Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
184. DODICA
2007. jan. 8. 09:09

Köszi a jókívánságokat!

Naná, hogy visszanézek ide is! Csak nem gondoltátok, hogy ilyen könnyen megszabadulhattok tőlem? :)))

Ha mást nem, kukkolni biztos fogok. :)) Meg írni is, ha nem bánjátok.:)

183. tinendo (válaszként erre: 181. - DODICA)
2007. jan. 8. 08:57

Boldog szülinapot!

Azért még visszjöhetsz néha.

A 2 éves kor betölte még nem jelent kirekesztséget!

Na jól megfogalmaztam. :))

2007. jan. 7. 22:43

Boldog szülinapot nektek!

Nekünk még van itt majdnem 11 hónapunk! :)

181. DODICA
2007. jan. 7. 20:04

Mi ma betöltöttük a 2 évet.

Búcsúzom, megyek a 2-3 évesek klubjába....

Azért a szívem vissza fog ide is húzni, tuti. :))

180. tinendo (válaszként erre: 179. - DODICA)
2007. jan. 6. 18:13

Jobbulást.

A diéta talán segít.

Mi is 1 hétig voltunk betegek. :((

179. DODICA (válaszként erre: 178. - Tinendo)
2007. jan. 6. 17:10

Köszi. Ismerem, volt már olyan vészhelyzet, hogy kellett használni. :(

Egyébként jól vagyunk, leszámítva ezt a fososságot.... Más tünet már semmi. Egyelőre hagyom, hadd tisztuljon ki teljesen a bélrendszer, aztán meglátjuk. :)

178. tinendo (válaszként erre: 176. - DODICA)
2007. jan. 6. 00:13

Ha ma még hasmenésük vana kicsiknek, akkor ajánlom, hogy vegyél a patikában egy doboz (van 10db-os, de van 20 db-os kiszerelésben) Normaflore-t.

És add nekik napi 2x, reggel 1x és este 1x ezeket az ampullákat pl. teában feloldva.

Helyreállítja a bélflórát. :))

Remélem segítettem vmit.

177. tinendo (válaszként erre: 176. - DODICA)
2007. jan. 5. 18:03

Én is utálom.

Jobban vagytok már?

Remélem!

176. DODICA (válaszként erre: 171. - Tinendo)
2007. jan. 5. 17:36

Köszi.

Sajnálom én az összeset... :))

Tényleg rohadt egy vírus! ÚÚÚtálom az ilyet!:((

175. tinendo
2007. jan. 5. 15:55
3 kerekű
2007. jan. 5. 15:13
de jó!!milyen cangája lett?3 kerekű vagy 2+ pótkerék?
173. tinendo (válaszként erre: 172. - Rencsilany)
2007. jan. 4. 18:50

Örülök,h. ti nem estetek át ezen a fránya víruson, remélem nem is fogtok. :))

Nagyon örült az ajiknak a csöppség, bár többnyire ruhákat kapott, meg egy halom kutyát. :))

A bicikliért él- hal.

172. rencsilany (válaszként erre: 167. - Tinendo)
2007. jan. 4. 17:58

szia,elteltek nálunk is, köszi:))

hála égnek mi nem lettünk betegek,eddig:)

remélem eztán sem.Kicsit sűrű volt minden,de elhatároztuk, hogy jövőre lazábbak leszünk.


örült a kislányod az ajándékoknak?

171. tinendo (válaszként erre: 170. - DODICA)
2007. jan. 4. 15:21

Sajnálom a fiadat. :((

Én mondtam, hogy ez a vírus mindenkit ledönt a lábáról.

Nem feltétlenül jár lázzal.

A családban nálunk is csak 2 embernek volt láza is, de nem volt akkor sem jobb nekeik, ugyanannyi ideig voltak ők is betegek, mint akiknek nem volt lázuk. Sajna ez a vírus ilyen.

170. DODICA (válaszként erre: 169. - Tinendo)
2007. jan. 4. 07:58

Hát ez az, mármint, hogy semmi láz. :(( Pedig olyan hasznos tud az lenni, sokkal gyorsabban kiölődik a vírus.

Ma reggelre a fiam is kikötött a budin, csak épp nem hagyományos használatban. :(( Még soha egy napot se hiányzott a suliból. Hát most ez is megtört. :)) Sőt. Még bánja is, hiszen pont ma lemarad valami bábjátékféleségről. Pech.

169. tinendo (válaszként erre: 168. - DODICA)
2007. jan. 3. 18:37

Átérzem, hogy mit érzel.

Én is sokszor mostan naponta, éjjel is fent voltunk párszor, enni mi se ettünk, max. ittunk, de gyakran az is kijött valamelyik "helyen".

Lázunk szerencsére nem volt, bár ennek a mostani vírsnak a velejárója.

168. DODICA (válaszként erre: 167. - Tinendo)
2007. jan. 3. 18:08

Detto. Dögvész. :(

Középsőm kezdte, hányás, hasmenés. E kettő nagyjából átment már rajta, de iszonyatos gyenge, s folyton sírdogál, hogy fáj a hasa. Megértem, én is ezzel kínlódok lassan egy hete. Bizony, néha görcsbe rándulok, annyira fáj nekem is. Hurutosan csavargatja. :( Lázunk sincs, pedig az is írtaná a vírust.

Erre tegnap a legkisebb is nekiállt okádani este 6 körül, majd tartott fél kettőig hajnalban. :( Négyszer húztuk le az ágyát. Még jó, hogy az első baleset után elővettük a gumilepedőt (na, ilyen esetben hasznos!), de így is egész nap moshattam. Ma már egyikőjükkel se kellett rohanni, de enni semmit se ettek, ellenben szerencsére ittak. Én meg egész nap izgultam, hogy vajon megmarad-e bennük, vagy nem?

Hát itt tartunk...


Jobbulást minden göthös babának-mamának-családtagnak!

167. tinendo (válaszként erre: 158. - Rencsilany)
2007. jan. 3. 17:00

Elteltek, bár nem valami jól.

Ugyanis elkaptunk egy vírust, amitől ágynak dőlt az egész család.

És nektek?

166. DODICA (válaszként erre: 162. - *Gyöngy*)
2006. dec. 30. 23:14

Amit érzel, az tévhit. Bár sajnos nagyon szépen belemossák az ember fejébe. :(((

A női szervezet kész csoda. Nagyon jól kitalálták. :)) Mindig a legkisebbet védi, aztán a szopós babát, s még jut ereje magára is. Persze azért nem árt, ha ilyen esetben nagyon odafigyel az anyuka arra, hogy kellő zöldséget-gyümölcsöt egyen. Nálam ez nem okozott gondot, mert nagyon szeretem mindekettőt. Így nem is kellett vitaminhiánytól félnem, s még plusz vitamintablettákhoz se folyamodtam. Mégse lett senki se vitaminhiányos, magamat is beleértve. Sőt...


1 éves korra "meg kell, hogy legyen cici nélkül"?.... Persze, biztos megvan már nélküle. Nekem a "kell" akkor is kissé erőszakosnak tűnik. Egyrészt egy évesen még elég szép mennyiségeket tudnak szopni, majdhogynem fő táplálékként is akár. De ennél is sokkal fontosabbnak érzem a bizalmi kötődés részét anya-gyerek között, amitől én sose szoktattam volna le az enyéimet. Engedtem-engedem, hogy az ő döntésük legyen, mikor választják le magukat rólam. Amíg igényük van rám ebben a formában is, addig ott vagyok nekik így is. Nem tart az örökké, de nem is 1 év, az is biztos. :))

"A testemnek szüksége van a feltöltődésre".... Hát, én nem hiszem, hogy akkor is újra kismamává tud válni valaki, ha nincs feltöltődve. Ehhez a szoptatásnak nem sok köze van. Ha mégis, akkor a baba nem maradna meg.... A természet nem ellensége önmagának, s akkor működnek ezen dolgok is, ha kellő erő áll mögöttük. Márpedig abból a nőknek jutott a legtöbb!


Persze úgy csinálod, ahogy neked a legjobb, aszerint, amiben te hiszel.

2006. dec. 30. 22:19

Akkor azért van még időd:)Nálunk 2 és fél év van a lányok között.Mindenki mondta,hogy hú de elrontottuk,mert a nagy milyen féltékeny lesz majd,stb...

Semmi.A mai napig.De egy aprócska trükk volt benne,mert a kicsi hozott ajándékot a nagynak:)És ezt az első látogatáskor odaadtam,hogy ezt a kistesó hozta és azt üzeni,hogy nagyon szeret.Ettől a nagyobbik lányom elolvadt és azóta is szeretik egy mást nagyon:)


Egy éves korára pedig biztos letudod szoktatni a ciciről.Csak időben kezd el!!!!:)

2006. dec. 30. 20:58
Ja, és úgy gondolom, hogy a kistesó meg két éves kora körül szülessen meg.
163. *Gyöngy* (válaszként erre: 160. - Rencsilany)
2006. dec. 30. 20:58
Szia rencsilány! Január 2-án lesz 5 hónapos a kicsim.
162. *Gyöngy* (válaszként erre: 161. - DODICA)
2006. dec. 30. 20:57
Nekem ez a módszer nem szimpatikus, mert valahogy úgy érzem, a születendő magzatomtól vonnám meg a vitaminokat, szóval én biztosan nem fogom így csinálni. Úgy gondolom, egy egy éves gyerek már bőven meg kell, hogy legyen cici nélkül, és a testemnek is szüksége van a feltöltődésre.
161. DODICA (válaszként erre: 159. - *Gyöngy*)
2006. dec. 30. 20:38
Én sose tűztem ki, meddig szoptatok, teljesen rábíztam a gyerekre. Így történhetett, hogy toltam már a hasam, s szoptattam még a középső gyermekem. :)) Mire megszületett a kicsi, a nagyobb magától átengedte neki a cicit.
2006. dec. 30. 17:29

Szia!


Én sajnos nem tudtam őket egy éves korukig szoptatni.De van ismerősöm,aki szintén igy döntött ahogyan Te.Szép folyamatosan leszoktatta a csimotáját.Nem ment könnyen,mert a baba nagyon ragaszkodott az esti cicihez.De türelemmel sikerült.Éjjel pedig ha felébred adhatsz neki vizet.De az is lehet, hogy fel sem fog kelni.

Nekem az első lányom éjjel sosem kapott inni,nem igényelte.

A másodiknál nyáron a nagy melegben adtunk,mert kérte.Azóta képtelenek vagyunk leszoktatni az éjjeli ivászatról.

Szóval ha rám hallgatsz megpróbálod az éjjeli ivászatot nem beiktatni.:)

Sok sikert hozzá.

Amúgy mennyi idős a babád?És mikorra szeretnétek neki tesót?

2006. dec. 30. 16:42

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem, ami mostanában kicsit aggaszt. Úgy határoztam, hogy a babám egy éves koráig szeretnék szoptatni, azután pedig szeretnék felkészülni-regenerálódni egy következő baba céljából.


Szóval ti hogy választottátok el a piciteket? Van olyan, aki szintén kitűzte maga elé, hogy akkor innetől már nem szoptatok? Főleg az aggaszt, hogyha éjszaka felébred,akkor majd mit fogok vele kezdeni, mert most ugye könnyű a szájába adni a cicit...

2006. dec. 27. 16:25

Sziasztok!

Na hogy teltek az ünnepek?

157. Eve20
2006. dec. 21. 10:32

Sziasztok!


Én is csatlakoznék, ha nem baj, 17 hós kisfiam van. Mi már mindent megvettünk szerencsére, be is csomiztam az összes ajándékot, úgyhogy már nyugi van:)

156. DODICA (válaszként erre: 155. - Regineni)
2006. dec. 21. 10:14
Kitartást! :)))
2006. dec. 20. 10:58
Mi a mindent utolsó percre hagyó család vagyunk, úgyhogy ma még van egy menet ajándékért, lehet, hogy holnap is.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook