Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 januári babák fórum

2011 januári babák (beszélgetős fórum)


264. Alina33 (válaszként erre: 263. - Babarózsa84)
2010. máj. 23. 18:21

Szia és gratulálok Nektek!

Szerintem biztosan lesz szívhang, ezért is hívtak vissza Titeket arra az időpontra. 6 hetesen már van szívhang :)

Vigyázz magatokra!

2010. máj. 22. 21:29

Sziasztok! Meg volt a mai uh, már 4 mm a petezsákom.:) Nagyon boldog vok.:)

Legközelebb csak 2 hét múlva kell mennem,hát nem tudom,hogy fogom kibírni.:P

Addigra már elképzelhető szívhang?

Ugye,mint írtam,nem tudjuk hány hetes lehetek, de ahogy olvastam már sokaknál, 4mm-es petezsák kb. 4-5 hetes terhességnek felel meg!?

262. Alina33
2010. máj. 22. 18:43

Figyi csajok, addig is csinálok egy excel táblát, hogy legalább az meg legyen.

Légyszi írjátok meg PRIVIBEN nekem a következő adatokat (ha valamit nem szeretnétek megadni pl életkor, akkor azt természetesen tiszteletben tartom/tartjuk vagy ha valaki nem akar a "listában" részt venni, akkor egyértelmű hogy nem kötelező)

Kiírás dátuma

Kórház

Életkor

Testvérek keresztneve és születési éve

Leendő gyermek neve (ha valaki már tudja, de ezt majd időközben aktualizáljuk)

VAgy ha eszetekbe jut még valami akkor írjatok.


A közreműködést előre is köszi mindenkitől

Alina33

261. Vick81
2010. máj. 22. 18:26

Mi egy másik fórumban így csináltuk, hogy privit írtunk neki és egy csaj kapott jogosultságot és ő hozzá tud férni a táblához!

Biztos válaszolni fog!


Már várom nagyon a táblázatot és köszi, hogy Te szánsz rá időt és bevállaltad!

260. Alina33
2010. máj. 22. 18:23

Lehet, hogy igazad van...írtam neki ide privátban. Remélem erre már kapok választ.

Közben megkaptam az ismerősömtől egy hasonló táblát, mint amire gondoltam de ahhoz valami ingyenes tárhelyen kell regisztrálni, meg java alkalmazású progiról van szó és én ehhez nagyon nem értek.

Na majd meglátjuk, hogy Hoxának milyen megoldása, vagy ötlete van erre.

259. Vick81
2010. máj. 22. 18:06

Sziasztok!


Szerintem Hoxának nem az e-mail címére kellene írni, hanem itt a fórumon privit!Ő is itt van Hoxa néven!

Én nem merem bevállalni, hogy intézem mert annyit nem tudok jönni, de szerintem aki lesz olyan aranyos és rendi akkor itt írjon Hoxának.


A januári szüléssel kapcsolatban bennem is felvetődött már, hogy miben fogok járni, pláne dolgozni menni!Se most még anniyra nem foglalkoztat!Egyenlőre én is nagyon várom a 12. hét végét, hogy túl legyünk a kritikus időszakon!


Lányok, ti meddig akartok dolgoztok?Persze aki dolgozik!

258. Alina33 (válaszként erre: 254. - S700)
2010. máj. 22. 14:44

Köszi az utána járást. Na majd még megkérdezek valakit erről, aki egy másik fórumon van. Hátha átküldi az általuk használtat és akkor azt be lehet módosítani.

A hoxa egyébként még most sem válaszolt :(

257. vikibene (válaszként erre: 247. - .maka.)
2010. máj. 22. 14:10
Sziasztok csajok! Bocsi a bepofátlankodásért csak gondoltam "belétek" olvasok, én a 2010. januári babaváróktól vagyok! Csak a H1N1 miatt gondoltam beírok, hogy nyogodjatok meg, apuka bent lehet a szülésen, csak a látogatási tilalom vonatkozik rá is! Itt ahol lakom éppen látogatási tilalom volt és ennek ellenére apukákat beengedték a szülésre! Van olyan kórház ahol oltáshoz kötik, de a legtöbb helyen engedik! Remélem meg tudtalak ezzel kapcsolatban nyugtatni titeket! :-)
256. s700 (válaszként erre: 246. - Alina33)
2010. máj. 22. 13:18
A baba lesz a legnagyobb karácsonyi ajándék, szerintem nem is vár senki mást majd! (kicsit talán megkésve, január elején, de én felkészültem a karácsony környékére... Én 20-án születtem, szép kis szülinapi ajcsi lenne...)
255. s700 (válaszként erre: 240. - Alina33)
2010. máj. 22. 13:15

Ezt a ruházkodást tőlem is kérdezték már, de engem egyáltalán nem foglalkoztat még!

Egyenlőre boldog vagyok és ennyi! Majd alakul még télre, hogy miben járunk!

Nekem teljesen mindegy, hogy mikor szülök, csak ott tartsak már végre!

254. s700 (válaszként erre: 235. - Alina33)
2010. máj. 22. 13:08
Valami olyasmit tudnék csinálni, mint erika691230 naplójában láthatod. Neki a lombikosoké van fent. Egy bibi van vele, hogy azt csak naplóba tudom becsatoli.
253. Alina33 (válaszként erre: 241. - Studio64)
2010. máj. 22. 12:43

Juj az nagyon nem jó, hogy egy ágyban alszotok.

Szerencsére nálunk külön ágy van és szépen átalussza benne az éjszakát. Annyi, hogy 1 éves kora körül nagyon rettegett a rácsos ágytól (sokat próbáltam benne altatni, aminek hosszú sírás lett a vége) és vettünk neki egy körbetáblás ágyat, amiben én is elférek. Ott vagyok mellette, míg el nem alszik, aztán átjövök a hálóba. Mondjuk ez sem megoldás, de talán jobb mint 3man egy ágyban.

252. Alina33 (válaszként erre: 238. - 0a3ab2886c)
2010. máj. 22. 12:39

Szia,

egy terhességi teszt fogja majd megmondani a tutit, de szerintem várj még vele néhány napot. Hány nap telt el a legutolsó mensi óta?

Egyébként van rá esély, igen.

251. pe80 (válaszként erre: 249. - Studio64)
2010. máj. 22. 12:22
ok, kíváncsi vagyok, hogy mit javasol.
250. Studio64 (válaszként erre: 247. - .maka.)
2010. máj. 22. 11:11
Uhh....na ez tényleg durva lenne....nagyon durva!!!!
249. Studio64 (válaszként erre: 244. - Pe80)
2010. máj. 22. 11:10
Én hétfőn beszélek egy dietetkussal akit ajánlottak, majd leírom mit mondott a telefonban. De úgy tudom 6 e ft a tanácsadás, remélhetőleg nem kell többször mennem.
248. Studio64 (válaszként erre: 243. - Pe80)
2010. máj. 22. 11:10
Hirtelen egy klumpa jutott eszembe, vagy a ma nagyon divat gyomláló cipő bélelve ..ehhe
247. .maka.
2010. máj. 22. 10:29
Én az influenza szezontól parázok, főleg, ha a kórházban látogatási tilalom lesz és apuka sem tudna bejönni...meg megint jön ez a H1N1 paráztatás...
246. Alina33 (válaszként erre: 245. - RLindi)
2010. máj. 22. 09:16

Szép kilátások :(

jaj de szörnyű...én egyébként félek a jégen való elvágódástól is (csak hogy fokozzam a hangulatot)

nyilván valahogy meg fogjuk oldani a problémákat


viszont legalább nem lesz meleg és nem lesznek szúnyogok , meg allergia sem.

Ja és persze elmarad a karácsonyi készülődés, mert helyettünk megcsinálja a család és meg fogják érteni, ha nem veszünk senkinek ajándékot, mert nem tudunk elgurulni a legközelebbi plázába vásárolni.

Próbálom pozitívan látni a helyzetet; végül is egy kis élet van bennünk :)

Puszi és szép napot Mindenkinek

245. RLindi
2010. máj. 22. 08:44

Sziasztok!

Hát csajok én a lányomat is decemberben szültem.

A kabát és cipő probléma tényleg nagyon durva:)

37-es a lábam, nem túlzok, 35 héttől annyira vizesedtem,hogy egy 41-es teljesen lapos csizmába ment csak bele a lábam! Sőt még a kórházból is abban jöttem ki.

Hihetetlen volt:)

244. pe80 (válaszként erre: 242. - Studio64)
2010. máj. 22. 08:29
A súlyról inkább ne is beszéljünk. Nekem összesen 36 kg jött fel. De a durva az, h amikor kijöttem a kórházból 13kg-vel kevesebb voltam, mint amikor bementem. Aztán mostanra lement még 12kg, de még mindig van 11kg. És erről indulok.:( Lehet, h nekem sem ártana szakemberhez fordulni, h megelőzzem a nagy hízást.
243. pe80 (válaszként erre: 240. - Alina33)
2010. máj. 22. 08:24
De várj, még a lepel hagyján... De milyen cipőőőő?? Én az utolsó két hétben csak baromi nagyra tágítható gyógypapucsba tudtam belepréselni a lábam, se szandál, se semmi nem jött rám. A papucs ocsmány volt, de legalább lábbeli. De ugyanezt télen mivel lehet megoldani vajon? Nah mindegy, majd lesz valahogy, egyelőre azon izgulok, h jöjjön már el a 12.hét és legyen minden rendben.
242. Studio64 (válaszként erre: 240. - Alina33)
2010. máj. 22. 08:21
Ez nálam is probléma pláne, hogy a 39. héten toxémiás lettem és befektetettk. előtte már a papucs se ment rá a lábamra, szal necces. No meg beszélnem kell egy dietetikussal mert rám felugrott 20 kiló :( Szülés után 1 hónappal 10 kiló volt már "csak" rajtam, és ebből sajnos 4 még mindig megvan....plusz ami előtte volt...jajj nekem...
241. Studio64 (válaszként erre: 237. - Alina33)
2010. máj. 22. 08:19
Csatlakozom!!!!! Nekem a mai napig morzsolgatja a cicimet...ehh... arról nem is beszélve, hogy mivel nagyon hasfájós volt, én meg császoros eggyütt aludtunk és így is maradt. /kistesót ki se fogom venni az ágyából/ A mai napig 3an alszunk a szülői ágyban, mi meg apával kilógunk a nappaliba, hogyha szeretnénk vmit...tiszta romantika neeeeem? pffff
240. Alina33 (válaszként erre: 239. - Pe80)
2010. máj. 22. 08:04

Engem most egy picit közelebbi probléma aggaszt:

a lányom nyári születésű és nyárra viszonylag egyszerű volt nagy lepleket vásárolni, melyekbe elrejthetem a testem. Viszont télre kell pulcsi és kabát is...honnan a bánatból szerzek ilyeneket? És ez sokkal nagyobb beruházást jelent mint ha nyárra lennénk kiírva.

Hja és a nagyobbik gyerekkel ugye majd télen is le kell mennem sétálni és a picit pedig nem kéne kivinni a fagyhalálba. Nem tudom, hogy ezt hogy fogom megoldani :( Jajjjjjjj mennyi probléma és még csak az elején járunk.

De nyilván decemberben nagy pocakkal nem ezen fogjuk törni a fejünket,hanem akkor már csak az lesz a vágyunk, hogy legyen már vége a terhességnek.

239. pe80 (válaszként erre: 232. - Studio64)
2010. máj. 21. 22:14

Én is néha agyalok azon, hogy a kisfiam hogy fog aludni egy ordító újszülött közelében, amikor mindenre felébred így is... De majd lesz valahogy.:)

Ez a hasfájós-fogfájós téma: pont beszéltük a férjemmel, h szegényekkel milyen kicseszerintés, hogy megszületnek, fáj a hasuk (Zazának kb. 5 hós koráig volt ez), amikor azon túlvannak, elkezdenek jönni a fogacskák. Most meg társul hozzá, hogy elkezdett nagyon anyás lenni, kilépek a szobából és sír... Pedig vele eddig nem volt gond az elalvással esténként, most meg fél órás ceremónia még szopi után. Szóval mindig van valami... Néha ha belegondolok, hogy mindezt párhuzamosan 2 gyerkőccel játszanim hááááááááát... de azért nagyon remélem, h januártól kipróbálhatjuk magunkat 2 gyerekes szülőként.:)

2010. máj. 21. 21:56

Kedves Alina!


Szerinted lehetek terhes ha már 10 napja magas a hőm (peteéréstől számítva), sokat szédülök, olykor hányingerem is van...

A ciklus 12. napján voltunk együtt (28 napos a ciklusom)...

Érdemes pl holnap reggel tesztelnem?

Köszi előre is!

237. Alina33 (válaszként erre: 232. - Studio64)
2010. máj. 21. 21:50

Hali, hát így lassan két év távlatában kicsit enyhülnek, megszépülnek a dolgok :)

A lányom is hasfájós volt, mi is vagy 4-5 hónapig szélcsöveztünk. Fogfájás nem volt és 10 hónaposan bújtak ki az első fogacskái. Másfél éves koráig szoptattam és nagyon elcsesztem az altatás körüli dolgokat, mert mindig cicin aludt el...így most mellette kell feküdnöm vagy 1 órát míg este elalszik a drágám. Ja és nem utolsó sorban...sajnos soha nem volt a férjemmel kettesben töltött éjszakánk, hiszen nélkülem nem alszik el a gyerek, így nem tudjuk leadni.

Csajok, ne csesszétek el az altatást!!! Már én nagyon rába@

236. Alina33 (válaszként erre: 234. - 0a3ab2886c)
2010. máj. 21. 21:46
VAgyok :) még egy picit, mert mindjárt megyek altatni a lányomat
235. Alina33 (válaszként erre: 233. - S700)
2010. máj. 21. 21:46

Nem tudom, hogy a hoxa mit vállal be...az óta még nem sikerült válaszolniuk :( azért vártam volna ennyi idő alatt valami reakciót.

Tök jó lenne és nagyon megköszönnénk ha vállalnád.

Akkor szerintem azt kéne (de döntsd el Te, hogy hogy legyen) hogy mindenki priviben ír Neked egy levelet az adatairól (név, esetleg életkor, kórház neve, kiírás dátuma és amit még szeretnénk). Egy másik fórumon láttam, hogy a gyerek nemét kék/rózsaszín háttér színnel jelölik az excel táblá adott sorában.

Ja és hova, milyen közös portálra tennénk fel; ehhez aztán végképp nem értek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook