Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
5803. Zsa-
2013. máj. 17. 20:17

Nekem

7:00 180 táp

10:00 150 gyümi

14:00 150 főzelék

17:00 150 táp

20:00 180 táp


Én amikor szopcsiztattam és kelett pótolnom, akkor állt megnéztem mennyi van a tápszeres dobozon a korának és ahhoz lőttem be. Most 6 hósan azt írja, hogy 5 x 180 , de nekünk az sok. Így a köztes kajcsik kevesebbek.


Anyatejesen egy hónap alatt 1200 gr-ot gyarapodott most hogy hozzátáplálok nem gyarapszik fél kg-ot, és ez így jó. A hósan már lassul a súlygyarapodásuk, lényeg ne álljon meg.

5802. zsocicc (válaszként erre: 5801. - Zsa-)
2013. máj. 17. 20:12
Szia Zsa-, köszönöm, sok hasznos infót írtál. A 150 reálisnak tűnik, mert 60 és 210 között szokott Lea szopizni (elég nagy a szórás). De az 150-től még elég messze járunk...
5801. Zsa-
2013. máj. 17. 20:01

Sza zscicc


Nekem Huni azért kap 150-et mert annyit enne tápiból is napközbe. Azzal 3 órát kihúz. Nem tudod lemérni hogy mennyit szopcsizik? Talán az jó viszonyítási alapnak. (Bár Huni napközben is változtatta mikor mennyit szopcsizott)


A tapasztalat hogy 10-f11 kor eszi meg a gyümit és a főzeléket 14 órakkor. Utána 17 órakkor eszik. A répa bevezetésénel csak almát tettem hozzá (110 alma 40 répa) na és rá két órára olyan sírás volt hogy éhes, hogy fel is ébredt. Másnap tettem bele burgonyát és úgy már bírta. A gyümölcsnél is ha barack vagy alma mellé nincs banán akkor sokkal hamarabb éhes lesz.


Azt gondolom, hogy ne aggódj mert ha éhes nem fog aludni és sírna szopcsi után. Az meg ha a következőnél többet eszik szerintem nem gond.


Nálunk a mohóságát az is befolyásolja, hogy volt kaka vagy sem. És állt gyümi után van.

5800. zsocicc
2013. máj. 17. 19:39

Nyaralás terén már nagyon profik vagyunk, voltunk belföldön 2 napot, majd külföldön a férjem családjánál 3 hetet. A belföldi nyaraláson utazóágyat kaptnk, Lea este 9-től reggel 9-ig folyamatosan aludt, majdnem lekéstük a reggelit. :) Pedig volt légzésfigyelő bébiőrrel, tehát tuti meghallottuk volna, ha felébred. (Itthon inkább 7-8 óra körül ébred.)

A hosszú nyaraláson pedig jártunk rokonról-rokonra, Lea 5-6 különböző helyen aludt utazóágyban és az állandó helyünkön rendes kiságyban. Nagyon jól viselt mindent, inkább azóta nyűgösebb, mióta hazaértünk. Remélem majd helyreáll a rend...


Ő egyébként délelőtt alszik egy hosszút (2-2,5 órát) délután pedig 2 rövidet, kb fél órákat, de van, hogy azt is csak szopi közben, utána fel is ébred egyből, vagy rajtam, ha megyünk valahova a hordozóval.

5799. zsocicc
2013. máj. 17. 19:31
Lea végülis megevett 75g alma-barackot ma délben, délelőtt nem lehetett éhes. Szerintetek ez már kitesz egy étkezést? Kipróbáltam, hogy szopiztattam egyől utána, sőt sétálni voltunk, és így kihúzta a következő rendes etetésig, de úgy láttam nagyon mohón szopizott. Bár ahogyan láttam, rinike, nálatok azt mondta a védőnő, hogy a gyümölcs csak 2 étkezés közöttre elég...hát nem tudom, én nagyon bizonytalan vagyok.
5798. Zsa-
2013. máj. 17. 16:36

Huni is alszik még minden kajcsi után 2szer fél déli meg a reggeli hosszabb.


Mi voltunk anyuéknál vidéken és utazóágyban altattam előtte itthon napközben és szerencsére ennek köszönhetően ott leraktam délután és mosolyogva ébredt mert ismerte az ágyat:-) cuki volt nagyon. Én nem merek vele aludni, meg ő nem is szeretne és a légzésfigyelő engem megnyugtat.

5797. Lion83
2013. máj. 17. 14:47

Üdv Györgyusz85! Nagyon aranyos a kép rólatok!

Reméljük, nagyon sokáig hasznos tagja leszel a csapatnak. Sajnos sokan jöttek, mentek...de mindezek ellenére, azért még maradtunk és mindig van valami aktuális téma.

Az én kislányom, Dóra nov.13-án született.

Az alvás terén, teljesen jól alakul, ahhoz képest, hogy nagyon rossz alvó volt Dórám. Még két etetés között mindig szokott aludni. A déli nagy alvása pedig valamikor 2 óra hossza is szokott lenni. A babakocsiba kevesebbet, kb. fél órákat alszik.

Mi belföldön fogunk tekeregni...és az is 1-1 napos lesz. Ugyanis este csakis a kiságyában tud aludni, ezért ha elutaznánk valahova több napra,akkor eléggé felborulna a kis bioritmusa. Itt a közelben is vannak klassz helyek, ami bőven elég lesz nekünk. Sőt a lényeg az, ha együtt van a család! Nekünk már egy fagylaltozás és egy séta is olyan kellemes tud lenni :)

5796. rinike
2013. máj. 17. 14:39

Nekünk is 3x fél óra a napi alvásadag, néha becsúszik egy negyedik fél óra is.

Mi vagy nem megyünk nyaralni, vagy ha igen, akkor is csak belföldre 2-3 napra.

A védőnőm a 7 gabonás pépet ajánlja a gluténra, ellenzi a háztartási kekszet. Alternatív megoldásként a tojásmentes babapiskótát és babakekszet tudná elképzelni. Azt mondja, két étkezés között, tízóraira kínáljam a gyümölcsöt gluténnal, ebédre pedig a főzeléket, egyre kevesebb szopival utána.

5795. f4c7abe77f (válaszként erre: 5794. - Zsa-)
2013. máj. 17. 13:29

Belföldre mindenképp, külföldet nem merjük még bevállalni idén nyáron.

Mi napközben 2-3x fél órát alszunk, de van hogy reggeli etetés után még visszaszundizik fél-1 órára.

5794. Zsa-
2013. máj. 17. 13:26

Kérdéseim:


Ti terveztek nyaralást? Belföld - külföld?

Nektem mennyit alszik babó egy nap?

5793. zsocicc (válaszként erre: 5780. - Lucka)
2013. máj. 17. 12:52
Szia Lucka, műanyag gyerekbögre, nem túl magas, így könnyen a szájához tudja emelni a peremét. Viszont két napig bejött, ma nem akart inni belőle. Kicsit később újrapróbálom, hátha csak nem volt még éhes.
2013. máj. 17. 12:50

Zsa- Köszönöm neked is a kedves szavakat! :)

A kúszással kapcsolatban: nektek nem szokta felidegesíteni magát, hogy még nem sikerül elindulnia? Lorka hintázik meg fekvőtámaszozik, de ha elfárad, beletemeti magát a párnába és kész, világvége :))


(Én is a Szent Imrében szültem, nagyon meg voltam elégedve.)

5791. Zsa-
2013. máj. 17. 12:27

Szia györgyusz85


Üdv a csapatba, nekem Hunor nov19 született, Szent Imrébe.


Lucka,


Én is mindig így jártam a vigantollal de most azt csinálom hogy megdöntöm az üveget tenyerembe megy egy csepp és a következő ami kidomborodik megy a szájába. Huni már tök cuki mert nyitja mikor közeledik az üveg.:-)

Egy hete hasán himbálózik emeli kezét lábát kúszna, ma meg azt vettem észre hogy mint aki fekvőtámaszt csinál már tolja ki magát. Egyszer csak összejön ez a kúszás. :-)

2013. máj. 17. 11:50
Köszönöm szépen! :)
5789. lucka (válaszként erre: 5787. - F4c7abe77f)
2013. máj. 17. 11:42
szia, üdv köztünk :) Akkor a babáink között majdnem egy hónap van, a kisfiam javára, mert én október 30-án szültem :)
5788. lucka (válaszként erre: 5786. - Zsa-)
2013. máj. 17. 11:41
Köszi Zsa! Én is csak azért gondoltam hogy csökkentem mert sokszor 2 csepp sikerült, így ha két naponta adom, legalább tuti nem lépjük túl a napi 1 cseppet.
2013. máj. 17. 11:12

Sziasztok Anyukák!

Lorka lányom nov. 29.-én született, lassan félévesek vagyunk. Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra! :)

A borongós idő ellenére szép napot mindenkinek!

5786. Zsa-
2013. máj. 17. 09:14

Szia Lucka,


Megnéztem a kiskönyvünket és 05.26. voltunk 5 hónaposan meni oltáson és nekünk akkor 1-1 volt a kutacs és 42 cm a buksi átmérő. Nem mondták hogy csökkentenmi kellene a D vitamint semmit hanem hogy ilyen típus. Szóval szerintem nyugi, nincs ezzel semmi gond.

5785. lucka
2013. máj. 16. 19:38
fog sehol :) addig jó, mert én még szoptatok
5784. lucka
2013. máj. 16. 19:37
1 ujjnyi, és nem tudom hogy kevés-e, bár most olvasgattam róla és nem feltétlenül, van akinek már 9 hósan záródik, van akinek 18 hósan, mindkettő normális. A záródás után is tud még mozogni a koponya. Olyan 44-45 centis fejkörfogatnál már simán nem gond ha záródik, nekünk most 42-t mértek, szóval jó az. Ez csak annyit jelent hogy csontosodik, ami abból a szempontból előnyös, hogy ő ugye már feláll (és folyton csinálja, nem tudok vele mit tenni). Azért a D vitaminját lecsökkentem 2 naponta egy cseppre, az a biztos.
5783. Zsa-
2013. máj. 16. 19:36
Van már valakinek foga? Vagy akinek áttört?
5782. Zsa-
2013. máj. 16. 19:35

Engem kutaccsal 4 hónaposan paráztattak be, mert akkor 1-1 volt hossz és szélesség és azt mondták 1,5nek kellene lennie, na azóta szinte változatlan szóval előtte nem nézték mivel Huninak születésénél is kicsi volt már. Éreztem is a kitolásnál:-)


Mért nektek mekkora 6 hósan?

5781. lucka
2013. máj. 16. 18:47
nálatok hány ujjnyi volt a kutacs a 6 hós státuszon?
5780. lucka
2013. máj. 16. 18:45

Zsocicc, lehet hogy nálunk is a poharazás fog bejönni? Adtál egy ötletet... Megpróbálom a ma esti tejpépnél. Ez most milyen pohárból volt, bababarát műanyag, vagy sima bögre?


A glutént szerintem is butaság hogy ne vezesd be, gondolj arra hogy ha később találkozik vele, annál esélyesebb hogy érzékeny lesz rá, márpedig óvodában, iskolában elkerülhetetlen.

5779. Zsa-
2013. máj. 16. 17:35

Szia zsocicc


Mi amikor huni 2 hónapos volt akkor jártunk és mi is ingyenesen voltunk és a mi védőnénink tartotta. Nagyon szerettem, hasznos volt, jó volt kimozdulni és jó volt sorstársakkal lenni:-) meg is maradtunk páran napi kapcsolatban.

5778. zsocicc
2013. máj. 16. 16:36
A babamasszázsra kérdezzetek rá a védőnői szolgálatnál, ahova tartoztok, nálunk pl. van ingyenes babamasszázs tanfolyam, csak nem nagyon reklámozza a többi védődő, csak az szokott beszélni róla, aki tartja. (Nálunk pl. mi vagyunk nála az egyetlenek a tanfolyamon, akik egyébként az ő körzetébe tartozunk.) Ha valakit érdekel, tudok fénymásolatokat küldeni a masszázs különböző lépéseiről. Van papíron lábakról, hasról, mellkasról, karról és arcról. Hátmasszázst tanulni 3 hét múlva megyünk, akkor arról is lesz majd.
5777. zsocicc
2013. máj. 16. 16:32

Képzeljétek ma betoltunk majdem fél üveg dm-es bio ősziarack-almapépet (bögréből, a kanál még mindig nem nyerő) utána pedig olyan kikit produkált, hogy még szilárdabb darabok is voltak benne. :) Mindezt úgy, hogy már tegnap is volt egy kaki, és nálunk ugye a heti 1 a megszokott. :) Most nagyon boldog vagyok. Nem gondoltam volna, hogy kakinak én így tudok örülni.

Ma voltunk a 6 hós státuszon és azt mondta a doktornénink, hogy szerinte egyáltalán ne adjak glutént Lea ekcémája miatt, és ő soha nem is adna a helyemben. Hogy őszinte legyek, nem lepett meg, a múltor már írtam hogy ő a másik véglet a háztartási kekszet ajánlókhoz képest...na de ez már nekem is túlzás. Csak azért nem fogom egész életben gluténmentesen táplálni, mert lehet, hogy allergiás lenne rá. Igenis és elkezdjük majd bevezetni a 7. hónap végéig, ha nem bírja, majd kiderül.

5776. lucka
2013. máj. 16. 14:06
ja még székrekedésre jó a masszázs, én kaptam itt is, máshol is tanácsokat hogy pontosan hogyan kell masszírozni, na én ezt leegyszerűsítettem: minden reggel masszírozom a köldöke körül óramutató járásával megegyezően kb fél percig, majd felemelem a lábát hogy nézegesse kb fél percig, és ezt ismételgetem amíg van türelme hozzá. 2-3 naponta már van kaki, de ha nincs, van glicerines kúpunk végső esetre...
5775. lucka
2013. máj. 16. 14:05

székrekedés nálunk is van... én ezért figyelek arra hogy ha olyat adok ami fog, ahhoz legyen valami olyan is, ami hajt. Fog a krumpli, alma, répa, sütőtök. Hajt a nagyon érett banán, barack, meggy, paradicsom.


nálunk a másik sajnálatos jelenség, hogy ha elkezdem etetni, akkor kb 50 gramm elfogyasztása után látszik hogy megfájdul a hasa, nem esik már jól neki. Viszont mivel 50 nagyon kevés, ezért amíg nem sír, próbálom tovább etetni, nagy nehezen bemegy még 40, így összesen evett 90-et, utána szopi már nincs. És órákig nem éhes... hát nem egy nagy étkű a legény, de ez van :(

5774. lucka
2013. máj. 16. 14:01
lányok! nincs olyan hogy zabos glutén meg tönkölybúzás glutén! a glutén egy anyag, ami benne van a zabban is, a rozsban, búzában, árpában. Mindegy melyikkel kezded mert a veszélyes anyag maga a glutén, nem a gabona többi része, ezért is van az hogy aki glutén érzékeny, az nem csak búzát nem ehet, hanem ezek közül egyiket sem. Szóval az a védőnő aki azt mondta hogy a zabban lévő glutén nem jó, enyhén szólva is tájékozatlan...
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook