Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha anyák vagyunk a kikapcsolódás, BULI már luxus? fórum

Ha anyák vagyunk a kikapcsolódás, BULI már luxus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. máj. 6. 14:08
Bulizáshoz sosem késő ! Teremts rá alkalmat magadnak. Keress hozzá partnereket.
116. 00a194caf9 (válaszként erre: 13. - Ebe747bfaf)
2011. jún. 21. 16:05

Sajnálom.

Tenni mindig lehet. Választás mindig van. Csak rajtad áll a dolog. De egyszer élsz...

115. Jasmine (válaszként erre: 110. - Szerénke83)
2011. jún. 21. 15:58
...és itt is várólista van amúgy!!!!!!!!! De van ismerős is ha nagyon nem menne,aki vmi vezetőségis nőci az egyik böliben (apósom egyik munkásának a felesége)...bár nem oda akarom vinni első körben de ha csak így megy, igénybe fogom venni a segítségét.
114. Jasmine (válaszként erre: 110. - Szerénke83)
2011. jún. 21. 15:55

Én ezt aláírom de ha sok itthon a 2 gyerek, akkor vmit majd muszáj csinálnom, mert nem kívánok megbolondulni, ezért muszáj lesz kamuznom és úgymond okoskodnom vmit. A mi városunk se 1 nagy város, itt is simán tudja majd a korosztályom, h 2 gyerekem van, de egyáltalán nem arra megy ki a játék,h a másikat hátba szúrják az emberek, ezért sem félek,h bárki felnyom. Ha meg igen, hát járjanak utána...Cs. apjának a cégéhez lennék bejelentve. Derítsék ki, h tényleg ott vagyok-e...

:-) A kistesóról meg mondhatom simán, h anyukám vigyáz rá, hiszen még olyan kicsi lesz, h bölcsibe Őt nem adhatom.

113. Jasmine (válaszként erre: 111. - Timycat)
2011. jún. 21. 15:51
Sztem tök jól csináltátok és ha anyukád szeret unokázni, akkor nyugodtan hagyd ott még 1 kicsit. Mosolygósabban mész majd érte!
112. eaedab0e25 (válaszként erre: 111. - Timycat)
2011. jún. 21. 15:34
Szerencsés vagy, hogy Anyukád tudja vállalni a Miniterroristát. Ha nem aktív dolgozó, én a helyedben hagynám még egy kicsit:)
111. timycat
2011. jún. 21. 15:19

Köpjetek szembe! Legalábbis én ezt tenném magammal... de egyszerűen nem bírok elmenni anyuhoz a gyerekért. Ott van már 2 napja, és olyan jó.

Mostanában nem tudom mi van vele, de éjszakánként felkel -mit felkel, berobban az ágyunkba- 3-4szer is, csak úgy. 3 éves, kérdezem, hogy pisilni kell, szomjas, éhes, fáj valami? Nem. Nincs semmi baja csak "járőrözik". Ez már megy egy ideje...

Most a meló is stresszes, 100fele szaladunk, leadtam anyunak.

Párommal (miután 2en tegnap összesen 3ügyet buktunk el)tegnap este fogtuk magunkat és kimentünk a nyaralóba. Romantikus vacsi, "kellemes-részegre" ittuk magunkat és szex kifulladásig. Reggel fél7kor olyan jó volt arra ébredni, hogy végigaludtuk az éjszakát, se gyerek-támadás, se éhes macska(6 példányunk van otthon) se semmi, csak csönd és "madárcsacsogás".

És nekem/nekünk kéne még egy-két ilyen este-éjszaka-reggel... de hát anyut sem akarom kihasználni... asszem összecihelődöm lassan és elhozom a "veszedelmet"

110. Szerénke83 (válaszként erre: 103. - Jasmine)
2011. jún. 21. 13:12

Itt nem az okosságról van szó Judit.

persze, mindenki keresi a kiskaput.

Mi kis településen lakunk, még kisebben nőttünk fel.

Ott kizárólag munkáltatói igazolássa (és bejelentett lakcímmel) veszik fel a gyerekeket és bizony sok gyerek nem jut be. Kevesebb a hely, mint az igény.

és ahol ez a szitu (ismétlem, ott, ahol ez a szitu) ott elhiszem, hogy komolyan a szülők körmére néznek. Ami nem nehéz, mert mindenki ismer mindenkit...

Elvileg a bölcsőde azért jött létre, hogy ha valaki nem tud élni a lehetőséggel, vagy nem akar, hogy 3 éves koráig otthon legyen és visszamegy dolgozni, akkor legyen hova elhelyezni a babát.

Nálunk ez most nagyon is életbe vágó, olvasd el a naplómat:)

109. Szerénke83 (válaszként erre: 100. - Jasmine)
2011. jún. 21. 13:08
:)
108. eaedab0e25 (válaszként erre: 107. - Timycat)
2011. jún. 21. 12:52

Na, ez megnyugtató, hogy mások is úgy gondolják, ez a legjobb kor a bölcsihez.:-)

A munka a csecsemővel részt már mindketten kipipáltuk a férjemmel. Nem egy leányálom.

107. timycat (válaszként erre: 105. - Eaedab0e25)
2011. jún. 21. 12:32
Szerintem 1,5 évesen is a legjobb, ekkor már igénylik a társaságot-mármint a korabelieket. Az enyém is akkor került be, előtte felnőttek vették körül, melózni is vittem magammal -az egy külön sztori ;). De a bölcsi volt az igazi megoldás, én itthon nem tudtam volna őt úgy "fejleszteni" sem szellemileg, sem ügyességben, sem szocializálásban, mint egy szuper -mint a mienk- bölcsi
106. Jasmine (válaszként erre: 105. - Eaedab0e25)
2011. jún. 21. 11:30
Hát szeptemberben megnézzük ezt a napközis dolgot és ha beválik, akkor csak oda fog járni 1 ideig, főleg eleinte, h egyáltalán bírja-e. Akkor lesz 17 hónapos Jázmin. Közben meg beadom a kérvényt a rendes bölibe.
105. eaedab0e25 (válaszként erre: 104. - Jasmine)
2011. jún. 21. 11:01

Lehet... :)

Te mikortól akarod beadni? Én úgy terveztem, hogy másfél éves korában söpret intézményesülni:-D.

Nem akarom, hogy málészáj legyen, hogy csak felnőttek között sündörög:-D

104. Jasmine (válaszként erre: 102. - Eaedab0e25)
2011. jún. 21. 10:56
Nem ismerlek de nem féltelek,h nem vágnád ki magad Te is, ha akarsz vmit! :-))
103. Jasmine (válaszként erre: 99. - Szerénke83)
2011. jún. 21. 10:54
Még annyi, h a körmösöm és 1 kolléganőm is otthon volt az egyik gyerekével,miközben a másik bölcsiben volt és senki nem nyomta fel Őket, 2 különböző bölcsiben sem. Valahogy mindkettő elintézte kamu munkáltatóival a dolgot és a kutyát nem érdekelte. Engem sem érdekelne! Aki okos játsza ki a lehetőségeit.
102. eaedab0e25 (válaszként erre: 100. - Jasmine)
2011. jún. 21. 10:51

gigalájk:)


akkor gyere már el annyi időre legalább hozzánk, amíg beiratod Vlado mestert is:)

101. Jasmine (válaszként erre: 96. - Szerénke83)
2011. jún. 21. 10:51
Ezt nem tudom, mert kb.mostanában nyitottak...majd vmikor nyár végén környékezem meg Őket, h miről is szól ez a dolog.
100. Jasmine (válaszként erre: 95. - Szerénke83)
2011. jún. 21. 10:50
Én nem tárgyalok senkivel sem...szinte 1 babás anyuka barátnőm sincs. Azt pedig idegen nők nem fogják látni, h Jázinak van-e v nincs-e tesója, mert sztem nem is én fogom Őt vinni bölcsibe...de amúgy is lecarom ki mit gondol, h én dolgozom-e v sem...ha muszáj, jókat tudok kamuzni is. Ettől félek legkevésbé.
99. Szerénke83 (válaszként erre: 97. - Timycat)
2011. jún. 19. 20:33
Ez szuper. Nálunk viszont alapfeltétel a munkáltatói igazolás, csak akkor veszik fel a gyereket, ha mindkét szülő dolgozik.
2011. jún. 19. 16:37

Minket épp az előbb "szabadított fel" anyu; elvitte a lányzót; majd csak kedden megyek érte...

A buli viszont elmarad, holnap tárgyalok Szegeden, majd Kecskeméten; párom meg Pécsre megy. Most munka miatt passzoltam le szegényt...

97. timycat (válaszként erre: 95. - Szerénke83)
2011. jún. 19. 16:34
Sajnos van ilyen, én viszont olyan szuper helyen lakom, hogy a lányom mivel állami bölcsibe nem fért be, ingyen jár magánbölcsibe, mert az önkormányzat fizeti akkor ha itt vagy bejelentkezve és nem fértél be az államiba. Ennek sem feltétele, hogy dolgozz. Sógornőm gyereke 1,5 évesen került be "ingyen" családi napközibe pedig nem dolgozott és azóta se dolgozik, de jár nekik a költségtérítés így is.
96. Szerénke83 (válaszként erre: 93. - Jasmine)
2011. jún. 19. 16:16
Ez szuper. És itt az ott töltött órák után kell fizetni, vagy hogyan?
95. Szerénke83 (válaszként erre: 92. - Jasmine)
2011. jún. 19. 16:15

Az oké, csak tudod mindig van egy "kedves" anyuka, akinek esetleg szúrhatja a szemét, hogy egy otthonlévő kismamának miért van a gyereke böliben. Pláne, ha esetleg emiatt az ő gyereke nem fér be a létszámba.

Félreértés ne essék, csak erre készülj fel Judit, hogy ilyen is előfordulhat. Pláne, ha munkáltatói igazolás kell. A pocakodat, illetve a kisbabádat pedig értelemszerűen nem tudod elrejteni:)

94. Szerénke83 (válaszként erre: 91. - Anyucika3)
2011. jún. 19. 16:13

Nálunk igen. Feltétel. És bizony nem mindenkinek a gyereke kerül be. Annak sem, aki dolgozik. Nem automatikus a felvétel.

Nagyon kevés a bölcsődei férőhelyek száma országosan.

Hiszen már szinte minden anyuka megy/menne vissza a gyerek 2 éves korában dolgozni. Ugyanakkor nincs elegendő bölcsődei férőhely.

2011. jún. 19. 16:03
De ha mégsem jönne össze, akkor van 1 magán napközi, ahová 18hós kortól már lehet babát vinni és oda fogom először vinni, mert nem kötelező minden nap bevinni és ha akarom csak 2-3 órát vigyáznak rá. Nekem sokszor már ez is elég lenne. És ha tudom, h Jázi jó kezekben van és még szocializálódik is, akkor boldog vagyok! Mindenképpen ki fogom próbálni.
92. Jasmine (válaszként erre: 87. - Szerénke83)
2011. jún. 19. 16:00
Ezt én is tudom, de munkáltatói igazolást tudok szerezni és remélhetőleg nem bukom be. Errefelé nem nézik, h tényleg dolgozom-e...örülnek ha fizetnek a gyerekért és kész
91. anyucika3 (válaszként erre: 89. - Szerénke83)
2011. jún. 19. 12:39
Nem,nem mindenhol.Kistelepülésen pláne nem,ahol van férőhely.Nem feltétele a felvételnek,hogy dolgozzanak a szülők.
90. Szerénke83 (válaszként erre: 89. - Szerénke83)
2011. jún. 19. 11:40

Ergo csak akkor veszik be a gyereket bölcsibe, ha apuka-anyuka dolgozik.

Legalábbis papíron. Kis településen pedig nem lehet ezzel visszaélni, mert szinte mindenki ismer mindenkit.

89. Szerénke83 (válaszként erre: 88. - Anyucika3)
2011. jún. 19. 11:39
Munkáltatói igazolás kell, különben nem veszik fel bölcsibe a gyereket nálunk. Szerintem ez mindenhol ugyanígy van.
88. anyucika3 (válaszként erre: 87. - Szerénke83)
2011. jún. 18. 22:51
Az attól függ,mekkora a várólista náluk,van e hely.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook