Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1- 2 év közötti babák klubja fórum

1- 2 év közötti babák klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. febr. 14. 13:39

Mi még csak a hisztizős korszak legelején járunk, eddig még csak próbálkozott vele, és a figyelemelterelés nagyon hatásos volt (még). Ha nagyon nem megy, ráhagyom, elég hamar megunja. Vagy csinálok valami vicces dolgot, és akkor hatalmas nevetés a vége. (jól bejön, ha megkérdezem tőle, hogy: "mi van Lili, Buggyant vagy?" ezen jókat kuncog mindig)

A sütőajtó tényleg érdekes dolog, Lili is nagyon bírja, pedig egyszer már sikerült megfognia egy pillanatra, mikor épp sütöttünk. Kiszaladt a konyhából bekapta az ujját(szerencsére nem lett baja). Mondtam neki, hogy látod milyen meleg jujjuj megégeti a kiskezed. Azóta úgy jön be a konyhába, hogy nyúl a sütő felé, mondja, hogy mejeg, de ugyanúgy meg akarja fogni :)))

Reménytelen eset :)))) Kicsit önfejű.

303. tinendo (válaszként erre: 301. - D@nu)
2007. febr. 13. 13:16
Ez nálunk is előfordul :DD
302. DODICA
2007. febr. 13. 13:08

:)))))))


Mondom, hogy a meleg vonzza őket! :))))))

301. d@nu (válaszként erre: 300. - DODICA)
2007. febr. 13. 13:07

Az biztos, hogy nem minden helyzetben van megoldás, de legalább az esetek egy részénél lehet irányítani azt a hisztit. :)

Az én lányom a sütőajtóra bukik. És mindig csak akkor, ha be van kapcsolva a sütő. :)))

300. DODICA (válaszként erre: 298. - D@nu)
2007. febr. 13. 13:01

Áááh, teszem ezt én naponta, a legkisebbemnél nem jön be. :(( Hisztizik tovább. Olyan makacs, akaratos...


Én hagyom, üvöltsön, verje magát a földhöz, amíg kedve tartja. Persze a testi épségére vigyázok, de, ha az istennek se ért a szép szóból, hiába akarja az ember lánya normálisan megoldani az ilyen helyzeteket, akkor rajta, hisztizzen, előbb-utóbb belátja, úgyse jut vele semmire. Mert ugye hiszti ide vagy oda, a radiátor tetejéről akkor is leszedem, hiába jó a melegen üldögélni. :))

Néha sikerül a figyelemelterelés, de néha nem. :(

299. tinendo (válaszként erre: 297. - Dzsanett28)
2007. febr. 13. 12:51

Egyetértek d@anu-val. :))

Nálunk is sokx hisztizett a manó.

De melyik gyerek nem?!

298. d@nu (válaszként erre: 297. - Dzsanett28)
2007. febr. 13. 12:26

Bár mi még nem járunk itt, azt hiszem a tiltás miatt hisztizik. Lehet, hogy megmagyarázod neki, mit miért nem szabad, de ő erről még nem tud képet alkotni, hiszen nem tudja, mi az: leesni valahonnan, amíg le nem esik. Talán segít, ha megmutatod mi van az asztalon, ha semmi érdekeset nem talál ott, nem fog odavágyni. A veszélyes dolgokat (ezek mik?) is odaadhatod neki, úgy hogy ott vagy vele, ha már a kezébe vette és megismerte, legközelebb talán már nem lesz érdekes neki.

Én legalábbis valahogy így csinálnám... :)

297. Dzsanett28 (válaszként erre: 296. - Tinendo)
2007. febr. 13. 12:19
szia!Példaul akkor szokott hisztizni,amikor olyan dolgokat nem adok neki oda ami veszélyes,nem szabad.Akkor is ezt csinalja amikor valamire fel akar mászni pl.asztal,ahonnan félek hogy leesik.Hiába magyarázom neki mit miért nem szabad, csak azért is.Előre is köszi.
296. tinendo (válaszként erre: 295. - Dzsanett28)
2007. febr. 12. 21:38
Leírnád, hogy pl. mikor és miért szokott hisztizni?
2007. febr. 12. 20:37

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a 16 hónapos kisfiamat hogyan tudnám egyszerűen leszoktatni azt akaratosságról? Sokat hisztizik, főleg ha nem az van amit ő szeretne.

Kérlek írjatok tippeket, amik már beváltak.

Köszi

294. d@nu (válaszként erre: 291. - Tinendo)
2007. febr. 11. 15:11
Ez a helyzet nálunk is mostanában. Főleg, amióta rájött, hogy szabad a cici és bármikor kiszolgálhatja magát fürdés közben is! :)) Szereti halmozni az élvezeteket a lány! :))
2007. febr. 11. 12:30

Nekem azt is mondták, hogy próbáljam ki az itteni Fóti vizet (ami amugyis egészséges inni is). Mondjuk én azzal fözök neki, meg a teáját is azzal készítem ,mert az itteni viz pocsék.

Nekünk már csak ritkán van ekcémánk, de az apjától örökölte mondta adoki is.

De az a gyógyszertári kenöcs amit ott kevernek össze az tényleg jó!

Rita

292. DODICA (válaszként erre: 288. - D@nu)
2007. febr. 11. 03:31

Jobb félni, mint megijedni!:))


Nem, a remény maradjon, s legyen igazad! Bár én szeretek pesszimista lenni, mert akkor kellemes csalódás érhet, fordítva rosszabb.


Víz: tapasztalat, hogy a természetes vizek sokkal kevésbé okoznak ekcémát, mint az agyonsterilizált csapvíz, vagy uszoda. Vajon miért?? :)

291. tinendo (válaszként erre: 288. - D@nu)
2007. febr. 11. 01:37

Én is csak javasolni tudom a gyógyszertári kenőcsöt.

A hajára is nagyon jó volt. Bár mi már más tusival fürcsizünk. Szerencsére azóta enm volt semmi baj.

Mi is szeretünk jó sokáig pancsizni, sokx ki se lehet robbantani a fürdőből. :DD

290. d@nu (válaszként erre: 289. - Win)
2007. febr. 10. 23:30
Huhh, egy fél Mount Everest pottyant le a szívemről. ;)
289. win (válaszként erre: 282. - D@nu)
2007. febr. 10. 23:07

NEEEEEEEEE!!!!!

Dehogy, hadd pancsikoljon a kis drága! Csak az unokaöcsi valami óra hosszáig áztatta magát és akkor lett kampec megint a bürkáje!:)))))

288. d@nu (válaszként erre: 286. - DODICA)
2007. febr. 10. 22:55

Köszi, kipróbálom így a habot. :)

Ne vedd el a REMÉNYT :) , azért én csak remélem, hogy a vezetékes víz és az érzékeny bőröcske az oka. ;)

287. DODICA (válaszként erre: 285. - Rituska83)
2007. febr. 10. 16:46

Én pont ezt szerettem, hogy nincs illata! Semmi parfüm... A babának anélkül is isteni illata van, ami természetes.


Az úszkáló darabok elkerülhetőek a lentebb leírt módszerrel.


Remélem más is leírja a sajátját, érdekelne. Igaz, mi már nagyok vagyunk, már nem gyógyszertárizunk. ;)

286. DODICA (válaszként erre: 281. - D@nu)
2007. febr. 10. 16:44

Habot ebből is lehet csinálni! Nem is akármilyet!


Tusfürdőnek elkészíted: simán forró vízbe tenni, ott ripsz-ropsz feloldódik, majd többé össze se áll, aztán ezt tenni a vízbe. Egy tégelynyit kb. 6 liter vízben felolvasztottam, majd jól kimosott öblítős flakonba öntöttem, aztán lötty a vízbe. Érdemes először a kád aljára tenni belőle, majd ráengedni forró vizet (az esetlegesen mégis becsomósodott darabkák felolvadnak), s úgy hideget, közben szép hab is lesz!


Hajsamponként is jó.

Fürdés elhagyását nekünk is javasolták, de ugyanez volt vele a gond. :( Magyarázd meg a picinek, hogy semmi pancsi.:((( Áhh, valamit valamiért... Csak akkor nem engedtem, ha nagyon vészesen ragyás volt, mert tényleg nem jó, ha felázik, elfertőződhet. Erre vigyázzatok! Mindenképp jó szárazra kell törölni babót, s nem árt jól fűtött szobában engedni pucérkodni, a levegő jót tesz, s szárítja is!


Igazad van, a vezetékes víz is lehet ok. (De ne reménykedj, hogy csak ennyi :P :)) Ha annyira nagyon sárga, inkább hagyj ki egy nap fürcsit, s jól engedjétek ki a vizet. (Kész pazarlás:( )

2007. febr. 10. 16:29

sziasztok!

Hát mi is elég sokáig használuk a gyógyszertári kenőcsöt.

Mert nekünk is van ekcémánk, de csak a kezén a hajlatban.

De én annyira utálom, semmi illata, darabokban uszkál a vizben és még akkor is ott van neki az ekcéma.

Igy mostmár rendes babafürdetővel fürcsizünk.

Néha elmúlik, de aztán kijön megint.

Kaptunk valami gyóyszertári kenőcsöt az viszont jó rá, de már az is elfogyott :(

Amugy nekünk is mondta dokink, hogy nagyon kemény a viz itt nálunk és attól is lehet.

De az apja is elég kényes börü, igy tudjuk, hogy Ő tőle örökölte.

Álítólag majd elmúlik,kinövik ezt is hallottam már.

Majd kiderül!

Rita

284. d@nu (válaszként erre: 283. - Regineni)
2007. febr. 10. 15:09
Biztosan nem koszmó?
2007. febr. 10. 14:57

Az én kislányomnak a fejbőre szokott kiszáradni. Nem mondanám, hogy ekcémás jellegű, csak nagyon száraz.

Nem tudom mitől lehet. Ti tapasztaltatok már hasonlót?

Egyébként kicsi korától ugyanazt a babasampont használjuk és csak most, kb egy hónapja kezdődött ez a probléma.

Ilynkor be szoktam olajozni a fejét mosás előtt, segít is rajta, de néhány nap múlva újra kijön.

282. d@nu (válaszként erre: 280. - Win)
2007. febr. 10. 11:45

Szia Kotyogós :)

Most, hogy VÉGRE MÁR SZERET FÜRDENI vegyem ki a kötelező fürcsi után? Semmi játék? Nemááááááááár! :(((((

281. d@nu (válaszként erre: 279. - DODICA)
2007. febr. 10. 11:42

Köszi az infokat, azt hiszem végleg lemondok a jéendjéről :( Egyébként gyógyszertárival fürdik, csak a játék kedvéért szoktam habot csinálni neki a vízben. Gondolom, akkor a sampont is érdemes elhagyni? Na és persze, már csak arra kellene rávennem a lányomat, hogy fürödjön egyedül. :)


A doki nekem is azt mondta, hogy igazából ilyen korban bármitől lehet, és majd kinövi... én még erre a francos "vezetékes" vízre is gyanakszom, néha olyan sárga, mintha belepisiltek volna. :(

Egyébként nekem is érzékeny a bőröm, hamar kiszárad, de allergiás igazából sem az én felmenőim, sem a Párom családjában nem volt. Valahol mindent el kell kezdeni :(((((

280. win (válaszként erre: 277. - D@nu)
2007. febr. 10. 09:43

Bocsesz, hoyg belekotyogok, de talán azzzal is tudok segíteni, amit én tudok. A családban nálunk is több allergiás/ekcémás van. A férjem unokaöcsikéje 14 éves, de csak gyófgyszertári fürdetővel fürödhet a mai napig, gyógyszertári kenőccsel kell kennie a bőrét és nem szabad neki sokáig áztania magát a vízben, mert az nagyon ront a helyzeten. Az unokatestvéreim is hasonló problémákkal küzdöttek évekig, nekik is gyógyszertári kenőcsöt kellett használni.


Én egyébként ebből a megfontolásból (+ a férjemnek és nekem is nagyon kényes bőrünk van, nekem emellé még allargiám is) nem is kísérletezem semmi mással, csak gyógyszertárival. Szerintem te is térj vissza ezekhez. Annyira nem rossz, és ahogy DODICA mondja, lehet belőle tusfürdőt is csinálni.

279. DODICA
2007. febr. 10. 08:50

D@nu!


Amit írsz, az a klasszikus ekcéma, a legáltalánosabb jelzése a bőrnek. Nagyon ismerős ez nekem!:))


Ételallergia a szoptatás mellett is lehet, hiszen az anyatejbe átmennek a dolgok...

Igen, ennyire érzékeny a bőre, node ilyen fokú ekcémánál ennek más oka is van! Nálunk volt emiatt vérvétel, abból derült ki, mi mindenre allergiás. Legrosszabb az, hogy az összes E-betűsre, ami kikerülhetetlen... Kaptunk egy gyönyörű listát, hogy mi mindent nem ehet, de képtelenség lett volna betartani. Végül azt mondtuk, a nagyon egyértelműen allergizálókat (látható volt az eredmény még aznap a bőrén) mellőzzük, a többihez meg szépen szokjon hozzá! :)) Nem javaslom azt a vérvételt, de azt igen, figyeljétek, mikor mennyire jelennek meg a vacakok. Nekem azt mondta doki, hogy ez a bőrelváltozás ilyen kicsi korban elsősorban az ételektől, illetve az egyéb, bőrével érintkező vegyszerektől lehet.

Nagyon jól csinálod, én ugyanígy tettem! 100% pamut, ugyanaz a mosószer... Az öblítőszert akár el is hagyhatnád. Csakúgy, mint a J&J fürdetőt!!!! Borzasztóan utáltam, iszonyat, milyen lett tőle a gyerek. Én maradtam annál a gusztustalan fürdetőkenőcsnél kb. 3 éves koráig. Akkor is N*vea terékeket, meg minél hipoallergénebbeket szereztem be, de a J&J, márka ide vagy oda, a mai napig nincs! Persze, nincs két egyforma ember, én pl. rettenet kiszáradok a D*ve termékektől, mások meg esküsznek rá. De a kicsid szerintem még kicsi ezekhez, pláne, ha sajna ilyen gondja van. A néha becsempészés nagyon is tud rontani a helyzeten. (Anyós nálunk is csinált ilyet.)


Hogy valami jót is írjak: általában kinövik a gyerekek. Ha nem is teljesen, de a ronda foltok eltűnnek. Marad az általános vakarózás (viszket az, majd idősebb korában lesz ideje arra is figyelni, most még érdekesebb a világ! :))) Fiam is később kezdte vakarni, nem ilyan kicsinak.)

Nálunk a foltok kb. 3 éves kora körül szűntek meg. Most 8 éves, a mai napig érzékeny a bőre, sokat kell testápolózni, sokszor viszkető érzése van, de a kör alakú foltokat már évek óta nem látjuk.


Tudtad, hogy a gyógyszertári fürdetőkenőcsből házilag tök jó tusfürdőt lehet csinálni??? Akkor már nem is olyan vészes...

278. d@nu (válaszként erre: 276. - Tinendo)
2007. febr. 9. 23:16

:) Igen, köszi!


Én sem merem csak patikai fürdetőkrémmel fürdetni az érzékeny bőre miatt. Persze néha azért becsempészek a vizébe egy kis J&J fürdetőt.. :))

277. d@nu (válaszként erre: 275. - DODICA)
2007. febr. 9. 23:14

Már nem olyan pici, hamarosan belenövünk ebbe a topikba. :) 11 hónapos a lányom.

Először kb. 3 hónapos korában jelentkezett, és a doki által felírt krém hatására elmúlt. Aztán egy idő után újra megjelent. Igazából nem vettem észre, hogy viszketne neki, de folyamatosan terjedt a testén, egyre több kb. 5 Ft-os nagyságú folt jelent meg. Piros, ujjal érdes tapintású "foltok", amelyeknek száraz a felülete. Hónalj, mellkas, végtagok - szóval szinte az egész testén voltak, még a köldökén is :(.

Az első perctől ugyanazt a mosóport és öblítőt használom, lehetőség szerint 100% pamut ruhákba - a bodyk mindenképpen azok - öltöztetem Őt, majdnem 6 hónapos koráig még vizet sem ivott, csak anyatejet, ezért ételallergiára sem gyanakodnék, lehet, hogy csak ennyire érzékeny a bőre?

Már egy ideje újból megjelent a testén, így újra felírattam rá a múltkor bevált kenőcsöt (valamilyen patikai keverék :) ), és ez hatott, csak bosszantó, hogy esetleg újra előjöhet és nem tudom, hogy mi az oka. A tejekcéma gondolom, csak "becenév" :), iszonyú hivatalosan atópiás dermatitisz, vagy mifene.

Mindez értelmes volt? Már késő van.. :))

276. tinendo (válaszként erre: 274. - D@nu)
2007. febr. 9. 20:14

Szia.

Mondtam, hogy sok szeretettel várunk.


Nálunk szerencsére nem fordult még elő tejallergia.

Az ételek is okozhatnak allergiát, vagy bármi más.

Mi például egyes tusifürdőkre lettünk allergiásra, meg a szappanra.

275. DODICA (válaszként erre: 274. - D@nu)
2007. febr. 9. 15:48

Nagyon pici csecsemőről van szÓ?? Akkor sejtem mi az. Rég volt, de mi állandóan küzdtünk valami ekcéma ellen...

Rengeteg vállfaja létezik sajna, de egy biztos: az ekcéma bőrelváltozás.


Van, hogy a világon semmit se látsz a gyerek bőrén, de ő 10 körömmel vakarja magát. Szerintem ez a legidegesítőbb... Pláne, hogy véresre vakarja szegény. :( Én ebben az esetben néha a Fenistil cseppekhez is hozzányúltam. Muszáj volt. :( Továbbá nagyon sok, minőségi testápoló, gyógynövényes, bőrnyugtató. Nekünk ez sokat segített.

Van, hogy olyan, mintha leprás lenne. Barna, rusnya valami nő rajta, akár kiterjedten is, persze ez is viszket, ezt is vakarni akarná (s teszi is fusiban:( ). Amolyan elszarusodott hámréteghez is hasonlítanám. (Piszok sok zsírt tartalmazó gyógyszertári kence jó rá.)

Aztán meg a legklasszikusabb, amikor piros pöttyök, kör alakban udvart is képeznek. Ez is "vakarandó"!:))) (Fiam mondta így, mikor kicsi volt)


Steroidokat szoktak rá adni súlyosabb esetben, de, ha teheted, mellőzd!! Gyorsan hozzászoknak, s anélkül már be se gyógyul... Inkább el se kezd, kendd ezerféle gyógynövényes, nyugtató hatású valamivel, használj homeopátiát, s esetleg Fenistil csepp (ez arra jó, hogy a viszketés érzését csökkanti, hatásosabb, mint a gél, bár az se rossz. Igaz, azt még nem említettem, de jöhet.)


Az ekcéma ételallergia következménye legtöbbször, így meg kell próbálni megkeresni, s kiküszöbölni a bűnös hamit! (Későbbiekben, pl. fél év után lehet vele újra próbálkozni.) Persze, ha valaki pl. az E-betűs szarságokra érzékeny, mint pl. fiam, akkor nincs menekvés. :((


Még egy dolog, ami eszembe jut: ha csakis anyatejes a baba, akkor tele lehet ragyával, piros pöttyel a kezdeti időben (akár hónapokon át), azt hiszem ezt is "tejekcémával" illetik, helytelenül. Az igazi tejekcéma a tejtermékre utal.

Ami szopós babáknál van, az teljesen ártalmatlan, semmi vizet nem zavar, kezelést nagyon nem igényel!! (hiba, hogy kenik mindennel) Csupán esztétikai dolog, ami általában a rokonokat szokta jobban zavarni. :)) Nem kell vele foglalkozni! Oka, hogy egy jól szopó baba mindent megkap az anyjától, annak hormonait is, amelyek ilyen hatást váltanak ki. Még gyenge a feldolgozásukra, a bőre jelzi. Hozzá kell szoknia. Mihelyst edzettebb egy kicsit, minden pötty magától elmúlik.


Nem derült ki, nálatok mi a tünet, ezért írtam le mindezt. Vagy az anyatejes pöttyökre utaltak, vagy, ha pl. már tehéntejet is kap, akkor a miatta kialakult ekcémára. Ha az előbbi, akkor nyugi, s ne foglalkozz vele, ha az utóbbi, akkor hagyd el gyorsan a tejet! Vannak, akik hajlamosabbak az ekcémára, pláne, ha kiskorban még irritáló anyagokkal is találkoznak, túl korán.


Remélem tudtam valamit segíteni. Aztán légyszi írd meg, ha kiderül valami!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook