Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. jan. 24. 13:55

Lili lányom még mindig nem akar semmiféle gyümölcslét elfogadni, pedig néha nem bánnám, mert némelyik még egészséges is.

Pedig már mindenhogy próbáltam.

Csak vizet iszik, semmi mást.

Meg a szopi.

A gyümölcsöket most már megeszegeti, korábban azt sem nagyon akarta.

243. tinendo (válaszként erre: 242. - Dikóka)
2007. jan. 24. 13:38

Én sose néztem, hogy hány 100%-os a gyümilé.

Eleinte higítva adtam neki, mert nem akartam, hogy megterhelje a pociját.

242. dikóka (válaszként erre: 241. - Tinendo)
2007. jan. 24. 12:40
Köszi a válaszod,szénsavasat még én sem iszom,olyat biztos nem fog kapni, olyanokra gondoltam,hogy nézni kell-e hogy hány %-os gyümilevet adok neki?
241. tinendo (válaszként erre: 240. - Dikóka)
2007. jan. 24. 12:21

Köszöntünk köztünk.

Ennyi idős gyerek szinte már bármit megihta, na de mértékkel.

Azért a szénsavas üdítőket ne add neki.

Gyümilevek közül bármit, de ne sokat, inkább teával, tejjel, vízzel itasd. :))

240. dikóka
2007. jan. 24. 12:07
Sziasztok! Van egy 14 hónapos kislányom,és minden téma érdekel velük kapcsolatban,úgyhogy szeretnék csatlakozni hozzátok. Jelenleg az ra lennék kíváncsi,hogy szerintetek milyen üdítőket,gyümi leveket lehet már adni az ilyen korú babáknak?
239. tinendo (válaszként erre: 236. - DODICA)
2007. jan. 23. 18:06

Dehogy öregedett ki. :)

Jó ha a tapasztalatait megosztja velünk.

Szívesen várjuk bármikor. :))

238. DODICA (válaszként erre: 237. - 5ba9b2e282)
2007. jan. 23. 15:00
De igen.:(((( Na jó, már itt se vagyok....:)
237. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 236. - DODICA)
2007. jan. 23. 14:38

Drága Boszi!

Ti nem öregedtetek még ki ebből a topikból???:)

236. DODICA
2007. jan. 23. 14:35
Ohh, csajok, hát ezek miatt nincs nekünk fülbevaló. :(
235. tinendo (válaszként erre: 234. - Regineni)
2007. jan. 23. 14:15

Értettem, amit írtál.

Ismét rakattam be neki én is (az egyiket).

Ugyanis a dokink az egyiket nem jól tette bele és egyik nap kiesett. Néztük a fülét, próbáltuk visszatenni, de láttuk, h. a lyuk beforrt.

Így újra át kellett esnünk a füllyukasztáson.

Szegényem most még jobban kapálózott, mint annak előtte.

Azért kérdeztem,h. mivel kezelted/ kezeltétek, mert nem volt itthon alkoholunk, és hátha írt volna valamelyik anyuka olyan módszert/tippet/ötletet, amihez nem kellett volna elmennem a patikába.


:))

2007. jan. 23. 13:34

Azt hittem azért kérded, mert most tetettétek bele a fülbevalót.


Egy csecsemősnővér lyukasztotta ki a gyerekosztályon, a sógornőm ajánlotta az ő kislányának is ő csinálta.

Sajnos ott rontottuk el, hogy a saját fülbevalónkat tette bele, ami más típusú kapcsos, és így nem előről hátra fele, hanem hátulról előre fele szúrta a lyukat, így került szerintem ennyire lentre a lyuk. (remélem érthetően fogalmaztam)

Meg már nem volt kicsibaba Lili (7 hós elmúlt) és hát elég erős gyerek, ketten alig bírták lefogni.

De ő vállalta, hogy beleteszi a saját fülbevalónkat, gondoltam, biztos tudja mit csinál.

Tudom, hogy popsikrém, de a hámosodást segíti ez is, tehát végülis jó fülre is. Valaki neogranormont mond, valaki tetrant. A végén én is simán alkohollal kezeltem. Rendbe is jött neki a "baleset" előtt teljesen.

233. tinendo (válaszként erre: 232. - Regineni)
2007. jan. 23. 13:27

Köszike a választ.

Nem ijesztettél meg semennyire sem, ugyanis nekünk van már 1 éve fülbevalónk.

Amúgy ki lyukasztotta ki a kicsi fülét?

Gyerekdoki?

Vagy?

A Sudocrem nem éppen a fülre való, inkább popsikrém.

Mi alkohollal és Tetran-nal kentük.

2007. jan. 23. 13:22

Gratulálok!


Nekünk a Sudocrem-et mondta a hölgy, aki lyukasztotta.


De sajnos nekünk nem maradt bent a fülbevaló, nem a krém miatt, az jó volt.

Sajnos mindenbe beleakadt vele, és egyszer majdnem kiszakadt az egyik, a másikra meg ráesett, így eldöntöttem, nem kínzom tovább és kivettem. Azóta szépen benőtt a lyuk.

Ráadásul rossz helyre szúrták, nagyon lentre és attól féltem, hogy így könnyen kitépheti.

Úgyhogy nekünk nagyon szerencsételnül történt a fülbevalózás. De majd egyszer még megpróbáljuk, hátha jobban sikerül.

Most már okosabb vagyok, más fajta fülbevalót tetetnék bele, és olyankor, amikor nem kell sapka. És lövetném, nem fúratnám.


Remélem nem ijesztettelek meg nagyon.

231. tinendo
2007. jan. 23. 10:07

Ma vagyunk 1.5 évesek. :))


Lenne egy kérdésem: mivel kezeltétek a babátok frissen lyukasztott fülét?

230. tinendo (válaszként erre: 228. - Doboska.b)
2007. jan. 17. 16:51
Még nincs, de már a küszöbön van a nagy nap. :))
229. DODICA (válaszként erre: 227. - Regineni)
2007. jan. 17. 14:41

Ne izgulj!!! Első, és legfontosabb, betartandó tanács. :) Ha aggódsz, elapadhat... Egyébként meg nem fog. Szopik majd akkor, amikor igényli, s lesz elég neki. Tuti.

Nálunk kb. 1 éves koráig kelt éjjel a legkisebb, azóta átalussza, de szopik még. Már elmúlt 2 éves! :)) Reggel jön, napközben vagy jön egyszer, ha eszébe jut, vagy nem. Másnap reggel mégis van neki.:)

228. doboska.b (válaszként erre: 226. - Tinendo)
2007. jan. 17. 14:36
Nálunk semmi különös nem történt szerencsére! Miért valami baj van??
2007. jan. 17. 14:31

Képzeljétek el, mi történt, Lili először aludta végig az éjszakát szopi nélkül. Nagyon örülünk most és reméljük így is marad. Viszont most azon aggódom, hogy el fog apadni a tejem, mert így már csak kétszer szopizik egy nap. (maximum háromszor)

Ha van ezzel kapcsolatos tanácsotok, tapasztalatok, örülnék, ha megosztanátok velem.

Köszi

226. tinendo
2007. jan. 16. 16:17
Hogy élte meg a babátok a 18 hónapos oltást?
2007. jan. 14. 22:37
Nagyon köszönöm a tippet, holnap után a is járok, mert erre a furcsa időjárásra sajnos elég érzékeny vagyok.
224. DODICA
2007. jan. 14. 15:05

Én kétféle hígítású bogyót vettem Az egyik, a gyengébbik a 9CH, a másik 30CH. Ha még nagyon a fejfájás legelején vagyok, vagy nem oly vészes, akkor a 9-esből kapok be egyszerre 5 bogyót. Nyelv alá betenni, hagyni, hogy elolvadjon magától. Erősebb esetben 30-ast szedek, ugyancsak 5 bogyónként. Óránként lehet az 5 bogyót bekapni, de nekem kb. egyszer-kétszer elég beszedni, általában rendbehoz. Vagy legalábbis segít túlélni. :) Érdemes arra figyelni, hogy a bogyó semmivel se érintkezzen, hanem kapásból a nyelv alá guruljon a dobozból (tehát nem fogdosni kézzel!), bevétel előtt fél órával, meg utána fél órával nem érdemes fogyasztani semmit, max. csapvizet. Persze, már amennyire ezt meg lehet állni. :) De ilyenkor jobb a felszívódása.

Túladagolni elvileg nem lehet. Max. nem hat. :) Ja! Ne ijedj meg, de a bevétel után elég gyorsan romlani kezdenek a tünetek (még vacakabb fejfájás), de ez a jó, mert akkor reagálsz rá rendesen. Ez max. negyed óra, utána pedig javulni kezd.

Nem Saridon, nem biztos, hogy fél óra alatt elmulasztja a migrént (bár az is lehet, egyénfüggő), mellette nem árt a szokásos sötét, pihi, csend, vizes zsepi a homlokra... (kinél, hogy), viszont sokkal természetesebb, én bátrabban beveszem, mint a gyógyszereket.

223. regineni (válaszként erre: 222. - DODICA)
2007. jan. 14. 13:59
Egy kicsit én is érdeklődnék tőled, mert én is nagyon migrénes vagyok és szoptatás mellett nem nagyon szeretnék gyógyszert bevenni,de néha már szinte ájulásig fájdul a fejem, és elég nehezen viselem. SZerencsére nem sűrűn van ilyen. Hogyan kell szedni rá ezt a Belladonnát. Egy két dolgot tudnál írni róla?
222. DODICA
2007. jan. 14. 10:29

Nem rossz. Tartalmaz lándzsás útifüvet, grépfrútot, citrusféléket meg még egy rakat egyebet. :) Hatni nálunk ez is hatott, én is próbáltam.

Te mit használsz a Stérimar helyett?


Na, a homeopátiával valahogy én is így vagyok. :) Olyan szinten nem használunk gyógyszert, hogy még ezt se. Saját kútfőből kutakodtam kicsit utána eddig. Olvastam kb. 6-8 erről szóló könyvet. Bátran venném, de a beszerzése nálunk nem oly egyszerű. Van azért pár dolog nálam. Mivel nagyon migrénes vagyok, de gyógyszert 9 éve soha (amióta a fiam a pocakba került), így ráfanyalodtam a Belladonnára. Van Chamomilla menseses görcsökre, Arnica az otthonszülés után volt jó, Apis a darázscsípésre (egyszer majdnem az egész család otthagyta a fogát a Mátrában emiatt egy gombászás során), Calcareum phosphoricum a lányom lábtörése miatt, a azt hiszem, ennyivel ki is fújt. Régóta tervezem, hogy fel kéne állítani egy házipatikát, de az hirtelen nagy összeg lenne. :( Apránként meg nem megy, mert mire meghoznák a bogyókat az adott betegségre, addigra ki is jövünk belőle.:)


Amidazofen a neve is a lázcsillapítónak. Gyereknek kúpban létezik antipiretikus kutyafüle néven.

221. tinendo (válaszként erre: 220. - DODICA)
2007. jan. 13. 13:55

És milyen a Kohoflu szirup?

Nekem is sokan ajánlották már a Sterimar-t. Árba szinte ugyanannyi, mint amit használunk.


A Germicid kúpot mi is használtuk párszor, de se a manó se én nem szeretjük. És melyek az amidezofen tartalmú lázcsillapítók?


Nem homeopátiázom, de érdekelne. :))

220. DODICA (válaszként erre: 219. - Tinendo)
2007. jan. 13. 12:51

Mi most váltottunk Kohoflu szirupra. Inkább anyagi okok miatt. :( Kb. fele annyi, mint az eredeti Lándzsás útifű. Ismerem a Hustensaft is, annak ára se semmi. :(

Orrcsepp? Helyette nálunk a Stérimar használatos. A szokásos orrcseppek mellett találtam tiszta gyógynövényalapú olajos orrcseppet. (A neve most nem jön be) A legjobb orrcsepp meg egyébként is az anyatej!:) Abból meg még mindig adódik.;)


Nem szeretnék beleszólni, de szerintem azt a Panadolt nyugodtan dobd ki! :) A Nurofen tuti paracetamol-mentes. Előtte meg Germicid volt kúpban, de a lányaim feneke nagyon kényes volt rá :), így mihelyst lehetett, el is hagytuk.


Mi felnőttként is amidezofen tartalmú lázcsillapítóval élünk-élnénk (nekem 9 éve tuti nem volt egy vacak hőemelkedésem se, bár néha annyira örültem volna a természetes baci-írtónak), a szokásos, agyonreklámozott vacakokat sose venném meg.


Homeopátiázol??

219. tinendo (válaszként erre: 218. - DODICA)
2007. jan. 13. 12:38

Akkor azon az állásponton vagy, mint én.

Eddig sose alkalmaztam a lányomnál gyógyszert.

1x vettem neki Panadol szirupot, amikor az 5 hónapos oltását kapta, mert az mondták,h. felmehet a láza.

orrspray-t, orrcseppet mi is használunk ha úgy van.

hustensaft is van itthon, de nemigen szereti a manó, talán az íze miatt. Az én időmben finom ízűek voltak a szirupok, kár, hogy már nem kaphatóak azok. :(


Eddig mi se voltunk igazán betegek, csak most kaptunk el 1 vírust, diétáztunk aztán minden oké azóta.

218. DODICA (válaszként erre: 217. - Tinendo)
2007. jan. 13. 10:34

:)))


Alapból semmit. Csak, ha komoly gond van, és hozzá kell nyúlni az antibibihez.:( Eddig fejenként egyszer került erre sor szerencsére.


Vírusos nyavalyáknál soha semmit. Sok gyümölcs, esetleg multivitamin (csakis szirupban!), de akkor már nagyon köhög egy hete. :) Lándzsás útifű az mindig van itthon. Meg teák arzenálja: csipkebogyó, kamilla, hársfa a minimum, meg a többi...:) Ja, és persze papírzsepi is van!:) (meg a hűtőben orrkenőcs, ha annyira vészes lenne, de az is lejárt már:)


Ennél többet sose szoktam adni, de nincs is rá szükség. Valószínű azért, mert szerintem edzettebbek az átlagnál. Születésük óta ehhez szoktattam őket, tehát ahhoz, hogy a saját szervezetük dolgozzon meg a vírusokkal. Dokinénit is jóformán csak az egészséges találkozáson láttak. :)

217. tinendo (válaszként erre: 216. - DODICA)
2007. jan. 13. 08:56

Kösz a tippet. :))

Látom te nagy szakértő vagy.

Megkérdezhetem,h. ha beteg a gyereked milyen gyógyszereket adsz neki?

216. DODICA
2007. jan. 12. 22:55

Panadolt én SOHA az életben nem adtam, s nem is fogok. Paracetamolt tartalmaz. (Nagyon sok más is persze, Rubofen és társai) Minden ilyesmit kikerülök (ezért használok Nurofent), mindig megnézem, hogy az adott gyógyszer tartalmaz-e ilyen anyagot.


Nem akarok én pánikot kelteni, de.... engem nem érdekel a kis mértékben nem árt annyira szöveg. Kb. 10 éve, amerikai gyógyszerészeti szaklapban olvasták családom angolul perfekt beszélő orvos tagjai, hogy ez az anyag a kutatások szerint mennyire ártalmas. Elég egy ilyet tartalmazó bogyó is, s valami már marad a vesében. Ugyanis állítólag ez sose ürül ki, de rombolni tud. Végül az győzött meg, hogy Amerikában betiltották, idehaza viszont recept nélkül kapható. Lehet, a többiről is kiderül majd valami, de azokról egyelőre nem tudok, erről viszont igen.:( Ha meg már igen, akkor juszt se veszem meg!:)


Értem én ezt a sajnálat dolgot! Ki van az fizetve...., a mai gyógyszerárak meg...

Nézd meg az állagát, ízét, stb, ha nem találsz semmi furát, semmi eltérést, akkor nem sokkal a határidő után még biztos nem okoz gondot! Esetleg kevésbé hat. Ellenben, ha bármi furcsa, akkor inkább öntsd ki, a lelkiismereted úgy bizti nyugodtabb lesz!

215. tinendo (válaszként erre: 214. - DODICA)
2007. jan. 12. 20:21

Én példának a Panadolra gondoltam.

Nem tudom,h. sokx mit csináljak a szirupokkal, amiket már 3 hónapja nyitotunk meg. Sajnálom kidobni őket, viszont a manónak is alig merem odaadni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook