Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 szeptember Kistesó projekt indul fórum

2017 szeptember Kistesó projekt indul (beszélgetős fórum)


166. Szedrecske (válaszként erre: 164. - Vikimami)
2017. okt. 2. 19:52
Lehet , hogy egy ujabb babalelek puhitgat 😘 Velem is igy volt😂
165. Szedrecske (válaszként erre: 163. - Vikimami)
2017. okt. 2. 19:49

Szia Vikimami,

Gratulalok a kislanyodhoz 😘

Es megkaptad a valaszokat? Az elso kerdesre gondolom egyertelmu, de a tobbire?

Egyebkent miert volt csaszar?

2017. okt. 2. 19:48
163. Folyt. Most is sokszor azt érzem nem vagyok anyatípus, nem tesz ez boldoggá, nem repkedek, meg ömlengek a gyerekemről. Hiányzik a felnőtt beszéd. A babám boldog, kacagó, kiegyensúlyozott, csodás angyalka. Az ő szempontjából jó anya vagyok. Csak engem ez nem elégít ki. Erre most ovu-t, meg tüneteket, olvasok és itt kötöttem ki.Miért? Azon agyalok, hogy milyen jó lenne a picimnek egy játszópajtás.Miért? Én nem megyek el magamon...
2017. okt. 2. 19:41

Sziasztok kedves fórumozók!

A terhességem alatt végig azon agyaltam, hogy akarom-e? Most kell-e, tőle kell-e, mi lesz a szabadsággal? Szóval nem éltem meg rózsaszínnek.

Most egy 7 hós tündérpalánta anyukája vagyok. Császárral született, így nálunk ez nem lehet még 5 hónapig téma. Ami azt illeti, 32 évesen szültem. A terhesség az undort leszámítva ok volt, csini voltam.

162. Szedrecske (válaszként erre: 161. - Talpraállok)
2017. okt. 2. 19:29

Hihi😉 Ismeros 😄 Az en parom mar csak annyit kerdez, ha tunetek van, hogy " na most milyen halalos kort talaltal, mit fognak amputalni?"

Egyebkent minden uj otletemnel azt hiszem, hogy en talalom fel a spanyol viszat... ergo, ha ez a gep bennem felotlott, akkor tuti , hogy letezik. Gondolom az eüben is valami hasonlo diagnosztikai rendszert hasznalnak. Nem tudom, nem gyakran jarok dokihoz.

161. talpraállok (válaszként erre: 160. - Szedrecske)
2017. okt. 2. 19:12
Hihi, egy olyan gép nekem is, meg a férjemnek is jó lenne. Mi is mindig az interneten doktorálunk le. Így volt már végbéldaganatunk, cisztáim, sőt miómám is, ételallergia, kb 25 terhességem, de még a férjem is volt állapotos, ha abból indulunk ki, miket találunk az interneten. 😀😁😀
160. Szedrecske (válaszként erre: 159. - Talpraállok)
2017. okt. 2. 19:01

Megy a drukk 🍀

Nem dehogy , nem ruri a dpo. Az a tuti hogy ciklus 20. nap, es hogy elvileg16-17. napon kellet volna kb lennie az ovunak.

Az egesz hasam tapintasra erzekeny, most pl a csipocsontom alatt szurkal 🤔 Mar felfazasra is gondoltam, mert ha gyorsan pisilek , akkor is belenyilalik. Viszont nem csip, nem a huvelybenetnel meg a holyagnal faj, mint egyebkent felfazas eseten szokott.

Most kirohoghettel, de multkor gondolkodtam, hogy kellene nekem egy gep, amit magamra tennek es diagnosztizalna, nem kellene ennyit agyalnom, kutakodnim, hogy mi mi miatt van. 😘😂

2017. okt. 2. 18:44

Kismis jobbulást a kisfiadnak.

Szedrecske tuti a dpo? Mármint, hogy 4. nap? Hát nem tudom, mert tényleg minden test más. Illetve ugyanannál a nőnél a terhesség is más. Mindenesetre szurkolok neked is!

Ditti hajrá! 😁

Én a 21. ciklusnapon, és a 7. vagy 8. dpo-n vagyok. Ma olvastam, hogy a digitális tesztek a nem várt napjához képest 5 nappal korábban ki tudják mutatni a terhességet. Így erősen gondolkodom rajta, hogy holnap veszek egyet, és szerda vagy csütörtök reggel megcsinálom, csütörtök éjjel érkezik haza a férjem, jó lenne egy ilyen örömhírrel fogadni, ha pozitív. Ha meg nem, akkor nem izguljuk végig a hétvégét, hanem kellemesen eltöltjük az időt egy-két pohár pezsgő és egymás társaságában.

158. Szedrecske (válaszként erre: 157. - Dittti)
2017. okt. 2. 18:39
Nem terhessegre gondolok, inkabb ciszta vagy vakbel( ahogy utanaolvasgattam a jobboldalt lenti reszhez ezek kothetoek talan)
157. Dittti (válaszként erre: 154. - Szedrecske)
2017. okt. 2. 18:22
Dolgozik a tudatalattid :-) ilyenkor nem hiszem, hogy ezek a tünetek a babának tudhatóak be. DE nem tudhatjuk biztosra. :-) a 4.dpon szerintem méf elindulóban a dolog inkább, maga a szervezet sem tudja, hogy várandós, még a hormonok nem bombázzák a tested ilyenkor.
156. Dittti
2017. okt. 2. 18:20
Nekem csütörtöktől élesedik a szitu be :-) ugyanis a ciklusaim 26 es 31 nap között változnak. Így minden nap szabad földharcot tervezek :-) a Fiam anno így sikerülhetett, hogy egy hétig a ciklus közepén nem hagytuk egymást békén :-) Kismis gratulálok a pozitív teszthez, veled örülök. Remélem, hogy hamarosan mindőnk megtapasztalja ezt!!! +++
155. Szedrecske (válaszként erre: 153. - Kismis)
2017. okt. 2. 16:06
Jaj szegenykem! Jobbulast neki🍀 El tudom kepzelni milyen magy sokk volt ez mindkettotoknek 😱
2017. okt. 2. 16:04
Most vagyok a ciklusom 20. napjan (dpo 4), es par napja surusodnak a hasam aljan fokent jobb oldalt a huzodasok, szurkalasok, szerintetek mitol lehet ez? Nagyon gyenge attetszo folyasom os van, meg emelyges, reggel es este savtultenges, es gyakran mindjart megjon erzes. Persze nem dignotist szeretnek, csak hatha volt valakinek hasonlo tapasztalata.
153. Kismis
2017. okt. 2. 16:04
Nekünk nem volt valami jó nap a mai. Fiam nekiesett a padkának az úton és ömlött belőle a vér, mentők vittek be a kh-ba ahol összeragasztották. Hál Istennek semmi komoly csak a heg marad. Meg is röntgenezték, még jó hogs tudom hogy terhes vagyok mert mondtam és kiküldtek a röntgenszobából. Túléltük ezt is, már itthon vagyunk. Csak kisit le vagyok sújtva.
152. Kismis
2017. okt. 2. 15:39

Koszi nezalee!


En is nagyon szurkolok hogy hamarosan pozit tesztelj!

Nekem tegnap este azaz a nemvárt napján, meg ma reggel volt enyhe hányingerem. A rosszullétek jó jelek. Nekem a régi nődokim mondta hogy ennel örülünk mert ez azt jelenti hogy minden normálisan működik odabenn és termelődnek a terhességi hormonok. Próbálom ezt is jól felfogni de tudom ez még semmi és sokkal rosszabbul fogom magam érezni magam. Mindkét gyerekemnél annyira rosszul éreztem magam hogy az élettől is elment a kedvem.. inkább két szülést beválallnék mint azt a 2 hónap rosszullétet. Dehát tudom ez az élet rendje és ezt is túl fogom élni :D

151. Szedrecske (válaszként erre: 149. - Talpraállok)
2017. okt. 2. 13:09
Szurkolok Neked!
150. nezalee (válaszként erre: 136. - Kismis)
2017. okt. 2. 12:18
Szívből gratulálok! :))
2017. okt. 2. 10:27
Sziasztok! Nálam megint helyzet van, kb egy órája hányingerem van eléggé. Ez újdonság, a lányommal egyszer sem voltam rosszul... Mostmár tuti, hogy nem beszélem be magamnak, valami tényleg elindult, csak azért kell szurkolni, hogy megtapadjon rendesen, és jó helyen. Nehogy úgy járjak, mint másfél éve, amikor pozitív teszt után mégis megjött.
148. Szedrecske (válaszként erre: 147. - Talpraállok)
2017. okt. 1. 20:15
Szoritok neked, hogy ketcsilos legyen a teszted 😘
2017. okt. 1. 15:32
De, néha van ez a mindjárt megjön érzés... De ez nem újdonság. Ami még nekem jelentkezett a lányomnál ezekben a napokban, az a sok pisilés, hihetetlen álmosság, és pár nap múlva volt egy kis szurkálás a hasamban, ami biztos, hogy a beágyazódás volt. Másnap már volt is nagyon nagyon halvány pozitív tesztem. Azért is emlékszem ezekre ennyire pontosan, mert akkoriban is hoxáztam, egy itteni másik fórumban leírtam ezeket, most olvastam vissza. (a terhesség jelei a fogantatástól számított 2 hétben címűbe, azt hiszem).
146. Kismis (válaszként erre: 145. - Talpraállok)
2017. okt. 1. 15:00
Lehet, hogy elkezdődött valami. :) mensiszerű érzések nincsenek? Nekem kb 3-4 napon keresztül voltak de olyan minimalis szinten hogyha nem figyeltem volna minden apro jelet nem vettem volna eszre annyira enyhek voltak.
2017. okt. 1. 12:38
Sziasztok! Nálam pici "helyzet" van. Csak azért tűnt fel, mert a lányomnál is így kezdődött. Tegnap majdnem egész nap fájt a fejem, aztán vacsira két olyan kaját ettem, ami baromira nem passzol egymáshoz. És mikor ma reggel rágondoltam a tegnapi vacsira, kis hányinger kapott el. Tesztelni még nagyon korai, kb pont egy hét múlva nem kéne megjönnie, és simán lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de mondom, a lányomnál ugyanez volt az ovu után egy héttel.
144. Kismis
2017. szept. 30. 19:22
Köszi! :)
2017. szept. 30. 18:51
Szívből gratulálok! Szuper hír! Hát én már nem is tudom követni ezt a pé-t meg hogy mi meddig életképes, rosszul emlékeztem, de nem is nagyon merültem bele még a dolgokba. A testünk úgyis tudja a dolgát... Én mint már írtam, sajnos szülés óta nem érzem a ovut, napokon keresztül van alhasi fájdalmam. Előtte a derekamba nyilallgatott pár percig, de azóta gőzöm sincs. Négy-öt nap ez a gyenge, folyamatos fájdalom, és mindig máskor jön meg. Hol 26 napra, hol 32-re...
142. Szedrecske (válaszként erre: 137. - Kismis)
2017. szept. 30. 18:26

Ezt meg en semnolvastam eddig, de erdekes!

Mivel a parom most allandoan ejszakas , igy epp ovu napjan nem tudtunk egyutt lenni, de elotte mindjarom nap. Remelem en is a silert 😍😉

141. Szedrecske (válaszként erre: 136. - Kismis)
2017. szept. 30. 18:24
Nagyon nagyon boldog babavarast es problemamentes szulest, egeszseges babat kivanok! 🤗
140. Szedrecske (válaszként erre: 138. - S.Nikolett80)
2017. szept. 30. 18:22

Lehetseges, barmi lehet 😂

De azert tobb helyen emlitik.

[link]

139. s.Nikolett80 (válaszként erre: 136. - Kismis)
2017. szept. 30. 16:40
Szívből gratulálok nektek! :-D
138. s.Nikolett80 (válaszként erre: 135. - Szedrecske)
2017. szept. 30. 16:40
az öt nap az tuti túlzás, de a három még belefér. ;-)
137. Kismis
2017. szept. 30. 15:28

Na hát lányok ezek szerinr ennyit arról hpgy hatrahajló méhhel nehezebb teherbe esni :D


Ovulációt én most megéreztem. Írtam is ide, pont 17. Ciklusnapon volt hogy majd leszakadt a hátam. De így hátközéptől (tehár egész fenttől) keresztcsontig. De annyira édekes hogy a mensiszerű érzésem az csak ilyen pár belenyilallás volt nem sok, inkább a hátam fájt, le is kellett dőljek. Ez ment úgy 5 órán keresztül és utána abbahagyta, majd az egyik petefészkemben ilyen nagyon apró tűszúrásokat éreztem. Na akkor tudtam már hogy ez az ovu volt és másnap reggelre el is múlt. Az ovu napja előtt 2 nappal meg az ovu napján délután voltunk együtt (és este voltak a fájdalmak). Azt mondják az ovu előtt érdemes inkább együtt lenni na meg persze aznap mett utána már gyorsan "meghal" a pete. Tehát 6-24 óra. Ez nem igaz szerintem hogy pé után 3-4 napig megtermékenyíthető.


Amúgy nézzétek mit találtam. Nagyon érdekes, eddig ezt nem tudtam: "A megtermékenyítéshez 12+1 hímivarsejt szükséges. A 12 felvesz egy speciális térformát, kapcsolódva a petesejthez. Ez lehetővé teszi a 13. behatolását. Az a hímivarsejt fog bejutni, melynek feje megegyező méretű a petesejt magjával."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook