Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
214. DODICA (válaszként erre: 212. - Tinendo)
2007. jan. 12. 11:51

Engem nemigen szokott érdekelni a határidő. Persze 3 évvel későőb már igen. :) Azért, mert tele vagyok gyógyszerész ismerőssel, akik megnyugtattak, hogy a gyógyszerek minimum fél évvel a határidő lejárta után még tuti kifogástalan állapotban vannak, de ugye, biztos, ami biztos, meg sokan úgyse figyelnek erre alapon írják rájuk a jóval koraibb határidőt.

Szóval én az egy hónapja lejártat merném még adni. (Nurofenre gondoltál?)

213. DODICA (válaszként erre: 205. - Regineni)
2007. jan. 12. 11:49

Szerintem illene általánosnak lennie! :)))


Viszont még mi is a régi rendszerben kaptuk, így nagyon is lehet, hogy ti már megússzátok a dolgot! Tény, hogy a régi oltóanyagok még a mostaniaknál is vacakabbak voltak, pedig ezek se kutyák. :(

212. tinendo
2007. jan. 12. 09:06

Lenne egy kérdésem a sziruppal kapcsolatban.

Ugye a legtöbb szirupot, felbontás után 3 hónapig lehet használni, de mi van akkor, ha a szirup már 4 hónapos?

Lehet annak vmi baja?

Nem lehet már adni a babának, mi?

Gondolom sokan voltatok már így, kinek mi a véleménye?

211. jucuska07 (válaszként erre: 192. - Tinendo)
2007. jan. 12. 00:24
ropit
2007. jan. 11. 22:11

Lilim a régi doktornénit szerette, de most doki bácsi van, aki egyébként nem rémisztő szerintem nagyon kedves,és fiatal, ő is kisgyerekes apuka, de a kisasszony mégis fél tőle. Addig nincs baj, míg nem ér hozzá a doki. De amint elkezdi vizsgálni, kitör az ordítás, ami addig tart, míg ki nem megyünk.

Én is féltem kiskoromban a dokibácsitól, de ő tényleg rémisztő és marcona öregember volt, még a védőnénik is féltek tőle.

Talán majd kinövi és megbarátkozik vele.

Az egész csak azért furcsa, mert egyébként egyáltalán nem félénk gyerek, minden más felnőttel nagyon barátságos, szinte ismeretlen emberekkel is "szóba áll", nem riad meg semmitól. Csak szegény doki bácsi a kivétel.

209. tinendo (válaszként erre: 208. - C6b27363e5)
2007. jan. 11. 21:28
Nálunk a tesóm volt ilyen, sőt ő még a doki bácsi elől is bebújt az asztal alá. :DD
2007. jan. 11. 19:33

sziasztok

kisfiam meglátya az orvost ordit végig mig ki nem jövünk pedig nics rajta fehér köpeny

2007. jan. 11. 19:15

Sziasztok!

eddig nekünk sem voltak gondok az oltásnál, sőt a doktornénit ki is nevettük, nem is egyszer :)

De mivel most ezt vállba kapta, persze ezt nézte is szegénykém, egy kicsit pityizett, de nem volt vészes.

Viszon belázasodott, vagyis hóemelkedése van,folymatosan azóta.

Mi még a régi rendszerben vagyunk, mi még a régit kapjuk.

Az új nemtom milyen.

Nyügös is szegénykém...már sak az hiányzik, hogy kijöjjön rajta valami kiütés :(


Puszi: Rita

206. tinendo
2007. jan. 11. 19:11
Nálunk nem volt gond a 15 hónapos oltással.
205. regineni (válaszként erre: 204. - DODICA)
2007. jan. 11. 14:19

Ez általános, vagy csak egyes gyerekeknél fordul elő?

A 2-3-4 hós oltásokkal nem volt gondunk, semmi mellékhatás nem volt, nagyon könnyen átvészelte a kishölgy. De most, hgoy közeledünk a 15 hós oltáshoz, egyre jobban aggódom, hogy mi lesz, mert alapvetően fél a dokitól, az oltásoknál kisebb korában is hatalmas cirkusz volt, hát akkor már csak egy kis kiütés meg láz hiányzik mellé :(

204. DODICA
2007. jan. 10. 13:34

Nem nyugtatlak meg.:) A legújabb oltóanyagogtól tényleg lesz kiütés, stb... Gyakorlatilag enyhe lefolyású betegséget kreálnak a gyerekben. :(

Gond biztos nem lesz, nyugi, bár akkor se kellemes, tudom.

2007. jan. 10. 11:44

Sziasztok!


nah tólvagyunk az oltáson...végre.

nagyon ügyesek voltunk, bár nem nyugtattak meg, mert ugye belázasodhat, meg akár 8.-10 nap múlva is lehetnek jelei...akár kiütés formályában.

De remélem nem lesz semmi gond!!!

Az evésre meg annyit mondott a dokink, hogy jön a foga folyamatosan, meg nem vékony nem kell félnem.

de kaptunk c-vitamint meg béres cseppet azért.

Puszi: Rita

202. DODICA
2007. jan. 9. 20:52

Én mindig azzal nyugtatom magam, hogy csak nem hülye a gyerek, hogy éhenhaljon? Amennyi táperő kell neki, azt bizti felveszi, mert különben életvidám.

Szerintem elég akkor aggodalmaskodni, ha látható a közérzetén, viselkedésén negatív változás.


Van egy unokatesóm, szerencsétlent éveken át szúrták, vizsgálták, kínozták, mert szinte semmit se evett. Bármily hihetetlen, kb. napi 3-4 falattal beérte. Külső szemlélőnek rémes volt ehhez asszisztálni, mert gondolnánk, nonszensz, a srác (ma már jóval 20 fölött) mégse volt beteg. Sőt. Nagyon energikus volt mindig is, s egészséges. Egyszerűen neki ennyi kaja elég volt, ezek szerint jól gazdálkodott vele a szervezete. :) Sajnáltam a rengeteg kórházosdi miatt. :(

2007. jan. 9. 20:36

Sziasztok!


Az én babám sem eszik most rendesen kb. 1 hete (holnap leszünk 15 hósak :) )

Alig eszik valamit, de mondjuk napközben rágcsál, kekszet, néha ropit, gyümölcsöt, de a fő étkezéseknél elég keveset. Egy ebéd eltart 30 percig is nálunk.

Holnap megyek az orvoshoz vele...(a kötelező oltásra), azért megkérdezem, hogy miért lehet-e ez?!

Mindigis jó evő volt.

Mindenki azt mondja jöna foga, meg egy kicsit náthás....stb...

De már van 6 fogunk...nem az első jön neki.

Nem tudom aggódom, de látom másoknál is van ilyen probléma.

200. DODICA (válaszként erre: 198. - Regineni)
2007. jan. 9. 14:34

:))) Valamivel meg kell nyugtatnunk magunkat, nem?


Egyébként ez az elmélet nagyon hétköznapi. Én is mindenütt et hallottam.

Az is igaz, hogy pl. egyszer a mozgás fejlődik látványosan, aztán a beszéd, stb... Úgy szakasosan, észrevehetően, hogy mikor melyik, mikor mi érdekli a gyereket alapon. :)

199. regineni (válaszként erre: 194. - Tinendo)
2007. jan. 9. 14:08

Szerintem se baj, ha csak kekszet eszik. Mikor én beteg vagyok, semmit nem kíván a szervezetem, csak teát, meg vizet, va, hogy napokig nem is eszem ilyenkor, csak iszom, esetleg nagyon könnyű ételeket. Szerintem a szervezet érzi, hogy mi kell neki, csak figyelni kell a jelzésekre. Ez a piciknél is biztos így működik.

Mikor én kicsi voltam, nekem szándékosan csak kekszet meg teát adtak, ha hasmenésem volt.

2007. jan. 9. 14:06

Ez nálunk is előfordul. Pl mikor jön egy foga, vagy csak úgy. Az "öregek" szerint azért van, mert vannak "hízós" és vannak "nyúlós" időszakai a gyerekeknek. Lehet, hogy hülyén hangzik, de végülis van benne valami. Mert mikor jobb étvaágya van, mindent megeszik, rendesen ötször naponta, meg szopik is sokat, és kicsit hízik erősödik. Majd jön pár hét, amikor meg alig eszik, szopiból is kevesebbet kér, ilyenkor hirtelen nyúlik egyet és láthatóan vékonyabb lesz. Majd megint jön az erősítés.

Lehet, hogy hülyeség, és csak bebeszléljük magunknak, hogy így van.

197. rencsilany (válaszként erre: 191. - DODICA)
2007. jan. 9. 14:05

Hű,de gyorsan pörögnek itt az események!

Sajnálom,hogy nem volt jó hangulatú szülinap:(

sajnos a cukrász sütik ilyenek.Én is utálom a gelly édes cuccokat...

Amúgy könnyű sütni.De én szülinapokkor mindig kész piskóta tásztát veszek, és a krémet keverem csak be én.A tetejére pedig gyümölcs,vagy marcipán(ha kérnek rá),vagy pedig smarties megy diszitésnek.(a nagyobbik lányom smarties rajongó)

196. tinendo (válaszként erre: 195. - DODICA)
2007. jan. 9. 13:45

A mamik már csak iylenek. :((

Lehet,h. az évszak az oka, de mi se eszünk olyan sokat, bár van amikor van étvágya a picinek.

Igaz volt olyan,h. szinte semmit nem evett meg, még a kedvenc ételeit sem. Ilyenkor a frászt kapom. :((

195. DODICA
2007. jan. 9. 13:24

Szerintem nem baj. Miért lenne baj? Nem válogatásról van szó, hanem arról, hogy semmi se esik jól neki, nem? Én inkább örülnék a helyedben, hogy legalább valami jut a pocakjába. :))

Mi is hasonló cipőben járunk.... Ugyan már nem diétáztatom, de ez még annál is rosszabb.:( Ugyanis jóformán semmit se eszik a legkisebb, úgy erőltetek bele néhány falatot. Ez se kell, az se. Kicsit válogatós is, az igaz (pfúj, mennyire haragszom ilyenkor anyósra! neki köszönhetjük), de leginkább azt érzem, nem arról van szó. Mintha böjtölne....

Bár nem is tudom mit idegeskedek, anno a nagyoknál is volt olyan korszak, mikor egyszerűen alig ettek valamit. Tartott akár heteken át is, engem a frász kivert, aztán átment.... Jó evők egyébként mindhárman, de mostanság... Lehet, ez a hülye évszak az oka? Tisztára megbolondul ember, állat, növény....

194. tinendo
2007. jan. 9. 11:58

De nem baj,h. csak kekszet eszik egész nap?

Inni, iszik.


Amúgy már semmi baja, csak kérdeztem, h. milyen diétázási tanácsokat írtok. :))

193. DODICA
2007. jan. 9. 10:50

De, ehet, Ha ennyire diétázni kell, az se baj, ha egész nap egy falatot se eszik, csak igyon!

Ha meg csak a kekszet kívánja, szerintem nyudodtan add neki.

192. tinendo
2007. jan. 9. 10:03

Mi avna akkor, ha a babának erős hasmenése van, diétáztatni kell a kicsit, de pl. a krumplit nem eszi meg, csak a kekszet?

Egész nap nem ehet kekszet.

Mit lehet adni még egy ennyi idős babának, ha diétáznia kell?

191. DODICA (válaszként erre: 186. - Rencsilany)
2007. jan. 8. 14:37

Kicsit siralmas.... Mivel pénteken (2 nappal előtte) elhunyt a dédnagymama. :( Így, bár ugyan jöttek a nagyszülők is köszönteni, mégiscsak rányomta az egészre a bélyegét. Ami természetes is.

Volt vilmoskörte torta. állati jól nézett ki, mondtam is a páromnak, hogy remélem, az íze is hasonlóan jó lesz. De nem. :( Borzasztó gelly volt. Csak tudnám, miért ilyenek manapság a cukrászsütemények??? Rémes... Ráadásul ebben a hónapban még két gyerekemnek lesz még szülinapja. Komolyan mondom, foglalkoztat a gondolat, hogy én fogok sütni, pedig nagyon nem erősségem. Node ilyen vacakot azért majdcsak összehozok valahogy én is, nem? :)))

2007. jan. 8. 14:18

Biztos látod azért rajt, hogy még jó ízűen eszi-e meg, vagy már csak "játszik" vele.

Lili pl imádja a pogácsát, de kb kettő elég is neki. (kicsike pogácsát szoktunk sütni).

Után amég kér, szoktam is adni neki, de azzal már csak játszik, nem eszi rendesen. Valamikor leteszi, elhagyja, vagy a babákat "eteti meg" vele, vagy elviszi a kutyának.

189. tinendo (válaszként erre: 188. - Regineni)
2007. jan. 8. 13:48
De mennyi az amennyi jólesik? :))
2007. jan. 8. 13:40

Szerintem annyit, amennyi jól esik, persze ne menjen a főétkezések rovására.

Szerintem egészséges, mert sok élelmi rost van benne.

187. tinendo
2007. jan. 8. 11:34
Mennyi Abonettet ehet naponta a kicsi?
2007. jan. 8. 11:00
milyen volt a szülinapi ünneplés?
185. tinendo (válaszként erre: 184. - DODICA)
2007. jan. 8. 10:49

Nem is akartunk megszabadulni tőled.

Dehogy bánjuk, ha visszajössz, sőt... :))

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook