Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
334. mano22 (válaszként erre: 331. - Nozso13)
2007. ápr. 6. 21:43

Szia!


Nem korai! Az én kisfiamnak 3 hónaposan bújt ki 2 foga. Most 16 hónapos, és 20 foga van! :)

333. d@nu (válaszként erre: 331. - Nozso13)
2007. ápr. 6. 21:26
Minden baba más. :) Én már láttam 4 hónapos kisfiút fogacskákkal. :)) De a fogzás jelei még közel sem azt jelentik, hogy azonnal ki is bújik az a fog. A lányomnál kb. 4 hónapos korában tapasztaltuk az első "jeleket", mégis 7 hónapos volt, mikor kibújt az első 2 foga.
332. d@nu (válaszként erre: 330. - Elviracska)
2007. ápr. 6. 21:20
Mostanában akár éhes, akár nem, mindig szétnyomja. Szerintem tetszik neki, hogy más állagú a banán, mint a tárgyak, amiket egyébként a kezébe szokott venni. :) De próbálok majd arra törekedni, hogy olyankor adjak neki ilyesmit, amikor tuti, hogy nagyon éhes. Köszönöm a tippet! :)
331. nozso13
2007. ápr. 6. 19:43

Sziasztok!

A kislányom novemberben született és úgy vettem észre hogy már jön foga.Első gyermekünk a párommal és kicsit még tapasztalatlanok vagyunk,de nem korai még a fogjövés?

330. Elviracska (válaszként erre: 305. - D@nu)
2007. ápr. 6. 15:03

Szia

Az én kisfiam 2 éves lesz junius közepén.Nagyon sokat tanitottam ,hogy elvegye a kanalat ,és egyen egyedül ,de nem sok sikerrel ,mindig játszás lett a vége ,viszont ha én fogom ,és ketten visszük a szájához akkor egész jól megy ,és tetszik neki.Nálunk még most is elöfordul ,hogy ha bármit is oda adok a kezébe kekszet ,banánt ,felvágottat,akkor szétnyomja elsikárolja ,nem eszi meg.De a tapasztalatom ,hogy olyankor nem éhes ,mert máskor ügyesen megeszi nincsen gond .Te nem tapasztaltad ,hogy csak olyankor nyomja szét ha nem elég éhes?

329. d@nu
2007. márc. 20. 12:40

Bőrguruk, figyelem! :)

A lányomnak az egyik hónalja mindig kipirosodik. Csak az egyik. Nem büdi, tehát nem biztos, hogy bepállás, már kapott gomba elleni krémet, javasolták a hintőporozást, olykor elmúlik egyik másik kencétől, legközelebb már ami jó volt, az sem hat. Ez egy szép nagy piros folt, szinte az egész hónaljának a területén. Nincs valakinek valami használható ötlete, "házi praktikája"? A dokinak a jelek szerint nincs, de még nem futnék bőrgyógyászhoz vele...

328. 854d84b78c (válaszként erre: 327. - D@nu)
2007. márc. 18. 14:40
Jó, rendben..:)
327. d@nu (válaszként erre: 326. - 854d84b78c)
2007. márc. 17. 23:50
:) Majd írd meg, hogy hogyan döntöttél!
326. 854d84b78c (válaszként erre: 323. - D@nu)
2007. márc. 17. 18:25
köszi h válaszoltál, én is hasonlóan gondolom..megpróbálom próbaidőre..aztán majd meglátjuk..:)
325. d@nu (válaszként erre: 319. - DODICA)
2007. márc. 17. 11:29
Viszketni nem viszket, legalábbis nem vettem még észre, hogy vakarózna a lány. Hát, remélem, kinövi. Mielőbb. :))) Majd megírom, hogy van-e valami hatása a samponnak, eddig még semmi látványos nem történt. :)))
324. d@nu (válaszként erre: 322. - Pepe0703)
2007. márc. 17. 11:27
Hmm, ezek szerint nekem is térképnyelvem van, van néhány "repedés" benne. :) Ezek néha jobban látszanak, néha enyhébben. Engem nem zavar. :)
323. d@nu (válaszként erre: 321. - 854d84b78c)
2007. márc. 17. 11:25

Nehéz ügy... Tanács nincs rá, ezt magadnak kell eldöntened. Nagyon jól látod, hogy az éremnek két oldala van, azt sajnos senki nem mondhatja meg helyetted, hogy a fej vagy az írás legyen a választásod.

Esetleg megpróbálhatnád próbabölcsibe vinni, ha egyáltalán létezik ilyen lehetőség. Olyanra gondolok, hogy bejársz vele, megnézed, hogy elvan-e, tetszik-e neki és a tapasztaltak alapján döntesz. Valamint nem ártana utána járni, hogy az új munkahelynek milyen a hozzáállása a kisgyermekekhez, mert ha bölcsibe kerül a kicsid, elkerülhetetlen, hogy összeszedjen betegségeket, és akkor Te leszel az, aki betegállományba megy vele.

322. pepe0703 (válaszként erre: 320. - DODICA)
2007. márc. 16. 20:45

a térképnyelv:a nyelven vagy a nyelvszélén kör vagy elipszis alakú folt.

Azért hívják térképnek,mert ezek a szakaszok,foltok mindíg más helyen jönnek ki a nyelven.

Magyarul:foltos a nyelve.

A térkép nyelv másik alakja,mikor nagyon erösen bevan repedezve a nyelv.

2007. márc. 16. 20:34

Sziasztok,


a kislányom jún végén lesz 2 éves, még szopik..:)Lenne egy nagyon jó állás, amibe belevágnék, mert jól fizetnének és a munka is tetszene..Persze a lányomat bölcsibe kéne adnom, amit nem szívesen tennék meg. Szerintetek mit tegyek? Érett baba, beszél, majdnem teljesen szobatiszta, barátságos, kiegyensúlyozott. Úgy fáj a szívem minden percért amit nem együtt töltünk, de ebben a mai világban minden rohadt fillér számít..És nem mindegy hogy minimálbérért alkalmaznak és kihasználnak mint egy rabszolgát vagy szívesen járok dolgozni és megbecsülnek..

320. DODICA (válaszként erre: 317. - Pepe0703)
2007. márc. 16. 17:55
Jajj, ez nem hangzik túl jól. :( Mi az a térképnyelv?
319. DODICA (válaszként erre: 311. - D@nu)
2007. márc. 16. 17:54

Ugye mondtam? :)))

Nagyon örülök, ha beválik!


Nem tudom, milyen sampont kaptál, de én nemigen hinnék benne....

A foltok sajna nem egyik napról a másikra tűnnek el. :( Valószínű kinövi, de az akár évek alatt következik majd be.


Közben eszembe jutott az Aloe First (bizonyára hallottál már róla), nekünk az is segített. Legalább a viszketést csökkentette.

318. d@nu (válaszként erre: 316. - Pepe0703)
2007. márc. 16. 16:09
igazán nincs mit :)
2007. márc. 16. 14:38
a kisfiamnak térképnyelve van!azt mondta a doktor néni,hogy nem kell vele csinálni semmit,légyszi irjatok akinek hasonló "problémája" van!
316. pepe0703 (válaszként erre: 315. - D@nu)
2007. márc. 16. 14:34
köszönöm szépen!nagyon aranyos vagy!
315. d@nu (válaszként erre: 314. - Pepe0703)
2007. márc. 15. 20:33
megnéztem a könyvemben :), nehezen emészthető, ezért nem ajánlott 3 éves kor alatt, de 2. évtől adható, gondolom nem nagy mennyiségben :)
2007. márc. 15. 19:43
minden bizonnyal van benne valami ami nekik még nem jó!köszönöm!
313. d@nu (válaszként erre: 312. - Pepe0703)
2007. márc. 15. 19:41
Én úgy tudom, 2 éves kortól. Hogy miért, arról fogalmam sincs...
2007. márc. 15. 19:40
A kisfiam,20 hónapos,szeretném megkérdezni,mikortól lehet adni neki gombát! ma rántott gombát csináltam és nem mertem neki adni!várom válaszotokat!
311. d@nu (válaszként erre: 286. - DODICA)
2007. márc. 15. 19:31

Kipróbáltam a Dodica-tusfürdőt. Egy ideje használjuk, jónak tűnik. :) Sokkal könnyebb fürdetni vele a babát, mint krém állapotban. :))


Elhagytam a citrusféléket, már csak nagyon-nagyon ritkán adok a túró-rudiból is, mégis előjönnek a foltok. :( Mitől van? A doktornő javasolt egy -méregdrága- sampont, hogy használjuk heti 1-2 alkalommal tusfürdőként a bébi bőrére. Most ezzel kísérletezek, hátha nem jönnek vissza a foltok, utána jön az új ételpróba... Vagy van valakinek jobb ötlete?

310. tinendo (válaszként erre: 309. - D@nu)
2007. márc. 15. 15:05
:))
309. d@nu
2007. márc. 14. 10:24

Hello Tina és Dodica!

Köszi a biztatást, a jelen helyzet szerint most szinte csak szopizni hajlandó, pedig náthás és alig kap közben levegőt. Gondolom ez összefügghet azzal is, hogy mostanában nagyon anyás lett. :)

308. tinendo
2007. márc. 5. 13:51

D@nu és regineni!

A leírtakkal nem vagytok egyedül.

Mi is vagyunk így sokszor.

Türelem.

Előbb-utóbb mindent meg fog tanulni a gyerek.

307. DODICA
2007. márc. 5. 13:45

D@nu!

:)) A visszaesés teljesen normális dolog. Eleinte eszik szépen, aztán rájön, milyen érdekes dolog az étel megvizsgálása! :)) Akkor szétszedik darabokra. :((

Kanál: nálunk kb. 2 éves kor körül kezdődött a bevezetése. Állítólag ez nagyon késői időpont, de nekem arra sose volt pénzem, hogy állandóan festessem a konyhafalat. Mire oviba kerül, addigra úgyis tudni fogja...

2007. márc. 4. 14:29

Ezzel mi is kínlódunk folyamatosan, mert Lili elég elven kishölgy.

Ha éhes, akkor nem aprítja szét az ennivalót, amit a kezébe adok, akkor szépen, okosan megeszi, ahogy kell. DE ha már jóllakott, akkor apró morzsákra bontja ami a kezében van.

És még kanállal sem merünk enni, bár ebben a korban a védőnő szerint már illene, ráadásul Lili minden másban nagyon fejlett, de a kanál a mumusom. Játszani nagyon jól tudunk vele, de evésre nem alkalmas, mert több jut a padlóra mint a szájába. A négykezes meg nem megy, mert ha az ő kezében is van kanál, tőlem nem fogadja el az ételt sem, meg a segítséget sem. Így egyenlőre etetem, és mikor már egy normál mennyiséget megevett, amíg én eszem, addig próbálkozhat egyedül kanalazni.

És a pohárból egyedül ivás sem megy még. Több jut a nyakába, mint a szájába. Ráadásul akkorát önt a szájába(ha véletlenül oda sikerül) hogy majd megfullad tőle, mert félre is nyeli.

305. d@nu
2007. márc. 4. 12:54

A jövő héten lesz egy éves a lányom! Onnantól nincs menekvés, teljes jogú tagjai leszünk a klubnak! :)

A lányomat "rágni" tanítjuk, valamint egyedül enni, ugyanis sokszor ki akarta venni a kezünkből az ételt. Néhány hete gyönyörűen evett saját kézből banánt, kenyeret, de az elmúlt néhány napban elkezdett "trancsírozni", ami tud, összenyom, szétken. Tapasztalt valaki ilyen "visszaesést"? Mitől lehet ez?

És még egy kérdés: mikortól adtátok a baba kezébe a kanalat? Hogy' tanítottátok, hogy önállóan egyen vele?

Köszi! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook