Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


218. Kata 1977 (válaszként erre: 217. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 19:17

Nem is lehet:-(

Ti legalább éjjel alszotok?

Vagy nálatok is fogzás van?

Mert nálunk igen de az istennek se jött ki még 1 sem!!

217. Vercsaszy (válaszként erre: 214. - Kata 1977)
2011. márc. 15. 19:15
Nem irigyellek!:(Én ma azt hittem megőrülök vele...
216. Kata 1977 (válaszként erre: 213. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 19:15

Most hány kiló és centi?

És hány hónaposak is vagytok?

2011. márc. 15. 19:14

Ja!

Ettől az allergiás fosatástól én a falra mászok.

Szerintem minél több hypoallergén,meg anyámkínja műcuccokat adunk nekik,annál rosszabb.

Lara is eszik már krémtúrót,pudingot,ilyesmit.

214. Kata 1977 (válaszként erre: 212. - Vercsaszy)
2011. márc. 15. 19:13

Hát ez nálunk is így van.

Állandóan vigyorog meg rötyög és már megszoktam,hogy fél órákat alszik nappal azt is max 3x de ma 2x 15 percet aludt.

És éjjel se alszik sokat mint többen írjátok hogy 8-9-től reggel 7-8-ig hát ilyen nálunk sose volt.

Ennek a gyereknek nincs alvásigénye bezzeg anyának lenne:-))

2011. márc. 15. 19:10

Lara 6 hósan volt 8960g,és 69 cm.

Bölcsibe nem szeretném adni.A legnagyobbikom volt bölcsis,1,5 évesen adtam be,de a szívem szakadt meg.Bőgtünk mind a ketten vagy 2-3 hétig....

Ettől függetlenül csak jót tudok mondani rá,és a gondozónőket is szerettük,csak maga az elszakadás volt rossz.

2011. márc. 15. 19:06

Sziasztok!

Na a vigyorgós,3 közül a legjobb,stb Lara baba ma tiszta zizi volt!Megy a nyávogás ezerrel,és a 10 perces alvások...

211. szirmok
2011. márc. 15. 15:24
Ne érts félre ... nem azért írtam, hogy gáz, amit írtál... csak nálunk ez a helyzet. Anyu elfáradt, és még úgy is bevállalja, hogy utána nem biztos, hogy visszaveszik.
210. 4c1a787e8f (válaszként erre: 209. - Szirmok)
2011. márc. 15. 13:57

Nem úgy értettem, hogy baj, amit csináltok, jó példákat is láttam erre...


Csak leírtam, hogy nálunk másként van. Anyám csak 48 volt, amikor a lányom született, és ő nem az a nagyon babázós, meg nem olyan melója van, amiben tolerálnák a távollétet... Neki még az öcsémet is iskoláztatni kell, stb.. Nekük még hitelünk sincs, mert előre leszögezték, hogy ilyen téren ne számítsunk állandó segítségre, tehát mi fel se vettünk hitelt. Eddig anyáméknál laktunk egy kis szobában, most meg egy szívesség-albérletben vagyunk... Apám abban fog segíteni, (mert ő mostmár nyugdjas 2 hónapja), ha betegek, ne kelljen velük hetekig itthon lennem, vagy ha egy-két nap túlóra van, elhozza őket. De állandó szolgálatot nem vállalnak...


Persze, szerintem is komoly háttérnek kell ott lenni, ahol "elég" a 28000. Mert még ha ki is jön éppen egy család, azért annyira szerintem nem bölcs dolog hagyni lemerülni a kasszát, meg a lendületet..

Meglátod, hogy élvezni fogod a melót. Nekem az egy jó érzés volt, hogy ilyen téren is hasznosnak érezhettem magam...

Nem azért, mintha a "csak" anyaságot nem tartanám annak, de azért az emberek visszajelzése is fontos, mert köztük élünk...

209. szirmok (válaszként erre: 208. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 15. 11:47

Anyu 7 éve hajnali 4-kor kel, hogy dolgozni menjen. Neki ez maga lesz a felüdülés.

Amúgy meg nagyon rendes, mert tudja, hogy ha most nem megyek vissza akkor majd a 28 000 ből nehezen fogom fizetni a 60 000-es törlesztőrészletet.

208. 4c1a787e8f (válaszként erre: 201. - Szirmok)
2011. márc. 15. 11:36

Az jó..


Nekem anyám ezt nem vállata, de nem is neki való lett volna. Ő még hajt, aktív, meg velünk már megküzdött... elég volt..


De nyugi, jó lesz dolgozni is!!

207. 4c1a787e8f (válaszként erre: 205. - Babakeksz)
2011. márc. 15. 11:35
Jól van, jók leszünk.. egye-fene.
206. 4c1a787e8f (válaszként erre: 200. - Babakeksz)
2011. márc. 15. 11:34

Pedig tanulj!!

Mert másként nem megy.. (megjegyzem, még úgy se, csak akkor legalább nyugodt a lelkiismeret, hogy mindent megtettünk).


Miről álmodozol, ha nem titok??

205. Babakeksz (válaszként erre: 204. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 15. 11:33

A Chipolino csak 6 kg. Erre fáj a fogam, szintén a cipekedés miatt, mert nálunk is két lépcső sor van a pincéig...szerintem árban sem rossz.


Na megyek, készülődünk. Kirándulni megyünk Egerbe..)

Jók legyetek.

204. 4c1a787e8f (válaszként erre: 202. - Babakeksz)
2011. márc. 15. 11:31

No most megnéztem a sportkocsit..


Igen, ilyenre váltunk mi is, de én még ennél is puritánabbat szeretem, se ernyő, (esetleg egy pici), se korlát, sesemmi, mert nem vezetek, és sokat buszozok, ahova meg nem mindegy még 10dkg se...


Egyébként tetszik, amiket feltettél.

203. 4c1a787e8f (válaszként erre: 198. - Szirmok)
2011. márc. 15. 11:26

Én bizti megenném előle...


Egyébként szerintem mehet, állítólag így "feldolgozva" nem olyan allergizáló. Bár a műízek miatt én a natúr joghurthoz kevernék gyümölcsöt, meg cukrot... meg akár a túróhoz is.. Hmm de jó ötlet...


Mit hívtok sportbabakocsinak??


Én azt a nagyon kicsi könnyűt szeretem - ha már ül - amit fél kézzel feldobok a piros 7-es busz hátuljára... Már mindjárt jöhet..


Nekünk eddig olyan volt, ami szintén kis könnyű, de le lehetett fektetni... Kellett venni, mert itt nincs lift, és a második emelet.. Ezt is lehet ültetni, sőt, igazából arra való.. Csak én még ennél is könnyebbet szeretnék.. Ezt majd lefotózom, hátha kell itt valakinek..

202. Babakeksz (válaszként erre: 198. - Szirmok)
2011. márc. 15. 11:26

Nekem ez tetszik:


[link]


Vagy ez:

[link]

201. szirmok (válaszként erre: 191. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 15. 11:23

Luca augusztus 22-én lesz 1 éves. Szeptemberben kénytelen vagyok visszamenni, mert ha nem megyek akkor felvesznek mást a helyemre.

Anyukám megy gyesre.

:(

2011. márc. 15. 11:21

Sziasztok!


Én is Gyesen vagyok, és hát nem nehéz elkölteni azt a havi 25000 forintot..) Én szeretnék itthon maradni Lili 3 éves koráig, mivel hogy én is vállalkozóként dolgoztam, és oda már nem szeretnék vissza menni. Másrészről, hiába szeretnénk kistesót (csak Lili a közös gyerekünk, és párom él hal egy kisfiúért), nem hinném, hogy bele fog férni anyagilag, és hát ugye nem kis meló az sem. Szóval szeretném ezt a maradék két és fél évet kiélvezni itthon, dolgozhatok majd utána eleget. Van egy álmom is, de ahoz tanulni kéne, és 3 gyerek mellett nem egyszerű...


Én is baromi tudatlan vagyok néha, hiába harmadik gyerekem. Lili totál más mint a fiúk, és rengeteg minden változott azóta. Például oltások, hozzátáplálás, lehet egyensúlyozni az utóbbival kapcsolatban, hogy hogy is lenne jó.


A nagyokról főleg a naplóban fogok rinyálni, itt a picikről lesz jobban szó szerintem.


Lili 3500 grammal, és 49 cm-vel született. Fél évesen volt kerek 7700 gramm, és 68 cm.


Kata! Jó nagy Krisz, de a képek alapján valóban nem dagi. Szerintem benneteket is elmértek a kórházban, mert jó hosszú..)


Leírnátok a babák nevét? Sajnos nem mindenkiért jegyeztem meg...

199. 4c1a787e8f (válaszként erre: 195. - Kata 1977)
2011. márc. 15. 11:19

Mert ha folyna nem zabálnád meg??


A férjem állítólag folyt három éves koráig... Most meg 1,95m és 56 kg...


3860g-mal születtünk, ami nekem nagy volt, de a kórteremben mind a három lány nagyobb volt...


Neked a többiek normál súlyúak voltak?

198. szirmok
2011. márc. 15. 11:16

Én is egybabás vagyok ! :)


Pont akartam kérdezni, hogy a krémtúróval joghurttal hogy álltok. Adjátok már?


Sport babakocsit szeretnék venni, mert Luca nem szeret a babakocsijában ülni ... azt fel is dobtam a teszvesz-re.

Linkeljetek nekem olyan sport babakocsikat, amelyek szerintetek jók.

197. 4c1a787e8f (válaszként erre: 196. - Kata 1977)
2011. márc. 15. 11:14

Nekem 10 és hét hósan ment az első kettő. Akkor az volt a jó döntés, mert a sulit be akartam fejezni, mert nem mindegy, hogy most érettségivel, vagy szakmával keresgélek állást.


Itt se kapkodnak két kézzel a háromgyerekes nők után... Valami fóbiás félelem van a gyerekesekkel szemben.. Persze, néha beteg a gyerek, de nem is topmanager szeretnék lenni. És van olyan meló, amit ráér másnap is megcsinálni, vagy behozni a dolgokat, akár otthonról is..


Megélhetésiek itt is vannak, Pest közepén, de ott aztán nem lehet semmi a pálya..


Ahol eddig laktunk, ott segítőkészebbek voltak, rugalmasabb volt a beíratás, meg a bölcsikezdés...


Itt, az új helyen, ahova költöztünk, egyszeri beíratás van, és szeptemberi kezdés... No most ősszel még nem akarom, viszont jövő március áprilistől már elmennék, ha jönne jó állás.. De akkor meg azt kell mondanom majd, hogy jaj azért nem, mert nincs bölcsihely.. Mert itt nem megoldható az évközbeni kezdés. Az előző lakhelyünkön, akinek tényleg kellett, tettek kivételt...


A bölcsit meg imádtuk, a mai napig tartjuk a kapcsolatot a gondinénikkel. Persze aki meg tudja oldani az otthonmaradást, meg utána a visszatérést is, az maradjon otthon, én ezzel egy percig se vitatkozom, jó az. Én is biztonságban éreztem magam, amikor anyám otthon volt az öcsémmel.. De aztán az se volt baj, amiko meg nem...

196. Kata 1977 (válaszként erre: 191. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 15. 10:08

Hát én nagyon mennék dolgozni.

Nem mindegy hogy 100körül keresel vagy a 28ezres gyest kapod!

Itt nálunk volt rá ígéret hogy lesz bölcsi de mégse.

Akkor nagy volt az anyukák lelkesedése hogy melózni akarnak aztán lecsitult.

Tudod itt a kisebbség egymás után szüli a gyerekeket az 5 gyerek a minimum és abból élnek eszük ágába sincs dolgozni.

De kérdeztem a vezető óvónőt és azt mondta 2és fél évesen veszik be akkor is csak ha már szobatiszta és van munkahely.

De hol van az még!!2 év.

Én bölcsibe melóztam Pesten és mind a 2 nagy 10 hónaposan ment bölcsibe.

Azt mondják a bölcsi egy szükséges rossz,ez egy hülyeség.Sokkal hamarabb lettek önállók,a gyerekekhez való viszonyuk is sokkal jobb volt stb..Nagyon sokat tanultak.

Persze jó ha a férj annyit keres hogy otthon tudsz lenni 3 évet vagy akár tovább,de ez manapság elég ritka!

195. Kata 1977 (válaszként erre: 192. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 15. 10:02

Hát igen szép nagyok vagyunk de nem az a szétfolyós hájas baba hanem az a kemény húsú akit meg kell zabálni:-))


De ha jól emlékszem ti nagyobb súllyal születtetek és a fiúk általában nagyobbak.

194. Kata 1977 (válaszként erre: 190. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 15. 09:59

Ezzel én is így vagyok hiába negyedik gyerek,mindegyik más és más.

Más gondok,más kérdések merülnek fel,így szerintem mindegy,hogy első babás valaki vagy huszadik!

Van amit Krisz csinál csak a másik 3 nem csinálta vagy már elfelejtettem:-))

Sokszor kérdezik a nagyok,hogy ő mikor csinálta ezt vagy azt és isten bocsássa meg de sokszor nem tudok rá válaszolni,hisz olyan régen volt már főleg a 14 és a 11 évesnél.

193. Kata 1977 (válaszként erre: 189. - A84bd81510)
2011. márc. 15. 09:56

Szerintem teljesen jól gyarapodtok és szép csinik vagytok:-)

Azt mondják fél évesen meg kell duplázza a születési súlyát,hát azt ti megtettétek így minden oké:-)

192. 4c1a787e8f (válaszként erre: 188. - Kata 1977)
2011. márc. 15. 07:58

Hát megnőttetek!

Mi is átléptülk a 9kg-ot múlt héten, de a betegeskedés miatt most kicsit visszament...


Tudod tavasz, figyelni kell az alakra, stb.. hehe

2011. márc. 15. 07:56

Lányok bölcsivel hogy álltok?

Mindenki marad a babó 3 éves koráig??


Én most agyalok, hogy irassam be most májusban, vagy se... minél tovább maradnék, viszont a gyed lejártakor aktívan dolgoznom kell már, mert sajna egy hónapot se tudok áthidalni csak a gyessel... Tehát jövő szeptemberre már be kell legyen szoktatva, nekem meg már munkahelyemnek kell lenni, ami még ennél is nagyobb zűr...merthogy az nincs ám.. egyéni vállalkozóként jöttem el gyedre, de meló az meg nincs se így, se úgy...

190. 4c1a787e8f (válaszként erre: 189. - A84bd81510)
2011. márc. 15. 07:45

Volt itt más is egy babás, az elején Kata1977 meg én voltunk több babásak..

De ennek itt nem hiszem, hogy jelentőssége lenne, ez nem olyan topic, itt a legkisebbekről van szó...


No persze, hogy azért szóba kerülnek a nagyok is, mert a kicsihez fűződő viszony az nagy kérdés, meg az aktuális lelkiállapotunk is a nagyok miatt..


Nekem "csak" 6 éves a legnagyobb. Elég "egyszerűek" vagyunk, és ő mégis kamasz jelenségeket mutat, és megőrülünk vele. Üvölt, hogy ő festeni akarja a haját, mert szőke akar lenni, meg múltkor az oviban is kikapott, mert nem volt lemosva a körömlakkja... A nagyanyja kifestette neki hétvégén, én meg annyira nem foglalkozom a körömlakkozással, hogy még lemosóm sincs itthon... És most csodálkoztok, hogy egy 6 éves szarost nehéz fegyelmezni ilyen szempontból.. pedig az. Mert az érvrendszere az tökéletes, és esze az jóval több van, mint kéne... Szóval ha 14 éves lesz, vagy kiugrom az ablakon, vagy addigra már a többiekhez képest megszelidül...

Egyszer az oviban az asztal alól rángattam ki, mert csókolózott a barátjával.. No, jött a lelki fröccs, hogy nem lehet mindenkivel, mert akkor a fiúk majd lenéznek, meg hogy majd esküvő, stb.. N erre ő másnap vitt be fátylat, a konyháról szerzett süteményt, és elvetette magát a sráccal, és folytatta, ahol abbahagyta... Ekkor még az ötöt se töltötte be...


Bocs, csak itt más is írt a nagyokról, és általában problémákat...


A lánykád szerintem pont arányos, és a pasik imádják hajtogatni a husit, amíg célhoz érnek... Nem is kell minden babának 10 kilósnak lenni fél évesen. Nekem az előző kettő sokkal kisebb volt, de később ugyanúgy megnőttek. (Illetve a fiam még mindig kicsi: 4 múlt és 15 kg ha van..) a mostani nekem is nagy. Most a betegség miatt fogyott 10-20dkg-ot, de azért nem verte földhöz a dolog...


Egyébként meg ugyanúgy vannak kérdéseim, meg kíváncsi vagyok mások tapasztalatára, mert hiába harmadik gyerek, sokminden másképp van.. Pl. a többieket nem szoptattam, ő meg még mindig szopik... Ebből kifolyólag az éjszakák is neccesek... stb..

2011. márc. 14. 23:12

Úgy tűnik Lányok, hogy én vagyok az egyetlen "egybabás" anyuka?

Amúgy Lánykám 3430 grammal és 53 cm-rel született, most 6,5 hósan 7650 gramm és kb. 68 cm (4 hósan 66 cm volt).Nem husi baba, csak egy kis tokája és szexi combocskája van :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook