Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


308. simancsa (válaszként erre: 303. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 24. 21:13

köszi a tippet :)

tényleg nem rossz ötlet a fotoszintetizálás :)

jobban tetszik a fényevészet :)

Csak kár, hogy a svájci frank az egekbe van, amikor a gyerkőcöt terveztük még nem így állt a dolog. na mindegy...

Félre ne értsetek, imádom a fiamat tündéri zabálnivaló gyerkőc, még akkor is ha nem alszik éjjelente. Csak hát a piszkos anyagiak...

307. Kata 1977 (válaszként erre: 306. - Szirmok)
2011. márc. 24. 20:25

Nagyon szívesen!

Én is ki fogom próbálni.

306. szirmok (válaszként erre: 305. - Kata 1977)
2011. márc. 24. 19:51
Köszi !
2011. márc. 24. 18:57
Ja és 4 hónapos kortól lehet adni!!
304. Kata 1977 (válaszként erre: 302. - Szirmok)
2011. márc. 24. 18:34

Szia!


Egyik ismerősömnek a babája állandóan beteg volt de mióta adja neki a MultiKid vitamint,nem voltak betegek és az étvágy is jobb.

Vas is van benne de emiatt csak akkor lehet adni ha nem beteg épp a babóca.

Narancs ízű 200ml és nem vészes az ára.

303. 4c1a787e8f (válaszként erre: 301. - Simancsa)
2011. márc. 24. 18:11

Csajok!

Ne nagyon reklámozzátok, hogy mit csináltok gyed mellett. Az apech (vagy ami helyette van) fel van hatalmazva arra is, hogy a közösségi oldalakon az ilyen infókat begyűjtsék... Bár ez elvileg névtelen, de azért óvatosan...

Mert ugyebár gyed mellett szigorúan tilos a munkavégzés, bármilyen formában...


Ki kell jönni abból a 85-ből, (ha van annyi), és kész...

Meg kéne tanulni fotoszintetizálni...még hasznosak is lennénk a környezetnek...

302. szirmok
2011. márc. 24. 16:45

Ma megint kiszívták Lulu orrát ... csak jobb lesz.

Másodállás? Én itthon korrepetálok, meg tanítok. De így sem elég a pénz. Minden hónapban lejjebb csúszunk a mínuszban a számlán. Pedig semmi extrát nem csinálunk,turkálóból öltözködünk stb. Mégis az a havi 80 ezer, amit a bank elvisz iszonyat sok.


Kérdés: mi a véleményetek a párásítóról? Nálunk Luca szobájában nagyon száraz a levegő, teleraktam a szobát vízzel teli tálakkal de nem ér semmit.

Kérdés : használtok e valamilyen immunerősítőt a gyerkőcnek?

2011. márc. 24. 16:16

Sziasztok!


Kicsit el voltam havazva, de azért itt vagyok néha olvaslak titeket, most nem olvastam vissza csak egy kicsit.

Gyerkőc már ügyesen forog ide oda és mint a kis rák tolat hátrafelé, és hangosan reklamál, ha elakad valamiben :) Négykézlábra áll és hintáztatja a seggét :)


Kaja: Reggel szopi, aztán következő kajának fél üveg bébikaja majd szopi, délután megint fél üveg bébi kaja szopi, este rizspép és szopi. Sajna ennyi tejem már nincs amennyit ő enne, kis bélpoklos :)

Az éjszakai alvással mi is hadi lábon állunk. nagyon sokszor felsír, van hogy fél óránként van hogy óránként. Nem értem mitől, van hogy átalussza az éjszakát, csak 1x sír fel de azt is álmában. Lehet elrontottam, mert kézben alszik el vagyis inkább altatni kell. De az éjszakai felkeléseknél nem kell mindig kivegyem a kiságyból, cumi simi és visszaalszik.

Apa torokfájós bacit kapott el, most 2 Petire kell vigyázzak :) Most mind ketten alszanak azért van egy kis időm.

másodálláson én is gondolkodtam már, mert a gyedből sem tudom kifizetni a hitelünket. Gyesen már nem szeretnék lenni, mert tuti éhen halnánk.

Ha van valakinek jó ötlete jöhet.

2011. márc. 24. 09:47
Csokibébi!Mikori a kiscsaj pontosan?
2011. márc. 24. 09:46

Sziasztok!

Csokibébi!Igen,négyszer eszik egy nap összesen.Annyira tetszik a csajod neve:Tara.

Különleges,ritka.Vagy csak én vagyok lemaradva...:)


Ma Lara is felébredt 5óra tizenvalahánykor,megitattam,cumi be,és vissza is aludt.Mmm nem szeretném,ha erre rászokna!Na de mit csináljak vele,ha egyszer felébred?Tudna szívatni,ha akarna...Mindig kivenném,felvenném,megitatnám,stb.Nem tudnám sírni hagyni.Remélem marad ilyen jófej csaj,és alszik éjjelente továbbra is!Szerencsém van ezen a téren!Hm,valamiben nekem is lehet!:)

298. a84bd81510 (válaszként erre: 294. - Kata 1977)
2011. márc. 23. 23:50

Látom Kata Ti is 4x esztek..

Nálunk Tara ha meglátja a kanalat, már mosolyog, tudja, hogy jön a kaja. Cumisüveget a hozzátáplálás óta megint kínálom neki,vízzel töltve, hátha megkívánja...de inkább csak rágcsálja, néha nyel egyet-egyet.


Alvás...hát az utóbbi napokban elég gyakran kel, szerintem már nagyon kínozza a foga, ilyenkor ugyebár nem rág semmit sem..Tegnap pl. este 8-tól hajnali 1-ig óráként, fél óránként ébredt sírva, néha elég volt egy kis ringatás, de néha szopizni is akart. Születése óta a rekordunk 7 óra egyhuzamban, 4 naposan produkálta, azóta sem... :(


Tara még elég kevés dolgot eszik, hetente ismertetem meg egy új ízzel: alma, banán, őszibarack, szilva, krumpli, répa, sütőtök, cékla, saláta. Ezen kívül van jó éjt tejpép és tejmentes grízpép. Allergiáról egyikünk családjában sem tudok, de én még megismertetek vele 1-2 zöldet, utána a pipihusit, és csak utána a savanyított tejtermékeket.

297. a84bd81510 (válaszként erre: 292. - Vercsaszy)
2011. márc. 23. 23:41

Jól látod, nagyon aktív kisasszonyról van szó :) Újabban már a konyhába is kijön, ha "el van anyátlanodva", a lábamhoz mászik, megrángatja a nadrágszáramat és néz a nagy szemeivel :)))


Ha jól számolom, naponta 4x eszik a Gyerkőc? Az enyém kb. ennyiszer szopik még + napi 2x kaja, de.gyümis, du-n főzi v.tejpép gyümivel. Van, hogy még a kaja után is cicizik egy kicsit...

296. 4c1a787e8f (válaszként erre: 295. - Kata 1977)
2011. márc. 23. 18:13

Mi is kelünk éjjel, min. 1x.

Nekünk se bújt még ki a fog, és nyűgös. Én is nyűgös vagyok...


Nappal emiatt kicsit többet alszik. Mostanában délelőtt is szokott egy kicsit hunyni. Nagyot délben alszik, akkor én is szoktam pihenni..


Aztán délután megyünk a nagyokért, akkor is el-el szundít a kocsiban...


Te nem tudom hogy vagy vele, de a nagyok már szerintem ilyenkor végigaludták az éjszakát, illetve csak ittak...

Lehet, hogy itatnom kéne?? Valószínűleg.. Csak az meg a tejcinek nem lenne jó...

2011. márc. 23. 12:57

Az alvással ki hogy áll?

Mindenkinek végigalussza a babája az éjjelt?

Mi nem,minimum 1x fen van:-((

Sőt mostanában többször is,biztos a foga miatt,bár kibújnának már!!


És napközben mennyit alszotok,mert neki nincs nagy alvásigénye nappal 2x fél órát alszik.

294. Kata 1977 (válaszként erre: 291. - A84bd81510)
2011. márc. 23. 12:55

Sziasztok!


Nálunk is ez a menetrend,hogy reggel 220ml tápszer aztán dél körül husis bébiétel,délután gyümölcs vagy tejpép és este újra tápszer.

De a Krisz az evéssel kikészít ha cumisüvegbe van bármi megeszi,de ha a kanalat meglátja szájzárat kap:-))

Tegnap megpróbáltuk a pudingot,hát ízlett neki.

Szerencsére a 3 tesója közül egy sem tejallergiás remélem ő se lesz az ,nem is HA-s tápszert eszik.

2011. márc. 23. 12:02

Ja,amúgy sziasztok!:)


Akinek beteg a bébi,mielőbbi jobbulást kívánok!

292. Vercsaszy (válaszként erre: 291. - A84bd81510)
2011. márc. 23. 12:01

Megnéztem a képeket,nagyon aranyos.Amelyiken szépen csücsül,na azon a legédesebb szerintem,és azon látszik a leginkább,hogy milyen sürgő-forgó-dolgos babával van dolgunk...Zokni lecsúszva,egy pillanatra idenéz,de már azon jár az esze,hogy merre tovább!?Nagyon cuki!:)


Kaja:Lara reggel tápszert kap,délben főzelék(általában husis,és általában egy egész üveg),délután gyümölcs-keksszel,vagy tejpép gyümölccsel,(szintén kb. egy üvegnyi mennyiség.)

És este megint tápszer.

291. a84bd81510 (válaszként erre: 290. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 23. 09:42

Ezek szerint én jól csináltam eddig is :)


Más téma.

Ti hol tartotok Babóitoknál kajálás terén? Mennyi gyümit, zöldet eszik már? Esetleg tejterméket, tésztát, husit?

290. 4c1a787e8f (válaszként erre: 288. - A84bd81510)
2011. márc. 23. 09:12

Nekem egyszer azt mondta egy fülész, hogy a füllel addig kell törődni, ameddig a kisújjunk hegye befér..


Annál bentebb a természet dolga, nem egészséges hosszútávon iritálni, tisztogatni, fújkálni, vegyszerezni stb..


A fülkagylót természetesen lehet tisztítani...

2011. márc. 22. 20:23

Mi is most jöttünk meg a gégészetről. Rendben van, csak még kicsit "hurutos", azaz taknyos. Azt mondta a dokinéni, hogyha szoptatom, még én se igyak tejet, de még jourtot se, mert tapasztalatai szerint a tehéntejet kapó gyerekek sokkal hajlamosabbak erre. És ez az anyára is vonatkozik. Én ezzel egy kicsit szkeptikus vagyok, de lehet, hogy kénytelen leszek elhinni.


A kis girnyó tápszeres gyerekem sokkal kevesebbet beteg, és ilyen felsőlégúti dolgai sincsenek, csak nagyon ritkán...


Úgyhogy most nem fogok tejet inni..

2011. márc. 22. 17:20
Ti a baba fülét hogy szoktátok tisztítani? Mármint csak fülcucával a külső hallójáratot, vagy esetleg használtok spray-t, hogy belülről kijöjjön a cucc?
287. a84bd81510 (válaszként erre: 281. - Babakeksz)
2011. márc. 22. 17:13

Köszönjük a dicséretet :)))

1 hónapja még csak kapaszkodva tudott felülni, ma már bárhol, mármikor! Általában úgy tévézik, kezében-szájában valamelyik csörgőjével. Ha mászva eléri a célt, akkor elégedetten felül és hümmög :)


A upc-t ne is említsd, szeméd banda, jól beleszartak a lelki világunkba, szóval utálom őket.

286. szirmok
2011. márc. 22. 17:09

Hát mivel be van már gyulladva a torka is ezért tegnap óta antibiotikumot is szedünk, ami elvileg erre is jó.

Ezen kívül calcimuscot kell innia, plusz orrspray és orrszívás. Remélem jobban lesz szegénykém. Minden alvás után fél órát köhög .... köhögi fel ami lefolyt a torkába.

Hála isten a doki meg sem említette az orrmandula műtétet... csak meg van neki duzzadva.

285. Kata 1977 (válaszként erre: 284. - Szirmok)
2011. márc. 22. 16:52

Szia!


Szegényke,tudom miről beszélsz.

Volt ebben a lefogásban egy párszor részem a szívem szakadt meg a gyerekért de muszáj volt nehogy összerugdossa a dokit.

És mit mondott csak orrszívás és orrcsepp továbbra is?

És a műtétről mondott valamit ő indokoltnak látja vagy még várna vele?

284. szirmok
2011. márc. 22. 16:29

Na megjöttünk:


Az orr hátsó harmadában van sűrű váladék, a füle tiszta. Feldugtak az orrába egy vékony csövet és kiszívták a cuccot belőle. Szegénykém még ugyanúgy hortyog. Csütörtökön megyünk még egy körre. Nekem kellett lefogni.

:(

2011. márc. 22. 10:42

Mi is megyünk a lányommal a bőrgyógyászatra. Aztán asszem bemegyünk a gégészetre mi is, mert a babó még mindig nagyon szuszog, nem tetszik nekem...


Vége lehetne mág a náthás időszaknak..

282. 4c1a787e8f (válaszként erre: 281. - Babakeksz)
2011. márc. 22. 10:41

Hát, itt a nagy válságban én is próbáltam még a biztosítási ügynökséget is... ismerős a dolog..


Mi az, hogy levonják, ha az ügyfél nem fizet??


Ez már mindennek a teteje. Nálunk még csak akadt valami erkölcsi felelősség, hogy kire mit tukmálsz rá, tehát persze, hogy visszaírták, ha lemondta az ügyfél, de hát nálatok valaki vagy akar tv-zni, meg telefonálni, vagy nem...

2011. márc. 22. 09:10

Szurikáta! Én üzletkötő voltam a UPC-nél, de már nem szeretném folytatni. Egyrészt csak válalkozóival lehet csinálni, és jelenleg is szét adózom magam miatta. Másrészt a legújabb az, hogy ha az ügyfél nem fizet, levonják a jutalékból. Nem mondhatom azt a családomnak, hogy most fél hónapig nem eszünk, mert pár bírka nem hajlandó fizetni az előfizetését...


Szirmok! Drukkolok, minden rendben lesz!


Csokibébi. Nagyon csinik vagytok, és milyen ügyesen ül már a babád.:)

2011. márc. 22. 08:38
Raktam fel új képeket, akit érdekel.. :)))
279. a84bd81510 (válaszként erre: 275. - Babakeksz)
2011. márc. 22. 08:23

Szia!

Nem vagyok inkognítóban, rakok fel képet,van Babómról is újabb cuki. Mászás közben szeretném már lefotózni, de annyira belejött, hogy pillanatok alatt átcsattog a szobán :)


Én már most azon filóztam, mivel tudnám a (az egyenlőre nem létező) Gyed-emet kiegészíteni. Titkárnéniként melózom, már gondolkodtam azon, hogy gépelést vállalok, szakdolgozatok írását, csak hát a mai világban mindenkinek van számítógépe és meg tudja szerkeszteni magának a szöveges cuccokat...

Angolt, németet tanultam, de nem használom, arra is gondoltam, hogy rá kéne gyúrnom a nyelvvizsgára, talán azzal is kezdhetnék valamit, mondjuk korrepetálást vállalni...


Minden Babóka gyógyuljon meg!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook