Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
94. gkreka (válaszként erre: 93. - Rencsilany)
2006. nov. 17. 14:20
hol tartjátok a foglalkozásokat?
2006. nov. 17. 14:18

Minden szerdán délelött tartjuk.Karitativ módon.Azért tartjuk,mert egy ismerősömmel közösen csináljuk.Általában ő szokta, én helyettesítem.

Kb.15-20 perc,mert többet a gyerekek nem birnak ki.

Az elején azokat a mondókákat ismételgetjük, amihez a kezeinket tudjuk használni.

Utána jönnek a lovacskázósak.Vannak egyszerű kis hangszereink,ehhez a ritmusosabb versikéket választjuk.

A végén pedig jön a táncikálós és a vonatozós mondókák sora.:)

nagyon élvezik a gyerekek.4-5 hónapos kortól hozzák őket az anyukák, és kb.4 -5 éves korig fordulnak elő.

Azt hallottam, hogy nagyon sokat segit a beszélni tanulásban és fejleszti a szókincset.

Én magam is tapasztaltam.Fél éves korától hordom az első lányomat.Másfél éves korára gyönyörűen és választékosan beszélt.Heti egy alkalom 15-20 percben.

Azóta tanultam én is ki ezt a kis "mesteséget":)

Van sok mondókám,amiket tanultunk,otthon is lehet csinálni, ha van hozzá kedvetek!

92. tinendo (válaszként erre: 91. - Rencsilany)
2006. nov. 17. 12:07

Mi nem járunk mondókzni. :((


Meséld el, hogy nálatok, hogy zajlik.

2006. nov. 17. 11:39

Nálunk is csak addig van ám ilyen hosszú alvás, amig kicsik.Nincs ovi, isi...még.

A sétával én is "bajban" vagyok.Főleg ilyenkor télen.Mire felébrednek addigra sötétedik lassan.Messzire nem jutunk el és indulni kell haza.Nálunk is változó, mert van amikor délelött megyünk.

Szerdánként mindig délelött vagyunk levegőn,mert délelött viszem őket mondókázni.

Tényleg ti jártok?Van róla véleményetek?

2006. nov. 16. 16:13

Nálunk a délutáni alvás ebéd után van, általában délben legkésőbb fél egykor már éhes a kisasszony, így gyorsan megebédelünk és mehet aludni.

Sajnos nem alszik sokat, valamikor fél óra, valamikor másfél- eddig kétszer sikerült több mint két órát aludnia.

Pedig aztán délelőtt sokat járkálunk, lakásban, udvaron egyaránt, elég fáradt már ebédidőben.

Ha nagyon keveset alszik ebéd után, akkor később, úgy öt óra felé még elalszik egyet. Ilyenkor sose próbálom letenni, elalszik, ahol van, valamikor séta közben :)

89. DODICA
2006. nov. 16. 14:15

De jó egyeseknek! :)))

Nálunk legkésőbb (de akkor már megy a kapkodás) 7kor kelünk, párom elhúz melózni, én meg rángatom a három kölköt, s magamat, hogy 8-ig beérjünk az isibe, aztán oviba. (Kb. 7.30-kor el kell hagyni a lakást hozzá)

Talán emiatt állt be a legkisebb arra, hogy 11 körül kér ebédet, aztán délben már horpaszt is. Utána meg reménykedek, hogy még magától felkeljen 15 körül, s mehessünk a nagyokért. Ha párom esetleg hazaér, akkor a kiscsaj tovább húzhatja. :) 16 után szigorúan kiverem az ágyból, különben hogy aludna el este?


Napközben a séta akkor van, ha ráérek. ;) Teljesen változó, hogy mikorra esik, a házimunka függvénye is, illetve a városban intézendő dolgoké. Az előbbit együtt szoktuk csinálni, nagyon segítőkész. Igaz, többször hátráltat még, de nem bánom, nem szeretném elvenni a kezdeti lelkesedést. :) Ha meg megunja a segítést, akkor bevonul a szobájába kupit csinálni. :) Ha kellő felfordulás van már ott, akkor mindig kivonul hozzám. :)

88. tinendo (válaszként erre: 87. - Rencsilany)
2006. nov. 16. 12:54

A déli alvás nálunk változó.

Ha igen fáradt a délelőtt játszás után, 11 körül alszik már, ha még fitt :)), akkor úgy fél 1 körül alszik egyet, aztán ha felkel akkor eszik.


Változó, hogy mikor emgyünk ki a levegőre, ha jó idő van délelőtt és nekem is van egy kis szabad időm, akkor délelőtt is kimegyünk.

De inkább délután sétafikálunk egy jó nagyot.


Ti?

2006. nov. 16. 12:13

Nekünk az este következőképp zajlik:

általában 7 körül van fürdés.Attól függ mi a vacsi(maszatolás szempontjából)fürdés elööt vagy után van.Fürdés után még van játék.De fél kilencre ágyban vannak és alszanak.

Reggel pedig 8 óra fele kelnek,de előfordul az is, hogy alszanak 9-ig is.Ha felkektek,akkor öltözködés, reggeli.Aztán jön az egésznapos nagy játszás.

Amit olyan dél körül ebéddel szakitunk meg,majd 1 óra körül megyük aludni.


Nálatok a déli alvás mennyi ideig tart?

Mikor mentek levegőzni:délelött inkább vagy délután?

2006. nov. 16. 08:52

Mi 7 körül kelünk, öltözés, reggeli, kakaó és croassint, majd játszunk egy darabig, aztán irány a járóka, ha már nyűgös, én akkor meg nekiállok a házimunkáknak(főzés, mosás...).

Szerencsére együttműködő a lányom, így mindent el tudok végezni általában.


A fürcsi 8-kor van, ha álmosabbak és nyűgösebbek vagyunk, akkor fél 8-kor már megyünk fürdeni.

Felöltözünk a pizsibe, aztán vacsizunl és pencizünk.

Általában fél órán belül el is alszunk, ritka az, hogy 1 órát még játszik az ágyban.

Magától alszik el, kiskorától így lett hozzászoktatva.

2006. nov. 15. 14:19

Lili nem bírja a zuhanyt, pedig néha jó lett volna, de ő csak ordít, már ha meghallja a zuhanyzóban a csobogó víz hangját is.

Mikor nyaraltunk, csak zuhanyzó volt, így a zuhanytálácba kellett ültetnünk. :(


Lili egyébként nagyon hasonlít rám, későn fekvő típus. (éjszakai bagoly)

De reggel szerencsére nem kel túl korán 8-9 körül ébred.

Általában ébredés előtt, fél álomban szopizik egyet. így reggelit már nem kér, csak tízórait.

Ébredés után felöltözünk és kezdődik a játék. Egy darabig együtt játszunk, majd elvonulok főzni, kisasszony meg követ. Mikor már ngyon randalírozik, előveszem a járókát és beleteszem egy kicsit, mert néha életveszélyes dolgokra képes. De általában jól bírja, ha főzök, így délre mindíg van ebéd. Néha még egy két apróság belefér a délelőttbe, attól függ milyen napja van a törpi lánynak.

Ti hogyan főztök, illetve hogy végzitek el a házimunkát a gyerkőc mellett?

Mennyire "együttműködőek" a kicsik?

84. DODICA
2006. nov. 15. 13:00

Nálunk a fürcsi leginkább akkor van, amikor arra szükség adódik. :) Van úgy, hogy du. 4 körül, mikor hazaérek a begyűjtőkörútról (isi-ovi), már mennek is a jó meleg vízbe (pl. téli nagy hidegben). Ilyenkor kádban lubickolhatnak. Viszont inkább az jellemző, hogy este 6 és 7 között valamikor gyors tudolás, szépen sorban mind a három. (egészségesebb, mint, ha beleülnek, node hétvégente, hajmosáskor azért engedem nekik:)

Vacsi kb. 7 körül szokott lenni. Mindenevők.... Általában hideg kaja van, de persze néha nem bírnak ellenállni annak, amit ebédre főztem:) (A nagyok kapnak ugye menzát rendesen, de a kicsi miatt meg a férjem végett muszáj főzni is naponta)

Fél nyolc körül össznépileg bevonulunk a gyerekszobába (előtte persze fogmosi, pisi...). A kicsinek vagy eszébe jut még szopni, vagy nem, ez változó. Mindhárom ágyba bújik, aztán kezdődik a vers, esti mese, esti dúdoló ének. Végül apával sorra csókoljuk őket (néha majd beesek a rácsos kiságyba:), aztán villanyoltás. Negyed kilenc körül már benézek, s betakarom a három szuszogót. :)) Reggel meg úgy kell kiverni őket az ágyból. :(


Ti hogyan keltek? Hánykor? Hogy zajlik a reggeletek?

2006. nov. 15. 11:20

Nálunk az egész olyan nyolc, fél kilenc körül kezdődik.(sajnos néha kicsit megcsúszunk)

Tejbedarát főzök (minden este) ez Lili kedvence, ebből legalább sokat eszik.

Ha meghűlt, megvacsizunk, még egy kicsit játszunk, közben levetkőztetem, és még meztelenkedhet egy kicsit. Ezt nagyon szereti, órákig elrandalírozna pucéran a lakásban :)

Aztán kimegyünk a fürdőbe, most már a saját lábán megy, ha mondom neki, hogy megyünk pancsizni.

Akkor még próbálunk egyet bilizni, és irány a kád.

Imád pancsolni, csak a "kötelezőket" nem szereti (fogmosás, mosdatás, hajmosás).

De azért az is megvan, meg hagyom, had élje ki magát a vízben. Egy 15-20 percet tart kb a pancsi.

Majd hajszárítás (ha kell).

És felmegyünk a hálószobába, pizsit húzunk, szopizik egy kicsit, és megy az ágyába.

Most már egyedül alszik el, elalvás előtt még eléneklem a kedvenc dalát (néha többet is), kicsit símogatom a hátát, ettől lenyugszik és el tud aludni.

Sajnos valamikor nem elég álmos ilyenkor van, hogy 11-ig még játszik az ágyában.

Na, ezt sikerült jó hosszan leírnom.

2006. nov. 15. 09:09

Nálatok mikor és hogy zajlik a fürdés, a vacsi és az altatás?


Mit adtok a babátoknak enni vacsira?

81. tinendo (válaszként erre: 80. - Mikormarta)
2006. nov. 14. 08:40

Én is így tudtam, azért is nem merek adni neki pl.babot.

Bár szerencsére nem volt soha hasfájós a lányom, de nem szeretném, ha most az lenne ezektől.


Kösz a segítséget.

2006. nov. 13. 22:23
Száraz hüvelyeseket két éves kortól.De puffogtat tőle rendesen.
79. DODICA
2006. nov. 13. 14:01

Sárgaborsót szerintem már 1 éves kor alatt is, de utána mindenképp. Szokták szeretni. :)

A lencsével-babbal én még most is óvatos vagyok, közel 2 éves, de inkább csak a levét adom még neki... Mondjuk a hatása annak se marad el. :)

2006. nov. 13. 11:06
Én úgy tudom egy éves kortól mindent ehet.:)
2006. nov. 13. 08:33
Ti hogy tudjátok mikor ehet a baba sárgaborsó-, lencse- és babfőzeléket?
2006. nov. 12. 20:41
A kisfiam fél liter tápszert iszik egy nap, reggel 2,5 dl és este 2,5 dl.Napközben főzeléket (kb 2,5dl) és gyümölcsöt kap, az is kb 2dl-nyi Össz-vissz 1 liter. Vizet alig iszik, kb fél -1dl naponta, de néha azt sem kéri, elutasítja. Igaz, csak a tápszert adom üvegből, inni pohárból iszik. Mármint vizet. Nem hinném hogy szomjas volna, mert szép kisbaba, 10kg 15 dkg, most mértük a napokban.
2006. nov. 11. 17:59

Sokszor én is így voltam vele, hogy nem voltam biztos benne, hogy eleget iszik-e a lányom.

Nem tudom,h. mennyi az ideális folyadékszükséglete egy babának.

Mi úgy kb. fél liter-1 liter is megiszunk egy nap.

74. rencsilany (válaszként erre: 73. - Regineni)
2006. nov. 11. 16:50

Hogy őszinte legyek, nem is tudom.Az én kisebbik lányom szerintem sokat iszik.De nincs semmi baja.

A nagyobbik lányom keveset.De ő ki tudja magát szolgálni, igy nem is mindig tűnik fel,amikor iszik.Lehet, hogy ezért látom sokat ivónak a kisebbik lányom.


Ti hogyan álltok a vizzel?Megisszák a babáitok?

2006. nov. 11. 15:57

Végülis majdnem témába vágó kérdésem van:

mennyi folyadékot isznak egyébként a gyerkőceitek?

Egyáltalán szerintetek mennyi egy ilyen idős pici folyadákszükséglete?

CSak mert nem vagyok biztos benne, hogy Lili elég folyadékot fogyaszt napközben.

2006. nov. 11. 14:31

Szerintem nyugodtan kezd el adagolni a tejet a babádnak.Én 4 hónapos kora óta adom felesbe neki a felforralt tejet és semmi bajunk.

Tudom ez nehéz döntés.Szerintem próbáld ki, és ha nem tetszik még mindig "vissza állhatsz" a tápszerre.Ha meg bejött, könnyitesz a pénztárcádon!:)

2006. nov. 11. 13:58
Szerintem mki próbálja már a tejet beiktatni ha a baba betölti az 1 évet.
70. DODICA (válaszként erre: 69. - Mikormarta)
2006. nov. 11. 10:07

Jól jár a doki, mert a reklámlért fizetnek neki. Orvoscsaládban élek, gyógyszerészekkel tűzdelve, van némi rálátásom...:)

Az új tbc-nek (nagy ebben a pánikkeltés is ám!) semmi köze szerintem a tejiváshoz. Ilyen alapon nagyon sokan fuldokolhatnának! Az viszont tény, hogy házi tejet én is csak nagyon jó ismerőstől veszek, vagy olyan piaci boltban, ahol megnézhetem a bevizsgálást igazoló papírt! Utána viszont fel se forralom. :)))

A tápszer is allergizálhat, sőt! Fiam pl. attól is lett ekcémás.

Te tudod, de én ilyen idős gyereknél egy fillért se költenék már arra a vacakra. "Műanyag"... Por, kezelt, tényleg tudjuk, mit tartalmaz? Semmivel se jobban, mint a tejnél! Biztos az van a dobozban, amit ráírtak? Sokszor derülnek ki fura dolgok....

Na, nem elrettenteni akrtalak, csak nagyon nem értek egyet a dokid véleményével. Ilyen alapon lassan szkafanderbe bújtathatjuk gyerekeinket...

2006. nov. 10. 22:46
Köszönöm a jótaácsokat a tápszerrel kapcsolatosan. Egyébként mikor mondta, hogy ne tejet,akkor én rákérdeztem, hogy miért, hiszen én is azon nőttem fel és semmi bajom. Azt felelte, hogy most sokkal nagyobb a kozkázata az idő előtt adott tejtől, hogy később allergiás lesz, mint az én koromban volt. Erre nem tudtam hirtelen semmi okosat mondani csak hebegtem.Nem értem én ezt. A tej akkor allergizál. A tápszer nem. De az is tejből készül, csak telenyomják vitaminokkal, meg sterilebb, de mégiscsak egy porszerű dolog Erre ő azt felelte, hogy a házitejet meg semmi esetre sem ajánlja a tbc miatt, mert terjedőben van egy új. Ő egyébként pulmonológus is, tehát értenie kell a tüdős dolgokhoz. Most még mindig tanácstalan vagyok, hogy akkor meddig adjam a gyereknek ezt a méregdrága tápszert? Az orvos miért jár jól anyagilag, ha tovább kap tápszert a gyerek? Már nem receptes, nincs rá támogatás 1 éves kor után.
2006. nov. 10. 13:14

Igen, tavasszal, ha minden jól megy elköltözünk Érdre.

Eddig szülőknél laktunk.Párom nagyszüleitől megörököltünk egy kertet és egy régi pici házat.Azt lebontottuk,mert lakhatatlan volt, és épitkezünk.Sajnos a helyzet úgy hozta, hogy eladni nagyon árul alul sikerült volna,pont a ház állapota miatt.De engem nem is ez zavar,mert biztos belejövök majd a dolgokba.

Hallottam az ottani dokiról és nagyon megvagyok rökönyödve azon amiket csinál.Sogornőm is hozzá jár a gyerekeivel,ráadásul ők nagyon betegesek.

Felirt egy antibiotikumot, és közölte 2 nap múlva vigye vissza a gyerket.2nap alatt hogy an van esélye javulni a gyereknek?Talán éppen hogy.Mikor visszamentek közölte, hogy ez az antibiotikum gondolta, hogy nem fog hatni,ezért újabbat irt fel.

De halottam már egy ott lakó 3 gyerekes nayukától, hogy nem ment ki házhoz,pedig 2 gyereke bárnyhimlős volt és egynek vmi más baja.

Azonkivül mindketten elmondták, hogy olyan zord a gyerekekkel.

A mostani dr nénink még nekem is dr nénim volt.Szintén nagyon jó viszonyunk van.Mondta is, hogy bármikor áll rendelkezésünkre.Dehát Érd és csepel között nehéz közlekedni egy beteg gyerekkel.

A védőnőről is hallottam egy -két jót:(De ebbe inkább nem megyek bele...


Hát most ez a legnagyobb problémám, hogy mit csináljak.

67. regineni (válaszként erre: 63. - Rencsilany)
2006. nov. 10. 10:38

Mi is költöztünk idén tavasszal, és hát ugye ezzel jár a doki váltás is.

Nekem nagyon nehéz volt átállni (talán még mindíg nem sikerült), mert a korábbi doktornénihez még én is jártam gyerekként, egyébként egy háromgyerekes anyuka, nagyon jól bánt a picimmel, Lili sose hisztizett nála. És ott a védőnénik is egy tündér volt, saját tapasztalattal, nem kezdő, de még fiatal, igazi, baráti kapcsolatunk volt, már a várandósságom alatt is.

Aztán költöztünk és sajnos dokit és védőnénit váltottunk.

Hát itt nincs egy állandó védőnéni, folyamatos változások vannak, még a doktorral sem igazán ismerkedtünk meg, Lili fél tőle, úgyhogy nekünk most borzasztó a tanácsadás is.

Ráadásul a régi helyen sokkal barátságosabban, kultúráltabban, szervezettebben zajlott az egész.

Kívánom, hogy nektek jobban sikerüljön a váltás.

Majd talán mi is belerázódunk ebbe a helyzetbe.

66. tinendo (válaszként erre: 63. - Rencsilany)
2006. nov. 9. 21:16
Hova költöztök és miért?
65. tinendo (válaszként erre: 62. - DODICA)
2006. nov. 9. 21:15
Ilyen a jó doki! :))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook