Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? fórum

Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. aug. 15. 12:14
Nem..csak a gondolatig jutottam el.
655. csinoska2012 (válaszként erre: 652. - G7530)
2014. aug. 15. 12:09
A családi háttér nem minden,nehogy azt hidd ha az embernek van gyereke amellett nem érzi magát magányosnak.Én is nagyon mély ponton vagyok megint, vannak gyerekeim és sokan azt mondanák hu de boldognak és elégedetnek kellene lennem, persze az is vagyok de kivel beszélem meg a próblémáimat senkivel:(
2014. aug. 7. 22:12
nem...még...
653. Érdekes73 (válaszként erre: 652. - G7530)
2014. aug. 7. 20:49

Találni kell megértő közeget : A 2011-es népszámlálás alapján Miskolcnak 165 321 lakosa volt

szóval a lakóhelyed közelébe is van esélyed hogy barátkozz, ismerkedj...

652. G7530
2014. aug. 7. 12:11

Na látod. Te rendelkezel valamivel. A családi háttérrel.

Gondolj bele, ha nincs szeretet, a tudat hogy senkire sem számíthatsz, ha olyan betegséged van, akivel semmit nem tudsz megbeszélni.

Senki se szeret. Így éld túl.

651. 4a106544f6 (válaszként erre: 650. - Töprengő)
2014. aug. 7. 11:50
Az a külföldi férfi is vígan él...pedig neki nincs se 2 keze, se 2 lába és gyermeke is van ééés boldog : )))))) Most nem tudom hirtelen, hogy hogyan is hívják, de előadást is tartott ezzel kapcsolatosan, hogy fogadjuk el magunkat, na meg a sorsunkat. Én hiszek az ezoterikus dolgokban stb... sajnos anyukámnak el kellett mennie..."teljesítette a feladatát e Földön". Mindenkinek küzdenie, harcolnia kell valamiért ebben az életben. Depresszióm alatt a kitűzött céljaim semmivé váltak, úgy éreztem nincs tovább. Például a főiskola befejezése....már csak szakdolgozat megírás + államvizsga van hátra és befejeztem. De akkor ott tartottam, hogy feladom...feladok mindent. Szerencsére egy jó családi háttérrel rendelkezem, akik segítettek kimászni ebből a szörnyűségből!!!!
650. töprengő (válaszként erre: 648. - Kis Árvácska)
2014. aug. 7. 07:23

Ne add fel!

Végtagját elvesztett is élni akar.... pl

649. töprengő (válaszként erre: 646. - 4a106544f6)
2014. aug. 7. 07:21

A még élő szülőnek, párunknak, gyerekünknek még nagyon nagy szüksége van ránk. Azért se szabad.

Továbbá nem adom meg senkinek azt az örömöt, hogy ne legyek.. ( pl inkább nem írok )

Túl fogom élni!! A hogyan éljem túl, az a nehéz. Így gondolom...

2014. aug. 6. 23:08
azt hiszem, én feladom :((((
2014. aug. 6. 21:51
igen
2014. aug. 6. 21:30
Természetesen voltam 4 hónapja. Édesanyukámat veszítettem el kicsivel több, mint 1 éve...nagyon nehezen tudtam feldolgozni lelkileg. Még most is szörnyen nehéz. 57 évesen halt meg áttétes rákban. Szörnyű....végig nézni, ahogy szenved és épül le, ezt senkinek sem kívánom. Nagyon sokáig a hídról akartam leugrani, de rádöbbentem, hogy az Édesapámnak szüksége van rám, páromnak is és a családomnak is.
2014. aug. 6. 21:24
????
2014. aug. 6. 21:09
mi lett tiwish-sel? tényleg megtette? azóta nem lépett be. :(
643. G7530
2014. aug. 6. 20:39

Prónálom elhinni, hogy meggyógyulok és boldog leszek. Nehéz.

Ami megöl: az a szeretethiány.

És már egyáltalán nem bánnám, ha vége lenne szenvedésemnek. Jó lenne elaludni örökre, mint egy újabb kínkeserves napot túlélni egyedül, betegen.

Holott tudom, hogy codálatos az élet, de ha nem szeretnek, véged.

39 éves vagyok és már kezdek belefáradni, hogy másfél éve egyedül vagyok és nem vagyok boldog.

És az ital sem tesz azzá.

Vigyázzatok magatokra magányosok, betegek!

642. Érdekes73 (válaszként erre: 641. - G7530)
2014. aug. 4. 00:04
Ez nagyon jó ötlet.
641. G7530
2014. aug. 3. 10:17

Ha kikerülök ebből a szorult helyzetből, amibe kerültem és rendbe jön az életem és újra érzek majd és boldog leszek, akkor felteszem az életemet az emberek megsegítésére.

De a legnagyobb vágyam egy olyan hely kialakítása Miskolcon, ahol a hozzám hasonló elkeseredett és magányos emberek összejöhesenek és szeretetben lehessenek.

/Tudom, hogy nagyon sokan vagyunk, kicsiny kis világunkban, akik magánnyal és teljes elkeseredettséggel küzdenek/.

Ha nem is találjuk meg a társunkat, de legalább barátokat szerzünk, az már elég jó kezdet, hogy egy kicsit boldogok lehessünk.

Ha az ember kibeszéli magából a gondjait, ha megoszthatja a másikkal, az már út a gyógyulás felé, mert érzi hogy nincs egyedül.

Ez csak egy gondolat volt, amit én mint jólelkű ember érzek és cselekednék.

Tudom, hogy a cselekedet ami fontos.

De célok nékül nem élhetünk.

Istenem segíts, hogy mindezt megvalósíthassam.

2014. aug. 1. 07:21

Biztosan volt ilyen időszakom is. Öngyilkosság tuti akkor nem fordult meg a fejembe. És azt se választottam, hogy rákapjak az alkoholra, cigire. Csak azt tudtam más irányba van a megoldás.

( aki fontolgatja jól tudja titkolni, és még a pszi doki se biztos hogy rájön ).

639. Kis Árvácska (válaszként erre: 638. - Alien27)
2014. júl. 31. 22:38
Szia! Szívesen meghallgatlak. :) Visznt csak interneten lehetséges, mert nem tudok telefonálni. Ha Neked így jó, bátran írjál.
638. alien27
2014. júl. 31. 22:31

Eddig tartottam attól, hogy ide írjak, de most már nagyon szeretnék valakit aki beszélne velem... Újra nagyon mélyponton vagyok és úgy érzem teljesen magamra maradtam. A barátok eltűntek, családra nem számíthatok és egy elutasított szerelem keserít meg már 1 éve.


Ha valaki meghallgatna, privátban adok elérhetőséget...

2014. júl. 30. 10:38

Nem próbáltál meg barátokat, beszélgetőtársakat keresni, akár az interneten? Nem azt mondom, hogy feltétlenül egy új pasit, hanem barátnőket? Nem hiszem, hogy mindenki elítélne téged, hiszen nem bűntényt követtél el, hanem "csak" nem úgy alakul az életed, ahogyan szeretnéd. Ez a "nem kellek neki" dolog ismerős helyzet, tuti van olyan, akinek kellenél, csak még nem találkoztál vele. Még mielőtt valaki azt írná, hogy menj el orvoshoz leírom gyorsan, hogy nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás. Én is átmentem már olyan dolgokon, hogy nem fogadtak be egy közösségbe, megszóltak mások, vagy elhagytak egy kapcsolatban, de nem fordultam orvoshoz, magam próbáltam helyrehozni az életemet, több-kevesebb sikerrel ugyan, de sikerült.

Véleményem szerint ilyen helyzetekben egy jó társas kapcsolat lenne a legjobb gyógyír a bajra, de így valóban nehéz, ha te is többször csalódtál már a pasikban.

De nem szabad neked sem feladnod, hiszen fiatal vagy még, beszélgess, ismerkedj, és hosszabb távon csak azokkal tartsd a kapcsolatot, akiken érzed, hogy megértenek téged, nem bántanak, és nem ítélnek el téged.

2014. júl. 30. 10:25
Kedves No-one! A történeted és maga a név választásod alapján úgy érzem alapvetően abból ered a problémád, hogy nem tapasztaltad meg édesanyádtól a feltétel nélküli elfogadás, szeretet érzését, azt, hogy születésednél fogva jó és szerethető vagy. Talán innen ered az erős megfelelési kényszer, amit középiskolás korodig még tudtál tartani a hatalmas erőfeszítést igénylő mindenben kitűnőségeddel, aztán már nem és talán ez vezetett el az értéktelenség érzésedhez. Én legalábbis ezt olvastam ki a soraidból. Egyébként mindnyájan szeretetre vágyunk, szerelemre, családra, barátokra, csak ehhez képesnek kell lenni rá, hogy kapcsolatokat tudjunk teremteni. Nálad, ami nagyon akadályozó, hogy talán az anyai visszajelzések miatt nem igazán érzed magad szerethetőnek, gondolom, ha a munkahelyeden gyakran elvonulsz sírni, akkor olyan lehangoltnak látszol, hogy a munkatársak részéről sem tudnak elindulni a baráti kapcsolatok, egyéb társaságba meg ha jól értem, egyáltalán nem jársz. Két dolog jutott eszembe, ami talán segíthetne. Az egyik, hogy a középiskolás korodban -amikor még azt írod, hogy minden rendben volt- volt-e valamiféle kedvenc időtöltésed vagy hobbid, amihez újból visszanyúlhatnál, ami segíthetne abban, hogy legyenek a napnak örömmel eltöltött órái? (pl. valamilyen sport, tánc, festés, zenélés stb.) De ha nem volt ilyen, még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy akár most is elkezdjél valamilyen hangszeren tanulni vagy hobbi festészetet tanulni vagy akár egy természetjáró klubba beiratkozni,bármi, amihez csak egy kis kedvet is érzel és levezeti a szomorúságot, a magányt. A másik dolog, hogy írtad, hogy voltál pszichiátriai kezelésen, de igazából nem az orvosok segítettek, hanem a betegtársak. Emiatt jutott eszembe, hogy talán jó lenne, ha találnál egy jó fiatal felnőtteknek tartott pszichodráma csoportot a lakóhelyeden, ahol az önismereted, az önértékelésedet javíthatnád és megtapasztalnád a társakhoz kapcsolódás örömeit és átsegítene a krízisen.
2014. júl. 30. 09:25

Szia.


Szomorúan olvastam a történetedet. És még mennyi ilyen fiatal lehet, aki hasonló cipőben jár, csak nem mer, vagy szégyell róla beszélni... Először is szerintem kezdjük ott, hogy nem vagy senki /mármint a nicknevedre utalva értem/. Sokan nem értik meg, hogy nem tud mindenki ugyanúgy élni, mint a legtöbb ember, nem vagyunk egyformák gondolkodásilag. Van aki könnyebben túllép bizonyos dolgokon, mások kevésbé, vagy egyáltalán nem. Ezt a "kiközösítem őt" dolgot meg sosem értettem, miért van erre szükség?! Ha valaki valamiért nem szimpatikus, akkor miért nem hagyják békén őt?! Nem kell vele szóba állni, és kész. Persze a szülőknek is nagy felelőssége van abban, hogy mi lesz végül a gyerekből, szomorú, hogy anyukád így viszonyult hozzád. :S

A pasik meg..., hát..., na szóval őket sem értem. Egyes tanárok valóban nagyon kegyetlenek tudnak lenni, nekem is volt olyan tanárom, aki szinte rettegésben tartotta a diákjait, mert annyira rosszindulatú volt. Direkt úgy kérdezett feleléskor, hogy ne nagyon tudjunk rá válaszolni. Nem viccelek, volt olyan, hogy egy nap 7 tanulót is kihívott felelni, és mind a 7-nek 1-est adott! Jó az igaz, hogy általában mi sem voltunk szorgalmas tanulók, de azért ez már erős túlzás volt tőle. :S Fel is lázadtunk ellene, többen be sem jártunk az órájára, és kérvényeztük a tantestülettől, hogy adjanak nekünk helyette egy másik tanárt. Szerencsére egy idő után teljesítették is a kérésünket.

Szerintem jó dolog, hogy ezen a fórumon kibeszélitek a fájdalmatokat, egyrészt talán kicsit megnyugodtok majd utána, másrészt talán kaptok majd hasznos tanácsokat a fórumtagoktól. Igaz mindig vannak, akik inkább kötekednek, dehát ez sajnos a velejárója a hasonló témáknak...

Nagyon sokan vágynak szeretetre, ahogy te is, tehát szeretetet kellene adni az embereknek, nem új stadionokat, meg új metrókat... :S

Persze nagyon nehéz megoldást találni az ilyen problémákra, de ha beszélünk róluk, akkor talán előbbre lehet jutni idővel.

634. Kis Árvácska (válaszként erre: 633. - Letihill)
2014. júl. 29. 22:05
Meg vagyok még.
633. letihill (válaszként erre: 631. - Kis Árvácska)
2014. júl. 29. 21:53
Meg vagy még?
2014. júl. 28. 00:32
Én is voltam már a küszöbén.Ha a lányom nem jön pont akkor amikor a számhoz emelem a rengeteg gyogyit már nem írkálnék itt.És sajnos sokszor elő jön ez az érzés.Nagyon megértelek Kis Árvácska.Vannak helyzetek amit más egy vállrándítással lerendez,mi mások vagyunk.Írd ki magadból,sok segítőkész ember van itt ,hátha tudunk igazán segíteni.
631. Kis Árvácska (válaszként erre: 630. - Érdekes73)
2014. júl. 27. 10:30
Nem.
630. Érdekes73 (válaszként erre: 629. - Kis Árvácska)
2014. júl. 26. 23:11
Ezért regiztél ?
629. Kis Árvácska (válaszként erre: 627. - Feketebárány74)
2014. júl. 26. 20:01
Én biztosra tudom...
628. angelic smile (válaszként erre: 623. - G7530)
2014. júl. 26. 12:24
Akkor türelemmel várunk! :)
627. feketebárány74 (válaszként erre: 626. - Kis Árvácska)
2014. júl. 26. 10:01
Nem olyan biztos az... ;-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook