Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
5743. lucka
2013. máj. 8. 15:22

wow :) én Kareszt megetetem 11-kor, 3kor ébred :)


Zsocicc, ma jön a székem :)

5742. zsocicc
2013. máj. 8. 14:22
Képzeljétek, Leát tegnap kivételesen megetettem valamivel éjfél után (mint régen), és utána legközelebb délelőtt fél 12-kor ébredt fel :D Na nem mondom, a végén már aggódtam egy kicsit...
5741. zsocicc
2013. máj. 8. 14:16
Lucka képzeld, a héten megkapjuk a széket, ha minden igaz. :)
5740. zsocicc
2013. máj. 8. 14:16
Én Hipp banán-őszibarackos tejpépet vettem, szintén bio összetevőkből és hozzáadott cukot nélkül, de még nem mertem adni belőle. :) (Az őszibarack miatt is emellett döntöttem, hátha könnyebben jön majd a kaki.) Ha kipróbáljuk, majd beszámolok róla... Pár napja viszont 5-6 kanál gyümölcspépet eszünk(ma először barackot, és Lea már nem szorítja össze kategórikusan a száját, ha próbálok adni neki.:) Ez már fél siker.
5739. Lion83 (válaszként erre: 5738. - Lucka)
2013. máj. 7. 21:12
Köszönöm, holnap én is utána nézek :)
5738. lucka (válaszként erre: 5737. - Lion83)
2013. máj. 7. 11:43
dm-ben vettem, van egy csomó féle, én végül a grízes Alnatura márkájút vettem, mert nincs benne cukor és bio összetevőkből van.
5737. Lion83 (válaszként erre: 5736. - Lucka)
2013. máj. 7. 11:40
Milyen gabonapépet vették és honnan? Akkor lehet én is azt fogom inkább adni!
5736. lucka (válaszként erre: 5735. - Lion83)
2013. máj. 6. 21:17
eszembe se jut háztartási kekszet adni, de vettem gabonapépet és tegnap óta a tízóraijába keverek egy teáskanállal. Glutén bevezetéséhez ez is jó, cserébe rostos és segít a kaki gondokon, nincs benne cukor se :)
5735. Lion83 (válaszként erre: 5733. - Rinike)
2013. máj. 6. 19:04

Köszönjük rinike! Viszont kívánom én is neked és minden fórumozó anyukának! Látom mindenkit kicsalogat a jó idő.

Kérdés: ti adtok-e már háztartási kekszet, ha igen, akkor minden nap, vagy bizonyos időközönként?

Újdonság a kislányomnál, hogy forgolódik...lehet már sokan túl vagytok ezen. Eddig a hátról hasra ment...de most már fordítva is :) Mindenkinek további kellemes estét kívánok!

5734. lucka
2013. máj. 5. 19:55
teljesen elkavarodtam ma a tejpépek és tápszerek útvesztőjében... a végén egy cukormentes, probiotikumos grízes tejpép és egy sima bio gabonapép mellett döntöttem. A gabonásat már kapta tízóraira, ennyit a glutén bevezetéséről. A tejpépet nem mertem neki elsőre este adni, holnap kap tízóraira, ha nem lesz tőle baja, akkor holnapután este már azt kap. Nagyon vágyom már egy normális alvásra.
5733. rinike
2013. máj. 5. 09:09

Mindenkinek sok-sok boldogságot kívánok - a babája nevében is - anyák napja alkalmából!


A nagyfiam a barátaival volt az éjjel, és 0:03-kor küldte SMS-ben, hogy köszönt anyák napja alkalmából, természetesen felébredtem rá, szerencsére Timike nem. Mivel mi már reggel 7-kor fenn voltunk Timikémmel, gondoltam küldök a fiamnak egy SMS-t azzal, hogy köszönöm. :D Végül megkönyörültem rajta...

5732. lucka
2013. máj. 3. 12:22
nem aggódok, szerintem hamarosan fel fog ülni :) ö négykézlábazásból próbálkozik vele, csak "szeret" eldőlni és olyankor beveri a fejét, sír. Majd megtanulja szegénykém..
5731. zsocicc
2013. máj. 3. 12:15
Ne aggódj, Lucka, szerintem ez nem lemaradás, főleg, hogy írod, mi mindent csinál már a kisfiad. Egyszerűen a mi mozgásfejlődésünk nem követi a megfelelő sorrendet.
5730. lucka
2013. máj. 3. 12:09
:) Karesz meg ülni nem ül egyáltalán. Soha nem ültettem, autós hordozóban összesen vagy négyszer volt amikor orvos miatt muszáj volt autózni, a babakocsiban vízszintesen van, játszani vízszintesen szokott, tegnap volt először hogy a babakocsira a hordozót raktam rá délután, de az is félig döntve van. Szóval nálunk ilyen téren van lemaradás, de én nagyon féltem a gerincét, mert az apjával sincs minden rendben és az ő testalkatát örökölte.
5729. zsocicc
2013. máj. 3. 10:50

Hát Lea forogni még csak héba-hóba szokott, főleg, ha van egy kis segítő tényező (picit lejtős felületen van, vagy meg tudja támasztani a lábát valamiben..stb), a fenekét viszont kezdi felhúzogatni, de ennyi. Viszont nagyonszépen ül, bár azt hiszem a mozgásfejlődésnek pont nem ez lenne a megfelelő menete. Csak nem lesz semmi baj belőle...

Tegnap rekordot döntöttünk, apától elfogadott 3 kanál almapépet. :) Lehet, hogy az volt a baj, hogy eddig mindig én próbáltam etetni, és tőlem ugye nem az almát várja...

5728. lucka (válaszként erre: 5726. - Lion83)
2013. máj. 2. 21:39
Köszi :) mindenképp megírom, milyen a szék.
5727. Lion83 (válaszként erre: 5721. - Zsocicc)
2013. máj. 2. 21:31
Majd Lucka, írd le, hogy olyan-e a szék, mint amit elképzeltél. Írd meg a tapasztalatokat...ha beválik, akkor lehet én is ilyet fogok venni!
5726. Lion83 (válaszként erre: 5715. - Lucka)
2013. máj. 2. 21:29
Tényleg nagyon ügyes a kisfiad. Hát lehet egy ilyen szép fiúra majd "jeleneteket produkálni"?! :) Nekem a haragom ahogy jön, úgy elszáll. Szerintem én puhány leszek...de majd meglátjuk.
5725. 67c772efc3 (válaszként erre: 5724. - Lucka)
2013. máj. 2. 19:38

Wow, nagyon ügyes!

Az én lányom is 6,5 hónaposan állt és kapaszkodva lépegetni kezdett...... De ez NAGYON korai. Semmi baja, nem is lehet mit tenni az ellen, ha állni akar. De korai és kész. Viszont baromi ügyesek!!!! Mármint a lányom is az volt :) Utána "csak" hónaposan indult el. Fiam most lassú, azaz tankönyvszerű. Forog hasról hátra, hátról hasra, maga körül mint a villám, mármint hason. És a popót húzza fel, de ennyi. Nem kutyázik stb. 11-én lesz 6 hónapos.

5724. lucka
2013. máj. 2. 16:07
igen, október 30-án. De akkor is nagyon korai még.
5723. lucka (válaszként erre: 5721. - Zsocicc)
2013. máj. 2. 16:06
volt még egy ugyanilyen szék másik eladótól, az lehet még nem járt le. Próbáld megkeresni, hátha sikerül megszerezni :) a hely ugyanőgy Dunavarsány volt, próbáld ez alapján, hátha.
5722. zsocicc
2013. máj. 2. 15:14
Lucka, nagyon ügyes a kisfiad, most néztem a képeket. Ő október végén született, ugye?
5721. zsocicc
2013. máj. 2. 15:11

Lucka, képzeld, ez volt a szék, amire én is szerettem volna licitálni. :) De nem te halásztad el előlem, mert teljesen megfeledkeztem a licitről és csak másnapjutott eszembe. Akkor pedig már mindenképpen késő lett volna.


Előfordul, hogy Lea is nehezen alszik el, ilyenkor sétálni szoktam vele, ameddig le nem nyugszik egy kicsit, utána könnyebb letenni az ágyba. De most pl. a férjem családjánál vagyunk és itt a könnyebb utat választom, és legtöbbször cicin alszik el...mint például az előbb is. Majd megisszuk még ennek a levét...

5720. nana21 (válaszként erre: 5719. - Lucka)
2013. máj. 2. 15:05

Hát ja akkor igen :) Akkor nálunk is így van,én most 64kg vagyok Berci pedig olyan 7,5kg lehet.(majd május 8-án megyünk az 5 hónapos oltásra,akkor mérik majd)

Szerintem ezek a dolgok talán nem öröklődnek.Anyum mondta,hogy a hugim is és én is 1 hónapos korunktól átaludtuk az éjszakát.Na Bercinek ehhez kellett 5 hónap.De csak úgy alszik egész éjjel ha este 9-10körül még kap egy adag pótvacsit így elalszik 6-7 óráig.Ha nem eszik pótvacsit akkor 2-3 körül biztosan felkel.

5719. lucka
2013. máj. 2. 14:46
én is 48 kiló vagyok, szóval nekem a 6 kiló is pont elég :) de szoktam cipelni és hordozóba is felkötöm ha nagyon nyűgös, én mondjuk inkább dúdolgatok neki, de még ha nyugton is van és hozzám simul (ami ritka), akkor is ha leteszem, egyből tápászkodik négykézlábra :) Majd csak elmúlik ez a korszak, bár apa mesélte hogy én is meg öcsém is nagyon harcoltunk az alvás ellen kiskorunkban.
5718. nana21 (válaszként erre: 5717. - Lucka)
2013. máj. 2. 13:49

Az sem rossz! :) Azt próbáltad már,hogy tartogatod egy kicsit,bekapcsolsz valami dallamos zenét és táncolsz vele?Anno Berci volt,hogy így kézben be is aludt :D (mondjuk nem heavy metalt hallgattam akkor :D ) Meg fiacskád nem is "nehéz-súlyú" így a tartogatás is könnyebb :)


[link] (ez olyan ringatós zene :D Ezt szerette Berci,jól lehet neki dúdolgatni is.

5717. lucka
2013. máj. 2. 13:31
juhéééj elaludt a fiam sírás nélkül.. cicin :D de nem bánom, lényeg hogy 10 perc alatt elaltattam, és egyikünk sem ordított közben :)
5716. nana21 (válaszként erre: 5715. - Lucka)
2013. máj. 2. 13:24
Ezt valahogy én is így érzem.Eléggé hirtelen haragú vagyok én is,meg kissé szeszélyes is.Van amikor morgolódósan megy a nap aztán egyszer csak tök jókedvem lesz,szegény gyerkőc meg nem bír rajtam kiigazodni...De majd rájön,hogy egy dilipók vagyok és csak nevet majd rajtam :D
5715. lucka (válaszként erre: 5714. - Lion83)
2013. máj. 2. 12:00
A kisfiam ma felállt a kiságyban. Van róla kép a profilomban... Ma megint lejjebb tesszük a kiságyat. A babakocsiban sem bírja már nyugton a mélyített ülést, úgyhogy ma asszem kipróbálom a babahordozóval, ma úgysem tűz annyira a nap. Igen Lion, én is ismerem ezt az érzést. De ahogy tudatosabbak lesznek a dolgai, majd azt is megismerjük, amikor haragszunk rájuk... mert olyan is lesz... Én már előre félek, hogy a hirtelen haragommal milyen jeleneteket fogunk majd produkálni. Már most sem nagyon bírom az ordításokat, csak amiatt viselem el, mert tudom hogy még nem tudatos.
5714. Lion83
2013. máj. 2. 11:34
Sziasztok! Úgy látom, mindenki kiszabadul a jó időre és egyre kevesebb ideig ül a gép előtt. Ma megvolt a nagy fülbelövetés....szegényke nagyon sírt, de utána már el is felejtkezett róla, hogy mi is történt vele. Nem tudom, hogy ki hogy van vele...de én napról napra egyre jobban szeretem az én kicsimet..Pedig azt hittem, ezt már nem lehet tovább fokozni. Mindig jön valami új élmény, újdonság....és egyre jobban szeretem. Olyan ez mint a szerelem!!!!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook