Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


248. 4c1a787e8f (válaszként erre: 245. - Kata 1977)
2011. márc. 18. 19:38

2400g-mal született a fiam, csak aztán utána se nőtt sokat. Még most is úgy 14kg 4 évesen... Ő februári, és akkor pont az volt a baj, hogy enyhe volt az idő, és sok a baci.

Nekünk eddig nem voltak ilyen aszmatikus gondjaink, de mivel ő nem szopott, fél éves koráig mindig beteg volt, antibiotikumon élt. Viszont utána meg jobban bírta, mint a nővére, és könnyebben is gyógyul a mai napig...


A sóterápia még nagyon jó volt, mint tisztító, kiegészítő kezelés... Sok asztmás, meg allergiás volt ott, és segített nekik.. Bár az is anyagi csőd... és az se mindegy, melyikre megy az ember. Az a jó, amikor porlasszák a sót egy géppel, és ott száll a levegőben, és majd megfulladsz tőle...már ha nem tudsz hetekre a tengerpartra költözni..

247. 4c1a787e8f (válaszként erre: 244. - Kata 1977)
2011. márc. 18. 19:32
A bronchitis jellegű bajokra biztos, hogy jó. Úgy egyébként meg általános légtisztításra, párásításra használva kárt nem okoz, persze nem megy mindig nálunk sem.
246. 4c1a787e8f (válaszként erre: 242. - Szirmok)
2011. márc. 18. 19:30

Igen, nálunk is "célperselyek" vannak, és hónapok alatt gyűlik össze valamire... Fel szoktam hívni a perselyekre anyámék figyelmét is. Régebben még a nagyikám is oda-odanyomott a kisunokájának 3-5 ezer Ft-okat.. Azokból is csomót össze lehetett gyűjteni.. Nem is engedtem a nagyikámat elvinni jódarabig otthonba, (már nem a pénz miatt, hanem mert annyira jófej volt mindig, még a pasijaimat is bújtatta) gondoztam még a gyerekek mellett, de mostmár sajna muszáj volt. A szívem szakad meg érte..


No, de ez párásító jó cucc. Még néztem egy ilyen levegő-sózó, légtisztító cuccot is, majd ha bankot raboltam, az lesz az első, amit még veszek... Csak attól meg kicsit félek, hogy tönkreteszi a falakat. Azzal meg az a baj, hogy nem a mienk a lakás, és épp a felújításáért cserébe lakunk itt..

245. Kata 1977 (válaszként erre: 241. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 18. 19:30

Nekem a 6 éves Ricsim született 36hétre de nem volt olyan pici de nagy se.

3200gramm és 52cm.

Ti mekkorák voltatok?


De mivel téli baba volt már megfázva hoztuk haza és állandóan beteg volt.2 hónaposan már a Madarászba tüdőgyulladással kezelték aztán rá 1 hónapra a Betesdába asztmatikus bajokkal,de szerencsére azóta nincs ilyen gond viszont nyáron az ő orr manduláját is kikapatjuk.

A nagy fiam asztmás sokszor befullad akkor kórház,nagyon jó:-((

244. Kata 1977 (válaszként erre: 240. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 18. 19:25

Igen mi is a tüdőgyulladás után vettük és kimondottan hideg párásítót mondott az orvos.

Hát tényleg nem 2 forint de megéri.

Csak nem mindegy hogy épp milyen betegségre használja az ember,mert nem mindenre jó a hideg pára.

243. 4c1a787e8f (válaszként erre: 238. - A84bd81510)
2011. márc. 18. 19:24

Ő az aki a képeimnél középen van...

És akkor már rég túlvolt mindenen, és még mindig olyan kis izé volt...

242. szirmok
2011. márc. 18. 19:23

Hát mi is szeretnénk egy ilyen párásítót ... de még gyűjteni kell.

Addig is nálunk van a radiátoron vizes törölköző, a szekrény tetején víz. Be szoktam kenni egy előkét ilyen eukaliptuszos kenőccsel és rákötöm a kiságyra.

241. 4c1a787e8f (válaszként erre: 238. - A84bd81510)
2011. márc. 18. 19:22

Egyébként én nem vagyok anyatigris tipus, de azért a koraszülött babát nagyon féltettem, bár nem volt nagyon korai (36.hét), de azért meglepődik az ember, hogy megvan hamarabb, meg hogy olyan pici..


Akkor már a lányom bent volt az apjával a kórházban, és mi meg mentünk utánuk egy hétre a picivel.

Az sem hatotta meg a hüle orvost, hogy a pici nővére ott fekszik egy emelettel feljebb tüdőgyulladással...

240. 4c1a787e8f (válaszként erre: 239. - A84bd81510)
2011. márc. 18. 19:19

Olajokból csak annyi, hogy érezni ne lehessen..


Egyébként hidegpárásító készülék!!


Mi a tüdőgyuszis hetek után vettük. Nem volt olcsó, 4 éve volt 30-40 pénz, de azóta is használjuk. Pedig mi még rongáljuk is, mert elvileg csak desztvizet lehet bele tenni, de mi salvusvizet is szoktunk, mert a sós hidegpára is nagyon egészséges...meg persze egy-két csepp eukaliptusz olajat. Ennek ellenére még megy a Mr.Pin. Ez a neve és Sol.. a gyártmánya. A kórházban is volt ilyen, és ez előtt kellett inhalálni...

239. a84bd81510 (válaszként erre: 234. - Szirmok)
2011. márc. 18. 13:57

Oh, elfelejtettem írni, hogy jobbulást Lucának!


Nálunk a szoba száraz levegője okoz néha gondot, mert beszárad a cucc Lánykám orrába. Ennyi idősen milyen orrspray-vel lehetne fellazítani? Nekünk a radiátorra felszerelt párologtatónk van, de még ez is kevés.


Párologtatásról jut eszembe. Azt tudjátok, hogy milyen illóolajokat lehet párologtatni egy ilyen picúrka szobájában? Lehet-e eukaliptuszt a levegő fertőtlenítésére, vagy levendulát a pihentető alváshoz?

238. a84bd81510 (válaszként erre: 236. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 18. 13:52

Szegény Lánykád! Olyan szívszorító, ha egy kis Babó beteg!

Azért az szomorú, hogy egy véleményéért kiálló, gyermekéért Anyatigrisként küzdő szülőt hisztisnek tartanak! Nagyon észnél kell lennünk, láthatjátok a tv-ben, hogy egyre több az orvosi mulasztásból bekövetkezett gyermekhalál, maradandó károsodás! Alapból én sem kérdőjelezem meg az orvos utasítását, de ha már bennük sem bízhatunk....?!?

2011. márc. 18. 12:46

Sziasztok!

Nálunk a nagy fiamnak volt orrmandula műtétje, de ő 5 éves volt. Egy éjszakát kellett kórházba maradni, én is vele aludhattam. Őt altattak, mert kiderült, hogy középfül gyulladása is van. A tünete az volt, hogy egyre rosszabbul hallott, csak mi első körben azt hittük, hogy a gyerek szemtelen és nem figyel ránk. Tényleg nem több a beavatkozás 15-20 percnél.

Azért én drukkolok, hogy ne kerüljön rá sor.

Lucának mielőbbi jobbulást.


Nekem ma brutál napom van, Lili extra nyűgös, biztos ez miatt a hold dolog miatt:))) Két napja csak egyszer alszik, délben, de akkor 2-3 órát. Nem korai ez?

236. 4c1a787e8f (válaszként erre: 234. - Szirmok)
2011. márc. 18. 08:39

Ha kell, naponta kétszer is lássa orvos. Ezek a felsőlégúti nyavaják nagyon könnyen a tüdőre tudnak menni, fél nap alatt is. Amikor a lányom bekerült a kórházba tüdőgyuszival, a dokinéni naponta kétszer jött a két hetes (girnyó)öccséhez meghallagatni. Aztán 4 nap múlva az egyik ottlétnél közölte, hogy indulhatunk a kórházba...a sztori tovább is van, de a lényeg:


Az a gond, hogy nem biztos, hogy különösebb jele van a nagyobb bajnak, mert ők még nem mindig lázasodnak!!


A sztori úgy folytatódik, hogy a kórházban három orvos meghallgatta a picit, és közölték, hogy nem hallanak semmit, mehetünk haza.. No felhívtam a dokinénit. Mondta, hogy ha kell, feküdjünk a küszöbre, de haza ne jöjjünk. Mivel 30 éve ismerem, és egy 60 közeli főorvosasszony, ezért hittem neki. Az a három orvos meg mind fiatalok voltak. Szóval kivágtam a hisztit, és egy fizetős szobában maradtam, maradtunk (azt nem tudták, hogy a számlámom, meg a zsebemben összesen háromezer forint van..)... Én voltam a hisztis anya.


Aztán másnap reggel a főorvos úr meghallgatta, és közölte, hogy rohanjunk a röngenre, mert csörög-zörög ez a gyerek... Aztán még jódarabig maradtunk..


Azóta csak 50 fölötti gyerekorvost választok... Persze egyszer a fiatalnak is el kell kezdeni, nem is ezzel van a baj, hanem az alázattal.. Ha egy idősebb főorvos beküld valakit tüdőgyulladás gyanúval, ráadásul egy olyan picit, akinek még meg se kellett volna születnie, akkor azért minimum ottfogom, amíg a főorvos rá nem néz...


Persze nem kapnak a picik minden nap tüdőgyulladást, de a nagy tanulság az volt, hogy észen kell lenni, és a másik, hogy be kell szedni az antibiotikumot, azzal se lehet viccelni... Én mindig beadtam, pont akkor telt be vele a pohár, mielőtt a lánykám megkapta a tüdőgyuszit.. lehet, ha akkor szedi, nincs ez az egész..

235. Kata 1977 (válaszként erre: 234. - Szirmok)
2011. márc. 17. 19:19

Szegényke nagyon sajnálom:-(

Hátha az orvos szerint az elég akkor biztos,gondolom orrszívás előtt még adsz neki Sterimárt vagy hasonlót?

A párologtatás jó,nekünk mondjuk direkt hideg párásítót kellett venni és azzal párologtatni,de biztos nektek is mondták volna ha az kéne.

Egy próbát mindenképp megér,rosszat nem csinálsz.


Nem csodálom hogy felébredsz ,én is ilyen vagyok ha beteg valamelyik akár a 14 éves ,főleg hogy ő asztmás egy köhintésre vagy egy horkantásra fenn vagyok.

234. szirmok
2011. márc. 17. 16:50

Tanácsot kérek:


Luca már annyira nem kap levegőt az orrán, hogy éjjel is egy csomószor felébred... alig alszunk. Szabályosan liheg.

Csak egy orrcseppet kaptunk ... annyi elég?

Ha párologtatok este kamillát az segít?

233. a84bd81510 (válaszként erre: 232. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 17. 12:00

Szia!

Ment a privi!


Képzeljétek Lányok, Babókám ma feltámaszkodott a kanapé karfáján. Odakúszott, felkapaszkodott és felnyomta a popóját, teljesen kinyújtotta a lábát!

Azóta nem lehet lelőni, állandóan gyakorol lent a játszószőnyegén is...ráadásul egyre többet mászik...

Jaj, én annyira büszke vagyok Rá, édes kis Bogaram olyan ügyes :))))

232. 4c1a787e8f (válaszként erre: 231. - A84bd81510)
2011. márc. 17. 11:30

Anyám a mai napig kimegy, ha szívom őket... Mivel az én füles lánykám fülének belseje is sokat volt beteg, ezért állandóan szívtam...


Később, a műtét után meg már ténylg elég volt, ha idejében elkezdtem szívni, kapta az orcseppet meg a köptetőt, és nem ment többet a fülére..


Most egyébként a picit két hete szívom, ő a körülményekhez képest jól bírja, bár 6 év után már rááll a kezem a "kínzásra"... Lehet ezen próbálni enyhítgetni, de az én tapasztalatim szerint annál kevesebbet ér a dolog... Ha meg már szenvedünk vele, érjen valamit...


Nem is tudom, régen hogy gyógyultunk meg. Bár az igaz, hogy az oviban sokat hallottam, hogy most ennek szúrták fel a fülét, most meg annak... Ez talán az orrszívással, meg a Prevenar injekcióval kevesebb lett...


Csokibébi!


Ha küldesz nekem priviben egy e-mail címet, elküldöm füles-lánykám jelenlegi alakját...

2011. márc. 17. 09:23
Remélem nem lesznek ilyen gondok. Sajna nekem még megvannak a manduláim, de csak a gond van velük. Kicsi koromtól gyakori látogatója voltam a fül-orr-gégészetnek, ez talán a huszas éveim közepén "múlt el". A gyerkőcöt ez hajlamosíthatja felsőlégúti megbetegedésekre, érdemes jobban odafigyelnem erre? Kaptunk porszi-orrszívót, de még hál isten nem kellett használnunk, nem is tudom,hogyan oldanám meg, mert Babóm a kézi szívóka látványától is elkezd vergődni...
2011. márc. 15. 22:08

Na hazaértünk. Lili olyan jó kislány volt, aludt a babakocsiba, ha meg nem akkor nézelődött. Igaz Egerből M.tapolca lett, mert a fiúk bobozni akartak.


Nekem Lili végig alussza az éjszakát, ha nincs telihold, telihold közeli állapot, frontok, szóval qurva ritkán:))) Pedig hat hetes korától 3 hós koráig aludt szépen, azóta mikor hogy. Gondolom a fogzás miatt.


Simancsa! Mitől volt lázas két hónapig?

229. Kata 1977 (válaszként erre: 223. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 21:32
Nagyon szépek a gyerkőcök és ez a kiscsaj gyönyörű!
228. a84bd81510 (válaszként erre: 223. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 21:28
Nagyon jó képek, szép Gyerkőcök! Lara ugyanolyan huncut, mint az én Tara babám :)
227. a84bd81510 (válaszként erre: 225. - Simancsa)
2011. márc. 15. 21:21

Ezek szerint a mi Babóink nagyjából egyforma méretűek, és alvásban is hasonlóak...


Nem akarom elkiabálni, tegnap hosszabban aludt már...délután 2órát voltunk kint a levegőn, sétáltunk, aztán apával még kivittük a játszótérre. Vacsira jó éjt tejpépet kapott őszibarackkal, nagyon ízlett neki. Fél 10-kor aludt el, kelt 11-kor, 1-kor és aztán már csak 6-kor!!! Játszottunk, szopizott még egyet és visszaaludtunk 8-ig. Ezt így bírnám.. :)))


Ma meg 3 órát csaviztunk, Citadellánál voltunk, túráztunk le-föl a hegyen. Jókat aludt, itthon meg még tornázott egyet, és fél 9 óta alszik :D

226. Kata 1977 (válaszként erre: 225. - Simancsa)
2011. márc. 15. 21:13

Nagyon szép baba:-)

Szegény rossz hogy ennyire vissza esett a betegségtől a súlya,de már gondolom minden rendben,mert a képeken egy gömbölyű,makk egészséges babának tűnik!Az jó,hogy idáig tudtad szoptatni,én sajna nem:-(

Hogy fogadja az új ízeket a hozzátáplálást jól viseli?

Szerintem nincs ezzel a bölcsi dologgal semmi baj.

Sajnos mi is tele vagyunk hitellel így teljes mértékbe megértelek!Az anyagiakat is mérlegelni kell!

Jó hogy óvatos vagy mert túlzásba vinni se szabad de amiért ennyit küzdöttetek érte ez teljesen érthető!Sajnos nálunk is detto ilyen a doki és a védőnő is.

Na valaki aki fogzik és mégse:-)

Már úgy várom minden nap nézem a kis ínyét de még semmi csak duzzadt.

Akkor te sem vagy kipihent ha így telnek az éjszakáitok.Krisz csak 1x,2x kel fel abból 1x eszik is,de nagyon fárasztó hogy lassan 8 hónapja nem aludtam egy rendeset.

2011. márc. 15. 20:56

Nekem is első gyerkőc. Péter Bálint 19-én lesz 7 hónapos. 3880 grammal és 53 cm-el született. Múlt héten mérték 6950 gramm és 67 cm. Nagyon sokat leadott a 2 hónapos láz, és hőemelkedés miatt. No meg csak szopizott. Most már kiegészítem neki mindenfélével, bár még túrót meg ilyeneket nem kap. A husit is most fogjuk majd csak elkezdeni. De már szépen hízik. Gyes-sel kapcsolatban, én bizony 6 hetesen beirattam bölcsibe, de kb 1 hete telefonáltak, hogy hát nincs hely, majd csak jövőre. Ezzel nincs is gond kb így is terveztem, csak sajnos a gyed-ből sem tudom a lakáshitelt kifizetni, muszáj másodállást keresni, vagy nekem vagy a férjemnek. Az is eszünkbe jutott, hogy ha már nem szopizik, apa marad itthon gyeden, mert nekem jóval több a fizum. Nem örülök, de meglátjuk, hogy tudjuk anyagilag átvészelni a helyzetet.

Én egyébként azért féltem ennyire a gyerkőcöt mindenféle allergiától, mert nagyon sokat küzdöttünk érte, majd 3 évet próbálkoztunk mire a 2 lombik sikerült. Szóval én óvatos duhaj vagyok, de azért nem akarom túlzásba vinni, inkább körbekérdezek. A védőnéni és a dokinéni nem túl készséges nálunk.

Fogzani fogzunk de még fogunk nincs. Az alvással mi is hadilábon állunk, van hogy alszik nappal, van hogy nem. De éjjelente 6-7x tuti hogy megébred. Néha könnyű visszaaltatni, néha ki kell vegyem a kiságyból.

Bocs kicsit hosszú lettem.

224. Kata 1977 (válaszként erre: 223. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 19:23
Jó éjt nektek is!
2011. márc. 15. 19:22

Megyek lassan,teszek már fel új képeket az adatlapomra,mert ezek már régiek...

Holnap megpróbálok jönni!Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok!:)

222. Kata 1977 (válaszként erre: 220. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 19:21

Jaj de jó neked!

Cseréljünk 1 hétre:-))

221. Kata 1977 (válaszként erre: 219. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 19:20

Szép nagyok vagytok ti is:-)

Főleg lány létére.

Én nem tudom Krisz mitől hízik mert enni nem eszik annyit.

És ő is jó nagy.

220. Vercsaszy (válaszként erre: 218. - Kata 1977)
2011. márc. 15. 19:19
Már el sem merem kiabálni,de alszik kb.este 10-től,reggel általában 7.30.-ig,de van amikor előbb felébred...
219. Vercsaszy (válaszként erre: 216. - Kata 1977)
2011. márc. 15. 19:18
Hát utoljára Február 28.-án volt mérve,(26.-i a csemete)akkor volt 6 hónapos,8960 g,és 69 cm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook