Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

2018. jún. 20. 17:35

A nemével kapcsolatban én is álmodtam már mindent... De sokszor mikor rá gondolok inkább fiúnak gondolom, mondjuk szerintem azért mert sokan már belém is beszélték....de a tegnapi szódabikarbónás teszt (🤣🤣🤣🤣🤣) lányt mutatott....tényleg Babika megcsináltad?

Mondjuk ha tényleg lány akkor legalább nevünk már van ( Hanga💖💖💖).

109. bnusinna (válaszként erre: 108. - Nancsi123)
2018. jún. 20. 17:25
Jajj te szegény! Hát reméljük nagyon hamar rendbe leszel. Én biztos bele bolondulnék.
2018. jún. 20. 16:08
Nem hiszitek el, de ma az irodaba elmentem pisilni és nagyon ,, felfáztam’’ érzésem volt. Ahogy töröltem ki, élénk piros vér jött belőlem, de nem a hüvelyemből (szerencsére). Egyből rohantam a háziorvoshoz, ott vizeletminta, ami olyan volt, mint a kóla kb. Aztán újabb antibiotikum recept és teljes labor. De végre derüljön már ki, hogy mi a gond. Kb 3. Hete antibiotikumot szedek...... szerintetek lehet összefüggésben a görcsökkel? Mert én 4 hetes terhesen kb elkaptam egy gombás fertőzést. Lehet az nem lett jól kikezelve?
107. babika_ (válaszként erre: 106. - Nancsi123)
2018. jún. 20. 09:05
Nekem semmi megérzésem sincs... A környezetemben mindenki, a nagymamámat leszámítva azt mondja, hogy kisfiú. Az viszont érdekes, hogy csak lány nevekben gondolkodom, annak ellenére, hogy teljesen mindegy, hogy milyen nemű lesz :)
2018. jún. 20. 08:25

Amúgy nektek a nemével kapcsolatban van megérzésetek? Mert nekem semmi. :D Egyszer úgy érzem fiú, utána, hogy lány. Megálmodtam már azt is, hogy fiú és azt is, hogy lány. :D


Az ultrahangra visszatérve, én kórházba voltam és nem magánúton sajnos, legközelebb ezt is magánúton intézem, mert úgy hallottam, ott alaposabbak, tovább nézegetik. De hát gondoltam, így is fizetős vizsgálat, csak odafigyelnek.

105. Silvery03 (válaszként erre: 97. - Brigi2)
2018. jún. 20. 07:42

Nem is kötekedésnek szántam amit írtam, tudom, hogy nem sima uh. Csak meglepődtem, hogy neked egy órán keresztül nézték..míg engem meg ahogy Nancsi123 is írta, pikk pakk kipenderítettek.


Más...tegnap voltunk dokinál, mondta hogy ma jól megtudjuk fiú-e vagy lány. Hát jól nem tudtuk meg 😂

Lába között a köldökzsinór, ahogy kell...sokáig nézte, látott valamit, de nem tudott a-t vagy b-t mondani. Uh marad az izgulás, legközelebb július vége felé megyünk. Addig marad a bizonytalanság varázsa 😊

104. babika_ (válaszként erre: 103. - Bnusinna)
2018. jún. 19. 14:24
Ugye, milyen jó dolguk van? :D
103. bnusinna (válaszként erre: 102. - Babika_)
2018. jún. 19. 13:37
Na szép mondhatom, én majd meghalok a melegben, ő meg pezsgőfürdőzik bennem😄
102. babika_ (válaszként erre: 101. - Bnusinna)
2018. jún. 19. 11:33
Szerintem ő volt, én is pukkanást éreztem először :)
2018. jún. 19. 11:30
Azt már én is nagyon várom , hogy érezzem...bár lehet tegnap volt valami, de csak egy pillanatra. Mintha pukkanás lett volna a méhemben, mint a pezsgőfürdő...de időm nem volt felfogni.aztán lehet nem is ő volt....
100. babika_ (válaszként erre: 99. - Bnusinna)
2018. jún. 19. 11:13
Na majd holnap kipróbálom :)
2018. jún. 19. 11:08
Műanyag pohárba szódabikarbóna ( kb egy nagykanál), rá pisi. Ha felhabzik akkor fiu, ha semmi csak úgy bugyog lány
2018. jún. 19. 09:25
Nekem kb 3-5 perc volt a genetikai ultrahang... Jó nagy csalódás volt. Nemét még nem is nézték. Meg nekem még születés idejét se ,,jósoltak". 4 hét múlva kell visszamennem, addigra 17 hetes leszek, remélem akkor már megmutatja magát. :)
97. Brigi2 (válaszként erre: 94. - Silvery03)
2018. jún. 19. 09:10
Hát mire mindent végignézett a babán, nem sima uh volt!
96. babika_ (válaszként erre: 95. - Bnusinna)
2018. jún. 19. 07:56
A szódabikarbónásat hogy kell? :D Nekem tegnap (kerek 16 hetes voltam) megmozdult a vonaton, viszont utánaolvasva én már 14 hetesen éreztem buborékokat, meg pattanást a méhemnél, ami állítólag már ő volt. Mindenesetre tegnap 100% h ő volt, a köldökömnél berándult egy picit, mint az izomrángás. Mondom naaa, talán.... utána lejjebb, aztán később a metrón. Este is éreztem, akkor ott volt pont a kezem, és lehetett érezni egy picit :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2018. jún. 18. 19:30
Én már tűkön ülök a neme miatt. Nagyon kíváncsi vagyok. Ma megcsináltam egy szódabikarbóna tesztet 🤣🤣🤣🤣🤣tudom, tudom, hülyeség, de majd kiderül....e szerint kislány lesz....
94. Silvery03 (válaszként erre: 93. - Brigi2)
2018. jún. 18. 16:31

Egy órás 12 hetes vizsgálat? 😯😯

Én kb 5-8 percet, de max 10-et voltam bent...a privát dokim hívott a saját sztk rendelésére, de ráadásként ott sem volt 😕😕

Ez fura volt azért..

Holnap megyünk dokihoz, talán megmutatja magát :)

93. Brigi2
2018. jún. 18. 11:08
Én most voltam a 12 hetes Uh-n, nagyon szuper volt, nagy monitoron néztük végig, kb. 1 óra volt. Minden rendbe volt vele, de a férjemmel mi mindenképpen akartunk csináltatni egy tesztet kockázatoktól függetlenül. A Tranquilityt választottuk és pár nap múlva így 100%-ra a nemét is megmondják. Igaz, a doki is mondta, de ugyebár tévedhet. szóval ez lesz a tuti. :) Remélem minden eredményünk jó lesz, 4 napot előre ugrottunk, december 20 lett a baba érkezésének a napja. :)
92. szilvi é.g. (válaszként erre: 90. - Nancsi123)
2018. jún. 13. 18:33

Szuper hírek :)

Mondjuk nekem is kb 40 percig nézték a babát a 12. heti uh-n. A genetikus és a saját dokim is megjegyezte, hogy rendkívül mozgékony és nagyon szép az orra :) Mondjuk mi magánklinikára járunk és engednek így mozizni kicsit többet :)

Most elutazunk még pár napra, aztán már jön a következő genetikai vizsgálat.


A görcsök miatt ne aggódj! Sógornőmnek végig menstruációs görcsei voltak. Nekem is sokszor feszült a hasam a 10. hét és a 14. hét környékén. Néha most is feszít, de pl. tornázni simán tudok 30-40 percet :)

91. babika_ (válaszként erre: 90. - Nancsi123)
2018. jún. 13. 12:12
Ja, akkor nem a saját orvosod csinálta a genetikait? Engem direkt akkor hív, amikor ambulál egyébként is a kórházban, csak jelzem neki smsben, hogy itt vagyok, és előbb behív. Így már értem, ha olyan érzésed volt, mintha kidobtak volna, sajnos egy futószalag az egész EÜ.
2018. jún. 13. 11:35

Én is magán úton járok, de a terhesgondozásos vizsgálatokat a magán dokim végzi a kórházba. Én még nem fogadtam fel, úgy vagyok vele, még ráérek ezzel, hátha meggondolom magam. :D

A genetikait ebbe a kórházba csak 1 orvos csinálja és megy futószalagon. Olyan jó, hogy még 1,2 hét és második trimeszter. :) A hányingerem is ma már kicsit jobb. :)

89. babika_ (válaszként erre: 88. - Nancsi123)
2018. jún. 13. 08:47

De magán orvoshoz jársz? Nekem is nagyjából 5 perc volt az UH, de minden rendben volt. Én fogadott orvoshoz járok, de a nagyobb vizsgálatokat a kórházban végzi, ahol dolgozik, de teljesen normális ott is, illetve a kis rendelőjében is.

A 18. heti UH-n nézik meg nagyon alaposan.

2018. jún. 12. 20:37
Amúgy nekem semmit nem mondott a doki, csak, hogy úgy néz ki minden rendben van. Már bánom, hogy nem magán klinikán csináltattam meg, 5000 ft-tal több, de innen kb kirugdostak minket.
2018. jún. 12. 17:56

Biztos volt olyan rendes a babád, hogy rendesen megmutatott mindent ami kellett. Engem egy órán keresztül ultrahangozott alulról, felülről...már vártam mikor akarja a számon lenyomni....

Neméről nem tudtatok meg semmit?

2018. jún. 12. 15:43
Túl vagyunk a genetikain, minden rendben van. 😊 Kicsit alaposabb vizsgálatra számítottam, kb 2-3 perc volt, de a dokinak biztos rá van állva már a szeme ezekre a dolgokra. 😁 Most már végérvényesen megnyugodtam. Most már azt várom, hogy kezdjen nőni a pocakom. Már most is van, de nem igazi kismama pocak, csak puffadás. 🤣
85. Silvery03 (válaszként erre: 83. - Nancsi123)
2018. jún. 12. 12:58

Akkor biztos nagyon izgul 😊

Pont ma beszéltünk, hogy milyen jó lenne két hetente mozizni a kicsit 😊

84. babika_ (válaszként erre: 83. - Nancsi123)
2018. jún. 12. 08:43
De jó! :) Két hete nekem is antibiotikumot írtak fel, mert ráment a nátha az arcüregemre, és hetek óta dugult az orrom, a fülem.
2018. jún. 12. 07:59
Doktornő szerint minden a legnagyobb rendben és nem tudja megmondani mitől görcsöl a hasam, de megnyugtatott, hogy a babut nem befolyásolja. Írt fel azért gyulladáscsökkentő antibiotikumot. Ma megyünk genetikai vizsgálatra, a párom most fogja 1. látni a picit. :)
2018. jún. 11. 15:59
Jól teszed. Kismamák vagyunk, most azt hiszem mindannyiunknak megbocsájtható a "hiszti", főleg ha a babánkról van szó. Mindenképpen mond majd mi volt a dokinál, de remélhetőleg semmi extra!
2018. jún. 11. 15:24
Hát nagyon örülnék neki, ha ezt csak én fújnám fel, de van, amikor annyira begörcsöl a hasam, hogy nem bírok kiegyenesedni. :) De amíg a picur jól van, nem aggódok feleslegesen. Csak nem akarom, hogy ez a dolog lógjon a levegőben, azért járok a doki nyakára is. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook