Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. jan. 29. 22:43

Igen, van vizsgálat :) Luca 97 centi, és majdnem 15 kiló. Azt hittem, mostanra mar eltűnik teljesen a kis pocak, de még mindig megvan neki 😆 nem dundi vagy ilyesmi, de van még egy kis babaháj 😁


Múlt héten elkezdtük az ovit. Még csak két nap volt eddig, de szerintem szuper lesz nagyon. Cuki volt, mert azért rendesen látszott, hogy meg van illetődve, nyilván egy csomó idegen, meg az ovi maga is tök ismeretlen volt. Ment körbe, felmérte alaposan a terepet. Aztán feloldódott teljesen, masodik nap engem egy óra után elküldtek, ott volt egész délelőtt, mikor mentem érte, mondta is az óvónő, hogy olyan volt, mint aki mar ezer éve odajár ☺️ remélem most bele tudunk kicsit lendülbi ebbe a rutinba, és nem betegszünk le rögtön 🙈 ma nyilvan elkezdett folyni az orra is, hát meglátjuk. Érthető okokból most extra szigorúan veszik ezeket.


Ja és képzeljétek, a csoportban can egy autista kisfiú, meg egy down kóros kislány is, tök aranyosak ők is, de nyilván azért ez extra odafigyelést igényel a pedagógusoktól, hogy a gyerekek is megtanulják jól fogadni őket, de gondolom van mar erre jó stratégia.


Izgatott egyebkent nagyon Luca, szerintem tetszik neki nagyon, irtó baratságosan fogadták a gyerekek is. Masodik nap mar azzal jött haza, hogy apa képzeld, én vagyok az új lány 😄

2848. Zokniszörny (válaszként erre: 2847. - Amberwaves)
2022. jan. 28. 19:45
Van, igen.
2022. jan. 28. 17:36

Ugye, hogy 3 évesen is van védőnői státusz vizsgálat?

Héten kérdezte a védőnő, hogy vagyunk, azt hittem, ez miatt, de Annát akarta 9 hónaposan vizsgálni, de kijavítottam, hogy még csak most lett 8, le is van maradva, térjünk vissza rá.

Emma 13.9 kg, centit nem tudok, de 95 körül lehet.

2846. Zokniszörny (válaszként erre: 2843. - Amberwaves)
2022. jan. 28. 13:45
Igen, ilyenek nálunk is vannak :/ meg menetrendszerűen van hiszti a fogmosáson, fésülködésen.
2845. Zokniszörny (válaszként erre: 2844. - Nikoletta93)
2022. jan. 28. 13:43
Lili 92 centi, és 12 kg :D múltkor szóltam a bölcsiben, hogy új cipője van, ha mennek ki az udvarra, akkor tudják, melyiket keressék. Erre a gondozónő megköszönte, hogy szóltam, és hozzátette, hogy "de úgyis Lilinek van a legkisebb lába a csoportban, úgyhogy rájöttünk volna." 😅
2844. nikoletta93 (válaszként erre: 2843. - Amberwaves)
2022. jan. 27. 22:51

Én meg hiába szoptattam 24 hós koráig, ráadásul iszsz baba is volt, pont 5 hónapos volt mire megjött (még hozzá sem tápláltam). Elképesztően rosszul esett 😂😭


Remélem kövi babánál kicsit tovább húzom, nem szeretek menstruálni 😁


Amúgy még mindig nem tudjuk a nemét, Levinél már asszem 12 hetesen megmondták hogy fiú, emez meg olyan pózokban fekszik, hogy elképesztő. Legutóbb végre kitárta a lábait, de! A kezeivel összegyűrte az ágyékához a köldökzsinórját és úgy is maradt. Még meg sem született, de már szivat :D


Levi 105 cm és 17 kg, a héten voltunk védőnőnél. Keresek róla valami képet :)

2843. Amberwaves (válaszként erre: 2838. - Zokniszörny)
2022. jan. 27. 18:09

Nekem szülés után 19 hónappal jött meg az első menstruáció, következő hónapban már terhes lettem, pedig még "nem feküdtünk rá" úgy a témára, én már elengedtem a dolgot. 24 hónapig szopizott Emma, mert elképesztően kellemetlen, rossz érzés volt a cicizés terhesen. Azt hittem nehéz lesz a leszokás, de szerintem engem jobban megviselt.

Mostani baba nem akkora cicis, 5-10 perc alatt megvan.


Hisztiről ne is beszéljünk... Emma elképesztően kényszeres! Ha a megszokott kis dolgaiból valami kimaradt, nem ő csinálja, vagy más a sorrend, nagyon kiborul. Ma például bölcsiből hazafelé jövet én nyomtam meg az autó kinyitásakor a gombot, egész úton hazafelé őrjöngött és csapkodott a lábával, hogy menjünk vissza és ő nyomja meg. Vagy ha reggel gyorsítanék és én venném le a cukortartó és a kávés üveg tetejét, rám szól, vissza kell tennem, és ő veszi le...

2842. nikoletta93 (válaszként erre: 2841. - Zokniszörny)
2022. jan. 18. 11:34

Igen,jobb is volt hogy elvittük egy szakemberhez kivizsgáltatni. Már ott volt gyanús, hogy pár hónapos korától kezdve majdnem 2 éves koráig ha mások otthonába mentünk, szörnyen megijedt és nagyon sírt. Nagyon nehéz volt így vendégségbe menni. Érdekes módon, ha boltba mentünk, játszóházba, stb akkor semmi baja nem volt. Szóval elvileg nehezen dolgozta fel hogy nem otthon vagyunk hanem másik otthonban és emiatt ijedt meg nagyon. Meg persze eleve nagyon hisztis volt, nagyon sokszor nem kapott levegőt, úgy belilult, legtöbbször semmiség miatt. De igazából akkor lettünk biztos abban hogy van valami gond, hogy 2.5 évesen is sokat csetlett botlott, nehezen ment a legó, puzzle. És akkor emellé feltűnt az is, hogy cipőt sem tud még felhúzni (egy crocs papucsot sem!), miközben bölcsiben mindenkinek ment. Meg persze a beszédfejlődése is csigalassú volt.

Azóta tsmtzünk :D valszeg fogunk is még amíg be nem hozza az összes lemaradást. Szerencsére senki nem gondolja hogy autista vagy adhd-s lenne.


Egyébként elvileg kinőhető ez az éretlenség (legtöbb gyerek emiatt beszél 3 évesen, csak nem tudnak róla), de ha súlyosabb fokú, akkor csak kb 4 évesen indul be a beszéde, ha nincs kezelve. Ezzel a tsmt-el csak felgyorsítjuk a folyamatot, de csak annak szabad, akinek eleve lassabban érik az idegrendszere. Mert amúgy ha jól működik, a tsmt csak árt, túl fog pörögni a gyerek.


Amúgy elvileg ez az idegrendszeri éretlenség örökölhető, több fiú unokatesója is 3 évesen kezdett beszélni, szóval lehet emiatt van. De szülési körülmények is befolyásolhatják. Sokszor eszembe jut, hogy amikor kivették belőlem Levit, másodpercekig nem sírt fel, és eléggé lila is volt. Azt mondták hogy aludt, azért sírt fel később. De mi van, ha másodpercekig nem kapott levegőt és lett kis oxigénhiánya? Ez is okozhatja az éretlenséget. Mindegy is, a lényeg hogy haladunk így a tsmt és logopédus mellett.

2841. Zokniszörny (válaszként erre: 2839. - Nikoletta93)
2022. jan. 17. 17:00
Köszi, hogy így leírtad. :) Ügyesek vagytok, hogy észrevettétek, és nem csak legyintettetek erre, hogy jaj majd kinövi stb.
2022. jan. 15. 20:24
+ ja és a túlzott érzékenység (pl hiszti, kerüli a pl zavaró fényt hangot stb) is az persze
2839. nikoletta93 (válaszként erre: 2838. - Zokniszörny)
2022. jan. 15. 20:16

Ha csak ennyi, akkor inkább temperamentum :) meg őszintén szólva, aki fáradt, ki ne lenne nyűgös?! :D


Idegrendszeri éretlenség inkább több "tünetegyüttes" összefoglaló neve, nem betegség hanem állapot. Ebbe tartozik pl. a lassú mozgásfejlődés, beszédkésés, ügyetlen mozgás-egyensúlyérzék (sokat esett, ma már végre nem), gyenge finommotorika- pl puzzlet, legot nagyon nehezen rakja ki-(de ez már megy:)), túlingerelt környezetben visszafejlődés (mint nálunk a bölcsi, nem beszél, nem szól ha kell pisilni, bepisil alvásnál, nem figyel), nehezen öltözik fel (cipőt kb most tanulta meg felhúzni, pólót-nacit-kabátot-sapkát zoknit stb még nem tud felvenni, max a letolt nacit felhúzni), nehezen tud pedálozni (Levi ezt is mostanra tanulta meg egy pedálos triciklivel).

Szóval ez egy nagyon komplex dolog. Azért alakul, egyre ügyesebb mindenben, csak több idő kell neki. Meg persze addig is TSMT-zünk, ez egy idegrendszert stimuláló mozgásforma, tornagyakorlat. Halolajat is kap. Aztán majd alakul valahogy :D

2838. Zokniszörny (válaszként erre: 2837. - Nikoletta93)
2022. jan. 15. 14:14

28 hónapig szoptattam én is, addig őszintén szólva nekem se jutott eszembe. Ugye ahhoz, hogy mostanra legyen már egy kistesó Lilinek, még szinte a szoptatás ideje alatt, vagy közvetlenül utána teherbe is kellett volna esnem, és őszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy terhesen szoptattam is volna még :D


Lili egyébként ha fáradt, elég hisztis tud lenni. Ilyenkor eltűnődöm, hogy ez vajon csak temperamentum, vagy esetleg lehet nálunk is valami idegrendszeri éretlenség? Mondjuk nekünk se a bölcsi, se a védőnő nem jelezte soha, hogy problémát látna.

2022. jan. 13. 15:04

Köszi :)


Hát, itt egészen 2 éves koráig nem is vágytam, vágytunk kistesóra, egyrészt elég volt az éjszakázásból és aludni akartam végre 🤣, másrészt meg ugye toxémiám volt és kicsit elment a kedvem a gyerekvállalásból is. Aztán pár hónappal később egyre többet beszélgettünk a témáról, olvastunk a toxémia előfordulási gyakoriságról (elvileg borzasztó ritka hogy megismétlődik), egyre többet aludtunk is ahogy végre leszoktattam a ciciről 2 évesen🙈, és egyszercsak már mindketten vágytunk kistesóra. :D így végül 3.5 év lesz a korkülönbség, bele-belefér. Én 2 év korkülönbséggel tuti meghaltam volna, mert borzasztó dacos volt így is Levi azzal az éretlen idegrendszerével együtt. Szerencsére mostanra kinőtte, így kicsit nyugodtabb minden. Minden tisztelet a kis korkülönbséggel vállalóknak 😁

2836. Zokniszörny (válaszként erre: 2835. - Amberwaves)
2022. jan. 13. 00:35

Nagyon cukik lehetnek :)


Lilin tökre azt látom, hogy neki már ideális lenne egy kistestvér, de közben meg tudom magamról, hogy nekem szükségem volt egy kis szünetre a non-stop gyerekezésből. Nagyon csodállak titeket, hogy ti így bevállaltátok a piciket egymás után ☺️ mi alapból 2 gyereket terveztünk csak a férjemmel, és még csak 30 éves vagyok, úgyhogy annyira nem érzem a nyomást magamon, hogy kapkodnunk kéne. Bár néha eltűnődöm egy 3. gyereken, ahhoz viszont bele kéne húzni, mert 34 évesen már nem szeretnék szülni.

2022. jan. 10. 17:37

Boldog új évet kívánok én is!

Eljött a január, eszembe jutott a csoport :)


Emma nagyon szép mondatokat formál, sokszor kapkodom a fejem, honnan hall egy-egy szót. Kiejtéssel vannak bajok, meg néha a "Z" nem megy neki, úgy látom, például a zokni rendszeresen nokni. A picő nálunk is volt az elején, illetve a hajgumi még mindig hamugi. De imádom, ahogy a kishúgát is mindig kioktatja. Reggel úgy köszön el tőle, hogy kezébe ad egy játékot, elmondja neki, hogy játsszon vele, ne sírjon, ő most elmegy bölcsibe, de hamarosan jön. Nagyon óvja, gondoskodik róla, sokszor ő kéri, hogy vegyem már fel, mert sír. Anna szeme elől ugyanis nem szabad eltűnni, nincs el felnőtt nélkül. (Hiába rohan oda rögtön a nővére és nyugtatja vagy mondókázik neki.) Jelenleg rosszabb alvó is... Ráadásul Emmát lehett fekve szoptatni, sokszor együtt aludtunk bele, hugival kelni kell, ha feküdni próbálok éjjel, sír. Meg nem vagyok hozzászokva ennyi betegséghez, Emmától mindent elkap, de karácsonykor fülészeten voltunk mert befertőzte bacikkal a belsejét.

Én örülök, hogy nem tartottunk nagyobb szünetet a kettő között, elölről kezdeni az éjszakázást nem lehet egyszerű. Bár, ha nem lennék annyi amennyi, és a nagyszülők is fiatalabbak lennének, simán vállalnék még egyet, terhesség, szülés, a sok első élmény olyan jó ☺️


Nikoletta, nektek gratulálok, ha jól látom, a veszteség után hamar kopogtatott a kistesó 🤗

2022. jan. 7. 07:27

Nálunk dacolás van ezerrel :) nem halálosan vészes, de azért néha elfogy a türelem. Ráadásul Lili impulzív, mint én, úgyhogy küzdhetünk egy kis kicsi énnel 😅 egyébként ez az áldás csak nekünk jut, a bölcsiben mintagyerek (már többször visszahallottuk, hogy ő a kedvenc).

Lili a szó eleji sk-t egyben nem tudja kimondani (pl skorpió helyett korspió). De őszintén szólva én úgy gondolom, hogy ezek még ennyire pici korban beleférnek. Egyébként meg folyékonyan, összetett mondatokban beszél már régóta.

Mi valószínűleg majd május-június körül vágunk bele a kistesóba, de én nem igazán érzem magam felkészültnek rá még mindig. Pedig problémamemtes volt a terhességem meg a szülés is, Lili se annyira nehéz eset, hogy elvenné a kedvem (nyilván az eleje nem volt könnyű, mikor megszületett, de így utólag visszatekintve nagyon gyorsan eltelt a nehezebb időszak.) Úgyhogy nem igazán tudom megindokolni, mi az oka ennek. Kicsit azt érzem, hogy belekényelmesedtem a nagyobb egy gyerekes státuszba - Lili mellett azért már simán van szabadidőm, nem kell egyáltalán éjszakázni vele stb. Nem nagyon fűlik a fogam ahhoz, hogy megint 0-24 rendelkezésre álljak egy kisbabához 🙈

2833. Silverfox91 (válaszként erre: 2832. - Silverfox91)
2022. jan. 6. 21:11
Amiket az ejszakákról írtatok annak idején, amilyen jó alvó volt Luca, na a tesója totál az ellenkezője továbbra is, csak cicivel tudom kb visszaaltatni. Lucával annak idején meg is jött már 8 hónapos korában, most meg így lassan 14 hónaposan sincs még jele a dolognak.
2832. Silverfox91 (válaszként erre: 2831. - Nikoletta93)
2022. jan. 6. 21:08

Gratulálok a kistesóhoz! ☺️


El se hiszem, hogy már ilyen nagyok, irtó gyorsan megy az idő. Nálunk a szobatisztaság mar eléggé rendben van, tenyleg csak extra kivételes esetekben van baleset.


Logopédust szerintem ki is fel fogunk keresni, mert bár elég jól beszél Luca, énekel, ilyesmi, azért vannak olyan betűk, amiket eléggé pöszén mond, meg előfordul nehány szo még mindig, amikben felcserél betűket (pl cipő-picő), de ezekből egyre kevesebb van, kopnak ki szépen lassan.


Mi most költözködtünk, úgyhogy volt izgalom bőven, lassan kezdődik az ovi is (amit amúgy már var nagyon, a minap is mikor elsétaltunk mellette, azt mondta nekem, hogy szomorú, mert nem engedik be az oviba 😆)


Kistesó is már elmúlt egy éves, ugyhogy lassacskán partner mar a játékban. Összezördülések akadnak azért bőven, Luca elég makacs, meg akaratos, Vincének sincs sok választása, ha kitalál valamit 😅


Teljesen átérzem egyebként

2022. jan. 6. 12:50

Sziasztok! Boldog új évet! :) Kivel mi újság van? Nemsokára 3 évesek lesznek a gyerekek! 😳


Mi most egy ideje járunk logopédushoz, még mindig idegrendszeri éretlenséget lát rajta. És most már értjük, hogy Levi a mai napig miért nem szól bölcsiben ha kell pisilni, miért pisil be néha (pedig itthon több mint fél éve 0 baleset van), nem szólal meg, alig figyel stb. Éretlen idegrendszerével nem birkózik meg egykönnyen a túlingerelt környezetben (bölcsi, sok gyerek, zaj, sok játék, stb), így csak egy dologra tud koncentrálni. Ez megmagyarázza azt is, hogy egy decemberi napon hirtelen megszólalt 2 szavas mondatokban, csak ámultak a gondozónők, viszont cserébe 4x be is pisilt. :( Azóta megint csendben van ott, max halandzsázik, és igyekszik nem bepisilni. Ez úgy derült ki, hogy logopédussal egy olyan szobában voltunk, hogy szó szerint mind a 4 falon padlótól plafonig tele volt pakolva játékkal, és Levi abszolút nem figyelt, nem fordult hozzánk amikor hozzászóltunk, csak játszott, tök ijesztő volt. Azt hittem mégis van baja van a hallásával. Következő alkalommal viszont olyan szobába mentünk, ahol csak 1 szekrényi játék volt, rajta függöny, 1 asztal, tükör és ennyi, kb üres, letisztult szoba. Na ekkor már mindenre figyelt, logopédusra is figyelt szépen. A gyerekszobájában is amúgy alig van játék kirakva, többi fiókban, dobozban, ilyesmik, szal valszeg azért is jobban boldogul itthon.


Egyébként így lassan, de haladgatunk, elkezdett ragozni is, kétszavas mondatai vannak, viszont nagyon sok hanghibával (sajnos beszédkésés velejárója), kb csak mi értjük. Ugyanakkor még mindig szívesebben mutogat, valszeg eléggé hozzászokott. Majd el szeretném vinni lovagolni is, a közelben van jó beszédindító lóterápia is, hátha. Aztán majd alakulgat szépen, vagyis remélem.🥺


Nyáron jön a kistesója, most vagyok 13 hetes 🥰🙈

2021. okt. 26. 15:28
Ja igen, én eddig d vitamint adtam csak, mostanában kezdtem el venni egyéb vitaminokat, most épp marslakócskát, de fogalmam sincs, hogy ér-e valmait 🤷 nátha előfordul, de most Luca pont kinaradt belőle, egyedül ő úszta meg a családból
2021. okt. 26. 15:27

A szobatisztaság nálunk is elég jól megy, ritkán van baleset. Olyan van idönként, hogy nagyon sokáig tartja bent, pedig tuti kéne már neki, ráül, és azt mondja nem jön, aztán egy kis győzködés után csak sikerül. De ez időszakos, nem tudom miért van, amúgy vagy küldöm és megy, vagy megy magától eleve. Aztán majd meglátjuk oviban mi lesz.


Beszédben nagyon sokat fejlődött, mennek már rendesen a mondatok, többnyire a ragozás is jó, amióta biztosabbnak érzi magát, azóta ritkábban beszél magáról E/1-ben. Legalábbis úgy vettem észre, hogy amíg az nem ment, addig beszélt magáról sokszor úgy, hogy Luca így meg úgy, de most már nem jellemző. Az más kérdés, hogy még nem olyan totál tisztán beszél, néha nem tudok rájönni, mit akar mondani, de ez viszonylag ritka. Mióta megtanult rendesen beszélni, azóta sokkal könnyebb vele, közel nincs annyi hiszti, lenyugodott kicsit.


Öcsivel is aranyos, lassan már tudnak együtt játszani. Mondjuk előfordul, hogy egész nap szegénynek a nyakában lóg, rámászik, amit Vince annyira nem tolerál, de hiába mondom, hogy hagyja szegényt 😅 ilyenkor jön aztán sírva, hogy Vince megharapta 🙈😆


Kistesó projekthez szurkolok 🤞

2828. Zokniszörny (válaszként erre: 2826. - Nikoletta93)
2021. okt. 25. 07:53

Hát ha úgy érzed, nem jó neki a bölcsi, és megteheted, akkor vedd ki szerintem.

Sajnálom a veszteségeteket 😞

2021. okt. 25. 07:44

Nekünk mázlink van, Lili nem igazán beteges, most viszont pont 2. hete van itthon. A D-vitaminnak látom, hogy van haszna, mondjuk mi még mindig a Vigantolt használjuk (esetleg helyette tudtok másikat/jobbat javasolni? Úgy tudom, ilyenkor már kevés nekik ez a napi 2 csepp, de lehet rosszul tudom.) Sógornómék valami virágkivonatos cseppekket használnak, nagyon esküsznek rá (mintha muskátli lenne az egyik hatóanyag, de lehet butaságot írok...)

Lili már ugye stabilan szobatiszta nagyon rég, viszont azt vettem észre (már másodjára), hogy anyukáméktól hazatérve este bepisilt 😒😞 a szüleim és köztünk van némi feszültség, én úgy gondolom, ez az oka. Másik nagyszülős hétvége után sosincs ilyesmi.

2021. okt. 24. 21:21

Sziasztok!

Mi Alpikolt adunk vitaminok mellé, egyelőre beválik - ha lebetegszik, 2 nap alatt túl van rajta, de volt fél napos náthája is -, de persze lehet mert megerősödött kicsit. 😃

Levi már nyár óta teljesen szobatiszta, bölcsiben csak most lett teljesen szobatiszta, sokáig adták rá a pelust alváshoz. Viszont még mindig nem szól bölcsiben, ha pont kell, bepisil, amúgy kibírja 2 óránként (viszik ott is). De ez ritka, olyan havonta 1x van baleset. Valszeg ez szorongás lehet. Itthon nincs baleset egyáltalán, szól vagy önállóan megy.

Beszédben továbbra is csigatempóban haladunk, már jelentkeztünk fejlesztő központban is. Majd megnézik Levit, amint kapunk időpontot. Füle rendben van, hallása is jó. Tsmt-t szorgalmasan csinálgatjuk, azóta hatalmas fejlődések vannak, csak még kevés. Ugye Levi érzelmielg túlérzékeny volt, mozgásilag alulérzékeny és amiatt nem beszélt, ez stabilizálódott - végre nincs lila fejjel hisztizés pl. körömvágáskor, végre bólogat ha igen a válasz, trambulinon is ugrál végre, stb. Lehet szimplán még nem érett meg hozzá, családunkban sokan 3 évesen vagy utána kezdtek beszélni, addig csak szavakkal makogások voltak.🤷🏼‍♀️


Viszont félek, hogy ez pszichés dolog lehet. Bölcsiben a héten hallották először hogy Levi Szia!-val köszönt véletlenül, pedig az több hónapja mondja napi szinten. És ugye pisinél sem szól... Félek, hogy ez neki akkora trauma volt (reggelente fél éven át sírt, utána - elvileg - jól érezte magát), hogy esetleg emiatt sem indul be a beszéde. Lehet pszichológushoz kellene járnunk? Vagy mégiscsak kivenni onnan...


Amúgy írtam, hogy próbálkozunk kistesóval, egyszer összejött de sajnos el is ment megint. Most remélem összejön, Levi is vetélés után jött össze rögtön.🙏

2021. okt. 23. 20:18

Sziasztok!


A mi hónapjaink a nyári szünet óta a betegségekről szólnak. Emma többet van itthon, mint bölcsiben. Ráadásul a kisbaba is állandóan elkapja, borzasztó hallgatni éjjel, ahogy szörcsög, és most először köhög is.

Ti adtok valamilyen immunerősítőt? Doktornőnk csak ingatta a fejét arra, amit többen javasoltak (nem tudom, ki szabad-e írni?) és azt mondta, ha mindenképp akarok adni valamit, akkor B. cseppet érdemes leginkább.


Viszont pisi ügyben nagy változás van - talán már nem elkiabálom: szeptemberben csomószor új pelusban jött haza (adtam rá, de vitték pisilni), kisgyermeknevelő is szóvá tette. Mondta mi lenne, ha bugyiban lenne. Hát mondom otthon lassan egy éve úgy van! Ő elfelejtette, hogy ezt mondtam. Beszoktatáskor áprilisban még üind pelusos volt, most már szinte mindenki szépen wc-zik, Emmának egy balesetes napja volt, és itthon is kétszer volt pár csepp a bugyiban, úgyhogy nagyon örülök, mert kb. december óta megrekedtünk. És néha szól, de sokszor el is megy, ha nem visszük.

Annácskát imádja, óvja, gondozza, hihetetlen jó testvér.

2824. nikoletta93 (válaszként erre: 2823. - Zokniszörny)
2021. szept. 18. 08:36
Igen, sokat esett-esik.
2823. Zokniszörny (válaszként erre: 2820. - Nikoletta93)
2021. szept. 17. 20:02
Ha az egyensúlya sem jó (pl gyakran elesik), akkor simán lehet, hogy a fülével van tényleg gond.
2822. nikoletta93 (válaszként erre: 2820. - Nikoletta93)
2021. szept. 17. 16:41
* nem jár semmiféle fájdalommal (nem gyulladással😅)
2821. nikoletta93 (válaszként erre: 2820. - Nikoletta93)
2021. szept. 17. 16:38
Egyébként közben egyre több mindent mond, már lassan egyszavas mondatokat is mond, de mondjuk csak mi értjük. Pl. Segíts! - Egí!, Nézd csak! - Ké ka!, ilyenek vannak :D
2820. nikoletta93 (válaszként erre: 2819. - Zokniszörny)
2021. szept. 17. 16:36

Remélem 😊 voltunk kontrollon, ott felmerült még az is, hogy mivel úgy látják hogy suttogásra, magas hangra kiválóan reagál, míg mély hangokra vagy reagál vagy nem. És hogy vigyük fül orr gégészhez, mert ez általában azért hallhatja tompábban a mély hangokat, mert van valami folyadék, váladék a fülben (idült fülgyulladás, ami egyáltalán nem jár semmiféle gyulladással és hónapokig eltarthat), és ez legtöbbször tompítja a mély hangokat - mintha víz alatt lenne. És hogy esetleg emiatt nincs hangbeli visszacsatolás és lehet emiatt nehezebben mondja vissza a szavakat, mert nem hall tisztán.

Persze az is lehet, hogy full nem érdekelte 🤣 gyakran hajlamos belemerülni a játékba és akkor se kép se hang.

Mindenesetre elvisszük fülorrgégészre drótos-mikroszkópos vizsgálatra, hogy megnézzék van-e valami folyadék. Ha van, akkor kap majd tubust a fülébe és meg van oldva.


Szerintem amúgy valóban lehet valami neki, mert minden betegség után, hiába múlt el teljesen, még vagy 1 hétig elalváskor és felkeléskor intenzíven köhög - tehát amikor vízszintes helyzetben van - szóval lehet ilyenkor csurog le a váladék a torkába. A gyerekorvos eddig az orrmandulára fogta, mert hogy bölcsis és mindenféle közösségi vírussal harcol a szervezete és emiatt duzzadt az orrmandulája, és elzárja a légutat fekvéskor. De ugye minden betegség után van, szóval lehet ez valami fülben felgyűlt váladék lehet nátha után, hiába porszizom...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook