Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006 szeptemberében szültem fórum

2006 szeptemberében szültem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
605. martica
2007. dec. 15. 13:20

szilvi!!

kereszt lányod?!!

604. martica
2007. dec. 15. 13:19

sziasztok!

no nálunk be indult a karácsonyi busójárás..:D

tegnap Encsivelmézeskalácsot sütöttünk, tök édi ahogy "segít"!lettek is érdekes harangformák, csáré csillagok, stb. de legalább minden meg ajándékozott látja hogy tényleg az Ő keze munkája, pláne ha ráharap valami általa eldugott kincsre:-DD

ma az apró sütik vannak soron, meg a dobozok elkészítése, hát kíváncsi leszek mi sül ki belőle.

jönnek sorra a be jelentkezések: jönnénk látogatóba, mikor mehetünk.?

jelenleg 23-30 ig minden napra jut egy vendég, csak győzzem energiável, enni és inni valóval.

ti hogy oldjátok meg az ajándékozást, meg a vendégsereget a manók mellet?

603. kszilvi (válaszként erre: 602. - 984ff08d0b)
2007. dec. 11. 18:14

Van étvágya, az biztos! Hála az égnek!

Csütörtökön lesz uh. utána talán jöhetek haza, ha minden rendben lesz. Pontosan még nem tudjuk mikor.

2007. dec. 10. 11:01

Nagyon szépen gyarapodik!

Ahogy a képet néztem, az jutott eszembe, hogy teljesen érettnek néz ki! :) Stramm kislány! :D És tényleg óóóriási haja van :) Ben még mindig szinte kopi, ennek a hölgynek már most több haja van, mint neki eddig bármikor :D

601. kszilvi
2007. dec. 10. 10:12
Most 2430gr a kis keresztlányom!
600. kszilvi (válaszként erre: 599. - Martica)
2007. dec. 8. 19:59

Akkor még Andi is picike volt...


Azt hiszem itt a kórházból 2300gr felett engedik haza. Most nem is tudom mennyi pontosan a súlya, de nő az a lényeg. Majd megkérdem tesómat ma, ha beszélünk.


Köszi!:-)Tényleg sok haja van! Petyának még talán több volt:-)jaj, de rég is volt...most már olyan nagy fiú. És milyen rossz csont! Kis huncut!

599. martica (válaszként erre: 598. - Kszilvi)
2007. dec. 8. 12:07

Andit 6 hetesen műtötték.

Encsi meg a 35-36 hét határán született 2400 gr és 46 cm rel.2290 re esett vissza, de mivel sokat és jól szopizott hazaj öhettünk 2350 gr mal, nem kellet meg várni a 2500 at.

TÜNDÉRI A KIS CSAJ!!! az rengeteg fekete hajat:D

598. kszilvi
2007. dec. 7. 12:00

Köszi, hogy gondoltok tesómékra! (van egy kép az adatlapomon a piciről)


Hát igen...a kicsi még csak 1 hetes és 4 napos, és már ennyi mindennek volt kitéve. De muszály volt. Szerencsére jól vannak. Remélem, hogy hamar haza jöhetnek!


martica! akkor ti is átéltetek sok mindent a két lánnyal:-( lényeg, hogy most jól vannak!

A nagy lányodat is pici korában műtötték?

Még azt akartam kérdezni, hogy Encsi mennyivel született, és hanyadik hétre? -bocsi nem emlékszem pontosan.

Tesóm kislánya a 36.hét 4 napon született 2500gr-mal.(most kb. 2300 gr)


Én is Boldog Mikulást kívánok nektek-így utólag is!

2007. dec. 7. 09:30

Sziasztok!

Elhavaztam, hó nélkül :P


Utólagos Boldog Mikulást :)

És én is nagyon sajnálom a kisbabót :( nehéz ez a szülőség, édes teher :)

596. martica (válaszként erre: 595. - Kszilvi)
2007. dec. 7. 08:49

szia!

szegény kismanó!már most szekálni kell pegid még csak pár hetes. arról nem is beszélve hogy hátránnyal indul majd ha felnőtt lesz és babát szeretne:-(

nekem a nagylányom egyik cicijét kellek meg műteni, mert begyulladt és keresztül vágták neki a tartó izmokat, még jó hogy nem lett egy "kebelcsoda"így nem zavarja annyira, később majd meg lehet műteni tb alapon.

jobbulást a kicsinek!!!

utólag is:BOLDOG MIKIT MINDENKINEK!!

595. kszilvi (válaszként erre: 594. - Martica)
2007. dec. 6. 14:04

szia!

Petikém karácsonyra nagyiéktól egy kis motort kap-amit már meg is vettek. A többi ajándék nekünk is meglepi lesz:-) Mi talán egy kis házikót veszünk majd, amibe bele tud mászni-biztos tudod, melyikre gondolok. Most mindenhová bújkál(takaró, szekrény)biztos tetszene neki. Amúgy mindig kap valamit, ezért nehéz most kigondolni, mit vegyünk neki. A játékokkal is csak ideig-óráig játszik, aztán érdekesebb minden, ami nem játék:-)


Tegnap nagyimék voltak nálunk mikulásra. Kapott Petya 2 csokimikulást, kekszet, mandarint. Anyumék is oda adták neki az ajándékot:könyv, kelj fel maci, és ruha.(ma mentek tesómékhoz, ezért adták oda hamarabb) ma reggel keresztapjától is megkapta az ajándékot(tesóm férje) állatkák, amikkel pancsi közben lehet játszani-a szájukon kifújják a vizet.


Nálatok ma jár a mikulás?



Tesómék: ma műtötték a kicsit. Ki kellett venni az egyik petefészkét:-(nem fejlődött ki rendesen, és már kezdett elhalni-bevérzett. Amúgy jól vannak. Maga lélegzik, nem kellett gépre tenni. Ha minden jól megy, akkor 5-7 nap múlva jöhetnek haza. Tegnap már 50ml-t szopizott, és még evett kicsit üvegből is. A dokik szerint erős baba:-)


du-án visszük Petyát fodrászhoz! most először! Kíváncsi leszek, hogy fogja e tűrni...

Majd megírom.

Puszi: Szilvi

594. martica (válaszként erre: 593. - Kszilvi)
2007. dec. 6. 08:16

szia!

hát "reménykedünk hogy karácsonyig marad még" apró sütiket, vagy háromfélét, meg szentestére majd zserbót, mert az a párom kedvence, és a bejglivel most nincs lelkierőm vacakolni.

ajándékok: babát kap, meg ahhoz való kiegészítőket(cuclisüveg hordozó, stb.)kap még könyvet, kis hajszárítót, ruhákat, meg a fene tudja mit még.nálatok mi a helyzet karácsony ügyileg? tesőd és baba??

593. kszilvi
2007. dec. 5. 13:51

Ha már martica írtad az ajándékot....

Mit vesztek még a gyerkőcöknek karácsonyra?

592. kszilvi (válaszként erre: 591. - Martica)
2007. dec. 5. 13:50
Milyen sütiket sütsz? díszek lesznek a fán, vagy karácsonyig elálnak-száraz sütik?
591. martica
2007. dec. 5. 07:37

sziasztok!

gratula az első át aludt éjszakához! érezd magad irigyelve!!engem a guta kerülget, mert encsi 1 évesen el választotta magát, nekem még mindig van tejem a kis asszony meg laktóz érzékeny..:-(

én most fogom az apró sütiket meg sütni, Encsi hathatós segítségével. olyan édes ahogy kavargat, nyalakszik:D segített a lakást is fel díszíteni, igaz vagy 3 dísz bánta de nagyon élvezte. hiába no a lányok már csak ilyenek. a kis barátunk fiú, ő semmiben nem segít, nem is érdekli, mi ketten takarítunk, kedvenc a porszívózás, hoz is a Jézuska egy játék porszívót.kitartás !

2007. dec. 4. 15:16

Sziasztok :)

Ma volt az első átaludt éjszakánk a kórház óta...nem semmi, mi? Ben megint csak cicin alszik el, cicivel ébred...jhajj. Nehéz, főleg, hogy már csak pár csepp tejem van :P

Karááácsooonyi rémálom. Sehol sem vagyok :(

Szép napot nektek!

589. kszilvi (válaszként erre: 588. - Martica)
2007. dec. 4. 13:24

Nálunk is eltolódik jövőre az oltás, az ünnepekek miatt.-ahogy írtad, akkorra lázasodhatna be ő is.


A karácsonyi készülődés nálunk eddig abból állt, hogy feldíszítettük az ablakot (mikulás,hóember, angyalkák, fenyő...)

Tesómék még nem jöttek haza...:-( Így most még nem nagyon gondolunk az ünnepekre.

588. martica (válaszként erre: 587. - Kszilvi)
2007. dec. 4. 08:59

Szia!

a kis ágyában alszik, aminek le szereltük az első rácsát, mellet ott a francia ágy, de a sajátjában aluszkál, és csak ritkán mászik át hozzánk.tápszert kap alváshoz, iszik belőle egy pár kortyot, aztán tentecumi és viziló ölelés és már szuszizik is:-)

az oltást mi eltoljuk, mert nagyjából karácsony környékére lázasodhatna be tőle, azt meg kihagynám. állítólag nem gáz ha egy kicsit késöbb kapja.

ti hogy álltok a karácsony nevü diliházzal?nálunk már nagy a készülődés, encsi "segít" rengeteget.

587. kszilvi (válaszként erre: 586. - Martica)
2007. dec. 3. 16:46

Este csak leteszed a kiságyba, vagy melletted alszik el? Adsz valamit inni neki, és azon alszik el, vagy csak cumizik? Kiságyban alszik még Encsi?


Vacsira nekem nem mindig eszik sokat...lehet ezért is kel fel éjszaka. Alvás előtt próbáltam cumisüvegből adni neki a tejet, de nem fogadja el.(csak reggelihez)


Szorítok, hogy januártól tényleg ihasson tejet a lányod! Jó lenne, ha nem lenne vele gondotok!

A 15-hós oltást mikor kapja Encsi?

586. martica
2007. nov. 28. 20:00

sziasztok!

hát az alvás nálunk könnyen megy, van egy napirend amihez nem ragaszkodom görcsösen, de működik. 6-7 között kel Encsi,12-1 körül megy aluszkálni alszik 1,5 2 órát 6 vacsi játék, fürcsi, legkésöbb 8 kor alszik.

a fog mosás nálunk már régi játék, fogkrémet addig nem adok neki míg nem tudja ki köpni rendesen.

az evés nálunk rapszódikusan alakul , van hogy egész nap eszik, van olyan is hogy alig tudok a szájába erőltetni egy falatot.este és éjszaka megeszik 2 cumisüveg tápszert, de remélem hogy januárban vissza szokhat a tejre. állítólag a laktóz érzékenység nem nőhető ki, de én reménykedek

585. kszilvi
2007. nov. 27. 22:12

Petya 13 kg 70dkg és 83cm!

Minden rendben. A 15 hós oltást majd csak januárban kapja, mert nem lesz tanácsadás az ünnepek alatt. (persze a dokink ki fog jönni, de nem akarja, hogy a szuri után 2 héttel, ha esetleg jelentkezne valami tünet, akkor pont ünnepekre...)

584. kszilvi
2007. nov. 26. 22:17

Használtok már rendes fogkefét, fogkrémet?

Mi a múlt héten kezdtük. Eddig nagyon tetszett manónak. Ő is mossa, majd én, vagy apja vesszük át a feladatot.


Holnap du.-án megyünk tanácsadásra. Hát megint nagyon várom,hogy mennyit nőtt az én nagy fiam!??

583. kszilvi (válaszként erre: 581. - Martica)
2007. nov. 26. 22:16

Nagyon szépen köszönjük!:-)



Nálatok könnyen megy az alvás?

582. kszilvi (válaszként erre: 580. - 984ff08d0b)
2007. nov. 26. 22:14

Nappali alvás 1x van ebéd után. Mostanában (a múlt héttől)egyhuzamban 3 óra, de van, hogy 1 órával elalvás után felébred, de sikerül vissza altatnom.Korábban volt, hogy csak másfél órát aludt. Persze elalvás csak cicin van:-( esetleg a babakocsiban séta közben, de ez nagyon ritka.


Este általában 7-kor fürdünk, utána szopi-alvás. Tegnap is próbáltam, hogy berakom a kiságyba és ott hagyom kicsit hátha elalszik (már szopizott előtte, de csak nem akart elaludni) Hát lett nagy ordítás. Kicsit vártam, de nem tudtam sokáig hallgatni. Nem tudom mi lesz így... Ha esetleg már nem lesz cici...Jajj nekünk. Lesz még néhány körünk, álmatlan éjszakánk miatta:(((((((((((((


Kajcsi: mindent eszik. Nagyon ritkán főzök neki külön. Ma pl.reggelire sonka, füstölt sajt, kenéyr, tea. Ebédre habart kruplilevest evett. Uzsira üveges kajcsi: alma-csirkehús zöldségekkel. Vacsora: mint ebéd + kis sonka, pirítós az enyémből, apjától csibefasírt, uborka...

Van, hogy egész nap eszik...mindenkitől kunyerál valamit.(általában, ha a nagyszülők is itthon vannak)


Tegnap az uzsit egyedül ette! Gyorsan meg is örökítettem:-) Sütőtök-alma-banánt evett.


Mi szerencsések vagyunk, eddig nem volt semmire se allergiás.Le is kopogom:-) Bátran adtam neki mindent. Persze figyeltem mindig az új dolgoknál.

A bio dolgokkal úgy vagyok, hogy nagyon jó dolgok, de pl. az oviban valószínű, hogy nem csak biot fog kapni. Ha pedig ott lesz allergiás valamire...inkább most derüljön ki. Ma már lassan semmiről se tudni miből készült. Talán jobb is, ha nem tudjuk:((((

581. martica
2007. nov. 26. 17:39

gratula a manóhoz az újdonsült keresztmaminak és a az anyukának is!

futrinka! van egy tej mentes dolgok listája a gépemen mert az unoka nővérünk tejérzékeny ha gondolod szívesen át küldöm emilkében.

580. 984ff08d0b (válaszként erre: 579. - Kszilvi)
2007. nov. 26. 14:41

Alvááás? hihi. Nap közben 1x, fél-másfél óra, attól függ éppen hogy van úri kedve. Ha csak fél, akkor este bealszik a tápin, olyankor fel kell ébresztenem, mert este 7kor nekem gyerek csak akkor aludjon, ha az egész éjszakát így szándékozik tölteni :P :D

Időpontilag 13óra és 15óra között valamikor elalszik, aztán valamikor felébred. Ha nagyon telieszi magát, akkor már 13kor elterül, ha nem annyira, mert nem a fogára való, akkor majdnem uzsiig húzza, persze olyankor már nem lehet etetni, mert nyűgös. Csak hagyom elaludni és tolódik az uzsi 5ig akár...


Enni lassan mindent eszünk, persze jó sok kivétellel :D Ma kapott töltött pipihusit, töltelékkel, meg paszírozott zöldségkörettel, egy héten egyszer kap egy virslit, kétszer pedig lekváros-margarinos kenyeret. A tejérzékenység miatt sajt, túró, stb. tejtermékek kilőve, a gépsonkát nem szereti, mert sós, kéthetente egyszer kinéz egy fél savanyúubit apa, vagy az én kezemből, kenyérből adalékmenteset kap, gyümölcsből a déligyümölcsöket vezetem be lassacskán, most adtam neki mandarint-szereti-, nemsokára narancsot, zöldségekből a paradicsomot nem annyira kedveli, a paprikát jobban, de azt is csak heti egyszer adom, lehámozva, és nem túl sokat. A husikkal végre megbarátkozott, kézben is eszi már őket, sőt, ma ebédnél, amíg én a husi szétcincálásával totojáztam, elkezde magát etetni a körettel, kanállal :) édes volt. Tegnap anyunagyinál bevágott egy kistányérnyi direkt neki meghagyott piskótát, szóval a tojással sincs baj, a liszteseket csak módjával adom neki, egy héten egyszer kap tésztát. Meg vagyok lőve, mert nagyon sárga volt a karotintól, így egy héten kétszer adok neki csak ilyen tartalmú ételt, a többi napokon a tök, burgonya, karfiol, borsó, zöldbab, meg iylesmik és a lencse futhat. A lencsét szereti, puhára főzöm, teszek hozzá pici újhagymát, csipet zellert, petrezselymet, fehérrépát és az egészet tocsogósra főzöm, majd úgy leturmixolom, sózom. Nagyon finom lett a tök zöldborsóval és kicsi krumplival. Ha édesíteni akarom, almát teszek a főzijébe. Kukoricásat is kap néha, akkor kegyetlen nagy paszírozásba fogok :P A tojást rántva nem szereti, de főzve remekül elvan vele, persze nem kézben :D

Rántani ritkán szoktam neki, olívaolajjal, kevés liszttel. A rendes napraforgóolajat nem is szereti, nem szívesen eszi, amit azzal csinálok, hiába, terhességem alatt csak olívával készült dolgokat ettem husiból-főzelékből :D

Apa tányérjába mindig kacsintgat, ha olyat eszik, amit neki is lehet, mindig kap, és akkor nagyon boldog, hogy ő most apuval ehet :D


A tejérzékenységgel nagyot koppantam, a legtöbb előregyártott hústermékben van tej, tejpor, tejszín...stb... :P mindig lesnem kell az összetevőket, egy májkrémet találtam, amiben nincs ilyesmi. Inkább magam csinálok neki hús meg májkrémet...

Inni gyümölcsléből a 100%os bioleveket higítom neki felére, ebből egy ültő helyében be tud húzni 3dl-ert, a vízből napi átlagban fogy ennyi. Almalevet, körtelevet kapott eddig, ma megpróbálom az ananászt. Amiben cukor van, az mind meghajtotta a pociját.


Visszakérdezek, ti hogy alszotok nappal és miket esztek már? :D

579. kszilvi (válaszként erre: 578. - 984ff08d0b)
2007. nov. 26. 12:49

Szia!

Köszi a gratulációt! A jókívánságokat majd átadom.


Nagyon ügyi már Ben, hogy ennyi mindent mond, és tolat! Biztos édes! Jó, hogy lassan vissza áll minden a régi kerékvágásba!


Nálatok hogy megy az alvás? Nap közben hányszor? Mikor? Eszik már mindent Ben?

2007. nov. 26. 10:43

Sziasztok, gratula a keresztmamának!!! Sok boldogságot, egészséget és minden javakat az új jövevénynek!


Mi megvagyunk, Ben szépen kezd mondogatni szavakat, VA a kutya, APA van, én valami furcsa EDE néven futok, de ha komoly a baj, sírás közben mondja, hogy ANYAAA, ma reggel volt PÁ-PÁ apának, pápázás közben a, saját neve meg EEMPEE :) a Bence hangsúlyozásával :D Halandzsázik is néha :D Déinagyit AONYTÁval üdvözli mindig, öcsémet meg szintén valami csak neki faragott "szóval". Van még OTT, OTA (ott, és oda) meg OPPÁ, ha valami leesik. Van, jajj, és jujj, de csak sóhajtásra használja: Ajajj...haj. Hjujuj.


Alig két hete sem jár önállóan, de már hátra-tolatva is sétál, közben tapsol is néha :)


A kórház most kezd elfelejtődni, már nem olyan anyás...

577. kszilvi (válaszként erre: 576. - Martica)
2007. nov. 26. 09:40

Köszi!

Megszületett a keresztlányom! Ma 00:10 perckor!

:-)))

576. martica
2007. nov. 25. 19:23

szia!

szurkolok a keresztlánynak és a maminak is!

mi csak kék foltokat gyüjtünk ,viszont abból rengeteget:-)

jobbulást a családnak!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook