Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 júliusára babát várók fórum

2008 júliusára babát várók (beszélgetős fórum)


2007. nov. 29. 08:51

Én is 73-as vagyok és az első babcit várjuk. Én most vagyok a 9. hétben, voltan ulrahangon, láttam dobogni a szívecskéjét, megnyugodni kicsit csak a 12. hét után fokok. Legalább is remélem. Mi úgy terveztük, hogy Karácsonykor, ajándékképp mondjuk meg a családnak egy uh-os kép kíséretében.

Kitartást mindenkinek.

307. time
2007. nov. 28. 20:55

Éljen Lilly! :)

Én Szegeden élek.

Ti megmondtátok már a családnak?

306. timihugi (válaszként erre: 305. - Panna1)
2007. nov. 28. 16:49
énis énis :-)
305. Panna1 (válaszként erre: 292. - Time)
2007. nov. 28. 15:46

Én is lillyvel teszteltem, 2x is! Azért volt olyan ismerős a fotód :-))

Én szedek multivitamint, meg kiegészítésnek Zink+jód+vas+folsav kombinációs tabit, amit a dm-ben találtam. Amíg nem jutok el dokihoz, addig biztos jó lesz, aztán majd mondja, mit csináljak.

Ki hova valósi? Én Bp-en vagyok.

304. timihugi (válaszként erre: 302. - Alexa77)
2007. nov. 28. 14:59

Szia Alexa! Nem tudom, emléxel-e rám a terhesség jelei topicból! Nagyon szorítottam neked abban a pár hétben, hogy baba legyen! Örülök, hogy már teljes a boldogságod! :) Közben már tudtam, hogy kismama lettél, mert időnként olvasgatok ott is.

Mikorra várod a manócskádat pontosan?

303. timihugi (válaszként erre: 292. - Time)
2007. nov. 28. 14:56
Ha segíthetek, akkor a szülés várható időpontját úgy állapítják meg a dokik, hogy az utolsó mensid első napjához hozzá kell adni 7 napot, majd abból ki kell vonni 3 hónapot, majd hozzáadni egy évet(asszem a kalkulátorok is így vannak beállítva). Egyes esetekben(ha mondjuk volt még az elején menses)ultrahanggal állapítják meg a magzat korát, a méretéből. A reggeli pisiben pedig azért erősebb mindig a csík, mert akkor még több hcg hormon van a szervezetben. Azért vagyok ilyen jól informált, mert nálunk inszemináció volt, ami nem lombik, de ez is egyfajta "beültetés".
302. Alexa77
2007. nov. 28. 14:42
Sziasztok! Csak bekukkantottam, most talaltam ezt a forumot, es en is jovo juliusra varom a manocskat. Ha nem banjatok, idonkent benezek ide.
301. Lili13 (válaszként erre: 295. - Time)
2007. nov. 28. 14:38

folsavbol altalaban 4mg az ajanlott minimum terhesseg es szoptatas alatt is...

En meg nem mondtam el a csaladnak, holnap megyek a dokihoz es utana eldontom meg, hogy mikor es hogyan...

300. Lili13 (válaszként erre: 293. - Time)
2007. nov. 28. 14:36
en 72-es, nem erzem, hogy oregek lennenk:))
299. timihugi (válaszként erre: 293. - Time)
2007. nov. 28. 14:33
Time, ne aggódj, én is 73-as vagyok, és az első babámat várom! Nem érzem, hogy valamiről lemaradtam volna, igaz, az elmúlt másfél évben már nagyon vártuk! Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy az én időm most jött el. Most akartam először teljes szívemből, és szerintem ez így van jól.
298. timihugi (válaszként erre: 295. - Time)
2007. nov. 28. 14:30
az Elevitben van elgendő folsav, ugye? mert nekem csak azt javasolta a doki. Elevit előtt én is szedtem B12+folsavat, az aloe egyik termékét. nagyon jó az is!
2007. nov. 28. 14:29
Van még egy kis beszámolnivalóm a Salvus vízről. Nagggyon jó!!! 3 napja iszom, és össze sem tudom hasonlítani a közérzetemet az azelőttivel. Igaz, förtelmes az íze, de én inkább ezt választom...így 3. nap után meg már kicsit hozzá is edződtem az ízéhez. DE! Nincs gyomorsavam, amitől írtózatosan görcsölt állandóan a gyomorszájam, hányinger pedig alig, és az sem olyan mértékű, mint előtte. Szó, ami szó, én ajánlom mindenkinek, aki nagyon elkapta ezt a verziót, vagy akár csak kicsit is:-).
2007. nov. 28. 14:25

Sziasztok Csajszik! Gratulálok az új kismamiknak, örülök, hogy egyre többen leszünk itt :-)!

Mi tegnap voltunk ultrahangon (7.hét + 4nap), és képzeljétek, láttam a kis szívecskéjét, ahogy lüktet! Igaz, hogy hang nem volt hozzá...de akkor is...nem is tudom elmondani, mennyire megható!Akinek van már babója, az biztosan tudja, de én még az elsőt várom. Szerencsére, a férjem mindig velem jön, ki nem hagyná, mert mi is megdolgoztunk ezért a csöppségért! Láttátok volna az arcát, mikor figyelte a monitort! A másik legcsodásabb érzés!

295. time
2007. nov. 28. 14:20

Szóval ilyen gyorsan fog menni az idő. :)

A folsavval kapcsolatban nekem a mennyiség a kérdéses, mert eddig 3 mg-ot szedtem. Nem tudom, ez elég-e.


Körkérdés: Aki nem mondta el azonnal, az mikor és hogyan fogja elmondani a családjának?

294. sara1986 (válaszként erre: 289. - Time)
2007. nov. 28. 13:55

én már 11 hetes vagyok, az első három hónapban fontos a folsav, MINDENKI SZEDJE, egyetértek!

gratulálok mindekinek, tök fura nekem, mert szinte tegnap volt, hogy négy hetesen felfedeztem, mi újság. Vigyázzatok magatokra, a hasi nyomás normális, nekem is volt, tágul a méhed! És csak bíztatásképp, nekem csak kb egy hétig volt émelygésem, azóta sincs és már állítólag nem is lesz. De ha van is megéri, rajtam már kicsit látszik, mert nagyon sovány voltam:)

293. time
2007. nov. 28. 13:38

Köszi az üdvözlést!

Lányok, elnézést Kismamik, de jó, hogy Ti is 70-esek vagytok. Így is valószínűleg én vagyok, leszek a topik nagy öregje a magam 73-as születésével. Bár láttam valahol Audrey-t is, akinek a negyedik babája jelezte, hogy jönne. Gratulálok hozzá!

292. time
2007. nov. 28. 13:31

Szia Panna!

Nekem október 27-én volt az utolsó mensim, úgyhogy akár eszerint Neked az augusztus hármat valószínűsítem.

Számoláshoz nagyon jó a babaszoba.hu kalkulátora, heteket és napokat is számol, no meg a sokuknk számára talán aktuális orosztlánt is odarakja. :)

Először Lillyvel teszteltem vasárnap délben, majd másnap reggel ugyanazzal, s már sokkal erősebb lett a csík.

Nekem is életem első csíkjai!

2007. nov. 28. 13:17

Üdv az új belépőknek! Panna ajánlok egy kalkulátort, nézd meg:

www.timmermann.hu, a bal oldali hasábban vannak a kalkulátorok. :-)

Jó számolgatást!

290. Panna1
2007. nov. 28. 12:27

Sziasztok!

Úgy tűnik, lassan én is csatlakozhatok ebbe a topicba: tegnap teszteltem életem első kétcsíkosát :-)). Telefonon beszéltem a dokival, azt mondta a jövő 7előtt nincs sok értelme még meglátogatnom. Utolsó mensim okt 28-án volt, de kb két hete még negatív volt a tesztem. Szerintetek mikorra leszek kiírva (hátha van köztetek rutinos számolgató). Semmi különös változást nem észleltem eddig, a mensi elmaradásán kívül.

time! Te milyen teszttel teszteltél?

289. time
2007. nov. 28. 10:41

Sziasztok nyári babavárók!

Épp azon gondolkodtam, hogy indítani kellene egy nyári babavárós topikot, erre látom, hogy már van is. :)

Csatlakoznék!

Én vasárnap teszteltem csíkosat, 5 hetesek vagyunk, ha minden igaz. Dokihoz hétfőn megyek, s lesz uh. Már nagyon várom! A kalkulátorok augusztus másodikát jósolják, de azért még talán beleférek ebbe a júliusi topikba. ;)

Kicsi émelygés, s néha kicsi nyomás van a pocimban.

A folsavat szedem, azt szedje mindenki, fontos lehet, bár mintha alább lett volna róla szó.

288. Lili13 (válaszként erre: 287. - Magdolna56)
2007. nov. 27. 22:43
Kanadaban... most meg per pillanat nem tudom itt lesz-e jobb, vagy otthon lenne jobb, nagyon kulonbozo a rendszer, az biztos.
287. magdolna56 (válaszként erre: 280. - Lili13)
2007. nov. 27. 20:51
szia! megkérdezhetem, te hol vagy? esetleg "sorstársak" vagyunk. én angliában élek
286. szurgo (válaszként erre: 284. - Hurvinyek)
2007. nov. 27. 20:46

Persze, hogy minden rendben van, gratulálok!

Párod nem volt veled?

Én nagyon szeretném majd, ha eljönne, bár erre kicsi az esély, ritkán van itthon, az is csoda, hogy a bébit összehoztunk, nem kis logisztika volt benne:).

285. sara1986 (válaszként erre: 282. - Szurgo)
2007. nov. 27. 18:24

Szia!

Én már a 11. hétben vagyok és csak a 7-8. hét körül émelyegtem enyhén ahogy te is mondod. Mondjuk ha nem ettem még reggel vagy kezdett kiürülni a hasam vagy túl sokat ettem. Egyszer sem hánytam és ez nem baj. Azt mondta a védőnő, hogy már nem is fogok. Nem sajnálom, mert azoktól a kis émelygésektől is "rosszul voltam". :)

ne aggódj ez nem befolyásol semmit.

2007. nov. 27. 17:21

Sziasztok!

Ma voltam dokinál, és minden rendben van. :) 21mm a bébi. A kisfiam meg tök helyes volt végig az asszisztens nénivel, amíg várakoztunk.

Szurgó, szerintem nem biztos, hogy lesz émelygés, és ne aggódj, jó kis helye van bent a babádnak!

2007. nov. 27. 13:36
Hát Szurgó, nem akarlak elkeseríteni, de én is így voltam ezzel az émelygős dologgal, hogy jó lenne ha lenne, mert megnyugtatna... de most hogy már egész nap érzem, erősen, és éjjel a legrosszabb, így már visszaszívnám... :-) jobb lenne ha csak lightosan érezném. Nekem is pont 5+4-en kezdődött, először csak finoman, és csak reggel... :-)
282. szurgo
2007. nov. 27. 12:04

Sziasztok,

még nem töltöttem be a 6. hetet (5+4), szoktam émelyegni, de csak enyhén (olyan kissé másnapos érzés). Én viszont már nagyon várom, hogy ez az érzés erősebb legyen, mert megnyugtatna, hogy minden rendben van (az elsőnél szinte alig éreztem valamit). Lehet, hogy ezt még megbánom, de tényleg nyugodtabb lennék.

Szörnyű ez a várakozás, még egy hét és két nap az ultrahangig...

281. Lili13
2007. nov. 27. 01:53

bocsanat

elen=ellen

280. Lili13
2007. nov. 27. 01:53

Irigyellek benneteket, en csak csutortokon megyek a dokihoz, remelem, hogy ultrahangra is elkuld. Ma leptem a 8. hetbe.

Az emelyges elen a gyomberbol keszult tea a hatasos, nem tudom lehet-e valahol kapni.

(Itt lehet, en nem Magyaro.-n vagyok)

Kitartast mindenkinek:))

279. timihugi (válaszként erre: 278. - Hurvinyek)
2007. nov. 26. 17:24
én is holnap megyek uh-ra, 2 héttel ezelőtt még én is csak 6 hetes voltam. 3 napja léptem a 8.-ba. Alig várom már, hogy hallhassam a kis szivecskéjét...biztos elpityergem magam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook