Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
5713. lucka
2013. máj. 1. 11:22

ki mit csinál így május elsején? csak én ülök a gép előtt?


képzeljétek, tegnap Karesz felült a babakocsiban (mélyített részben volt hason, apa vigyázott rá, neki produkálta magát). Ma meg a saját szobájában ült fel a földön a szőnyegen, de elborult és jól beverte a fejét, sírt is szegénykém. De nem adja fel, újra és újra próbálkozik... Négykézlábból küzdötte magát ülésbe, csak az a baj, ha hirtelen valami játék érdekes lesz, és felé nyúl ahelyett, hogy támaszkodna.

5712. rinike (válaszként erre: 5711. - Nana21)
2013. máj. 1. 07:09
Nekünk is ilyen itatópoharunk van, csütörtökön vettem. Mindennap megkínáltam vele, és kb. hétfőre jött rá, hogy hogyan kell inni belőle. Így kedden kapott először babavizet, addig csak anyatejet. Főzelékből komolyabb mennyiséget még mindig nem evett, így - gondolom - olyan nagyon szomjas sem lehet.
5711. nana21 (válaszként erre: 5710. - Lucka)
2013. ápr. 30. 17:04
Csepegésmentes itatópoharunk van.Ajcsiba kaptuk.Berci persze nem tudja használni,erősen kell megszívni a szívókáját talán azért.Én is elszórakoztam vele míg rájöttem mert valami levegőkiszívogatást írt a papírja.NEkünk disney-s van,Micimackós.
5710. lucka
2013. ápr. 30. 15:38
van valakinek itató pohárral tapasztalata? milyen vált be? milyen nem vált be? müllerben vagy dm-ben beszerezhető termékek előnyben :)
5709. lucka (válaszként erre: 5708. - Zsa-)
2013. ápr. 30. 15:37
anyatejes, úgyhogy én csak és kizárólag a délelőtti szilárd kaja adása után itatom meg, egyébként cicizik amikor akar, neki az folyadék is.
5708. Zsa-
2013. ápr. 30. 15:36

nekünk ma extra nyűgös nap.

Ti mit és mennyi folyadékot itatottok a babókkal?

Nekem nem nagyon issza se a teát se a vizet, pedig hőség az van.

5707. lucka
2013. ápr. 30. 14:20
Istenem, ez a gyerek... alvásidő, leteszem aludni, cumi be, betakargatom, szépen le van téve a feje és álmosan cumizik, fogdossa az alvós játékát. Kiosonok, majd kicsit később hallok valami hangot, bekukkantok, erre azt látom hogy a fiam térdel a kiságyban, egyik kezével kapaszkodik a rácsba, másikkal meg épp a cumiját próbálja kis ügyesen kihajítani... És ha rászólok, kiröhög.
5706. lucka
2013. ápr. 30. 11:16
Akkor egy jó tanács mindenkinek aki még nem kezdte el: a babák bélrendszerét az átállás nagyon megterheli, nagyon sokan (főleg anyatejesek) komoly székrekedéssel küzdenek, amikor elkezdődik a hozzátáplálás. Annak érdekében, hogy ezt elkerüld, ne almát adj neki (mint azt nagyon sok helyen tanácsolják), hanem 1/4 rész krumpli, 3/4 rész barack, nagyon érett banán, vagy meggy legyen. Egy ismerős védőnő tanácsolta ezt a kombinációt, ez terheli meg lekevésbé őket és teszi zökkenőmentessé az átállást. És fontos hogy ha már kap szilárdat is, akkor kínáld meg vízzel minden étkezés után, ez is csökkenti a problémákat. (barackot bébiételben találtam, meggyet meg fagyasztva lehet kapni)
5705. Cucicsillag (válaszként erre: 5688. - Luditta)
2013. ápr. 30. 10:40
En sem kezdtem el meg, Nimrodom 20.-an volt 5 hos. Megyunk majd ugyis tanacsadasra,majd megkerdem a dokinenit.
5704. lucka (válaszként erre: 5703. - Zsa-)
2013. ápr. 30. 10:34

Nálunk nem volt hatásszünet. Amikor rájött, hogyan kell hasra fordulni, onnantól kezdve nem volt megállás. De az én fiam nagyon izgága, ha megnézed a képeimet, láthatod hogy már feltérdel a kiságyban - azért ezt nem sokan csinálják fél évesen.


Nálunk nincsenek szúnyogok, de azért az ablakokon van szúnyogháló, legalább a legyek nem jönnek be. Odakint sem nagyon kell védekezni emiatt, elvétve akad egy-egy szúnyog, azért most nem fogok hálót szerelni a babakocsira. Amúgy lehet kapni most Aldiban 999 forintért egész nagy szúnyoghálót, abból icipici kézügyességgel is lehet varrni járókára, babakocsira valót. Amíg nem használjátok a sportrészt, addig is lenne védelem.

5703. Zsa-
2013. ápr. 30. 10:04

Sziasztok


Húú Lucka ez ám jó vásár volt. Klassz.

Én is sokmindent szerzek be vaterán.


Kérdésem lenne. Ismét:- ) Kettő is:-)


Huni megfordult egy hete oda vissza egymás után 3x de azóta sem teszi ezt. Nálatok is volt hatásszünet?


Másik hogyan védekeztek a szúnyogok ellenkinn és benn? Nálunk rengeteg van. Közel a Duna meg nem tudom mi okozhatja, de nem csak fűnyíráskor hanem egyébként is a teraszajtónál vagy 6ot csaptam le hogy kitudjam nyitni az ajtót.

5702. lucka
2013. ápr. 29. 21:07

na megvettem az etetőszéket: [link]


Zsocicc, remélem nem előled vettem meg! Az első kép egyébként nem ugyanaz mint a valódi termék, az jobban tetszett volna, de az 24 ezer legolcsóbban és tálca nincs hozzá.. az még 4ezer. Pfff... mondtam ennyit nem adok érte, akkor már jó lesz ez.

5701. rinike
2013. ápr. 29. 18:49

Nálunk a billentyűzet a legérdekesebb.


Engedem, hogy egy kicsit írjon nektek.


jn nv dfs ÉÁlk k

5700. lucka (válaszként erre: 5699. - _Lina_)
2013. ápr. 29. 11:52
Lina, örülök neki :) Én nem etetek cumiból, de a babakellékek itt is nagyon nyerők: a popskrém, a pelenka, a melltartóbetét mind-mind nagyon érdekes dolgok. De a legjobb a mobiltelefon. Egy ottfelejtett mobiltelefonért képes métereket kúszni-mászni. Aztán én meg nézek hogy miért van csendben a gyerek 5 perce. A telefonom meg... hááát... nyáltengerben úszik :)
5699. _Lina_
2013. ápr. 29. 10:55

Sziasztok :)

Hát azért már javulgatni látszanak itthon a dolgok :)


Kébzeljétek a lányom etetése mostanság igen érdekes mondom történik :D

A ciumis etetés: - Elkezdem etetni, de ő is megfogja 2 kezével és kiveszi a kezemből.

Majd ha elveszem hisztizik :D


Meg legujabban a törlökendős zaci keletett fel a figyelmét XD

Oly annyira hogy magyaráz ha ki veszem a kezéből és grimaszol rá :D

5698. lucka
2013. ápr. 28. 12:50
amivel én szemezek, az holnap este 8-kor jár le :)
5697. lucka
2013. ápr. 28. 12:49
Zsocicc akkor lehet hogy egymásra licitálunk majd :D
5696. zsocicc
2013. ápr. 28. 10:25

Hű,mennyi minden történt, mióta nem voltam fent. :) Én is itt maradok. :)

Mi a 10. kakimentes napnál tartunk, vettem már szilvát meg barackos-almás bébiételt, sőt glicerines kúpot is, de egyikkel sem akarom még "kínozni" (igen, a kanalas evés még mindig kín nálunk). Ameddig nem fáj a pocija, normálisnak tekintem ezt az intervallumot, hiszen nekünk a normál ritmusunk is heti 1 kaki. Azért már várom, hogy kijöjjön. :)

Luditta, mi 5 hósan kezdtük próbálgatni a gyümiket, de a maximum 3xfél babakanálnyi volt eddig, ezért Leát kizárólag anyatejes babának mondanám.:)

A lépcsős széket én ajánlottam, vaterán szeretnék egyet vadászni, már alig várom, hogy végetérjen a licit, amivel szemezek. :)

5695. rinike (válaszként erre: 5692. - Lucka)
2013. ápr. 27. 22:03
Tényleg korán kezdi. Aranyos nagyon.
5694. lucka
2013. ápr. 27. 21:13
na ezt a klubba akartam írni de végül is itt is aktuális :) a lépcsőset itt olvastam valamelyikőtöktől, azóta megnézegettem és csomó fajtát talátam, praktikusnak tűnik, csak nem tudom mennyire biztonságos-kényelmes.
5693. lucka
2013. ápr. 27. 21:12
Mi még nem vettünk etetőszéket, azt a napi 1 etetést a szoptatós párnával oldom meg, kényelmesebb neki abban ülni mint a hordozóban. Én a lépcsős fa etetőszékekkel szemezgetek, esetleg van valakinek ilyen?
5692. lucka
2013. ápr. 27. 19:23
tettem fel egy képet a profilomba, amin látszik a fiam mai teljesítménye. Elképesztő hogy milyen korán kezdi.. pedig nincs sokat a kiságyban, csak ha fáradt, de néha akkor is ezt csinálja.
5691. lucka
2013. ápr. 27. 19:19
Lina, mi a helyzet otthon? javultak a dolgok?
5690. rinike (válaszként erre: 5688. - Luditta)
2013. ápr. 27. 15:12
Betöltött 5 hónap után én is megkínáltam már almával, krumplival és répával a kislányomat. Mivel még csak próbálkozunk, nem tudom, hogy ez már hozzátáplálásnak tekinthető-e. Tulajdonképpen még az összes szopi megvan, csak a déli szopi előtt kínálgatom neki ezeket.
5689. lucka (válaszként erre: 5688. - Luditta)
2013. ápr. 27. 12:09
5,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást, szerintem nálam mindenki korábban kezdte.
5688. luditta
2013. ápr. 27. 08:08
Csajok, van valaki,aki csak anyatejet adott a babócának, és nem táplál hozzá, csak ha betöltötte a 6. hónapot? Vagy egyedül vagyok?
5687. _Lina_
2013. ápr. 26. 18:02
Én is maradok itt veletek ^^ (L)
5686. lucka
2013. ápr. 26. 16:11
na végre siker... a védőnő tanácsa hozott eredményt, de kínkeserves volt, pedig nem is kemény volt az eredmény hanem olyan fogkrém állagú (na azért fogat nem mosnék vele) :D
5685. lucka
2013. ápr. 26. 15:30
nálunk sajna semmi. Ma egy hete hogy utoljára volt termés. Megmasszíroztam már többször is, kapott szilvás bébiételt, és most egy barátnőm védőnője azt tanácsolta, hogy masszírozás - glicerines kúp - lázmérőzés sorrend tutira segít. Ugyanő azt mondta, hogy a baba bélflórája ilyenkor megváltozik, viszont annak érdekében hogy ez a lehető legzökkenőmentesebb legyen, érdemes az ételét úgy elkészíteni, hogy negyedrészt krumplit, háromnegyed részt meg vagy barackot, vagy meggyet, vagy nagyon érett banánt tartalmazzon. Értelmes tanácsnak hangzik, ki fogom próbálni mostantól ezt az arányt.
5684. Zsa-
2013. ápr. 26. 12:02
nálunk siker!!! kaja előtt kétszer átmasuiztam a pocòját meg adtam neki vizet és séta közben meglett az eredmény. Most leteszem had aludja ki magát én meg haladok egy kicsit. Este szerintem mi is fáradtabbak vagyunk és nehezebben éljük meg a fájdalmaikat.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook