Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 júliusára babát várók fórum

2008 júliusára babát várók (beszélgetős fórum)


2007. nov. 26. 17:14

Timihugi, anyutól örököltem, nővérem is jól bírta a várandósságot. Ez egy ilyen család. :)

Most egy picit nehezebb, mert az 1 éves kisfiamat cipelgetni kell, de eddig nem volt gond. Holnap megyek dokihoz, remélem szépen látszik majd a szívműködés, mert múltkor még fiatal volt a terhességem hozzá.

277. timihugi (válaszként erre: 273. - Vanet)
2007. nov. 26. 16:35
hát, igen, kedves Vanet, nekem is pont ezek a félelmeim vannak:-). dehát a hcg hormon nem válogat, mit eszünk, tök mindegy, hogy nehezet, vagy könnyűt...A hányinger ugyanis a megnövekedett hcg szinttől van, ami a terhesség 5-6. hetétől ugrásszerűen nő, úgy emléxem, 2 naponta duplázódik.
276. timihugi (válaszként erre: 275. - Hurvinyek)
2007. nov. 26. 16:30
jajdenagyon szerencsés vagy! adnál belőle egy kicsit? :-)
2007. nov. 26. 15:34

Sziasztok!

Nekem ez a 3. várandósságom, és szerencsés típusba tartozom, mert semmi rosszullét vagy hasonló nem jellemző. Mondjuk én már lassan 10. hétbe lépek, de egy kis gyomorégést leszámítva nincs panasz.

Viszont nagyhajú lett a lurkóm, amit a gyomorégésre szoktak mondani.:)

2007. nov. 26. 15:19
Timi, nagyon várjuk a beszámolódat a Salvus vízről!!! Én bármit meginnék, csak ne émelyegjek egyfolytában, olyan kimerítő tud lenni... Meg az is hogy mások előtt ne látszódjon belőle semmi! :-)
273. Vanet (válaszként erre: 270. - R_Kata76)
2007. nov. 26. 14:58

sziasztok kedves "sorstársak" :)


Én eddig olyan büszke voltam magamra, mit nekem egy kis émelygés, a lényeg, hogy nem hányok! :) Na ez a hétvége megcáfolta! Minden étkezés után 20 perccel már a Wc-n voltam és kihánytam mindent, pedig semmi nehezet nem ettem. Engem most ért utol ez az időszak, azért remélem karácsonyra elmúlik... vicces lenne, minden családi ünnepi kaja után hangosan hányni a rokonság előtt :)

272. timihugi (válaszként erre: 270. - R_Kata76)
2007. nov. 26. 14:53
Kata, az émelygés, hányinger folyamat nálam a 6-7. héten tetézett. Már a 8. hétbe léptem, kicsit jobb, de még kínoz rendesen:-). Remélem lassan kifelé megyek belőle, van akinek már 10-11 hetesen alábbhagy. Szorítok magunknak! :)
271. timihugi (válaszként erre: 270. - R_Kata76)
2007. nov. 26. 14:49
képzeljétek, tegnap hallottam, hogy a Salvus víz nagyon jó az ilyen émelygős, hányós, gyomorsavas problémákra. én ma vettem is a gyógyszertárban, 1,5 literes kiszerelésben kapható. az íze elég förtelmes...nagggyon sós! de én inkább ezt, mint a gyomorgörcsöt, gyomorsavat és hányást :-). szóval ma reggel óta nem volt émelygés, az ebéd is "bent maradt". de később még beszámolok, hogy tényleg ettől javult-e a helyzet, vagy sem. (a google-be ha beírjátok, utána nézhettek)
2007. nov. 26. 14:23
Nálam is kezd beerősíteni az émelygés. Most már van hogy éjszaka sem hagy aludni, és napközben reggeltől egészen délutánig tart... Én megpróbálok sokszor keveset enni, de reggel a legnehezebb. Valakinek van valami jó tippje hogy mi a legjobb ellenszer rá, ha van egyáltalán? :-)
269. magdolna56 (válaszként erre: 268. - Timihugi)
2007. nov. 24. 13:54
nekem hál'Istennek eredménye -eddig még- nem volt az émelygésnek, de sokak szerint olyan 8.hét környékén kezdődik a buli. azért én reménykedem, hogy megúszom ennyivel
268. timihugi (válaszként erre: 267. - Magdolna56)
2007. nov. 24. 09:08

akkor mi hajszálpontosan egyidősek vagyunk! :-)

az émelygés nálam is egyfolytában játszik, de van durvább változata is:-). reménykedem, hogy egy hónap múlva elmúlik!

2007. nov. 23. 22:00

sziasztok!


én is itt vagyok, meg olvaslak is titeket rendszeresen. émelygek, továbbra is leszakad a derekam és állva el tudnék aludni. ma töltöttem a 7. hetet.


szurgo: nekem is van már egy ideje vonalzóm, de csak a pc-n az (asztalon), így az uram is mindíg képben van, hogy mi történik vekünk :)

266. timihugi (válaszként erre: 264. - Szurgo)
2007. nov. 23. 19:11

szerintem tedd csak ki a kis vonalzót, mert ha ránézel, az mindig fel fog tölteni egy kis pozitív energiával, meg mindeféle szívmelengető érzéssel. legalábbis én ezt tapasztalom. igaz, hogy 12. hétig bármi megtörténet, de most csak szép dolgokra szabad gondolni. nekem ezt ajánlotta egy nagyon jó doki, mert ez is befolyásolja a dolgok alakulását. persze az aggodalom is teljesen természetes egy bionyos fokig.bennem is azért megfordulnak hülye gondolatok, de azokat azonnal elhessegetem. remélem neked is sikerül:-)

szóval, mikor tekinthetjük meg a kis vonalzódat? :-)

265. timihugi (válaszként erre: 258. - Vanet)
2007. nov. 23. 19:07
szia Vanet, küldtem priviben a doki elérhetőségeit. Hajrá, szorítok!
264. szurgo
2007. nov. 23. 18:10

Ja, az 5+0-át azért írtam az elejére, mert ez mai státuszum, boldoggá tesz.

Vonalzót még nem merek csinálni, majd talán később. Jó lenne látni azt is, hogy ki hol jár, ne kelljen számolgatni :).

263. szurgo (válaszként erre: 257. - Betty Blue)
2007. nov. 23. 18:09

5+0

Ne haragudj, hülyén fogalmaztam. 4+3-on, vagyis négy betöltött hét +3 napon voltam vizsgálaton, ami nekem vérvétel + ultrahang volt. Tartottam attól, hogy alacsony a progi szintem, ami vetélést okozhat. Persze az első nem emiatt volt, valószínűleg genetikai.

Délelőtt forgott a gyomrom, örültem ennek a tünetnek, remélem jól megerősödik, bánok is én egy kis hányást, ha tudhatom, hogy Ő jól van.

2007. nov. 23. 12:48

Sziasztok, szerintem a cicinövés teljesen egyéni, de gondolom akinek egyébként is nagyobb volt a melle annak sokkal látványosabb a növés. Nekem kb. egy kosárméretet nőtt, de a pocimon sokkal szembetűnőbb, nekem legalábbis, a változás. Már szűkülnek a nadrágjaim, pedig még csak holnap töltöm a 6.hetet :-) Pedig vékony típus vagyok, de gondolom gyengébb a hasfalam, vagy ki tudja... :-s vagy lehet hogy az játszik közre h 2x annyit eszem mint eddig?! :-)

Engem hál'Istennek az émelygés reggel csak addig gyötör míg nem eszem meg a kis reggelimet. :-)

261. Vanet (válaszként erre: 260. - Timihugi)
2007. nov. 23. 11:16
Köszönöm szépen előre a számot! én nem hányok csak émelygek reggeltől estig :( Meg a cigaretta füstöt nem bírom elviselni, mondjuk mindig is utáltam ( közvetlen környezetemben senki sem dohányzik, hál istennek) de most, ha csak mellettem áll valaki aki dohányos, én rögtön öklendezni kezdek. Elég kalandos így az utazásom a munkahelyemre, mert minden második metró megállóban kocsit váltok :) hogy elkerüljem a büdös embereket :)
260. timihugi (válaszként erre: 259. - Vanet)
2007. nov. 23. 11:04

Vanet, ne aggódj, az enyém már az ovu után 2 héttel akkorára nőtt, hogy az egyik melltartóm simán szétpattant a hátamon. Persze az én párom is odavan érte:). A méret most is megvan, csak már hál' istennek, nem fáj. Amúgy változás különösképpen nálam sincs, én nemhogy vastagodtam, inkább fogytam a sok hányás miatt.

A doki címét este megírom, mert most dolgozom, és otthon maradt.

259. Vanet
2007. nov. 23. 09:30
Sziasztok! Érdekelne, hogy kinek mennyit nőtt a melle. Nekem ugyanis két kosárméretet! A párom persze oda van, de engem kicsit aggaszt, hogy egyik ingemet sem tudom begombolni, és még csak 7 hetes vagyok. Amúgy semmilyen más testi jeleim nincsenek, nem nőtt a pocim, nem vastagodott a derekam, csak épp [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Pamela Anderson[{[{[/A]}]}]nak érzem magam :)A növekedés meg fog állni, Vagy ez teljesen egyénileg változó?
258. Vanet (válaszként erre: 255. - Timihugi)
2007. nov. 23. 08:16

Szia Timihugi!


Nagyon köszönöm a segítséget. Érdekelne a telefonszám. Remélem lehet szabadon választani dokit, mert én külföldön voltam amikor ez a nagy eü átalalkulás volt, és nem igazán vagyok képbe, hogy most mi itthon a helyzet. De a számot köszi, köszi!!!

2007. nov. 22. 21:18
Én ma voltam orvosnál első alkalommal, a 8. hétben vagyok. Elküldött az Istenhegyire vizsgálatokra, persze csak a 12. héten. Mit takar a 3-as teszt és Szurgotól kérdezném és persze mindenkitől, aki tudja, hogy a 4+3 milyen vizsgálat? Mivel nekem is volt egy vetélésen ezért nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen.
2007. nov. 22. 18:01

Sziasztok!

Mi a véleményetek az ovulációs naptár megbízhatóságáról?

255. timihugi (válaszként erre: 253. - Vanet)
2007. nov. 22. 17:53
Szia Vanet! Bár én a telki kórházban voltam (a férjem ismeri jól a helyet), de tudok neked mondani egy jó dokit, akit egy védőnő barátnőm ajánlott. A szent-imrében dolgozik, és az a kórház is elég szépen megújúlt, főleg a szülészete. Otthon tudom csak megnézni a tel.számát, ha érdekel, jelezd, jó? Nekem nagyon ajánlotta a bnőm, már 11 éve hozzá jár.
2007. nov. 22. 17:51

Sziasztok! Milyen jó, hogy rátaláltam erre az oldalra! Eddig a terhesség jeleiben voltan, de ott inkább még csak a babát várók vannak. De azért látok ismerőst is itt:-).

Én július 11-re várom a babánkat, Ő lesz az első. Nekem az első UH az 5. héten volt, de akkor még csak tényleg a petezsákot lehetett látni, 13.5 mm volt. Asszem én nagyon kifogtam a hányós verziót. Olyan mértékben, hogy múlt hétvégén 3 napig enni sem tudtam, csak az ivást erőltettem, a kiszáradás miatt. De a legrosszabb, hogy folyamatosan fáj a gyomrom, mintha egy kőszikla lenne a gyomorszájamban. Semmi nem jött be, sem a keksz, sem a hidegtej, sem a B6, sem a homeos nux-vomica. Van esetleg még ötleletek? Elkezdtem 3 napja az elevitet szedni, azt mondta valaki, miután elkezdte, megszűntek a panaszai. De gondolom 2 nap alatt még nem fejti ki a hatását.

Másfelől meg nem panaszkodom, mert örülök még a hányingernek is, mert ez a babónk jelzése, hogy itt van, hogy elveszi a magáét:-).

253. Vanet
2007. nov. 22. 16:08
Sziasztok! Én is júliusra várom az első babánkat! A pontos időpontot nem tudom, mert Pco-s voltam (papíron meddő!) és már június óta nem volt menstruációm. De a petezsák alapján kb. 5-6 hetes. Tudtok valami jó orvost itt Budapesten, mert az én nőgyógyászom egy tüneményes 70 éves nagymama doktornéni, aki szüléseket már nem vállal és mondta hogy keressek valakit. ( a nagy izgalomban őt el is felejtettem megkérdezni:) Vagy mamár csak oda lehet menni, ahová tartozunk? Értelemszerűen még semmilyen vizsgálaton nem voltam azon túl, hogy a doktornénim megnézte a házi uh-val, hogy mekkora a kicsike. Ugye még nem késtem le semmiről? köszönöm a válaszokat.
252. vuck (válaszként erre: 250. - 09e7548a84)
2007. nov. 22. 15:57
én csak láttam, ahogy ver a szíve, de nem lehetett kihangosítani a gépet...komolyan mondom, olyan messze van még az a tizenegy hetes uh, nem tudom hogy fogom kibírni.
2007. nov. 22. 15:57
Szia Juli! Örülök, hogy jobban vagy! Vigyázz nagyon magatokra! Vérzés nincs?
2007. nov. 22. 15:30
Lassan szaporodunk, mi júliusi babások. Most már egy kicsit jobban vagyok, még sokat nyomom az ágyat, de a hasam nem annyira fáj. Az émelygés és a hányinger azért minden nap előjön. Elhiszem, hogy mindanyian várjátok a találkozást a babával. Nekem eleredt a könnyem, amikor meghallottam a kis szívét, mint ver, percenként vagy százötvenet (ez a normális) -du-du-du-du-du-du
2007. nov. 22. 09:41
ja, nem most látom hogy mai a beírásod, bocsi :-) akkor 2...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook