Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Voltál már úgy, hogy eleged volt a párodból, és úgy érezted nincs tovább? fórum

Voltál már úgy, hogy eleged volt a párodból, és úgy érezted nincs tovább? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
84. Ymanie
2008. nov. 3. 19:29
van olyan aki még nem érezte?
83. mama_gold (válaszként erre: 81. - 4937ce407d)
2008. nov. 3. 18:17

Nagyon bírnám, ha a férjem házias lenne:-)

Bár az első az volt, és 4 év után elváltunk (ott is más gondok voltak) bár akkor még fiatal voltam és buta. Ha több tolerancia lett volna bennem, még a mai napig együtt lennénk. Az sem volt sokkal rosszabb, mint a 2. házasság.

2008. nov. 3. 17:55
Persze szerintem mindenkinél eljön ez a pillanat, van hogy többször is! Ez általába véve annak tudható be hogy mi nők szeretnénk változtatni bizonyos dolgokon(pl.többet menjünk el otthonról,közös programok,élmények,beszélgetések....és ne csak a tv-t bámúlni mikor otthon az egész család).ezt a férfiak úgy értelmezik hogy mi csak bas..tatni tudjuk őket és sok időnk van hogy ilyen hülyeségeken agyaljunk!!!De ha belegondolunk a férfiak és a nők sosem fogják megérteni egymást mert más a gondolkodás módunk,ezért mindig lesz olyan hogy elkondolkodunk hogy van-e értelme a folytatásnak.(10 év tapasztalat,sosem voltunk még külön párommal,kompromisszum készség a mi titkunk).
2008. nov. 3. 17:45

Amikor nekem elegem lett a páromból,akkor már nem is volt tovább.

Amikor már nem tudok úgy hozzáérni....ránézni...

az már csak erőltetés.Mi a garancia,hogy ez visszaváltozik?Ha meg nem,áldozzam fel magam?!

Az én ex-em után soha nem kellet pakolni,sőt,havonta egyszer Ő pakolta el a szekrényemet.Imádta a ruháimat hajtogatni,rendezgetni.

Főzött,sütött,mosott,takarított...mindent megcsinált.

Más probléma volt

2008. nov. 3. 17:16

nagyon tetszik a beszélgetés:-)

szeretem, amikor emberek ki merik mondani, hogy problémájuk van a párjával.

Mert itt a fene nagy környezetemben csak én vagyok egyedül, a PANASZKODÓ:-o

Nekem is folyamatosan bajom van a trehányságával, ráadásul 3 gyerek van itthon és mind fiú. Szoktam is mondani, hogy 4 gyerekem van:-D

Nálunk nincs mama, tehát segítség 0. Sexlehetőség csak kapkodva, egyik gyerek mindig körülöttünk van. Elég már a fürdőszobasexből!!!

És persze a férjem ki van kattanva, hogy nem akarom mindennap! Na ilyenkor vagyok úgy, hogy bőrönd és irány valahová....de hová? És másnapra lehiggadok.

2008. nov. 3. 16:48
Azt szoktam mondani a Férjemnek, ha valamit nem talál, és a szeme előt van, hogy előkelő idegen a saját házában...
2008. nov. 3. 16:47
de egyébként nekem tényleg radarom van az elveszett dolgokra :)))
77. csókica (válaszként erre: 76. - 81002da781)
2008. nov. 3. 16:45
ha a megszokott helyere minden visszakerül,az biztos hogy meg is van!!)))
76. 81002da781 (válaszként erre: 75. - Belnea)
2008. nov. 3. 16:40

Én ha már nem bírok a férjemmel, akkor kapom a gyereket, és elmegyünk sétálni. :)


A trehányság valahogy nálunk is így van.

Állítólag én nem tudok rendet tenni, de nem az én cuccaim hevernek szanaszét...


3 éve az alsóneműim zacskókba vannak, még is megtalálok mindent.

Erre mondta azt a férjem, hogy mert én ezt bírom...

Naná, azért vagyok pánikbeteg...

Egyébként én zseninek számítok, mert átlátok a káoszon, sokszor az ő szerszámait is én találom meg. :)))

El kellene mennem látnoknak? :)

75. belnea
2008. nov. 3. 16:35
A párom olyan, de olllyan trehány, mindig mindent szétpakol, több munkám van utána, mint a gyerekek után. A szabályokat ő találja ki, de betartani képtelen őket. Sokszor érzem én is úgy, hogy a család én vagyok meg a gyerekek, a párom a kívülálló 3. aki csak van. Amikor már elég, akkor leülünk és megbeszéljük, hogy kinek mi nem jó, min kellene változtatni. Aztán a részéről az ígéretekig eljutunk, a megvalósítás pedig elmarad. De addigra legalább lehiggadok. Néha tényleg úgy érzem, hogy könnyebb lenne nélküle, de pár nap után, nagyon hiányzik. Ez egy kutya-macsak, se veled-se nélküled dolog.
74. csókica (válaszként erre: 72. - 81002da781)
2008. nov. 3. 16:35

Nem baj ha beledobtad,de nem vesztünk össze rajta!!)))

Igy legalább,megtudja irni mindenki a saját tapasztalatait,az lehet jó vagy rossz,hátha egy-két ihletet lehet meriteni!!)))

73. 81002da781 (válaszként erre: 60. - Win)
2008. nov. 3. 16:32

Win,

Köszi a jótanácsokat, megpróbálom megvalósítani...


Egy vagy is kettő is megvalósulni látszik, a gyerek kint vágja a fát Apával, este "nagyfürdés" lesz Apával.


Én csak azt utálom, hogy ezek a pillanatok "ajtócsapkodás" után jönnek el...


Megértem én a férjem, de néha szerintem jobb testileg lemerülni, mint idegileg a gyerekkel, ráadásul nekem mint írtam nincsenek is rendben teljesen (no nem vagyok dilis, csak néha rosszul vagyok).

2008. nov. 3. 16:29

Azt hiszem kavicsot dobtam az állóvízbe. :)


Ma a játszón is beszélgettem Anyukákkal, csak egy legyintés és mosoly volt, "nálunk is ez a helyzet"...


Nem mondom, hogy megnyugtat, hogy másnak is ez a problémája, de legalább ki lehet beszélni, tanácsot tudunk kérni egymástól...

71. drnéni (válaszként erre: 68. - Csókica)
2008. nov. 3. 13:43
Hát ettől én biztos kiakadnék, d ehát én elég nyugtalan vérű vagyok.
2008. nov. 3. 13:12
Na, ez az!!
69. csókica (válaszként erre: 64. - Drnéni)
2008. nov. 3. 13:04
Valóban ugy a jó hogy a felmerült problémákat ,családon belül megbeszéljük,és megoldást próbálunk kereseni,lehet kis vagy nagy dolog,de megkell oldani,mert az utca ember nem fogja helyettünk megoldani,mert abból születhet káröröm,sajnálkozás,pletyka.
68. csókica (válaszként erre: 65. - Drnéni)
2008. nov. 3. 12:59
ja és a felhuzásról,engem nem a párom huz fel,hanem én saját magamat,a párom ilyenkor csöndben van,kérdezem tőle,most ő miért nem beszél?És azt feleli nekem megvárja mig lecsörög az óra/vagyis lehiggadok/
67. csókica (válaszként erre: 66. - Csókica)
2008. nov. 3. 12:50
lányok /helyesen/
66. csókica (válaszként erre: 65. - Drnéni)
2008. nov. 3. 12:49
Mi már nagyon régen kidolgoztuk a tervet,még mikor a lányok kicsik voltak,ha együtt akartál kiruccani,illetve együtt tv-ni,csak ugy müködött a dolog,ha mindeki kivette a részét a feladatokból,és a lányoknak sem háborodtak fel.Aki előbb hazaért az iskolából,illetve a melóból ,valaminek nekifogott))))
65. drnéni (válaszként erre: 59. - Lexike)
2008. nov. 3. 12:06

Mi azt beszéltük meg, hogy amikorra visszamegyek dolgozni (pár hónap), kidolgozunk egy nagyon szigoró háztartási rutint, pontosan beosztva a feladatokat, úgy, hogy a lehető leghatékonyabban, legrövidebb idő alatt megoldjuk a mindennapos feladatokat. Nálunk kutyasétáltatás is bonyolítja a képet. Most az itthoni munka nagyját én csinálom, de ez biztosan nem fog menni. Elhatároztuk, hogy hét közben nem lesz főzés, kajál mindenki az üzemin. Vásárlás heti 1x. Csak lesz valahogy.

Ja, visszatérve a fő témára: szerintem aki azt mondja, hogy soha nincs kiakadva a párjára, az vagy hazudik, vagy valami gond van vele, vagy egy szent. Vagy a párja már halott. Mi a férjemmel az irigyelt házaspárok közé tartozunk, 11 éve élünk nagy szerelemben, de néha úgy felhúz, hogy legszívesebben szedném a sátorfámat, és biztos ő is ábrándozott már arról, hogy milyen jól állna nekem egy kisbalta a szemem között.

64. drnéni (válaszként erre: 51. - 3a35a2b906)
2008. nov. 3. 11:58

Erre kettő dolgot reagálnék:

1. ha nem vetted volna észre, a férfiak és nők között az egyik legnagyobb különbség, hogy a nők meg akarják beszélni a lelki gondokat, a férfiak viszont leginkább nem. Egy idő után sok nő feladja, és inkább mással beszéli meg.

2. a nők egymás közötti beszélgetése során nagyon fontos tétel az ún. ventilálás (a lelkünk szellőztetése), mely nagyban csökkenti a frusztráció szintjét. Pl.: uram reggel felhúz, legszívesebben hozzávágnék valamit. Aztán napközben dumálok a barátnőmmel egy jót, elmondom a férjemet mindennek, aztán rendszerint az a végkövetkeztetés, hogy mégse cserélném el senkivel. Így aztán már napközben megy a szerelmes sms, délutánra meg minden rendben. Ha nem beszélném ki, délutánra már robbannék. Ajánlom a módszert férfiak figyelmébe!

63. a9e1c02a7b (válaszként erre: 62. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 3. 11:45
Ja, és két gyerekkel...
62. a9e1c02a7b (válaszként erre: 57. - 3b41f6053f)
2008. nov. 3. 11:45
Jújj, de tök ugyanez...!!! Még az árajánlat is... :)
61. a9e1c02a7b (válaszként erre: 56. - 81002da781)
2008. nov. 3. 11:44
Szerintem idegbajt kapna...
60. win (válaszként erre: 48. - 81002da781)
2008. nov. 3. 11:06

Szia!


Én/mi hasonló helyzetben voltam/-tunk kezdetben. A férjem -akárcsak a tied- elment hajnalban dolgozni, majd mikor dlután hazajött, egy gyors ebéd után -vagy sokszor anélkül- rántotta magára a munkásruhát és ment vakolni, glettelni, festeni, szerelni, stb.

Este 8 körülért haza (a szüleimnél laktunk, akikből naphosszat én semmit sem láttam, mert mentek a dolguk után egészen estig). Olyankor megfürdette a gyereket, hogy nekik is legyen valami közös programjuk, lássa fél órára ő is minden nap a fiát. Ez ment 5 hónapig. Azóta már nincs annyi munka a házon, inkább kint, de továbbra is vannak napok, amikor annak ellenére, hogy itthon van, nem látom csak étkezéskor, és a gyerekek az enyémek, akárcsak hétközben.


Én három dolgot javasolnék:

1. mindenképpen legyen egy olyan pontja a napnak, amikor következetesen a férjed van a gyerekkel (mint nálunk a fürdetés). Neked az a napi 20-30 perc gyerekmentes időszak is némi felüdülés lehet, ők pedig találkoznak. Ez lehet a vacsora, az altatás, egy kis mesélés, este, bármi.

2. egy másfél éves gyerek elég nagy, lehet találni olyan munkákat, pl. levélsöprés, kertészkedés, bármi, amiben tud segíteni. Pont abban a korban van,a mikor szívesen csinálja azokat a dolgokat, amiket a felnőttektől lát, és boldog, ha tanulhat az apától.

Persze, ehhez rengeteg türelem kell, mert kb. 5x annyi idő alatt készülnek el a dolgok, mint ha az ember egyedül csinálja. De egyrészt a gyerek így az apjával lehet, másrészt ő is megtapasztalja az apaságot -annak szépségeivel és nehézségeivel együtt.

3. néha igenis, félre kell tenni mindent, hátat fordítani a munkának, problémáknak, és elmenni kicsit otthonról, mint egy család. Nem nagy és költséges dolgokra gondolok. Hanem pl. kerekedjetek fel egy vasárnap, menjetek el valahova kicsit kirándulni az erdőbe, vagy állatkertbe, vagy nézelődni, csak úgy bambulni kicsit valahova.


Megjegyzésem még annyi lenne, hogy vannak apukák, akik a gyerekük bizonyos koráig nem tudnak mit kezdeni a gyerekükkel. Nem tudnak vele beszélgetni, nem látnak benne partnert. Lehet, hogy a férjed is ilyen típusú apuka. Ha igen, akkor én semmiképpen nem erőltetném, hogy "apább" legyen, mert abból semmi jó nem sül ki, ha erőszak hatására,a saját legjobb meggyőződése nélkül van a gyerekkel.



És még annyi, hogy maximálisan megértem a férjedet, nagyon fárasztó, amit csinál. (Ezzel természetesen nem téged akarlak kisebbíteni vagy hibáztatni.) Fizikailag és pszichésen is megterhelő, hogy az ember folyamatosan dolgozik, nincs ideje kikapcsolódni.

Az én férjemet is borzasztóan kimerítette annak idején az az időszak, amikor az építkezés folyt. 7 hónapon keresztül azt csinálta, amit leírtam: hajnal 4kor kelt, munkahely, délután 3kor haza, este 8ig (néha, ha valami miatt határidő volt, akkor 10ig) házfelújítás, és másnap ugyanez. Szombat, vasárnap mint olyan,nem volt. Akkor reggel 6tól este 7-8ig a háznál dolgozott.


DE: Mindenképpen beszélj vele a problémáidról, érzéseidről, gondolataidról!

59. Lexike (válaszként erre: 48. - 81002da781)
2008. nov. 3. 10:57
Eddig azt hittem csak én gondolom, hogy változtatni kellene az életemen, de úgy látom sokan járunk egy cipőben. Az én férjem is reggel 6kor indul változó mikor jön haza általában este 6 után valamikor 8 körül. Akkor eszik átöltözik és leül tévézni , mondván vigyázz a gyerekre aki természetesen zavarja a jelenlétével. Én próbálok rendet tartani , főzni de néha már teli van a hócipőm a házi munkával. A bölcsit kizártnak tartom ne más nevelje a kicsit. Rettegek tőle ha visszamegyek dolgozni, hogy tudok majd mindenhol megfeleni mert a párom akkor ilyen marad szerintem.
2008. nov. 3. 10:44
Húhú de még hányszor. 10 percenként ezt érzem. A közte lévő időben imádom :)
57. 3b41f6053f (válaszként erre: 48. - 81002da781)
2008. nov. 3. 10:43

Sajnálom!!!:(

Én is érzek így néha.

Nálunk az van,hogy a férjem reggel 6-kor elmegy dolgozni és este jó esetbe 6 után hazaér,ha nem fél kilenckor:(


Ekkor kajál fürdik árajánlatot ír a gépen,vagy csak netezik.


Akkor mikor foglalkozik velem és a gyerekekkel?!


A fiam 3 éves rettentő eleven,ha megjön az apja akkor ugrál a hátán,rugdossa ,játszani akar vele,a férjem meg csak kiabál vele,hogy hagyja abba:(


Szóval szar az egész....

56. 81002da781 (válaszként erre: 54. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 3. 10:42

De itt nem csak az ígéretről van szó, hanem arról, hogy ők férfiak, mennyit dolgoznak, és mi meg otthon a gyerekkel lógatjuk a lábunkat...


Én sokszor azon mélázok, hogy vegyen ki a férjem néha 1-1 nap szabit, és lássa el ő a gyereket...


Nekem is könnyebb lenne bejárnom az irodába elücsörögni 8 órát, a gyerekre meg vigyázzon a bölcsi, de én nem ezért szültem gyereket!

55. 81002da781 (válaszként erre: 51. - 3a35a2b906)
2008. nov. 3. 10:39

Mondd tubicám házas vagy?

Nevelsz gyereket?

Főzöl, mosol, takarítasz???


Ha ezekre nem a válasz milyen jogon merészelsz itt másokat megítélni????

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook