Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
196. hte23
2010. nov. 25. 16:55

Nem olvastam végig.


De gondoltatok arra, hogy van olyan aki már nem jogosult a GYES-re, és még munkát sem kap. Az miből tartja el a gyerekét?

Sokan, GYes mellett dolgozók előlük veszik el a munkahelyet.

Igen kellene több bölcsi.


Vagy kiszámoltátok? És valóban ne járjon alanyi jogon. Esetleg méltányosságból lehessen kérni.

Igy jár ám annak is, aki sok-sok pénzt keres, vagy esetleg a férjura, ő meg egyébként is otthon csücsül és szitter vigyáz a gyerekre,vagy van magánbölcsi. A havi körmözése többe kerül 25-nél. (neki minek jár alanyi jogon????????????)

És van, akinek ez megélhetés.Ebbő tud enni adni a családjának. És ő még visszamenni sem tud dolgozni, mert nincs aki vigyázzon a gyerkere.

Mert neki sincs bölcsi.

195. BeaÉrd
2010. nov. 25. 16:54

vagy csak 2 évig kicsit megszedik magukat aztán majd kezdik helyre hozni a dolgokat!

az egész brigádot le kellene cserélni a parlamentben!:)

2010. nov. 25. 16:51
Szóval szerintem örüljünk annak az állami segítségnek, ami van, aztán kész, mást nem tehetünk, és tutira nem céljuk a "nép" megrövidítése, nyilván szeretnének kormányon maradni 4 év múlva is.
193. spinneli (válaszként erre: 190. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 25. 16:50

Én nagyon nehezen tudnám elfogadni, ha a párom annyit keresne, mint én.

Ebben kissé konzervatív vagyok.

192. csodapók (válaszként erre: 185. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 25. 16:50
Gratulálok magas színvonalú hozzászólásodhoz! Kérdezd meg Anyukádat, hogy volt régebben! Mert hogy arról nyilatkoztál első körben. A két évvel ezelőtti lehetőséget én sem vitatom.
191. zsanci79 (válaszként erre: 181. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:49
Na, akkor már nagyon közelednek az álláspontok :)))
190. 4c1a787e8f (válaszként erre: 186. - Spinneli)
2010. nov. 25. 16:49

No én is itt hibáztam!!


Rosszul mentem férjhez!


Á nem is, imádom!!!

2010. nov. 25. 16:48

Sajnos vagy nem, elég nagy a rálátásom a dolgokra, hogy hol, mi miért, hogy...

Szóval higgyétek el, éppen a normális emberek segítése a cél, de sajnos nem megy azonnal.

Az adótv-t is lehet szidni, de szerintem egyáltalán nem volt jogos, hogy azért, mert anyum keresett nettó x-et (mint írtam, majdnem 30 év meló, szakmában a legmagasabb pozíciók egyike, 2 diploma, hasonlók), a felét be kellett, vagyis még kell fizesse adónak.

Az viszont teljesen jogos, hogy a fizuhoz képest mindenki uannyival szálljon be a közösbe, hiszen uazt a "szolgáltatást" kapja mindenki az adójáért---

188. zsanci79 (válaszként erre: 180. - Csodapók)
2010. nov. 25. 16:48

Igen, asszem az orbán kormány után lett bevezetve hogy 8 órában lehet dolgozni gyes mellett.

Gyes pedig 1985-ig nem alanyi jogon járt, munkaviszonyhoz volt kötve. 1985.jan 1-én vezették be a gyedet, onnantól alanyi a gyes.

187. 4c1a787e8f (válaszként erre: 175. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:48

Hát ja.

Persze igazad van, hogy nekünk kell tenni.

Én erőltettem az egyetemet 2 gyerek mellett... Kaptam hideget, meleget, hogy miért nem csak a gyerekekkel vagyok... hát ezért... mert még így se könnyű munkát találni...

Most a harmadiknál még egy nyelvvizsgát fogok csinálni... Mert nem lehet hagyni magunkat.


Most nagyon nehéz, de azért remélem, hogy egyszer beérik az igyekezet... Mindenkié, aki dolgozni, tenni akar...


Szép napot!

186. spinneli (válaszként erre: 174. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 16:45

Szülhet az is, de érdemes mellette egy olyan férjjel próbálkozni, aki duplaennyit keres.

:)

185. 4c1a787e8f (válaszként erre: 180. - Csodapók)
2010. nov. 25. 16:45

Miről beszélsz? Nem plusz gyes, hanem ha a gyerek két éves kora után visszamentél 8 órában, akkor is járt a gyes a gyerek 3 éves koráig. Nekem legalábbis 2 évvel ezelőtt még így volt...

Mellesleg anyám adószakértő, ő segít ilyenekben, de a jogszabályt én is el szoktam olvasni...

184. zsanci79 (válaszként erre: 165. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:44

Ez csak egy elterelő hadművelet volt, hogy az AB jogkörét így tudják csorbítani, hogy megcsinálják ezt a mnyp-akkal, és még miket megfognak, hajjajj!

Nem minden fekete vagy fehér, látni kell a folyamatokat, csak utólag derülnek ki. Jól felépített dolgok ezek. Mit gondolsz, miért lesz megint katonai sorozás? Na jó, nagyon elkanyarodtunk a témától.

183. bettiletti (válaszként erre: 177. - Ritmus)
2010. nov. 25. 16:43
Ma fogadták el. biztos jan 1
182. BeaÉrd (válaszként erre: 176. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:43

nem érted hogy nem azon múlik:)

hanem vegye el a havi 2 milliós fizetéséből ne a legkevesebb pénzből akarjon takarékoskodni!

az átlag keresetűeknek jól jönne ez a pénz!


egyébként mindig van valahogy:)

181. bettiletti (válaszként erre: 174. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 16:42

Nem az én fizum, nem is az én példám, anyukámé, lassan 3 évtizede a szakmájában a lehető legmagasabb pozícióban, és szerintem nevetséges az, hogy a bruttója fele elmegy adókra...


Nem mondom, hogy ne szüljön, aki 90-et keres, dehogy is, csak ne a segélyre apelláljon senki...érted?

És tényleg távol áll tőlem, hogy a "normális" embereket bántsam, de...na...

180. csodapók (válaszként erre: 162. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 25. 16:42
Hidd el én gyakorlatból tudom mi hogy volt és nem járt munka mellé plusz Gyes régebben! Sőt, ha nem volt megfelelő ideig munkaviszonyod, még Gyest sem kaphattál, csak esetleg külön kérelemre, méltányossági alapon!
179. zsanci79 (válaszként erre: 172. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:40
Hát nekem 25 ezerből, egyedül nevelve a kisfiam semmiképp nem menne a harmadik év. Számítottam erre a pénzre, mert lett volna helye, nem nekem, a gyerekemnek!
178. BeaÉrd (válaszként erre: 172. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:40

de ,mert úgy fogod érezni,hogy miért sajnálják azt a szaros 26 ezret!

még ha vissza is mész dolgozni ,örömmel vennél a gyereknek belőle akár játékot!


mondjuk aki otthon marad az ennyiből tuti nem él meg,csak ha a párja éjjel-nappal dolgozik

ez pedig nem elvárható

177. Ritmus
2010. nov. 25. 16:40
engem az érdekelne, h mikortól lesz mindez kb. bevezetve?
176. bettiletti (válaszként erre: 173. - BeaÉrd)
2010. nov. 25. 16:40

Mai világban sajnos nem lehet arra várni, hogy minden perfekt legyen. :S

De arra sem, hogy a segély lesz...azon múlik, akkor gáz. :S

175. bettiletti (válaszként erre: 171. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 25. 16:38

Abszolút egyetértek ebben, nevetséges a nagy magyar valóság, én is közelemben látom a nyugati viszonyokat, és nagyon idegesítő.

A félretevés meg....pfff...

Szokták mondani, hogy mert a magyar nem tud takarékoskodni, meg ilyenek, mint őőők...aha...gyakorlatilag érettségivel keresik többszörösét, mint itthon több diplomával...és kevesebbet is melóznak.

Tudnak úgy félretenni, hogy évi többször teljen milliós nyaralásokra, meg jó drága autó összejön pár év alatt, és még büszke is, hogy hát ő erre 5 évig spóórolt....pfffffffffffff. Vicces.


Alapvető dolgokkal van itt a baj.

174. zsanci79 (válaszként erre: 167. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:37

Ha ennyi lenne fizetésem én is lemondanék szívesen a gyesről.

Aki meg 80-90 ezret keres az meg ne is szüljön mi!

No nem baj, szaporodjunk, mert nem lesz nyugdíjunk! Hát így tényleg nem!

A gyest is többek között azért veszik el, hogy a Te fizetésed emelésére fordítsák. Ne érts félre, nem sajnálom én, csak elegem van, hogy a pórnéppel sosem foglalkoznak.

173. BeaÉrd
2010. nov. 25. 16:37

igazság szerint a gyereké az a pénz ,tőle veszik el!

semmivel se ösztönöznek a gyerek vállalásra!

adnak egy kicsit és 3 -szor annyit vesznek el!:(

172. bettiletti (válaszként erre: 169. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 16:34

Azt gondolom, a gyerek 3 éves koráig érdeke, hogy az anyujával legyen otthon, talán ez a cél vele. Hát nem tudom.

Mindenesetre azt sem hiszem, ha valaki dolgozik napi 8 órában, akkor már azon a gyesen múlik, Biztos "rosszul esik" azoknak, akik eddig így kapták. Én, hogy most kerülünk ebbe a rendszerbe, nem érzem jogtalannak, hogy vagy meló, vagy gyes.

171. 4c1a787e8f (válaszként erre: 161. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:33

Alapvetően igazad van.


A bibi csak az, hogy itt a magyar viszonyok között lassan éhenhalunk. Gyerekkel is, meg anélkül is.

És lassan tényleg senki nem fog szülni, mert az általad említett "öngondoskodás, meg takarékosság" az itteni béreknél leányálom. 100-110 ezrekből hogy tesz férre egy fiatal számottevő összeget? (És itt most normális diplomás, nyelvvizsgás fiatalokról beszélek, vagy éppen egy autószerelőről, vagy műszerészről.) 100 éves korára lenne annyi, hogy 1 gyeret vállaljon.


Szóval az a baj, hogy valamilyen cinkos összeesküvés miatt itthon keresett a barátnőm 70ezret, egyel nyugatabbra, sokkal nyugodtabban, ugyanazzal a végzettséggel és munkakörrel meg 4000 eurót... Szóval mirő beszélünk?? Plusz még külföldön apuka is hasonlót keres.... Abból már lehet öngondoskodni....

170. Lili74
2010. nov. 25. 16:31
Nem fogsz jól járni vele. Majd jön az áremelés, a nyugdíjjárulék 9,5-ről 10%-ra nő, ha a végén mindent kiszámolsz, rájössz, hogy megint a dolgozó népről húzzák le a bőrt. A gazdagok igen, ők jól járnak.
169. zsanci79 (válaszként erre: 161. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 16:30

És az állam miért várja el, hogy szülessen sok gyerek! Mindent felszámolnak! Pl. szocpolt is megszűntették, bölcsi hely almás...stb

Látom babát vársz. Nemtudom te mit szólnál majd ha mennél vissza dolgozni, és nincs hely a bölcsiben, fizethetsz magánt 30 ezer körül minimum. Tehát annyival kevesebbért fogsz dolgozni, ha visszamész.

És nem sarkítok, nálunk 20 férőhely van a bölcsiben, most bővítették, 10!-ről, és kb 60-an születnek évente. Na most akkor miről is beszélünk kérem? Nemhiszem hogy ezen az összegen múlna hazánk felemelkedése. Szívesen megnéznék egy kimutatást, hogy ez hány Mrd forintot jelent. De ilyent nem találok. vajon miért?

Akiknek most ez nem esik jól, azok pont hogy nem az államnak szültek, nem várnak tőle valami óriási nagy dolgot, és nem a gyesért szültek! De nem kocsmára költik, hanem a gyerekükre. Ja és igazából Ők a bérből és fizetésből élő emeberk, akik adóforintjaikkal hozzájárulnak az államkasszához.

magyarul akire mindent rá lehet verni

168. Lili74
2010. nov. 25. 16:29
Mellesleg ez a támogatás csak egy apró töredéke annak, amibe egy gyerek kerül.
167. bettiletti (válaszként erre: 158. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 25. 16:29

Sajnos olyan carul áll az állam, hogy szerintem csoda, hogy annyit adnak, amennyit...:S

Viszont a 16%-os adóval azért jól járunk.

Nem mindegy, hogy dolgozik valaki reggel 7-től du. 5-ig, és nettó 140-et kap 2 diplomával, vagy 250-et...

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook