Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


368. Kata 1977 (válaszként erre: 363. - _Rencsike_)
2011. márc. 28. 13:03

Sziasztok!


Én csak gyanakszom hogy Krisz vérszegény vagy vashiányos nem tudom,de tök sápadt.

Már én is fogok kérni egy labor beutalót.

Bár nem szívesen szuratatom,de inkább derüljön ki és adjanak rá valamit mint,hogy baj legyen.

Aztán lehet hogy csak az én bőrömet örökölte mert én is állandóan sápadt vagyok.

De a másik 3 kölyök nem ennyire,télen ők se barnák de nyáron mint a cigányok:-)))

2011. márc. 28. 12:10
Megyek ebédeltetni,aztán ha minden igaz,jövök.Bár főzni kéne...:(
366. Vercsaszy (válaszként erre: 363. - _Rencsike_)
2011. márc. 28. 12:10

Rencsike!Miért nem kérdezed meg a dokit,hogy mikortól várható a hatás pontosan?De szerintem sajnos kell pár hét,esetleg 1 hónap is.:(


Miben nyilvánult meg egyébként a vérszegénység?Aluszékony volt,meg sápadt?A húsos ételeket eszi már?Spenót-sóska?


A Duphalac szirupot próbáltad már?Nem csikar,de hat.Kíméletes.Meg jóízű.(viszonylag)Nekem édes nagyon,pedig nagyon édesszájú vagyok,de ez már émelygősen az.Azért ezt is kérdezd meg a dokitól,mert hiába nézem a betegtájékoztatót,nem találom rajta,hogy mikortól lehet adni,csak annyit,hogy csecsemőknek is lehet.:S

Meg előtte próbáld meg a sok folyadékot,és a gyümölcsöket.Sajnos a vas majdnem mindenkinél szorulást okoz!:(

365. szirmok (válaszként erre: 363. - _Rencsike_)
2011. márc. 28. 12:02

Szia!


Én is adom a maltofert, de nálunk nem okoz szorulást. A védőnő nekem azt mondta, hogy 3 hónapig kell adni, utána megint vérvétel.

2011. márc. 28. 11:59

Sziasztok!

Jöhet a babatáblázat!:)

Üdv az újaknak!:)

Tegnap Lara epres joghurtot evett...Na ne szörnyülködjetek,mert a Müllerben kapható egy ilyen bébiétel-bébidesszert...7.hótól.

Ma délután,szintén Mülleres(Bébivita)márkájú alma-banán-túrót fog kapni!7.hótól van ez is.Össze kell keverni,mert van külön a túrós rész alul,felül meg a gyümölcspüré.Szereti,kapott már eddig is.

2011. márc. 28. 09:56

Sziasztok!Én az éjjel kb.10 alkalommal keltem Annához :(

Segítsetek már légyszi,van köztetek akinek babája vérszegény,nálunk múlt héten volt vérvétel,nagyon vérszegény a kislányom,maltofer cseppet adok neki,szerintetek mikor jelentkezik a hatása?És mit tegyek mert egyből szorulást okozott :(

362. szirmok
2011. márc. 28. 09:11

Bocs, hogy nem válaszoltam de zombi üzemmódban vagyok én is két napja.

A kamillateát én gyümölcscukorral ízesítem, de abból se sokat.

Ha a natur activiát bírja akkor adhatok már neki krémtúrót nem?

361. 4c1a787e8f (válaszként erre: 360. - Babakeksz)
2011. márc. 28. 08:32

Hagyd el!

Nekem fürdetni se jut időm minden nap...

Jó az másnaponta is, hacsak valami külön oka nincs..

360. Babakeksz (válaszként erre: 356. - A84bd81510)
2011. márc. 27. 21:25
Szerintem ízesítsd nyugodtan. Én úgy adom a teát Lilinek, ahogy mi isszuk. Hűűű ha ezt hallaná a védőnő.:)))
359. Babakeksz (válaszként erre: 358. - Urbanszkyviki)
2011. márc. 27. 21:24

Hát én bátor voltam, és kb 3 hete. Tudom, tejtermék csak 8 hós kortól adható. asszem harmadik gyereknél lazább már az ember, az első fiamnál sokkal óvatosabb voltam. Nem allergiás rá hál istennek.


Lányok! Kérjek hoxától baba táblát? Ott lehetne, hogy mikor születtek, meg egy-egy képecske. így minden névhez társulna egy kép.

358. urbanszkyviki (válaszként erre: 357. - Babakeksz)
2011. márc. 27. 20:16

Hívj Vikinek nyugodtan, elvégre az a nevem.:) Te mióta adsz Lilinek krémtúrót?

Hajmosás: Én mindennap bevizezem Doni haját, legtöbbször meg is mosom, de csak a fürdetőjével, nem samponnal. Mondjuk neki nem nagy haja van. Nekünk az alma fogja a hasunkat rendesen, muszáj vagyok barackot is adni neki akkor, az segíti rendesen. Lánykámat a sütőtöküré segítette, a bolti, és a szilva. Mást nem tudok ajánlani.

2011. márc. 27. 16:34

Sziasztok! Gyors életjelet adok..) Nem vesztünk el, csak a kiscsajom brutál módon igényel..) Éjjel pl egykor felébredt, és reggel 5-ig játszottunk. Zombi vagyok...


Üdv az újaknak, tök jó, hogy ennyien vagyunk már.


Viki (bocs, rövidítem a nevedet), mi Tiszaújvárosban lakunk. Cukik a gyerekeid.


Én meg azt hittem, hogy a csak a tápos babák betegesek, de ezek szerint nem. Az én kiscsajom, már kb négy alkalommal volt megfázva.


Kata! Néztem a naplódat, és Krisz már Áll? Nagyon ügyes hallod. Mi ehez a fasorban sem vagyunk.:) Bár a mászást töretlenül gyakorolja. Ma pedig végre megtanult integetni. Olyan kis okos:)))


Mi is négyszer eszünk naponta, tápi, húsos kaja, gyümölcs, vagy pép, és újra tápi. Közé tízóraira krémtúrót, vagy pudingot kap a mini.


Hitelről ne is beszéljünk, a lakás hitelünk több mint duplája lett az évek alatt. Durva...


Egy kérdés. Ti minden nap mossátok a babák haját? Én igen, de lehet, hogy nem kellene?


Csokibébi!Szirmok jól mondja, a kamilla tea jó a székrekedésre. Ha semmit nem tud produkálni, akkor glicerines kúp, de azt csak jó pár nap után. Az én lányomat a paradicsomos cuccok is hajtják.

356. a84bd81510 (válaszként erre: 355. - Szirmok)
2011. márc. 27. 15:54

Szia!

És natúrban adtad neki, vagy ízesítetted vmivel?

Babónak hasfájásra adtam anno, de nagyon utálta a natúr teát.

355. szirmok (válaszként erre: 354. - A84bd81510)
2011. márc. 27. 15:45

Szia!


Nekem a védőnő azt mondta, hogy adjak neki kamillateát, mert az hashajtó hatású és tényleg segített.

2011. márc. 27. 15:06
Lányok! Tanácsot szeretnék kérni! Babókám mostanság bogyósat kakil ráadásul nem is minden nap és érdekelne, hogy a szilván és őszibarackon kívül mit adhatnék neki, ami lazítja a kakiját?
2011. márc. 27. 09:04
Már néztem pár babócát, gyönyörűek!!! :) Nézem a többit is.
352. urbanszkyviki (válaszként erre: 348. - Simancsa)
2011. márc. 27. 08:57
Nem is tudtam, hogy van ilyen, hogy oltás után ilyen sokáig elhúzódik egy mellékhatás. Rossz lehetett nektek. De ez a homeós bogyó engem is érdekelne!
351. urbanszkyviki (válaszként erre: 349. - A84bd81510)
2011. márc. 27. 08:55
A héten kezdtem én is délelőtt a gyümölcsöt, eddig csak szopi volt 3x az ebédig. De már kezdem észrevenni, hogy mintha kevés lenne már neki a tejből származó energia. Hiába van tejem, tele is szívja magát, de már 40-50 perc múlva megint kérte. A múlt héten már volt olyan nap, hogy reggeltől ebédig 5x szoptattam meg. Addig egyébként az ebéd volt vagy gyümi vagy főzelék.
350. a84bd81510 (válaszként erre: 348. - Simancsa)
2011. márc. 26. 23:42

Simancsa! Milyen homeós bogyót kaptatok rá?

Babónak és magamnak is használtam már homeós bogyót, legjobban tejszaporításhoz váltak be.

349. a84bd81510 (válaszként erre: 345. - Urbanszkyviki)
2011. márc. 26. 23:37

Mi is nagyon hasonlóan csináljuk, de még csak 2x eszik, a többi szopi. Husit még nem eszünk, előbb még 1-2 gyümivel, zölddel akarom megismertetni Lánykámat. Mennyiségre szerintem kevesebbet eszünk, még sosem evett 1 egész adag tejpépet, max a felét, amit gyümivel egészítettem ki.

Nálunk így megy: 6 és 9 körül szopi, ebédre gyümi, 3 körül szopi, fél7-7 főzi v. tejpép gyümivel, lefekvés előtt szopi, éjszakai felkelésnél még 1 szopi.

2011. márc. 26. 23:23
Az én fiam is anyatejes, és tényleg elég sokat göthös. Legutóbb 2hónapig küzdöttünk lázzal, hőemelkedéssel, orrfolyással, aztán rájöttünk, hogy az oltástól volt amit 4 hónaposan kapott. Baromi jó hogy a dokinéninknek nem jutott előbb eszébe. Aztán kaptunk rá homeós bogyót és azóta nincs semmi baja. :) hál istennek.
347. urbanszkyviki (válaszként erre: 341. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 26. 19:57
Nekem a 4 éves fiam 2,5 hónapos korától tápszeres volt, alig volt még életében 2 torokgyulladása. Most meg a kicsi anyatejes, és 3 hós korától folyamatosan göthöl. Egyébként a két nagyobbik semmire sem allergiás, 15 hós koruktól adtam nekik a bolti tejet, de a tejtermékeket már 6-7 hós korukban elkezdték szépen lassan. Ha Doni végre helyrejön, neki is elkezdem szerintem.
346. urbanszkyviki (válaszként erre: 342. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 26. 17:57
Most kaptunk a gégészeten antibigyós orrcseppet , eddig semmi.
2011. márc. 26. 17:56

Donát betöltötte a 4 hónapját, akkor kezdtük a gyümik bevezetését. Nagyon tetszett neki, rögtön ette szépen kiskanállal. 5 hónapot töltötte, akkor kezdtük a főzelékeket. Na, azokat még mindig utálja szegénykém, nagyon nehezen eszik, bár már az adagja azért 120 ml minimum. A finomabbakból néha megeszi az egész üveget. A husikat 3 hete kezdtük, az ízlik neki, úgy néhány főzeléket már megeszik. Tejpép is beindult 5 és fél hósan, nem volt elég a tejem már neki idővel estére. Egy napi kajcsik az utóbbi napokban:

reggeli:szopi

fél 9 körül: szopi

10 után: gyümi 60-100 ml között vagy reszelt alma

fél 1 körül: főzelék hússal vagy nélküle

délután 4: szopi

este 7 körül: gyümi megint+ 150 ml vízből tejpép

alvás előtt: ez 8 után van, ahogy sikerül odakeverednem hozzá, szopi, már csak kevés van ilyenkor.

344. urbanszkyviki (válaszként erre: 338. - A84bd81510)
2011. márc. 26. 17:48
Ja, jó nagy volt a pocak, én is imádtam. De a végefelé már összesúgtak a hátam mögött az emberek, volt két ember 38 hetesen, akik ujjal mutogattak rám. Úgy éreztem magam, mintha cirkuszi látványosság lennék...na, az nagyon rosszul esett:(
343. 4c1a787e8f (válaszként erre: 329. - Urbanszkyviki)
2011. márc. 26. 16:11

Igen, hasonló korúak a kölykök.


A betegségektől meg én is kivagyok.

Pont most vittem el a lányomat egy szülinapi bulira. Erre az egyik anyuka odahozta a tegnap este még hányós gyerekét... No én háromnegyed óra után összecuccoltam a két üvöltő nagyobbat, és szívtelen anyként hazahoztam őket. A többi szülő meg nézett rám... De nem tudom, nem tűnt föl nekik, hogy idén harmadszor megy ez végig az ovin? És pont ez a mentalitás miatt, hogy tegnap még beteg, ma meg már viszem. Én is tudom, hogy sokszor másnap már jól vannak, de attól még fertőznek!!

Ha most elkaptunk megint valamit, asszem kiosztom azt az anyukát.. Bár olyan egyszerű szegénykém, mint a mákostészta... azt se értené, miről beszélek. Öt gyereke van, de hát ilyen mentalitással könnyebb... Egyébként nem az öt gyerekkel van nyilván a bajom..


Aztán amikor meg már kezdek komolyan paranoiás lenni, akkor az olyan szörnyűségekre gondolok, mint most a vezércikk... Egyszer pont egy ilyen gyerekektől elkapott hányóssal bekerültem a Lászlóba. Amikor már jobban voltam, sétálgattam.. A transzplantációnál láttam a szkafanderbe öltözött gyerekeket, akik egy kört tehettek az épület körül... Ott vannak hónapok óta, és még így se biztos, hogy túlélik..


Ha ebbe belegondol az ember, akkor azért helyére billen - az egyébként tényleg kellemetlen - hányós és egyéb bacik jelentőssége..

342. 4c1a787e8f (válaszként erre: 332. - Urbanszkyviki)
2011. márc. 26. 16:03

Miért nem adnak gyógyszert? Gyulladáscsökkentőt, meg antibiotikumos orcseppet se?


Egyébként a fogtól is van ez, nekem azt mondták most a gégészeten... A mienk még nincs kint... Úgyhogy most szuszmákol..


Én is már két hete halogatok neki egy oltást, csak nem akarom így félbetegen beadatni. De szerdán már leviszem, mert akkor legalább megint ránéznek..

341. 4c1a787e8f (válaszként erre: 334. - Urbanszkyviki)
2011. márc. 26. 15:59

A kávéba egy csepp tejet teszek, meg a főzelékekbe is (már a nagyokéba, meg a sajátunkba) teszek... Azon kívül nem iszom meg litereket, meg kakaót, meg semmi ilyet...


De már tényleg csak azért, mert nem akarok okosabb lenni, mint az, akinek ez a szakmája..


Én ezt a tej dolgot hiszem is, meg nem is..

Nem tudom kiverni a fejemből, hogy valamilyen szinten nem a drága tejpép, meg tápszerek gyártói állnak-e ezen dolgok mögött, legalábbis részben..

Most voltam a DM-ben, és csak a a kicsinek vettem kaját 8900-at fizettem..

Mi is már szinte éhezünk a csóróságtól. Mit csinál az, akinek még kevesebb jövedelme van?


Mert a felestejből (jó sok vízzel) készült tejbegrízecske azért a töredékéből megvan.. Én már adtam neki ilyet... De most persze nem adok, mert hát ha azt mondták, akkor nem..


Az meg egy érdekes tény, hogy a csak tápszeres gyerekem, a középső, meg sokkal kevesebbet hurutos a mai napig...

340. 4c1a787e8f (válaszként erre: 333. - Urbanszkyviki)
2011. márc. 26. 15:52
Nem szabadna,de meg: Solac, és pingvin alakú. Mr. Pin a neve..
339. a84bd81510 (válaszként erre: 334. - Urbanszkyviki)
2011. márc. 26. 14:25
Viki! Megkérdezhetem, hogy Te még hányszor szoptatsz egy nap? Esztek már gyümit v. főzit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook