Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. márc. 6. 18:07

Sziasztok!


Zokniszörny, sikerült megvalósítanotok az ambuláns szülést?

2023. jan. 9. 08:52

Nem hiszem hogy túl elfoglalt lenne,mert kizárólag déli alvás közben pisil be, és kizárólag oviban. Sokszor eljátszotta, hogy 10-15 perccel később bepisil az ágyba, wc után. Szerintem figyelemfelkeltés akar lenni, ugye a "mi a baj" kérdésre "sok a gyerek" a válasza, gondolom nehezen fogadja el a megosztott figyelmet, plusz ugye itthon sem kap 100% figyelmet folyamatosan, csak időnként. De nem tudom 🤷🏼‍♀️


Zsombi fél éves ugyan, de igazi buddha-baba, bárhol bármikor elalszik, így emiatt nem aggódom. 🙈 Délután is szépen elalszanak együtt, ebből nem engedek :D


Drukkolok, hogy megoldódjon az ovis probléma, és akkor minden rendben lesz. Tényleg hatalmas hiány van a pedagógusokból, mind oviban, mind iskolában.

2877. Amberwaves (válaszként erre: 2876. - Nikoletta93)
2023. jan. 7. 13:16

De jó ilyet olvasni, nálunk is a nagyobb olyanokat mond neki, hogy teljesen mehatódom, olyan jó testvér. Örülök, hogy összejött a két gyerekünk, mert párommal egyék vagyunk, nem akartam ezt a sorsot a gyerekeknek, és csak lesem, milyen utazáson vesznek részt már most!


Pisi: nem lehet, hogy elfoglalt, eljátssza? Bölcsiben nálunk ez volt, egyszerűen nem akarja abbahagyni, amit csinál - most már persze tartogatja, de sokszor kell küldeni, mert magától alig menne.


Sajnos másik ovi nem opció, egyrészt két szoros barátja lett bölcsibe, a kisfiú jött tovább oviba, nagyon együtt vannak, nem szakítanám szét őket, másrészt Emma szereti az ovit, az ott dolgozókat. Ráadásul bölcsi mellett van, ami szeptembertől aktuális.

Azt gondolom, ha végre felvennének egy óvónőt a helyére, megoldódna minden gond, mert ezek szerintem emberhiányból fakadnak, mert amúgy ahol nagyobb testvér van, direkt ezt a csoportot választották a vezető miatt, mert jó pedagógus. Csak épp szétszakad...


Kíváncsi leszek, hogy válik be nektek az ebéd utáni elhozás. Mondjuk nálatok tesó kisebb, de itt Anna elég korán átállt egy alvásra, ami pont dél körül kezdődött, ezért volt problémás Emmáért akkor elmenni.

2023. jan. 6. 09:06

Jaj, nincs lehetőség átiratni másik oviba? Ez rosszul hangzik :(


Én is rettegtem beiratkozáskor, hogy Levivel hogy bánnak majd, féltem, hogy esetleg kiközösítik meg ilyesmik, mivel ugye integráltan jár (semmiképp nem szerettem volna spec. intézménybe járni, mert attól még értelmes gyerek, tud beszélni + egyik baràtnőm is nagyothalló és szépen beszél) de annyira jól összehozták az óvónők, hogy mindenki szereti Levit és ő is őket. Mindennap levegőznek, még szemérkelő esőben is simán. Nyilván orkánban meg szakadó esőben nem.


Egyedül amivel nem vagyok kibékülve, hogy Levi újra bepisil déli alvás közben oviban - de ez nem is az óvónők hibája. Bölcisben is volt ilyen időszak, de 1-2 hónapig tartott, oviban október óta napi szinten.. :( pedig elvileg nagyon jól érzi magát, barátkozik, jól eszik, jól alszik, senki nem piszkálja - szerencsére. Itthon egyáltalán nem pisil be vagy másfél éve.


Annyi biztos, hogy nem mer szólni, bölcsiben sem szólt sosem hogy wc-re kell mennie. Itthon szokott vagy vendégségben máshol is simán. Pedig mindig mondogatom neki hogy nyugodtan szóljon, segítenek vagy menjen egyedül, nem lesz gond. De semmi javulás. Amikor kérdezem, mi a baj, mindig az a válasza, hogy sok a gyerek. Lehet kicsit kínosnak érzi magát úgy, vagy nem tudom :/


Megbeszéltem velük, hogy ha januárban sem lesz pici javulás, akkor elhozom délben és itthon alszik Zsombival, úgyis nagyon szeretnek együtt aludni, fürödni..tesóimádat van 😆😇 de amúgy igen, itt is van néha harc a játékokért :D kis off, de imádom mikor Zsombi felkel és Levi odarohan hozzá azzal a szöveggel, hogy "jó reggelt, jót aludtál? Jól van akkor" 😂😊

2875. Silverfox91 (válaszként erre: 2874. - Amberwaves)
2023. jan. 3. 19:24

Hű, hát ez tényleg nem hangzik jól, amit az oviról írsz :( Nálunk rengeteget kint vannak az udvaron, és sose merült fel, hogy nem aludhatna az oviban csak azért, mert én itthon vagyok a tesóval.


Hát az nálunk is ismerős, hogy ugyanaz a játék kell a két gyereknek, tisztára úgy megy, mint a mesében a kispipi meg a kisréce, állandóan azt hallani Vincétől is jó ideje, hogy én is, én is 😄 és mindkettő keményen érvényt szerez az akaratának sajnos 🙈 de nagyon nagyon erősen próbáljuk megtanítani, hogy elsőre megbeszéljük a dolgokat, és másodszorra sem csapunk oda 😆

2023. jan. 2. 20:51

Gratulálok Silverfox, és örülök, hogy jó szülésélményed volt! :)


Jajj úgy repül az idő, a hónapban már négy évesek lesznek!

Emmának tetszik az ovi, nekem nagyon nem. Nem erről volt szó nyílt napon. Egyrészt a vezető az egyetlen óvónő a csoportban, így ritkábban van bent, de csak vele lehet beszélni, dadussal és pedasszisztenssel nem. Eddig háromszor mertem kérdezni a napjával kapcsolatban - mert a lányom magától nem mesél, és ők is csak kiadják, már mennek is vissza, nem úgy, mint a bölcsiben - mindig bement a két kolléganőtől megkérdezni a választ...

Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vitték őket az udvarra szeptember 1-je óta. Kézművekednek, de semmilyen fejlesztést nem veszek észre rajta. Nem mintha kellene, nincs vele gond.

Aztán sokszor a három nő mást mond, mást mondanak pénteken, mint hétfőn a heti programról, nem áramlik az információ. Bölcsiben olajozottan ment minden.

Ráadásul folyton az az érzésem, arra mennek, hogy minél kevesebb gyerek legyen. Szeptemberben egyszer aludhatott ott pénteken, mert én itthon vagyok hugival. Azóta is többször meg voltam kérve ha pénteken szabin volt valamelyik, ha lehet ne hozzam vagy ne aludjon ott. Most már összevont csoportban van a pénteki altatás...


Közben Anna másfél éves - más lélek nagyon, szélesebb érzelmi skálán mozog, nagyon szeret mindenkit - Ringatón végigölelgeti az összes gyereket, mindenki rajta nevet vagy rettegnek tőle 🤭 - ugyanakkor nagyon ki tud borulni és földhöz vág mindent mérgében (Emma bölcsődében elhűlve néztem ezeket a gyerekeket, na most megkaptam).

Emma nagyon jó testvér, imádom hallgatni, mikor "neveli", ha sír, rohan megnyugtatni.

Csak a játékot veszi ki állandóan a kezéből, úgyhogy vannak viták, mindig az kell, amit a húga fog. De azt hiszem ez leginkább az én figyelmem felkeltésére van, sokszor jön, hogy ugyanazt csináljam vele, mint a testvérével, utánozza a babás dolgait - nem lehet neki egyszerű.

2022. dec. 27. 23:42
Logopédushoz magánúton is vihetitek, ha úgy gondoljátok. Levi is beszédhibás, de nyilván megvan az oka, főleg v-f és s-sz-c-cs-z-zs hangok nem nagyon mennek, de ez nagyjából életkori sajátosság is közrejátszhat. Bár mondjuk már egyre jobban mondja a v-f betűket, épp azt gyakorolták mostanában. Mi egyébként magánúton visszük heti 2x, meg oviban is fejlesztik heti 2x (4x kellene papíron, de sajnos országos hiány van tb alapon, na mindegy) és nagyon sokat fejlődött 😊
2022. dec. 27. 23:38
Gratulálok a harmadikhoz! 🥰
2871. Silverfox91 (válaszként erre: 2870. - Zokniszörny)
2022. dec. 19. 19:53

Nekem most is nagyon pozitív volt az egész élmény (pedig amúgy amikor mentünk, épp nagyüzem volt, egész sok szülés folyt egyszerre, szóval volt pörgés rendesen ☺️). Nagyon jófej volt a szülésznő, tök aranyosan biztatott, meg dicsért 😄 a doki ugyanaz volt, akivel az első kettő is született, szóval orvos fronton sem ért meglepetés. Gátvédelem volt a cél, ami végül nem jött össze, de az első kettőnél is kellett vágni picit, de igazából ez nem zavar, mert mindig elég ügyesen csinálták, és igazából sose fájt a gátsebem, most sem, igazából nem nagyon érzékeltem belőle azóta sem semmit.

A baba gyakorlatilag rögtön cicire került. Az aranyóra az miatt volt kicsit kapkodós, mert már közeledett a dél, és az anyakönyvezést addig lehetett intézni, legközelebb csak hétfőn (ez pénteki nap volt), szóval a férjem aztán oda igyekezett még, de azért így is volt előtte időnk.


A szülés után is nagyon türelmes meg alapos volt a szülésznő, addig nem vitt át az osztályra, amíg biztos nem volt benne, hogy minden rendben.


A két éjszaka, amit bent kellett tölteni gyorsan eltelt, mindenki nagyon rendes meg normális volt, aki bejött, még a csecsemősök között is akadt nagyon aranyos, kedves, de igazából egyik sem volt mufurc. Mondjuk nekem nem is voltak extra igényeim olyan szempontból, hogy alapvetően már van gyakorlatom, nem nagyon volt kérdésem.

Ja és még a takarító néni is extra aranyos volt 😄


Szóval nekem most is pozitív volt a szülésélmény :)


Érdekes amúgy, hogy legjobban, legintenzívebben Luca születése maradt meg, nyilván azért is, mert az volt az első. A többi is megható, szép élmény volt, de már nem éltem meg annyira intenzíven szerintem, az elsőt ilyen értelemben nem lehet felülmúlni. Emlékszem, hogy az apukájuk is az elsőnél hatódott meg legjobban ☺️

2870. Zokniszörny (válaszként erre: 2869. - Silverfox91)
2022. dec. 18. 23:21
És milyen volt a sotés szülésélményed? Csak mert én is ott szülök majd ismét :)
2022. dec. 17. 21:14

Hát tényleg nagyon gyorsan nőnek ☺️


Nem is az életkor ami feltűnik, hanem hogy milyen magas nagylány már :)


Logopédusra nagy szüksége lesz amúgy, mert még mindig nagyon beszédhibás, de mindenhol azt találom, hogy csak 5 éves kortól foglalkoznak velük. Kiváncsi leszek, milyen gyorsan javul majd a dolog, ha végre kezelésbe veszik.


Közben megérkezett hozzánk Bálint is december 2-án 🥰 eddig mintababa, eszik, alszik, nézelődik, ritkán halljuk sírni, az is egyértelműen a pocak miatt van, de persze még beüthet az igazi hasfájós korszak 🙈 (de hátha az elkerüli 🤞) mindenesetre eddig nem hazudtolja meg azt, hogy a harmadikak már tudják, hogy kell viselkedni 😆


A szülésnél is nagyon szófogadó volt, pont jókor indult kifele, apa is itthon volt, forgalom sem volt még nagy, és gyors vokt, de nem túl gyors, nem kellett félnem attól, hogy az Erzsébet híd közepén bújik ki 😅 a SOTE 1-en született, mint a tesók is.


Mondjuk az első heteket nem pont úgy képzeltük el, mint ahogy aztán alakultak. A nagyon rögtön lebetegedtek, szóval mindkettő extra nyűgös volt, nehezen is másztak ki belőle, izgulhattunk a pici miatt is, mert hát sterilszobában mégsem tarthatjuk. Kicsit náthás is lett ő is, meg köhécsel picit, de szerencsére nem lett nagyon vészes a dolog.


Plusz a szülés után három nappal este, mikor már otthon voltunk, teljesen váratlanul és előzmény nélkül durván felment a vérnyomásom. Be is mentünk a szülészetre, nehogy az miatt legyen, hogy esetleg a szülésnél maradt bent valami. Elképesztő rendesek meg aranyosak voltak egyébként a kórházban (velünk volt a pici is, mert nem tudtuk, hogy esetleg nem tartanak-e bent, vagy mi lesz, meg eléggé pánikoltunk, nem tudtuk hirtelen, melyik gyereket hova tegyük, na és őt meg az apukáját beengedték egy szülőszobára amíg engem vizsgaltak). Megnéztek mindent, amit lehetett ultrahanggal, vérkép, ekg, de minden teljesen rendben volt, a mai napig csak találgatunk, mi okozhatta. Tippre a fáradság, meg a hormonok koktélja, de majd elválik, hogy csak egyszeri dolog volt-e.


Szóval nem unatkozunk mostanság 😄

2022. dec. 3. 17:48

Sziasztok :) Lili is jól érzi magát az oviban, sok barátja van, komoly bandázások mennek, de a bölcsit ő is emlegeti, hogy hiányzik neki. Ő is nagyon dumás, tök jó sztorikat talál ki ("Anya képzeld..."). Rajzolni ő se nagyon szeretett eddig, 1-2 hete vettük észre, hogy ritkán leül és rajzol, viszont festeni, gyöngyöt fűzni, ilyesmiket szívesen csinál. A számokat pedig már felismeri, erre véletlenül jöttünk rá. Választott magának egy számos mondókás könyvet, és abból megtanulta. Először azt hittem, hogy a sorrendet tanulta meg, de újságokban vagy a boltban is felismeri a számokat össze-vissza.

Sok pozitív visszajelzést kapunk az óvónőktől is róla.


Igazi nagylány már, úgyhogy pont ezen tűnődtem, hogy azért jó gyorsan eltelt ez a majdnem 4 év... a tesót nagyon várja, énekel neki, simogatja a hasam, úgyhogy nagyon cuki ❤️

Közben ketteskével már a 35. hétben járok én is, szerencsére zavartalan eddig a várandósság. Ambuláns szülést tervezünk a csodálatos gyerekosztályos élményeim miatt (szülés után 24 órán belül eljövünk), szurkoljatok majd, hogy sikerüljön 😬 illetve eleve úgy tervezzük, hogy a végére essünk majd be, remélem az is összejön, és nem kalkulálom el magam. 😅

2022. nov. 13. 15:53

De ügyes! Levit sajnos nem érdekli a rajzolás, csak firkál. Viszont mondták hogy tornában nagyon ügyes, ezért beirattuk egy ovis moderntáncra, ami igazából ilyen kicsiknek csak egy zenés gimnasztika. Még csak most kezdte, egyelőre lelkes, meglátjuk meddig bírja. :)

Könnyű szülést kívánok! 😊

2866. Silverfox91 (válaszként erre: 2865. - Nikoletta93)
2022. nov. 12. 20:34

Sziasztok!

Nálunk jól megy az ovi, Luca középsős már, úgyhogy vannak már választható plusz órák is, úszás, rocky, ezeket szereti nagyon. Őt mindig dalos pacsirtának hívják, szóval gondolom énekelget sokat magában is az oviban, nagyon szereti a közös énekléseket, verseléseket is. Meg amiben nagyon sokat fejlődött, az a rajzolás. Őszintén szólva én annyira nem tudom megítélni, hogy a korosztályához képest mennyire ügyes, de valószínűleg tényleg jól megy neki, mert az óvónő beküldte a rajzát egy pályázatra, és kapott is különdíjat ☺️


Átérzem a sok szövegelést. Nálunk már ketten nyomják folyamatosan, a kicsi is lassan két éves, és tőle is egész nap a szövegelés jön 😅


Luca szerencsére nem sokszor beteg, de amikor elkapja valami, akkor az rendesen elkapja, most is kedd óta itthon van, és még mindig eléggé köhög, meg lázas időnként. Pedig nagyon várom már, hogy újra menjen oviba, két beteg gyerek egyszerre itthon azért elég kemény tud lenni időnként, főleg úgy, hogy a harmadikkal már lassan a 38. Hetet kezdjük 🙈😆 de alapvetően meg szerencse, hogy most esnek át rajta, rosszabb lenne úgy, hogy még egy újszülött is itt van ☺️


Egyszóval zajlik az élet 😄

2022. nov. 10. 22:54

Sziasztok, hogy vagytok? Kinek hogy megy az ovi?


Levi nagyon megszerette az ovit, bár hiányolja a bölcsit, legalábbis mai napig emlegeti. Szerencsére nagy szeretettel fogadták be Levit, illetve elfogadták a kis hallókáival együtt. Az óvónők is megnyugodtak - izgultak, hogy milyen lesz, de belátták hogy nem sokkal másabb mint egy szemüveges gyerek. Sok kis barátot szedett össze, illetve mindenki barátkozni akar Levivel a cuki hallókái miatt :D egyébként nagyon sokat fejlődött a beszédben, már kívülről fújja a mondókákat és jajj, mindent kommentál, sosem fogja be a száját 😅 még teli szájjal is csak dumál, dumál, dumál. És nagyon jó kis humora van, valószínűleg emiatt is szerethetik oviban.

2864. Silverfox91 (válaszként erre: 2862. - Zokniszörny)
2022. júl. 21. 19:19
Hát igen, Luca is azért szurkolt, hogy lány legyen, de aztán mondta, hogy nem baj, hogy fiú ☺️
2863. Zokniszörny (válaszként erre: 2860. - Amberwaves)
2022. júl. 21. 16:57
Lili is szeptembertől lesz ovis, szerencsére megy át a bölcsis csoportjából két kislány, úgyhogy remélhetőleg jól fogja magát ott is érezni. A bölcsit nagyon szereti, remélem az ovit is ennyire fogja.
2862. Zokniszörny (válaszként erre: 2859. - Silverfox91)
2022. júl. 21. 16:53
Lili nagyon cuki, nagyon várja a tesót. Folyton énekel a hasamnak meg beszél hozzá :) nagyon drukkolt, hogy lány legyen, úgyhogy nagy az öröm, hogy hugi lesz.
2022. júl. 19. 16:57

Gratulálok Zokniszörny a ketteshez!


Amberwaves, nem tudjuk pontosan, lehet később alakulhatott ki a halláscsökkenése, 2.5 évesen ELVILEG rendben volt a hallása, viszont ez szubjektív mérés volt (játékaudiometria, majd siketkamrás fejhallgatós mérés), biztonság kedvéért kértünk gépi mérést is, az ún. altatásos BERA vizsgálatot. Covid miatt erre május elejére került sor, közel 3.5 évesen... Na ott derült ki. Közben volt genetikai vizsgálat is, ott is kiderült hogy én és férjem is hordozzuk a beteg gént, Levi mindkettőnktől örökölte, erre 25% esély volt - így kifejeződik a hallásprobléma. Továbbá 25% arra hogy csak anyától, 25% hogy csak apától, 25% hogy senkitől, szóval 75% esély arra hogy semmi baja nem lesz (max hordozza tovább ugye). A génről is kiderült, hogy évekkel - sőt évtizedekkel később is akár - hirtelen csökkenhet a hallása, akár egyik oldalt is.

Zsombort is elvisszük genetikai vizsgálatra, egyelőre ő átment a BERA vizsgálaton de majd akkor nyugszom meg, ha megvan a genetikai lelet is.


Szóval ja, szubjektív mérés nem feltétlen pontos, hisz okosak a gyerekek és jól kompenzálhatnak, főleg ha a másik füle közel ép (de nem elég a normál beszédfejlődéshez).

2022. júl. 19. 13:57

Sziasztok!


Gratulálok mindenkinek, új babához, újabb terhességhez :)

Én vagyok a kakukktojás, nálunk nincs esemény. Ha fiatalabb lennék, jobb idegrendszerrel, jöhetne a harmadik, imádtam terhes lenni és szülni.


Nikoletta, mikor ilyet olvasok, mindig elgondolkodik, hallásvizsgálaton ez hogy nem derült ki? Vagy később alakult ki?

Védőnő is csinált hallásvizsgálatot, mondjuk ránézésre attól nem lehet sokat várni.


Emma szeptembertől kezdi az ovit, szerencsére több bölcsis társa is a szomszéd épületbe megy át, az ő csoportjába. Délutáni alváshoz most gyakoroljuk a pelenkamentességet, mert ez sehogy nem akar menni, na jó, túlzok, tízből hétszer száraz, éjjel viszont tartja. Érthetetlen.


Anna most lassan 14 hónapos, tegnap kezdett kapaszodás nélkül menni több lépést, járásnak még nem nevezném.

A játékok iránti irigységet leszámítva még mindig nagyon jó testvérek, Emma vigasztal, etet, fagyit ad... Most már ölelkeznek is, mindkét lány külön-külön kezdeményezi, szóval ilyenkor olvadok 🥰

2859. Silverfox91 (válaszként erre: 2858. - Zokniszörny)
2022. júl. 18. 21:18

De jó, gratulálok :) Lili is biztos izgatott akkor ☺️


Nálunk a harmadik ismét kisfiú lesz, úgyhogy egy lány, ket fiú lesz a felállás :)

2858. Zokniszörny (válaszként erre: 2855. - Silverfox91)
2022. júl. 18. 18:17

Gratulálok :) nálunk januárban érkezik a kistesó, kislány :)


Nikoletta, sajnálom, hogy ez a terhesség se végződött simán, mindenesetre örülök, hogy jól vagytok. Ügyesek vagytok, hogy rájöttetek, mi a helyzet Levivel, és tök jó, hogy ennyire sokat fejlődött :)

2857. Silverfox91 (válaszként erre: 2856. - Nikoletta93)
2022. júl. 16. 20:14

Nahát, akkor volt izgalom bőven, de a lényeg, hogy végülis makkegészségesen jött világra ☺️


Az alvást nem egyszerű összehangolni, az biztos, de idővel beáll a rend. Aztán persze mindig jön valami, ami borít mindent, de hát ilyen ez a showbiznisz 😁


Azta, nem semmi, hogy milyen nehezen derült ki ez a hallásprobléma, de a lényeg, hogy már tudjátok, hogy hogyan tudtok segíteni neki ☺️

2856. nikoletta93 (válaszként erre: 2855. - Silverfox91)
2022. júl. 16. 19:14

Igen, június 17-én született meg Zsombor :) szóval holnap lesz 1 hónapos. Itt is megint problémás volt a terhesség, ugye Levivel toxémiám volt, most Zsombival idő előtti burokrepedés. 36.hétben random elfolyt a magzatvizem, és mivel protokoll szerint koraszülött lett volna, így el akarták húzni 37.hétig. Akkor voltam 36+1 hetes. Nem indultak be a fájások, nyitva volt a méhszájam, így befeküdtem terhespatológiára. Végül 36+6 hetesen, 23:46kor született császárral, mert kezdett begyulladni a méhem, kevés lett a vizem is. Szóval 14 perc híján koraszülött lett 😅 de semmi gond nem volt, 3110 gr és 49 cm lett, teljesen éretten jött világra.


Levi (n)agyon szereti :D szerencsére nagyon jól fogadta, türelmes, segít mindenben. Egyedül a délutáni altatás ami kicsit nehéz, ha éppen nincsen itthon a férjem :D


Levivel minden szuper, szereti a bölcsit, várja az ovit. Ugyanakkor fél éves kálvária után végre kiderült, hogy mi állt a beszédkésés hátterében. Kiderült, hogy jobb fülére semmit nem hall, bal fülében enyhe halláscsökkenést találtak beszédfrekvenciákon, környezeti zajokat meg teljesen jól hallja. Szóval jól kompenzált (sajnos), így azért nem tűnt fel senkinek. Májusban megkapta a hallókáit, logopédushoz hordjuk ezerrel, azóta nagyon sokat fejlődött, már mondatokban beszél a fiatalember :)


Gratulálok a hármashoz!

2022. júl. 15. 13:05

Sziasztok! Kivel mi a helyzet? :)

Nálunk nagyon jól ment az egész ovis dolog, én úgy vettem észre, hogy nagyon élvezi Luca, fejlődött sokat, jól érzi magát az oviban. Aztán persze amikor hónapok elteltével rájött, hogy az oviba menni kell, ha van épp kedve, ha nincs, akkor azért néhányszor elhagyta a száját, hogy nem akar menni reggel, de annyira nem volt komoly ez sem, mert aztán hiszti, nagy tiltakozás sose volt belőle, az oviba aztán jókedvűen ért be, meg mikor mentem érte délután, akkor is jókedvűen fogadott, az óvónő szerint is jól alkalmazkodott, beépült a csoportba :)


Nikoletta93 nálatok megszületett már a kistesó?


Nálunk decemberben érkezik a hármas számú versenyző ☺️ (és egyben az utolsó tervezett is, bár ezzel kapcsolatban van még megbeszélnivaló a férjjel, de hát ő könnyen van, nem neki kell megszülnie őket, meg aztán itthon lenni évekig 😅)

2854. Silverfox91 (válaszként erre: 2853. - Nikoletta93)
2022. febr. 17. 18:07
Akkor mist mar lesz mindenféle tesópáros ☺️ lány-lány, fiú-fiú és vegyespáros is 🤩
2022. febr. 14. 12:01

Itt meg csoda történt, 1 év bölcsis betegeskedés után mintha elvágták volna, idén nem is volt beteg (még). Pedig pár hetente, de havonta minimum beteg szokott lenni. Decemberben pl összesen pár napot volt... (covid kontakt karantén + 2 hét betegség)


Tök jó viszont, hogy Lucának tetszik az ovi, maradjon is így. :)


Kiderült, hogy újabb kisfiúval bővül a családunk! :))

2852. Silverfox91 (válaszként erre: 2851. - Amberwaves)
2022. febr. 4. 09:40

Hát ez meglepő, vannak fura védőnők 🤷 Húgom is panaszkodott, hogy sose nézett meg az övék se semmit, minden csak bemondásra megy.


Ovi téma: kicsit megtört a lendület, mert az óvónő covidos lett három nap után 😅 szóval most egy kis kényszerszünet, de innen szerintem már nem lesz gond, persze a délutánra azért még kiváncsi leszek.

2851. Amberwaves (válaszként erre: 2850. - Silverfox91)
2022. febr. 3. 20:38

Ez tök jó, hogy így tetszik neki!

Ne is mondd, ez nálunk is gond, Anna mostanában 11-kor alszik el, de 11:40-kor indulni kell bölcsibe Emmáért. Gondolkodunk, hogy lassan maradjon délutánra is, de nem tudom, lassan egy éve nem így jár. Viszont abban igaza van apjának, hogy most megszokott társasággal maradna ott aludni, nem úgy, mint először az oviban.


Hát lányok, kiderült a védőnő Anna 9 hónapos státusza miatt jelentkezett, mondom most lett 8 hónapos. Jó, akkor térjünk vissza rá március elején. És ennyi, a három évessel nem akart semmit csinálni 🙄

2850. Silverfox91 (válaszként erre: 2849. - Silverfox91)
2022. jan. 31. 17:58
Ma mar ugy ment be az oviba, hogy vissza se nézett 😆 teljesen otthon érezte mar magát. Mondjuk be is mutatkozott jól, lenyomott egy gigahisztit, mert segíteni akartak neki levetkőzni 🤦🙈 az volt a terv, hogy holnap mar ott is alszik, de mikor mentem érte, mondta az óvónő, hogy meg a héten vigyem el ebéd után, hogy szokja még a rendet 😅 csak ez így elég szívás, mert fél egyre kell menni, az meg totál szívás időpont Vince napirendjében, de ez van, remélem tenyleg csak egy hetet kell így kihúznunk 🤞
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook