Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2314. Zokniszörny (válaszként erre: 2313. - Silverfox91)
máj. 26. 13:49

Annyit tudok erről, hogy a válogatósság korosztályos dolog, 2 éves kor körül a legdurvább. Plusz a fogzás is okozhatja, érdemes az állagokkal is kísérletezni, hogy puhább/keményebb verzióban elfogadja-e. Lili pl a puha dolgokat nem eszi most, hogy jönnek az örlői, de a nyers zöldséget eszi vidáman.

Kitartóan kell kínálni (finoman, nem erőltetve) a nemszeretem ételekkel is, majd később meg fogja enni. (Én pl semmilyen piros gyümölcsöt nem ettem meg egy időben, nem maradtam így 😉).

máj. 26. 12:32

Van esetleg valakinek valamilyen ötlete arra, hogy hogyan tudnám rávenni a kisasszonyt a zöldségevésre? Egy darabig nem volt ezzel gond, ette szépen a paradicsomot is, aztán egyszercsak semmi. Meg se kóstolja őket. Egyedül a krumplit eszi meg. Meg a húst hússal. Na jó, egy kis kenyér is lemegy, meg a tejtermékek, meg nincs gond a gyümölccsel se. Zöldség egyedül babakaja formájában megy le. Vagy ne stresszeljek ezen, ahogy hirtelen elkezdte nem megenni, úgy majd fordul a kocka, és megeszi újra?

Az biztos, hogy esélytelen lenne vele a vegetariánus étrend 😆 Mondjuk tény, hogy mi magunk sem vetjük meg a húst, de azért na, kell a zöldség is 😊

2312. Silverfox91 (válaszként erre: 2311. - Zokniszörny)
máj. 21. 22:33

Oltásoknál nálunk is teljes a pánik. :) Már a mérlegre is képtelenség rátenni. Szív meg tüdőhallgatás közben is teljes erőből csimpaszkodik szegény. De az oltás után szerencsére gyorsan megnyugszik.

Az a nagyon mókás, hogy vannak olyan emberek, akik nem tetszenek neki vagy a fene tudja, meg akiket nem ismer, na ha ilyen emberekkel beszélgetünk, 15, 30 percet képes fapofával hallgatni, és csak nézni pókerarccal az illetőt. Mondjuk ami azt illeti, ezt tutifix, hogy az apjától örökölte 😂 Ha valaki nem szimpi neki, vagy nem érdekes számára, ő se töri magát, hogy jópofizzon 😆

2311. Zokniszörny (válaszként erre: 2310. - Silverfox91)
máj. 21. 21:41
Még jelentkezhet később is, de ha nem, akkor légy hálás a sorsnak :D Alapvetően eddig Lilinél is az volt, hogy a nagyszülőknél kb levegőnek voltam nézve, de most hétfőn kapott oltást, és ott annyira megijedt, hogy azóta van ez nálunk :/ most pl a játszótéren is fél, ha valaki a közelébe megy, pedig ez aztán nem volt rá jellemző. Úgyhogy bízom benne, hogy azért pár hét max és túlleszünk rajta.
2310. Silverfox91 (válaszként erre: 2308. - Zokniszörny)
máj. 21. 20:44
Na az ugy néz eddig nálunk nem okoz kifejezetten észlelhető problémát. Vagy kimarad (ami nem tudom, lehetséges-e), vagy annyira lightos, hogy nem nagyon tűnik fel. Sőt nálunk az van, ha anyukáméknál vagyunk, én kb le vagyok ejtve, a mama a sztár 😆 Pedig nem mondanám, hogy nagyon gyakran találkoznak, mivel nem is egy helyen lakunk.
2309. nikoletta93 (válaszként erre: 2308. - Zokniszörny)
máj. 21. 16:01
Ajaj. Nekünk az most múlik el, olyan 2 hónap után :'D
2308. Zokniszörny (válaszként erre: 2307. - Silverfox91)
máj. 21. 15:10
Nálunk ráadásul úgy tűnik, indul a szepaszorongás 2.0 is :/
2307. Silverfox91 (válaszként erre: 2306. - Zokniszörny)
máj. 20. 22:32
Meg tudlak érteni, hogy elfogyott a cérna. Mi is túl vagyunk pár brutál nyűgös, hisztis napon... 😫 Szuper lesz, amikor mindenki túl lesz a fogzáson :) bár azért gyanús, hogy most az időjárás is hozzájárult ehhez.
2306. Zokniszörny (válaszként erre: 2305. - Nikoletta93)
máj. 20. 20:40
Köszi, igazából egész hősiesen viseli, bár ma már kicsit elfogyott a cérnám :D szerencsére délután már kevesebb volt a hiszti
2305. nikoletta93 (válaszként erre: 2304. - Zokniszörny)
máj. 20. 14:12

Kitartás, nekünk is volt 4 őrlős időszak 😥 bár most megint 4 foga jön egyszerre, 2 felső szemfog és 2 alsó oldalsó metsző... Szerencsére hígabb kakin és pöttyökön kívül nincs változás. Még 🤔😁

De az őrlő tényleg durva volt.

2304. Zokniszörny (válaszként erre: 2303. - Nikoletta93)
máj. 20. 12:08
Lilinek fogzáskor az ekcémája lángol fel :/ 3 örlője jön egyszerre🙄😒😣🥴
máj. 19. 20:25
Mondjuk én fog mellé teszem le a voksot de csak mert Levinek minden fogzáskor full pötty a szája 😊
2302. nikoletta93 (válaszként erre: 2300. - Silverfox91)
máj. 19. 20:24
Levinek bárányhimlős oltástól a karján volt 1-2 pötty, de hólyagos, másmilyen teljesen mint a kanyarószerű kiütés. Emlékeztetőtől is újra kijött csak másik karján 😂
2301. Zokniszörny (válaszként erre: 2300. - Silverfox91)
máj. 19. 19:17
Valószínűleg az :) nekünk mondta a doki, hogy számítsak erre. Nekem amúgy gyerekként szinte csak az arcomon volt folt.
2300. Silverfox91 (válaszként erre: 2299. - Zokniszörny)
máj. 18. 23:32
De kapott bárányhimlő elleni oltást is az MMR-rel együtt múlt hét előtti héten. Azért nem gyanakodtam ezekre, mert máshol nem volt a testén pötty. De persze a jó ég tudja, miket produkálnak pontosan ezek az oltások :) Annyit vettem észre igazából az MMR után nyolc nappal, hogy volt egy kis hőemelkedése, de nagyon minimális csak.
2299. Zokniszörny (válaszként erre: 2298. - Silverfox91)
máj. 18. 22:11
Bárányhimlő oltást nem kapott pár hete?
2298. Silverfox91 (válaszként erre: 2297. - Nikoletta93)
máj. 18. 12:42
Hát nem kizárt az oltás sem, de már előtte is volt ez a jelenség, szóval akkor valószínűleg a foga lesz :) az a pech, hogy minél hátrébb jön a fog, annál kevésbé látni. Még az első őrlőket csak csak láttam, de hogy mi van mögötte... oda max akkor látok, ha üvölt, akkor is nehezen 😂 ja meg a fogat támasztja alá az is, hogy valamivel nyűgösebb a szokásosnál. Na de csak túllesz ezen is :)
2297. nikoletta93 (válaszként erre: 2296. - Silverfox91)
máj. 18. 12:18

Szerintem tuti fog, ha csak szája körül van. Allergia esetén testszerte szokott lenni kiütés (de minimum egy testrészen, főleg törzsön).

Vagy esetleg MMR oltás mellékhatása... Levinek most múltak el a pöttyei fejéről és hasáról.

De szerintem inkább fog. 😊

máj. 18. 11:36
Lucának meg mostanában csupa pötty a szája körül, főleg étkezés után, és kb mindegy, mit eszik, ha csak gyümölcsöt, akkor is. Szóval nem tudom, mihez kössem pontosan. Az a tippem, hogy talán a foga miatt lehet inkább, vagy a csuda tudja, de nem ételallergiára gondolnék elsősorban. Nektek esetleg van valami tippetek?
2295. Amberwaves (válaszként erre: 2293. - Nikoletta93)
máj. 17. 21:19
De jó, örülök nektek! :)
2294. Silverfox91 (válaszként erre: 2293. - Nikoletta93)
máj. 17. 20:44
De szuper hír! Akkor mostantól kicsit könnyebb lesz az életetek :)
máj. 17. 13:26

Sziasztok, gondolom veletek is megosztom az örömhírt: Levi kinőtte a glutén, tej és tojásérzékenységét 😊 egyedül a mogyoró-diót még nem (de extra érzékenységről lecsökkent közepesen érzékenységre, doki szerint kb. 2 éves korára kinövi azt is).

Úgyhogy mostanság a rántott szelet, túró és kenyérsarok a nagy kedvenc 😁

2292. nikoletta93 (válaszként erre: 2291. - Amberwaves)
máj. 4. 23:33
Na akkor nemtudom mi van 🤷 majd megérdeklődöm megint hogy elég a szándéknyilatkozat, vagy mindenképpen munkáltatói igazolás kell.
máj. 4. 21:37
Nekünk úgy mondták - vagy a párom értette félre - hogy a beszoktatási idő is beíratásnak számít, tehát nem megelőzően visszük beszoktatni, pedig nekem úgy lenne logikus. Vagy ez is bölcsinként eltérő.
máj. 4. 13:32

Áhhá, értem! Nem tudtam hogy van ez a szándéknyilatkozat 😁 köszönöm, hogy írtál! Kissé ki voltam akadva hogy oldom meg 😂

Nekem diplomás gyedem van, mert az több volt mint a munkahelyi gyed, ezért is nehezebb ez az ügy. Az előző munkahely megszűnt, mert sajnos elhunyt a főnököm.

2289. picibh1
máj. 4. 13:16
Én pl most is kapok simán munkáltatóit mert a munkahelyemtől kapom a gyedet, így állományban vagyok.
2288. picibh1
máj. 4. 13:14
Igen de ha már tudjátok előre hogy januártól dolgozol, arról ők decemberben tudnak adni neked papírkát. Most olvastam közbrn az újabb hszt :)
2287. picibh1
máj. 4. 13:13
Van direkt erre egy papír, szándéknyilatozat. E nélkül hivatalosan nem vehetik be bölcsibe. A munkáltató adja a dátum szerepel rajta, hogy mikortól dolgozol újra. :)
2286. nikoletta93 (válaszként erre: 2285. - Nikoletta93)
máj. 4. 13:11
Mármint úgy értve, hogy dec 1-től dolgozok.
2285. nikoletta93 (válaszként erre: 2284. - Zokniszörny)
máj. 4. 13:11
Igen, tud adni. De decemberi szoktatáshoz is kell munkáltatói igazolás, és ez az amit nem értek...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook