Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok? fórum

Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 09:37
Leszarnám, inkább a megélhetésem. Százezrek dolgoznak így (sajnos), valószínű nem fog senkit érdekelni ameddig új helyet találsz.
6. Channa* (válaszként erre: 3. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 09:36

A pénzt választanám természetesen.


Én szinte mindig olyan szférában dolgoztam, ahol nincs ilyen ügyeskedés...

5. lala kiraly (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2021. júl. 14. 09:35

"amíg nincs meg az új állás, ne csinálj belőle ügyet."


Hát ja, de van egy nagyon rossz vonulata az ügynek: ha én minimálra bejelentett vagyok de nem annyit kapok akkor ezzel én bele vagyok rángatva egy adócsalásba amely akár rajtam is csattanhat később!

Na itt a dilemma.

4. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 09:33
Nyilván inkább a pénz, amíg nincs meg az új állás, ne csinálj belőle ügyet.
3. lala kiraly (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. júl. 14. 09:32

De azért megkérdezem mi a rosszabb nem teljesen bejelentett bérért melózni, vagy otthon ülni 0 ft-tal állás nélkül?


mert ha én ebből ügyet csinálok, engem kirúgnak és akkor nem fél-bejelentett leszek, hanem állástalan.


Másik állás meg ugyan hol és mi?

2021. júl. 14. 09:30

Persze, hogy zavarna.

Sosem dolgoztam még nem teljesen bejelentett bérért.

2021. júl. 14. 09:27

Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok (részben legálisan részben feketén)?



166.000 nettó a bér, ezt kaptam bejelentve fehéren utalva havonta. Ennyi a szerződéses bruttómból számolt nettó.

Majd pár hónapja átálltak arra hogy csak 111.000-et kapok utalva, a többit kp-ban.

Nem mondták ennek mi az oka, nem mondták hogy átjelentettek minimálba.

A szemfülesek rájöhetnek hamar, miért is épp 111.000 az utalás.


Tehát a végeredmény: én éppúgy 166.000-et kapok, csak immár nem full legálisan, hanem fél-legálisan: a minimálbérig terjedő részt legálisan, a többit kézbe feketén.


Titeket zavarna ez? A bért végső soron megkapom, csak minimálbéres lettem papíron, így hitel, kölcsön stb minden elszállt, ráadásul a majdani nyugdíjnak is kb annyi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook