Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 decemberi babák fórum

2018 decemberi babák (beszélgetős fórum)

80. babika_ (válaszként erre: 79. - Nancsi123)
2018. jún. 11. 15:19
Azért ott is tágulnak a dolgok, nekem volt, hogy a hüvelyembe szúrt. Ne gondolj a legrosszabbra, várjuk meg mit mond az orvos. Lehet, hogy te érzékenyebb vagy.
2018. jún. 11. 15:16
Lehet, hogy én parázom túl, de szerintem nem normális a görcsölés. Arra gondoltam, hogy a méhszájjal lehet valami, mert sokszor szúr és szorít egészen alul a hasam. Múlt héten még nem volt nyitott a méhszáj. De van egy ismerősöm, akinek szintén nagyon korán kinyílt. Ma este bejelentkeztem az orvoshoz, remélem mond valamit.
2018. jún. 11. 13:58

Nekem nagyon ritkán, alig észrevehetöen görcsöl a hasam, de elhanyagolható.

Ma voltam endokrinológusnál, hát L-Thyroxin 25 mikrogramm és Jód tabletta 250 mikrogramm lett a vége, aztán pajzsmirigy uh és vérvétel után újratervezés...remélem ettöl még baj nem adódott a pindúrnak, bár a doktornő azt mondta, hogy szerinte nem akkora fokú az eltérés...

Holnap védőnő, kíváncsi vagyok a mérlegelésére, mivel én még mindig nem veszem észre, hogy híztam volna, az itthoni mérleg szerint se...max fél kilót. 😬😊

Nálatok minden rendben?

77. bnusinna (válaszként erre: 75. - Nancsi123)
2018. jún. 11. 12:56

Görcsölni nem görcsölök, magnéziumot szedek, de ha nagyon megnyújtom magam akkor érzem a méhemet( vagy mit☺).

Remélem nincsen veletek semmi probléma, holnap úgyis kiderül, addig ne idegeskedj!

76. babika_ (válaszként erre: 75. - Nancsi123)
2018. jún. 11. 11:27

Nekem nagyon nagyon ritkán van, hogy érzem, mintha görcsölne, de nagyon minimális, mondhatni semmi. Inkább, ha lehajolok esténként, olyan mintha kis üreg lenne ott :D tök fura.

Mit mondtak ma?

2018. jún. 11. 10:23
Én holnap megyek a 12. heti genetikai vizsgálatra, de ugye eléggé görcsöl a hasam. kaptam rá kúpot, hogy lehet fertőzés okozza, de nem használt semmit. :( Ma is bejelentkeztem, hogy akkor most várjunk csak, vagy próbálkozunk mással is. megkérdezhetem, hogy nektek egyáltalán nem görcsöl a hasatok? Szalagok nyúlása, vagy bármi más okból?
74. szilvi é.g. (válaszként erre: 72. - Silvery03)
2018. jún. 10. 21:21

Szuper jó hír :)

Örülök :)

2018. jún. 8. 21:53

Az a lényeg hogy minden rendben.

Én bezzeg csak júlí 2án megyek vissza legközelebb...akkor elvileg 16+5 leszek. Addigra már remélem megmutatja magát...

Ti már vásároltatok valamit a gyereknek?

2018. jún. 8. 15:17

Köszönöm a bíztatást, a mai nap megvolt az ultrahang. Mivel a saját dokim hivott a saját sztk rendelésére a kötelezö uh-ra, igy nagy meglepetésemre volt, hogy egy tök idegen fickó ül a monitor előtt. 😯😯

De minden rendbent rendben talált, 8,2 cm

Bár én nem láttam a monitort, csak a párom, de azt mondta, hogy szerinte aludt, vagy csak a lábát lóbálta 😀😀

Legközelebb 19-én randi, addigra 15+5 leszek, hátha mutat valamit magából 😉

71. szilvi é.g. (válaszként erre: 70. - Szilvi é.g.)
2018. jún. 8. 11:15

Közben végig is gondoltam, de nem jutottam oda, hogy írjak. A nemével kapcsolatban azért is nálam derült még csak ki, mert én kicsit előrébb járok mint ti. Nekem a 15+5 napon mondták meg, hogy 80% hogy kislány :)

Szóval mindenkinek nyugi :) Úgyis kiderül :)

2018. jún. 8. 08:38

Nem szabad aggódni a "mi van ha..." kérdéseken. Minden rendben lesz és bízni kell a dokidban. Ha 14. hét,akkor sem vagy elkésve! Izgibb lesz az uh :)

Mi a doki kitartásának köszönhetjük,h tudjuk a nemét :)

De rendesen meg is macerált :)

Az otthoni szívhangfigyelő márkáját majd megnézem. Most pl nem is piszkálgatom a kisasszonyt, viszont izgatottan várom az első igazi mozdulatot :)

Sokszor mintha...de lehet csak beképzelem.

2018. jún. 7. 20:26
Nagyon jó lesz neked!!!! És természetesen minden rendben lesz!!!!!😘😘😘😘😘
68. Silvery03 (válaszként erre: 67. - Babika_)
2018. jún. 7. 09:53

Köszönöm 😊

Holnap minden kiderül.

67. babika_ (válaszként erre: 62. - Silvery03)
2018. jún. 7. 08:30
Szerintem akkor is van egy érték, ami normálisnak számít nyakiredő szempontjából.... Ne aggódj, minden rendben lesz :)
66. babika_ (válaszként erre: 61. - Bnusinna)
2018. jún. 7. 08:29
Igen, elfordult az UH közben egyszer :)
65. bnusinna (válaszként erre: 64. - Silvery03)
2018. jún. 6. 21:20

Persze hogy minden rendben lesz! Már miért ne lenne?😙

Gondolj arra inkább, hogy újra látod,lehet megtudod a nemét, hallod a kis szívét, az még hogy ez egy teszt pluszba, hát jooooo....

2018. jún. 6. 21:07
Bnusinna köszi a választ! Remélem minden rendben lesz...
63. bnusinna (válaszként erre: 62. - Silvery03)
2018. jún. 6. 20:51

Hát nekem is első baba, úgyhogy csak találgatás. De lehet, maga az eredmény szempontjából mindegy, úgy ertem.pontoa lesz így is. Csak esetleg ha kiderül, hogy beteg az esetleges elvetetés szempontjából macerásabb. De ilyenekre nem is nagyon akarok gondolni. Sőt, abszolút nem....

De amúgy a kérdés jó, az én válaszom csak feltételezés....

2018. jún. 6. 18:53
Lányok! Olvasgatlak titeket, és egy kérdés ötlött a fejembe. Pénteken megyek a kötelezö nyakiredös uh-ra, azonban aznap 14+1 hetes leszek...nem késő az már? Amit eddig olvastam 12-13 hét között szokták csinálni. Mivel én még elég tapasztalatlan vagyok kicsit aggódok, nem e késö😕😕😕
61. bnusinna (válaszként erre: 60. - Babika_)
2018. jún. 6. 17:49

Szia! Neked is szégyenlős volt a kicsike 😊

Akkor úgy néz ki egyenlőre csak Szilviéknél van ilyen "szemérmetlen" kölyök.

Nekem júlí 2-án van a legközelebbi vizsgálatom, addigra remélem már nem lesz olyan félénk 😅

2018. jún. 6. 12:53

Kedves Lányok,

Csatlakoznék hozzátok, ha nem baj :) Végre van itt is egy kimondottan decemberi babás fórum. A mi dátumunk december 3-a :) Jelenleg 14+3 napos vagyok, a 12. heti UH-n minden rendben volt, illetve negatív lett a kombinált teszt is. Egyelőre a nemét nem tudjuk, első baba. Legközelebb a 18. héten megyek UH-ra :)

2018. jún. 6. 06:50
Van ilyen gép otthoni használatra?🤣🤣🤣🤣🤣 Nem tudtam.
58. szilvi é.g. (válaszként erre: 57. - Bnusinna)
2018. jún. 6. 06:26

Nekünk van itthon. Kaptunk kölcsön,de nem nézegetjük minden nap.

Most hétfőn így is nagyon megmacerálták. Méhszájat is nézett az új doki, plusz hüvelyi uh is volt. Ennek annyira nem örültem. Azután hasi is. De nagyon alapos volt az orvos. Látszott,h ki akarja deríteni,hogy mi is van a lába közt :)(happy)


Nancsi123, nem lehet,h a görcs a méh tágulása miatt lehet?

57. bnusinna (válaszként erre: 56. - Nancsi123)
2018. jún. 5. 21:23

Erősebbek ezek a kis picurkák mint gondolnánk. Élni akarnak.

Akkor inkább gondolj arra, hogy a héten kétszer látod a töpörtyűt. Ha eddig még nem hallottad akkor most fogod a kis szívét hallani...😍😍😍😍

Legalábbis és most hétfőn a genetikain hallottam elösszőr, nagyon jó érzés!!!!!🤗🤗🤗🤗

De sajnos a következő vizsgálat még 4 hét...😑😑😑nehéz kivárni...legjobb lenne venni egy saját gépet és mindennap rákukkantani😄😄

56. Nancsi123 (válaszként erre: 55. - Bnusinna)
2018. jún. 5. 20:39
Igen, szedem a magnéziumot és Aspirin protect-et, illetve a hüvelykúp. Nagyon remélem, hogy ez segíteni fog. Szerencsére jövő héten 2 alkalommal is megyek orvoshoz. Kedden lesz a genetikai, pénteken a doktornőhöz kell mennem. Bízok a kisbabámban, hogy erős lesz és átvészeli ezt az időszakot, én meg mindent megteszek, hogy kikezeljem. 😊
55. bnusinna (válaszként erre: 54. - Nancsi123)
2018. jún. 5. 19:43
Na azt elhiszem. Azért valahogy próbálj meg nem túl sokat stresszelni, mert az a legártalmasabb. Magnéziumot szedsz újra? Lehet az is baj ám.... szurkolok nektek! Biztos nem lesz baj!😙
2018. jún. 5. 07:37
Én is elmentem tegnap orvoshoz, mert már aggasztott a görcsölés. A picikével minden rendben van. Nagyon eleven volt, viszont a doktornő nem tudta megmondani, mitől görcsölhetek. Szednem kell gyógyszert, meg kúpot is írt fel. 😞 azt mondta a méhszáj nem nyitott, de lát valami elváltozást, amit minél előbb ki kell kezelni, hogy csökkentsük a vetélés kockázatát. Annak örülök, hogy jelenleg jól van a picúr, viszont nem nyugtatott meg, amit mondott. 😞
53. szilvi é.g. (válaszként erre: 52. - Bnusinna)
2018. jún. 4. 21:57

Ez nagyon megnyugtató :) örülök neki :)


A neveink már rég megvannak tekintve mennyit vártunk rá :) sajnos az egyiket egy közeli baráti pár ellopta.


Karina lett volna. Nem is hallottak róla előtte és véletlen tudtuk csak meg. Tudták,h mi akkor már lassan 1 éve próbálkoztunk. Az kicsit megborított minket.

52. bnusinna (válaszként erre: 50. - Szilvi é.g.)
2018. jún. 4. 16:46
Jaaaa és gratulálok a kis hercegnőhöz!!!!! Van már nevetek? Vagy most kezdtek el nagyon gondolkozni?😊
2018. jún. 4. 12:53

Én is most jöttem ki a dokitól. Azt mondta a gyógyszert szedjem csak, ismeri a másik dokit is akihez kint járok. Azt mondta nagyon precíz, már már picit túl "tyúkanyóskodja" a dolgot, de mindent tökéletesen csinál. Ultrahang szerint ma vagyok 12+4. Babócábal minden rendben csak éppen alig tudott mindent lemérni a szűréshez mert a fejét folyamat belenyomta a pocakomba...😃hiába ugráltam ráztam én, rázta a doki, semmi...jól érezte ott magát. Nagynehezen egy óra alatt lemérte azért,de leízzadtunk.

D vitamint szedek úgyhogy azzal nem lehet baj. Elképzelhető hogy ilyen vagyok, anyumnak is alul termel....


A babázásra annyit mondott, h semmit nem lát ami miatt aggódni kéne, lehet picit megerőltettem magam.


Elvileg minden a legnagyobb rendben van.😍😍😍😍😍👍👍👍👍

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook