cumit mi sem szeretjük, vagy eleve szorosra összezárja a száját, vagy azonnal kiköpi.

Pedig én nagy cumis voltam, sokára tudtak csak leszoktatni.

(Falusi rokonoknál voltunk látogatóba, hazafelé derült ki, hogy a cumit elvitte a Kázmér kacsa...)

jún. 4. 13:45

Többször éreztem már, hogy Zokniszörny babája és az enyém lelki rokonok, most már látom, hogy nem csak lelki :) Pont így mozgunk, tévézünk, nálunk is a hasról hátra megy.

Én is megtámasztottam a lábát, hogy segítsek mászni, mert annnyira iparkodik szegénykém, viszont látta ezt a gyógytornász barátnőm, és a két kritikájából ez volt az egyik (próbált nem beleszólni a dolgokba :)). Azt mondta ezt ne csináljam, mert ez reflex, nem magától kúszik elöre, és ezzel nem teszek jót.

Elképesztő módon tud tekeregni az én kislányom is, egyik délutáni alvás végén nézem a monitort, sehol a gyerek. Jobban megnézve megtaláltam a képernyő alján, keresztbe fordulva, macija popóját rágcsálva...

Tegnap itt volt a védőnő, szerinte fogzás miatt nyugtalan a baba, úgyhogy javasolta amiket itt is írtatok (dentinox, nurofen). Azzal borzolta a kedélyemet, hogy megyünk-e szemészetre? Mert mostanában ráírják a zárójelentésre, hogy félévesen javasolt megvizsgáltatni. Úgyhogy a kardiológia és fejlődésneurológia kontrollok mellett még egy doki vár ránk júliusban.

jún. 4. 11:31

Jah nálunk is van hernyózás :D szintén állandóan ülne, sőt állna is.

Mózest nálunk sosem szerette, emiatt is eleinte hordozókendőben vittem sétálni, majd kb 8 hetesen cseréltem le sportrészre, azóta megmarad benne, persze 170 fokban volt döntve. Most kb 120 fokban van és imád nézelődni, bár aludni nem alszik benne sajnos (még :D), így max másfél órás sétáink vannak naponta. Hason alvós ő is.

1613. schann
jún. 4. 10:44
Nalunk minden iranyba meg mar a forgas ezerrel, illetve kukacmozgassal mostmar eleg szepen halad. Gyakorlatilag ‘korbejarja’ a szobat, nagyon kell ra figyeni. Tolja fel a feneket az egbe, egyre tobbszor nyujtott labbal is. Nagyon szeretne ulni mar, huzza magat allandoan emiatt en tegnap lecsereltem a mozest mert nagyon nem szerette mar. Es lass csodat egybol imadott babakocsizni. Persze dontve van az ules. Az alvast nem tudom hogy lesz benne, mert bar tejesen hatradontheto de alapvetoen hason szokott aludni de talan elfarad annyira a nezelodesben, hogy menni fog.
1612. Zerika
jún. 3. 22:03
Én is a kis kezein látom most napról napra a fejlődést. Hasprést nekünk is nagyon nyomja.
1611. Zokniszörny (válaszként erre: 1608. - Zerika)
jún. 3. 21:17
Hát nekünk is kb. mint Nikolettáéknál. Nálunk hasról hátra forog, hason elvan fél órát is (múltkor majdnem végignézte így a Híradót velünk :D, a TV nagyon leköti, úgyhogy nagyon figyelni kell erre), hátról hasra még nem fordul át, csak kb a 3/4-éig jut el a folyamatnak. Ha megtámasztjuk a lábát, kúszik, de néha már betámasztás nélkül is megy neki (kb. ilyen fél méteres távig bírja szusszal, meg még a feje is elég tevékenyen részt vesz a folyamatban). Ma pedig már a derekát emelgette hason. Félülésből ülésbe felhúzza magát. A kezével is egyre ügyesebb, sokat finomodtak a mozdulatai. Kb ennyi. Az a baj csak vele, hogy elég türelmetlen, szóval ha valamit elképzel, és nem jön össze, ideges lesz és kiborul.
1610. nikoletta93 (válaszként erre: 1608. - Zerika)
jún. 3. 20:28
Oldalára fordul, néha hátról hasra, hason-háton nézelődik meg pörög minden irányban. Egyre magasabban emeli a fejét, kb 90 fokos szögben van és percekig bírja. Háton fekve is elkezdte emelgetni a fejét picit, hogy jobban lásson. Kezeivel is egyre ügyesebben fog. Most így hirtelen kb ennyi.
1609. Silverfox91 (válaszként erre: 1608. - Zerika)
jún. 3. 19:46
Nálunk is ugyanezek a mozgások vannak egyelőre. A kezein látom a fejlődést, napról napra ügyesebb. Most már hason fekvésben is egész ügyesen használja mindkettőt. A precíziós mozdulatok persze még nem annyira profik, előfordul, hogy inkább elkotorja amit meg akarna kaparintani.
1608. Zerika
jún. 3. 18:47
Mozgással ki hogy áll? Nálunk még csak az oldalára fordul Hanna, meg a hasán vagy hátán elpörög amerre érdekli valami.
1607. Zerika
jún. 3. 18:41
Nálunk szerencsére nem okoz problémát. Érdekes, hogy a cumit viszont nem fogadja el. Utazás közben próbálkoztam vele, de úgy kiköpi, hogy öröm nézni :-D
1606. Zokniszörny (válaszként erre: 1605. - Nikoletta93)
jún. 3. 10:17

Ezt még olvasni is rossz volt 😶😮😖

Mi is megszenvedtük a cumizavart, a kórházban a vízitatást erőltették, aztán lefejt tejet adtam neki pár alkalommal üvegből, életem egyik legrosszabb döntése volt. (Utána kezdődött a sebes mellbimbós-mellgyulladásos kálváriám). Nálunk azóta a fiókban van elsüllyesztve jó mélyre. A játszócumi is okozhat zavart btw, csőröspoharunk is van egy tonna, a tetejét gondolkozom, hogy kidobom 😃 ...

1605. nikoletta93 (válaszként erre: 1604. - Zokniszörny)
jún. 3. 10:08

Cumizavarról jut eszembe, egyik barátnőm kislányának az egyik nagymamája séta közben vett neki csőrös poharat + vizet mert úgy vélte hogy szomjas.

10 hónapos volt, most mindjárt 1 éves de azóta is rágja az anyuka mellbimbóját! 6 foggal 🤦😨

Szóval igen, biztos ami biztos alapon inkább pohárból igyon a gyerek vagy hasonlóból. Persze nem biztos hogy kialakul a cumizavar, de fenti példából kiindulva akár egy alkalomtól kialakulhat sajnos.

jún. 3. 09:32

Én nem adok neki vizet egyelőre (6 hónapos korig nem nagyon szeretnék mást az anyatejen kívül), de nagyon figyelek rá, hogy elegendő folyadékhoz jusson. A páromnak is mondtam, hogy ha ő viszi le babakocsizni, de megszomjazna, hozza fel.

A vizet érdemesebb a babáknak cumisüveg helyett szoptatásbarát eszközből adni (kialakulhat cumizavar), kispohár, ilyesmi. Nagyon ügyesen tudnak belőle inni.

Amúgy itt egy hasznos cikk a témában:

[link]

1603. Zerika (válaszként erre: 1600. - Silverfox91)
jún. 3. 00:43
Nálunk is anyatejes Hanna és én szoktam neki vizet adni már ha sétálunk és igényli a folyadékot. Nem vagyok az utcán szoptatós típus (nem ítélem el aki az) és van, hogy a melegben megszomjazik a pindurim, úgyhogy adok neki. Megkérdeztem a védőnőm és mondta, hogy nyugidtan adjak neki, mert Hanna így is nagyon szépen növöget, úgyhogy nem probléma ha egy pici víz is kerül néha a pocakjába. Ma például annyira tetszett neki, hogy hagytam, hogy ő fogja a cumisüveget, hogy utána folyamatosan nevetett :-D
1602. nikoletta93 (válaszként erre: 1599. - Zokniszörny)
jún. 2. 22:28
Huh ez durva, szegény baba. Én szerencsére eddig jókat hallottam a helyről meg stb, remélem nem lesz ilyen szörnyűség.
1601. nikoletta93 (válaszként erre: 1600. - Silverfox91)
jún. 2. 22:26

Én sima kis pohárból adok neki majd vizet, ilyen menzás retros kávéspohár ha tudod mire gondolok. Cumisüveg és társai anyatejes babáknál felesleges, csak rágná a szilikon részt (nekem pl. még cumit sem fogadja el, nem tudja mit csináljon vele).

Én egyelőre nem erőltetem a víz témát, max majd ha látom rajta, hogy igényli. Állítólag elég ha gyakrabban szoptatod nagy melegben, de azért van itthon pár flakon babavíz ha esetleg...

jún. 2. 22:10
Ti szoktátok már itatni a babátokat vízzel? Általában ugye azt szokták mondani, hogy amennyi folyadékot magukhoz vesznek az anyatejből, annyi elég nekik. Viszont lassan jönnek az igazán nagy melegek, én tartok tőle, hogy az már nem elég neki. Meg hát ha magamból indulok ki, nekem is jól esik innom az étkezések között. Ha adtok már nekik inni, miből adtok? Van valami jó tippetek, hogy milyen eszközzel érdemes kezdeni az itatást? Cumisüveg vagy egyéb?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook