Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vízszolgáltatás kikapcsolása! fórum

Vízszolgáltatás kikapcsolása! (beszélgetős fórum)


18. *MysticMyra* (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2013. szept. 9. 19:24

Hat ha le van szerelve az ora, es a cso le volt szerelve, es hiaba nyitottuk a melegvizes csapot nem folyt belole semmi akkor ezt minek mondanad ha nem elzarasnak? Szimplan kizartak a szolgaltatasbol. Es a futesnek koze nincs hozza, mert csak a melegvizet kottettuk vissza, a futest egyenlore nem es megoldhato volt a tav ho vissza szerelese nelkul is csak a viz visszakotese.


A hidegvizrol meg irtam, hogy nem tudok nyilatkozni.

17. andi6020 (válaszként erre: 15. - *MysticMyra*)
2013. szept. 9. 17:05

Ez úgy butaság, ahogy írod.

A meleg vizet nem lehet elzárni, mert olyan nincs.

A távhőt, vagy a gázt zárták el, nyilván ez okozta a meleg víz hiányát.

A hideg vizet meg nem zárják el.

2013. szept. 9. 16:13
Távfűtéses lakásban a hideg vizet csak akkor korlátozz a vízmű, ha elmaradás van, és ha nincs hajlandóság a fizetésre, akkor sem zárják el teljesen.Higiéniai okokból.A fűtés, és a meleg víz, már más tészta, mert a víz melegítését a távhő szolgáltatja. Ők elzárhatják a melegvizet a fűtésel együtt.
15. *MysticMyra* (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2013. szept. 9. 15:17
Azt nem tudom, hogy a hideget lezárhatják e mert ott nem volt elmaradása, de a melegvizet elzárták.
2013. szept. 9. 14:57
Én sem adom semmiért, hogy kertes házban lakhatok. :)
13. f6390e6b9b (válaszként erre: 12. - 18e79e1970)
2013. szept. 9. 13:57
Így van!!Ráadásul hiába fázol ősszel nincs fűtés míg el nem jön a fűtés szezon vagy hiába van meleged ha még fűtés szezon van!Gyűlöltem!!!Elköltöztem családi házba,itt van bojler és akkor fűtök mikor akarok! :D
12. 18e79e1970 (válaszként erre: 11. - F6390e6b9b)
2013. szept. 9. 13:54
Ahhha... Most már értem. :) Szóval, ha kapcsolnak, akkor nem csak a hideget, hanem a meleget is. Az úgy húzós.
11. f6390e6b9b (válaszként erre: 10. - 18e79e1970)
2013. szept. 9. 13:52
Panelban,főleg távfűtésnél nincs se bojler se gáz,se kutyafüle!Ott szó szerint TÁV minden!Ha nem fizeted,akkor bizony se melegvíz se fűtés!
2013. szept. 9. 13:46
Én nem értem, hogy elzárják a meleg vizet. Valaki homályosítson már fel, azt nem a bojler melegíti fel? :)
2013. szept. 9. 11:02
Az ivóvizet először szűkítik.Ha van gyerekkorú, el nem zárják. Nézd meg a helyi rendeletet az önkormányzatod honlapján.
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - *MysticMyra*)
2013. szept. 9. 10:54
De hideg víz gondolom volt, ugye? Tehát a vizet nem zárták el.
7. r-iett (válaszként erre: 1. - _hóvirág_)
2013. szept. 9. 10:52

Nem zárhatják el,de nagyon lekorlátozzák. Viszont ha ez megtörténik attól még a tartozás tartozás marad és egyre több lesz a késedelmi kamatok miatt...

Te gondolom sok mindent nem tehetsz mert nem a te neveden van..így kézen fogod apukádat és besétáltok a szolgáltatóhoz,hogy megoldást (főleg részletfizetést) találjatok.

6. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - _hóvirág_)
2013. szept. 9. 10:50
Már pedig kikapcsolhatják. Mi szintén panelban lakunk, édesanyámtól vettük meg a lakást. Ő sem fizette a fűtést és a melegvizet itt ez egyben van, és bizony leszerelték a fűtést és elzárták a melegvizet. Úgy rendeztük a tartozást és köttettük vissza.
2013. szept. 9. 10:39

A vizet nem zárják el.

Menj be, és érdeklődj, de ez nem úgy működik, mint pl a villanynál vagy a gáznál.

2013. szept. 9. 10:37
3 hó türelmi idő után tényleg vége.Ha befizetitek, az elmaradt díjakat, sakkor megy tovább a szolgáltatás. Azonban az lenne a legjobb, és legértelmesebb megoldás, ha magával a szolgáltatóval vennéd fel a kapcsolatot, pl. h lehet-e részletfizetést kérni, egyebek.
2013. szept. 9. 10:36
Kérj részletfizetést! Nekünk is jött most egy jó nagy csekk, igaz nekünk elírták az órát, egy leolvasáskor. Nem szószerint kapcsolják ki, egy minimális mennyiséget biztosítanak, de "csepegősre" veszik állítólag. Szóval szerintem menj be, és beszélj velük. Viszont ott helybe kell fizetni vmennyi összeget.
2013. szept. 9. 10:35
Korlátozhatják bizony. Hívd fel a vizeseket, hogy mit tudnátok tenni, hogy ne legyen gond.
2013. szept. 9. 10:30

Hazaköltöztem pár hónapra a "szülői házba" Erre apám ma közli, hogy baromi régóta nem fizet vízet, mert elregisztráltak valamit. Lényeg júliusba kapott egy 60.000 vízdíjat amit azóta le...t, részletfizetést se kért. 3

Most (mivel kéthavonta jön számla)megint kap majd egy horribilis összeget én meg nagyon megijedtem, hogy kikapcsolják a vizet. Ez hogy működik? Mennyi idő után vagy hogy? 10 em. panelház. De vizórás így gondolom le tudják blombálni. Kérem segítsen aki tud!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook