Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 júliusára babát várók fórum

2008 júliusára babát várók (beszélgetős fórum)


368. Vanet (válaszként erre: 367. - Timihugi)
2007. dec. 4. 13:42
Képzeld nem értem utol a dokit, mert sosem volt bent, vagy szülésnél volt :) de kaptam egy másik tel.számot, (szintén Szent Imre) és jövő héten megyek a másik dokihoz konzultációra. Ha esetleg nem vállal el, akkor hívom újra azt a dokit, akit te ajánlottál. Szegénykém, ez a hányás nálam sem menetrendszerű, de már számolom vissza a heteket, hátha elmúlik a 12. végére. Hihhi :) most én is kigombolt naciban ülök itt a munkahelyemen, még jó, hogy az asztaltól nem látszik :)
367. timihugi (válaszként erre: 366. - Vanet)
2007. dec. 4. 13:34
Szia Vanet! Tényleg rég jártál már erre:-)...jajj...és én sem írok keveset:-). Az én hasam is görcsölget, szinte minden nap valamikor érzem. De nem fájdalmas, a dokim azt mondta, azt úgyis érezném, ha már nem normális mértékű. Persze, tágul ott bent minden, nyúlnak a méhszalagok, a kis babocska helyet követel magának. Érdekes, már nem tudom úgy behúzni a pocimát, mint korábban, már van egy pici domborulata...és persze afölött azért van egy kicsi "nyuszihájam"...ahogy a párom nevezi. Ma én is "hányós" vok megint...pedig tegnap már egész jó volt.
366. Vanet
2007. dec. 4. 13:20
Sziasztok! Már jó rég jártam errefele... tegnap én is ráálltam a mérlegre, 9 hetesek vagyunk és híztam fél kilót, ami tuti a cicimen mérhető, mert az étvágyam az tragikus. Hétvégén ettem először egy jóízűt hosszú hetek óta ( finom sütőtök volt) aztán fél óra múlva kihánytam. A párom nagyon vicceske, szerinte kár belém a drága étel ( de azért aggódik is látom a szemén:) tegnap egyenesen mérges volt rám, mert nem ettem ebédet :( húúú de sokat írok... de a lényeg a kérdésem: 2-3 napja görcsölget a hasam, nem vészes, de azért érzem. Nektek is van ilyen? Ez lehet attól, hogy tágul a méhem? mindenkinek kitartás közeledünk a második trimeszterhez, ami tapasztaltak szerint a legszebb időszaka a várandósságnak :)
2007. dec. 4. 13:03
Viszont én is felhívtam a dokimat, mert az megnyugtat. Ha neked is jobb lenne ettől, akkor hívd fel, és kérdezd meg, mi a teendő. Nekem azt mondta, sajna ki kell várni...
364. timihugi (válaszként erre: 361. - 09e7548a84)
2007. dec. 4. 13:01
Julimami, csak olyant egyél, amit "megkívánsz". Kingának igaza van, igyál sok folyadékot, mert a kiszáradást megelőzi. Muszáj pici valamicskét a pociba tenni, mert lassan már az éhségtől fog fájni a gyomrod. Én is így voltam ezzel majd 2 hétig, és ugyanígy 2 kiló mínusz. Nem tudom, hogy állsz a tejjel. Az folyadék is, meg tápláló is. Nekem pl. a hideg tejföl jött be piritóssal, megsózva. A doki nekem azt mondta, hogy a babónak van még elég tartalék odabent, főleg ha még az elején jársz a terhességnek, ő csak kiszáradás esetén lehet veszélyben. Mennyi idős vagy? Egyébként csak megjegyzésként...a 6. hét óta még semmit sem tudtam igazán jóízűen megenni, még a kedvenceimet sem. Édesszájú vagyok, de az édességekre rá sem tudok nézni. A kollégáimmal sem tudok jókat ebédelni, mint ezelőtt...hmm...pedig de jó volna már! ?:-)
2007. dec. 4. 12:42
Sziasztok....Juli....ha nem tudsz enni akkor legalabb sok folyadekot probalj inni....de valami gyumolcs is jo volna..tenyleg ha sokaig tart akkor inkabb doki, biztos ami biztos!
362. time (válaszként erre: 361. - 09e7548a84)
2007. dec. 4. 12:40

Azért valami kevés csak lemegy? Sokszor kicsit érdemes enni. Ezt javasolják és nekem például most ez megy is. Az eddiginek szinte a felét tudom egyszerre megenni.

Kedvenc ételeid? Gyümölcs, zöldség?

Julimami, ha napokig tart ez az állapot, akkor talán már érdemes orvoshoz fordulnod.

2007. dec. 4. 11:30
Ti mit csináltok, amikor nem birtok enni? gondolom napokig. Már két kilót fogytam, de akkor se megy le semmi a torkomon. üdv mindenkinek.
360. time (válaszként erre: 359. - Lili13)
2007. dec. 4. 08:58
Nem viszik túlzásba Kanadában a terhesgondozást! Bár lehet, hogy ennyi is elég. :)
359. Lili13 (válaszként erre: 338. - Time)
2007. dec. 4. 01:54
Nem sokat csinalt a doki, itt elvileg csak a felidos ultrahang van es szuleszhez csak az utolso harmadban kuldenek, addig a haziorvos "lat el". Ami a szerencse, hogy idoben vagyok az AFP-hez ezert lesz - egy itt korainak szamito - uh-m 12 het korul is. Addig persze azert vervizsgalatokat csinalnak, es 4 hetente megyek a dokihoz is. En hazajarok egy-masfel evente, es otthon jartam nogyogyaszhoz, ezert nem izgulok annyira.
358. time (válaszként erre: 354. - Csillu77)
2007. dec. 3. 21:32

Szia Csillu!

Üdv körünkben! Két kicsi mellett nem lehet könnyű most Neked. Vitamint szedsz?

357. time (válaszként erre: 356. - Timihugi)
2007. dec. 3. 21:22
Köszi! Nagyon kedves vagy! Megnéztem a képeidet, én is valami hasonlót láttam a monitoron. A baba ülőmagasságára azt írták, hogy sejthető. :)
356. timihugi (válaszként erre: 355. - Time)
2007. dec. 3. 16:07

szia timeee!!! jaj, de örülök, hogy megvan a kis petezsákocskád! ahol petezsák van, ott nagy-nagy valószínűséggel babóka is van, ne aggódj! :-)

Amúgy én is kapok némi hormont, egy Utrogesztán nevű hüvelykúp formájában, ami támogatja a terhességet. igaz, nekem az inszemináció miatt kötelezően jár ez az adag, de semmi bajod nem lehet tőle, a dokim szerint így sokkal "biztosabb" a terhesség. Bár nem mondom kétszer, hogy a sok hányingert és a hasonló jókat ez nem *zza fel. De nem baj, eddig még mindenki túl élte:-).

355. time
2007. dec. 3. 14:53

Sziasztok!

Megjöttünk az uh-ról!

Petezsákot láttak és az embrió sejthető csak, így egy hét múlva konroll. Úgy ahogy timihugi írta! :)

A doki írt fel Duphastont a sárgatest hormon miatt, hogy ha esetleg nem termelődik elgendő, akkor ne legyen ebből gond. Most, hogy olvasom a gyógyszer adatait azért nem olyan nagyon szívderítő ez. A korom miatt, meg hogy ilyen sokára (másfél év alatt) sikerült teherbe esnem javasolta ezt.

2007. dec. 3. 14:34

Sziasztok!


Én is csatlakoznék, már egy ideje szemezek ezzel a fórummal, csak nem volt időm/bátorságom írni. A harmadik gyerekemet várom, valamikor július közepére, ma vagyunk 8 hetesek.

Én is émelygek, bár csak késő este és hajnalban, valahogy sokkal kellemetlenebb, mint a korábbi terhességeim alatt. Ráadásul nagyon fáradékony is vagyok.

2007. dec. 3. 12:49
Szijjasztok!!!
2007. dec. 3. 12:43

Sziasztok,


Látom van egy-két émelygős sorstárs. :-) Állítólag a jéghideg víz, vagy limonádé, és a mandarin segít(het). Én mondjuk azt hiszem ma délelőtt voltam a legrosszabbul, pedig a hétvégén már kicsit javult. De én is még csak a 8.hétben vagyok, nem áltatom magam, hogy megúsztam ezzel a 2 héttel. :-( Kitartás lányok! Mi holnap megyünk dokihoz először, már nagyon várjuk!!!

351. timihugi (válaszként erre: 349. - Alexa77)
2007. dec. 3. 11:52
Na, Alexa, asszem én is elkiabáltam, hogy mintha szűnne az émelygésem. Erre hétvégén mindkét nap rókakoma kergetés volt, és fájt a gyomrom, ami teljesen elgyengített. Még a tv nézéstől is hányigerem volt:-). Pedig már a 9. hétben vok...na, mi lesz még itt?! :-) De a babónak én is jobban örülök ennél, úgyhogy próbálok pozitívan gondolni rá.
350. timihugi (válaszként erre: 344. - Time)
2007. dec. 3. 11:47

Sziamia!

Ha gondolod, nézd meg a képeimnél, én 5+2-nél voltam legelőször uh-n. De akkor még nem a babó látszik, hanem a petezsák, aminek a mérete akkor kb. 1,3 cm. Két héttel később már a babó is látható, 1,1 cm nagyságban :). Ja, és akkor már van szivecskéje is, ami pulzál. Az uh-n az is jól látható...hát csodás dolog!!!

349. Alexa77 (válaszként erre: 348. - Time)
2007. dec. 3. 10:26
Hat, ezt az elmulast azert mar varom, piszkosul rosszul vagyok hetek ota. Persze mindig az lebeg a szemem elott, hogy megeri!
348. time
2007. dec. 3. 10:12
Én még csak az émelygésnél tartok, ami azért napról napra egy kicsit erősebb. Most meg az izgalom is rátesz egy lapáttal, gondolom. De persze ez nem baj, sőt legalább valami visszajelzés. :) S néhány hét múlva el is múlik. ;)
347. Alexa77 (válaszként erre: 346. - Time)
2007. dec. 3. 10:00
Reszvetem az emelyges miatt, tudom, milyen pocsek, en az elso pillanattol folyamatosan ezt teszem, de az utobbi ket hetben mar rokazom is. Nagy elmeny! Meg jo, hogy annyira orulok a babocinak, hogy mindez eltorpul mellette.
346. time
2007. dec. 3. 09:57
Köszi az infót! Mi most rizsszemnek nevezzük. :) Jaj, nagyon izgulok és persze émelygek szinkronban.
345. Alexa77 (válaszként erre: 344. - Time)
2007. dec. 3. 09:54
Hello! Akkor kb. 1-1,5 centis babszemet fogsz latni a kepernyon! nagy elmeny am! Nekem is az volt. A mienket 6 hetesen lattuk uh-n, akkor mar picit tobb volt masfel centinel.
344. time
2007. dec. 3. 09:51

Szia Kinga! Hogy vagytok? Látom, öt hetesen voltatok ultrahangon. Mi látszott a kicsiből?

Mi ma megyünk, 5+2 naposan a saját számításaim szerint.

2007. dec. 3. 09:43
Sziasztok..jo regen nem voltam mar erre de latom van egy kis mozgas....hajra:-)
342. Betty Blue (válaszként erre: 341. - Time)
2007. dec. 3. 07:02
Köszönöm a segítséged!
341. time (válaszként erre: 339. - Betty Blue)
2007. dec. 2. 16:43

Hú, nagyon sajnálom!

Úgy tudom, az előző év keresetéből számítják a GYED-et. Az előző két évben kell talán összesen 180 ledolgozott nap. De ami nagyon fontos, hogy biztosított legyél akkor, amikor szülsz. Ha nem találsz munkát munkanélküliként is az lehetsz egy ideig. Figyelni kell arra, hogy mikor jelentkezel be a munkaügyi központba, mert ha egy hónappal a munka elvesztése után azzal lehet egy plusz hónapot nyerni a biztosításban, mert ha jól tudom maximálva van, hogy hány hónapig vagy általuk biztosított.

Van erről egy külön fórum is itt a Hoxán. Egy Pirko nevű hölgy nagyon szívesen és korrekten szokott válaszolni. Szerintem kérdezd meg ott, ezek a fentiek csak olyan nagyjábóli infók.

S ne keseredj el, legfontosabb most a baba!!!

2007. dec. 2. 16:38

Szia Lili!

Nekem is nagy az alvásigényem. Mindig ledőlök aludni, ha a gyerkőcöm alszik. Vagy délelött, vagy délután, emiatt picit szalad a ház most, volt is egy kis lelkizésünk Anyuval emiatt, de nem árultuk még el neki, hogy jön a kistesó, így végighallgattam, amit morgott, és ma végre takarítottam egyet.

Álmodozni meg olyan jó. Mi nők már csak ilyenek vagyunk, én is el szoktam képzelni mi lesz jövőre: hát lesz jó is meg rossz is, jövő nyáron kéne a nagyot szobatisztaságra nevelni, plusz várhatóan a kisangyal dackorszakba fog lépni.

Viszont tetszik, hogy téli baba után nyári lesz, és hogy mikor tipegő lesz, nem kell ezer ruhát ráadni, és lesz majd sokféle gyümölcs, mire jönnek a fogai, mert most folyton banán meg alma van.

bocsi a szómenésemért

2007. dec. 2. 14:20
Lányok, tud valaki segíteni a GYED, stb. kiszámításában. A szülést megelőző év keresetéből számítják? Milyen lehetőségek vannak , ugyanis tegnap rúgtak ki a munkahelyemről és teljesen kétségbe vagyok esve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook