Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok? fórum

Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. VendrinerPiroska (válaszként erre: 63. - Birebora)
2021. júl. 16. 22:56
Akkor meg itthon is gáz lenne az élete. Legalább odakint nincs szem előtt.
66. ,zumba
2021. júl. 16. 08:56
Igen, több okból is.
65. tumbo2
2021. júl. 16. 08:51
voltunk mi már minden,csak a bért csökkenthessék.
64. birebora (válaszként erre: 62. - Df1e1c376c)
2021. júl. 16. 05:42
Akkor csak ki van szolgáltatva valahol mindenki.
63. birebora (válaszként erre: 61. - Birebora)
2021. júl. 16. 05:42
Nem érzi jól magát kint. Honvágya van, gyerekei lesz.arják. Elvált. Mindig is idegen lesz egy idegen országban.
62. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Lala kiraly)
2021. júl. 16. 00:06

En tudok joobbat: 35 helyett mar csak 28-ra vagyok bejeletve, es tobbe nem fizetett a szunet. Mert pandemic... ez magyarazat mindenre. Atcsoportositottak a penzt a fizetesunkbol a marketingre.

Eeeeees? Fel lehet mondani... Meg kozben nincs ember.

61. birebora (válaszként erre: 60. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 15. 18:57
De. Nem tudta, nem akarta fizetni.
60. VendrinerPiroska (válaszként erre: 51. - Birebora)
2021. júl. 15. 00:08
Nem a kölcsön fizetéstől akart megszabadulni? Mellesleg, lehet, hogy jól érzi magát kint. Én pld. sohasem a pénz miatt dolgoztam külföldön, és tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen.
59. timycat (válaszként erre: 58. - Channa*)
2021. júl. 14. 22:26

Nagykereskedelem (belföldi, nemzetközi), logisztika (saját áru és számlás, szintén belföld/külföld), termelés, előállítás, feldolgozás, szolgáltatás.

Van nálunk minden.


Sok vállalkozó rájött már arra, hogyha fejni akarja a tehenet akkor etetnie is kell. Az én főnököm is rájött arra, hogyha minden egyes nappal amikor csak kinyitja a szemét gazdagabb akar lenni, mint 1 nappal előtte volt (úgy hogy politikailag nótoriusan széllel szembe pisil) akkor bizony megfelelően képzett, rátermett, lojális emberekkel kell körülvennie magát, az ilyet meg tisztességesen, patyolattisztán meg kell fizetni.

58. Channa* (válaszként erre: 54. - Timycat)
2021. júl. 14. 20:51

Én is egy 100%-ban magyar tulajdonú bankban dolgozok, de ez más szféra, ahogy a tied is.


Nálunk mindenki rendes bérrel van bejelentve, vagy vállalkozóival dolgozik, gondolom nálatok is.


De pl. kereskedelem, szállítmányozás, vendéglátás, építőipar, stb. más. Ezekben a szférákban a lényeg, hogy kevés fizetésért sokat dolgozzon az a kevés ember...

2021. júl. 14. 20:16
Megnyilvanulasaid alapjan minimalberert sem alkalmaznalak es nem is szeretnek veled egy helyen dolgozni.
2021. júl. 14. 20:11

Igen, zavarna.


Ha muszaj lenne, elfogdnam es azzal a lendulettel kezdenek masik allast keresni.

55. timycat (válaszként erre: 38. - Birebora)
2021. júl. 14. 19:28

A férjem is minimálbérre volt világ életében bejelentve a saját vállalkozásaiban, táppénzzel nem játszott, így van nyugdíja, nem sok, de van+könnyebbség hogy már nem kell annyi járulékot fizetni maga után.

Ő nem azért vállalkozott 30+ évig, hogy bérből-fizetésből vagy majd nyugdíjból éljen.


A vállalkozói lét ennél (magát mire jelenti be) azért jóval bonyolultabb.

54. timycat (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. júl. 14. 19:19

Naaaa. Azért vannak kivételek. Nálunk nincs fekete pénz, meg játszadozás a bejelentéssel és 200 nettó alatti bér sincs.


Nem egy ilyen céget vagy vállalkozót ismerek, 100% magyar tulajdonban.

53. birebora (válaszként erre: 52. - Globus)
2021. júl. 14. 18:39
Számomra nagyon nem mindegy, hogy bérelek vagy az enyémet fizetem.
52. globus (válaszként erre: 46. - Birebora)
2021. júl. 14. 18:35
Nem tudom. Akire gondoltam, veszni hagyta a kacsalábon forgó úszómedencés házát, felszámolt mindent, ami a nevén volt. Ausztriában dolgozik, és lőn: ugyanolyant bérel. Nehéz megváltozni.
51. birebora (válaszként erre: 50. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 14. 18:35
7 éve?! Könyörgöm! semmit nem tud felmutatni. Minek ment ki?
50. VendrinerPiroska (válaszként erre: 46. - Birebora)
2021. júl. 14. 18:26

"Egy szobát bérel, máról holnapra él."

Ez mondjuk sok kint élőről el lehet mondani.

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 17:57

Gondolom a kérdésed költői. Hogy a viharba ne zavarna. Gondolkodj el rajta, ha véletlenül beteg lennél, mennyit kapnál kézhez, az életbe ne kelljen soha, hogy leszázalékolkanak, de bizony ez is megesik gyakran, és akkor mehet az ember a sóhivatalba a nyugdíjával.

Ha nincs másik, muszáj maradnod, de amint lesz alkalmad lépj tovább.

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 17:57

Gondolom a kérdésed költői. Hogy a viharba ne zavarna. Gondolkodj el rajta, ha véletlenül beteg lennél, mennyit kapnál kézhez, az életbe ne kelljen soha, hogy leszázalékolkanak, de bizony ez is megesik gyakran, és akkor mehet az ember a sóhivatalba a nyugdíjával.

Ha nincs másik, muszáj maradnod, de amint lesz alkalmad lépj tovább.

47. Channa* (válaszként erre: 45. - Globus)
2021. júl. 14. 17:48

Hát erről beszélek.

Legalább ennyit kellene keresnie egy munkavállalónak és nem 111 ezer nettót vagy jó esetben 200 ezer nettót.

Mert van amelyik vállalkozó megadja a 200-at, de igen ritka már ez is, hát még e felett....

46. birebora (válaszként erre: 43. - Globus)
2021. júl. 14. 17:26
Volt kolléganőm Angliáig futott a hitele elől, de ott sem tud megállni a lábán. Egy szobát bérel, máról holnapra él. Amint hazajön és munkába áll, persze ha hivatalosan, megfogják találni. Hány év kell az elévüléshez?
45. globus (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. júl. 14. 17:25
450 bruttó errefelé álombér. Még a fele is.
44. globus
2021. júl. 14. 17:23
Még hány nicket regisztrálsz? :)
43. globus (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2021. júl. 14. 17:22
Hogyne, ők nem szeretnék, ha látható lenne a jövedelmük, amiből tartozást behajthatnának rajtuk. Gyerektartás, hiteltörlesztés...több olyan ismerősünk van, aki tudna fizetni, csak nem akar. Inkább feketén dolgoznak szomszéd országban arra várva, hogy majd elévül.
2021. júl. 14. 17:13

Húúú, és elfelejtettem a vállalkozók egyik kedvencét az ingyenes próbanapok a végtelenségig, mert így ingyen megcsinálják a munkavállalók.


Tudok olyan vállalkozóról, akik évek óta próbanapozókkal végezteti el a munkát, ha nincs újabb jelentkező, akkor pbóbaheteztet, amíg nincs jelentkező, de a próbahétre már fizet annyit, mint egy koldusnak...

41. Channa* (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2021. júl. 14. 17:10

Akinek nem inge...


De kíváncsi lennék rá, hogy a munkavállalóid hány százalékkal kapnak több bért a minimálbérbérérnél...

Van e köztük olyan, aki 500 ezer bruttóval van bejelentve?

Vagy legyen csak 300 ezer bruttó...

40. Channa* (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2021. júl. 14. 17:08

Süket duma?



Hány olyan magyar vállalkozónál dolgozó ismerősöd van, aki nem minimálbéres?

Melyik fizet rendes bért?

Nem kell sokat, csak 450 ezer bruttót.


Egyik sem. Kihasználják a munkavállalókat, és ráadásul állandóan stresszelik őket a kirúgással, nem kell itt dolgozni és a többi hülyeséggel.


Tehát, van egy pár ismerősöm, akik ilyeneknél dolgoznak, de pl. azért, hogy a munkavállaló ne járjon jól, azonnal más béren jelenti be, ha nyugdíjba megy. Pusztán azért, mert sajnálta a munkavállalótól azt a 40 ezret, amit pluszban kapott volna a TB és nyugdíjjárulék nem fizetése miatt. Pedig ebből neki semmi hátránya nem volt, de nehogy már a munkavállaló többet keressen.


Gerinctelen mind.

39. birebora (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2021. júl. 14. 16:47
Még jó, hogy azért ez nem teljesen így van.
2021. júl. 14. 16:05
Van a családban 2 vállalkozó. Mindkettő azon rinyál, hogy nem lesz nyugdíja. Persze, hogy nem, nem fizeti be vagy nem a bevétele utáni megfelelő összeget. Valamit talán csepegtetnek a közbe. Ezzel lop és csal és hazudik mindkettő. Akkor tegyen félre magának és akkor lesz öregségére valami járuléka. Ja, azt nem akarják.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook