Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
376. harivera (válaszként erre: 375. - Spinneli)
2010. nov. 25. 22:06

nekünk kisembereknek mindig szar.

énmost pl az enegiaártámogatással szívtam meg sajna:D pedig a legmagasabb kategóriába tartozom még sem fogom kapni

375. spinneli (válaszként erre: 374. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 22:04

Tök mindegy, nekünk szar lesz..ennél tovább ne is lépjünk, ugye.

:)

374. zsanci79 (válaszként erre: 365. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 22:03

Kicsit begurultál, mert a számok ugye nem hazudnak. Nincs ezzel baj, csak akkor ha 50-et emlegetsz a magas kerestűeknél, akkor kérlek emlegess többet az alacsony kerestűeknél is.

Mert így, én a 110 bruttómból kapok 82 nettót, akkor kb 30% nekem is az adóm, ha úgy számolok mint Te. Na így ez is szarabbul hangzik.

Én téged már nem akarlak megygőzni semmiről, mert lehetetlen. Fújod a magadét. Én legalább nem sajnáltam a magas keresetűektől.

373. Kis Cidri (válaszként erre: 348. - Pitypang)
2010. nov. 25. 22:01
Hogy kerülnek ide a cigányok?
372. kikata (válaszként erre: 358. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:58
Szívesen fizetnék 32 százalékot, ha legalább 200 ezer megmaradna a zsebembe... Sőt, felajánlanám a GYES-emet, ha annyit keresne a férjem, hogy itthon maradhassak még egy évig a kisgyerekemmel.
371. harivera (válaszként erre: 370. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:57

köszönöm szépen:D Igen. az 5-ik adásban [link]

itt van:)

Hát igen nagyon nagy csoda a lányom és imádjuk:D

370. zsanci79 (válaszként erre: 362. - Harivera)
2010. nov. 25. 21:56
De azért nagy boldogság négy rosszcsont után egy kis tündér, igaz? :))) Nagyon szépek a gyerekeid!
369. kikata (válaszként erre: 362. - Harivera)
2010. nov. 25. 21:55
Voltatok az álomépítőkben?:) Néha szoktam nézni, nagyon szeretem azt a műsort:)
368. hte23 (válaszként erre: 365. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:54
ÉDesem, pont Te vagy az aki nem érti. Csak makacsul mondod a magadét, amit betanitottak.
367. kikata (válaszként erre: 363. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:54
Na ez az. Ugrott 25 ezer forint, ugrott a kismamabérlet, és ugrott a védettség. Ezért nem tartom igazságosnak, hogy arra is vonatkozik, aki már megszülte a gyerekét. Persze akkor is vállalom ha ezt tudom, de akkor nem számítok ezekre. Nekem ez havi 31 ezer forint kiesést jelent. Sőt, ha kirúgnak, akkor sokkal többet.
366. harivera (válaszként erre: 361. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:54
de nem panaszkodom:D mert nagyon sok a jó ember és hiszem hogy lesz jobb is. Itt vannak az egészséges gyerekeim van tető a fejünk felett ami nagyon szép:D
365. bettiletti (válaszként erre: 359. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:51

Akármennyi is volt, anyukámnak ennyit vontak. Na jó éjt!

Kínlódni biztos könnyebb, meg az államot szidni, csodát várni, inkább érteni kéne a dolgokat, belegondolni, és nem csak a saját ügyünket lárni.

364. hte23 (válaszként erre: 342. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:51

Soha nem volt a Szja 50 %

Most 17 ( és csak 5 millió éves felett volt 32 ) és 16 lesz.

Azért tünt magasabbnak mert a szuperbruttó után kellett fizetni. ( 127% után)

A különbségek abból fognak adódni, hogy fokozatosan elvonják az adójóváirást, és fokozatosan megszüntetik a szuperbruttót. (ezt csak tervezik. Előre jósolom, nem fogják tudni betartani. Főleg a szuperbruttó részt. túl sokat venne el az államkasszából.)

Ha valakik jól lobbiznka a magánnyugdijak miatt akkor meg aztán főleg, mert nem tudják miből pótolni a hiányt. Igy ki fognak találni valamit, ami majd ujra a kisembert(kis keresetüt) fogja sulytani.

363. zsanci79 (válaszként erre: 353. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:50
Hát, eddig úgy volt hogy a GYES idejére vagy védett, ezt törvény szabályozza. Nem azt mondja, hogy a gyermek 3 éves koráig, hanem hogy a GYES idejének végéig, plusz 30 nap. És most ugye ha dolgozni mégy, ugrott a gyes
362. harivera (válaszként erre: 361. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:49
sajnos nehezen. mert a válásom miatt elég nagy kakiba kerültem. Hiába jöttek az álomépítők az anyagi oldal tartozás megmaradt
361. kikata (válaszként erre: 360. - Harivera)
2010. nov. 25. 21:48
Hú, hogy csinálod? Nekünk három van, ketten vagyunk, de még így is nehéz.
360. harivera (válaszként erre: 356. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:46

értelek.

Én egyedül nevelek 5 gyereket és én mától vagyok szabadságon mert ma két éves a lányom de én is 5-6-ba szerettem volna visszamenni a több pénz miatt mert viszont nekem lehetetlen 8-ba visszamennem amiatt mert egyedül vagyok

359. zsanci79 (válaszként erre: 342. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:46
Én nem úgy tudom hogy eddig 50% lett volna a felső SZJA kulcs. Persze így sokkal hangzatosabb, megértem én, csúsztatásban is jók vagytok! :D
2010. nov. 25. 21:45

Jó, tényleg abbahagytam, teljesen mindegy, így lesz, és kész, és okos emberek találták ki ezt a rendszert, akik az embereknek akarnak végre normálisabb életet, de ezért áldozatokat is kell hozni, eddig tegyük fel, a jobban keresők tették ezt, hiszen a fizu felét bedobták, most 1-2 ezer forinttal megteszik az áldozathozatalt a kisebb keresetűek is.

Ne azt nézze már csak mindenki, hogy 2ezret veszít, tudom, hogy igenis sok, számít, de pl. cserébe ahol csökkennek a kiadások, azt senki nem veszi észre, mindegy is.

Vonatkoztassatok el a saját gondoktól, és magát az új szabályt nézzétek, igazságos az, hogy MINDENKI ugyanannyit fizessen valamiért? Igen. Mert ha mész a boltba, neked is annyiba kerül mondjuk a kenyér, mint nekem, mint neki, mint bárkinek.

Így az állam "szolgáltatásai" is kerüljenek ugyanannyiba, ugye ezek az eü., hivatalok, juttatások, ovi, bölcsi, suli, stb., ezekért márpedig az adónkkal fizetünk, mintha a boltban fizetnénk a kenyérért. Ez is legyen mindenkinek ugyanannyi. Nem ésszerű?

És még halkan mondom, most is drágább a jobban keresőnek, hiszen nem ugyanannyi a 150e. 16%-a, mint a 100e. 16%-a, ez egy elfogadható kompenzáció a magasabb bérért cserébe. Mert arányos, arányosan ugyanannyi a fizuból.


Nem vagyok a keveset keresők ellen, dehogy, de nem szabad irrealitásokba zuhannunk.


És részemről befejeztem a témát, aki akarja, érti, hogy mit mondok, aki nem, nem.

357. Pitypang (válaszként erre: 252. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:45
Most mondom, hogy ez nem így van. A férjem nagymamájának mi hozunk rengeteg dolgot, amikor vásárolni megyünk, mert itt a falusi kis boltban minden pokoli drága. Arra alapoznak, hogy úgyis megveszik, ezért nem költenek még benzinre is. Mi inkább tartunk nagybevásárlást és megvesszük olcsóbban a városi hiper-szuper marketben, mert itt nincs választék és drága. Csak szimpla példa, ami nem is luxus, pl. joghurt a gyerekeknek... Nagy üzletekben kapsz már ilyen 50 forintokért Danon joghurtot is, ami nem ócska azért. Itt a falusi kisboltban 95Ft egy joghurt és tök mindegy a márkája, amit épp hoznak, ennyi egy joghurt aztán ennyi. És nem a 45 Ft a nagy pénz, hanem ennek a sokszorosa, mert 1db joghurttal nem szúrhatom ki a gyerekeim szemét egy hónapra, kettőjüknek. Ugyi? ;)
356. kikata (válaszként erre: 354. - Harivera)
2010. nov. 25. 21:44
Mert ahhoz, hogy kismamabérletet vehess, kell igazolás, hogy GYES-en vagy. De nekem muszáj lesz nyolc órába visszamennem dolgozni, mert amit négy órás munkáért kapnék még ha kiegészül a GYES-sel is nem lenne elég. A másik, hogy szerintem vissza sem vennének négy órában. Múltkor még arról volt szó, hogy heti 30 órában lehet majd GYES mellett dolgozni, de ezek szerint az sem lehet majd.
355. zsanci79 (válaszként erre: 341. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:44

Nekem sem, de mivel azt mondták, h 2011.jan. 1-től lép életbe az újra 3 év gyes, gondolom ez is elsejétől megy majd.

A kedves kormányunk bizonyára azoktól is elveszi, aki már benne van a 8 óra+gyes viszonyban. De én ezen már nem lepődök meg.

354. harivera (válaszként erre: 351. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:42
sztem a kismamabérlet és a védettség megmarad. azt miért vennék el?
353. kikata (válaszként erre: 351. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:41
Tényleg, azt nem tudjátok, hogy a védettség az a gyerek három éves koráig jár, vagy csak a GYES ideje alatt?
352. zsanci79 (válaszként erre: 340. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:41
Ez nem igaz. Fölösleges ilyen elvont hülyeségeket írnod, mert ilyet mindenki tud kreálni a maga szája íze szerint. És a fidesz ebben nagyon jó, tény.
351. kikata (válaszként erre: 345. - Harivera)
2010. nov. 25. 21:40
Nagyszerű, még mit vesznek el? Persze akkor is megszülöm a babámat, ha nem kapok GYES-t, de nagyon számítottam rá, és a kismamabérletre, és a védettségre, ha már így is úgy is vissza kell mennem dolgozni.
350. harivera (válaszként erre: 348. - Pitypang)
2010. nov. 25. 21:40
ez amíg világ a világ így lesz sajnos. sőőőt mindig a honatyáknak a milliós keresetűeknek kedvez mindig minden. hiszen most is nekik emelkedett jelentősen az éves adójóváírásuk is a gyerekek után stb stb stb
349. zsanci79 (válaszként erre: 339. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:39
De Te sem az enyémet.
348. Pitypang (válaszként erre: 240. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:38

Ok, akkor megkérdezem egyértelműbben, mert látom, erre a dolgozni merészelő anya dologra megy rá nagyon az egész.

Azt írod, az állam nem a jó keresztapa... Nekem ne legyen, mert dolgozni akarok. (Rohadt egy szemét vagyok, mi?) De cigánynak legyen a keresztapja, aki a büdös életében nem dolgozott és nem bejelentve nem, hanem a putri mögött is üres a kertje, mert egy rohadt kapavágást nem tenne??? Minek is tenne, mikor kap csak úgy, ajándékba, a keresztapjától...


Nem akartam leírni, mert hátha félreérthető és cigányozásnak veszi valaki. Nem annak szánom, hanem bosszantó, hogy az a bunkó végülis, aki dolgozik... Mert ha én dolgozok akár a gyes mellett is, de fizetek adót ugye a fizetésemből, én rohadék vagyok. Az, hogy a cigó nem fizet adót, mert nem is dolgozik, az nem gáz, hiszen nem dolgozik, ellenben velem, azaz neki jár, nekem nem. Pffff... Nekem ez kinyitja a bicskát a zsebemben nagyon.

347. hte23 (válaszként erre: 337. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:37
De azt értsd meg, ha emelik is ,(amit max.2 ezerrel) nem annyival, hogy legalább megmaradjon ami eddig volt. Viszont minden drágább lesz.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook