Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 újév körüli, januári babák fórum

2017 újév körüli, januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1240. Pottom_14 (válaszként erre: 1239. - Babett8511)
2017. jan. 2. 15:10
Oh, ez nem hangzik tul jol Babett :( lehet a gorcsok ellen barmivel tenni? Mert a magnezium ugye mar nem johet szoba.. kitartast es jobbulast!
1239. Babett8511 (válaszként erre: 1238. - Pottom_14)
2017. jan. 2. 14:55

Nálunk is volt, ritkán. Az orvos azt mondta normális, lehet nyom valamit .


Én most momentán pisilni se tudok egyedül kimenni. Emellé rendszertelen, de erős görcseim vannak.

1238. Pottom_14
2017. jan. 2. 13:50

Egyebkent ki hogy van ma? Remelem mindenki okes!


Nekem mar 4.napja faj a jobb oldalon. Valaki tapasztal(t) ilyet? Baba jol van, mozgekony, csak a jobb oldalon akar kilyukadni a hasam. Foleg akkor ha csinalok valamit, setalok vagy takaritok, olyankor erosebben faj :(

1237. Pottom_14
2017. jan. 2. 13:48
Igen a mento is egy megoldas FeketeBoszorka. Az megsem taxi. Engem ha a ferjem vagy mas a csaladbol nem tudna bevinni biztos hogy mentot hivnek.
1236. Lollipops (válaszként erre: 1233. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 2. 13:30
Masfel ora az jo sok. De majd megoldodik. Nekem sincs mas a ferjemen kivul. Szuleim Magyarorszagon vannak, ferjem szulei meg itteni baratok dolgoznak. Taxit en se akarok hivni. Marad a ferjem vagy mento vegszuksegletben.
1235. FeketeBoszorka (válaszként erre: 1234. - Csikil4ny)
2017. jan. 1. 22:18
Köszi! :)
1234. csikil4ny (válaszként erre: 1229. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 1. 22:12

Sziasztok!

Csak véletlenül néztem ide be.

Ha csak szivárog a magzatvíz, olyan érzés, mintha szép lassan bepisilnél, csak nem tudod visszatartani.

2017. jan. 1. 22:05

Az én férjem azt hiszem hétfőn és kedden még itthon lesz velem, viszont szerdán már megy ő is dolgozni. Tehát nekem is jobb lenne addig szülni míg itthon van...mivel neki meg másfél óra mire hazaér...mondjuk most rákérdeztem és azt mondta ha nagyon siet akkor 1 óra alatt is hazaérhet. Hát nem tudom hogy lesz. Én csak rá számíthatok mert másom nincs. Annyi, hogy van egy jó barátom, esetleg rá is számíthatok, neki meg 20 perc ha szólok. Taxit biztosan nem hívnék, nem akarom.



Igen, nagyon jól bírom most a vége felé is a terhességemet, azt hittem már másként lesz, de talán még több erőm is van mint a terhességem közepén. Ám arra is gondoltam, hogy nem-e azért van ez mert a szervezet készül a szülésre és ezért gyűlt össze ennyi energia bennem hogy legyen elég erőm szülni?? Aztán meg majd jól meglepődöm ha beindul a szülés. :) Jajj!! :)

1232. Pottom_14
2017. jan. 1. 20:45
Eperke jelentkezz amint mar tudsz! Sok erot es konnyu szulest kivanok! FeketeBoszorka kerdese jo volt, honnan tudod hogy szivarog a magzatviz? Ird majd meg ezt is amikor mar erre is lesz kis idod :) ugyesek legyetek!
1231. Pottom_14 (válaszként erre: 1230. - Lollipops)
2017. jan. 1. 20:43
Nekem szerencsem van mert kozel dolgozik a ferjem es ha menni kell, maximum 10 perc alatt hazaer. A korhaz pedig a hazunk es a laktanya kozt van ugyhogy tenyleg marha szerencses vagyok mert minden kozel van.
1230. Lollipops
2017. jan. 1. 20:11

Sziasztok! Boldog uj evet mindenkinek!


Eperke: szoritok! Irjal amint tudsz.


Amugy ki hogy van?


Mi szuperul vagyunk. Tegnap jol kifarasztottam magam azert. Egesz nap foztem mert jottek barataink vacsorara. Majd fel 3-kor kerultem agyba. Ma pihi volt meg voltunk setalni majdnem egy orat. Ugyhogy meg jol birok mindent igy a 39. het kuszoben. Amugy nekem semmi mas nincs. Tegnap voltak mehosszehuzodasok mivel kifaradztottam magam de mara elmultak.


Sajnos ferjem holnaptol dolgozik. Jo volt hogy itthon volt egy hetet. Ha nektek a parotok dolgozik es akkor indul be a szules hogyan oldjatok meg? A ferjem 50 percre dolgozik tolunk a varos epp masik felen. Szoval majd rohan haza vagy a korhazba. Mashogy nem tudjuk megoldani. Remelem majd elerem telefonon.... Amugy remelem hata akkor kezdodik minden amikor itthon van.


Latom Feketeboszirka te is meg jol birod!

1229. FeketeBoszorka (válaszként erre: 1228. - Eperke663)
2017. jan. 1. 18:23

Szia Eperke!


Nagyon drukkolok Nektek, pont most léptem fel ide, miután írtál! :)


Az milyen, ha csak szivárog a magzatvíz, hogy lehet észrevenni?


Amint tudsz, írj, hogy hogy vagytok!!


Velem az ég világon továbbra sincs semmi különös, néha ilyen méh húzódásokat érzek de nem erősen meg néha mensis érzésem van, ennyi. Ma is takarítottam egyik hörcsögöm otthonát meg főzőcskéztem, még holnapra is maradt egy hörcsög kuckó és akkor készen is van mindenki.

1228. Eperke663
2017. jan. 1. 18:12

Sziasztok Csajok! BUEK mindenkinek gondoltam irok mig tudok itt unalmamban.. itt vagyunk a klinikan elkezdtek beinditani a szulest most varunk eddig semmi magzatvíz szivarog tovabbra is ezert nem vartak tovabb. Remelem most mar hamar meglesz Picur ha mar sajnos nem ugy alakult a szülésem kezdete ahogy terveztem.


Remelem mindenkivel minden okes es majd jelentkezek!


Pottom a babaszoba meg a kisruhak rendezese a legjobb resz a terhessegben! 😊😊😊

1227. Pottom_14
2017. jan. 1. 15:57

Sziasztok!


En vagyok iden az elso bejegyzes? :)


Remelem mindenki jol van! Nalunk csendesen telik az ev elso napja, osszeraktuk a ferjemmel a baba butorat, es annyira be vagyok sozva hogy azt hiszem vacsora utan neki is allok bepakolni a kis ruhacskait! :D


Nagyon vigyazzatok magatokra, relax, pihi, egyetek igyatok finomakat, mar a celegyenesben vagyunk!! :) :)

2016. dec. 31. 22:00

Én is Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!


2016-os babásoknak és a leendő 2017-ben születendő babásoknak is beleértve kislányomnak is aki velem megy át az új évbe még pocakosan! :) Gondolom most már nem indul be a szülés éjfélig, majd utána valamikor! :)

1225. Pottom_14
2016. dec. 31. 21:18

@entt oszinten gratulalok a kislanyaidhoz! Jo egeszseget kivanok nektek!


Eperke! Nagyon nagyon drukkolok ertetek es gondolok ratok!


Nagyon boldog uj evet kivanok nektek Lanyok! @entt, Mokuspocok es talan mar Eperke is megszulte a babajat, jovore pedig rajtunk a sor! :)

1224. Lollipops (válaszként erre: 1221. - Eperke663)
2016. dec. 31. 17:48
Eperke: neked is megy a drukk!
1223. Babett8511 (válaszként erre: 1221. - Eperke663)
2016. dec. 31. 15:33

Szorítunk Neked! Gyors szülést, várjuk a híreket.


Itt már megindult a tűzijáték és sajnos a pici nagyon érzi. Elkezd göngyölgetni, semmivel nem sikerül megnyugtatni.


Mindenkinek Boldog Babás Új Évet!

1222. FeketeBoszorka (válaszként erre: 1221. - Eperke663)
2016. dec. 31. 14:48

Nagyon drukkolok Nektek! :) Te már benne vagy az időben, 40. hétbe léptél!

Várom a további fejleményeket!


Nekem amúgy tegnap óta megváltozott a hasam formája, mintha lentebb került volna meg ilyen szögletesebb, kisebb lett de ez tudom legfeljebb csak annyit jelent hogy a baba jobban beékelődött már és szülésre készen áll.

1221. Eperke663
2016. dec. 31. 12:37

Sziasztok csajok.


Vent vagyok a klinikan tegnap elkezdett szivarogni a magzatviz(elvileg az...) Es bent tartanak eddig voltak fajasaim de most lealltak 😖 estig varunk mi lesz ha nem indul be akkor lehet hazamegyek aludni es holnap vissza kell jonni mert beinditjak biztos a szivargas miatt. Egyebkent rendben vagyunk mindenki szuperkedves velünk.

@entt gratulalok en is nektek!! Nagyon örülök hogy minden rendben ment veletek is! 😊

1220. Babett8511 (válaszként erre: 1217. - @entt)
2016. dec. 31. 01:57

Gratula! Jajj en is olyan kíváncsi vagyok rájuk 😊 Meg mindenki babájára.

Szuper h ilyen szép súlyban vannak.

1219. FeketeBoszorka (válaszként erre: 1217. - @entt)
2016. dec. 30. 21:22

Én is gratulálok! Tegyél fel majd képet is róluk!


Most már egyre jobban izgulok, hogy ki fog következni ezután? Sorra jönnek a babák! :)

1218. Lollipops (válaszként erre: 1217. - @entt)
2016. dec. 30. 21:18
@entt: gratulalok!!! Nagyon szep sulyuak a kisbabak. Jo babazast es gyere rendbe hamar!
1217. @entt
2016. dec. 30. 20:45
Sziasztok. Sajnos most még nincs időm mindent visszaolvasni, viszont szeretném megosztani veletek, hogy december 28.-án megszülettek a lányok. Izabella 2950 gramm és 48cm, Flóra 2720 gramm és 49 cmel jött a világra. Mindannyian jól vagyunk, nekem kell még egy kicsit erősödöm, de dolgozom már rajta. 😉😊
1216. Lollipops
2016. dec. 30. 20:19

Pottom: jo nagy babacska. De a meresekkel elegge nagyot is tudnak tevedni. Nekem mindig mertek a sulyat de mindig ott volt hofy +/- 500 g tevedes is lehet.


Feketeboszorka: biztos hogy a nyakdugo tavozott. Az meg persze nem jelenti azt hogy a szules megindul meg napok hetek telhetnek el. En is lassan a 39. Hetbe lepek pontosan jovo kedden. Azt hiszem te egy vagy 2 nappal vagy elottem.


Tudom hogy mind nagyon varjuk a babakat, de en ma nagyon szomoru lettem sot sirtam is hogy nemsokara vege es nem lesz a hasamban es nem fog rugni, mozogni, feszkelodni. En azt annyira szeretem. Persze varom nagyon hogy a karunkban legyen es talalkozzunk az ici pici kislanyunkkal. Biztos csak a hormonok is szorakoznak es mar tenyleg keszen vagyok a nem alvastol.

1215. Eperke663
2016. dec. 30. 19:16
Pottom nem rossz ez szerintem vannak furcsaságok, de nagyon örúlök, hogy itt fogok szülni. Számomra sokkal több a pozitívum mint a negatívum ebben a rendszerben. Több ultrahang jó lenne, de megoldottam én ezt leleményesen így kb annyit kaptam mint otthon kaptam volna ;) egyedül NST nincs, de ha panasszal mész be vagy esetleg csak aggódsz szó nélkül CTG-re raknak. A szülésindítás/túlhordás para csak nekem nagyon, mert nem akarnék óriásbébit, persze ez nagyban függ a méhlepény állapotától is szóval ha máskor nem jan 9-én kiderül :D Azt pedig imádtam, hogy nem nyúlkáltak belém lépten nyomon de ha esetleg indokolt volt akkor megcsinálták.
1214. Pottom_14 (válaszként erre: 1211. - Eperke663)
2016. dec. 30. 18:45
En bele sem gondoltam hogy ott ennyire mas a terhesgondozas rendszere, bocsi :(
1213. Eperke663
2016. dec. 30. 18:37

Köszönöm a nyugtató szavakat! :) jajj úgy izgulok mindannyiónkért! :)


Feketeboszorka akkor tényleg az lehetett! Ma én is szokatlanul energikus voltam... az éjjel meg fájtam rendesen.. ki érti ezt..

2016. dec. 30. 18:15

Pöttöm!


Tényleg szép nagy a babád a mérés alapján viszont én úgy tudom hogy többnyire nem szoktak pontosak lenni a mérések a baba súlyát illetően, az én dokim azért se szokott szerintem mondani semmit ami nem biztos.


Eperke!


Ne aggodalmaskodj szerintem, főként úgy, hogy nálad a magzatvizet is nézték, ez szerintem sokat jelent hogy minden rendben van vele.

1 héttel vagy előttem, mi most fogunk a 39. hétbe lépni.


Ma egyébként már teljesen biztos vagyok benne hogy a nyákdugóból láttam egy jókora darabot távozni magamból, mert most még nagyobb cucc jött ki mint előző napokban és elég egyértelmű volt az állagát tekintve ahogy kinézett, kocsonyás volt és ilyen sárgás-fehér...stb. nem részletezem, a lényeg hogy tuti hogy a nyákdugómból távozott megint, de most egy jelentősebb darab.

Igazából azt nem tudom, hogy mégis mennyi az össz mennyisége egyáltalán? Mert hát fokozatosan távozik, de honnan tudom hogy az egész eltávozott?


Keményedésem most volt miután jól lefárasztottam magamat egy kis takarítással, de ilyenkor jó pihenni aztán, nem szeretek állandóan feküdni, amíg bírom csinálom amit kell.

1211. Eperke663
2016. dec. 30. 16:54

Pottom itt nincs NST. a vedönö szivhangot hallgat csak 2 napja rendben volt.

De megnyugodtam most jobban, mert az összes ultrahang adatomat átnéztem és mindegyik érték a januári idöpontnak felel meg elvileg. Valamint utánna néztem a nyaki redö értéknek is és kizárt dolog lenne egy 1,8mm -es érték egy ha a decemberi idöpont lenne aktuális mert akkor lettem volna 16 hetes 13 helyett, a 13. hetin meg 3mm-ig normális. CRL 72 mm volt akkor az is 13. hetes terhességnek felelt meg és akkor mondták a január 1-et.

A ciklusaim egyébként 37-65 nap közöttiek voltak... soha életemben nem volt egy 28 napos ciklusom sem.


December 16-án volt egy CTG-m panaszok miatt akkor megneztek a magzatviz mennyiségét is és normális volt. Orvos szintén nincs, bábák vannak csak. A baba is mozog bent rendesen, ha barmi valtozást érzek telefonálok a klinikára, addig meg próbálok lenyugodni teljesen. Logikusan gondolva minden ok, de már alig várom, hogy kibújjon.


Bocsi, hogy ilyenekkel fárasztalak titeket, lehet inkább lazítanom kéne nem agyalni ilyeneken. :(

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook