Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 júliusára babát várók fórum

2008 júliusára babát várók (beszélgetős fórum)


338. time
2007. dec. 2. 10:34

Szia Lili!

Akkor Neked még nem volt ultrahangod? De dokinál voltál, azt írtad. Mit csinált? Tényleg Kanadában fogsz szülni?

Pihenj sokat, mindenütt azt írják! Bár ez egy elég furcsa élethelyzet, pénteken vendégségben voltunk és bizony már hétkor olyan álmos lettem, hogy alig tudtam nyitvatartani a szemem... :)

Én abból a 3 mg-os folsavból kétszer veszek be egy nap, most úgy érzem kellhet ennyi. A hasfájásra állítólag jó a MagneB6 vitamin, de valamennyi nyugtató hatása is van.

337. Lili13
2007. dec. 1. 23:29

En eddig csak emelyegtem, de ket napja kijott a vacsoram, masfel ora mulva jottem csak rendbe... nekem a hideg viz kortyolgatasa hasznal, meg a gyomberes muzli reggelire. Igy a hetedik het vegen is meg mindig alszom 9 orakat, orulet!:) Eleg ledolgozni a 37.5 oramat olyan faradt vagyok, a parom vette at a fozes nagyreszet...

Nem tudom szamit-e a korunk abban, hogy hogyan viseljuk ezt, de a huszonevesek is panaszkodnak faradtsagra ebben az idoszakban.

Nalunk csak a 16.het kornyeken van egy ultrahang, de az AFP teszt miatt a dokim elkuld a 12 het kornyeken, ami eppen ujev utan lesz, alig varom!

Az egyik weblapon amit nezegetek azt irjak, hogy 1 ev mulva mar X hetes lesz a babad... en csak elkepzelem, hogy jovo karacsonyra eza kis babom nezi a fa fenyeit:) ( ja persze a hromonok miatt lettem ilyen erzelgos)

bocsi a hosszu bejegyzesert

2007. dec. 1. 13:17

Sziasztok!


Bocs, h. csak ritkán írok, de a kis 13 hónaposom mellett hál' Istennek nem unatkozom. :)

Meg egyenlőre alig fogtam föl, hogy babát várok, de a szerencsések közé tartozom, mert korábban is már 14 hetesen éreztem a magzatmozgásokat, és onnantól tök jó. Addig meg már csak 1 hónap van.:)

Drukkolok az émelygősöknek, hogy hamar múljanak el a rosszullétek!

335. time
2007. dec. 1. 11:24
A korra visszatérve, persze, én sem érzem magam öregnek, de azért nagyon örültem, hogy hasonló korú kismamik is vannak ebben a topikban.
334. time (válaszként erre: 321. - Mókicaaaa)
2007. dec. 1. 11:21

Egész jól vagyok, van néha émelygés, de komolyabb nem volt még. Néha pici hasfájás, olyankor mindig berezelek, de gyorsan elmúlik. A legmarkánsabb tünetem a mellfájás és az aluszékonyság. Ez utóbbi egészen megdöbbentő méreteket ölt. Tegnap 11-kor feküdtem le, s ma reggel 9-kor úgy keltem fel, mint aki mondjuk 7 órát aludt. Kihasználom a hétvégét, úgyhogy lesz alvás délután is. :)

Többiek, ki hogy van?

Mi ma töltjük be az ötödik hetet, s hétfőn megyek dokihoz, ultrahangra.

333. timihugi (válaszként erre: 332. - Timihugi)
2007. dec. 1. 11:17
Ja, és Alexa, próbáld meg a Salvus vizet, mert ha ég a gyomrod (olvastalak a másik topicom:), az valszeg gyomorsav, én is így voltam. Mindentől rókakomát fogtam, és görcsben volt a gyomorszájam. Igaz, förtelmes az íze, de használ :-). Patikákban kapható. 2 dl-t kell elkortyolgatni belőle. Egyébként mára simán megiszom:-). De egyre kevesebbszer kell. Hajrá! Szoríjjok!!!
332. timihugi (válaszként erre: 331. - Alexa77)
2007. dec. 1. 11:10
Írtam privire:-)
331. Alexa77 (válaszként erre: 324. - Timihugi)
2007. nov. 30. 22:06
Ez hol van pontosan? Engem is erdekelnek a jo helyek, idovel akar szukseg is lehet ra! Nagyon jo dokim van, szeretnek nala szulni, de a korhaz nem tetszik!
330. Alexa77 (válaszként erre: 322. - Timihugi)
2007. nov. 30. 22:04

En is azt mondtam ma anyunak, amikor kerdezte, hogy vagyok, hogy kibirom meg par hetig, aztan majd elmulik. Jot mosolygott, azt mondta, ugy legyen, de amikor a tesomat varta, o vegig rosszul volt. Azert remenykedem!

Vigyazz magatokra!:-))

329. Alexa77 (válaszként erre: 317. - Betty Blue)
2007. nov. 30. 22:01

Koszi szepen! A C-vitamint kiprobalom, hatha nekem is bejon. A tea viszont nem megy, ugyanugy rosszul vagyok tole, mint a kavetol. De vegulis mindentol igy vagyok mostansag. Nem baj, a manocska ennyit boven meger!

Minden jot neked is!:-))

328. timihugi (válaszként erre: 327. - Lili13)
2007. nov. 30. 19:43
Igen, az enyém azt hiszem peteérés után maradt, mert 3 petesejtem érett, egyből babóca lett. Előttenem volt cisztám. Köszi Lili a választ, ez valamelyest megnyugtat! De 10 nap múlva doki, akkor kikérdezem őt is.
327. Lili13 (válaszként erre: 326. - Timihugi)
2007. nov. 30. 19:28
Nekem 1 eve volt (nem terhesen), azt nem tudom hany centi.. ha az a fajta, ami a peteeres utan marad ott (a pete kiszabadul, a burok marad), az altalaban felszivodik 2-3 honap alatt. Kerdezz ra ha legkozelebb mesz ultrahangra.
2007. nov. 30. 17:49
Csajok! Van egy kérdésem, nem tudom, valakinek aktuális-e? Az utolső ultrahangon a bal petefészkemben találtak 2 7cm-es cisztát. Persze én erre kicsit megijedtem, de a doki azt mondta, hogy nem kell aggódni, ez még támogatja is a terhességet, mert olyan hormonokat termel. De mi lesz vele később? Nőni fog, vagy marad ekkora? Én a 7 centit elég nagynak találom, és kettő is van belőle. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?
325. timihugi (válaszként erre: 320. - Mókicaaaa)
2007. nov. 30. 17:46
Szijaaa Mókica! Mi is már találkoztunk a terhesség jelei topicban! Nagy szeretettel gratula!:-))) Szorítok, hogy gyomortájékon minden rendben legyen, olvasom időnként a topikot.
324. timihugi (válaszként erre: 315. - R_Kata76)
2007. nov. 30. 17:44

Mi Telkiben. Kicsit drága, de megéri a hely.

A férjem már volt ott, és úgy döntöttünk, ennyit nekünk megér. Sokkal több szűrővizsgálatot csinálnak, sohasem kell várni 5 percnél többet, ha befekszem esetleg szülés előtt, egy nővér csak velem lesz "elfoglalva"...szóval jobbat nem is kívánhatnék.

323. timihugi (válaszként erre: 313. - Panna1)
2007. nov. 30. 17:34
Panna, ne keseredj el, csak jól sülhetnek el a dolgok, ha mr ilyen boldogság ért titeket is! Pécsen is nagyon jó kórházak vannak! A bátyám ott lakik, és egyáltalán nem panaszkodik az eü-re. Nagyváros, megyeszékhely...én biztos mennék a férjemmel, mert most úgyis nagyobb szükségetek lesz egymásra. De szerintem te is így fogsz dönteni. Nehéz lenne biztos nélküle. Az én párom könnyes szemmel fogadta a jóhírt, még ma is a szemem előtt van, mikor hajnali 5-kor keltettem, és a kezébe nyomtam a pozitív tesztet és a kis ajándékot (ami a reg.lapomon is van). Sosem felejtem el az arcát! Persze, mi már régóta vártuk ezt a babót.
322. timihugi (válaszként erre: 311. - Alexa77)
2007. nov. 30. 17:29
Hali! Akkor csak 4 nap különbség van köztünk, elvileg én júli 11-re vagyok kiírva, de akár előbb is szülhetsz :-). Hogy mennyire boldog vagyok? Azt én sem tudom elmondani...pedig még fel sem fogtam 100%-osan, de érzem, hogy valami más. Kicsit fáradékony vagyok, meg jól kifogtam a hányós verziót, de így a 9. hétbe léve, mintha kicsit enyhülne a helyzet. Remélem hamarosan elmúlik :-)
2007. nov. 30. 14:59
veled mizujs???
320. Mókicaaaa (válaszként erre: 319. - Time)
2007. nov. 30. 14:59

Szióka!!!

Hát a történet a következő: egy év próbálkozás után, márciusban babás lettem, de sajna a 11. héten feslszívódott.. azóta próbálkoztunk! most meg tegnap voltam doktorbácsinál és minden rendben eddig, ma vagyok 6 hetes!!!

319. time
2007. nov. 30. 14:40
Szia Mókicaaa! Ismerős vagy a Babát tervezünk topikból. Mikorra várod? Mesélj Magatokról!
2007. nov. 30. 14:34
Szijjasztok!!! Ha nincs ellenetekre csatlakoznék hozzátok, ma vagyok 6 hetes kismami!!!
317. Betty Blue (válaszként erre: 310. - Alexa77)
2007. nov. 30. 09:29

Nekem segített, a barátnő ajánlotta aki 2 hónapja szült. A kávét én sem tudom már meginni, helyette teázom az jó.Sok C vitamin, ha fáj a fejed nekem 4000 mg jött be. (4 db Lenkei ezres)

Az Algopyrint a doki mondta, de kérdezd meg a tiédet is.

Kitartást!

316. time (válaszként erre: 312. - Panna1)
2007. nov. 29. 19:50
Mi is karácsonyra tervezzük a nagy bejelentést, bár akkor még csak, ha minden jól megy, 8 hetesek leszünk. Lehet, hogy jó lenne kivárni a 12. hetet, de annyira ritkán találkozunk a családdal és egy ilyen ünnepi alkalom kihagyhatatlannak tűnik.
2007. nov. 29. 16:29

Mi az Uzsokiban fogunk szülni.

Többi pesti kismama?

2007. nov. 29. 16:28
Sziasztok, még mi sem mondtuk el a családnak, karácsonyi ajándéknak szánjuk, ahogyan Betty-ék is. Olyan izgalmas lesz így a Szent-este. :-) Mi jövő héten kedden megyünk dokihoz, akkor leszünk 7+3 naposak, már nagyon-nagyon várom. Egyébként az émelygés nálam is jobb pár fokkal, én kipróbáltam a patikákban kapható homeopátiás készítmények egyikét, kifejezetten terhességi émelygésre.
313. Panna1
2007. nov. 29. 14:08

bp-i kismamák! Ti hol fogtok szülni? Ki a dokitok?

Én kicsit kétségbe vagyok esve. Tegnap kiderült, hogy valószínűleg a férjem kb 2-3 évig Pécsen és környékén fog dolgozni. Nem tudom hogy fog tudni hazaszabadulni. Az is lehet, hogy leköltözök/zünk vele. De dokihoz járni meg szülni inkább itt Bp-en szeretnék. Jajj nem tudom, hogy is lesz ez.Na mindegy.

Nektek hogy fogadta a párotok a jó hírt?

312. Panna1 (válaszként erre: 307. - Time)
2007. nov. 29. 14:03

Még nem. Az első orvosi vizsgálatot mindenképpen megvárjuk vele, aztán ahogy adódik. Vagy karácsonykor, vagy hamarabb. Bár lehet, hogy karácsony előtt haza se jutunk mindkét szülőhöz. Nekem a férjem szegedi:-) És sok barátunk is Szegeden van.

Nálatok tudják már a leendő nagyszülők?

311. Alexa77 (válaszként erre: 304. - Timihugi)
2007. nov. 29. 10:19
Szia, persze hogy emlekszem rad!:-)) Ha minden igaz, julius kozepere, ugy 15-e korul. Hihetetlenul boldog vagyok! Veled mi ujsag?
310. Alexa77 (válaszként erre: 309. - Betty Blue)
2007. nov. 29. 10:18
Tenyleg segit a fejfajasra a C-vitamin? Ugyanis eleg alacsony a vernyomasom, mindig is az volt, de a kave segitett. Csakhogy most keptelen vagyok meginni, mert azonnal rokazok tole. Igy viszont iszonyatosan faj a fejem. Az Algopiryn nem art a babanak?
2007. nov. 29. 08:57
Ja még annyit napi 2 folsav, 2 vas, 1 magnézium és a Lenkei alapcsomag, amibe minden benne van. Fejfájásra rengeteg C vitamin (én Lenkei 1000 mg-osból 3-at vettem be)és ha nagyon fáj valami csak akkor szabad 1 Algopyrint bevenni a végső esetben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook