Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
274. d@nu
2007. febr. 9. 14:24
Sziasztok! Volt valakinek "tejekcémás" a bébije? Egyáltalán, mi a fene az a tejekcéma? :) Mivel kezeltétek és mikorra növik ki a gyerekek?
273. V.Tina (válaszként erre: 272. - DODICA)
2007. febr. 6. 14:07

:((

Muszáj volt.

272. DODICA (válaszként erre: 271. - V.Tina)
2007. febr. 6. 12:57
Mi ez a nicknév-változtatás??? Csak lestem...
271. V.Tina (válaszként erre: 270. - DODICA)
2007. febr. 6. 12:44

Aha, köszike.

Ki akarok próbálni neki 1-2 új ételt, hátha megszereti. :)

Köszi.

270. DODICA (válaszként erre: 269. - Tinendo)
2007. febr. 6. 12:38
Szerintem úgy, mint a babot. Arról meg volt szó, vagy nem jól emlékszem?
269. tinendo
2007. febr. 6. 10:19
Mikortól lehet lencsét adni a babának?
268. rucerka (válaszként erre: 264. - Rituska83)
2007. febr. 5. 12:03

Ha mégis ilyen étvágytalan marad, akkor megpróbáljuk Mi is a Béres cseppet.

Azt hogy kell adni, úgy értem hány cseppet?

267. rucerka
2007. febr. 5. 12:01

Köszönöm a tippeket, és a nyugtatgatást.

Tegnap nem akartam feltétlen megetetni, és délben nagyon jól evett a Drágám!

Lehet, hogy már ritkábban éhezik meg?

Ma de. és du. csak gyümit kap, kipróbálom így mit eszik a főétkezéseknél.

Vitaminokkal Én sem akarom tömni, az egyetlen amit kap a Cebion csepp.

édességet egyáltalán nem kap(kegyetlen szülő hihi...)

266. srrse
2007. febr. 3. 12:03

Sziasztok...en is altalaban neman olvasom irasaitok...ezen alaklommal leirnam a lanyom aki most 20 honapos...es van olyan nap amikor sokat eszik...van meg olyan nap amikor alig nyel le valamicsket az etelbol.Viszont eszrevettem hogy ha hagyom hogy egyedul egyen( gaz legtobbszor minden eteles) akkor mintha erdekesebb lenne az eveszet a szamara. reggelente katonakat keszitek neki amit erdekesen falogat...zoldseget azt sokat eszik, paradicsomot..retket...murkicat (igy mondja a sargarepanak:) )...sok gy6umolcsot...almat( amit napirenden fogyaszt )narancs....neha neha becsiszuk egy ki kinder Kocsi( csoki)... a tejes fajtabol.

De azokon a napokon mikor nem ker...nem eroltetem...megehezik s akkor magatol keri...a nyami, nyamit..

265. DODICA (válaszként erre: 262. - Rucerka)
2007. febr. 3. 11:52

De, van praktika! :)))


1. Soha ne említsd ebbéli aggodalmaidat előtte!!!! A gyerek nem hülye, mindent ért, érez! Egyébként se kell aggódni, ez teljesen normális jelenség. Viszont minél inkább rá akarod venni, hogy egyen, annál több kudarc fog érni. :(

2. Hagyd, ne fogalalkozz vele. Ne is aggódj miatta. Légy nyugodt, türelmes, s ne tulajdoníts ennek jelentőséget.

3. Ugyanezt a nagyszülőktől is érdemes megkövetelni! ;) Néha pokollá tudják tenni a gyerek lelkét éppúgy, mint a tiedet. Szólj rájuk nyugodtan, hogy szálljanak le a témával, mert a folytonos megjegyzésekkel csak többet ártanak.


4. Azt főzz lehetőleg, amiről tudod, hogy szívesen megeszi. Ez persze nem jelenti azt, hogy a válogatást, egyoldalú táplálkozást engeded.

5. Legyen rendszer! Kb. azonos időben reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora. Közben SEMMIT!!! ne adjatok neki! Kivéve innivalót, de az is legyen víz. Ha cukros lötty, telíti a gyomrát...

5. Nem baj, ha egyszerre keveset eszik, de üljön le hozzá. Ne szaladgálhasson közben! Ha felállt, elment, nincs tovább. Ha mégis eszébe jutna, hogy éhes, majd a következő alkalommal. Lehet, nagyon drasztikusnak tűnök, de hidd el, a rendszertelen, össze-vissza etetésnek semmi értelme. Hozzászokik ahhoz is, hogy az ő akarata jusson érvényre. Hiszti... Későbbiekben úgyis mindig rendszer lesz, nem? (Ovi, isi...)


Vannak étvágygerjesztő ételek. Jók a nyers zöldségek, gyümik. Ha ezekből eszik tisztességesen, az már nem rossz! Pl. ebéd előtt nyers paradicsom-gerezd (vagy a leve, ha túl kicsi még hozzá), a savassága ételt kívánhat! :))


Az ételeket ne fűszerezd agyon! Kicsiknek úgyis sokkal jobb még az ízérzékelésük.


Én a vitaminkomplexumokat kihagynám. Azok se veszélytelenek. Hozzászokhat a szervezet, aztán nélküle nem megy... Legjobb, ha mindennek a természetes megoldásait keressük. A vitaminokat/nyomelemeket/ásványi anyagokat is sokkal jobb táplálékból bevinni!!!

Sajnos manapság túlzottan óvjuk gyermekeinket széltől-víztől, s agyon is etetjük őket mindenféle készítményekkel... Pedig van ám azoknak is mellékhatása! Mellesleg az emberi szervezet nálunk régen hozzá volt szokva a négy évszakhoz, annak táplálékforrásaival együtt, egy ciklosossághoz, ma viszont télen-nyáron beszerezhető már minden. Szerintem ez se túl jó!


Én hiszek abban, hogy a szervezet tudja, mikor mire van szüksége. Nem kell mást tenni, mint figyelni a jelzéseit! Tedd ezt a gyerekeddel. Ha sósat kíván, olyat készíts, ha édeset, olyat... Próbáld megfigyelni, mi esik jól neki, mit fogyaszt szívesen. Nem baj, ha napokon keresztül ugyanazt, vagy hasonló dolgokat eszik meg, akkor bizonyára abból kell feltöltenie valamit. Másrészt a változatosság is nagyon fontos. Meg az étel gusztusos tálalása.


Több már tényleg nem jut eszembe. :)) Remélem megoldódik! (Nálunk mondjuk hónapok is elteltek változások nélkül. Aggódtam persze én is, de éreztem azt is, hogy minden oké. Lehet azt látni, hogy betegség van-e a háttérben, vagy nincs!)

264. rituska83 (válaszként erre: 262. - Rucerka)
2007. febr. 3. 11:28

Szió!


Nekünk is igy volt 13 hósan kezdte a nem evést.

Az orvosunk azt mondta, hogy ez kb. ilyenkor szokott lenni általában minden gyereknél 15 hós korig.

De ne fél nem fog fogyni!!!

Sokat igyon és adjál neki gyümölcsöt!!!

De viszon én nem nyugodtam és mondta a doki, hogy akor vegyek neki béres cseppet a patikába.

vettem is neki, azóta rendesen eszik...sőőtt rengeteget.

Próbáld ki, nekünk bevált!!

2 hétig adtam neki, már rendesen eszik anélkül is.

puszi: Rita

263. tinendo (válaszként erre: 262. - Rucerka)
2007. febr. 3. 11:09

Nem kell aggódnod.

Elő szokott ez fordulni a babáknál.

Nem lehet,h. jön a foga?

262. rucerka
2007. febr. 3. 09:14

Ne haragudjatok, hogy csak így bejövök, de így némán rendszeresen olvaslak beneteket.

Sok ötletet megfogadtam ám!!!!

De most lenne valami ami aggaszt, és jó lenne , ha írnátok róla. Mégpedig: Orsikám 13 hónapos. lb 2 hete szinte alig eszik( nem mintha meglátszana rajta)Védőnő szerint ez így szokott lenni, de engem mégis aggaszt.

Nincs valami praktikátok a nemakarokenni gyerkőcre?


S.O.S.

Sziasztok! Era!

261. *Gyöngy* (válaszként erre: 260. - Tinendo)
2007. febr. 1. 21:23
Ma már nem volt lázam, és a hasam is csak kicsit volt puffadt. Szerintem a kettő összefügg, bár elég furcsának hangozhat.
260. tinendo (válaszként erre: 259. - *Gyöngy*)
2007. febr. 1. 20:59

Lehet,h. a menzesz, de az nem hiszem,h. lázzal járna.

Nem ettél vmi olyat, ami rosszul esett?

Esetleg elkaptál vmi vírust?

Írj majd,h. holnap milyen a közérzeted?

2007. febr. 1. 20:43

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. A babám fél éves. Tegnap elég pocsék napom volt. Egész nap erős alhasi fájdalom-puffadást éreztem egész nap, szinte mozogni is alig bírtam, a lázam meg 39-re ment fel. ma már sokkal jobban vagyok. Szerintetek a mensi készülődik megjönni? Járt már valamelyikőtök így???

Köszi a segítséget!

258. tinendo (válaszként erre: 257. - DODICA)
2007. febr. 1. 20:06
Én is ezt tettem volna a helyedben.
257. DODICA (válaszként erre: 256. - Tinendo)
2007. febr. 1. 17:54

Hát szépen kilyukadt magától. :)) Icipici lyuk, gyönyörűen, magától beforrt, halláskárosodás nincs (még kicsi hozzá, majd, ha nagyobb lesz;), rossz emlék sincs.

Megúsztuk....


Azért nem engedtem, mert egyáltalán nem volt biztos, hogy van trutyi a dobhártya mögött, másrészt rögtön ezzel akarták kezdeni. Én meg azt mondtam, nézzük először, mit szól az antibiotikumra.

256. tinendo (válaszként erre: 255. - DODICA)
2007. febr. 1. 15:55
És mi történt?
255. DODICA (válaszként erre: 254. - Tinendo)
2007. febr. 1. 15:51
Még ez esetben se biztos, hogy szúrják. Én pl. nem engedtem.:))
254. tinendo (válaszként erre: 253. - Dikóka)
2007. febr. 1. 14:46

Nálunk még enm fordult elő ilyen.

Csak akkor szúrják fel, ha a fül-orr- gégész mondja.

Gondolom úgy viseli, mint minden mást pl. 1 oltást.

Bár ez függ a baba korától is.

253. dikóka
2007. febr. 1. 14:26
Nem tudjátok,mikor szúrják fel a baba fülét? Nem fáj neki,csak náthás,meg hurutos 2 hete a füle,pedig kapja az antibiotikumot,meg mindent. És hogy visel egy baba ilyet?
252. tinendo (válaszként erre: 251. - DODICA)
2007. jan. 31. 11:12
A levet én is adtam neki, de bizonytalan voltam a bab adásában.
251. DODICA
2007. jan. 31. 10:47
Hmm. ez is megérzéses alpon ment nálam. Kb. 1és fél évesen már adtam a levét (főzinek is), bab nélkül még. Újabban (2 éves) már reklamál a babért is. :)
250. tinendo
2007. jan. 31. 10:37
És mikortól lehet adni babot a babának?
249. DODICA
2007. jan. 30. 11:43
Nem. Anno anyatejet csepegtettem bele, idősebbek meg már úgyse tűrik. :)
248. tinendo
2007. jan. 30. 10:12
Ti szoktatok kamillát cseppegtetni a babátok orrába, ha nagyon náthás?
247. DODICA (válaszként erre: 246. - Dikóka)
2007. jan. 24. 18:04

Szerintem nyugodtan vedd meg, egy próbát tuti megér! Inkább, mint a 12%-os kotyvasz. A sok E-betűstől is megfájdulhat a poci, meg jöhet ki az ekcéma is. :( Tapasztalat...

Nekünk sose volt gondunk vele....

246. dikóka (válaszként erre: 245. - DODICA)
2007. jan. 24. 17:59
Én is inkább megvenném neki a 100% osat,csak attól félek,az nagyon erős lenne neki,esetleg megpróbálom neki mentesvízzel hígitani,csak nehogy hasmenést kapjon.
245. DODICA (válaszként erre: 242. - Dikóka)
2007. jan. 24. 15:53
Én azért nézem azt a %-ot. Ki tudja... Legalábbis ami nem 100%, arra rá van írva, hogy mi minden van benne, na, abból nem kérünk. A 100%-ban jobban bízom...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook