Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
5683. lucka
2013. ápr. 26. 11:02

én egy ismerősömtől (3 gyerekes anyuka) kaptam a tippet hogy ha adok neki kiskanállal olívaolajat akkor könnyebben lesz széklete, ezért ma a kajájába raktam 2 babakanálnyit, esetleg a banánt is meg lehet próbálni így, hátha az nem bántja.


szilvás bébiételt most kapott, megjegyzem azóta sincs kaki de most nem szenved, csak este volt vészes a helyzet. Vettem glicerines kúpot is, ha a szilva sem űzi ki belőle a dolgot, akkor este kapni fog.

5682. lucka (válaszként erre: 5677. - Lion83)
2013. ápr. 26. 11:00
mivel csak anyatejes, eddig is ritkán volt széklete, szerintem az alma-krumpli-répa inkább erre csak rátett egy picit. Nyugodtan próbáljátok ki, csak annyi, hogy ne kövesd a példámat és ne válts ki negyedik nap egy étkezést, ha nem kakilt előtte 3 napig. Én azért váltottam ki mert a kismókus tátotta a száját, de most már nem tenném. Megvárnám a kakit először.
5681. Zsa-
2013. ápr. 26. 09:42
Tudom hogy ez a hatás, de annyi minden banános, hogy azt is be kell vezetni:-(
5680. nana21 (válaszként erre: 5679. - Zsa-)
2013. ápr. 26. 09:32

A baán amúgy is székletfogó :( Ezért én is módjával adom Bercinek.

Gyógyszertárban vettünk naptejet La rocha possay (vagy mi) anthelios gyerekeknek 50+ járt hozzá ajcsiba egy napozás utáni zselé meg kaptunk 1000ft olcsósítást így az egész került 2990ft-ba :) Ezt most nagyon kifogtuk,ráadásul ez akkora mennyiség ami erre a nyárra tutira elég lesz :D (lehet még jövőre is marad belőle.

5679. Zsa-
2013. ápr. 26. 09:28

Jó reggelt,

Mi tegnap babánt ettünk és úgy tűnik megfogta a pociját. Két napja csak 3-4 kanállal adtam, de hajnalba volt széklete, viszont tegnap 30ml kapott és éjszaka igen sokat forgolódott.

Most azon gondolkozom mivel keverjem neki, Ötlet? Az alma volt az első gondolat de azt írjátok az is fog (bár amikor azt ette nem volt gond). Ma sokat masszizom a pociját hogy legyen eredmény.


Aki még nem vette meg a naptejet.



Baba naptejek tesztje

Vida gi - Baba ápolás - 2008 04 12 | 7 komment


Itt a tavaszi napsütés és ezzel együtt egyik napról a másikra napi több órát is a szabadban tölt a baba. Összeszedtünk mindent, amit a baba napvédelméről és a naptejekről tudni kell, valamint kipróbáltunk néhány naptejet is.


Bármilyen hihetetlen az áprilisi és májusi napsugárzás sokkal veszélyesebb, mint a nyári, ilyenkor van ugyanis a Föld a legközelebb a naphoz. Éppen ezért már az első áprilisi napsugarakkal együtt meg kell kezdeni a gyerekek bőrének kenegetését is. A gyerekkori leégések különösen veszélyesek, mert jelentősen növelik a felnőttkori bőrrák kialakulásának veszélyét! Éppen ezért nemcsak akkor kell lekenni a kicsit, amikor a strandon vagytok, hanem akkor is, amikor reggel a bölcsibe-oviba indul, vagy kimentek a játszótérre.


A gyerekeket legalább 30-as faktorszámú gyermeknaptejjel kell kenni. Fontos tudni, hogy a 30-as naptej a napsugarak 96,7 százalékát szűri ki, az 50-es, pedig 98%-át, tehát nem sokkal többet, viszont ez utóbbiban több a kemikália.


Nem mindegy, mi ellen véd A normál naptejek, amiket SPF jelzéssel láttak el, csak az UVB sugarak ellen védenek, azért fontos, hogy olyan naptejet válasszunk, ami az UVA sugárzás ellen is véd. Ilyen pl. a Vichy Capital Soleil nevezetű napteje, ami egyébként víz és homokálló is (a gyártó állítása szerint).


Vízálló? A vízállóság jó dolognak tűnik: az ember már-már azt hihetné a strandon nem kell majd minden pancsolás után kenegetni a babát, ez azonban tévedés. A vízálló naptejek felülete taszítja a vizet, ezért a vízben nem ég le a baba, azonban amikor ismét kijön a partra, a vízálló naptej már csak 50%-ban védi a kicsi bőrét. Léteznek extra vízálló naptejek is, ezek a vízből kijőve még mindig 80%-os védettséget nyújtanak, ezt tudja például az Eucerin gyermek napteje, amelyet a patikákban vásárolhatunk meg.


Ár-érték arány Lehet naptejet vásárolni pár száz Forintért is, amire az van írva, hogy gyermek vagy baba naptej, én azonban ezt nem javasolnám. A minimum az, hogy olyan terméket vegyél, amire pontosan rá vannak írva az összetevők. Ne várd meg a nyaralást a gyermek-naptej vásárlással, mert a strandon az olcsóbb termékeket is horror áron szerezheted be. A bababoltokban is gyakran magasabb szokott lenni ugyanannak a terméknek az ára. Érdemesebb illatszerboltokban vagy patikában vásárolni, de az Avonos gyermeknaptejek is jó minőségűek. Nagyjából 2000 Forint környékén már lehet jóféle naptejeket venni, 1 csomag általában a nyár végéig kibírja, de ha sokat vagytok napon, akkor lehet, hogy két adagra lesz szükség. A 2000 Forintos árkategóriában jó minőségű a DM Sundance napteje, ami ráadásul extra vízálló (bár elég vastag réteget alkot a bőrön, ezért a kosz, homok és a baba ruhája is beleragad, de pl. fürdőzéshez kiváló választás, mert nem jön le a vízben.

Szintén jó minőségű a Hawaiian Tropic babanapteje, amiről a csomagolása alapján először azt hittem, hogy valami gagyi, aztán kiderült, hogy ez Amerika első számú naptejcsaládja és -miután a saját csemetéken is kipróbáltam- kiderült, hogy tényleg nagyon jó. Itthon bababoltokban vásárolhatod meg.


3-5000 Forint között kapható a Vichy, a Garnier, a Nivea és az Eucerin napteje. Ezek napvédelemből nem tudnak többet, mint olcsóbb társaik, azonban jobb az állaguk, nem fogják össze a ruhát, és vannak köztük kifejezetten érzékeny bőrűeknek készült bőrkímélő anyagokat tartalmazó változatok is.

5678. nana21 (válaszként erre: 5677. - Lion83)
2013. ápr. 26. 08:39
Úgy tudom,hogy az alma fogja...Bercinek is megfogta egy kicsit de neki születése óta majdnem minden nap van.1-2 naptól eltekintve.
5677. Lion83
2013. ápr. 26. 08:22
Lucka: szerinted az alma-krumpli fogta meg a hasát a picinek? Ezt azért kérdezem, mert ma mi is kipróbálnák, de nekünk sem volt tegnap kaki. Félek, hogy ez akkor betesz neki?!
5676. Lion83 (válaszként erre: 5666. - Zsa-)
2013. ápr. 26. 08:20
Kedves Zsa! Ha megkérnélek rá, akkor nekem átküldöd ezt a hasmasszírozást képekben! Engem nagyon érdekelne, mert mi is szoktunk a kakával bajlódni. Köszönöm előre is!
5675. lucka
2013. ápr. 26. 07:53
megpróbálok ma beszerezni szilvás bébiételt, hátha. Meg glicerines kúpot.
5674. Zsa-
2013. ápr. 25. 22:18
passzolom. Most megnéztem a táblázatot s a szilva 4 től írja de mellette az van hogy jò minősévű. Pròbálok valami recepteskönyvet találni hátha abban van elkészítés.
5673. lucka
2013. ápr. 25. 22:05
és mi baja lehet ha megeszi a héját is? az én szilvalekvárom nem csak a húsát tartalmazza :(
5672. Zsa-
2013. ápr. 25. 22:03
mert nincs benne csak a húsa. Én az epret nem értettem, de azt mondtak hogy nano szűrőkön megy keresztül s így az allergizalo magok nem kerülnek bele, így nem kell megvarni az egy èvet.
5671. lucka
2013. ápr. 25. 21:57
Van itthon cukormentes, házi, garantáltan bio szilvalekvárunk, lehet felhígítom holnap anyatejjel és kap egy pár kanállal. Bár azt nem értem, hogy a szilvát eleve 8 hónapos kortól javasolják, akkor hogy kerül bébiételbe ami 4 hós kortól adható?
5670. Zsa-
2013. ápr. 25. 21:49
az jutott még eszembe hogy a hippnek van szilva bébiétele. Igaz én ma nem kaptam, de lehet az segìtene. Másik mivel anyatejes a guttalaxot ha teveszel be abból neki is jut s az csak cukor. A vas miatt nekem javasolták.
5669. lucka
2013. ápr. 25. 21:33
Hát én is. Mondjuk őszintén szólva fogalmam sincs, hogy ha már elkezdtük a hozzátáplálást de még nem eszik azért olyan sokat, akkor hány naponta kell kakilnia, ha mellette csak anyatejes és korábban is már egy hétig bírta. Ha összeszámolom, az elmúlt hétben összesen max 400 gramm szilárdat evett, de ennek egy része víz vagy anyatej volt, szóval azért ez még nem olyan nagy mennyiség. Csak az a baj hogy ma este már látszott hogy szenved.. korábban is volt ilyen amikor egy hétig bírta csak anyatejjel. Remélem most is megoldódik majd, és nem kell orvoshoz vinni holnap.
5668. Zsa-
2013. ápr. 25. 21:23
Remélem holnap összejön. Tudon milyen ez. ;-(
5667. lucka
2013. ápr. 25. 21:13
köszi, most nagy nehezen elaludt, meg fogom próbálni és kúpot is szerzek. Gondolom az alma meg a krumpli fogta meg szegényt... :(
5666. Zsa-
2013. ápr. 25. 20:45

Első lépés a vizimalom


jobb bal kezed élét felváltva húzod a melkastól a lágyrészig.

másdoik lépés hogy a két lábát párhuzamosan feltolod a pocijára és elszámolsz 6ig (addig told fel hogy megemelkedjen a popsija és a gerince is.

harmadik lépés a nyitott könyv azaz amikor a két kezeddel oldalt fogod a kicsit és a hüvelykujjaddal mint ha a nyitot könyv lapjait simogatnád belülről kifelé

negyedik a napocska holdacska, a jobb kezeddel teljeskört írsz le mint a napocska a ballal meg csak 9 órátó kettőig simítod persze egyszerre a kettőt.


majd megint feltolni a lábát.

Nem tudom mennyire érthető de holnap beszkennelem és elküldöm ha szeretnéd. Mikor pocakfájós volt minden pelusozásnál megcsináltam és a 4-5 nsp helyett naponta lett székelet.

5665. Zsa-
2013. ápr. 25. 20:40

szia Lucka


nekem az használt a fiamnál, hogy maszíroztam a pocijáj. Szívesen leírom ha érdekel. Itt vagy még?

5664. lucka
2013. ápr. 25. 20:32
jaj de kár hogy ezt a gilcerines kúpot nem tudtam délelőtt.. most már nincs gyógyszertár :( a fiam meg itt szenved rajtam, szegénykém... próbáltam lázmérőzni de semmi hatása, lehet nem dugom elég mélyre, de ha meg túl mélyre dugom az sem jó...
5663. rinike (válaszként erre: 5657. - Lion83)
2013. ápr. 25. 16:03
Jó hogy maradsz itt (is). Nyugodtan menjetek oda (is), csak - ha lehet - maradjatok itt is. :D Tudom, hogy én vagyok a hülye, hogy nem lépek be, pedig érdekelnének az ottani témák (is), de ha nem tettem meg a terhesség alatt, akkor most már maradok itt.
5662. rinike
2013. ápr. 25. 15:58
Mivel csak egy-két kanállal tudtam adni a krumpliból és a répából is, gondoltam kiprbálom au üveges bébiételt, alma-barackot választottam, mert almát már evett, így ismét egyetlen új étel került volna bevezetésre, de nem volt halandó egy kanállal sem megenni. A mi eddigi rekordunk eddig egyszer egy fél alma volt. Bezzeg a tejberizst rögtön előszörre ette, igaz akkor már nagyon éhes lehetett, mert akkor volt a szopási sztrájkja.
5661. Zsa-
2013. ápr. 25. 15:40

Sziasztok.


Én maradok ha nem baj:-)


Mi túl vagyunk almán, barackon(nagyi rakta bab üvegbe tavaly) és a babánon (ez bébi ételes, mert a védőnő azt mondta a boltit valami gázzal érlelik és azt kerüljem viszont több tejpép és baba kajában van így hozzá kell szoktatni). Tegnap azt gondoltam gond lesz a banánnal de szerencsére jól vettük az akadályt. Igaz kak csak hajnali 4 kor jött, de jött:-)

Kérdésem szeretnék krumplit és répát adni. Van ötlet hogy répából melyik jó? sütőtököt bébiételben adtatok ?

Találtam egy jó összefoglalót baba kaja könyv választásban ha valakit érdekel:

[link]

5660. didris
2013. ápr. 25. 14:49
vagy van az a glicerines kúp. Szerintem ő is kaphat.
5659. didris (válaszként erre: 5658. - Lucka)
2013. ápr. 25. 14:48
Nem lázmérőzted meg egy kicsit?
5658. lucka
2013. ápr. 25. 11:53
Zöldségestől. Meghámoztam, felkockáztam és megfőztem... Szerintem a krumpli a bébiételben is pont ugyanilyen. Most barackos bébiételt kapott megint hogy kakiljon már végre, mert 6 napja kakilt utoljára és ugye nálunk már a tízórai majdnem minden nap csak szilárd kaja. Illene már ha ki is jönne valami...
5657. Lion83
2013. ápr. 25. 09:01

Sziasztok Anyukák! Remélem mindenkinek derűs a kedve. Ide vagy oda....én maradok itt Rinike!!!! Már annyi fele írogatok, hogy máshova már nem is lenne időm írogatni.

Lucka: a krumplit, honnan vadásztad? Bébiételbe adtad, vagy zöldségestől vetted? Most én is krumplit szeretnék adni, de már igen szezonvégi a krumpli, ezért elég félve adom oda neki!

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!

5656. nana21 (válaszként erre: 5654. - Rinike)
2013. ápr. 25. 08:50

Itt nem azon van a hagsúly,hogy valaki aki a hoxán tag "idegen" legyen,csak vannak rosszindulatú emberek gondolom ezért célszerűbb zárt klubokat nyitni.NEm tudom találkoztál e rosszindulatúnak mondható oldalakkal.Pl gondolok itt a faceb.. profilok lementése és világrahozata (volt olyan ismerősöm aki a napisz*r nevű oldalon találkozott a saját profilképével - hozzáteszem enyhén nacionalista a csaj de egy magyar zászló előtt ülni azért szerintem nem kirívó dolog mostanában).A titkos naplókba valóban csak azok olvasgathatnak akik kaptak olvasási jogot.Én ha kíváncsi vagyok egy naplóra engedélyt kérek az olvasásra.Azt a napló tulaja dönti,hogy ad e olvasási jogot.Ha kapok azt pozitív visszajelzésnek veszem és szívesen olvasom,esetleg hozzá is szólok a bejegyzésekhez és így "látatlanban" ismerjük meg egymást a gyerekőcöket és ha kell akár segíteni is tudunk egymásnak (mint ahogy egyszer/többször nekem is segített Cucicsillag -amiért ezer hála és köszönet! )A klubban többeknek is azért van titkosítva a naplója mert voltak/vannak olyan emberek akik visszaélnek a képekkel feljegyzésekkel sajnos.


A lombik programmal kapcsolatban azt hiszem azok akik "bírálják" a benne résztvevőket nem tudják elképzelni,hogy milyen is lehet arra várni,hogy jöjjön a gólya...Nekem ugyan hamar megfogant a kisfiam és nem is vagyok 40 (még sokára leszek) de ettől függetlenül nem gondolom,hogy bírálni kéne azokat akik mernek hinni és tenni azért,hogy babájuk legyen,így lelki szegénységről teszenk tanúbizonyságot azok akik lombikos klubokba/fórumokba mennek "bíráskodni".Biztosan nem tennék ha ugyanabban a cipőben járnának.


Számomra a klub már egyfajta kis család,ahol nagyjából megismertük egymást,majdhogynem mondható,hogy együtt örülünk-nevetünk a babáink ügyességén,fejlődésén :) Nincs olyan nap,hogy be ne lépnék,ne olvasnám a többiek naplóját mert érdekel,hogy mi van velük,hogy cseperednek a gyerkőckék akik egyidősek az én kis Pöttyömmel :)

5655. rinike (válaszként erre: 5653. - Nana21)
2013. ápr. 25. 08:00
Ja, és tudom, hogy klubadmin. Időről időre megnézem a tagokat, és akinek nyilvános képei vannak a babájáról, akkor a fotókat, vagy ha naplót vezet - ami nem titkos -, akkor azt. Természetesen a titkos naplóvezetéssel nincsenek ilyen ellenérzéseim, mindenki maga dönti el, mit hoz nyilvánosságra, de a fórumozásnál éppen a fórumozás értelme vész el.
5654. rinike (válaszként erre: 5652. - Nana21)
2013. ápr. 25. 07:58
Nem megyek. Nem szeretnék semmilyen szupertitkos dolgokról beszélgetni. Olyan dolgokról cserélnék véleményt, kérnék tanácsot és beszégetnék, amik általában a 2012. novemberi babák anyukáit érdekelheti. Szeretném a más anyukák által megélt tapasztalatokat a saját gyermeknevelésemben felhasználni, ezért az én tapasztalataimat is használhatja mindenki, aki akarja. Számomra ebben a témában nem fér bele a klub mások által nem olvashatósága. Tagja vagyok például a "Lombikporgram 40 felett" klubnak. A klubot 2011. márciusában mindenki elhagyta, mert már nem bírták, hogy hetente jött valaki, aki mindenkit kiosztott, hogy miért akar 40 felett gyereket, és miért erőszakolja meg a természetet a lombikozással. Megértem őket, hogy csináltak egy zárt, mások által nem olvasható klubot, de én oda sem mentem. Hogy a novemberben született babákról mi az amit nem olvashatnak "idegenek", nem tudom elképzelni.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook