Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni fórum

Visszaállítják a GYES-t, de mellette csak 4 órát lehet dolgozni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
256. bettiletti (válaszként erre: 246. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:34

Nem hinném, hogy annyira fiatalka lennék, meg megéltem én is ezt-azt-amazt.

És nem tartom jónak a rendszert, tévedés ne essék, tény, hogy a fizukkal van az alapvető baj...



Nem beszéltek belém semmit, bármilyen furcsa, saját véleményem van a dolgokról, és mint írtam, sajnos vagy nem sajnos, elég sok rálátásom is.


Nem példálózom a külfölddel, annyit írtam, hogy egyetértek abban, hogy itthon nem lehet félretenni, csak épp megélni jó esetben, erre írtam külföldi ismerősöket, hogy ott meg milyenek a viszonyok...



Szerintem meg az szajkózik, aki nem érti meg, miért kell a sok hülleségen változtatni, ami most van a rendszrben.

255. hte23 (válaszként erre: 251. - Spinneli)
2010. nov. 25. 19:34

Csak hogy pontosan az állambácsi eddig azt csinálta.Cirkuszt.Mind kivétel nélkül.

Én megéltem mindkettőt. dolgoztam mindkettőben.

Nem a rendszerváltáskor születtem, de megéltem. még fiatalon.

Hidd el nekem, tudom mit beszélek.

254. spinneli (válaszként erre: 253. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:33
igen, a megyeszékheyelkre gondoltam elsősorban, mint nagyváros.
253. hte23 (válaszként erre: 247. - Spinneli)
2010. nov. 25. 19:32

Mia a nagyváros?

Debrecen,Szeged,Nyiregyháza,Kecskemét, Pécs, Győr stb...... 30 ezres az kicsi.

252. bettiletti (válaszként erre: 245. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:31

Bocsi, de igen, nem véletlen írtam ;)

Cserébe heti 6 napot, van, hogy 7-et dolgozik reggel 8-tól estig.


Akkor is általában arányosan olcsóbb az albérlet, meg még a boltok is.

Tapasztalat, éltem itt is, ott is, és igenis vidéken, "falun" olcsóbbak a dolgok a boltban is.

251. spinneli (válaszként erre: 246. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:30
pont nem verte ezt senki az én generációm fejébe, rá kellett jönnünk, az idősebbeknek meg azt kéne végre belátni, hogy a szocializmus elmúlt, és nem a jóságos állam bácsi fog gondoskodni a pelenkáról és a cirkuszról.
250. fókamama (válaszként erre: 243. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:30

így van.

Írok példát,hogy világos legyen.

Vannak olyan ismerőseink,ahol az egyik házaspárból a férfi jól keres,jó pozícióba van,ami természetesen nagy felelősséggel sok stresszel jár,a családja alig látja,sokat utazik...stb.Ellopja az állam a fizetése 56%-át.

Hitelt fizet,kocsi,lakás havi 170,plusz megélhetés gyerekekkel.Felesége otthon 25 ezres gyesen.

A másik pár,a pasi segédmunkás,8 órában ellébecol a munkahelyén(még büszke is rá)feleség gyesen 3-ik gyerekkel.Ők mindenféle segélyeket kapnak,önkormányzati lakásban lakhatnak,ami fillérekbe kerül,semmire nem fizetnek a gyerekek után,mert minden ingyen jár.Jobban élnek,több pénzt költhetnek el ténylegesen magukra,mint az előzőleg említett jó egzisztenciával rendelkező házaspár,akikből ők is élnek,akik megdolgoznak keményen a megélhetésükért.

Igazságos ez?

Gyomor forgató!

Nagy változásokra van itt szükség.

249. hte23 (válaszként erre: 243. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:30
Aki diplomás, még nem biztos hogy ért is ahhoz amit csinál. És megkérdezném, ha mindenki diplomás akkor ki dolgozik. És megkérdezném, hány diplomás dolgozik szalag mellett?????
2010. nov. 25. 19:29
fókamama, ez az, milyen alapon várjuk el, hogy a fizuja magasabb hányadát tegye be adóba aki jobban keres...mindegy, miért keres jobban, mert okosabb, ügyesebb, vagy csak szerencsésebb, akkor is az a normális, hogy %-ban uannyit fizessen, és tényleg továbbra is többet fizet, aki többet keres, de azt a bizonyos %-ot mindenki fizesse be, mert ugye az eü-t, a különböző juttatásokat, stb mindenki követeli, meg akarja... ha nem fizet be semmit érte adóként, mégis mire kéri, a szép szemeire...?????
247. spinneli (válaszként erre: 245. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:28

nagyvárosokban, illetve köz szférában de.

falun persze nem.

246. hte23 (válaszként erre: 241. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:28

Bocsika, de csak szajkózol. Annyira fiatalka vagy, és csak mondod azt amit a fejedbe vertek.

Nem látsz tovább.


Mindig mindenki Amerikával példálózik.Vagya Angliával, Belgiummal stb. Ott aki többet keres, többet ad az államkasszába. Kérdezz utána.

Ha valamit utánozunk, akkor utánozzuk rendesen.

245. hte23 (válaszként erre: 240. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:25
Bocsi, de vidéken nem keres 90-et
244. bettiletti (válaszként erre: 229. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:25

Igen, de ezt meg hogy szűröd ki, ki keres tisztességesen és ki nem...

Ugyanaz, mint ki van bejelentve minimálra, és ki keres közülük valóban annyit...


Akkor is az az igazságos, ha arányosan mindenki a keresetéhez képest ugyanannyit tesz be a közösbe, hiszen aki most 50%-ot tesz be, az sem kap érte semmivel jobbat, szebbet, többet.

243. bettiletti (válaszként erre: 224. - Pitypang)
2010. nov. 25. 19:22

Nem is azon van a hangsúly, csak annyiból érdekes a diploma, hogy mennyit küzd érte sok ember, tanul vagy 10 évet, stb, miért érdemli azt, hogy a fele fizuját elvigye az adózás?

Miért éljen azért rosszabbul, hogy más jobban élhessen...érted...amit mások is leírtak, nem azért gürizik valaki az előrejutásért, hogy elvegyék az ezzel járó pluszt.

242. fókamama (válaszként erre: 241. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:22

Ja,hát ez azoknak nem tetszik,akik azokból éltek eddig akiknek 50%-ék körüli adót fizettek.

És va bőr a képükön rosszallani,ha most maguknak szeretnék a megdolgozott pénzük nagyobb részét.

Hihetetlen hogy lehet így gondolkodni!

241. bettiletti (válaszként erre: 232. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:15

Mi???

Most totál nem értem, mit akarsz ezzel. Mármint mit akarsz kihozni belőle.

Igen, ha minimálra kerülne, akkor is ha eü ellátást, akármit akar, neki is ugyanúgy fizetnie kell 16% adót, de nem 50%-ot, épp ez a baj, hogy mi a fenéért kéne neki a nehezen kiérdemelt, nagy felelősséggel járó rengeteg melójával szerzett pénzéből 50%ot leadóznia, míg aki minimálon van, annak semmit??? Az ő adójából finanszírozzák azokat is? Ez hol igazságos? Tegyen mindenki egyformán a közösbe, és még így sem egyforma, mert nem mindenki mondjuk egyséfes x ezer forintot tesz be, hanem van, aki 10 000et, van, aki 50 000et, attól függ ugye, mennyit keres, mennyi a 16%...

240. bettiletti (válaszként erre: 222. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:12

Igaz.

Én is ezt mondom, és a kormány is ezt gondolja szerintem, hogy a 4 óra oké, de aki teljes m.időben dolgozik, ne kapja a gyest, ennyi, vagy-vagy.

Ha valaki otthon van a gyerekkel, nyilván kicsit többet kap az államtól, ha már tud dolgozni, akkor ott van a fizuja...

Kegyetlenül hangzik, de így van, az állam tényleg nem a jó keresztapa...



És valóban az sem mindegy, hol nézzük a 70-et, a 120-at.

Egy ismerős példája: vidéken keres 90-et, de az albija rezsivel csak 55e., így ebből meg tud élni szerintem viszonylag normálisan.

Pesten 90 már nem sok mindenre elég, ha nem egy full lepukkant lyukban akar élni az ember, ennyibe simán kerül csak a lakás.

Szóval vannak különbségek, nem lehet általánosságban...

239. Szilvamama (válaszként erre: 96. - Kriszpoz)
2010. nov. 25. 19:10
Igen, ez így van, én is csak nemrég hallottam, ezt nem nagyon hirdették ...
238. fókamama (válaszként erre: 232. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:08
Hát ez az!Ne fizessen senki semmikor 50%-os meg még több adót!Hol jogos ez?Ez rablás!Fizessen 16-ot,de azt mindenki!Így igazságos,így is az fizet többet aki többet keres.
237. fókamama (válaszként erre: 229. - Hte23)
2010. nov. 25. 19:06
Erre mit lehetne írni?Mindenkinek előtte a lehetőség,keressen milliókat?!Ez kb annyira irreális mint amit írtál.Eddig volt igazságtalan az adórendszer,nem az egykulcsos lesz az!Ezután is az fizet többet,aki többet keres.De talán nem lopják meg annyira.Egyébként meg miért is lenne az igazságos,hogy egy igazgató is annyit keressen mint egy kőműves?Nem össze hasonlíthatóak a munkák sem,és a bérezések sem.Nincs itt senki tisztességesen megfizetve,vagy csak kevesen.Te azért szeretnél többet dolgozni,nagyobb felelősséget vállalni,több stresszt...stb.hogy mások éljenek belőle jobban mint eddig?Szemét egy rendszer működik most az tuti!
236. bettiletti (válaszként erre: 216. - Niki1)
2010. nov. 25. 19:05
Nem mindegy nekünk, kinek megy a nyugdíjjárulék?...már nem azért, de a mnyp-tól sem kérheted vissza, ha épp úgy akarod, és ez így is lenne rendben, hogy a nyugdíjügy az állam dolga...
235. bettiletti (válaszként erre: 215. - Fókamama)
2010. nov. 25. 19:03
Totál egyetértek...
234. bettiletti (válaszként erre: 209. - Pitypang)
2010. nov. 25. 19:01

Épp ez az.

A csp jár mindenkinek, mindentől függetlenül.

A gyesnek meg örüljünk, amíg jár, de azt szerintem el lehet dönteni, hogy napi 8 órás munka, vagy gyes, aki dolgozik, nem kell annyira támogatni.

Tudom, így furán hangzik, de próbáljátok már a másik oldalról is nézni, és nem az anyukák ellen vagyok, kismamiként pláne nem, de ebben semmi rosszat nem látok...



Ja, és én is utálom, akik a segélyért szülik a gyerekeket.

233. hte23 (válaszként erre: 230. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 19:00
Édesem nézzél statisztikákat! Ezzel az adóval kevesebb szja bevételt terveznek, és majd más helyekről vonják el. Ugymind az eddigi magánnyugdijbefizetésedet lenyulják és stb.
232. hte23 (válaszként erre: 227. - Bettiletti)
2010. nov. 25. 18:59
Csak azt nem veszed észre, hogy bocsi, de anyukád is kerülhet olyan helyzetbe, hogy önhibáján kivül elvesziti "jól" fizető állását. Aztán ha meg akar élni, (mert bizonyos kor után már nem nagyon kell senkinek - és nem tudja aki nem szembesült vele) szalag mellet vagy egyéb helyen mennyit kap? minimálbért. Akkor is ágálna, hogy igen fizetni akarok adót. ugyanugy 50 %-ot mint eddig? Akkor miből él meg.? És akkor ugyanolyan egészégügyi ellátást kap? Ha tejel akkor jobbat, ha nem tud, akkor majd nem kap.
231. bettiletti (válaszként erre: 206. - Lili74)
2010. nov. 25. 18:57
Jogos, de akkor sem múlhat azon, hogy ad az állam vagy nem..ezek változnak, te sem gondolhatod, hogy erre lehetne alapozni. :)
230. bettiletti (válaszként erre: 198. - Hte23)
2010. nov. 25. 18:56

Kevesebb, azt kétlem. A minimálbéreseknek lesz talán vmivel kevesebb...


Miért gondolják sokan, hogy magasabb arányban kéne a fizuhoz képest befizetni annak, aki többet keres???

Így is többet fog fizetni, aki többet keres, de arányosan, a fizuhoz képest mindenki uannyit, és ez így van rendben!!!

229. hte23
2010. nov. 25. 18:54

Igen sajnos alkalmazkodni kell. De nem is ez a gond, legalábbis a legnagyobb.

De pont attól vonunk el, akinek kevés van, és annak adunk akinek van.

500 e bruttó 2010-ben 274 nettó, (54,86%) 2011-ben 311 nettó ( 62,18% ) tehár 37 ezerrel kap többet havonta.

89500 bruttó 2010-ben 70 e nettó ( 78,28%) 2011-ben 67,7 nettó ( 75,64 %) tehát 2,3-al kap kevesebbet.


Bocsi, de tudom miról beszélek, könyvelek és a bérekkel is tisztában vagyok. És tudom azt ki keres sokat. És nem attól sajnálom aki tisztességesen, hanem............

Ez igy nem igazságos.

És bele mehetnénk, hogy annak aki 70-et keres, ugyannannyiba kerül minden mint annak aki a 274-et. Sőt ha belegondolsz többe.

228. spinneli (válaszként erre: 217. - Pitypang)
2010. nov. 25. 18:50

Kicsit árnyalom a képet, azért ez a véleményem, mert az én munkám nem profit orientál, ezért nem is keresek túl sokat, a párom végzettsége és szakterülete, minden téren jóval elismertebb és megfizetendő az enyémhez képest, ezért elvárható, hogy ne annyit keressen amennyit én.

Erre gondoltam, nem pedig arra, hogy egy ugyanolyan munkért, ugyanolyan végzettséggel egy ffinek több fizetés járna, mint egy nőnek.

227. bettiletti (válaszként erre: 197. - Zsanci79)
2010. nov. 25. 18:49

Azt pedig te lásd be, hogy miután mindenki ugyanazt a szolgáltatást kapja az államtól az adójáért, az az igazságos és logikus, hogy mindenki ugyanannyit fizessen be a fizujához képest.

Nem azért tanult anyukám sem 2 diplomáért, hogy a fele fizut elvigye az adó, és nem 500ezer.

De aki 500at keres, az is ugyanazt kapja, mint aki 100-at.

Szóval lehet, rosszul jön ki, hogy min.bérből is kell fizetni...de akkor is így igazságos...

Annyian csinálják amúgy - nem rátok értem, de én is tudok többeket...- hogy be vannak jelentve minimállal, és közben csomót keresnek... Mindenki adózzon, aki "közszolgáltatást" akar, és azért mert valakinek olyan melója, képzettsége van, amiért magasabb fizut kap, ne büntessük azzal, hogy jól elveszünk egy csomót...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook