Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
436. mfv83 (válaszként erre: 431. - Russodebby)
2010. dec. 9. 10:01
Milyen bölcsi az ami 30e havonta???? Az kicsit durva nem? Nálunk 335ft egy nap, 4 étkezéssel.
435. Ritmus (válaszként erre: 418. - 4c1a787e8f)
2010. dec. 8. 17:18
Tehát még csak nem is törvény, csak tervezet, de már 2011. jan. 1-jétől él? Majd dec. 22-én fogadják el? Aki 8 órában dolgozik, annak még le is kell mondania, évvégén mindenki szabin van, gondolom a Családtámogatási Irodában is....röhejes....
434. Panni58
2010. dec. 8. 16:36
Ha megint 3 évig jár, akkor igen.
433. Hanata
2010. dec. 8. 16:34
Igaz, hogy jövőre gyes mellett már csak 4 órában lehet dolgozni majd?
432. Pitypang (válaszként erre: 416. - 4c1a787e8f)
2010. dec. 3. 10:54
Aki tud, az tud. :)))))
431. russodebby (válaszként erre: 430. - Kikata)
2010. dec. 3. 09:56
Én is ebben reménykedem. Szerencsére nekem fizetik a bérletet. De a bölcsi az majdnem 30E FT havonta. :(
430. kikata (válaszként erre: 428. - Russodebby)
2010. dec. 3. 09:45
Először is 30 óráról volt szó, úgy hogy én remélem ez marad is. Talán arra nagyobb esély van, hogy 30 órába visszavegyenek, bár nem sok reményt fűzök hozzá:( Viszont ha visszavennének 6 órába, én annak talán még jobban is örülnék. Ha hozzáadom a fizetéshez a GYES-t, plusz kismamabérlet kedvezmény, akkor talán nem lenne sokkal kevesebb, mint nyolc órában a fizetés és bérlet. És ami a legfontosabb, többet lehetnék a kisfiammal!
429. zsanci79 (válaszként erre: 428. - Russodebby)
2010. dec. 3. 09:44
Amit majd elfogadnak.
2010. dec. 3. 08:03
Most nem értem, a tervezetben 30 órát lehet dolgozni (ez józan paraszti ésszel számolva napi 6 órát jelent) máshol meg 4 óráról van szó. Akkor melyik lehet majd az igazság?
2010. dec. 2. 15:54

[link]


A 70.§ körül kezdődik a gyes téma. Olvasd el. hátha én felületes voltam:)

426. zsanci79 (válaszként erre: 425. - Bun Csilla)
2010. dec. 2. 15:52

Szerintem várd meg, míg a közlönyben megjelnik, és szerintem az államkincstár kompentens ebben a kérdésben, majd őket meg kell kérdezni.

Amúgy én amit olvastam a törvénytervezetben, abban tényleg csak gyet melletti munkavégzésről volt szó, meg erről a sima gyes dologról, ami a médiában is megy.

2010. dec. 2. 15:36

Nem bölcsiről lenne szó!

Ikerlányaim vannak januártól oviba mennek, mivel ikreknél a gyes dupla ezért érdekelne! Szeretnék óvodában dolgozni, de ott nincs 4 órás munkaidő. Ha pedig csak 4 órában lehet dolgozni akkor nem tudok elhelyezkedni! Vagy 8 órás munka kicsit több pénz mint a gyes, vagy még itthon ülök 4 évig. (amit nem szeretnék, mert nem vagyok itthonülős tipus)

424. zsanci79 (válaszként erre: 422. - Bun Csilla)
2010. dec. 2. 15:29
De kapja. A gyerek nem mehet bölcsibe, ennyi.
423. 6b08b99072 (válaszként erre: 422. - Bun Csilla)
2010. dec. 2. 14:35

Nemtom.

Ha úgy vesszük ő már "megdolgozott" azért a pénzért amit kap.

2010. dec. 2. 14:32
Érdekelne, ha a nagyszülő megy gyesre akkor nem kapja a nyugdíjat?
421. zsanci79 (válaszként erre: 420. - 6b08b99072)
2010. dec. 1. 22:31

Itt Ő nem a 2 éves korra gondolt, mert a tartósan beteg gyermek esetében 8 vagy 9 éves korig jár a gyes. És akkor már kell dolgozni, mert gondolom itt minden forint duplán számít.


De itt is leírom Neked kedves kérdés feltevő, ha ezt gyet-nek hívják amit kapsz, akkor arra is vonatkozik a heti 30 óra.

nem vagyok járatos benne szerencsére, csak amit olvastam a törvényben.

De ha a közlönyben megjelenik, utána a kincstárnál biztos meg tudják mondani, hogy pontosan mi a helyzet.

420. 6b08b99072 (válaszként erre: 419. - 342bae44d8)
2010. dec. 1. 20:11

Nem hiszem, hogy az ilyen szülőnek az lenne az első gondolata, hogy 2év után megy is vissza dolgozni, mert azért az a gyerek is sokkal több figyelemre szorul, és a szülő is többet akar vele lenni, mégiscsak ő tud a legjobban gondoskodni róla.

Gondolom én.

Az viszont biztos, hogy megemelem a kalapom azon szülők előtt, akik ilyen gyereket nevelnek.

Mert az OK, hogy a gyereknek "az a normális" hisz nem tud máshogy élni, de a szülő látja nap mint nap, hogy mégiscsak szenved..

2010. dec. 1. 17:36

van itt még valaki?

a tartósan beteg gyerekek szüleivel mi lesz? ők a betegségre kapják, hogy ezzel is megkönnyítse a gyereke nevelését...

418. 4c1a787e8f (válaszként erre: 422. - Kikata)
2010. nov. 30. 17:50

Minden törvény akkor törvény, amikor a közlönyben megjelenik. A jogszabályok meg fent olvashatóak a magyarország.hu - n. Senki másnak ne higgy, az az ország hivatalos honlapja. Szavak alapján is rá tudsz keresni a jogszabályra. Be tudod állítani az időt, tehát azt is meg tudod nézni, mi volt mondjuk a módosítás előtt, meg azt is mi lesz. (már ha már fent van).

Addig meg minden csak kacsa.

417. 6b08b99072 (válaszként erre: 415. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 29. 11:21

Csak tudod én józan paraszti ésszel úgy gondolnám, hogy egy cégnél a felső vezetésnek legyen a legmagasabb végzettsége.

JÓ, erre máris ott az ellenpélda, hogy néhány hete volt (talán egy aktív riportban) a tv-ben, hogy a 100leggazdagabb magyarnak jóformán semmilyen végzettsége nincs, mégis övék a legnagyobb cégek egyike.

Így is lehet csinálni, de az interjúkban elmondták, hogy a dolgozóiktól igenis megkövetelik a végzettséget, mert az szükséges a jó munkavégzéshez.


Csak az a baj, hogy sok helyen nem így működik, mert kinéznek, ha már diplomád van - mondván, azt a munkát kisebb végzettséggel is el lehet végezni, csak meg kell tanulni.

416. 4c1a787e8f (válaszként erre: 411. - Pitypang)
2010. nov. 28. 15:03

No ezt akartam hallani, hogy én aranyos, meg széleslátókörű vagyok... csak kikényszerítettem, hogy leírd... HEHEHE


Szép napot, meg estét!

415. 4c1a787e8f (válaszként erre: 412. - 6b08b99072)
2010. nov. 28. 15:00

Ez meg a jó magyar irigység.

Szakközepet végeztem egyetem előtt. A második babám után mentem állást keresni. Szakmámba vágó, németes állás, részmunkaidő. Remek. Meg is feleltem volna. Az önéletrajzomban nem is volt benne a diploma, de a beszélgetésnél kiderült, mert azért azzal a pár évvel az embernek ugyebár el kell számolni, azt meg mégse akartam mondani, hogy nem csináltam semmit...

A nő erre felhívta az adott céget, majd szomorúan leült mellém (úgy láttam egyébként szimpi vagyok neki), vállamra tette a kezét, és közölte, hogy magasabb végzettségem lenne, mint az igazgatónak, és ezt nem fogják hagyni...


Az a szerencsém, hogy azért én a diplomámmal is fogok tudni mit kezdeni, én a fent említett állást azért pályáztam meg, mert tetszett... De hát ha nem, hát vegyenek föl valami hülyét, aki mellett nem érzi magát vakaréknak az igazgató...

414. 4c1a787e8f (válaszként erre: 413. - 6b08b99072)
2010. nov. 28. 14:53

Mostmár tök offoltunk, bocsánat, de az oktatásügy is fontos...


Akkor a minimumok vannak úgy fölállítva, hogy... nem jól..

Tudod én nem egy olyan embert láttam lediplomázni a Műegyetemen, akinek nem kellett volna...

Ezt azzal érték el végleg, hogy egy darabig 3X lehetett egy tárgyat felvenni, ez három vizsgát jelentett tárgyfelvételenként. Aztán ezt is eltörölték.

Erre azt mondta sok tanszék, hogy jó, ha nektek elvileg végtelen a lehetőségetek, akkor mi meg elvileg végtelen nehéz vizsgákat fogunk adni a minőség biztosítása miatt.. Pedig eddig se voltak a zh,-k, vizsgák könnyűek. Szóval ezt csak azok szívják meg, akik rendesen dolgoznak. A link meg előbb-utóbb csak átesik egyszer kettessel azon a szigorlaton...


Egyszer egy tanár a nagyelőadóban (kb250fő) megkérdezte, hogy ha megígéri a tanszék, hogy csak a leadott anyagból, tisztességesen teljesíthető vizsgát csinál, de a feltétel az, hogy csak 1X lehet próbálkozni, ki vállaná? Hárman tettük fel a kezünket... No itt a baj. Tudod nem vagyok zseni, meg különösebben okos se. Tényleg nem. De én sohase buktam vizsgán, pedig 2 gyereket szültem mellette...

413. 6b08b99072 (válaszként erre: 410. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 26. 21:59
Ma is kirúgják, a főiskoláról, ha még a minimumot sem teljesíti.
412. 6b08b99072 (válaszként erre: 411. - Pitypang)
2010. nov. 26. 21:58

Nekem van olyan volt csoporttársam, aki letagadja a tanári diplomáját, mert a vendéglátós papírjával hamarabb elhelyezkedik, volt aki éppen azért utasította el, mert diplomája volt.


Ez is átok, hogy az ember tanul, mert azt hiszi, akkor majd jobb és könnyebb lesz az élete, aztán épp az ellenkezőjére kell rádöbbennie.

Hogy egy szakmával sokkal többre menne.

411. Pitypang (válaszként erre: 410. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 26. 21:03

Van aki okos, meg van, aki okoskodik. :) Tudod... Nem mindenki látja így, mint pl. te is, sokan lenézik, akinek nincs ilyen-olyan iskolai végzettsége.

Különben pont a napokban olvastam, hogy mik a hiányszakmák az országban és csupa szakmunkákkal volt tele cikk. Ugyanis mindenki érettségit és diplomát akar, de nem akarnak szakmát tanulni, mert hogy az ciki. Pedig... Rengeteg esetben a jó szakmunkás jobban keres és jobban megél, mint pl, egy olyan diplomával, ami hasznavehetetlen. Volt egy gimis oszt.társam, aki nagyon odavolt a főiskolától, a diplomától és otthon is ő volt a család szeme fénye ez miatt. A 10 éves osztálytalálkozón mindenki mesélte, kinek mint alakult a sorsa. Ez a lány óvatos mosollyal kért minket, ha tudunk valami munkát, szóljunk ám neki... Mert munkanélküli volt. Én meg akkor annyit kerestem, hogy fel sem fogtam. Rendes munkával, csak jókor voltam jó helyen. :) Azoknak az időknek már vége, nincs meg az a cég, illetve külföldi cég és már nincsenek az országban. Jó lehetőség és tapasztalat volt, a mai napig kamatozik nekem. És nincs diplomám, mert 18 éves korom óta nem voltam még 4 évet sosem Magyarországon. Illetve most igen, de közben 2 gyerekem született és a suli megint elmaradt. Pedig 2x jelentkeztem, 2x felvettek, 2x elkezdtem, de a babák... :))

410. 4c1a787e8f (válaszként erre: 408. - Pitypang)
2010. nov. 26. 20:52

Igen, igaz. A gond nem is a diplomával van, illetve csak annyi, hogy ma rengeteg papírt diplomának neveznek...stb


És azért régen nem tudott mindenki minden egyetemet elvégezni, mert volt olyan, hogy valakit kirúgtak, mert nem volt elég jó... No ma ilyen nincs.

Ebben az értelemben pedig valaha volt valamilyen értékmérő a diploma. Legalábbis egy jogi, közgazdász, mérnöki, tanári STB... (bocs akit kihagytam)


Természetesen fordítva nem igaz a dolog, hogy akinek nincs, az hülye... Ez nem erről szól...


A munka - mint olyan - értelmezésével van gond a mai fiatalok fejében...


El se tudják képzelni, hogy pl. egy műszerész, v. lakatos, v. szerszámkészítő szakmunkásképző 35 évvel ezelőtt komoly rang volt, és ma is az lenne, lehetne... és tulajdonképpen az is, csak mi hülyültünk meg..


Én mérnöki diplomával is beállok mosogatni, ha azt hozza az élet, mert a diploma egy lehetőség, és nem eleve elrendelés... Ez van... Hálisten... én tulajdonképpen ezt élvezem.

409. 4c1a787e8f (válaszként erre: 406. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 20:40

Most mondjam azt, hogy apámra ütöttem?? HEHE


A bibi csak ott van, hogy az én férjem sem diplomás, én meg az vagyok... A következtetést meg tartsd meg magadnak, és ne áruld el senkinek...

408. Pitypang (válaszként erre: 406. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 18:34

Én is, de igaza van és érthető is. :)) A diploma nem egyenlő az ésszel, csak azt jelzi, hogy az illetőnek volt lehetősége és szorgalma tanulni. Volt egy kolleganőm, tök jó jegyekkel végezte a főiskolát, aranyos csaj, mindent megtanult, amit kellett, de pl. az önálló gondolkodás sosem volt az erőssége. Ennek ellenére kedves és aranyos, de nem okos mégsem.

A másik esetre is biztos mindenki tud példát, rengeteg olyan ember van, aki nem magasan iskolázott, de nagyon értelmes, okos, éles eszű és életrevaló.

A diploma nem értelmi mérce, ezért nem is szeretem az értelmiségi szót használni ebben a formában, mert az értelem nem a diplomával jön, hanem az anyaméhből. ;)

407. Pitypang (válaszként erre: 402. - Kis Cidri)
2010. nov. 26. 18:29

Bocs, ha megsértettelek. Viszont ezt azokra értettem, akik NEM dolgoznak és nem is tették, mert ilyen az életformájuk, mert nekik így a jó. Gondolom, te azért dolgozol, szóval nem kell magadra venned.

A cigány nem minden esetben egy bőrszínt és származást takar, hanem azt a léhűtő életformát, amit a normális emberek 98%-a nem tud sem elfogadni, sem megérteni. Ezért sírnak, hogy őket lenézik, de gondolom érthető az indok. Engem nem néznének le, ha büdös lennék, élősködő módon csak a markomat tartanám, mindenért kiabálnék, követelőznék és arrogáns lennék? Nem születtem cigánynak, de ha ilyenné válnék holnapra, én is cigány lennék.


Azt is odaírtam, hogy ez NEM cigányozás, hanem ez a többségre a jellemző. Nagyon érzékenyek egyesek a témára, de ez a különbség is kialakult valamiért. Nem az a bajom, ha valaki cigány, hanem ha úgy él, mint egy utolsó senki. EGy volt kolleganő, is cigány, sosem vette sértésnek, ő is utálta azokat a cigányokat, akikről beszélek. Ez a lány dolgozott, akart, igyekezett, megtanult angolul, jól keresett, a mai napig ezt teszi, szebb lakása van, mint sok magyar származásúnak. Viszont én őt lassan 10 éve ismerem, de sosem volt munka nélkül, sosem láttam a szájában bagót, sem a kezében alkoholos poharat, szereti a szépet, a kényelmet és tesz is érte.


Nem kell kiforgatni a szavakat, direkt odaírtam pontosan, mire gondolok. Persze TE megtaláltál mégis...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook