Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

50. szilvi é.g. (válaszként erre: 47. - Bnusinna)
2018. jún. 4. 11:46

Szia Bnusinna!


Volt valami azóta? Ekmúlt a barnázás? Szerintem mindenképp

A terhesség alatt (ma reggel mondta a dokim) 2 alatt kell lennie a TSH értékének. Szerintem nem ártana pihenned amennyit lehet és az időd engedi. Esetléeg D vitamin szintet nézzes, mert összefüggésben lehet a pajzsmiriggyel (nekem az endokrinológus ezt mondta).


Ma voltunk uh-n az új dokinál. 15+6 nap az uh szerint és 80%-ra mondta, hogy kislány :)Csodás élmény volt megint :)

49. Nancsi123 (válaszként erre: 47. - Bnusinna)
2018. jún. 3. 20:48

Valóban lehet, hogy a megerőltetés miatt barnázok. Mindenképp menj orvoshoz, hogy megnyugtasson.


Én 11+3 hetes vagyok és nekem meg a napokba eléggé görcsöl a hasam. Holnap én is bejelentkezek doktornőhöz. (Remélem, hogy csak az a gond, hogy elfogyott a Magne B6 és mivel nem éreztem, hogy görcsölnék, nem vettem újra. 😞

2018. jún. 3. 19:09

Lehet azért írták fel, hogy még lentebb vigye az értéket. A dokim mondta hogy a gyerek értelmi fejlődésében befolyásolhat a pajzsmirigy össze vissza működése.

Az enyém ugye már magasabb...nagyon gyógyszer ellenes vagyok, de ha ez kell, akkor a gyerek miatt szednem kell. Csak még egy hét mire megyek az orvoshoz...addig izgulhatok...és csak egy vérvételi eredményemvan, jó lenne még egy, hogy lentebb vagy fentebb mehetett e az érték.

2018. jún. 3. 08:02
Hát a tegnapi napom nem volt az én napom se...szerintem sokat dolgoztam az utóbbi időben. Vendéglátózom és azért a 8-9 órákat végig állom és rohangálom. Picit már lehet sok. Tegnap barnáztam egy kicsit, de nem volt vészes csak pisilés után a papíron vettem észre... Nem tudom. Holnap úgyis megyek délelött orvoshoz, remélem semmi baj nincs . Csak nyugtalan vagyok emiatt a pajzsmirigy gyógyszer miatt is mert ugyan szedem, de nem értem miért írta fel a doki mikor határértéken belül van az érték. Remélem holnap a másik mond rá valamit és remélem azt is hogy nem az csinál valami bajt, hogy szedem. Végül is hormon gyógyszer...☹ úgyhogy amennyire eddig nyugodt terhességem volt most azért picit idegeskedem....
46. Silvery03 (válaszként erre: 45. - Bnusinna)
2018. jún. 2. 18:03

5,04-lett az érték, kíváncsi leszek majd a következő vérvételre. Meg a doki véleményére.


Ki hogy van csajok? 😊


Én ma eléggé rosszul lettem egy árzház kellős közepén egyik pillanatról a másikra...hányiger, szédülés, fejzsibbadás, kb úgy éreztem összeesek, levert a víz teljesen. Majd nagyjából 15 perc múlva mintha nem is lett volna...😕😕😕

Sose volt még ilyen, de remélem nem lesz rendszeres...

45. bnusinna (válaszként erre: 44. - Silvery03)
2018. máj. 31. 15:01
Mennyi lett a tsh? Nekem felírt alapból a doki gyógyszert, mert hogy alul termel...
2018. máj. 31. 12:44

Nekem is van fogadott orvos, bár olvastam, ismerősöktől hallottam mellette és ellene szóló érveket is. Én mivel tapasztalatlan vagyok szülés terén jobban érzem magam így.


Egy mai szösszenet...mivel ugye a tsh értékem nem jó, így fel kellene keresnem egy endokrinológust...ami sztk alapon lenne a közelben ahhoz a dokihoz nem megyek. Felhívom az egyik kórházat, ahol érdeklődök időpont egyeztetés miatt, mivel kb 7 endokrinológus rendel ott...azt mondja a nő, hát a legközelebbi időpont november...

Annyira meglepődtem, hogy igazából utána mondta a párom, hogy addigra már lehet meg is szülök 😀😀😀

És tényleg...de egyben ez elszomorító is...megyek magán rendelésre, 11-én...ha pénz van, akkor minden van...

2018. máj. 31. 11:15
Én kint szülök ott meg nem kell orvost fogadni, ott csak az ügyeletes szülésznők vannak. Orvost akkor hívnak ha komplikáció adódik.Legalább ezen nem kell gondolkoznom...🤣
42. Brigi2
2018. máj. 31. 09:02

Én is igyekszem odafigyelni az étkezésre, szinte minden nap ugyanazt eszem (napi 5-6 étkezés) és hétvégente meg amit úgy megkívánok. :) Én elég édesszájú vagyok, szóval azt nehéz kicsit kibírni :D De nem akarok a végén gurulni...

Az én nődokim egy angyal, nagyon szeretem, magánban járok hozzá és majd abban a kórházban szülök, ahol ő dolgozik. Ő ajánlott szülésznőt is, nagyon szimpatikus. Nektek van fogadott dokitok?

41. bnusinna (válaszként erre: 40. - Nancsi123)
2018. máj. 31. 08:37

Hát igazából szerintem ez elején nincs is olyan sok vizsgálat ha rendben van minden. Én is 4x voltam eddig orvosnál de csak azért mert mikor elösszőr mentem nem volt még baba csak petezsák, rá két hétre(amiből 3 lett) vissza kellett mennem szívhang ellenőrzésre. Na akkor már ott lubickolt a szaros. Ekkor már majdnem 10 hetes voltam,úgyhogy mondta az orvos ha akarom a dawn kór szűrést akkor az jövőhéten esedékes. Az volt a 3. Akkot már ficánkolt is a kicsi, ahogy az orvos nyomta a hasam az ultrahanggal, gondolom nem tetszett neki és kétszer is kirúgta magát😁😁 A 4. Még ausztriában volt, de csak mert az meg muszáj, különben nem kapok kintről majd gyest meg családit, hiába kint fizetem az adót még az egészségbiztosítást....Nekem így volt 4 De amúgy nekem is csak 2 lett volna normál esetben ha a gyerek nem bujkál az elején😃

De persze természetesen ha tehetném vennék itthonra egy ultrahang gépet és egész nap nézegetném mit csinál bent😍😍😍😍

2018. máj. 31. 08:00

Akkor te szerencsés vagy, hogy kívánod a zöldség-gyümit. 😊 én is igyekszem azért minél többet enni. Tegnap párommal sétàltunk egy óriásit, kigondoltuk, hogy alakítsuk át a házat, hogy legyen a babaszoba. Olyan jó érzés.


Orvossal kapcsolatban, én elkezdtem magán úton járni a doktornőhöz, viszont a 8. Héten már terhesgondozásra hívott, utána meg 12. Héten, de akkor is terhesgondozásra, nem magánba. Elvileg nála nem kell magánúton menni vizsgálatokra, a végén fogad csak el pénzt. Viszont így meg elég kevés vizsgálat van.

A doktornő elég szigorú, meg savanyú, viszont nem tudom miért, de ragaszkodok hozzá. De kb nem merem felhívni, hogy nézzen rá, mert lecsesz, hogy minek ennyit nézegetni. 😂 nem tudom, hogy váltsak-e. Mert amúgy meg szimpi, meg nincs több női nőgyógyász a kórházban.

2018. máj. 30. 21:55

Az orvossal kapcsolatban meg biztos ha mondod hogy neked így ez a vizsgálat mennyiség túl kevés akkor szívesen fogad a dokid többször, pláne ha magán😁


Nekem ennyiből jó, hogy ausztriában meg itthon is járok, legalább többször látom a kis szarost😍😍😍😍

Már a hétfőt is nagyon várom, hátha szétdobja a kis lábacskáit is😊

2018. máj. 30. 21:50

Hát Nancsi én úgy vagyok a kajával, hogy ma elmentünk fertőrákosra hekket enni koviubival, almapaprikával,sültkrumplival és ugy gondolom hogy most én vagyok a világ legboldogabb embere.😅 Amúgy én rengeteg zöldséget még gyümölcsöt kívánok, ez így elég mázlista dolog 😊

Viszont ma elmentem emiatt a pajzsmirigy dolog miatt az orvoshoz receptért még a vérképért amit csináltak. TSH 2.95 akinek (szintén)alul termel milyen eu az értéke? Csak összehasonlításnak hogy mennyire durva ez az érték?

2018. máj. 30. 19:35
*első trimeszter után. 😁
2018. máj. 30. 19:34
Ti hogy vagytok a kajákkal? Én a mekis kaján kívül semmit nem eszek jóízűen. De ha nem eszek, jön a hányinger. 😞 pedig előtte egészségesen étkeztem, remélem a második trimeszter után elmúlik.
35. szilvi é.g. (válaszként erre: 34. - Nancsi123)
2018. máj. 30. 10:11
Szerintem nyugodtan szólhatsz az orvosodnak,h téged megnyugtatna,ha ránézne. Én 2 hetente járok szinte, de a (még most) orvosom is körültekintő, tekintve,h ő kísérte végig a 2 év szenvedést és ő állított minket a jó útra :)
34. Nancsi123 (válaszként erre: 33. - Bnusinna)
2018. máj. 30. 08:31
Azt teszed a legjobban, ha kikéred más orvos véleményét is. Én majd csak juni 12-én megyek a genetikaira, de utoljára a 8. héten voltam. Olyan rossz, hogy több, mint 4 hét után lát újra orvos. Azon gondolkozok, hogy bejelentkezek egy másik dokihoz is, hogy lesse meg a babócát. :) Van értelme szerintetek?
2018. máj. 29. 21:34
Tudom Csak most kicsit meg vagyok ijedve , főleg hogy a kolléganőm mondta, hogy a barátnőjét ugyan ez a doki ugyanezzel félrekezelte és ezért nem fejlődött a magzat tovább...Mind1 majd lesz ahogy lesz 2 orvos együt csak nem téved...túl nyugis terhességem lett volna ha ez nem jön....😉
32. szilvi é.g. (válaszként erre: 29. - Silvery03)
2018. máj. 29. 21:31

Nekem az első endokrinologus szelént,sprinulinát és még cmi votamint adott. 5 hónap alatt 3.8rol vitte le 2.4re. Az semmi gyógyszer,hormon nem volt. Most inkább szedem a gyogyszert,minthogy ennek a kis csodának baja legyen.

Aztán ha születése után nem rendeződik én inkább a táplálkozáson stbn keresztül próbálom kontrollálni dokik segítségével

2018. máj. 29. 21:27

Persze, ha a doki azt mondja, hogy kell akkor kell, természetesen a gyerek fejlődése az első.

Csak éreztetni akartam, hogy orvos és orvos vélemény között mennyi a különbség

2018. máj. 29. 21:23
Én egyenlőre még nem tudom mennyi pontosan az eredmény, holnap kell mennem a receptért, aztán akkor gondolom oda adják a leletet is. Nálam ez azért picit bonyolult mert kint dolgozom ausztriában és ott is még itthon is kell mennem dokihoz. Ez az osztrák (mármint ő is magyar csak kint dolgozik) orvos volt..azt mondta nem vészesen alacsony csak kell egy kis "rásegítés" nehogy a szervezetem a magzattól vonja el a dolgokat...szerintem holnap csak elhozom a receptet aztán várok az itthoni dokival, hogy nézzen rá a leletre ő mit javasol, max utána kiváltom.
29. Silvery03 (válaszként erre: 27. - Bnusinna)
2018. máj. 29. 21:09

Nekem is alulműködésem van, 5,04 lett aa vérvétel eredményem. Nekem ma azt mondta a doki,hogy mindenképp menjek el endokrinológushoz, ebben ő foglaljon állást, hogy szükséges e gyógyszert szedni.

Őszintén...nem örülnék neki. Pár évvel ezelött hasonló problémával felkerestem egy dokit, hogy minden vérvételnél egyre magasabb a tsh értékem...(kb 5.7 volt a legmagasabb), doki megkukkantotta 3 vérvételi papiromat és mondta hogy örök életemre hormont kell szednem. Ebbe nem belenyugodva felkerestem egy másik orvost, aki konkrétan lehülyézte a kollégáját és remélte hogy nem szedtem a gyógyszert.

Egy hónapig 200 mikrogramm jód tabletta, majd 4 hónapig 100 mikrogramm...vissza vérvétel és normális az érték (megjegyzem a T értékek most sem és akkor sem mutattak eltérést) Azóta eltelt kb 4 év, a terhességemig semmi gond nem volt a tsh értékkel. Uh most nagy dilemmában vagyok, hogy milyen orvoshoz menjek, mivel ez a másik doki kb fél év múlva adna időpontot 😬😬


Ma jártam a dokimnál, moziztunk egyet, nagyon ficánkolt a bogyesz 😀😀 alig tudta megmutatni. Jövőhét pénteken nyakredő uh.

Rosszullétek hála az égnek elkerülnek, így kezd élvezhető lenni 😉

28. szilvi é.g. (válaszként erre: 27. - Bnusinna)
2018. máj. 29. 20:49

Szia!

Pajzsmirigy és ir gyanus is vagyok. Milyen az értéked?

Endokrinologushoz járok. 2 hét alatt a terherbeesést követően 2,49ről 3.3ra ment. Veszekedtem gyogyszerért.

Most 1.76 és ki volt akadva,h növelnem kell a gyogyszeradagom.

T3, t4, antiTpo is kell ha pm alulműködés van.

2018. máj. 29. 18:53

Én sajnos nem hogy a gyed/gyes kérdésnek nem jártam utána, de még védőnőhöz se jutottam el...Tudom, tudom! Szégyenlem magam.

Mi most voltunk dawn-kor szűrésen, és most kell hétfőn visszamenni az ultrahangra. Nagyon várom már. 😊😊😊😊

Viszont van valaki hasonló cipőben? Ma felhívott az orvosom, hogy a labor eredmény szerint pajzsmirigy alulműködésem van, nem túl súlyos de van. Holnap kell bemennem a receptért, mert ma nem rendelt. Viszont kolléganőmnek meséltem, ő meg azt mondta menjek el még más dokihoz is, mert az ő egyik batátnőjét ugyan ez a doki félrekezelte pajzsmiriggyel és ezért elvetélt...most arra gondoltam, hogy akihez 7főn megyek úgyis másik orvos megmutatom neki is a labor eredményt és kikérem a véleményét hogy ő mit gondol, indokolt-e gyógyszerszedés...Szerintetek mi lenne a legjobb? Van valakinek szintén pajzsmirigy alulműködése?

2018. máj. 29. 15:08
Szeretnék kérdezni valamit. Ha esetleg valaki már jobban utána járt a témának. A Gyed-et a bruttó bérből, vagy a nettóból számolják? Tehát, ha elmegyek 4 hónapos terhesen táppénzre, akkor a Gyed is kevesebb lesz majd?
25. Brigi2 (válaszként erre: 24. - Nancsi123)
2018. máj. 29. 12:50

Igen! :) Mi június 15-én, most a simára megyünk, aztán ott megbeszéljük az orvossal, hogy melyik legyen még, ami szűri a 21-es, 18-as, és 13-mas triszómiát is. Meg örülnék, ha a baba nemét is meg tudnák mondani, de tudom, hogy ez még elég korai. Nem vagyok telhetetlen, a férjem is már alig várja, hogy láthassa. :)

Ki hol fog szülni?

24. Nancsi123 (válaszként erre: 22. - Brigi2)
2018. máj. 29. 10:14
Igen első kisbabánk lesz. :) Nektek is? Én június 12-én megyek genetikai vizsgálatra. A párom most fogja először látni, alig várom a pillanatot. :)
23. Brigi2
2018. máj. 29. 09:10

Visszatérve én nem szedek terhesvitamint, csak folsavat omega 3-mat és c-vitamint. A dokim szerint felesleges, ha valamilyen értékem nem lesz jó, azt pótoljuk majd.

Én már alig várom, hogy 12 hétnél járjak, akkor megyünk a genetikai vizsgálatra és ultrahangra. :)

Ti mentek valamilyen genetikai vizsgálatra? Prena teszt? Nifty teszt?

22. Brigi2 (válaszként erre: 20. - Nancsi123)
2018. máj. 29. 08:59
Nem mondom, hogy én kicsattanok az energiától, főleg, hogy jön ez a meleg időjárás. De nekem utána sokkal jobb a közérzetem. :) Első babád lesz?
21. évi89
2018. máj. 28. 21:05

Én a Trimesztert szedem, ahogy az előző terhességemnél is.

Hát kB 2 kg már fennt van... Sajna legjobban a szendvicsek csúsznak.... Mozgás pedig van szinte egész nap futok a kis töpörtyűm után..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook