Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


124. DODICA
2006. nov. 25. 21:35

A babaúszás biztos jó dolog. Mi lemaradtunk róla...

Úszni tanulni szerintem ráér oviban. Isiben meg azt hiszem, kötelező is már.

2006. nov. 25. 18:28
Ti mit gondoltok a baba úszásról?Jobban mondva szerintetek melyik az az élet év, amelyikben a gyerek usziba járjon, úszni tanuljon?
122. DODICA (válaszként erre: 121. - Regineni)
2006. nov. 24. 23:05
Én is ezt gondoltam, s gondolom még ma is, de az élet valahogy nem ezt bizonyítja. Hiába sose akarok eljutni az ordításig, néha muszáj, amikor a kölköt akarom túlüvölteni, mert már a saját hangom se hallom. :)
2006. nov. 24. 10:43

Ez a feleselés és hiszti dolog szerintem nagyban függ a gyerkőc egyéniségétől is.

Én állítólag, a család elmondása szerint, sose hisztiztem, és nem is feleseltem. Pedig eleven gyerek voltam (jó értelemben). Mindent meg tudtunk beszélni a szüleimmel, (erre már emlékszem is) és sose kaptam ki, nem is kiabáltak velem. Ha valami nem tetszett azt azért a tudomásukra hoztam, csak nem erőszakosan, szemtelenül.

Tulajdonképpen úgy viselkedtem velük ahogy ők is velem.

Nagyon szerencsések voltak velem a szüleim, mert én ilyen könnyű gyerek voltam, de lehet, hogy ezt részben maguknak is köszönhetik. Csak remélhetem, hogy az én kislányom és a testvérei is olyanok lesznek mint én voltam.

Én a mai napig azt vallom, hogy addig, amíg a gyereket nem verem, ő sem verekszik, és addig amíg nem kiabálom le a fejét, ő sem erőszakosan közli velem, mit szeretne.

Lehet hogy rosszul gondolom, de én ezt tanultam a szüleimtől.

120. DODICA
2006. nov. 23. 13:51

:)))

Ajjaj, ti csak azt hiszitek, hogy a feleselés átmeneti időszak??? Megnyugtatok mindenkit: NEM!! Marad örökre, azt hiszem. :))

Ahány feleselés, hiszti, annyiféle reakció... Részemről. Mikor mi válik be éppen, mennyire elharapózott már a hiszti, stb... sok függvénye van.

Amiket írtatok, az mind jó, csak néha az egyik jön be, aztán legközelebb pont a másik. (sose az, amivel éppen próbálkozok:) így mindig meglepi, amolyan kvíz, hogy mire tippeljek, mi a jó megoldás:)


A feleselés már komolyabb gond, főleg, ha belenézek fiam ellenőrzőjébe. :( Korosztály-probléma is, ahogy figyelem a többi gyereket, node fiam sajna ebben is az élre tört. :( Ráadásul általában magából kikelve ordít is. Hiperaktívság ide vagy oda (persze tudom, hogy nála emiatt ilyen felfokozott a dolog), de hagyni akkor se lehet! Van, hogy leüvöltöm, mikor már más megoldás nincs.... De ez a végső. Kezdem azzal, hogy szépen megkérem, ne beszéljen velem tiszteletlenül, én se beszélek vele úgy, még akkor se, ha nem értünk egyet valamiben. Ilyenkor szokott "jó, jó, bocsi"-t mondani, aztán üvölti is tovább a magáét.:)) Meg szoktam azt is kérdezni, képes-e elmondani higgadtan, mi a baj, s beszéljük meg. B. vari, hogy ha nem reagál mindezekre, akkor meg se hallgatom, oda se figyelek rá. Néha bejön, de van, hogy ettől még idegesebb lesz.

Lényeg, hogy úgyis az van, amit én akarok, s, ha pl. nem jön föl a lépcsőházban szép szóra, akkor fogom a kezét, üvöltés-hiszti-szomszédok lesz.va, s felcibálom, közben nagyon higgadtan, nyugodtan mondok neki valamit, próbálom a figyelmét elterelni... Hát, az biztos, hogy ő egy külön eset ily téren is, node ettől is izgalmas a hiperaktív gyerekkel együtt élni. :)) Lányommal már könnyebb "elbánni", bár ő meg sokat tanul bátyus viselkedésformáiból. :( A legkisebb meg már bőven benne van élete első, s utolsó, maradandó hiszti-korszakában. :))) Csúcs az, amikor egyszerre mindhárom vonyít, közben párom hazatért hulla fáradtan a roma iskolából...:)

2006. nov. 23. 10:32

Feleselés: Lili egyenlőre még csak játékból felesel, azt már tudja hogy a nemre azt kell mondani, hogy de ha meg azt mondom de azt mondja rá nem. De csak játékból csinálja, jókat nevetünk közben.

A hisztiről én nem nagyon szoktam tudomást venni. Próbálkozott, de mivel sosem ért célt vele, szépen rájött, hogy fölösleges.

Egyébként ha később visszatér a hisztis időszak, én a figyelemeltereléssel próbálkoznék.

Ha elesik, vagy valami gondja van, vagy már nyűgös amíg én főzök stb mindig bejön az, ha valami másra irányítom a figyelmét.

pl. nézze meg a tiktakot, vagy valami borzasztó lebilincselő mesét mondok neki (ilyen nálunk a Török és a tehenek), de ha azt mondom neki, hogy sír a babája, biztos elkezd arra figyelni és még egy jó darabig elvan vele (megitatja, megeteti, megbilizteti, elringatja - persze mondom neki, hogy mit kéne csinálni a babával)

A feleselést is valószínűleg úgy kezelném, hogy megkérdezném a picit (később a nagyobb gyereket is) hogy mi a véleménye, miért mondott ellent. Megpróbálnám megbeszélni vele.

2006. nov. 23. 10:15

Hát nálunk is a kettes illetve a négyes variáció áll fent.

Rutkán már előfordult, hogy szorosan magamhoz öleltem.a gyerek reakciója az volt, hogy ki akart szabadulnia kezeim közül,mert nem tudta mi jön most,hiszen nem igy szoktam kezelni a hisztit.De aztán megnyugodott.:)

Szóval nem tudom,milyen hatása van hosszú távon.

117. tinendo (válaszként erre: 116. - Rencsilany)
2006. nov. 22. 17:41

Ezt már én is olvastam.

Néha be is válik.

Amúgy a 2-es és a 4-es varriáció szokott lenni, hisztitől függően.

Nálatok?

2006. nov. 22. 17:34

És Ti a hiszti terén melyik szempontot választanátok?

- hagyod hisztizni(esetleg rácsukod az ajtót, stb...)

-öledbe ülteted és magyarázol neki,lecsillapitod

-szorosan magadhoz öleled.

-erélyesen rászólsz, hogy hagyja abba

Valahol olvastam, hogy az utóbbi dolog milyen jó hatással van a gyerekekre.Vélemény?:)

115. tinendo (válaszként erre: 114. - Rencsilany)
2006. nov. 22. 16:26

Mi ugye még enm beszélünk, csak gügyögünk leginkább, de hiszti az akad.

Lehordom, na nem erősen, csak egy kicsit rászólok, akkor egy kicsit megszeppen, és már semmi gond.

2006. nov. 22. 13:36

Köszi a véleményeteket!!

Végül is akkor megerősitettetek.:)


Nálatok van feleselés?Ha van, akkor hogyan kezelitek?Vagy ha lenne?

113. DODICA
2006. nov. 22. 13:29
Érdeklődve olvaslak titeket, hozzánk pénteken fog érkezni ilyen átdolgozás Hófehérkéből. :)
112. tinendo
2006. nov. 22. 09:16
Egyetértek reginenivel, ha rákérdez és nem jó a mese, nem nézi a lányod, akkor mondd meg az igazat.
2006. nov. 21. 15:49

Persze, elfogadni elfogadom én is.Bele is kukkantok.De a lányom úgy is elfogja kotyogni,mert hatása alatt állt.Fél tőle és elmondja mindenkinek, hogy mi volt benne.Elég ha egyszer telefonál és a lánykám veszi fel...

Szóval süllyesszem mélyre?Hát jó, és ha rákérdez késöbb, hogy milyen volt.Akkor mit mondanátok?Füllentdek, vagy az igazat?

2006. nov. 21. 14:27

Hát ha nem akarod megsérteni, fogadd el, azért nézz bele, hátha nem olyan szörnyű, mint a másik, de ha mégis rossz, akkor süllyeszd el jó mélyre valamelyik szekrénybe.

Így talán az ismerősödet sem sérted meg.

Nekem apukám képes összevenni egy csomó bugyuta játékot a picinek, mindenféle zenélő kínai vacakot, nekem a hátamon feláll tőlük a szőr, volt amitől Lili is megijedt. De mégsem sérthetem meg azzal, hogy nem fogadom el, vagy azzal, hogy mondom, hogy ilyet ne vegyen többet mert nem jó játék. Neki tetszik, hát legyen.

2006. nov. 21. 12:24

Teljesen egyetértek Veletek.nekünk is egy tucat régi mese van dvd-n és videón.

Most egy kicsit bajban vagyok.Egy családtag hozott egy Csipkerózsika dvd-t a nagylánynak.De sajna nem az eredeti történet, sőt elég durva átdolgozás(gyerek szemmel nézve is!!)Lányom meg is ijedt rendesen tőle, ki is kapcsoltuk.

És ez az ismerős közölte, hogy karácsonyra megvette a Hamupipőkét.

Mit mondjak neki?Segitsetek!Őt sem akarom megsérteni,de ezektől a "hamis" meséktől kiráz a hideg.

Ti mit tennétek?

2006. nov. 21. 10:43

Nekem mindíg a Magyar népmesék volt a kedvencem.

De néha még a TV macit is elcsípjük.

Emlékszem kiskoromban mindíg nagyon türelmetlenül vártam, hogy jöjjön már a tv maci, annyira szerettem. Most is nagyon szeretem megnézni nosztalgiából.

De tényleg, ezek a régi mesék a legjobbak. Mi is szoktuk nézni a Mekk mestert (azt hiszem, a Dunán van), meg megvettük a Mátyás királyt is dvd-n meg a Koskásfülü nyulat is (nagy rajongók vagyunk -plüssben is megvan :D).

Kicsit gyereklekűek vagyunk, szívesebben nézzük ezeket a meséket, mint a gyerkőc :)))

107. tinendo (válaszként erre: 106. - Regineni)
2006. nov. 21. 08:22

Na ugye és vannak még társai...

A legjobbak a régi magyar filmek, meg azok a mesék, amelyek az én időmben voltak. (Frakk, Dr. Bubó, HO-Ho-HO, Vizipók, Kockásfülü nyúl, Mézga... és még sorolhatnám).

106. regineni (válaszként erre: 104. - Tinendo)
2006. nov. 20. 19:29
Jaaj a spongyabob az tényleg valami rettenetes...
105. DODICA
2006. nov. 20. 19:05
Egy időben a magyar 1esen volt 19 körül esti mese. Régi klasszikusokból.... Azt engedtük, sőt velük együtt néztük. Aztán lett helyette valami ócska sorozat. :((
104. tinendo
2006. nov. 20. 17:48

Mi is többet tv-zünk télen.

Nálunk csak a jól bevált mesék a nyerők, semmi spongyabob.

2006. nov. 20. 16:07

Nálunk nincs tv-zés.A mostani meséket hülyeségnek itélem meg.Inkább videózunk, ajó kis régi meséket.

Egyedül akkor vannak tv közelben, ha mi is.(hiradó, és én nagy áll az alku barát vagyok.) Ennyi.Nyáron meg tv szinte kizárva, inkább télen téma nálunk.De mi magunk sem használjuk sokat:)

102. tinendo
2006. nov. 20. 11:24

Egyetértek reginenivel utolsó mondatával.

Nálunk is akkor nézi a lányom a tv-t többnyire, amikor mi, de általában játszik közben pl. legózik. De olyankor felfigyel, ha kutyus vagy baba hangot hall. :))

A meséket nagyon szereti, főleg a gumimacikat. :))

A Minimaxot nézi általában, azon van 1-2 jó mese.

2006. nov. 20. 11:17

Lili olyankor van tv közelben, mikor mi is, este ha megnézzük a híradót meg utána ha van valami érdekes.

De egyébként nem nagyon érdekli, játszani szokott közben. A reklámokra felkapja a fejét, mert színes és hangos, ha babát vagy kutyát lát örül.

De a mesék sem nagyon érdeklik a tv-ben, pedig még mi is megnézünk egy-egy jobb mesét, akár dvd-n is, de szerintem Lili még elég kicsi hozzá, nem értékeli különösebben.

De nem is bánom, mert mesélek neki eleget. Szerintem nem kell sokat tv-zni egy kisgyereknek, de mivel ilyen világban élünk teljesen elrekeszteni sem kell, nem is érdemes.

100. DODICA (válaszként erre: 99. - Rencsilany)
2006. nov. 18. 14:07

:)))

Fiam dobolni akart, de a "nagy szerelme" csellózik, úgyhogy most váltott, keressek neki csellótanárt! Év közben? Eléggé lehetetlen.

Lányom is hegedűlni szeretne, már ki is nézte a Stradivarit magának. :)

A legkisebb még nem nyújtotta be az igényeit, de lelkileg már készülök rá. :))


Ti hogy álltok a tévézéssel? Engeditek? Mennyit, mit?

2006. nov. 18. 12:54

Ahogy látom,ez jó kör volt:)

A lényeg, hogy otthon is csináljátok.Sokat számit!:)

Dodica nálatok különösen!Az tök jó, ha gondoltok egyet és késza házi zenekar!A

Én is szeretnék ilyet, ha a gyerekek nagyobbacskák lesznek.Apa gitározni tud, én fuvolát tanultam.Nagyobbik lányom meg köti az ebet a karóhoz, hogy ő hegedülni fog.

Szóval nyitottak vagyunk erre mi is:)

2006. nov. 17. 20:33

Mi sem járunk el sehova, hiszen "majdnem óvónéni" vagyok, meg zenész is akad a családban, így otthon megoldjuk a mondókázást, énekelgetést.

Bár nagyon jó lehet ez sok gyerekkel, jó társaságban. :)

97. DODICA
2006. nov. 17. 18:25

Mi ugyan nem járunk mondókázni, de...

Apa zenész, állandóan gitározik. Klasszikuson. Rengeteg gyerekdalt tud, van kifejezetten gyerekműsora is Weöres és egyéb zseniális gyerekversekből. Meg költő is kicsit, sok ilyesmit ír:)

A lakás (mivel részben én is zenész voltam valaha:) tele van különféle dobokkal, csöri-börivel, furulyafajtákkal..... Ha úgy tartja kedvünk, összerittyentünk egy kisebb zenekart. Azok nagyon jó bulik szoktak lenni a gyerekekkel, már a legkisebb is irtóra ügyeskedik, táncizik, püföl valamit. :)

Én meg szenvedélyes magyaros vagyok, ráadásul az anyámról nem túl sok emlékem van, de az igen, hogy sokat mondókáztunk-verseltünk együtt. (Meghalt, mikor 6 éves voltam)

Napi kismillió dalocska, versecske, mondóka, stb... hagyja el a számat, most már lassan 8 éve folyamatosan. :) A nagy lókötő fiam is még annyira szereti ezeket, mostanság már ő is rendesen tanítja a kicsit. :) Ezt nagyon jó ám látni.

Minek mennénk mi máshova? :)))

2006. nov. 17. 15:22
Mármint egy termet:)
95. rencsilany (válaszként erre: 94. - Gkreka)
2006. nov. 17. 15:12
Mi Csepelen lakunk és ott kaptunk egy etrmet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook