Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006 szeptemberében szültem fórum

2006 szeptemberében szültem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
575. kszilvi
2007. nov. 25. 10:31

Sziasztok!

Mi betegeskedünk-mind:-( Manónak csak az orra folyik, picit köhög néha. Mi szülők rosszabbul vagyunk...


Közben tesóméknál babaszobát rendeztünk:-) hamarosan megszületik a keresztlányom!

Ha tudok, majd írok gyakrabban.

Remélem ti jól vagytok!

574. martica
2007. nov. 22. 12:33

sziasztok!

jól el tünt mindenki! remélem minden baba és mama jól van csak a törpenép uralma alá vette az egész lakást és az anyucik utánuk rohangásznak, ahelyett hogy a számítógép elé csücsülnének!

573. kszilvi (válaszként erre: 572. - 984ff08d0b)
2007. nov. 8. 15:06

Örülök,hogy jobban van manókád!

Persze nehéz a kórház után vissza szokni a mindennapokba:-( Most legyél vele még többet, biztos jobban igényli a közelségedet!

572. 984ff08d0b (válaszként erre: 571. - Kszilvi)
2007. nov. 8. 14:15

nem lázas már 4 napja nem, csak bágyadt...bár a mai naptól ez megszűnni látszik :D

meg éjjel néha felkel és alig akar megnyugodni :( rossz emlékei vannak...

571. kszilvi
2007. nov. 8. 13:34

Hogy van Ben?

Remélem jobban! Nem lázas már?

2007. nov. 8. 09:32

:) bizony dolgoznak :D

Nem cserélnék a párommal az tuti :D

Jhaj, ma viszont én csak porszívok-felmosok a kötelező körökön kívül :)

569. kszilvi (válaszként erre: 568. - Martica)
2007. nov. 6. 13:08

Hát lehet hogy a férfi nép nem bírná az iramot, amit a gyerkőc diktál...a háztartásról nem is beszélve:-)

Persze ők is dolgoznak.

568. martica
2007. nov. 5. 08:49

sziasztok!

jaj de hosszú bolt ez a "hétvége":-) sajna apa csak 2 napot volt belőle ithon de azalatt a lányzó csapágyasra nyúzta az apját:-D

meg is kaptam hogy ezt ő nem bírná nap mint nap4 mondtam hogy oké de mi még melete a háztartást is vezetjük, próbálunk feleségek is maradni, no cserélne e velünk egy kicsinység?

valamiért nem akaródzik neki....pedig két helyen melózik és az sem kispálya.

567. kszilvi (válaszként erre: 566. - Kszilvi)
2007. okt. 31. 15:13
13200gr! (egy 0 lemaradt.)
566. kszilvi
2007. okt. 31. 14:49

Sziasztok!

Encsi szépen nő!

Mi is voltunk tanácsadáson. Petya 1320gr és 83cm! (5 hete 1296gr volt és 80,5cm)

Hála az égnek ő ehet mindent, eddig nem volt semmire sem allergiás. Most mintha kicsit kevesebbszer szopizna éjjel. Van,hogy elég, ha csak magam mellé veszem, ha felkel és sír, szopi nélkül elalszik. Most ittjátszik a járókában. Ez nagy szám,mert eddig nem igazán volt el benne. Most meg csak beszél,játszik:-) Ma két órát aludt déltől 2-ig. Reggel csavarogtunk a városban, vásároltunk.

Holnap nem leszek, mert rokonokhoz megyünk. Majd azért jelentkezek.

565. 984ff08d0b (válaszként erre: 564. - Martica)
2007. okt. 31. 11:57

Hát ez nagyon jó! Hogy rájöttél mi a baj :) Bennél sem kísérletezek vele még jó fél évig... :( azért ez szomorú, hogy nem ehetnek akármit...még a kenyeret, péktermékeket is megnézem, nincs-e bennük tejszármazék...meg E betű :P

Szép nagy lányod van!

564. martica
2007. okt. 31. 11:22
hát édesnek édes, de akkor kicsit tele lett a gatyám:-D a 10 perces utat sikerült 3/4 órára el nyújtani.Tegnap voltunk tanácsadáson, Encsi 1 hónap alatt mióta nem eszik tejet 550gr-ot hízott! meg lettem dicsérve hogy magamtól rá jöttem a hiba okára:-)most 8350 gr és 76 cm
563. 984ff08d0b (válaszként erre: 560. - Martica)
2007. okt. 30. 10:09

ez nagyon édes :D "tájfutó létére fordítva tartotta a térképet" :D

Sajnálom, hogy a szülés utáni dolgok iylen rosszul alakultak nálad :(

562. kszilvi
2007. okt. 29. 16:18

Sziasztok!

Én rendesen szültem Petyát. Nálam a magzatburok itthon repedt meg úgy du. 4 kor. fél 6-kor értünk a kórházba. kb. fél 7-kor kaptam infúziót,mert nem voltak elég erősek még az elején a fájások és 00:27-született meg a kisfiam. Nekem a kitolási szakasz volt kicsit elhúzódó, már korábban meg lett volna, de vissza csúszott egy párszor. A feje elég nagy volt. Csúcsosan (szegénykémet is megviselte)volt 35cm.4 napig voltunk a kórházban. Szerencsére nem volt semmi gond. Ja, és apa is végig bent volt a szülésnél:-)ő látta hamarabb a picit!

561. 984ff08d0b (válaszként erre: 559. - .mia.)
2007. okt. 28. 14:51

nagyon jól, ő egészségügyis volt, így nagy élmény volt neki :D a köldökzsinórnál ő is meglepődött, hogy milyen erős...

főleg, amikor egy 30cms "csomagot" raktak az ölébe, és az felpislogott rá :D

560. martica
2007. okt. 28. 09:17

nálunk apa bent volt, igaz majdnem lemaradt az eseményekről, mert a korházba érkezés után 25 percel megvolt a kis hölgy...

csak addig volt ideges míg a korházba értünk, tájfutó létére fordítva tartotta a térképet:-D végig a fejemnél állt nem láthatott semmi olyat, a köldökzsinórt ő vágta el, igaz annyira izgult, hogy azt mondta életlen:-))utána ki küldték mert volt egy kis probléma, a szülés tényleg szép élmény volt de az utána következő pár napot ki hagytam volna:-(hát emiatt a kis közjáték miatt nálunk a bébik száma mindig állandó lészen:1 db

559. .mia. (válaszként erre: 558. - 984ff08d0b)
2007. okt. 28. 08:57
hehe... legalabb a Hos nem ajult el:) es az anyukad, hogy viselte? nalunk tuti forditott lenne... anyukam elajulna, ha lattna, hogy szenvedek, a ferjem, igaz nem szereti a vert (de ki szereti?), de megbeszeltunk, hogy bent lesz... csak nem jott ossze... surgos csaszar lett a vegen, es nem engetek bejonni...:(
558. 984ff08d0b (válaszként erre: 557. - .mia.)
2007. okt. 27. 21:57

neeem, apát nem is hagytam volna bemászni hihi

nagyon furán nézett volna ki :D

pont mielőtt áttoltak volna az osztályra a picivel, bejött, aggódtam, hogy ha meglátja a véres lepcsiket, rosszul lesz :D

de hős volt, bár kcisit belesápadt a hős...

:D

nem vóót azé ollyan jó az a vajúdás... :P egyáltalán nem akarok rá emlékezni hihi

Bár ez nem tart vissza a következő bébitől :)

Anyukám votl bent velem, ő is vágta el a zsinórt...a köldököt :D

557. .mia. (válaszként erre: 556. - 984ff08d0b)
2007. okt. 27. 21:07

tok jo... mondjuk 7,5 oran nem keves... es apas szules volt?

en ahogy mondtam, csaszaros voltam, es az egesz elmeny "kimaradt"... 5 perc alatt kint volt a baba... persze, gyonyoru, konnyu volt (utana 6 hetig nem annyira volt jo az atvagdosott pocak, es most is szokdtam erezni...)... de valahogy kimaradt sok minden...:(

556. 984ff08d0b (válaszként erre: 554. - Martica)
2007. okt. 27. 19:50

Hú nem semmi gyors szülésed volt :D

Volt egy anyuka az osztályon, aki 2 óra alatt szült :D gyűjtöttük a "rekordokat"...a negatív enkem még mindig a saját anyukám a saját születésemmel, 36 órán keresztül vajúdott velem...

Az én fiam tisztességes ember lesz :D pont 7 és fél óra alatt született meg, reggel fél8 kor indítottuk el, munkaidőben végzett :D és még a kb. 20 perc ebédszünet is megmaradt a nap végére :D Bár lehet, hogy ez volt az egyetlen, mait rendesen hajlandó csinálni, mert bár tudna sétálni, mégis irtó lusta, apa mondta is: -Jé, Ben olyan lusta, mint én!

Hehe, erősen helyeseltem :)))))

555. .mia.
2007. okt. 27. 09:25

Gratula Bennek az elso onallo lepesekhez...

Gratulalkok neked is Martica, a konnyu szuleshez:) gondolom igy meg szebb elmeny volt a szules...

554. martica
2007. okt. 27. 08:09

sziasztok!

gratula Ben babának!!szülinapra az első lépések! nem kis ajándék anyuéknak:-D

mi annyira rendesen születtünk, hogy az egész nem tartott tovább 2,5 óránál, vajúdást is bele számolva!

simán jöhetnek a fogacskák össze vissza, a szegény szülő meg csak kapkodja a fejét:-))nekünk már volt két örlőfogunk mikor kijött az utólsó metszőfog.

2007. okt. 26. 21:10

Na írni akartam még, hogy ma megtett egyedül pár lépést apának!!!

Meg nekem is, de csak úgy, hogy a karjaimmal közrefogtam. Nme értem hozzá, csak kísértem. Olyan édes! :D

2007. okt. 26. 21:08

Nálam rendes volt, csak indított :D


Köszönjük a köszöntést!!!

551. .mia.
2007. okt. 26. 14:45

Sziasztok...

Bocsanat, hogy nem valaszoltam, a ferjem vett uj gepet, aztan 2 nappig gep nelkul eltunk:( nem volt konnyu!!!:) de most itt vagyok!


Eloszor is BEN - BOLDOG SZULETESNAPOT!!!! most mar nagy legeny lett:)))


Hat, igen nem egyszeru veluk! mindig mondom magamnak, hogy ez ilyen nehez korszak, majd jon konnyebb...aztan rajovok, hogy MINDIG azt mondom... es, hogy "konnyebb" korszak mar nem is lesz!... :) mondjuk...mi MEGINT nem alszunk ejjszaka, kibujt a 9dik fog, es asziszem vele jon meg tobb is... lehet , hogy a szemfog elobb kibujik mint a hatso orlofogak??? szegeny gyerek rendesen szenved....:(


Azt szerettem volna kerdezni, hogy rendesen szultettek, vagy valaki csaszaros is volt???


udv. mia

2007. okt. 25. 15:57

Szia-mia :D

(ez nagyon tetszik nekem :D)

Ben nem nagyon hajlandó bármit is mondani, de tudja hol a keze, lába, hasa-pocija, kukija, feje, szeme...nem mutatja, van egy játékunk amit ha játszunk, akkor kérem, hogy emelje meg amit mondok neki (marha nagy játék: fürdés előtt ugye levetkőztetem és kérdezem tőle: -Büdi a lába? (nyújtja, megszagolom, fintorgok:) -Phűűű, hát ez nagyon büdi, meg kell mosni hamar...ésss, a keze az is büdi? Büdös a keze?...na jó, szóval így tanulta meg, meg mosakodás közben :))

Mondani nem mond nagyon semmit, bár mondta egy darabig, hogy anyju vagy valami nagyon tájszólást, meg apta is volt, de aztán elhagyta (figyelnek rám ezek e nélkül is, mit erőlködjek?) :D Ha mondom, hogy nem, nem, akkor a fejét rázza, ha pá-pá-zok és olyan kedve van, megemeli a kezét, mintha csak intene: csá! :D szóval ha neki nincs kedve, nem csinálja :P nehéz eset :D

Halandzsázni halandzsázik, de ha beleszólok: -Tényleg? Ne mondd, és mit főzöl/pakolsz/keresel?

Akkor elhallgat és egy jó darabig nem szövegel...biztos marha ijesztő hangom van :D nem akar velem direkt kommunikálni, hangokat utánoz, engem is, magát is, ha valami jól sikerül, ajtót, sistergő vizet is, de ha kell neki valami, inkább mutogat. Az ujjával, vagy az egyezményes "jeleket" :P na, erről le fogom szoktatni lassan, hogy "nem értem", csak ha mond is valamit hozzá :( nem siketjelbeszédre akarom én nevelni :D


Anyum betegeskedik, néha rá tudom bízni egy kicsit, de inkább "terápiás céllal" vagyunk nála, jövőre szeretnék tanfolyamot kezdeni, meglátom-meglátjuk még, hogy lesz ő, mert heti 2x neki kéne Bennel lennie... :( még nagyon nem akarom bölcsibe adni :( de ezt a dolgot mielőbb el akarom kezdeni tanulni...

Kistesó lesz...maaaajd :D talán ha 3 évet betölti Ben, elkezdek gondolkodni az utánpótlásbébin :) de akkor az kislány legyen ám! :D

549. martica (válaszként erre: 544. - .mia.)
2007. okt. 25. 15:48

szia!

bocs a lányom az előbb bele nyúlt:-D

Encsi 2006 09 11.én született, kicsit korán, 2350 gr és 46 cm-el a Dél Pestiben. mint a csapat egyetlewn lány tagja, egy hercegnő, szőke göndör fürtök, hatalmas kék szemek, karcsú alkat...rengeteget csacsog, de sajna csak babanyelven egyenlőre. most kezd totyogni önállóan,már azt eszi és úgy mint mi.Van 12 foga álltalában 2-3 jön egyszerre, nem kis tortúra:-(

egyébként vidám nyüzsis kiscsaj. mi nem tervezünk tesót, sajna nem is leht...

estére én is olyan vagyok mint a kimosott mosogatórongy, hogy hogy bírják ezek a törpék energiával?

548. martica (válaszként erre: 544. - .mia.)
2007. okt. 25. 15:35
szia!
547. kszilvi
2007. okt. 24. 15:25

Petya mondja már, hogy mama, baba, va:kutya. Mellett megy a halandzsa: da, dzsa, jaja, öööö-ha akar valamit, rámutat:-)

Mi még a szüleimmel és tesómékkal lakunk. Nem rég vettünk házat, felújítjuk. Jövőre szeretnénk költözni. Így nekem van segítségem, bár szüleim dolgoznak, csak a húgom van itthon, de ő dec. -re várja a babájukat-így nem nagyon tud segíteni, nem tud már rohangálni Petya után.

Kistesó tervben,de néha én is úgy érzem nincs hozzá erőm.(még meg szeretném várni,hogy megjöjjön a havim rendesen, de Petya szopizik még,így nem tudom, mikor fog...)

A fiam engem is le szokott fárasztani, de rendesen:szaladgál, pakol egész nap megállás nélkül.

546. .mia. (válaszként erre: 545. - Kszilvi)
2007. okt. 24. 15:14

Szia Szilvi...

jo nagy, ugyes fiad van... gratulalok! Mark, ahogy irtam mar pepeseket eszik... mindennap adogatok neki ropikat, kenyeret,almat - jatszik ezzekel, ritkan nyel le ... 8 foga van... de asziszem, hoyg jon a kov. koran felallt - 7-8 honaposan, de nem eroltettem... hagytam, hogy ugy csinaljon ahogy neki jo... sokkaig kuszot, aztan sokat maszot.. mint a nagy konyvekben... es nem reg elengete magat, es elkezdett jarni- totyogni... nagyon edes:) a beszedel nem tudom, hogy allunk... nalunk CICA a mindenunnk.. egyetlen dolog amit tistan kitudja mondani, es aminek nagyon orul (pedig nincs is cicank:)) brrm - az repulo...vau - a kutyus... anyat/apat meg nem hajlando kimondani... de ezt sem eroltettem... fiu, es ket nyelvu baba... nem varom el tole, hogy sok minden mondjon most...



a ti babatok miket mond? hogy telnek a napjaitok? segitsegetek van - nagyik ? kov babat mikor terveztek (osszinten es rogton akkartam a masikat, de ahogy no a Mark egyre kevesbe... valahogy nincs se lelki se testi erom kov babara), ti hogy vagytok vele??? dolgoztok baba melet?

udv. mia

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook