Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1175. Bikmakk30 (válaszként erre: 1174. - SZIMI91)
dec. 14. 18:21
Én ugyan csak 31 hetes vagyok de már most várom a végét. Nem is azért, mert kényelmetlen (AZ) hanem mert lassan mindene megvan és jó lenne ha már itt lenne, hogy elkezdhessük a nagybetűs életet :) Meg persze túl lenni a szülésen.
1174. SZIMI91
dec. 14. 17:15
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok... Olyan jó volt olvasgatni titeket! Én 27 éves vagyok van már egy 4 éves kilányom és most várjuk a hugit aki 35 hetes pocaklakó! 😊🤩 Nagyon nehezen viselem mostmár kb egy hónapja. A szerelmem kamionozik nincs túl sok segítségem. Sokat keményedik a pocakom. Mozgásom a pingvinekéhez hasonlít. 😂
dec. 14. 16:21
Köszönöm, kicsit megnyugodtam :))
1172. Zokniszörny (válaszként erre: 1171. - Picibh1)
dec. 14. 08:09

Meg szerintem ilyen esetben minden plusz grammnak meg centinek örülnek :)

Nikoletta93, a lába a miénknek is mindig rövidke (nálunk az adatai mindig az adott hétnek felelnek meg, kivéve a lába, ami 1-2 héttel kisebbnek számít). Most vagy rövid lábú gyerek lesz, vagy majd megnöveszti a combcsontját kint, ha lesz hely.😅 Nekem az orvosom azt mondta, ilyen eltérések simán beleférnek.

1171. picibh1 (válaszként erre: 1169. - Nikoletta93)
dec. 13. 20:31
Szia! Nekem 34 hetesen BPD:91,FL: 66 becsült súlya: 2670gr. De engem nem rémiszgettek ezzel szerencsére, mondjuk mi valószínű nem húzzuk a végéig, most 34+6.. 36-37 hétig jó lenne ha bent maradna.
dec. 13. 20:23
Jah és a méhszáj még mindig teljesen zárt (3000).
dec. 13. 20:23

Sziasztok, látom felgyorsultak az események :) Picibh1 kitartás!

Én ma voltam dokinál, hát jó nagy a gyerek, holnap leszek 34 hetes és ilyen eredmények születtek: BPD 92, FRO: 100, Thorax 93, FL: 63, kb. 45 cm és 2,5 kg. Doki szerint minden rendben, nagy baba lesz (3,5 kg felett) és valószínűleg előbb jön mint január 25.

Nem is tudom, az intima mérettáblázat szerint a fej 37 hetesnek felel meg! A láb meg 32-33 hetesnek. Ez így oké? :( Nyugtassatok meg, nem volt elég a doki nyugtató szavai :(

1168. Amberwaves (válaszként erre: 1166. - Zokniszörny)
dec. 13. 17:16
Köszönöm az ötletet, ott még nem néztem!
1167. Amberwaves (válaszként erre: 1165. - Schann)
dec. 13. 17:15

Tényleg, igazad lehet, mert mindig megnézi a méhszájat, de most fájt először a vizsgálat.

Alapvetően én sem kismamásat keresek kizárólag, kínaiban próbáltam többfélét, de zavar, hogy mindegyiket kiböki a hasam.

1166. Zokniszörny (válaszként erre: 1164. - Amberwaves)
dec. 13. 10:36
Tescóban találtam előlgombolós hálóinget, javaslom, nézz körbe ott, árban sem volt rémes.
1165. schann (válaszként erre: 1164. - Amberwaves)
dec. 13. 09:57

En csak sima nagyobb meretu haloinget vettem, szoptatosat nem is latta sehol. Egy celom volt, hogy fekete legyen mert nem tudom kapok-e korhazit vagy a sajatomban szulok, ugy gondoltam nem latszanak majd meg kesobb annyira a nyomok rajta 😀

Ha tegnap elott megvizsgalt huvelyen keresztul az orvosod akkor amiatt verezhetsz. El is szoktak mondani, hogy ne lepodjon meg az ember, rengeteg hajszaler van a mehszajon ilyenkor es az egesz nagyon erzekeny. Ne aggodj emiatt :)

dec. 13. 06:52

Sziasztok!

Hú, de felgyorsultak az események, kitartás Picibh1!

Nekem még hálóingem sincs, mindenhol csak hasratapadóst találtam, kismamásak között is. Voltam kínaiban, drága boltban (itt volt egy bővülő A vonalú, de vékony és ujjatlan), most körülnézek neten. Ma megyünk beszerző körútra - igazából csak bútorok és babaruhák vannak meg eddig.

Múlt hét óta - 33. hét - vagyok itthon. Azt hittem fura lesz kiszakadni a mókuskerékből, de mindig van valami. Úgy képzeltem, hogy olvasással és sorozatok nézésével pihengetek majd, eddig egy ilyen délutánom volt.

Tegnap volt pár csepp pecsételés, tapasztalt ilyet más? Anyum szerint lehet elkezdtem nyílni... tegnapelőtt voltam dokinál, akkor még zárt voltam.

Dec. 28. a következő vizsgálat, NST.

Gyomorégésen és fáradtságon kívül - lekopogom - semmi gondom.

1163. Zokniszörny (válaszként erre: 1162. - Picibh1)
dec. 11. 18:28
Ez nálam is így van, de már hetek óta, mióta befordult. Mindemellett nagyon aktív. Keményedésekből nem igazán tapasztalok többet, viszont a medencémet néha rettentően nyomja. 😕
1162. picibh1
dec. 11. 18:03
Nekemis tökre megváltozott a mozgása. Nem rugdal hanem inkább mintha nyújtozkodna, púposkodik.
1161. schann (válaszként erre: 1157. - Picibh1)
dec. 11. 17:14

En mult heten befejeztem a munkat, eleinte nagyon furcsa volt itthon lenni de kozben jol is esik. Az egesz napos ules nekem sem volt mar kenyelmes.

A kisruhak kimosasa es a csomagom osszerakasa meg varat magara pedig lassan illo lenne 😀

Magnezium ide vagy oda en mostmar rengeteget kemenyedek, ejjel is felebredek ra. Vannak kisebb gorcsok is neha, szoval mar tortennek dolgok bent.

A picur eleg aktiv de tobb a tekerges mint a rugdosas. Kiveve ha ratalal a lengobordaimra, azokra nagyon haragszik 😀

dec. 11. 13:12
Én ma vagyok utoljára munkában, vártam már, hogy vége legyen, ülni mar annyira nem esik jól egész nap. Meg hát van is még tennivaló bőven, pakolás ruhaválogatás, a karácsonyról nem is beszélve :)
1159. Zokniszörny (válaszként erre: 1158. - JapportEnci)
dec. 11. 12:54

Én dec 21-ig dolgozom. Várom is, hogy vége legyen, meg nem is, mert hiányozni fognak a kollégáim, meg fura is lesz egész nap otthon lenni januárban.

Pár napja kezdek fáradékonyabb lenni, de azért még egész jól bírom. Kezd "kényelmetlenné" válni a gyerek, úgyhogy egyre jobban várom, hogy megszüljem. Meg már várom, hogy visszakapjam a testemet, bár ez lehet, hogy hülyén hangzik :) Hétfőn megyek én is vérvételre :) de én már nem találkozok a dokival januárig, január 3-án megyek nst-re (mondjuk akkor se hozzá). Amúgy pont, hogy nem érzem, hogy gyorsan telne az idő, szerintem ez a 9 hónap pont kellőképpen lassú...

A cuccomat még mindig nem pakoltam össze, majd talán most hétvégén.

dec. 11. 11:20

Sziasztok!

Hát most volt időm visszaolvasni mik történnek veletek :)

Hát már mindenki a vége felé tart nagyon :)

Én még a héten dolgozom de már nagyon nagyon várom, hogy leteljen ez a pár nap. Aztán a jövő héten össze szedem a cuccomat is. Babaszoba majdnem készen van.

Beírnám magam én ebbe a kis összefoglalóba:

2019.01.22 - JapportEnci (30) második baba - kislány - Győr.

Hogy bírjűtok így a végét? Én nagyon nehezen.... a kisfiammal nem volt ilyen... de most mint akin átment a kamion meg kb 80 éves öregasszony gyorsabban mozog mint én.

Hétfőn vérvétel az utolsó aztán két ünnep között még egy utolsó randi a dokival és utána már csak NST. Nagyon durva hogy ilyen gyorsan telik ez az idő...

Pikk pakk babázunk :)

1157. picibh1 (válaszként erre: 1156. - Csakazertis2010)
dec. 11. 08:14

Igen köszi, egyben! :) múlthét hétfőn 2300grnak becsülték az UHn,tegnap már 2670nek. Szóval haladunk :) amúgy semmi panaszom..

Remélem mindenki jólvan :)

dec. 10. 22:37

Picibh hogy vagytok? Remélem még egyben.

És ti többiek? 😊

1155. csakazertis2010 (válaszként erre: 1154. - Zokniszörny)
dec. 8. 11:27
Torokfajasra Homevox vagy Homeogene, gyomber reszelve forrazva szurve, fokhagyma, méz. Tantum Verde spray. Ezeket valtogatom, meg attol is fugg mennyire faj
dec. 8. 09:01

Kitartást Picibh! Remélem, benn marad a pici még legalább egy hetet. Majd néha számolj be, hogy hogy alakulnak a dolgok.

Torokfájásra ki mit használ?

Felírom én is magam a listára:

2019.01.23 - Zokniszörny (27) első baba - kislány - Budapest (SOTE 1).

1153. schann (válaszként erre: 1152. - Picibh1)
dec. 7. 08:23
Drukkolok a Ti kis Vinceteknek, hogy meg elvezze a pocakot egy kicsit! 😊 Kitartast!
1152. picibh1
dec. 7. 07:52

A szobatársam nem ilyesmi problémával van bent, ő még pici terhes. Minden attól függ milyen súllyal születne és hogy milyen ügyes, az önálló evés a hazaengedés feltétele. De napról napra több az esély, hogy elég lenne csak a sima újszülött osztály, PIC nélkül. Ezen sokat segít, hogy a tüdőérlelőket megkaptuk.

Amúgy valószínű,.valami vírusfertőzés lehetett mert emelkedetebb volt a gyulladásos értékem és a kisfiam is 40fokos lázzal volt aznap éjjel pont.

1151. csakazertis2010 (válaszként erre: 1148. - Picibh1)
dec. 7. 04:56

Visszaolvastam.

Vince es masodik kisfiatok lesz 😊 januar 14 helyett szuletne hamarabb. De a nagy is hamarabb jott csak 2 hettel.

Mondjuk így még szarabb h benn kell fekudnod. Viszont karacsonykor mar negyesben lehettek otthon ha kibujna pl jovo heten?

1150. csakazertis2010 (válaszként erre: 1144. - Maba)
dec. 7. 04:48
Köszi szépen nekem nem volt erkezesem aktualizalni 😊
dec. 7. 04:47

Jaj hat akkor nagyon drukkolok h kihuzzatok egyben meg a heten. A szobatarsad is egyben van? Egyébként megeroltetted magad? Vagy mi lehetett az oka h beindult? Mondtak valamit? Vagy tényleg a semmibol indult meg?

Mi lenne a kiirt idopont? A lenti listan nem talallak es már nem emlékszem.

Kisfiu vagy kislány aki mar ennyire ki akart jönni?

1148. picibh1 (válaszként erre: 1146. - Csakazertis2010)
dec. 6. 21:44
Mávban vagyok 😩 de ha kihúzzuk a jövőheti zárásáig akkor már elvileg nem kell a PIC. Ketten vagyunk szerencsére és amúgy mindenki nagyon kedves.(Uzsoki volt amúgy a terv)
1147. csakazertis2010 (válaszként erre: 1146. - Csakazertis2010)
dec. 6. 21:41
Jah a sote 2n vagy ugye?
1146. csakazertis2010 (válaszként erre: 1145. - Picibh1)
dec. 6. 21:39
Te JÓ ég! Még jó h ott terveztel alapbol szülni. Mavban pl bezar a PIC. Azért gondolom, jobb ha meg benn marad legalább pár napot (hetet?). Vigyázz magadra pihenj sokat. Hányan vagytok a szobában?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook