Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk fórum

2010 augusztusában született babák anyukái beszélgessünk (beszélgetős fórum)


158. szirmok (válaszként erre: 156. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 13. 14:06
KITARTÁS !
157. szirmok (válaszként erre: 154. - Babakeksz)
2011. márc. 13. 14:05
A csínytevés nálunk is napirenden van: tegnap odakúszott a tv állványhoz és kihúzta a dvd lejátszót a helyéről.
156. 4c1a787e8f (válaszként erre: 153. - A84bd81510)
2011. márc. 13. 14:03

Egyenlőre...


Aztán mindig jönnek a visszaesések..

Én most a 6 évessel küzdök. Ő 1 éves korától rendesen alszik, mélyen és hosszan. Most meg a 6 éves kori félelem-korszak kezdődött. Fél, nyitva kell hagyni az ajtót, éjszaka felébred, hányingere van...persze a parától.. Amúgy is elég hisztis csaj, még rá is játszik. Ha a kicsi éppen aludna, akkor ő jön valamivel..


Egyébkén olyan 1-1,5 évesen is van hasonló. Akkor nem mer este egyedül elaludni a kiságyban...addig meg csak letettem és aludt..


Aztán meg 14 évesen gondolom jön a nemalvás a szerelmi bánat miatt... És még örülhetünk, ha nekünk kell emiatt is ébren tölteni az éjszakákat, és nem a drogos haveroknak..


Szerintem aki gyereket szül, nem tudja, mit vállal..


Most éppen a két fiút antibiotikumozom-köptetőzöm-fülcsöppentek-orrcsöppentem-orrszívom-normaflorozom...


Mindenki menjen dokihoz, mert most ilyen izé bacik vannak, hogy rámennek a fülre meg a tüdőre... Nekünk nem szokott már fülgyuszi, meg bronchitis lenni, de most van..

155. szirmok
2011. márc. 13. 14:03

A Nasivint próbáltam, de nekem a dokim azt mondta,hogy csak maximum kétszer szabad egy nap ... úgy meg nem tudom, hogy van e értelme.

Az orrába a Sterimart szoktam fújni hátha fellazítja....

Szerintem szerdán elmegyünk és megmutatom a dokinak, nehogy valami csúnya dolog legyen a vége.


Viszont én most a fogzásra kaptam egy olyan ecsetelőt, ami végre hat is, mivel a Dologél meg a Dentinox és társai nálunk 20 fillért nem értek ráadásul nagyon drágák.

Ezt az ecsetelőt a gyógyszertárban keverik ki és lidocain van benne és tényleg elzsibbasztja.

Mi lassan már mindenből a gyógyszertári változatot használjuk. Mivel nagyon szőke a picikém, nagyon fehér a bőre ... még a Johnsons fürdetőtől is nagy száraz foltok lettek a bőrén, pedig olajoztam is utána. A gyógyszertári fürdetőkrém + testápoló 3 nap alatt rendberakta a bőrét.

Sőt ... van egy bőrgyógyász ismerősöm és azt mondta, hogy esténként ha megtisztítom az arcbőröm csak nyugodtan kenjem rá a gyógyszertári testápolót, mert nagyon jó.

2011. márc. 13. 09:57

Sziasztok!


Az én lányom augusztus 11.-én született. Kezdődik a csínytevős korszaka, tegnap már a terítőt húzgálta le, miközben a bébikompban ült.:)


Most a harmadik fogával kínlódik, össze vissza alszunk éjszaka. Harcol a táp ellen is, nem nagyon akarja inni, de azon kívül bármit elfogad.


szirmok! Nasivint próbáltad már? Én ilyenkor azt adok neki, de csak estére.

153. a84bd81510 (válaszként erre: 150. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 12. 22:17

Oh, azt mondod, van remény, csak tartsak ki 1-2 hónapot? Azon ne múljon...úgy sincs más választásom :)


Szirmok! Babót én is inkább megmutatnám dokinak, hátha elébe mész valami komolyabb nyavalyának.

152. 4c1a787e8f (válaszként erre: 151. - Szirmok)
2011. márc. 12. 15:57

Én megmutatnám orvosnak.

Nekem se tűnt a baba begegnek, csak az orra volt eldugulva, és mégis gáz van..


Egyébként a baby Nasivint szoktam használni orcseppként.. és nem a spray-t.


Hidegpárásítótok nincs esetleg??


Jobbulást!

151. szirmok
2011. márc. 12. 15:40

Tippeket, ötletet kérek szépen.

A helyzet a következő: Lucám alig kap levegőt az orrán. De... nem folyik ki semmi az égvilágon a kis orrából, hiába sprayzem, próbáltam kiszívni ... semmi. Bekentem Wick Waporubbal egy előkét és a kiságyra kötöttem, hátha oldja neki, de semmi. Szabályosan horkol.

Engem speciell nagyon idegesít, őt nem annyira. :)

Ez nem lehet a fogzástól ugye?

150. 4c1a787e8f (válaszként erre: 149. - A84bd81510)
2011. márc. 12. 09:52

Ez a kor ilyen..


Próbálj meg nem mindig fölkelni hozzá, jobbat nem tudok. Az enyém most még mindehhez beteg is.. Meg aludj napközben is, mert aztán te is benyelsz valamit, ha nagyon legyengülsz...


Aztán egy-két hónap múlva jön egy nagy javulás...

149. a84bd81510 (válaszként erre: 147. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 12. 00:25

Idáig hiába adtam neki pépet 7-kor, fél 8-kor pancsizott és volt, hogy fél 9-től aludt..DE onnantól óránként ébredt...

Szegénynek bármelyik nap kibújhatnak a fogacskái (alul-felül készülődik), ráadásul a mozgásában is hetente van fejlődés. 1,5 hete ült fel, tegnap meg már feltérdelve kapaszkodott a kiságyban. Félálomban is gyakorol. Szerintem ez sok neki egyszerre...

Pedig jó lenne már aludni összefüggően pár órát :(

148. 4c1a787e8f (válaszként erre: 144. - Simancsa)
2011. márc. 11. 20:25

Örülök, hogy megoldódott.


Akár későbbre is: ha valami lázzal kapcsolatos dolgotok nem oldódik: a László kórházban van egy ezzel folglalkozó ambulancia..


18 voltam, amikor csak annyi bajom volt, hogy sokszor 37,1-37,2- volt a hőmérsékletem, meg fáradt voltam. Mindenki azt mondta, hogy ez normális... Egyébként tényleg általában az...Aztán jó pár hónap után kaptam ide beutalót, hogy mégis nézzék meg...Persze itt is azt hitték, hogy sulit kerülök, de azért befektettek kivizsgálni.. Így derült ki, hogy egy akkora szövetszaporulat van a májamon, mint egy kis-medicin labda...


Ebből csak annyi a lényeg, hogy mindennek a végére kell járni...

147. 4c1a787e8f (válaszként erre: 145. - A84bd81510)
2011. márc. 11. 20:20

Igen, a fürdés egy negyed óra-húsz perc ráhagyással elnyomja őket... Ezt én is szoktam csinálni (már ha van időm megfürdetni..)


De még mindig vegyesen alszunk. Hol igen, hol nem... Ráadásul most kap egy hörgőtágító kúpot, aminek az a mellékhatása, hogy felpörgeti... de legalább már nem csúnya a tüdeje annyira..

2011. márc. 11. 12:44

Bocs, a mondat helyesen így szól:

egy "védőnő válaszol" honlapon azt tanácsolták... :)

145. a84bd81510 (válaszként erre: 144. - Simancsa)
2011. márc. 11. 12:43

Szia!

Írtad, hogy este is adsz Babódnak tejpépet. Bevált, jobban alszik a kicsike?

Nálunk is az óránkénti kelés problémát okoz, ezért vettem Jó éjt tejpépet, de még csak kóstoltatom, nem evett teljes adagot. Egyenlőre nem tapasztaltam változást...lehet már csak egy rossz beidegződés, hogy gyakran kell, hisz anya rögtön ott terem...

Egy "védőnő válaszol" azt tanácsolták a hasonló problémákkal küszküdő anyáknak, hogy fürdés előtt adják a babának a tejpépet, aztán fürcsi, majd lefekvés előtt még szoptassanak. Ezt én is ki fogom próbálni...

2011. márc. 9. 19:41

Helló mindenkinek. Kicsit eltűntem. Sok volt a tennivaló. Ablakcsere és az azzal járó minden nyűg. Végre rájöttünk a dokinénivel mitől is lehet lázas, vagy hőemelkedéses a gyerkőc. Hát 4 hónapos oltás után kezdődött. De hogy erre miért csak most jött rá, nekem eszembe se jutott, tudom bagatel de tényleg. Na legközelebb már erre is figyelek. A lényeg most jól van, kaptunk rá homeós bogyót remélem teljesen rendbe hozza. Mostanában éjjelente 1 óránként kel. Ma már kipróbálom, hogy este is kap tejpépet nem csak cicit, hátha az jobban eltelíti.

Azért olvastalak titeket, csak energiám nem volt írni. Jobbulást a kislányodnak szurikáta.

Bocs kicsit hosszú lettem.

143. 4c1a787e8f (válaszként erre: 142. - A84bd81510)
2011. márc. 9. 14:59
Én is így vagyok vele, mindig elviszem őket, ha belázasodnak, inkább az orvos mondja azt, hogy csak egy kis nátha... Most is elvittem, bár azt tényleg nem gondoltam, hogy ilyen baj van... De azért meggyógyulunk, még mindig nem ez a legnagyobb gond, sokan örülnének ennek...
142. a84bd81510 (válaszként erre: 140. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 23:35

Oh, nagyon sajnálom a Babódat, jobbulást kívánok!


Ha valami furcsát, újat veszek észre a Lánykámon, lecsekkoltatom a dokinénivel, mert inkább menjek-kérdezzek potyán, mint hogy baja legyen egy elbagatelizált tünetből...(Gyors lekopoktam, hogy az én Lánykám még nem volt beteg). Főleg hogy Ő még picike, nem tudná elmondani, mi lenne a baja...

Emlékszem, mikor a szuritól belázasodott...lefekvéskor kutya baja, 2 óra múlva meg 38,5 volt a láza, tüzelt a bőre, de ő csak mosolygott :)

141. Kata 1977 (válaszként erre: 140. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 21:35

Szegényke,jól összeszedte.

Jobbulást és sok gyógypuszi neki:-)


Jó éjt mindenkinek!

2011. márc. 8. 20:57

Most jöttünk a dokitól, nagyon beteg a babó. Bronchitis, fülgyulladás, torokgyulladás....


Még jó, hogy elvittem, mert ehhez képest nincs is olyan rosszul, remélem maradványok nélkül meggyógyulunk...


Most pont azon aggódom, hogy vajon séta közben fázott meg?? Vagy csak a szokásos márciusi bacik..

139. Kata 1977 (válaszként erre: 138. - A84bd81510)
2011. márc. 8. 19:03

Hát ez nálunk is így van.

Nagyon ritka akár nappal akár reggel,hogy nyugisan,csöndben,gőgicsélve ébred.

Rögtön rázendít a sírásra.

De hogy miért,passz!


Most már mindent a fogára fogok de 2-3 hónaposan még nem fogzott és akkor is ugyan ez volt.

2011. márc. 8. 18:02

Sziasztok!

Nálunk változó, hogy mikor megyünk ki sétálni, van, hogy dél körül, de sokszor csak 3-4 felé megyünk le 1 órára. Ha semmi humorom sincs kimozdulni a lakásból, akkor meg kinyitom az ablakot és kicsit megszellőztetem a gyerkőcöt :) Néha elég, ha vásárolni viszem, előtte-utána tekergőzünk még egy kört a tömb körül. Egyébként mindig alszik a babakocsiban, még néha a lakásban is abban tudom csak elringatni. Csak az a kár, hogy mindig visítva ébred...

137. szirmok
2011. márc. 8. 16:52

Terror van ... jön a következő fog ... :(


Mi nem mindennap sétálunk, de viszont mindennap kétszer kinn alszik a babakocsiba.

Célirányosan nem nagyon tudunk menni sétálni, mert ha kiveszem a kocsiból, nem tudom visszarakni mert ordít.

2011. márc. 8. 09:29

Képzeljétek beteg lett éjjel a babó, belázasodott... valami vírus lehet, este rendel a doki.. Az volt nagyon gyanús, hogy nem kapta be a mellem, ilyen még soha sem volt...


Mi sétálni külön nemigen megyünk.. Vásárolni szoktunk, vagy megyünk a nagyokért. Az eleve egy jó kilóméteres séta, de ha elfogadható idő van, akkor még legeltetem őket a játszón egy órát, akkor levegőzik a baba is...

135. Kata 1977 (válaszként erre: 133. - Mannalány)
2011. márc. 7. 16:55

Jaj a séta lemaradt:-)


Nálunk ez nincs időponthoz kötve.

Van hogy délelőtt,de van hogy bemegyünk 3-ra a lányom elé a sulihoz.

Meg most majd nyáron ha 40 fokok lesznek akkor kizárólag vagy korán vagy 3-4 után.

134. Kata 1977 (válaszként erre: 133. - Mannalány)
2011. márc. 7. 16:53

Én még ilyenről nem is hallottam pedig 4 gyerkőc van,hű de ciki:-))


Mikor a nagy fiam született 14 éve de még a kicsi is 6 éve,azt mondták 1 éves korig nem kell hozzá nyúlni a kukijukhoz,de most a 6 hónapos kortól a trend legalábbis mi orvosunk szerint.

De nem nagyon jön fel,annyira meg nem akarom neki megtépázni nehogy vérezzen,én attól kapnék frászt!

133. mannalány (válaszként erre: 132. - A84bd81510)
2011. márc. 7. 16:10

Nálunk is volt vér, pedig fiam van-majdnem frászt kaptam!

Állítólag normális!

A kukac téma: mi nem "húzogatjuk"....kéne már?

Más:Mikor és mennyi ideig sétáltattok?

132. a84bd81510 (válaszként erre: 131. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 7. 09:47

Azért az mókás látvány lehetett:))))


Ennek kapcsán jutott eszembe: emlékszem, lányos anyaként ugyanilyen meglepő volt számomra, amikor a kórházban a dokinő megmutatta lánykám kissé rózsaszínes pelusát, mondván ez menstruációs vér, az anyai hormonok kiürülését jelzi...én csak kamilláztam...hát igen, a kicsi úgy működik, mint a nagy :)

131. 4c1a787e8f (válaszként erre: 129. - A84bd81510)
2011. márc. 7. 08:27
Az első nekem is lány. Utána én közöltem, hogy majd nem hozom haza a pasit a kórházból, mert nekem az nem kell, és nem tudom, mit kell vele csinálni. Aztán amikor első látásra felállt neki a micsodája, akkor rájöttem, hogy pontosan ugyanazt kell velük csinálni, mint a nagyobb méretű egyedekkel... Ugyanúgy működnek kívül belül..
130. 4c1a787e8f (válaszként erre: 128. - Kata 1977)
2011. márc. 7. 08:25

Hát én a nagyfiamnál későn kaptam észbe, több évesen kezdtem, de szerencsére feljött, nem volt semmi.

A babónak is feljön, csak bereped a bőr, és kicsit vérzik... De nem sír, szerintem nem fáj neki.. Ha eszembe jut, meghúzkodom nekik, meg persze fürdésnél...

129. a84bd81510 (válaszként erre: 126. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 6. 21:08

Én is így szoktam a dm-ben vásárolni. Sőt, megbeszélem Anyuval, hogy Neki kell-e valami, vagy együtt elmegyünk és bevásárolunk, bevetve a babakuponokat és a 15%-osat is.


Fiútémához nem tudok hozzászólni, mert hát lánykám van. De pont ilyen okokból nem is bánom, hogy elsőre nem fiam született, többet paráznék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook