Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5773. Zsa-
2013. máj. 16. 09:41

Mi úgy vagyunk hogy 04.02. kezdtem almával két hét után már a tízórait kiváltottam és 05.02. vel az ebédet is.

Nekem 4 hónaposan elfordult ciciről még egy hónapig fejtem napi 5x majd elattant egy ér a kezembe és anyi meg a védőnő is azt mondta hogy fejezzem be a magam gyötrését és inkább a gyerekre fordítsam az időt. amíg aludt fejtem úszott a lakás mert az egész nap csak etetésből állt (fejtem-sterilizáltam-melegítettem-etettem-sterilizáltam..)


Szóval most ott tartunk hogy

8:00 180ml táp

10:30 150g gyümölcs (alma,banán,barack)

14:00 150g főzelék (sütőtök, krumpli, répa) ehhez mindig adok neki gyümit is

17:00 150ml táp

20:00 180 ml táp


Most szombaton jön a husi, majd, körte, meggy, brokkoli stb...

A glutén még mindig kérdőjel.

Így hogy átálltunk már nyugodtan nagyira tudom bízni. Reggel megetetem majd tízórai, ebéd hűtőbe elkészítem és van fél napom:-)

5772. rinike
2013. máj. 16. 09:05
Mi ma megyünk 6 hós státuszra a védőnőhöz, a gyerekorvoshoz pedig jövőhéten szerdán. Én is rákérdezek a gluténra újra, és arra is, hogy hogyan lehetne kiváltani egy-egy étkezést, mert nekem eszik, utána szopizik is Timikém. Mondjuk még mindig nem eszik meg egy egész adagot, bár tegnap 3/4 répa 1/4 krumpliból egész szépen evett. Én gluténból eddig tegnap és tegnapelőtt adtam egy 7 gabonás elnevezésű pépből egy-egy kávéskanállal a reszeltalmához, de alig-alig evett belőle.
5771. Lion83 (válaszként erre: 5770. - Zsa-)
2013. máj. 16. 08:16

Akkor már ti az ebédet is kiváltottátok, ha jól értelmezem?

Várjuk a fejleményeket a "glutén bevezetés témát" illetően!

5770. Zsa-
2013. máj. 16. 07:06

Szia Lion


Igen én is tapasztaltam ilyet, de nálunk ez ebédnél a sütőtök-burgonya kombó tette ezt. Nálam a barck az jótékony hatású, bár lehet azért mert azt tavaly nyáron szedtük és tettük el bébi üvegbe fagyasztóba, szóval nem bébiételes. Meg amit még tapasztaltam, hogy a szilvától hatalmas gázképződés van így abból egy nap max 40gr tudok adni neki. Viszont imádja az ízét. Tegnap répa-alma-buri volt az ebéd nagyrészt répa, de még az is ízlett neki. Most kis pihi és hétvégén jön a csicsi husi. Kíváncsi leszek. Én most a tönköly búzás glutén bevezetésén gondolkozom. Kedden megyünk 6hós vizsgálatra még akkor rákérdezek.

5769. Lion83
2013. máj. 15. 22:13

Nagyon tanulságos a cikk, amit a glutén bevezetéséről írnak!

A fogak terén ti hogy álltok? Mi nálunk még sehol semmi!

A tízórait kiváltottam alma-barackkal,de utána annyira nehezen tolta ki a végterméket, hogy 1 napot kihagytunk a tízórai kiváltását illetően. Ti tapasztaltatok ilyet?

5768. 'Agica' (válaszként erre: 5766. - Rinike)
2013. máj. 15. 19:25

Köszi a választ!


Bízom benne, hogy mérési hiba. Mondjuk a doki mondta, hogy a gép, amivel dolgozik nem korszerű cseppet sem.

Most aggódom 4 hétig :(

A szívverését látta. Az legalább bíztató.

5767. zsocicc
2013. máj. 15. 18:40

Mi holnap megyünk a 6 hónapos vizsgálatra, majd megírom mit mondott a mi doktornénink a gluténről. Bár ő nagyon bio-párti, így kétlem, hogy a háztartási kekszet ajánlaná. :)


Ma új módját próbáltuk ki a gyümievésnek: alma-arackpürét adtam ma, és mivel nem találtam meg a tányért, bögréből akartam neki kanalazni, erre Lea megfogta a bögre fülét, és szépen-lassan kilefetyelte belőle. :D Ez volt az első alkalom, hogy nem úgy kellett kiöntenem az utolját. Ezek szerint a kanál ellen lehet kifogása. :)

5766. rinike (válaszként erre: 5765. - 'Agica')
2013. máj. 15. 18:32
7+4 hetes terhességre írják a 13 mm-t. Szerintem vagy picit fiatalabb a terhességed, pl. nem középidőben fogant, vagy akár mérési pontatlanság is okozhat néhány miliméter eltérést. A 12. heti vizsgálaton majd pontosabb eredményt kaphatsz.
5765. 'Agica'
2013. máj. 15. 09:54

Sziasztok!


Tegnap voltam vizsgálaton. a 9. héten járok. A CRL csak 13 mm volt. Szerintem ez nagyon kevés. Mit gondoltok?

5764. Zsa-
2013. máj. 15. 09:50

[link]


Hát ez a cikk is csupán azt példázza, hogy lehet ez is meg az is. Szóval mindenki döntse el maga, hogy mit tesz. Remek:-)

5763. Zsa-
2013. máj. 14. 15:31
Há sokkal okosabb nem lettem mert a védnénink azt mondta minden továbbképzésen mást mondanak, minden anyukán múlik hogy valamitől idegenkedik vagy sem. Szóval klasz. Nekem a háztartási kekszet mondta. Még olvasgatok majd döntök. Nem egyszerű.
5762. Lion83
2013. máj. 14. 08:57

Jó reggelt minden Kedves Anyukának! Mifelénk ismét hűvös és borongós az idő...ráadásul a lakásunk előtt már egy fél órája vágják a füvet. Kezd idegesítő lenni!

Nem tudom, ki hogy van ezzel a keksz mizériával....de bementem tegnap a védőnőnkhöz és a gyermekorvosunkhoz. A bio zab ledarált változatát említettem, hogy ki lehetne váltani a kekszet ezzel?! Nem gondolják, hogy rossz ötlet, de még sem ajánlják, mert a búzából kinyert gluténhoz kell, hogy hozzá szokassuk a gyermeket (hisz a későbbiekben főleg a búzaliszt alapanyagú élelmiszereket fogja főleg enni a baba, minta hogy mi is). Igaz a gyermek orvos is mondta, hogy nincs kibékülve a keksszel, de hamarosan a főzelékkel kiváltható az, és akkor már nem kell adni neki kekszet.

Lucka: a bio grízes gabonapépet én megnéztem a dm-be, de arra az volt írva, hogy gluténmentes. Tehát azt megint nem adhatom, ha be akarom vezetni a glutént?!

5761. lucka
2013. máj. 13. 10:43
Zsa, ne aggódj, hamar el fog múlni :) nálunk ez kb egy hónapja volt (de ugye Karesz még októberi, így idősebb az itteni babáknál), aztán hamar rájött hogy a földön vergődni sokkal érdekesebb.
5760. Zsa-
2013. máj. 13. 09:49

Szia Lion


Mivel mi csak este és reggel eszünk 180gr-ot így én a gyümiből és a "főzelékből" (sütőtök burihoz is teszek egy kis barackot, mert megfogja a pocakját) is 150gr-ot adok Huninak. Nem mondom, hogy nem enne többet. :-) Az igaz hogy a gyümi utáni ébredésnél nem igen lehet várni az ebéddel. Olyankor minden azonnal és mikor a szájában van kajcsi akkor is kéri már a következő falatot. Nekem még jön a répa majd körte rizs és csak utána a csirke husi. Annyira imádja az ízeket igazi önkontrol próbáló, hogy ne naponta adjak neki valami újat.

Nálatok is eszeveszett szél van? 2 napja lakásban vagyunk, mert olyan szél van ha kimegyünk úgy kapkodja a levegőt, mintha megfulladna.

Igaz most a legújabb, hogy mindent megfogunk.:-) Lépésről lépésre megyünk a lakásban és kép, növény akármi jöhet csak meglehessen fogni:-) Nem mondom, hogy a derekam bírja.

5759. zsocicc
2013. máj. 12. 22:59
Lucka, ez jó ötlet, megjegyzem.:) Már csak a házi csirke hiányzik hozzá. :)
5758. lucka
2013. máj. 12. 19:39
apóstól kaptam házi csirkét :) lehúztam a bőrét, nyersen felkockáztam, és annyi vízben puhára főztem, hogy ellepje. Aztán betettem a turmixba, és annyi főzővízzel összeturmixoltam, hogy krémes állagú legyen. Így ment a jégkockatartóba :)
5757. Lion83 (válaszként erre: 5756. - Lucka)
2013. máj. 12. 18:11
A csirkemellet, azt hogyan készítetted el?
5756. lucka
2013. máj. 12. 17:10

az én fiam kis étkű, tízóraira jóllakik 90 gramm gabonapépes gyümölcstől, ma pl. barack-alma bébiétel volt a soros.


főzeléket lassan kezdem, én úgy fogom hogy megfőzöm/párolom a zöldséget, összeturmixolom egy pici olajjal, és teszek bele gabonapépet. Ez majdnem olyan mintha lisztet tennél, csak rostosabb, emésztés szempontjából jobb. Ja, és persze a főzelékhez megy majd husi, van a fagyasztóban jégkockatartóban csirkemell elkészítve :)

5755. Lion83
2013. máj. 12. 11:26

Sziasztok Anyucik :)

Kérdésem, valaki elkezdte-e már a főzelékek adását. Mert én is hamarosan, azt szeretném bevezetni és nincs ötletem hogy kezdjem. Tudom, hogy van elkészített főzelék...de én magam is szeretnék készíteni. A védőnőnk szerint, csak annyi, hogy egy kis liszttel készítem a zöldségeket. Szerintetek is?

Kérdés még, hogy tízóraira a gyümölcsös pépből mennyit adtok, hogy jó lakjon a kicsi? Jó lakik pl egy barackos-almás péptől?

5754. lucka
2013. máj. 11. 14:12
de különbözőek ezek a babák :) Karesz az anyatejet szereti, de mostanában szerintem sztrájkol, alig eszik. Hozzátáplálás terén eddig tízóraira kap valamennyi gyümölcsös-gabonás pépet és estére tejpépet, mindkettőnél az első pár kanálnál nagyra nyitja a száját, mintha éhes lenne, aztán meg úgy kell könyörögni, pedig fél adagokat csinálok, és annak is csak a felét eszi meg mohón. És utána már anyatej sem kell neki. Kákabélű szegénykém...
5753. Zsa-
2013. máj. 11. 12:18

Nekem Huni amennyire nem szeretett szopcsizni az ízeket annál inkább. Kész öröm és extázis a tízórai meg az ebéd. 150gr-ot adok neki, de többet is enne. Már tudja hogy ha megtörlöm a száját vége és kezd könyörögni, olyankor egy adag tea amin megnyugszik. Nekem mióta hozzátáplálok (bocs a kifejezésért) kemény jól formált széklete van, ráadásul napi 2-3 alkalomma. Régen (anyatejes időszakban) napokig masziztuk meg sajnos sokszor hőmérőhöz kellett nyúlni (nagyon elleneztem, mert féltem, hogy nehogy hozzászokjon, hogy csak inger hatására tud majd később).

Holnap a répát fogom megkínálni almával.

5752. zsocicc
2013. máj. 11. 11:30

Hát kakitéren,azt hiszem még mindig mi visszük a prímet. :) Úgy 7-12 nap telik el közöttük általában, de Lea nem panaszkodik, a pukik jönnek folyamatosan, ezért nem aggódok. Neki ez a ritmusa és kész. 1 hét eltelte után viszont bárhova megyek otthonról, nem indulok el váltóruha nélkül. :)

Mi eddig almát, répát, sütőtököt, barackot és szilvát próbáltunk. Ma alma-banán jön, majd meglátjuk milyen sikerrel. :) Egyelőre ott tartunk, hogy 5-6 kanállal fogad el belőle, utána kezdődik a cirkusz. De legalább már nem szorítja össze a száját, ha látja, hogy közeledik a kanál...de azt sem mondanám, hogy mohón nagyra tátja. :)

5751. lucka
2013. máj. 10. 21:26

:) az összetevőket érdemes nézni.


A tejpép tehéntejből van, persze módosítva úgy, hogy az összetétele az adott korú babának ideális legyen.


A rizspép rizsből van, Kanadában pl. ezzel kezdik a hozzátáplálást. Vannak változatai ahol a rizspép tejpéppel együtt van, ezeket tejberizspépnek szokták nevezni.


A gabonapép meg gabonából van, búza, árpa, zab, rozs, ilyenek. Anyatejjel és vízzel is lehet készíteni, de azt is lehet, hogy beleszórsz egy kiskanállal a gyümölcspépbe, én ezt szoktam tízóraira. Várok 5 percet, megdagad, és lehet enni.


És mindezt bővíti, hogy mindháromnak van mindenféle változata, gyümölcsös - kekszes - csokis - vaníliás stb.

5750. Zsa-
2013. máj. 10. 16:30
Na én totál összekavarodtam a tejpép,rizspép gabonapép, kekszes kaják világába, szóval kedden jön a védőnéni a 6 hós státuszra és jól kikérdezem.
5749. lucka
2013. máj. 9. 20:50

igen elfoglal és nem összecsukható. Ezzel én sem kalkuláltam, úgyhogy vakarom a fejem, hogy hova tegyük amíg nem használjuk.


a barack nálunk semmit nem ér :( próbáltam azt is, még szilvás bébiételt is kapott, nem lett eredménye. Náluk a kúp segít, de azt sem jó mindig használni :( most ez volt a 4. nap úgy hogy már napi 160 gramm egyebet kap, ebből 80 gyümölcsös gabonapép, 80 meg este tejpép.


Én még mindig a szoptatós párnában etetem Kareszt, én sem ültetem, de a széket már megvettem, mert most kattantam rá a témára és volt egy jó lehetőség. Még szerintem egy hónap, mire bele merem rakni.

5748. Zsa-
2013. máj. 9. 16:07

Nekem mikor anyatejes volt kb 4-5 nap mire tudott kakálni, úgy hogy egész nap maszíroztam a pocakját, de szerencsére a barack mindent megold. Bár a burgonya fog meg a sütőtök de ezt már kitapasztaltuk és úgy rakom össze hogy legyen benne minden.


Idáig mi amit ettünk: alma, barack, banán, burgonya, sütőtök. A sütőtök mindent visz. :-)


Mi még mindig pihenőszékben eszünk mert Huni ha ültetem szépen ül(amíg ki nem szúrja a lábát mert akkor azt kezdi csócsálni) de nem merem mert azt mondták míg magától nem ül addig nem szabad ültetni.A pihenő döntve van azon már kapaszkodik. Meg ma kezdte a rácsot megfoni és méregetni mire is lehet használni.


Lucka mekkora helyet foglal alapterületben ez a fajta etetőszék? nekünk minden kicsi (pláne Huni óta) és az igen fontos szempont nálam. Elfoglal egy normál szék helyét?

5747. lucka
2013. máj. 9. 14:48
Zsocicc! Megjött a székem, teljesen olyan, mint a képen, pár pici karcolás van rajta, de ugye ezért volt 7ezer forinttal olcsóbb. Én nem bántam meg, hogy megvettem, varrok bele párnát és pár hét múlva már lehet is használni :)
5746. rinike
2013. máj. 9. 07:51

Fogzás nálunk is hasonlóan, mint nálatok.


Nálunk nincs székrekedés, inkább továbbra is többszöri híg széklet. Még mindig nem eszik számottevő mennyiséget semmiből, pár kanálnál nem jutunk tovább. Én egy-egy ízt 2-3 napig kínálok, utána újat adok, hátha az jobban ízlik. Szerintem nálunk még mindig nincs szó hozzátáplálásról, csak kínálgatom. Megvettem a 7 gabonás pépet, de még nem adtam belőle. 17-én lesz 6 hónapos, akkortól fogom adni. 4 óránál nem szopizik sűrűbben, sőt inkább bírná tovább is, de miven nem is itatom, ezért négy óránként szopizunk. Nem bánnám, ha lassan az ebédet ki tudnám váltani. Mindenképpen beszélek majd a védőnővel erről, mert érzem, hogy haladnánk a cél felé, csak topogunk egy helyben. Mivel még nincs 6 hónapos, így addig nem erőltetem.

5745. lucka
2013. máj. 8. 22:14

fog ügyben nálunk is ugyanez. Evés téren meg ma pl. az volt, hogy evett fél6-kor, fél7-kor, meg 9-kor. És a 9-es előtt próbáltunk tejpépet adni neki, de pár kanál után sírt a ciciért. Igaz, általában előbb szoktuk, de a 7-es szopinál elfelejtettem.


Mi még nem váltottunk ki egy étkezést sem, még mindig küzd a fiam a székrekedéssel. Egyelőre tízóraira kap 80 gramm szilárdat, meg este fél adag tejpépet azért le szokott nyomni (kivéve ma). Ennyinél járunk. Nem tudom mit tudnék még tenni, mert nem eszi ez a kis lüke a tejpépet, csak a cici kell neki, most így hogy növesszem meg jó nagyra? Nem akarom én tőle elvenni a cicit, de azért ez túlzás hogy ennyire gyakran kell neki. Bár lehet, hogy fogzik, és ha kijön a foga akkor már nem leszek olyan fontos :)

5744. Zsa-
2013. máj. 8. 19:05

Sziasztok,


Nekünk a kajával nincs gond. Még 6 hetesen este 7kor evett majd 3kor, 10 hetesen beraktunk még egy kajcsit 9re és úgy már aludt reggel 6ig anyatejesen. Szerencsére ez a hozzátáplálással sem borult fel. Igaz olyan van most a foga miatt hogy megébred kicsit sirva de ha a cumit odaadom alszik is tovább.


Nektek nőtt már ki fogatok? Nekünk nagyon fehér meg ha húzom a kezem akkor rücskös az ínye, de az biztos hogy még nem törte át.


Mi már kiváltottuk az ebédet meg a tízórait még az uzsit akarom valahogy. A kérdés hogy uzsira adjátok a tejpépet? vagy gyümit? Gabonából néztem holy a milumilnak van a HA igaz receptre olcsóbb. Lehet azt fogom kipróbálni.

A burgonyával mi is úgy jártunk hogy megfogta a pocakot, de másnap barackkal adtam és nem volt gond.

Ti mennyit vártok egy új íz bevezetése után?



Nálunk végre vége a hatásszünetnek és egy hét kihagyás után fordul igaz 3 napig csak hátról hasra de tegnap és ma hasról hátra is. :-) Ennek nagyon örülök mert ebben mindig le vagyunk maradva hozzátok képest.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook