Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2819. Zokniszörny (válaszként erre: 2816. - Nikoletta93)
2021. szept. 13. 13:40

Szurkolok, szerintem gyorsan fog fejlődni a tornával, aztán pikk-pakk versel majd nektek :D

Nálunk szerintem nincs különbség engedékenység terén, próbálunk összehangoltan dönteni: ha valamire az apja nemet mond, pedig mondjuk szerintem beleférne, akkor nem mondok ellent, max később megbeszéljük, amikor Lili nem hallja. A férjem ugyanígy van, ha valamit mondok Lilinek, nem "ír felül", attól függetlenül, hogy esetleg nem ért velem egyet.

Nálunk volt Lilinek egy időszaka, mikor nem akart aludni délután. Pár hétig küzdöttem vele, majd úgy döntöttem, hogy ennek semmi értelme, úgyhogyén pár napig hagytam, hogy ne aludjon. 3. vagy 4. nap magától mondta, hogy fáradt és aludni akar, és azóta nem igazán van ezzel gond. Neki mondjuk annyiban más, hogy a bölcsi kellően lefárasztja, utána is sokat vagyunk kint a levegőn (van, hogy 3 órát is). Meg sokfelé mászkálunk, aktívan töltjük a hétvégéket, de gyakran a hétköznapokat is, szóval elfárad.

Én annak nem örülök, hogy Lili pár hónapja megint mellettünk alszik éjjel, pedig anno nagyon örült a saját ágynak, és simán aludt benne. De az a baj, hogy szerinten amíg nem költözünk nagyobb lakásba, addig ez így marad, mert itt sajnos nincs külön szobája. Még az az opció lenne, hogy kiköltözünk aludni a nappaliba, csak a bazi kényelmes memóriahabos franciaágy helyett nem szívesen aludnánk a meglehetősen kényelmetlen kanapén :D remélem, jövőre sikerül új lakást találnunk, és lesz Lilinek külön szobája.

2818. nikoletta93 (válaszként erre: 2817. - Silverfox91)
2021. szept. 8. 11:57
Szerencsére nem, mindketten próbálunk következetesek lenni, sőt a férjem inkább szigorúbb 😁 nálunk inkább nagyszülőkkel van baj, hagyják, hogy a gyerek irányítson. Majd egyszercsak észhez térnek 😃 de mondjuk eleve a nagyszülők ilyenek... 🙈
2817. Silverfox91 (válaszként erre: 2816. - Nikoletta93)
2021. szept. 7. 20:48

Jóideje csak alváshoz volt cumi, erre hanar ráálltunk, hogy napközben ne legyen a dzájában, de alváshoz nem volt könnyű megválni tőle az biztos. De még így is inkább cumipárti vagyok, mert Vince meg nem cumis, helyette ő is enrajtam lóg éjszaka, főleg mostanság, hogy megy a fogzás ezerrel. Mar a hetedik meg a nyolcadik is latszik, szerintem egyeves korára kint lesz nyolc foga ,ami durva ahhoz képest, hogy Lucának kemény kettő volt 😅 mondjuk jobban is aludt Luca sokkal. Vince rosszabb napjain azert ébred bőven éjszaka, és minden áldott reggel a mi agyunkban ébred. En személy szerint nagyon várom, hogy visszakapjam a szabad mozgást az ágyamban 😅


Azt mar régen feladtam, hogy délután egyszerre altassam őket, annak mindig az a vége, hogy nem alszik egyik se. Meg mostanában Vince amúgy is a jatszón alszik el sokszor, és pont ebéd után nem olyan álmos, de ha mégis alszik, azt kénytelen vagyok a nappaliban intézni neki. Es igy Lucánál sem tudok bent maradni, mert a kis földszinti cirkáló rögtön mászik be utánunk a szobába. Van, hogy ugy is menne be Lucához nagy nevetve, hogy en kint vagyok.


Az tök jó, hogy elkezdtétek a tornát, biztos, hogy segíteni fog. Luca sok dolgot mond, de nem mindig mindenki számára erthetően. A ragozás sincs meg közel sem a tökéletes közelében, de azert alakul. Mindjuk magáról sokszor beszél úgy, hogy Luca fél, Luca így, Luca úgy, de szokszor mondja azt is, hogy én, szóval gondolom, hogy ez a Lucázás sokszor abból fakad, hogy a ragozás még nem megy.


Luca amúgy tuti halalra unja magat itthon, mert rettenetesen tus viselkedni itthon néha, kint meg amikor jövünk, megyünk, tök normális, szófogadó. Szegény Vincét is gyepálja néha, de azt legalábbis tuti nem veszi figyelembe, hogy kicsi és még könnyen elborul. Pedig összességében nem durva mas gyerekekkel.


Nálatok is az van amúgy, hogy az apukák engedékenyebbek, meg hamarabb feladják az ellenállást? Én mondtam mar az apjának, hogy az ujja köré csavarja a gyerek, de nem akarom álladóan nyaggatni ezzel, mert alapvetően meg tök jó, hogy sokat foglalkozik a gyerekekkel, amikor itthon van.

2816. nikoletta93 (válaszként erre: 2815. - Silverfox91)
2021. szept. 7. 17:39

Nahát, nem is tudtam hogy cumizott 🙈 de gratulálok! 🤗 Levi sosem cumizott, pedig néha jól jött volna cicicuppanás helyett 🤣

És ha délutáni alvásnál is addig ott lennél amíg el nem alszik? Mondjuk Vince mellett lehet kivitelezhetetlen... Esetleg előbb Vincét elaltatni és utána őt?

Nekünk is volt ilyen időszak hogy nem akart aludni du, nem is erőltettük, de ez kb 1 hónap volt. Most újra szívesen alszik, mellette fekszek és 5-10 perc alatt elalszik. Este szintúgy. Az mellékes, hogy hajnalban átjön közénk aludni 😁 de nem is bánom, jó összebújni.🥰

Tényleg, Levi most már nappal-éjjel szobatiszta egy ideje. De csak itthon/vendégségben. Bölcsiben még mindig pelenkában alszik, mert néha benne van a pisi. Szerintem csak mert tudja hogy pelenkába nyugodtan pisilhet és ugye minek vesződjön a wc-vel... 😏 vagy csak szorongósabb ott, nemtudom. Nem szól ott egyáltalán, de mivel 2 óránként viszik, kibírja. Itthon szól 🤷🏼‍♀️

3 hete elkezdtük a beszédindító tsmt-et,mivel kiderült, hogy szenzorosan túlérzékeny (ezért volt sokszor nagyon hisztis is, bújós), mozgásilag kicsit alulérzékeny (sokszor elesik, finommotorikája gyenge, pl.cipőt ugyan felvenni tudja, de felhúzni, igazgatni egyáltalán nem vagy puzzlet egymásba illeszteni, csak csúsztatni tudja, meg ilyenek), és idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg. Illetve lehet hogy fennmaradhatott neki egy csecsemőkori reflex (?), a gagyogás, mert látják hogy nagyon akar beszélni (és tényleg egész nap megállás nélkül hablatyol), csak ez a reflex vagy mi, elnyomja. Plusz ez a szenzorális-motorikus éretlenség is mert az agya ezekre fókuszál fokozottan, beszédközpontot kihagyva.

Na így 3 hét után érzelmileg sokkal kiegyensúlyozottabb lett, nagyon sokat mosolyog, kevesebbet hisztizik. Bölcsiben kb először hallottak kacagni 😅 mert amúgy ott inkább komoly gyerek volt. Puzzlet is egyre jobba ki tudja rakni, tegnap már sikerült neki összeilleszteni egy kettőt is. Lett pár új szava is, illetve nagyon próbálja visszamondani is. Szerintem működni fog. 😊 8 hetes a gyakorlat, elvileg kb 6.héttől ugrásszerű fejlődés lesz. Kíváncsi leszek 😃

2021. szept. 7. 11:05

Sziasztok!

Képzeljétek, nagyjából egy hónapja sikerült elhagynunk a cumit 💪😁 Este el is alszik szépen (bár vissza kellett térni arra, hogy ott vagyunk amíg elalszik, de hát na, ne legyen az ember elégedetlen). Viszont azóta egyszerűen nem alszik ebéd után 😓 ugyanúgy beküldöm az ágyába, egy darabig el is van, de aztán max egy óra és alvás nélkül kijön. Egyetlen alkalommal aludt el, hat akkor kb pezsgőt bontottam. Pedig neki meg nekem is nagyon hiányzik az a délutáni kb két óra pihenés 😅 Bevallom őszintén, már számolom vissza a napokat az ovijezdésig, hogy ne nekem kelljen küzdeni azzal, hogy az agyban maradjon, és legalább pihenjen 🙈 esetleg valaki járt mat hasonló cipőben, hogy egy darabig nem nagyon volt alvás, sikerült rá megoldást találni? Az oviban azért is bízom, hátha az, hogy látja, hogy a többiek is alszanak rá is pozitívan fog hatni. Cumit mar nem akarom visszaadni neki, örülök, hogy sikerült megszabadulni tőle 😊

2814. nikoletta93 (válaszként erre: 2813. - Amberwaves)
2021. aug. 14. 13:58
Vesemedence gyulladás? Jajj szegénykém 🥺de örülök hogy jobban lett. Remélem többé nem kerül kórházba. Múltkor 20 hónapos Levivel eléggé nehezen viseltem, pedig 2 napot volt csak megfigyelésre. Egyfolytában menni akart, de végig ágyban kellett maradnia...
2021. aug. 11. 13:56

Májusban kezdtük mi is, hogy Emma egy éjszakát ott alszik anyóséknál, élvezte.

Csak egyrészt ők túl sok mindent megengednek neki, másrészt kozmetikázzák a dolgokat. Emma szépen beszél, így kiderült már pár furcsaság. Bár tény, hogy nem mindig lehet arra alapozni, amit mond. Júniusban öt napot kórházban volt vesemedence gyulladással, akkor volt Anna 4 hetes, így anyós maradt bent vele.

Na azóta sokszor mondja ez fáj,az fáj, de valószínű nem úgy van (pl. torkát nézték, nem piros).

Három hét bölcsi szünet után lelkesen ment.

Sok minden összejött szegénynek, próbálok vele türelmes lenni, de nagyon kezelhetetlen, mintha a falnak beszélnék. Így a szívem bármennyire is tiltakozik, néha megkönnyebbülés, ha - mindezek ellenére - elviszik két napra a nyaralóba. Csak nehéz megszokni, hogy nincs, aztán meg azt, hogy újra van 🤭

2812. Zokniszörny (válaszként erre: 2811. - Nikoletta93)
2021. aug. 6. 07:43

Szurkolok :)

Mi jövőre halasztottuk ketteskét, előbb egy nagyobb lakásba szeretnénk költözni.

2811. nikoletta93 (válaszként erre: 2809. - Zokniszörny)
2021. aug. 2. 11:43

:D ez jó volt.


Na igen, tényleg más a bölcsis vs 0-24 gyerek :) én sem érzem annyira hogy szükségem lenne pár gyerekmentes napra. Most ezen az új munkahelyen minden péntekem szabad, így ez is nagy könnyedség.

Mondjuk kíváncsi leszek milyen lesz majd 2 gyerekkel, már elkezdtünk próbálkozni egy ideje, de még sajnos nem jött össze. Talán most! :)

2810. Silverfox91 (válaszként erre: 2808. - Zokniszörny)
2021. aug. 2. 08:10

Abszolút van abban valami, amit mondasz, hogy más, amikor folyton vele vagy a gyerekkel, meg más, amikor már bölcsibe/oviba jár. Nekünk is hiányzott egyébként, tűkön ülve vártuk mindig a helyzetjelentést, de abszolút az volt az érzésem, hogy ő jobban hiányzott nekünk, mint mi neki 😅


Amúgy igy, hogy ket gyerek van egyszerre itthon, nagyon durván leromlik az ember itthoni hatékonysága, mármint a házimunkára vonatkozóan például. Vince tök jól elvan amúgy magában, szemmel kell persze tartani, de mellette egész jól lehet haladni, még úgy is, hogy egyébként borzasztó rosszul alszik napközben, ha egy órát alszik egyhuzamban, az tőle mar kiváló eredmény (mondjuk monstanában az éjszaka is borzasztó, de azt betudom a fogzásnak). Magában Luca is ellenne. Nade mostanában amikor Luca leül valamit játszani, az mar rögtön nagyon érdekes Vincének is, megy oda, túrja szét a dolgokat, amit Luca nyilvan nem nagyon értékel 😂 szóval van haddelhad 🙈


Legjobb amúgy jatszóra menni, vagy valami programra, Luca is sokkal jobban elvan, Vince is elnézelődik, csak mire sikerül elindulni... mivel nem tudok azonnal ugrani, meg vigasztalni pakolás közben, és rendszerint eddigre Vince már fáradt, ordítás level 1000 van néha

2809. Zokniszörny (válaszként erre: 2808. - Zokniszörny)
2021. aug. 1. 15:53
...anyuék vigyáztak Lilire, gondolom egyértelmű, de azért leírom :D
2808. Zokniszörny (válaszként erre: 2806. - Silverfox91)
2021. aug. 1. 15:52

Sziasztok,

Mi az esküvő miatt nemrég voltunk apával kettesben 2 éjszakát wellnessezni, anyuék vigyáztak rá. Emlegetett minket, néha szomorkodott, de nem sírt utánunk, pedig én másra számítottam. Iszonyatosan örült nekünk, mikor érte mentünk :) de nekünk 1 nap után már hiányzott, én nem érzem azt, hogy nekem szükségem lenne több időre külön tőle. Lehet amiatt, mert dolgozom, és nincs ugye örökké velem 0-24. Inkább valószínű 1-1 esti programot fogunk jobban beiktatni apával.

2807. nikoletta93 (válaszként erre: 2806. - Silverfox91)
2021. júl. 27. 20:02

Wow, tök jó nektek! 🙈

Itt Levivel elképzelhetetlen hogy lepasszoljuk napokra, még bölcsibe is fél év után néha hüppögve megy be :D (szerencsére csak 1 percig). Inkább egy napra szokott odamaradni apámnál. Jövőhéten megpróbáljuk az egyéjszakás ottalvást is, ő kérte :)

Anyósomnak sajnos nem lehet lepasszolni, max 1 órára, mert mivel nem beszél rendesen, így fosik hogy nem fogja tudni mi a baja ha baja lesz🤨 szerintem kifogás, de hát ez van. De igazából talán jobb is, egyszer a szemem láttára Levi váratlanul kiszaladt az útra egy cica miatt úgy, hogy anyós meg sem próbálta megfogni Levit az esetleges autók miatt. Ott volt mellette... Még jó hogy nem volt forgalom.


Na hát igen, sokkal könnyebb valóban otthon :D én közben munkahelyet váltottam, volt kb 1 hónapos "szünetem", ki is használtam rendesen amíg bölcsiben volt a gyerek. 🙈

2021. júl. 27. 08:14

Ja meg képzeljétek, elkezdte a nagyszülőknél nyaralást. Előtte ment az izgulás, hogy veszi majd, hogy egyedül marad ott több napra. Na ehhez képest, először szüleimnél töltött pár napot, amíg mi bútorboltokban töltöttük az időt (ami totál esélytelen lett volna vele, szerintem hajkurászhattuk volna a bútorok között, a két órás konyhabútor tervezés meg végképp mission impossible egy ekkora gyerek mellett szerintem, Vince is már határeset az ilyen programokhoz, túl nagy már ahhoz, hogy ennyit ellegyen a babakocsiban, de őt meg muszáj vinni, mert még ugye bőven szopizik). Amikor elmentünk, akkor se ejtett egy fia könnycseppet sem, semmi anya, apa maradj, simán tudomásul vette, hogy ő ottmarad. Egyedül az öcsit mondogatta, de azt elmagyaráztuk, hogy a szopizás miatt őt muszáj vinnünk. Aztán mikor mentünk érte, akkor se volt semmi nagy összeborulás, hogy de hiányoztatok vagy valami, akkor is csak az öcsit ölelgette 😅. Aztán voltunk együtt balatonon, majd anyósom jött érte, vonattal vitte Miskolcra. Akkor is simán elment vele. Meg hát a vonatozás az nyilván élmény volt, ez volt az első alkalom. Két este után mentünk mi is utána, majd tegnap jöttünk haza. Mondta anyósom, hogy hagyjuk ott nyugodtan, még szabin van, majd szerdán hazahozza. Gondoltam kérdezzük meg a gyereket, hogy jönne, vagy maradna, hát minden szívfájdalom nélkül mondta, hogy marad.


Szóval egyfelől tök furi érzés, hogy nincs itt, meg hogy látszólag ennyire nem kellünk mi neki ahhoz, hogy jól érezze magát, masfelől meg végülis ez tök jó, hogy azt látom, hogy mással is biztonságban érzi magát, egész kis független már most. Úgy érzem, hogy nem nagyon lesz gond majd az óvodai beszokással sem ezek alapján 😆


És hát elképesztő, mennyivel nyugisabb így itthon, imádom, nagyon szeretem Lucát, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem esik jól egy kicsi csend és nyugalom. Na jó, ez most csak félig valósul meg, mert Vince épp óriási fogzásban van, plusz elkezdett felkapaszkodni mindenre, szóval állandóan a nyomában kell lenni, de akkor is számít, hogy kettő helyett csak egyre kell ügyelni :)

2805. Silverfox91 (válaszként erre: 2804. - Nikoletta93)
2021. júl. 25. 21:05

Nekünk nem is mondta a védőnő, hogy most lesz státuszvizsgálat 🤷 egyébként ha jól emlékszem, olyan 94 centi körül mértem utoljára, esetleg egy-kettővel lehet több, a súlya meg 13-14 kiló között van valahol. Az biztos, hogy Luca is sokat nyúlt az utóbbi időben.


A beszédfejlődés nagyon beindult, egyre több dolgot mond, egymás mögé teszi a szavakat, úgyhogy alakulnak a mondatok is. Igazából szinte mindent el tud mondani, amit akar szerintem. Szóval sose lehet tudni, mikor indul be a dolog, és amikor beindul, akkor hirtelen nagyon gyors a fejlődés szerintem.

2021. júl. 24. 16:15

Voltatok már 2.5 éves státuszon?


Mi tegnap voltunk, 99 cm és 15.5 kg. Szóval fogyott is (2 évesen 16 volt, kezd eltűnni a babaháj). Illetve voltunk hallásvizsgálaton is, mert totál elakadt beszédfejlődésben. Szerencsére azzal minden oké, augusztus közepén meg megyünk tsmt tornára, hátha. De lehet hogy csak 3 évesen fog beszélni 🤷🏼‍♀️ legfeljebb jókat fogunk mókázni, ártani nem árt.

2803. Zokniszörny (válaszként erre: 2802. - Nikoletta93)
2021. júl. 10. 20:59

Akkor Levi is egy igazi partyarc :D

Köszönjük 😚

2802. nikoletta93 (válaszként erre: 2800. - Zokniszörny)
2021. júl. 10. 14:07

Hihi, akkor jól érezte magát. :)

Mi is nemrég voltunk esküvőn, ahhoz képest hogy 2.5 órás úton nem aludt el (pedig direkt alvásidőben mentünk), és nagyon izgultam, hogy mennyire lesz nyűgös. Hát semennyire! Annyira tetszett neki az egész, 23-ig simán fent volt, break táncolt a terem közepén, stb 😅 és szerintem maradt is volna még, csak már kezdett mindenki hazaindulni.


Amúgy Levi is imádja nézegetni az esküvői képeket :D


Mégegyszer gratulálok ☺️

2801. Silverfox91 (válaszként erre: 2800. - Zokniszörny)
2021. júl. 10. 11:51
De szuper, gratulálok! Akkor szerencsére nem volt gond a hangzavarral, ami miatt izgultál :)
2800. Zokniszörny (válaszként erre: 2798. - Nikoletta93)
2021. júl. 9. 00:11

Szerintem mindenkinek van erőssége/gyengéje, a fiúkra sztem inkább jellemző, hogy mozgásban jobbak, a lányok meg beszédesebbek. Ahogy látom, ennyi idősen beszédben még elég nagy különbségek vannak.

Lili már egész régóta folyékonyan beszél, rengeteg éneket, mondókát tud (mindig hoz valami újat haza a bölcsiből). 1-2 szónak nem mindig megfelelő a ragozása (kanalat helyett kanált pl, vagy vegyél föl helyett vegy föl), vagy néha keveri a dolgokat (pl. müzli helyett zümli, ez tök aranyos volt legutóbb, de ezeket kb 1 nap után már jól mondja). De őszintén szólva inkább az a jellemző, hogy meglepődök, milyen választékosan beszél. Pl múltkor mondta a fürdőkádban, hogy "nézd anya, jáncos a kezem! És a talpam is. Megöjegedtem."

Kb csak az "r" meg az "l", amit nem ejt jól, ezeket gyakran j-nek mondja még. (Magát is Jijinek mondja gyakran🙂).

Ahhoz képest, hogy Lili relatíve később kezdett önállóan járni, szerintem elég ügyes úgy egyébként a mozgásban. Meg bátor is, élvezi, ha kicsit vadabb dolgokat csinálhat, elég durva helyekre felmászik pl (legnagyobb örömömre... Én nem hittem, hogy létezik a "plafonra is felmászik" gyerektípus, erre az én gyerekem ilyen 😅🤦). Ennek az attitűdnek nyilván meg is van a következménye, egyik héten pl elesett a rollerrel, és szétvágta a törött kosárrésszel a kezét csuklótól könyékig, meg ilyesmik.

Nem tudom, emlékeztek-e, hogy most tartottuk meg az esküvőnket. Lili szerencsére iszonyatosan élvezte (este 10-kor vitték szüleim lefeküdni, mert addig táncolni akart.) És azóta minden nap meg kell nézni az esküvős fotókat, meg videókat 🙄😵

2799. Silverfox91 (válaszként erre: 2798. - Nikoletta93)
2021. júl. 8. 08:34

Szerintem biztos lehet összefüggés a mozgásfejlődés meg a beszédfejlődés között. De szerintem az tuti, hogy nagyon hosszútávú következtetéseket nem lehet levonni abból, milyen hamar beszél egy gyerek. Nekem pl van egy ismerősöm, aki nagyon hamar szépen beszélt, és mist iskolában hát nem ő a legélesebb kés a fiókban, vannak tanulási nehézségei. Nagyon összetett ez a dolog.


Nálunk egész jól halad a beszéd dolog. Luca sem beszél azért még közel sem úgy mint néhány vele egykorú nagyon ügyes gyerek, de nem rossz, a védőnő meg van vele elégedve. Mindig vannak új szavak, meg kezdi egymás mögé rakosgatni őket, bár a konkrét mondatok még hiányoznak, meg hát a ragozás sem megy még. Meg vannak olyan hangok, amik nehezebben mennek. Például a nevét sem tudja még mondani, Vince is Öcsi inkább. Szerintem amiben c betű van valamilyen kombinációban, az nehezebb neki.


De tud azért meglepő dolgokat mondani. Tegnap lent voltunk a társasház udvarán. Jött egy nő cigizni, aztan mikor elment, Luca arra sétált, ahol korábban cigizett. Erre jött oda hozzánk, és mondta, hogy Fúj, bűz 😂 pedig ilyet sose mondtunk neki, hogy a cigit büdösnek találjuk.


Mondjuk neki a mozgása sem kiemelkedő szerintem, inkább átlagos. Ügyeskedik azért, felmászik ide,-oda, van ahová kevésbé mer, de összességében nem rossz. Van futóbicója, azzal mar elég ügyes, mostanában azzal szórakozik, hogy meghajtja, és felemeli a lábait, egyensúlyoz. De nagyon latszik a fejlődés, pár hónapja meg totál nem értette a dolgot, terpeszben sétált a bicikli felett. Bicajnak nevezi amúgy, csak néha nem mondja eleg tisztán, lemarad a j, a c meg sokszor cs, a b-teg mar nem is mondom, milyen hangra hasonlít. Hat szakadunk az apjával 😂 de azert egyre többször mondja jól :)

2021. júl. 8. 00:06

Kivel mi újság van?


Levi beszédfejlődése még mindig csigatempóban halad, kb hetente mond új szót (most pl. hapit mondja (hapci)), de egyre többször visszamondja a szavakat de egyelőre csak mi értjük. Takaró - kakó, feküdj - ekű, fej - ke. Kimondta, hogy ekű kakó ke, és akkor tudtam hogy azt akarja hogy feküdjünk és adjam rá a takaróját fejig. Anyós ledöbbent 🤣

Viszont ma játszótéren összefutottam egy anyukával akinek hasonló korú kislánya van, ő másfél évesen szólalt meg, most nagyon választékosan beszél, csak úgy lestem. Viszont ő is leste, hogy a fiam mennyire ügyes mozgásban - egyedül fel-lemászik a játszóházban, átmegy azon a hengeres izén is kapaszkodva, meg simán felmászik a csiga alakú csúszdán is🤣🙈. És nagyon gyorsan megy futóbicóval, sokszor felemeli a lábait, amúgy már pedálos-pótkerekes biciklivel is próbálkozik.


Ezeket most azért írom, mert elbeszélgettünk anyukával, hogy lehet azért nem beszél még, mert most a mozgásokban ügyeskedik. A kislánya csak homokozni és hintázni tud a játszótéren.


Lehet összefüggés? 🙈


Jövőhéten találkozunk a védőnővel, kíváncsi leszek hogy mit fog mondani.

2797. Amberwaves (válaszként erre: 2791. - Nikoletta93)
2021. jún. 20. 21:53

Bal lábamat vagy fél napig én se tudtam mozgatni, de engem akkor elég sok mindennel telenyomtak...


Most ahogy felfeküdtem a szülőágyra, elkezdett remegni a lábam, de hogy miért, nem tudom.

Szülésznő csak annyit mondott, mikor kiakadtam, mennyire zavar, hogy ne harcoljak ellene, mert annál jobban fog remegni 😬

2796. Amberwaves (válaszként erre: 2788. - Zokniszörny)
2021. jún. 20. 21:49

Sok boldogságot!


Nálunk a fűnyírótól félt egy darabig, most már csak dédipapától retteg, tárgyaktól, hangoktól nem 🤣

2795. Amberwaves (válaszként erre: 2787. - Silverfox91)
2021. jún. 20. 21:47

Első gyereknél elvileg nem engedik a faros babát természetes úton megszülni, ezt olvastam mindenhol.



Az én fájdalomküszöböm a béka popója alatt van, így azért kétszer is rákérdeztem, tuti nem kaphatok-e epidurálist?

Elsőt ügyesen adták Emmánál, alig éreztem, mellékhatás nem volt.

2794. Amberwaves (válaszként erre: 2786. - Silverfox91)
2021. jún. 20. 21:44

Eddig nagyon elégedett vagyok vele :)

És ez egy kis visszaigazolás is, hogy az elsővel nem csináltam rosszul semmit, nem voltam rossz anya, nem azért sírt a nap 85%-ában...


Harmadszor vitték el Emmát a nagyszülők, ebből most másodszor hozták vissza betegen. Mondtam apjának, hogy lehet lelki oka van, mert nem akar menni, azt mondta nem vagyok normális, bölcsiben szedi össze.

Oké, de előtte is járt bölcsibe és valahogy nem lett beteg.

2793. Silverfox91 (válaszként erre: 2792. - Zokniszörny)
2021. jún. 20. 17:26
Első szülés után én is totál kivoltam 😅 a másodiknál meg nem mondom, hogy nem faradtam el, de közel sem voltam annyira ki. Mondjuk nyilvan nem mindegy, hogy mindent egybevéve 12 óran keresztül tart a dolog vagy csak 5 😆
2792. Zokniszörny (válaszként erre: 2791. - Nikoletta93)
2021. jún. 20. 15:59

Kolléganőmben az epi után bennehagyták a kanült 🙄😧


Én szimplán szülés után is remegtem a kimerültségtől.

2021. jún. 20. 12:16

Amúgy én kaptam epidurálist, mivel ugye toxémia + Hellp szindróma miatt életmentő császármetszésre volt szükség.

Igazából kb semmi, alig éreztem meg, olyan volt mint egy szúnyogcsípés vagy annyi se. Inkább nagyon fura volt hogy totál érzéketlen vagy deréktól lefele :D megpróbáltam felemelni a lábam, de hányingerem lett tőle, annyira nem éreztem semmit 🤣

Viszont utána amikor kiment belőlem az érzéstelenítő, remegtem mint a kocsonya, ez nagyon idegesítő volt. Kb 2 órán át biztosan tartott.

Viszont nem fájt egyáltalán a fejem, de nem is szóltak hogy ne mozgassam, ne emeljem. Elvileg a mai epidurálisok már nem okoznak fejfájást.

2790. nikoletta93 (válaszként erre: 2788. - Zokniszörny)
2021. jún. 20. 11:37

Gratulálok! :)


Nálunk a mosógéptől retteg. Mármint amikor ráültetem Levit, eddig mindig ott adtam neki a gyógyszereket. Aztán egyik nap lenézett és tériszonyos lett vagy nemtom, úgy remegett mint a kocsonya, még erősen bele is kapaszkodott a mellette lévő ablakkilincsre. Azóta inkább konyhapultra téve adom neki a gyógyszereket, ott nincs baja.


Pedig olyan fél éve volt az, hogy lecsúszott onnan, de szerencsére nem ütötte be magát, lábra esett állva, csak meg volt lepődve. Utána is gond nélkül ültettem rajta, csak mondtam egy ideig hogy ne ugorjon le. Gondolkodtam rajta hogy esetleg van összefüggés... lehet egyik nap álmodott róla, vagy nemtudom.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook