Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
346. zsanci79 (válaszként erre: 337. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:37

Én a vállalkozót arra értettem, hogy szegény vállalkozónál van alkalmazásban a melós.

Ha minimálbért drasztikusan felemelik, szerinted hány embert fognak kirúgni? Szerinted miért nem lépik meg ezt? Nem véletlenül.

Én értelek Téged, hogy miről beszélsz, sőt hidd el meg is értelek, csak Te engem nem értesz meg. Én nem bántom a magas keresetűeket, én az alacsony keresetűeket védem. A kettő között nagy külömbség van. Én csak annyit jegyeztem meg, hogy biztosan lett volna olyan lehetőség, hogy a kis keresetűnek sem csökken a fizetése. Már nem tudok jobban meghunyászkodni.

És akkor tényleg mindenki jól járt volna, nem csak azért mert ugyan évi 24 ezret elvesznek a zsebéből, de cserébe majd jó gyorsan kitöltheti az adóbevallását. Szánalmas, és végtelenségig cinikus, és lesajnáló.

345. harivera (válaszként erre: 344. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:37
akár vagy gyesen akár csak leszel gyesen sőt ha most 8-ba dolgozol le kell vigyenek 4-be vagy visszamondani a gyest mert visszafizettetik. ezt januártól
344. kikata (válaszként erre: 343. - Harivera)
2010. nov. 25. 21:35

De vajon januártól már senki nem kaphat, aki nyolc órában dolgozik? Vagy csak az, aki akkor meg GYES-re?

Nekem január negyedikén telne le a GYED, azon gondolkodom, hogy akkor december végével visszaadnám. Ezért nem mindegy nekem.

343. harivera (válaszként erre: 341. - Kikata)
2010. nov. 25. 21:34
sztem januártól
2010. nov. 25. 21:34

Na mindegy, nem szélmalomharcolok, nem a jobban keresők kizsákmányolása a megoldás, inkább a min.bér emelése.

Sokakat fog ösztönözni a jobb melóra, hogy nem veszik le a fizetésük felét, és csomóan nem fognak adót csalni, és összességében, pláne hosszú távon jól jár az állam is, és mindenki.

Az 50%-ért már sokak szerint érdemes megpróbálni, megkockáztatni a csalást, a 16% viszont elfogadható.

341. kikata
2010. nov. 25. 21:33

Ti hogy értelmezitek, mikortól lép életbe, hogy nem lehet nyolc órában dolgozni GYES mellett?

Mert nekem nem egyértelmű.

340. bettiletti (válaszként erre: 336. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:32
Ha X-nek több adót kell fizetnie %-ban, mint y-nak, az olyan, mintha tegyük fel, x keres valamennyit, y feleannyit, akkor x-nek sokszor annyiba kerül a kenyér, mint a másiknak, mert hát ő jobban keres, fizessen érte többet.
339. bettiletti (válaszként erre: 336. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:30
Nem értetted a hasonlat lényegét.
2010. nov. 25. 21:28

Sziasztok.

Nekem legalább ezzel eldöntetett hogy hány órába megyek vissza dolgozni:D:D


viszont sok még a kérdés ezekben az újjításokban.

energiaártámogatás vagy a gáz és főtáv kompenzációt beépítik a lakásfentartásiba dolgok.

337. bettiletti (válaszként erre: 334. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:28

Azért nem az az általános, hogy vki vállalkozó, de nem is az, hogy valaki épphogy megél.


Nem, nem az adórendszer, hanem pl. a min.bér emelése.

Ha emelni fogják, nem fog rosszabbul járni a munkás az adórsz. miatt.


De az alapproblémát még mindig nem érted...:

a fizetésének mindenki ugyanannyi %-ával szálljon be a közösbe, amiért cserébe hivatalokat, eü-t, juttatásokat kap, és így is többet fizet, aki többet keres, csak nem aránytalanul többet, mindenki ugyanannyit veszít a fizetéséből.


Mit lehet ezen nem érteni, teljesen logikus.

336. zsanci79 (válaszként erre: 331. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:28

A hasonlalatidról meg annyit, hogy igen, mindenkinek ugyanannyiba kerül a kenyér. csak míg Te meg tudsz venni 1kg kenyeret, 1 liter tejet ugyanannyi eltartottra, addig a másik csak felet.

Na ez a külömbség. Jó tudom bla-bla, neki ennyi jár, mert kevesebb adót fizet. De ha többet fizetne, kennyérre sem telne. Ha így haladunk akkor nem is fog.

335. Kis Cidri (válaszként erre: 333. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:25
Értettem, éppen ezért írtam, ezeket nem lehet az adóval egy lapon említeni.
334. zsanci79 (válaszként erre: 331. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:24
Akkor mi a módja a kétkezi munkások megbecsülésének, ha nem az adórendszer? Mitől lesz több fizetése? Hisz "szegény" vállalkozónál dolgozik. Ezért írtam a kizsákmányolás szót az egyik hsz.-ban.
333. bettiletti (válaszként erre: 330. - Kis Cidri)
2010. nov. 25. 21:18

Tudom, nem is arról van szó. :)

A gyes és a csp alanyi jogon jár, más kapcsán került szóba...

332. bettiletti (válaszként erre: 329. - Szilvaaa)
2010. nov. 25. 21:16
Hogyne, minden plusz pénz jól jön, hogyne jönne jól.
331. bettiletti (válaszként erre: 328. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:15

De szerintem nem élősködők, nem írtam, sőt, az ellenkezőjét írtam előbb is!!!


Nem többet kap azért a jobban kereső, hogy a kevesebbet keresőnek szar legyen...vagy hogy tőle vegyék el.

Nem. Itt egy régi sz@r lesz ezzel rendbe téve, mégpedig az, hogy azért, mert valaki nem min.béres, a fele pénzt kilopják a zsebéből!

Mindig is úgy kellett volna lennie, ahogy lesz most, 1 kulcs, és kész, vonatkoztass el a saját problémáktól, és nézd reálisan a dolgokat.

Egy hasonlat: a boltban te a kenyeret drágábban veheted meg csak, mivel jobban keresel. Minél jobban, annál drágábban.

Ez igazságos???

Ez van most az adórendszerrel. És gyakorlatilag nem marad sokkal több neked, hiába keresel jobban, hiába güriztél érte.

Tudom, hogy a min. bérért is güriznek az emberek, de akkor ezzel az erővel legyen mindenkinek ua. a fizetése, akármit is csinál? A szellemi, meg felelősséggel járó melókért mindig is több fizu járt, és megint mondom, nem a diploma a lényeg, és inkább a kétkezi munkások megbecsülésén, fizetésén kéne javítani, de erre semmiképp nem az adórendszer a megoldás, az így lesz igazságos.

És nálunk is anyukám "jól jár" (hűűdenagyon, csak végre nem húzzák le annyira), apukám meg "rosszul" jár.

De ettől tudni kell reálisan nézni a dolgokat.

Nem szabad úgy felfogni, hogy azért kap valaki 2000rel kevesebbet, mert a másiknak sok maradjon.

Nem erről szól.

330. Kis Cidri (válaszként erre: 326. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:11
Csakhogy ezek alanyi jogon járnak ma Mon. és nem kereset alapján.
329. Szilvaaa (válaszként erre: 161. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 21:06
Egy kicsit lemaradtam du. a munka miatt, de aki így gondolja annak pl. azt javasolnám, hogy ne fogadja el a GYES-t már ha járna 8 óra munka mellett. Nekünk igenis nagyon jól jött, mert éppenséggel a gyerek 1 éves és nem jár bölcsibe viszont vhogy meg kellett oldani a vigyázást...
2010. nov. 25. 21:05

Figyelj BettiLetti nem érted hogy itt arról van szó, hogy csóri 80 ezres 2-3 ezerrel kevesebbet kap majd? Ő azzal foglalkozik, hogy neki ez milyen szar, és igen ezért, és hangsúlyozom nem másért, rosszul esik neki, hogy más 10-20-100 ezrekkel többet kap majd ezért.

Mint írtam már, a felső kulcsot kellet volna nagyobb mértékben csökkenteni, az alsót meg kevésbé, hogy csóri melónak is legyen egy iciripiciri nyúlfrknyival több. Mondjuk annyival, hogy arra elég lesz, hogy a havi gáz, villany és egyéb rezsi számlájinak növekményeit kifizesse. Kb. 2-3 ezer Ft. Ez is fájna mi?

Akkor inkább süssön mindenki magának kenyeret, termelje meg a saját hús, tejtermékét, és akkor nem lesz élősködő sem a nyakukon, és boldogan élnek, míg meg nem halnak!

2010. nov. 25. 21:01
Sziasztok! A magam részéről nagyon örülnék ha 4 órás melóm lenne a gyes mellett. Csak! 1. Nincs részmunkaidős melóhely. 2.Ha van az már valaki valakijének a helye. 3. Nincs bölcsi. 4. Van bölcsi de kifogás is hogy épp miért nem fér be pont a te gyereked. Nekem még megvan a munkahelyem, csak nem tudok viszamenni, mert mióta itthon vagyok azóta többműszakos lett, úgyhogy életbe lép az 1. pont. Pedig még most is tanulok, folyamatosan képzem magam, majd meglátom, hogy mire.
326. bettiletti (válaszként erre: 319. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 21:00

Nem hiszem, hogy aki keres, csak keveset, az élősködő, de mindenki ugyanannyi % adót fizessen, mert így igazságos és kész.

Nyugodtan belenyugodhat mindenki, hogy mindenkinek fizetnie kell adót, mert persze, lenne felháborodás, ha kevesebb gyest, csp-ot kapna pl., aki kevesebbet keres, ugye...?

325. bettiletti (válaszként erre: 314. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:57

de ne viccelj, akkor akinek kisebb a fizuja, azt tartsa jól, akinek több???

sajnos ilyen szar ez a mai világ, küzdeni kell :S

2010. nov. 25. 20:56
mármint így gondolni, de nem is véletlen, mert amúgy meg pofátlanul nagyon lehúzza őket az adórendszer
323. bettiletti (válaszként erre: 310. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:55
ja, elég egyoldalú...
322. bettiletti (válaszként erre: 307. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:55
Épp ez az: ha neked (nem neked, csak így könnyebb fogalmazni, elnézést) szar, mert kevés a fizud, akkor nemár neked kelljen betenni a közösbe, inkább tegyen be jó sokat más, aki jobban keres, és akkor majdnem egyenlő a keresetünk, de persze én is ugyanúgy kérem a "szolgáltatásokat", nekem is járjon minden...
321. Kis Cidri (válaszként erre: 319. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 20:54
Ezt nagyon szépen fogalmaztad meg.
320. spinneli (válaszként erre: 317. - Kis Cidri)
2010. nov. 25. 20:53

Ez például egészen kézzelfogható.

Az alábbi hsz.-emben például ilyenekre gondoltam.

319. zsanci79 (válaszként erre: 316. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:52
Ja, és azért élősködők (szó szerint ezt írta itt valaki), mert meg merik említeni, hogy nekik fáj, hogy 2-3 ezer Ft-tal kapnak kevesebbet havonta majd. Nem az fáj, hogy más többet, hanem hogy ők ebből a kicsiből is még kevesebbet
318. spinneli (válaszként erre: 307. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:51
Mint korábban írtam, elősször szerintem azt kéne megvizsgálni, hogy mit tesz magért az, aki segítséget követel...mert amit írtok inkább hangzik követelésnek, és jogos jussnak, mint kérésnek.
317. Kis Cidri (válaszként erre: 314. - Hte23)
2010. nov. 25. 20:49

Még a duplája is kevés lenne, ahhoz hogy a jövőnkről is mi gondoskodjunk.

Szerintem az lenne az igazi megoldás, hogy határozottan fellépnek az ellen, hogy minimálbérre bejelentve+még egy kevés zsebből.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook