Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 szeptember Kistesó projekt indul fórum

2017 szeptember Kistesó projekt indul (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
16. SAABina (válaszként erre: 15. - Gabriella_127)
2017. aug. 27. 18:52
Szia :) Hányadik babát tervezitek? Már próbálkoztok?
2017. aug. 27. 10:00
Sziasztok, csatlakoznék én is. :)
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - SAABina)
2017. aug. 21. 14:47
Mohácson szültem (sehol máshol nem szülnék, pláne Pécsen nem) kislányomat pedig Pécsre szállították át.
13. SAABina (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2017. aug. 21. 14:36

Megkérdezhetem, hogy ez hol volt?

Én egy budai magánkórházba jártam (nevet nem írok nehogy reklámnak minősüljön) onnan szállítottak át a Péterfybe, ugye nem kell ecsetelnem a különbséget. Ott csak egy nagyon bunkó volt a többi normális.

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - SAABina)
2017. aug. 21. 14:00
Én sajnos nem tudtam a kislányommal menni, teljesen más városban voltunk. 4. nap láthattam újra és csak az 5. nap foghattam újra kézben. A PIC osztályról jót nem tudok elmondani.. Egyáltalán nem voltak barátságosak se segítő készek, flegmák voltak, az orvos még csak rá se nézett férjemre. 6. nap mikor mentünk látogatásra, direkt megkérdeztük mikor menjünk. Mondták délután, akkor kevesebben vannak kicsit több időt lehet bent lenni mint az 1 óra. Mikor beértünk fél 4kor közölték jó most 5 percet láthatjuk majd menjünk vissza az 5 órási etetésre, mindezt friss császárosan persze. Mikor bementünk arra az 5 percre kislányom hason saját bukásában feküdt bekakilva! Mikor vissza mentünk 1.5 óra múlva még mindig ugyan úgy volt! Mikor felsírt váltáskor a bunkó nővérke megszólalt: na már megint sír ez a gyerek? Kislányommal még 2 másik baba volt ugyan abban a szobában az egyik folyamat sírt de a kutya nem nézett rá míg ott voltunk a másiknak folyamat besípolt a légzésfigyelő arra se mozdultak. Mikor segítséget kértem a szoptatás miatt a fiatal nővérke azt hittem lecsavarja a lányom fülét, és úgy bele nyomta a fejét a mellembe hogy nekem fájt..
2017. aug. 21. 13:46
Elnézést a hibákért, a telefonom átír mindent.
2017. aug. 21. 13:45

Nekem is császár volt, farfekveses volt és koraszülés miatt is így döntöttek, kiírtak délutánra aztán fel óra múlva rossz lett a szív hangja és azonnal meg császároztak.

Én megmondom őszintén én nem bánom, ha újból császár lenne. Na nem azért mert annyira jó volt, hanem engem átszállítottak másik kórházba azt sem tudtam mi lesz hogy lesz abszolút ismeretlen és kiszolgáltatott érzés. Nem bánnám, ha most ezeket az izgalmakat megspórolnánk és tudhatnád mi fog történni velünk. Lehet hülyén hangzik, de így érzem.

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - SAABina)
2017. aug. 21. 13:33

Mi nem voltunk igazán koraszülöttek, csak "sorvadt korababák" tehát jó időre, de súlyhatárérték alatt született. 37+4 indítottak és meg is született volna természetes úton csak 7. órában már annyira kifáradt hogy leesett a szívhangja a köldök zsinór is állandóan vissza rántotta én pedig rosszul lettem, ezért lettem sürgős császáros.

35. héten a toxémia miatt annyira felteltem vízzel, hogy csak egy csík látszott a szememből.

A császárból nagyon nehezen épültem fel,sok vért vesztettem de szerencsére nem kellett pótlást kapnom, mind fizikailag mind szellemileg is. 6. héten kaptam egy minden telibe kapó gyulladást is, ekkor a tejem is elapadt.

nagyon bízom benne, hogy most nem lesz ilyen rossz és pláne nem lesz ismét császár. A dokim szerencsére csak végső esetben császároz, amúgy abszolút a természetes szülés híve gátvédelemmel, hipnó szüléseket vezet.

2017. aug. 21. 13:15

Nekem is koraszülött lett a kisfiam 35. Hétre. Fájásokkal indult, az okát nem tudják, bár én is az voltam és anyukámnál volt másik koraszülése is. Ez is számít szerintem.

Az elejétől veszélyeztetett voltam én is. De problémám a rosszulléteket leszámítva nem volt, a végére vizesedtem, viszkettem, az addig alacsony vernyomasom magasabb lett de azt mondtak hatareset. (Magánklinikan)

Látom, neked is ki jutott a "jóból" sajnos, de reméljük nem lesz több problémád a továbbiakban.

2017. aug. 21. 09:12
Az elmaradt, hogy itt is túl vagyok már 2 barnázáson és 2 vérzésen.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - SAABina)
2017. aug. 21. 09:08

Teljesen más a 2.

Kislányomnál 10 vérzésem, 3 bélgyulladásom és toxémiám volt. Ő a toxémia miatt alacsony súlyhatárértékkel született, 1 hetet volt a PIC osztályon, 4 napig oxigén inkubátorban támogatás gyanánt. Rögtön veszélyeztetett státuszra kerültem az elejétől fogva, most is az vagyok. A klasszikus tüneteket tekintve rögtön az elejétől végtelenül fáradt voltam, a gyomrom majd kiégett, és rengeteget jártam pisilni. Már beágyazódáskor tudtam hogy valami más. Kívánós voltam végig, az elején a sós fűszeres dolgokért, pisztáciáért, hús minden mennyiségben a végén bármi ami bőségesen tocsogott az édestől- pedig egyáltalán nem vagyok édesszájú. Hányni kizárólag a gravida vitamintól hánytam így azt abba is kellett hagynom.

Itt bevallóm csak "poénból" vettem tesztet "4 napja késett" bár nálam a késés a pco miatt teljesen normális és kiszámíthatatlan, a ciklusaim valahol 30-45 nap között mozognak. Szóval semmi megérzés előjel semmi nem volt, szabályosan arcon csapott az a 2 csík mikor megjelent. Az első uh-n még semmit nem láttunk csak egy üres petezsákot, pedig időben voltunk. Ekkor mondta a dokim, hogy várjunk még 2 hetet nagy valószínűséggel később fogant. Rá 3 napra elkezdtem hányni, ami egészen 2 héttel ezelőttig tartott, fogytam 3 kg. Fáradt vagyok de nem olyan vészesen mint az elsőnél, néha ég a gyomrom kicsit. A vérnyomásom itt is vacakol továbbra is szednem kell a gyógyszert. Pokolian fájnak a melleim, elsőnél nem emlékszem hogy ennyire fájtak volna.

5. SAABina (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2017. aug. 20. 16:52

Értem. Akkor Boldog babavárást kívánok! És milyen a második terhességed, illetve miben más?


Nekem a kisfiam 11 év gyógyszer szedés után érkezett 6 hónappal. Ebből az első hónapban védekeztünk. Most 4 éve szedem a fogamzásgátlót újra, hát kíváncsi leszek most hogy alakul majd.

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - SAABina)
2017. aug. 20. 15:59

Nekünk félig meddig meglepetés baba. Mindenképp szerettünk volna kis tesót, nem rég vettünk hézat, 2 gyerekre, így mindenképp 4 éven belül kellett a kis tesót "teljesítenünk".

Kislányom 2 év próbálkozás után sikerült (pco + ir mellett spontán) most is abban voltam nehezen sikerül majd de 4 éven belül kell legyünk, egyikünk se gondolta, hogy spirál levétel után 10 hónappal összehozzuk.. A spirált elsősorban azért kellett levenni mert nem bírtam.

3. SAABina (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2017. aug. 20. 13:19

Köszönöm! Nekem egy 4 éves kisfiam van, és most hagyom abba a gyógyszert. Orvosnál voltam, két hónapot javasolt a felkészülésre.

Őszintén szólva nagyon izgulok, már több mint egy éve érzem, hogy szeretném a második babát, de csak most lett meg az elhatározás.

Ti sokat agyaltatok, vagy csak én vagyok ilyen?

2017. aug. 20. 11:48
Sok sikert kívánok Nektek. Nálunk már úton a kis tesó ( 15. hétnél járunk) februárra érkezik. "Nagyobbik" 2.5 éves nagylány.
2017. aug. 19. 19:41

Sziasztok! Eldöntöttük jöhet a kistesó. Második terhességre, babázásra készülünk.


Kistesóra várók ide!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook